Jeugd laat ouderen op de hurken naar Westwijk kijken Rotterdams Dagblad 'Een speeltuin waar geen hond kan poepen' De Leede fietst straks naar Rotterdam Consumentenbond vergelijkt kwaliteit thuiszorginstellingen De Plantage wacht op antwoord, en wacht, en wacht Gratis museumjaarkaart voor geleden plakschade Dit jaar geen Maassluis Zomer pop 'Dorpssoap' in Maasland Abonnee Service De Schiedamse hondendrol wordt verbannen Vandalen zetten brand- kranen open Vrouw (81) bestolen ,1 A«j ,1 ■k.LVl l»J h U likl 3 JU 1LIU ra J ,WLJI gfeVH BI S KW II Rotterdams Dagblad Dinsdag 17 maart 1998 -"è Wa :erweg Maasland Open Groepering, de lokale politieke partij die al twaalf jaar deel uitmaakt van de coalitie in Maasland, heeft verbitterd ge reageerd op de stap van "partner' CDA. De christen-democrat en zijn met WD en PvdA in zee ge gaan voorde komende vier jaar. Dat zet kwaad bloed bij de huidige wethouder van Open Groepering. Dirk Hanemaaijer. ..Dit is het top punt van achterkamertjespoli tiek. Ik ben uitermate teleurge steld in het CDA. waarmee we twaalf jaar een college hebben ge vormd. De suggestie dat we het te vaak oneens waren is onz.in. Op alle hoofdlijnen zijn we het in het college met elkaar eens geweest, met uitzondering van de Pleetjes- brug. Het CDA zegt een partij van normen en waarden te zijn. maar simpele gedragsnormen kennen ze blijkbaar niet." aldus de verbit terde Hanemaaijer. „Ik heb er geen moeite mee dat de verkiezingen hebben geleid tot een andere combinatie, We heb ben tenslotte een zetel verloren. Maar het gaat om de manier waar op. Ik ben echt teleurgesteld in mensen zoals De Mie (CDA-lijst trekker. red.), waar je bijna dage lijks mee op trok." Hanemaaijer noemt een construc tie van drie wethouders, waartoe de nieuwe coalitiepartners heb ben besloten, totaal overbodig. „Het lijkt veel op een dorpssoap. Het is bijna lachwekkkend. maar daarvoor is het te ernstig. Be stuurlijk is er geen enkele nood zaak voor drie wethouders. Het is een soort toverformule om de Open Groepering als tweede par tij van het dorp buiten het college te houden. De Open Groepering is ongewild gedwongen tot oppositie voeren. Ze zullen merken dat we er zijn" CD A-formateur De Nie: ..Wij den ken dat het in de nieuwe combina tie beter zal gaan. Zo gaat het in de politiek wel eens. We hebben met de Open Groepering altijd constructief samengewerkt, maar het is geen automatisme om daar mee door te gaan. De uitslag was immers ongeveer fifty-fifty. Open Groepering had wel gezegd te wil len doorgaan, maar door hun winst kwamen de WD en de PvdA in beeld. Zij zagen er heil in om met het CDA mee te doen. Daarmee kwam een 94 meerder heid tot stand, voor het CDA een aantrekkelijke basis om daarin mee te gaan." De nieuwe coalitie in Maasland krijgt dus drie wethouders. Naast de aanblijvende Leen de Nie zijn dat Pauline Bouvy-Koene namens de WD en Wiebe Gouma voor de PvdA Dat houdt in dat het CDA met vijf leden op het pluche van de raadsfauteuiltjes zit, de WD alleen met Leo Lauwaars en de ene zetel van de PvdA achter de collegetafel te vinden is. De oppo sitie bestaat uit de vier leden van de Open Groepering, waarvan de als wethouder te bedanken Dirk Hanemaaijer heeft gezegd liever geen fractievoorzitter te willen worden. Door Tnnny van der Mee Vlaardingen Niets is zo vertederend als kinderen laten brainstormen over wat er in de Vlaardingse Westwijk zou moeten veranderen. Scholieren uit groep 7 van de basisscho len Westwijzer en Prins Willem Alexander hebben zich daar de afgelopen drie maanden volledig in uitgeleefd met het pro ject 'De wijk op je hurken'. Een soort kindervariant op de toe komstvisie Westwijk 2005. Wethouder Ton van der Steen (sportonderwijs, wijkbeheer opende gisteren in wijkcentrum De Te ld er een tentoonstelling, waarin de scholieren via collages en maquettes hun creatieve visie op de wijk geven. Met tekenin gen, foto's en werkstukken ma ken ze duidelijk waar in de wijk de knelpunten liggen en hoe die volgens hun ideeen en wensen op gelost kunnen worden. Een mix van meningen en fanta siebeelden van de scholieren die de tentoonstelling sieren, levert de volgende, prachtige jeugd visie op. 'Oude huizen worden afgebro ken of gerenoveerd en op de lege plaatsen wordt een kinderstad ge bouwd met wel 100 speeltuinen, grasvelden met 70 voetbalgoaltjes en 90 bask et bal netten, waar de muziek keihard aan mag en de honden niet mogen poepen en waar de burgemeester voor de in richting de hulp van kinderen in roept. omdat hij zelf geen ver stand van dat soort zaken heeft'. Eer. enquête maakt duidelijk dat de leerlingen simpelweg meer ruimte willen voor meer speelmo- gelijkheden. Een mooie speeltuin wordt als grootste wens genoemd, daarna een voet- en basketbalveld en een crossbaan. Grootste bron van ergernis is de hondenpoep. ,.We proberen altijd bewoners te betrekken bij de verbetering van de omgeving." zegt Van der Steen. „Het is leuk en belangrijk dat de laatste tijd ook kinderen met ideeën komen. En als door hun inzet iets wordt gerealiseerd, voelen ze zich er ook extra verant woordelijk voor. Het geeft minder vandalisme en zorgt ervoor dat voorzieningen een lang leven be schoren zijn." Niet overdreven De volwassen aanwezigen moeten zelfs bekennen dat een aantal ideeen van de kinderen niet eens overdreven raar is, maar zelfs een grote kans maken verwezenlijkt te worden. „We overleggen eigen lijk nooit met jullie, maar altijd met de ouders." spreekt directeur Ans Theissen van de Stichting Woningbedrijf Vlaardingen ver ontschuldigend tot de leerlingen. „En dat terwijl jullie het meeste buiten spelen. Ik beloof dan ook de scholen er eerder bij te betrek ken om te kijken wat de kinderen willen. Want uit de enquête blijkt bijvoorbeeld dat de kabelbaan een grote hit is. Daar zou ik zelf abso luut niet op zijn gekomen." Theissen doet de jeugd zelfs de eerste concrete toezegging. „Door de renovatie van de fiats gebrui ken we veel ruimte waar normaal kinderen spelen. Daarom kijken we of we op andere plekken iets extra's kunnen doen." Zij ver wacht dat in de Professor Rut gers straat, waar binnenkort de re novatie klaar is. op twee plekken voorzieningen geplaatst kunnen worden. Binnen het renovatie budget is namelijk een miljoen gulden gereserveerd voor de ver betering van de woonomgeving, met inbegrip van de tuintjes. Volgens projectcoördinator Bart Nobbe van Het Bureau Welzijns- projecten is 'De wijk op je hurken' een belangrijke aanzet tot jeugd- participatie. „Kinderen hebben op hun manier geformuleerd wat er zou moeten veranderen en wel ke dingen beter zouden moeten. Dit met het doel dat kinderen be trokken worden bij verandering van de leefomgeving." In een evaluatierapportage wordt niet alleen aanbevolen de kinde ren meer te betrekken bij de in richting van de wijk en speelplek ken. maar ook om een project groep 'Kinderen in 2005' in te stel len. Nobbe: ..De politiek moet er wat mee, daar hebben we op aan gedrongen. En ik verwacht ook dat dit opgepikt wordt." De 11 -jarige Ba har (Westwijzer) vindt het ook tijd worden voor ac tie. „Aart die speeltuintjes hebben we niks. daar staan alleen schom mels. We willen een kabelbaan, maar denken ook aan een zand bak voor de kleintjes en bankjes voor de ouderen. Of de gemeente wat doet met onze ideeen? Ik hoop van wel. Want huizen zijn niet belangrijk, hier staan al 10.000 fiats!" Esra (10) van de Prins Willem AJexandersehool; „De gemeente moet in ieder geval meer reage ren. De lege plekken moeten ze niet volmaken met planten en bloemen. We willen gewoon een speeltuin waar we ook veilig kun nen spelen." Volgens haar is het meer dan logisch dat de kinderen bij de plannen betrokken worden. „Wij zijn toch belangrijk? Want de ouders doen de huishoud-dingen en wij spelen buiten!" Rotterdam/Schiedam De Sehie- damse wethouder Bart de Leede (GroenLinks) wordt met ingang van 1 juni secretaris bij de deelge meente Noord. De fietsliefhebber heeft dan zeven jaar raadslid maatschap en acht jaar wethou- dersbestaan achter de rug. Hoe tcordi een wethouder deel raadssecretaris in Rotterdam? „Een familielid attendeerde me vorig jaar op de bewuste adver tentie. Ik was nog niet fanatiek aan het zoeken, ook al had ik be kend gemaakt te zullen stoppen als wethouder. Het leek me een leuke baan in Noord. En ik heb natuurlijk affiniteit met het loka le bestuur. Ik ben met deze regio verbonden. Rijnmond is mijn thuishaven. Daarnaast is het een gecompli ceerde dus interessante deelge meente met de bekende grote- stadsproblemen. Die van relatief hoge werkloosheid en lage inko mens. Plus de criminaliteit, die zaken bij elkaar. Het lijkt me leuk om vanuit de ambtelijke invals hoek daaraan te werken." Zal het niet tegenvallen? Als wet houder hak je knopen door en als uiftLueiiiUii'uitrn je. „Dat vroegen ze ook tijdens de sollicitatie in Noord. Maar ik ben sowieso geen solist. Ook het poli tiek besturen is een zaak van sa menwerking. En meer dienend? Dat klinkt zo gedwee. Het is meer een ondersteunende rok waarin ruimte is voor ambtelijke initia tieven." Maariocli, Schiedam isgroicrdan Noord en kan meer aan zijn eigen problemen doen. „Er is absoluut een verschil. Ze ker. Inderdaad liggen de bevoegd heden in Schiedam anders dan bij een deelgemeente, die 20.000 in woners nminder telt en vijftig ambtenaren in dienst heeft. Ook budgettair zijn er verschillen. Maar aan de andere kant: er zijn vraagstukken die met de Coolsin- gel moeten worden opgelost en dat maakt de baan ook aantrekke lijk. De bestuurlijke constellatie is complexer. Het is een uitdagen de gedachte om daarin je plek te veroveren. En ook om te laten zien dat een deelraad nuttig is." U bent een fietsliefhebber. De deel raad is verder dan het centrum van Schiedam. „Dat valt best mee. Twintig mi nuutjes. Bart de Leede ziet er niet te gen op om naar z'n nieu we baan de fietste pek ken. Archieffoto Rotterdams Dag- biad/Sandervan der Torren Kinderen hebben hun visie op de Westwijk in Vlaardingen ge geven: 'Huizen zijn nfet be langrijk, hier staan al 10.000 fiats!' Foto Roel Dijkstra Informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 15.00 tot 16.30 uur Maassluis De organisatoren van het afgelopen augustus voor het eerst gehouden Zomerpop hebben besloten dit jaar af te zien van het Maassluise popfes tival. Het niet beschikbaar zijn van Marco Borsato en zangeres Anouk is hiervoor de belangrijk ste reden. „En." voegt organisa tor Gerrit Malipaard daar aan toe, „van de drie organisatoren worden er rond augustus twee vader." Zomerpop had als be oogd programma Anouk en Gol den Earring op vrijdag 21 augus tus en Marco Borsato en Total Touch op zaterdag 22 augustus. „Maar Anouk is dan op tournee en Borsato is in die periode z'n cd aan het promoten," vertelt Malipaard. „En met minder wil den we gewoon geen genoegen nemen. We hebben daarom be sloten het een Jaar op te schui ven." Vorig jaar, toen Golden Earring en Herman Brood optra den, bleef Zomerpop beperkt tot één dag, iets wat de organisatie nu niet wilde. Malipaard: „Om het goed te kun nen exploiteren, uit de kosten te komen, heb je gewoon twee da gen nodig. En Total Touch en Golden Earring op één avond dat past ook niet echt bij eikaar.'' Vlaardingen/Schiedam De ko mende maanden doet de Consu mentenbond een onderzoek naar de kwaliteit van Ihuiszorginstel- lingen op het gebied van gezins verzorging en wijkverpleegkun- de. De Consumentenbond doet dit in samenwerking met acht lokale/ regionale werkgroepen van de bond. zodat een regionale kwali- teitsvergelijking mogelijk wordt. De Consumentenbond heeft voor het onderzoek een enquête opge steld. die in alle acht regio's wordt verspreid onder de gebruikers van de thuiszorginstellingen. Dit kunnen voorzieningen zijn die worden geboden door de thuis zorginstellingen, maar ook die van particuliere, commerciële bu reaus. Naast de gebruikers van de thuis zorg op dit moment, zoekt de Con sumentenbond mensen die de af gelopen twee jaar gebruik hebben gemaakt van de thuiszorg en nu inmiddels niet meer. Ook familie leden kunnen meewerken aan de enquête. Mensen die mee willen werken kunnen een briefje naar de Con sumentenbond schrijven. Ant woordnummer 2259, 2502 XB in Den Haag onder vermelding van thuiszorg/cj Schiedam Extra toiletten, poep- afval bakken, een honden wachter en strengere regels in de Algeme ne Plaatselijke Verordening (APV). Met deze maatregelen wit de gemeente Schiedam de over last van hondenpoep in het zuide lijk stadsdeel te lijf gaan. Een spe ciale projectgroep, bestaande uit maar liefst acht gemeentelijke af delingen en een vertegenwoordi ging van bewoners uit Schiedam- Zuid, heeft zich de afgelopen maanden op het honden poeppro- blecm gestort. De projectgroep ontvouwt haar plannen in de nota 'Zuid trapt er niet meer in'. Hondenpoep is al jarenlang een van de grootste - zo niet de groot ste - ergernissen van veel Schie dammers. Zelfs geluids- en stank overlast halen het niet bij de brui ne trottoirversierselen, bleek on langs uit de milieu-enquête van de gemeente. Hondenpoep irri teert. en niet zo'n klein beetje ook. Ook tijdens de gesprekken met bewoners ter voorbereiding van de nieuw milieunota was de hon denpoep goed voor een plekje op het erepodium van de irritatie. Al le reden dus om voor eens en al tijd een einde te maken aan de overlast van de 4400 geregisteer- de en 1100 ongeregistreerde vier voeters. Schiedam Zes brieven lagen er al en nog altijd geen antwoord van de gemeente Schiedam. Het is dus niet zo verwonderlijk dat de Bewoners- en Belangenvereni ging De Plantage niet zo is te spreken over de snelheid waar mee de gemeente Schiedam rea geert op haar brieven. Beter ge zegd: de Plantage is helemaal niet te spreken over het gemeentelijk tempo. Een boze brief naar de ge meente is dan ook het gevolg. De zevende overigens. In januari van het vorig jaar heeft de Plantage vragen gesteld over de parkeerruimte bij het woning bouwproject HAV-banken in de Lange Nieuwstraat. Een maand later waren de invalideparkeer- plaatsen aan de Tuinlaan reden voor een brief aan het college van b en w. Maart was goed voor twee brieven: eentje over de kerstbo- menrel in het wijkpark en eentje over een bedrijf aan de Buitenha venweg dat voor overlast zou zor gen. In juli volgde een brief waar in parkeren het onderwerp was en in september was er een brief en fax overhel Grote Steden Beleid. De bewonersvereniging herinnert de gemeente er fijntjes aan dat de Algemene Wet Bestuursrecht ter mijnen noemt waarbinnen een overheid antwoord moet geven op vragen, verzoeken eri bezwaren van burgers. „Het zou kunnen zijn dat de overheid een zekere voorbeeldfunctie heeft als het gaat om omgaan met zaken die spelen in de stad en als het gaat om omgaan met elkaar," memo reert de bewonersvereniging. Het Schiedams college erkent in haar antwoordbrief enige laks heid bij de beantwoording. Maar ziekte en extra werkzaamheden waren hier debet aan, draagt het college aan ter verdediging. De woorden 'verontschuldiging' en 'betreuren' komen veelvuldig voor in de antwoordbrief waarmee de gemeente door het stof gaat. Maar er is nog een reden waarom de gemeentelijke antwoorden soms op zich laten wachten. Een reden die niet expliciet wordt ge noemd maar die wel valt af te lei den uit de antwoordbrief: het col lege is namelijk niet zo datum- vast. Boven de excuusbrief staat namelijk 'uw brief van: 14 janua ri'. Maar de boze brief van de be woners vereniging is een dag eer der gedateerd. En dan nog wat vreemds: de brief is pas 20 januari binnengekomen op de stafafde ling. Dat is dus zeven dagen na verzending. De vraagt rijst waar de brief die tussenliggende zeven dagen heeft doorgebracht. Maar kalendervast of niet, er is ook een lichtpuntje te bespeuren in het antwoordbeleid van de ge meente. De Plantage had binnen twee maanden antwoord op de ze vende (boze) brief. En dat is heel wat korter dan een jaar. Schiedam Na Platform Schie dam roert nu een tweede lokale politieke partij zich in de discus sie over de verkiezingsplakrel. Ook Gemeentebelangen Schie dam heeft schade ondervonden, laat ze de directeur van het Ste delijk Museum Schiedam weten. En ook deze partij heeft dat uiter aard niet als prettig ervaren. Maar de partij doet een 'udiek schikkingsvoorstel, gei" n de gedachte van Ed en os in Schiedam Lijat 0. hel kunstpro ject waar alle plakcommctie door is ontstaan. De plakrel in Schiedam ontstond doordat het Stedelijk Museum de posters voor de tentoonstelling Ed en Ellis in Schiedam Lijst 0 over de posters van de politieke partijen had geplakt. De ludieke plakactie maakte deel uit van het kunstproject. Onverwacht kreeg het echtereen vervolg toen lijst trekker Th. Schoenmakers van Platform Schiedam ging steige ren. Doordat de posters van het museum over de Platformposters waren geplakt, zou deze partij worden benadeeld, tierde Schoenmakers die zijn advocaat al achter de hand had. De boosheid van Schoenmakers werd door het Stedelijk Museum afgedaan als overtrokken. Wel maakte directeur D. A Wind ex cuses voor het plakineident. heel genereus, aan alle politieke par tijen. Maar nu is dus ook Ge meentebelangen opgestaan. Ook zij hebben schade geleden. Maar, laat de partij weten in de brief aan de museumdirecteur, de ex cuses worden aanvaard. Boven dien is er nog een compliment voorde expositie. Een leuk initia tief dat Schiedam positief in het nieuws brengt, vindt Gemeente belangen. Maar daarmee is de kous nog niet af. Excuses zijn natuurlijk leuk, maar het zet geen zoden aan de dijk. Daarom doet de partij een schikkingsvoorstel. Als het Ste delijk Museum honderd muse umjaarkaarten beschikbaar stelt, wordt de zaal: vergeven en verge ten. De gratis toegangsbewijzen zullen worden verdeeld onder Schiedammers die zich zo'n kaart niet kunnen veroorloven. De bal is nu teruggekaatst naar het Stedelijk Museum. En het wordt toch wel heel moeilijk voor directeur Wind om nee te zeggen. Want het verzoek van Gemeente belangen is geheel in de geest van Lijst 0: met een vette knip oog dus. Binnenkort zal blijken of het Stedelijk Museum net zo goed (letterlijk j kan uitdelen als incasseren. Wordt vervolgd. Naast de drie bestaande honden toiletten in de Plantage, de Stad- houderslaan en de Poortugaal- straat wil men vier extra poep- plekken aanleggen. De voorzie ningen, grote zandbakken die el ke week worden schoongemaakt, moeten komen bij de Buitensluis, de Havendijk ter hoogte van de Geervlietsestraat, de Willems brug en de Warande. Ook de ge bieden waar de riem af mag, moe ten worden uitgebreid, is de pro jectgroep van mening. Naast de Westfrankelandsedi jk en het Gus» toterrein zou ook een gedeelte van het Volkspark, twee gedeel ten van de Maasboulevard en de Havendijk ten noorden van het gemaal losloopgebied moeten worden. Verder wordt voorgesteld afval bakken te plaatsen in straten met een 'hoge poepconcentratie'. De afvalbakken zullen in eerste in stantie als proef worden geplaatst. Als deze succesvol blijkt, kunnen ook andere straten er eentje krij gen. Naast deze maatregelen, die een investering van 130.000 gulden vergen, moet ook de Algemene Plaatselijke Verordening worden aangepast, meent de project groep. De regels zijn nu nog te vaag waardoor ze op verschillende manieren zijn te interpreteren. De wijziging van de APV betekent een verscheiping van de opruirn- plicht tot een volledige opruim- plicht, met uitzondering van de losloopgebieden en de hondentoi letten. Om ervoor te zorgen dat de regels ook worden nageleefd, moet een hondenwachter worden aangesteld, adviseert de project groep. Deze moet opsporingsbe voegdheid krijgen wat hem of haar het recht geeft om boetes uit te schrijven. Naast deze strenge regels en strikte naleving, moet er ook een positieve maatregel worden geno men, meent de projectgroep. Voorgesteld wordt om een deel van de kosten voor een gehoor zaamheidscursus voor de hond te betalen. De hond wordt dan afge richt en de baas opgevoed, beide mét gemeentesubsidie. Schiedam Onbekenden hebben gisteren in een kantoortoren aan de Industrieweg in Schiedam een spoor van vernieling achtergela ten. Op nagenoeg alle verdiepin gen werden de brandkranen opengezet, wat voor grote water overlast zorgde. Ook zijn er tal van vernielingen aangericht. Schiedam Een 81-jarige vrouw uit Schiedam is gisteren bestolen van haar portemonnee. Ze was rond het middaguur aan het win kelen in een supermarkt aan het Broersveld. Bij de zuivelafdeling heeft iemand kans gezien de por temonnee uit de winkelwagen te halen. Daarin zaten enkele pasjes en een klein geldbedrag.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1