16 TV-gids heeft zijn tijd gehad ECT's topman Den Duik weldoener in Triëst Nu ook Max Havelaar-thee te koop Criminele werknemers terroriseren Nedcar Weer forse winst voor Van Leer VastNed koopt voor ƒ75 miljoen Unie tegen optiebeïasting Fusie Coopers en Price mag Douwe Egberts ook in Brazilië Vlees uit Noord- Ierland kan weer Grote order voor telecombedrijf NOS en HMG moeten programmagegevens afgeven Devaluatie goed voor toerisme in Griekenland Meer 'blauw' op Optiebeurs Hoofdverdachte fraude hekelt beursbedrijf Dilbert Vliegtuig met haaienhuid bespaart veel brandstof Rotterdams Dagblad Dinsdag 17 maart 1998 Amstelveen Verpakkingsfabri kant Van Leer heeft vorig jaar de nettowinst opgevoerd met ruim 26 procent tot ƒ122,3 miljoen. De omzet nam met 13,8 procent toe tot ƒ4,75 miljard. Hogere volumes en valutavoordelen hadden een groot aandeel in de groei, respec tievelijk 8.1 en 7,3 procent. Over nemingen en nieuw opgezette be drijven voegden 2,8 procent toe aan de omzet. De lagere grondstofprijzen en de gewijzigde productensamenstel- ling drukten de verkopen met 4,5 procent. Rotterdam Het vastgoedfonds VastNed Offices/Industrial heeft van collega Andantino een porte feuille vastgoed met een waarde van ƒ75 miljoen overgenomen. VastNed betaalt gedeeltelijk in contanten en verder in aandelen. De portefeuille die VastNed koopt, omvat kantoren en be drijfshallen in Gouda, een kan toor in Amsterdam en een winkel pand in Helmond. Houten—Vakbond De Unie keert zich tegen het plan van staatsse- cretaris Vermeend (Financiën) om optieregelingen zwaarder te belasten. Eerder aI kwam de orga- n'nisatie van werkgevers VNO- ;;_NCW met bezwaren. Kern van het 'wetsvoorstel is dat iemand die op ties krijgt, een hoger bedrag bij zijn inkomen moet tellen dan nu. Bovendien gaat Financiën de koerswinst belasten als de stuk ken binnen drie jaar worden ver zilverd. Volgens De Unie is het voorstel van Vermeend geen op lossing. De vakbond zou het beter vinden om aan alle werknemers opties te verstrekken. Brussel Europees commissaris voor mededingingszaken Karei van Miert heeft geen bezwaar te gen de voorgenomen fusie van de aceountantsbedrijven Coopers and Lyband er pïce Waterhouse. De Europese G .omissie is er niet langer voor beducht dat de gefu seerde bedrijven een domineren de marktpositie zullen innemen. De twee bedrijven hebben samen 135.000 mensen ir. dienst en had den vorig jaar een omzet van meer dan 13 miljard dollar. 4 Utrecht Douwe Egberts begeeft zich op de koffiemarkt in Brazilië, de grootste koffieproducent ter wereld. Recentelijk nam Douwe Egberts Café do Ponto in het Zuid-Amerikaanse land over. Het in Sao Paolo gevestigde bedrijf is de op een na grootste producent van gebrande en gemalen koffie in Brazilië. Verder exploiteert het bedrijf een keien van 168 koffie- winkels. Brussel Noord-Ierland mag op korte termijn weer beperkt rund vlees exporteren. Dat hebben de EU-ministers van Landbouw gis teren in Brussel besloten. Het be sluit betekent een eerste versoe peling van het exportverbod dat geldt voor heel Groot-Brittanniè. De Europese Unie legde Groot- Brittannië twee jaar geleden een wereldwijd exportverbod op voor rundvlees. Daarmee wilde de EU voorkomen dat de gekkekoeien- ziekte BSE zich zou uitbreiden. De meeste Ieree runderen worden grootgebracht met gras. Elders in Groot-Brittannië is krachtvoer ge bruikelijk. Juist dat krachtvoer was de grootste besmettingsbron. Zoetermeer Telecombedrijf SNT in Zoetermeer (KNP en For- tis) gaat een van de drie service punten inrichten voor het Iridi- um-projeet voor wereldwijde mo biele telefonie. De opdracht levert het bedrijf de komende vijf jaar ƒ150 miljoen op Erzijn vierhon derd nieuwe medewerkers voor nodig. Iridium is een initiatief van een internationaal consortium met Motorola en Sprint als de be langrijkste deelnemers. Iridium heeft al 62 satellieten gelanceerd. De laatste vier gaan begin volgen de maand de lucht in. Den Haag De NOS en de Holland Media Groep (RTL 4 en 5 en Veronica) mogen hun programmagegevens niet langer achterhouden. Dat is in strijd met de mededingingswet, con cludeert de Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa) in een gisteren uitgebracht rapport. Hiermee vervalt de exclusi viteit van de programmabladen die uitgegeven worden door de omroepen en dat zou hen wel eens leden kunnen kosten. De Telegraaf Holding had bij de NMa (ook wel bekend als de me dedingingswaakhond) een klacht ingediend. Volgens de nieuwe mediawet mogen uitgevers ook programmabladen gaan maken, iets wat eerst alleen de omroepen mochten doen. Maar omdat de NOS en de HMG tol nu toe niet verplicht zijn om hun program magegevens (vooreen redelijk be drag) te verstrekken is die nieuwe wet maar schijn, meent de Tele graaf. De krant wil de gegevens al heel lang hebben om haar publiek op radio- en televisiegebied beter te kunnen bedienen. Het doorbreken van het monopo lie is al jaren onderwerp van dis cussie. Eerder konden de omroe pen het 'gevaar' met succes af wenden. Kranten en tijdschriften die wilden overgaan tot publicatie van de gegevens werden twee jaar geleden teruggefloten door de rechter. De uitspraak van de NMa is nog niet definitief. In de loop van deze week kunnen de NOS en HMG nog reageren. „Maar de kans is erg klein dat wij onze mening ver anderen," geeft woordvoerster Saskia Bieding toe. .Alleen als ze met nieuwe gegevens komen die aantonen dat onze conclusie niet deugt, dan kan de uitspraak wor den teruggedraaid. Maar omdat de zaak al jaren speelt zijn vrijwel alle gegevens bij ons bekend." Een uitspraak van de NMa is bin dend, zij het dat hoger beroep bh de rechter mogelijk is. Misbruik „De NOS en HMG maken mis bruik van hun economische machtspositie," staat in het rap port. Doordat ze de programmage gevens niet aan uitgevers willen geven bevoordelen zij bestaande programmabladen van de publie ke omroepen en Veronica Blad. Bovendien leggen HMG en de NOS allerlei beperkingen op aan Veronica (aan de inhoud en pro motie van het blad). Ook daar moet een einde aan komen omdat het de vrije concurrentie belem mert." Als de gegevens vrij komen kan dat grote gevolgen hebben voor de publieke omroepen. De inkom sten die zij binnenhalen uit de gidsen worden namelijk gedeelte lijk doorgesluisd naar de pro gramma's die zij maken. Als le den massaal hun televisiegids de deur uit doen, hebben de omroe pen dus minder geld om nieuwe programma's te maken of aan te kopen. AtheneGriekenland verwacht een groei van het inkomende toerisme nu zijn munteenheid, de drachme, een stuk goedkoper is geworden. Voor dit jaar zijn de meeste boekingen al gedaan. De toeneming zal vooral vanaf vol gend jaar merkbaar zijn, aldus Panayois Pavlopoulos, directeur van het toerisme-onderzoeksbu- reau ITEP. De drachme draait vanaf giste ren mee in het Europees Mone tair Stelsel (EMS), een systeem dat de Europese wisselkoersen onderling stabiel moet houden. De opname in het systeem hield een devaluatie in van 14 pro cent Die vertaalde zich gisteren op de wisselmarkten in een koersdaling van ruim 10 procent tot 0,6401 per 100 drachme. Griekenland verwacht nu dit jaar 12 14 procent meer binnen te krijgen uit het toerisme. Eer der kwamen de verwachtingen neèr op 10 procent hogere in komsten. Het toerisme kwam vorig jaar uit het slop door goed kope aanbiedingen. Daarvoor le ken de toeristen het land meer en meer te mijden als gevolg van slechte accommodaties en ge brekkige faciliteiten op bijvoor beeld de vliegvelden. Toerisme is goed voor ongeveer 12 proeent van het bruto binnenlands pro duct van Griekenland Door Alexander Bakker Triëst Het Rotterdamse contai- neroverslagbedrijf ECT is in de Italiaanse havenstad Triest de grote weldoener. De Rotterdam mers, die er sinds gisteren de ter minal Moio VII in beheer hebben, worden geacht leven in de brou werij te brengen en de stad weer op te stoten in de vaart der volke ren. En dat is hard nodig, want de ooit zo belangrijke havenstad Triest doet tegenwoordig haar naam eer aan. Triest kent een belangrijke ge schiedenis. De stad is door de Habsburgers ooit ontwikkeld tot de belangrijkste havenstad van het hun rijk. Van die glorie is. be halve veel oude gebouwen, met veel meer over. De Italiaanse overheid heeft de haven flink la ten versloffen en is nu druk doen de delen ervan te privatiseren. Het inwonertal van de stad is ruw weg gehalveerd tot ruim tweehon derdduizend en de meeste jonge ren kiezen zo snel mogelijk voor een bestaan elders. De oude vrij haven is nog wel in gebruik, maar het stadsbestuur en projectont wikkelaars werken aan plannen om het gebied een vooral toeris tisch karakter te geven. Elan Nieuw elan is hard nodig. Van daar dat ECT er met open armen is ontvangen. Gisteren, tijdens de officiële ondertekening van het dertig jaar durende contract dat ECT het beheer over de container- terminal geeft, pakte de stad flink uit. Iedereen die maar een beetje belangrijk is. was van de partij. En voor de ondertekening van het contract zelf hoeft een topvoetbal- Ier die voor de Serie A heeft geko zen zich niet te schamen: camera ploegen en fotografen verdrongen zich in de vergaderzaal van het oude havenkantoor van de Autori ts Portuale di Trieste (APT) voor de tafel waarachter ECT-topman Wouter den Duik en APT-presi- dent Michele Lacalamita hun handtekeningen zetten. Den Duik zei tijdens het diner, dat ECT haar Italiaanse partner aanbood, zich bewust te zijn van de hoog gespannen verwacht ingen. Eerder nog had hij de om schrijving als weldoener afge zwakt. „Wij komen hier natuurlijk ook om geld te verdienen." sprak Den Duik tijdens een wandeling over de terminal. ECT heeft grote verwachtingen van de ontwikke lingen in niet alleen Zuidoost Eu ropa, waarvoor Triest de poort vormt. ..Heel Oost-Europa wordt op de lange termijn /eer interes sant." Op de contamerterminal Molo VII. waarin de afgelopen jaren on danks alles toch nog behoorlijk is geïnvesteerd in onder meer een nieuwe kade en drie nieuwe por taalkranen, worden op dit mo ment jaarlijks ongeveer tweehon derdduizend teu (twintig vocts- containers) behandeld. De capaci teit van de terminal is echter het viervoudige. De terminal ligt aan ruim zeventien meter diep water, heeft tweeduizend meter kade, heeft een eigen railtermmal en is in totaal 35 hectare groot. ECT gaat dc komende jaren onge veer vijftien mihoen gulden in Molo VII investeren, onder meer ter vervanging van materieel. Verder zal ECT ook haar eigen computersysteem in Triest intro duceren en zullen de komende maanden worden gebruikt om het personeel, 185 man sterk, bij te scholen. Over vier maanden moet de terminal operationeel zijn. De leiding over Molo VII is in handen gegeven van Ton Bestebreur, de man die de Delta Terminal van ECT op de Maasvlakte heeft opge- Minister Pronk (Ont wikkelingssa menwerking) kreeg glste- kopjeMaxHa- velaar-thee mgeschon ken. FotoJuan Vrijdag/ANP PhOtO Amsterdam Na eerlijke koffie en cacao, 'faire' bananen en spijker broeken introduceert de Stichting Max Havelaar in Nederland nu ook thee met haar keurmerk. Het heeft even geduurd voordat thee aan het rijtje eerlijke producten kon worden toegevoegd, omdat Max Havelaar in hét thee-wereld- deel Azië maar moeizaam voet aan de grond kon krijgen. Indonesië bleek, net als bij het koffiekeurmerk, zelfs helemaal niet te willen samenwerken met Max Havelaar. Een tegenvaller, omdat 46 procent van de geïmpor teerde thee in Nederland uit dit land komt. „Ondanks een inten sieve zoektocht is het ons niet ge lukt om partners in Indonesië te vinden. De structurele onder drukking van de vrije vakbonden en de organisatie van de handel zijn hier mede debet aan," stelde Max Havelaar-directeur H. Bol- scher gisteren bij de presentatie van de eerste eerlijke theezakjes in Amsterdam. Het eerste kopje thee was voor minister Pronk (Ontwikkelingssamenwerking), die tevens hielp met het lossen van de eerste lading thee. Bolscher wijt de late introductie van Max Havelaar-thee in Neder land, acht jaar na de koffie, vooral aan de onderontwikkeling in de Aziatische landen. De problemen daar verschillen volgens Bolscher van die in Afrika of Latijns Ameri ka. „Vooral de sociale en culturele wortels voor de extreem ongelijke verdeling van de welvaart vormen in Azië nog een groot struikel blok," aldus de directeur. Het lukte Max Havelaar wel om afspraken te maken met thee plantages en boerencoöperaties in onder meer India, Nepal, Sri Lanka, Tanzania, Uganda en Zim babwe. Zij leveren de blaadjes on der de voorwaarden die bij alle Max Havelaar-producten gelden: de werknemers (in dit geval thee plukkers) krijgen een eerlijk loon en leven en werken onder mens waardige omstandigheden. Tegenover het negatieve nieuws over Indonesië stelde Bolscher de positieve rol van de Afrikaanse landen in de theehandel. „Na zo veel negatieve berichten over Afrika doet het mij genoegen te ontdekken dat Afrika het juist met de thee zo slecht nog niet doet. De arbeidsomstandigheden, salarissen en verrichtingen van de vakbonden zijn daar beter ge worden." De eerlijke thee is te vinden in de schappen van verschillende su permarkten, theespeciaalzaken en wereldwinkels. De consument kan kiezen uil zes merken en 23 smaken. Duitsland, Engeland, Zwitserland en Denemarken gin gen Nederland al voor met thee onder het Max Havclaar-keur- merk. Bom Inbraak, diefstal, drugs handel, mishandeling en brand stichting zijn de laatste twee maanden aan de orde van de dag bij autofhbriek NedCar in het Limburgse Born. President-direc teur Chris Dewulf heeft de nood klok geluid over de golf van crimi naliteit die het bedrijf teistert. Een voorlopig dieptepunt werd bereikt op 4 maart toen binnen de fabriek op vier plaatsen brand uit brak. Een van de brandhaarden was vlakbij een elektriciteitskast. Als die in brand was gevlogen, zou de productie van de autofabriek zijn uitgevallen. Vlak voor het car naval werd een medewerker door twee collega's in elkaar geslagen en naar het ziekenhuis overge bracht. Bij de politie is toen aan gifte gedaan van mishandeling. De politie in Sittard voert een on derzoek uit. Ook het bedrijf zelf is bezig met een onderzoek. Volgens Dewulf is de normvervaging binnen de be- drijfspoorten 'een maatschappe lijk verschijnsel'. Een kleine groep in de fabriek zou een waar schrikbewind voeren. Een aantal medewerkers ('minder dan tien') is inmiddels ontslagen. De afde ling Personeelszaken gaat van nieuwe medewerkers voortaan extra goed het verleden natrek ken. Nedcar heeft goede hoop dat de genomen maatregelen de cri minaliteit in het bedrijf zullen be- Werknemers verlaten de poort bij Nedcar. Een te grote werkdruk vormtvolgens de ondernemingsraad de oorzaak van de normver vaging binnen het bedrijf. FotoGPD teugelen. Lopende het onderzoek worden nieuwe ontslagen onder de 7000 werknemers niet uitgeslo ten. „Inbraak, diefstal, vernielingen, bedreigingen, brandstichting en mishandelingen zijn schering en inslag bij ons," zegt NedCar-baas Chris Dewult, „en dat is triest, heel triest." In een brief aan de leidinggeven den bij NedCar somt Dewulf een groot aantal misstanden op, te be ginnen met diefstal: horloges, kle ding, onderdelen en personenau to's. „De normvervaging gaat steeds verder." Kledingkasten worden vernield, auto's worden bewust beschadigd, toiletten wor den besmeurd met graffiti en de wc-deuren worden ingetrapt. De drank-, snoep- en sigarettenauto maten worden gekraakt. „Ook heel leuk is het om 's zomers de stekker uit de ijsautomaat te trek ken." Op vrijdag 20 februari werd een NedCar-medewerker met de am bulance naar het ziekenhuis afge voerd, omdat hij in elkaar was ge slagen door twee collega's. Het was een aframmelpartij met voor bedachten rade, weet Dewulf. Verder werden laatst tien mannen uit een personeelsbus verwijderd omdat ze de chauffeur bedreig den, dealden en de banken kapot maakten. In de ondernemingsraad (OR) van NedCar wordt al wekenlang over het geweld en de criminaliteit ge praat. Volgens OR-voorzitter Jean Wouters is de verklaring van de directie dat de fabriek een afspie geling is van de maatschappij te eenvoudig. „Een deel van de cri minaliteit komt van mensen die niet tevreden zijn met het gevoer de beleid. Volgens de onderne mingsraad is het vandalisme te wijten aan de werkdruk en de ge ringe verlofmogelijkheden. In plaats van te protesteren of aan de bel te trekken, uiten ze hun onte vredenheid in geweld. NedCar wil meer en meer auto's maken met minder man. Dat wreekt zich nu." Wouters meent dat slechts een klein deel van de wandaden het werk is van echte criminelen. Regiobestuurder Vian Vonken van vakbond De Unie vermoedt dat de plotselinge onrust bij Ned Car het gevolg is van het beleid om steeds meer tijdelijke krach ten in te huren. „Bij vast perso neel weet je tenminste wat voor vlees je in de kuip hebt." Vonken pleit er daarom voor ook uitzend krachten uitgebreid op hun ante cedenten te laten onderzoeken. Amsterdam Wie op de Optie- beurs rent, vloekt, zuipt of ander lasterlijk gedrag vertoont, heeft voortaan een probleem. De boos doener krijgt een boete van 1000, of moet zich bü het intern tuchtcollege melden. Dat college kan straffen uitdelen, tot aan het schorsen van de handelaar toe. Voor het eerst zijn de al langer be staande geboden door het Optie- bestuur op schrift gezet. Norm- vervagend gedrag wordt voortaan strenger aangepakt. Onder het motto 'meer blauw op straat' be sloot de beurs ook nog eens drie controleurs aan te stellen die wan gedrag op de vloer moeten be straffen. Niet dat de achthonderd handela ren massaal in de fout gingen, maar het werd tijd de regels vast te leggen. Dat was nodig omdat de situate op de vloer moeilijker wen. e steeds groter wordende ordei stroom zorgde voor nog meer handelaren op een toch al overvolle vloer. Om de normen en waarden ook op de vloer te ver sterken, startte de beurs operatie Glazen Huis. Een van de onderde len ervan is de schepping van de tien geboden, zo verklaart öptie- beurs-directeur R. de Soet. „Het is nu makkelijk dat soort gedrag in de tang te krijgen. Er komt een lik-op-stuk-beleid." Een nieuwe folder met uitleg over de handel moet het publiek duide- h'k maken dat niet iedere hande een snelle jongen met een giote bek is. „Het zijn toch heel weldenkende jongelui," aldus De Soet. De handelaren werkten zelf via een werkgroep mee aan het opstellen van de gebodenlij st De vloer ergerde zich vooral aan het fysieke geweld zoals het trekken, duwen en rennen. Begin oktober krijgen de hande laren enige ruimte, waardoor de onderlinge druk minder wordt. Dan verhuist de Optiebeurs naar de aandelenvloer van het beurs gebouw aan Beursplein 5. Het aantal handelaren mag dan weer groeien. Eind vorig jaar werd de instroom van het aantal market makers bevroren omdat er te veel mensen op de vloer rondliepen. De Soet houdt het voor mogelijk dat de oude effectenvloer zo'n duizend mensen zal herbergen. De handel in opties neemt nog steeds toe. Eind april, als alle op tiecontracten expireren, haalt de Optiebeurs zeer waarschijnlijk een nieuw omzetrecord. Door meer werkzaamheden op de vloer te automatiseren hoopt De Soet dat het handelssysteem niet meer als vroeger kraakt en piept. zet en die daarna soortgelijke op drachten in Zuid-Afrika heeft ver vuld. ECT heeft bijna twee jaar gedaan over de acquisitie van Molo VII. Vorig najaar kregen de Rotter dammers te horen dat APT aan hen de voorkeur gaven boven het aan Fiat gelieerde Smports cn het Britse Clarke Chapman. Daarvoor het president Lacalamita ('Ik neem hier de besluiten in m'n eentje') resoluut de gefortuneerde Hongkong-Chinezen van Hutchi son Whampoa, die wereldwijd ha vens en terminals aan de lopende band kopen, dc deur gewezen. „Zij wilden ai na twee jaar winst maken cn zouden als dat niet luk te de terminal direct sluiten," ver telde Lacalamita. „ECT heeft door dat zoiets langer duurt." Voor ECT is de terminal aan de Adriatisehe kust na de inlandter- minal in Duisburg de tweede gro te stap buiten Nederland. De ko mendejaren hoopt het bedrijf ook de beschikking te krijgen over een terminal in de Baltische sta ten en er zijn plannen om met Spaanse partners samen te inves teren in een nog te ontwikkelen terminal in Bilbao. Verder denkt ECT nog zeker vijf mlandtermi- nals nodig te hebben. Amsterdam Het beursbedrijf Amsterdam Exchanges AEX heeft zich bij het begin van de beurs fraudezaak vorig jaar veel te pas sief opgesteld. Het moederbedrijf van de effectenbeurs en optie beurs had de verdachten en zich zelf in bescherming moeten ne men door zelf de verdenkingen te onderzoeken. Dat heeft hoofdverdachte H. V. in de fraudezaak gisteravond be toogd in een lezing voor econo mie-studenten aan de Vrije Uni versiteit. „Het was een vorm van ethiek geweest als de beurs was nagegaan: 'Is er wel echt iets aan de hand?'." Eigen onderzoek Het beursbedrijf had volgens V. veel meer vragen moeten stellen over de verdenkingen tegen hem. In plaats van te zeggen „Ga je gang maar," had de AEX een ei gen onderzoek moeten doen en de beschuldigingen kunnen ontze nuwen, Daarmee had het beurs bedrijf ook voorkomen dat zijn ei gen naam was beschadigd. „Men had moeten zien welke grote in slag dit zou hebben." De AEX was ruim van te voren op de hoogte van de verdenkingen. De voormalige directeur van het effectenhuis Leemhuis Van Loon is vorig jaar oktober op de Amsterdamse effectenbeurs aan gehouden. H3j wordt onder meer verdacht van belastingontdui king, handel met voorkennis en lidmaatschap van een criminele organisatie. V. heeft bekend dat hij belasting heeft ontdoken, maar ontkent alle andere beschuldigingen. Na af loop van zijn lezing gisteren zei hij ervan overtuigd te zijn dat het Openbaar Ministerie hem op de meeste punten niet zal dagvaar den. Het begin van de rechtszaak tegen V. en andere hoofdverdach ten is onlangs uitgesteld van eind dit jaar tot begin volgend jaar. Tijdens zijn lezing zei V. dat hij nog steeds hoopt ooit weer het ef fectenvak uit te kunnen oefenen. Dat zal niet meer zijn als „regis seur," zo erkende hij, maar mis schien wel als speler van „de tweede, derde of vierde viool." MüNchen— Een Duitse onderzoeker heeft de Philip Morris prijs 1998 gekregen voor de ontwikkeling van een folie voor de buitenbekle ding van vliegtuigen volgens het principe van de geribbelde haaien huid. De toepassing levert een brandstofbesparing tot 3 procent op. Dietrich Bechert en collega's van het Duitse Centrum voor Lucht- en Ruimtevaart aan de TU in Berlijn ontwikkelden het folie. Door de ribbels vermindert de wrijving en daarmee de weerstand op de vlak ken van het toestel. De wetenschappers krijgen hun prijs, 200.000 mark, 27 mei in München uitgereikt. door Scott Adams IK HEB ZOJUIST GELEZEN DATJE OVER EEN PAAR JAAR VIA JE EIGEN PC TOEGANG HEBT TOT ALLE NIEUWSBERICHTEN EN INFORMATIE TER WERELD. JE HEBT DAT ARTIKEL WAARSCHIJNLIJK WEL GEUZEN IN DE KRANT VAN VANDAAG. GEEN KRANT. WATfSER MIS MET PTT f PLAATJE? 11 rv

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 4