217 Spartaan'20 blijft toveren HION verliest van dertien man TOGB en GLZ halen weer het einde niet SC Feyenoord kijkt nog altijd omhoog Politie op volle sterkte Rotterdams Dagblad Maandag 16 maart 1998 i Duor Sjoerd Bootsma Rotterdam De strijd om de tweede degradatieplaats in de tweede klasse D is nog Jang niet gespeeld. Met dank aan Spar taan'20. dat alles in het werk stelt om het mirakel daadwerke lijk te realiseren. Met dank aan Xerxes, dat gisteren de kans het liggen om alle hoop van de Spartanen de grond in te bo ren. Met als gevolg dat een Xerxaanse gelijkmaker in de 91ste minuut (2-2) onvoldoende bleek voor duidelijkheid. De bezoe kers toverden zich alsnog naar 2-4. ..Zorgwekkend," noemde trainer Ton Ojers de situatie bij de ze bra's „Op deze manier pakken wc geen punt meer." Een oordeel waarin Mol vin Tjin Tjoen Lim zich gedeeltelijk kon vinden. .Als we blijven spelen zoals in de twee de helft moet je inderdaad het ergste vrezen. De eerste helft daarentegen waren we lekker be zig. Alleen vraag ik mij af wat er tn de thee heeft gezeten. We waren na de pauze onherkenbaar. Daar bij had die Michel Spienngs na de pau/.e een hele belangrijke rol bij Spartaan, waar wij tactisch ook niet goed op inspeelden," zo meende de voor dc slotfase van het seizoen weer teruggehaalde aanvaller. De komende week kan hij ook Victor Ramos (bleef gisteren om onbekende redenen weg) en Jef frey Ding weer op de training weer begroeten. Voorts wordt zelfs een rentree van Edwin Egcr (in oktober nog weggestuurd} aan de Xerxesweg niet uitgesloten. Kortom, het is 'alle hens aan dek' in Overschie, waarbij zelfs de po sitie van Ton Ojers langzamer hand in het geding komt. Hoe anders is de situatie bij Spar taan'20. De stemming was na af loop opperbest, zo constateerde ook trainer Huub Hulst. ..Voor de winterstop constateerde ik slechts progressie bij één speler. De afgelopen weken slaan er plot seling meerdere jongens op. In de rust wisten de heren zelf wel wat er moest gebeuren. Winnen was per slot van rekening het enige wat we moesten doen. Hel stukje geloof is er ook. Zelfs dc spelers die hun basisplaats hebben verlo ren komen de andere jongens feli citeren. Dat zegt genoeg over de grensrechter Zier van den Berg (links) had na de 2-2 het hoogste woord, doch de supporters van Spar taan'20 (bo ven) hadden na de 2-4 de meeste rede nen tot la chen. Foto'sFrBd trnst'Cor Vos sfeer." De Berkelse oefenmeester trekt juist In zware tijden één lijn. Dat moesten Mijn als en Duurham ondervinden, want beiden kwa men te laat voor de bespreking en werden vervangen door Schilders en Waals. Wat in eerste instantie een kostbare zet leek. Immers, Frank Schilders was degene die na 22 minuten net te laat was om Tjin Tjoen Lim af te stoppen. Remco van der Linden benutte de door arbiter Hans Hennevcld toe gekende strafschop feilloos: 1-0. Toch waren de beste mogelijkhe den m die fase reeds voor Spar taan'20. Doelman Eric Dekkers pareerde inzetten van Michel Spienngs (kopbal) en Patrick Kok (vrije trap). Een blessure van de Xerxes-doelman leidde de omme keer in. Tien minuten na de pauze keerde hij wederom een schol van Kok. Daarbij blesseerde Dekkers zich dusdanig, dat van een opti maal optreden niet langer sprake kon zijn. Trainer Ojers ('Je moet eens weten wat ik op de bank heb zitten') greep niet in. Dc gevolgen waren direct merkbaar. Dekkers gmg onder een hoekschop van Waals door. waarna m de rebound Michel Spienngs de 1-1 binnen knikte. In het vervolg had Ricardo Wil lem se de strijd moeten beslissen, maar de 'super-sub' van twee we ken geleden tegen DCV had wei nig geluk. Enigszins gelukkig kwamen de gasten in de 82ste mi nuut toch op voorsprong. Een pass van Spienngs kwam via Xer- xes-aanvoerder Dennis Put op de paal. waarna Patrick Lans mans van dichtbij binnenschoot: 1-2. Diezelfde Put leek aan de treurnis voor Xerxes een einde te maken, toen hij na 91 minuten Clyde Chan Yon Chu op maat bediende: 2-2. Mol het gelijkspel leken dc kan sen op behoud voor Spartaan'20 verkeken. De geest van Emma (1988) daalde echter plots over Zestien hoven. Patrick Kok en Eduard Booms bliezen met droge knallen m de resterende minuten de hoop - het gat is nog maar drie punten - op prolongatie van het tweedeklasseschap nieuw leven in: 2-4. Xerxes-Spartaan'20 3-1 (1-0). 22 Remco van der Linden (strafschop) 1-D 55 Michel Spiering* 1-1.82 Patrick Landman* 1-2.01 Cl>de Chan Von Chu 2-2 93 Patrick Kok 2- "5. 96 Eduard Booms 2-4 Bijzonderheden; de altijd opvallend aanwe/ine scheidsrech ter Hans Hennevcld toonde Krank Schil ders i Spartaan'20 de gele kaart Xerxes: Dekkers, Van der Hoeven. De Jong. Pul. Mami van der Linden. Cohen. Lopes. Remco van der Linden. Tjin Tjoen Lim. Brosser. Chan Yon Chu Spartaan'20: Kempen. Waals. Van Ringe- lesteijn, Schilders (-16 Mij rials). Cox (79 Bocmdm, Spiering*. Kok, Rumnda, Lni»- mans. Van Neck (-16 Duurham). Willemsc Door Rob Weed a Rotterdam Een elftal dat de de gens kruist met een tegenstander die uit dertien man bestaat, is al op voorhand gedoemd te verlie zen. Met HION ging het tegen het thuis spelende Alexandria'68 gis teren met anders, Mocht het elftal van trainer Piet van Wilgenburg derhalve ook volgend jaar nog ac tief zijn in de derde klasse, dan is een grote bos bloemen aan de adressen van arbiter Costa do Ro sa no en clubgrensrechtcr Steven Schuch na de geflatteerde 4-1 winst op zijn minst op zijn plaats. Geflatteerd of niet. Het zal Van Wilgenburg een zorg zijn. De pun ten waren binnen en de zege was ruim uitgevallen. En dat was het enige dat telde. Hij gaf toe met een aantal arbitrale beslissingen 'met ongelukkig' te zijn geweest. Waarom bijvoorbeeld de treffer van HION, binnengekopt door Nelson Francisco Diaz, was afge keurd, had hij niet kunnen ont dekken. En of de overtreding die zijn team vijf minuten later op het vlagsignaal van grensrechter Schuch de betwiste strafschop op leverde buiten of binnen de zes tien had plaatsgevonden, had hij onmogelijk kunnen beoordelen. Zoals hij ook de schouders op haalde over het feit dat zijn ploeg een doeltrap kreeg toegewezen, nadat een venijnig schot van Frans van de Ham via het lichaam van Ronald van Someren over de achterlijn stuiterde, waarna de verdediger als bewijs van contact minuten lang naar adem zoekend bleef liggen. En zoals hij niet rea geerde op de opmerking dat een inzet van Derrick Goedhoop door invaller Johan de Ridder met de hand buiten het doe! werd gehou den. Wel was Van Wilgenburg (terecht) van mening dat de rode kaart voor HION-doelman Dennis Brander horst, in de laatste minuut gege ven na een elleboogstoot in het gezicht van Joep Goverde. niet ter discussie kón en mócht staan. Zo als hij ook wilde toegeven dat zijn elftal gezien het vertoonde spel uit de eerste helft geen recht had op een overwinning. „In de rust heeft het gedonderd," sprak hij. „Pas daarna zag ik de agressie, waardoor HION niet meer in z'n spel kwam. Tja, en dan moetje ge luk hebben dat een treffer op een gunstig moment valt. En dat ge beurde Woede Voor HION, dat door schorsingen, blessures, ziekte, vakantie en werk liefst acht basisspelers mis te. waren de druiven zuur. Toch was do woede van André Oosterla- ken niet gericht op de nederlaag. Natuurlijk zat het verlies de trai ner van het ook tegen degradatie vechtende HION niet lekker. „We hebben verzuimd Alexandria voor rust af te maken." doelde hij op de kansen die Van de Ham. Francis co Diaz en Patrick Bruys kregen. „Het zij zo. Maar dat een scheids rechter een dermate invloed heeft op het wedstrijdverloop, daar zou ik graag eens met vertegenwoor digers van de bond over discussie ren. Ik vind het onbegrijpelijk dat de KNVB voor zo'n belangrijk duel deze arbiter heeft aangewe zen. De wedstrijd ging soms totaal aan hem voorbij. Een scheids mag best een foutje maken. Maar er ging vandaag wel heel veel ver keerd. Nu treft het ons, volgende week iemand anders. Van een eer lijke strijd is op die manier geen sprake meer." Costa do Rosario was zich van geen kritiek bewust. Hij had aan de partij 'wel een goed gevoel overgehouden'. „Bij de afgekeur de treffer van HION werd geduwd en de overtreding op de speler van Alexandria'66 had binnen de lijnen plaatsgevonden. Jammer, dat het in de laatste vijf minuten wat minder soepel verliep." aldus de arbiter, die ook de eer toekomt het spel niette hebben stilgelegd, hoewel hij daar naar aanleiding van opmerkingen vanuit het pu bliek zeker aanleiding toe had. Akxandria'fi&-HION 4-1 (1-1). 15 Maunce Oomens (strafschop) 1-0.23 Nelson Fran cisco Diaz 1-1,47. Joep Goverde 2-1.54. en 89 Maunce Oomens 3-1 en (strafschop) 4-1 Bijzonderheden: geel voor Ronald van So meren (AJexandria'BC) en Fabian de Zeeuw en Dennis Branderhorst (beiden HION) Twee keer geel was er voor Frans van de Ham (HION) Dennis Branderhorst kreeg rood voor een elleboogstoot in het gezicht van Joep Goverde Alexandria'66: De Zwart. Ronald van So meren (76 Johan dc Ridder). Stam-de Jon ge, Michel van Someren, Del wel: Dennis do Ridder, Slotboom, Boots: Lima Sanches (81 Dc Lange), Oomens, Goverde HION: Branderhorst. Schenk, Van der Ve- gt, Femandes. Bruys, Goedhoop. De Zeeuw (60. Leenderts). Francisco Diaz, Drakensteyn: Bouma, Van der Ham. Door Ed Voortmeijer Rotterdam Langzaam maar ze ker mag Sportclub Feyenoord toch wel weer een beetje om hoog gaan kijken. De eerste twee periodetitels zijn al ver kwanseld; de échte titel, daar maakt, behalve dan de van een groot optimisme getuigende trainer Hans Maus, niemand zich meer druk ora op Varken oord. Maar een seizoen zonder prijzen, wat door vele Feyenoor- ders wel als een ramp zou wor den ervaren, hoeft het niet te worden. Door de 2-0 winst op Zwarte Schapen klommen de Rotterdammers naar de vierde plaats en namen bovendien - dankzij een beter doelsaldo dan Hollandia - de leiding in de stand om de derde periode. Positieve ontwikkelingen dus bij de Sportclub, die na de win- terpauze aan een aardige op mars bezig is. In de laatste vier duels werden acht punten ge pakt en behoefde doelman Pim Doesburg geen enkele tegen- goal te incasseren. Met nog acht wedstrijden voor de boeg (onder meer tegen TONEGIDO en AFC'34, de nummers twee en drie) ziet de sportieve toekomst er in elk geval redelijk zonnig uit. Het spel op zich haalt even wel slechts zelden het niveau van bepaalde fases in de twee voorbije seizoenen. Daar heeft Maus, die de coa ching aan Henk Blommers moest overlaten omdat hij als straf voor z'n 'roep om een pe nalty' bij VCS voor één wedstrijd uit de dug-out was verbannen, echtereen aanvaardbaar excuus voor: „Deze selectie is door het vertrek van een aantal sterke spelers nu eenmaal van minder niveau dan in voorgaande jaren. Maar ik geloof in - enik ben trots op deze groep. De overwinning van vanmiddag is tot stand ge komen doordat mijn spelers het karakter konden opbrengen voor de volle honderd procent voor elkaar te gaan. Dat was in het verleden wel eens anders." Gedwongen door de schorsin gen van Marcel Lippuner en Wessel Weezenberg alsmede de blessures van Danny Kalden, Lambert van Waardenburg, Alain Kooiman en Paul Hen driks moest Dave Kastelein cen traal in de verdediging opereren en dat deed hij adequaat. Jeroen Rijsdijk stond na een afwezig heid van ruim twee maanden wegens een blessure aan de hamstrings weer eens in de ba sis en maakte zijn uitverkiezing meer dan waar. En John Kroon, die een lekkere wedstrijd speel de, wordt van steeds grotere waarde voor het team. Het was ondanks alle noodver banden, die Maus had moeten leggen, een verrassend even wichtig Feyenoord dat zonder tot grootse hoogten te stijgen met Zwarte Schapen eigenlijk weinig moeite had. Patrick Alte- na had zijn ploeg halverwege het weinig boeiende eerste bedrijf de wind in de zeilen kunnen ge- ven.Veel meer kansen om af stand te nemen van de door John Rep getrainde opponent kregen de gastheren voor de rust overigens niet. Dat kwam na de hervatting én de veldver- wijdering van Michel Hotter- man - het 'zwarte schaap' kreeg rood van arbiter Joop Govers na een buitengewoon gemene char ge op Aitena - wel verandering in. Met dank aan Raymond Roh- de, die de held van de middag werd door twee uiterst belangrij ke treffers te produceren. Tus sen de doelpunten in was Zwar te Schapen slechts één maal ge vaarlijk voor Pim Doesburg opn gedoken (de goalie redde fraai op een inzet van dichtbij van Er ic Smit) en hadden Altena, Kroon en Rohde kansen op een nog grotere zege onbenut gela ten, SC Feyenoor d-Zwaile Schapen 2-0 (ö-fl). 66. en 95- Raymond Rohde 1-0 en 2-0 Bij zonderheden; Arbiter Joost Govers gaf direct rood aan Michel Holterman (Zwar te Schapen) en geel aan diens ploeggeno ten Ernst Nieten, Ray Semmon en Karim Hajji, Namens SC Feyenoord incasseer den Frans van der Heide en Richard van Schijndel het gele 'presentje'. SC Feyenoord: Doesburg: Van Brouwer shaven, Van der Heide (22. Van Luijk), Kastelein. Slums: Kroon. Rohde. Van Schijndel. Rysdyk; Altena, Schouten (68 Boot). Zwarte Schapen: Aibers; Nielen, Van Guine, Barkema, Holterman; Halewijn, Van Gulik (36. Smit), Hajji (72. Haver man), Senunoh; Amsen (72. Crampon). Kemper. Door Hans Schelling Berkel en Rodenrijs De geschie denis herhaalde zich. Weer haalde een duel tussen TOGB en GLZ het einde niet. Evenals de wed strijd op 9 november van het vori ge jaar werd ook gisteren de top per in de vierde klasse F gestaakt. Na de openingstreffer van TOGB- aanvaller Vincent Switzar in de 68ste minuut ontstond een ware veldslag. In een record tempo had de grasmat meer weg van een boksring met vechtende spelers en supporters. Vuistslagen en ka ratetrappen vlogen over en weer. Scheidsrechter Rutten vluchtte tijdig de kleedkamer in. De Bleis- wijkse arbiter, die acht minuten voor het incident al een afkoe lingsperiode had ingelast, nam de enige en juiste beslissing. Hij siaakte de wedstrijd. TOGB-GLZ was een wedstrijd met een verhoogd risico, want zo moeten tegenwoordig zelfs duels in de vierde klasse van het ama teurvoetbal worden betiteld. TOGB voerde de ranglijst aan met twee punten voorsprong op GLZ, dat wel twee duels minder had ge speeld. Maar bij beide verenigin gen lag de wedstrijd van 9 novem ber nog vers in het geheugen. Ar biter 't Hooft blies toen na ver meende racisme-beschuldi gingen door GLZ-spelers vroegtijdig af. GLZ werd later door de KNVB vrijgesproken. De laatste elf mi nuten werden onlangs uitge speeld. TOGB sloot het duel af met een 1-3 overwinning. Voor de KNVB had de gestaakte wedstrijd en de titelkansen voor betde teams aanleiding kunnen zyn om een 'zwaargewicht' als scheidsrechter voor de tweede confrontatie aan te stellen. Zo ver kwam het echter niet, want gister middag om twee uur verscheen scheidsrechter Rutten uit het na bijgelegen Bleiswijk in de mid- dencirkel. Toegegeven, de man in het zwart deed zijn stinkende best, maar hij kon de gemoederen niet echt in bedwang houden. Rutten leek iedereen te vriend willen houden, waar rode in plaats van gele kaarten op zijn plaats zouden zijn geweest. TOGB en GLZ maakten het de arbiter ook niet makkelijk, want het spelen /.uiidci ïugnuiin nel i blijkt dimu 1998 nog steeds te kunnen. De eerste problemen voor scheidsrechter Rutten ontston den in de 25ste minuut. TOGB- linkerverdediger Samir Liman lag gestrekt op de grasmat na een vermeende elleboogstoot van een opponent. Een kaart voor de boos doener bleef op zak. want de 1 eids- man wenste niet op het advies van de TOGB-giensrechter, die het voorval wel had geconstateerd, in te gaan. Rutten riep wel de beide aanvoerders bij zich om de ge moederen te sussen. Na een uur spelen was het wel tijd voor een afkoelingsperiode, nadat wederom een opgefokt sfeertje binnen de lijnen was ontstaan. Na tien minuten werd de strijd her vat. De rust leek teruggekeerd. Tot de 68ste minuut. Een snel ge nomen vrije trap werd door TOGB-rechterspits Vincent Swit zar bij de tweede paal ingescho ten: 1-0. De vreugde in het Berkelse kamp was echter van korte duur. Een GLZ-verdediger trapte TOGB- aanvoerder Patrick Vermeulen te gen de grond. Zijn ploegmaat Ro bin Krielen nam meteen revanche op de GLZ-speler. De twee trap pen waren de aanleiding van een Hink aantal klappen, waarna arbi ter Rutten besloot het duel af te Berkel en Rodenrijs Het tumult bij de wedstrijd TOGB - GLZ be reikte snel de meldkamer van de regio-politie Rotterdam-Rijnmond, Twintig minuten na de eerste vechtpartijen verschenen diverse poli tiewagens, politie in burger en zelfs de hondenbrigade aan de Wes tersingel in Berkel en Rodenrijs. Taak van de politie was om snel mo gelijk de GLZ-spelers en supporters terug naar Rotterdam ie sturen. Het leidde niet tot ongeregeldheden. Wel moest een ziekenauto wor den opgeroepen. GLZ-verdediger Sami Cetin werd na een schop te gen de rug per brancard naar het ziekenhuis vervoerd. breken. „Hiermee schiet niemand iets op," treurde GLZ-hulptrai- ner/speler Ahmed Keloglu. ,.We hebben geprobeerd om rustig te blijven, maar de zenuwen speel den een grote rol. GLZ heeft slecht gespeeld. Concurrent Ex celsior is door dit incident de la chende derde, maar wij houden de titelkansen nog gewoon in ei gen hand." Keloglu verliet een klein uur na alle commotie als laatste GLZ- adept de accommodatie in Berkel en Rodenrys. Ook de TOGB-spe- lers konden eindelijk de bestuurs kamer verlaten. De Berkelse jeugd had het hoofdveld inmid dels weer in beslag genomen. De jongeren hadden voor hun 'voor beelden' nog wel een opmerking in petto: „Dit is geen voetballen meer; dit is vechten." TOGB-GLZ 1-0 (04)) gestaakt in de 68ste minuut 68 Vincent Switzar 1-0 Bijzonder heden; scheidsrechter C M Rutten toonde Samir Liman. Patrick Vermeulen en Robin Krielen lallen TOGB) en Geert-Jan Kleij- weg (GLZ) de gele kaart TOGB: Langstraat. Bansie, Sander Ver ruw Ffltkt Lmvm InfirmVen-GU'e*!, Krielen, Patrick Vermeulen; Switzar. Knüppe. De Wekker GLZ: Rcv har. Oram. Kleijweg, Babysit. Cetin. Gorgulu, Keloglu. Tatli: Yilma2. AkanseLSahin. De eerste commotie na 25 minuten in beeld. TOGB- spelers vra gen arbiter Rutten (links) waarom de dader van de aanslag op Samir Liman (op grond) niet wordt be straft. Foto Fred Emst/CorVos Zondag tweede klasse Zevenklapper DRL Rotterdam Wat DRL twee weker» geleden tn het restant tegen SVW met lukte, geschiedde tn Gonnchem wel: 1-7, Koploper Leontdas verloor niet 2-0 bij DCV D: SWV-DRL 1-7 (1-3). Erwm van de Linden 1-0. Johan Schrijvers (strafschop) 1-1. Michel Phieltx 1-2 en 1-3, Sasha Schalier 1-4 en 1-5, Dwight Maanster 1-6. Erwm van de Linden 1-7. SVW-doelman Wilco de Pender kreeg vlak voor rust bij een 1-3 stand de rode kaart voor aan merkingen op de leiding voorgeschoteld. Met tien man kwam de thuisploeg met meer tot aanvallen toe en kwam de teller pas bij zeven to. stilstand DCV-Lconidas 2-0 (O-O). Danny Trouwborst 14), Michel van Wattum 2-0 Een kwartier voor het einde kreeg Ton van Bremen (DCV) direct rood van de Krtmpense ('j arbi ter Peter Willemen, wegens aanmerkingen op de leiding. Desondanks kwam Leontdas aanvallend met tot haar ge bruikelijke niveau. Voorrust had Brian Mo-Ajok (Leoni- das) een goede kans op de openingstreffer. Zondag derde klasse DHZ langs Hekelingen DHZ leverde in 3 D knap werk door koploper Hekelingen met 2-1 te verslaan. Overmaas kwam niet voorbij het ar me Alblasserdam: 0-0. C: Ursus-Sparta 2-2(14)). Charles Nicolaas 1-0, Ben Bijl I- 1, Guy Fiegel 2-1Michel Vermaas 2-2. Ursus leek recht op de overwinning af te stomen, maar een opmerkelijk lan ge blessure-tijd bracht de Spartanen tweemaal in de gele genheid om de achterstand goed te maken. HOV-UNIO 1-1 (0-0). KhalidelKhalifi 1-0. Donnyde Groot 1-1. Halver wege de eerste helft kwam de thuisploeg tegen tien man te staan, nadat Stefan Coster (UNIO) zijn tweede gele kaart kreeg. Vlak voor tijd konden Mogtar Ednssi en Khalid el Khalifi hun elftal niet in veilige haven schieten. D: Overmaas-Alblasserdam 0-0. Een puur verdedigend Alblasserdam kreeg waar het voor kwam Overmaas, dat nog steeds niet over Rene van de Avoird en Marcel Rood- bergen kan beschikken, kon voorin geen potten breken. Paal, lat en doelman voorkwamen dat drie punten opVar- kenoord bleven. De Musschen-OHW 1-1 (0-1). Alex van Lent 0-1, Mario van 't Wout 1-1. Beide elftallen, die puur op de aanval speelden, waren zeer aan elkaar gewaagd. Mario van 't Wout ontving tien minuten voor het einde, na tweemaal geel. de rode kaart gepresenteerd. In de pro blemen kwamen de vogels echter niet meer, DHZ-Heke- lingen 2-1 (1-1). Rafael Guinote 1-0, Ferry Schaafsma (strafschop) 1-1, Rafael Guinote 2-1, Ed Schut (DHZ) mis te in de tachtigste minuut een strafschop bij 1-1. Vlak voor tijd besliste Rafael Guinote met zyn tweede treffer de wedstrijd in het voordeel van de Varkenoorders. LMO- DBGC 1-1 (1-0). Martin Monster 1-0. Jan-Willem Pulle man 1-1, LMO profiteerde niet optimaal van het verlies van de nummers een en twee, Hekelingen en OW. Ge zien het spelbeeld konden beide elftallen vrede hebben met de einduitslag. Zondag vierde klasse Pio Fernandez op dreef Pio Fernandez was gistermiddag met vijf treffers de gro te man bij HWD, dat zonder voorzitter Joop Wijnholds in valler b)j Hoek van Holland vs Scheveningen) RAVA ver pulverde- 8-2 Soccer Boys maakte in F gehakt van Anli- barban: 6-1Transvalia had in G een goede dag. CW ver loor en EDS speelde gelijk. D: HWD-RAVA 8-2 (2-2). Joop van Rijthoven 1-0, Peter van Kleef 1-1. Pio Fernandez 2-1, Gerard Starrenburg 2.-2, Joop van Rijthoven 3-2, Pio Fernandez 4*2 en 5-2, Patrick de Ridder 6-2, Pio Fernandez 7-2 en 8-2. De motor van het zeer gehavende HWD kwam pas na de thee op gang. De Hagenaren werden op pure wilskracht afgetroefd. F: Excelsior R-Zwarte Pijl 1-1 (1-1). Zohair Hasnoam 0-1. Mario Meijer 1-1John Brussé en Michel Verwater misten na de thee de twee grootste kansen voor Excelsior R. Voor de bezoekers raakte Gorden Medar de paal eri. Erik Schroder schoot tegen de doelman aan. SVOmraoord-Di- lettant 2-3 (1-2), Robert van Geenhuizen 1-0, Germain George (eigen doelpunt) 1-1, John Bonte 1-2, Arie den Boer 1-3, Leon Versnel 2-3. SV Ommoord, dat veel basis spelers miste, begon te laat in eigen kunnen te geloven. De aansluitingstreffer kwam niet bijtijds. Schiebroek'94- SMV Hillegersberg 1-6 (1-0). René Loendersloot 1-0. Doelverdediger Johan Vink (Schiebroek'94) behoedde zijn elftal met schitterende reddingen voor een gelijk spel. Antibarbari-Soccer Boys 1-6 (1-2). Frank Schnitz 0- 1Edwin van Rijn 1-JGuido van Ankem I -2, Amout in 't Veen 1-3, Faran Ben Gamag 1-4, Martijn Sehmitz 1-5, Ivo van Reenum 6-1. Na rust speelde Antibarbari beter, maar creeerde geen kansen. De bezoekers daarentegen han teerden met veel de succes de counter. Steeds Volhar- den-Groeneweg I-I (1-1). Jeffrey PQoppert I-O, Dennis Ja ger 1-1. Het begin van de wedstrijd was voor de thuis ploeg, maar de mannen konden dit niveau niet negentig minuten volhouden. Vijf minuten voor tijd zag Jeffrey Kloppert zijn schot op de lat uiteenspatten, G: FlOS-Poortugaal 0-3 (0-1). Renzo Bos 0-1, Jeroen Ba- rendregt 0-2. Jeroen Doll 0-3. De drager van de rode lan taarn moesten in de bezoekers zowel op mentaal als op fy siek gebied hun de meerdere erkenen op het slechte veld. Coal-WRW 1-2 (0-1). Ricky Rozenberg 0-1, Steven Borg,l- 1, Ton van Driel 1-2. In de wedstrijd waren de twee elftal len aan elkaar gewaagd, met kansen over en weer. Een doelpunt tien minuten voor tijd was bleek voldoende voor de overwinnning van WRW. Mceuwenplaat-FIak- kee 3-6 (1-4). Jeroen Kleingeld 0*1, Kees Slui 0-2, Peter van Oudenaren 0-3, Fred Bruinsma 1-3, Jaap Verhagen J- 4, Bob van Hal 2-4. Kees Slui 2-5 en 3-5, Peter van Oude naren 3-6. Meeuwenplaat was niet opgewassen tegen het tactisch betere spel van de bezoekers. Tediro-DCL2-3 ge staakt in de 62 minuut. Hakim Aberkan 0*1, Marcel de Kramer 1-1, Huseyin Kalyoncu 1-2. Martin van Tol 2-2, Hakim Aberkan 2-3. Eerste helft twee keer geel voor Ma rio de Jong. Rogier de Jong zag na het vasthouden van een doorgebroken DCL-speler ook een rode kaart, waar na broer Peter de Jong rood kreeg wegens aanmerkin gen. WCR-Ab ben broek 1-1 (04)). Jacco van der Giessen 1-0, Ton van Ooyen 1-1. Een gelijkopgaande wedstrijd, waarin paal en lat WCR in de weg stonden. H: EDS-SportingLodewijk Pioniers 1-1(1-0). Ralf Kraai- evanger 1-0, Erik Goree 1-1. De thuisploeg onderschatte de kracht van de hekkensluiter en speelde geheel zonder bezieling. Robert Hoek (EDS) zag zijn inzet van de lijn ge haald. DElï-NOC 4-3 (2-1). Alex Vnjmoet 1-0. Peter Vnj- moet 2-0. Maurice van Overeem 2-1, Jeroen Delno (straf schop) 3-1. Peter Vrij moet 4-1, Gerard Vermeulen 4-2, Pierre Bijl 4-3. DEH nam de wedstrijd tegen de degrada tiekandidaat iets te lichtvaardig op, maar wist gezichts verlies te voorkomen. VOC-CKC 4-1 (2-1). Gitles van der Hoeven 1-0. Coen van Geet 1-1, Rogier Bal 2-1, Tony Bar- ca 3-1, Gilles van der Hoeven 4-1. De thuisploeg had m de persoon van Gilles van der Hoeven de man die het ver schil in klasse onderstreepte. CW-AeoIus2-3 (1-2). Rem co Blansjaar 1-0, Richard van der Graaff 1-1, Danny Bie- mans 1-2, Leon van Elzakker 2-2 (strafschop), Lloyd Wtjn- aldum 2-3. Op de overwinning van de mannen van trainer Bentzon was weinig aan te merken. CW verloor daar door de aansluiting met Transvalia en EDS. Transvaiia* Germinal 4-2 (3-1), Ronald Mulder 1-0, Edwin Buter 1-1. Addo Yok 2*1. Robert van der Wielen 3*1. Addo Yok 4-1, Okan Barran 4-2. De bezoekers moesten al na vijftien mi nuten met tien man verder, nadat Gilbert de Neef zijn tweede gele kaart zag gepresenteerd. Tien minuten later mocht ook zijn teamgenoot John-Paul Filius douchen. Belvédère-DJSCR 1-4 (1-1). Michael Baijens 1-0 Fabian de Saro 1-1. Joffrey Wong s> Kwie 1-2.1-3 en 1-4. Uitblin ker Joffrey Wong si Kwie had meer moeite met een straf schop dan met het maken van velddoelpunten. Zondag vijfde klasse ESTO is er bijna De titel van de vijfde klasse D gloort voor ESTO, dat Steeds Hooger met 4-1 klopte. In de volgende speelronde wacht de formatie uit Bodegraven mogelijk reeds een feest. DZB/Zevenkamp behield de tweede plaats door een 2-0 zege op Lekkerkerk. Jai Hind (5 E) had de handen vol aan Bolnes. 2*1. Koploper MSY71 maakte geen mis stap tegen Blankenburg (2-0). RVC'33 waardig kampioen RVC'33 uit Reeuwijk werd in 6 D een waardig kampioen door met 2-1 te winnen bij concurrent SC Kralingen. In 0 E kreeg De Groen Witten een pak slaag van titelkandi daat Dirksland: 7-2

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 7