UT 'Hetze' breekt Bert Goedkoop toch op 3 sE Eric Gudde terug in de schijnwerpers *0 O Bondscoach van de volleybalsters gooit per direct de handdoek Ook een volleybaldier kent z'n grenzen Meerkamp voor Goossens taboe Lombardi pakt eerste dagprijs Rotterdams Dagblad Dean Gorré blijft Van Bronckhorst punt voor TÖpscorersk/assement '97- 98 Isabell Werth aan de start Bowlers Musis: benarde positie 'Het huidige bestuur vaart een andere koers dan in mijn eerste periode als hoofdtrainer' Bestuur Ursus in beroep tegen straf Rotterdams Dagblad Dinsdag 17 maart 1998 ApeldoornEster Goossens is ge dwongen voortaan de meerkamp te mijden. De 26-jarige atlete van AV34 uit Apeldoorn kreeg het dringende advies van sportarts Peter Vergouwen haar chronisch ontstoken kmeen met meer te be lasten bij het verspringen, een van de onderdelen van de zeven kamp. Goossens kan wel haar car rière voortzetten op de kortere loopnummers, waarbij 7.0 vooral uitblinkt op de 400 m met en zon der horden. ..Het vervelende is dat ik kan doorgaan met de din gen waarik de laatste tijd goed in ben. maar dat ik moet stoppen met het nummer waar ik het meeste plezier aan beleef. Want dat was de meerkamp." aldus Es ter Goossens. De pupil van Ton Eijkenboom had al lange tijd sombere voorgevoe lens over haar kmeen, die haar pijnigden bij de landing in de zandbak. Eind januari trok ze zich tijdens een mdoorvijfkamp m Praag uit voorzorg terug voor het verspringen. ..Het voelde toen met goed. Ik mocht geen risico nemen. Maar ik walde eigenlijk nog met aannemen dat de meer kamp voor my voorbij zou zijn. Daarom stelde ik steeds een be zoek aan Vergouwen uit. Maar het moest er een keer van komen Wat ik vreesde, kwam direct aan het licht. Dat verspringen is funest voor mijn kmegewriehten. Geen meerkamp meer dus. Vreselijk balen, want ik vond dat zo'n gaaf nummer, waarin ik me lekker kon uitleven." Goossens is na Sharon Jaklofsky de tweede atlete, die noodgedwongen de meerkamp uit haar hoofd moet zetten. Frontone De Italiaan Giovanni Lombardi heeft zijn eerste zege van het seizoen te pakken. Hij koos daarvoor gisteren de zesde etappe van de Tiireno Adriatico uit. In de rit van Terano naar Frontone versloeg hij na 224 km in de sprint medevluchter Fabian Jeker uit Zwitserland. Met de achttiende plaats was Servaes Knaven (TVM) de beste Nederlan der. De Zwitser Rolf Jaermann reed de Deen Rolf Sorensen (Ra bobank) uit de leiderstrui. Na 98 kilometer sprong Lombardi met acht andere renners weg uit het peloton. De groep bouwde een grote voorsprong op. Lombardi en Jeker ontsnapten 15 km voor de streep uit de kopgroep. De Itali aan toonde zich vervolgens in de finale de sterkste. Wereldkampi oen Laurent Brochard kwam in de beginfase van de etappe ten val en moest opgeven. Toen de Frans man na een sanitaire stop naar het peloton reed, werd hij van ach teren aangereden door een van de auto's. Brochard moet tien dagen rust houden en kan zaterdag niet deelnemen aan MiJaan-SanRemo. Amsterdam Agnes Brunninkhuis en Appie Krijnsen hebben hun zin gekregen. De kei harde kritiek die de twee clubtrainers begin dit jaar uitten op het functioneren van Bert Goedkoop heeft gisteren geleid tot het vertrek van de bondscoach bij de voheybalvrou- wen. De Amsterdammer heeft 'wegens gebrek aan motivatie' per direct zijn functie neergelegd. De rust rond het vrouwenteam leek nel teruggekeerd. Naar aan leiding van de eerder geuite kri tiek stelde de Slichting Top Vol leybal Nederland (TVN) een on derzoek in naar het functioneren van Goedkoop. Hy zou onder meer jonge speelsters te hard heb ben aangepakt en te nauwe ban den hebben aangeknoopt met een van de leden van de selectie (spel- verdeelster Riette Fledderus). Op grond van het rapport van oud speelster Kirsten Gleis zag de TVN geen reden de samenwer king met de ex-intemational op te zeggen. Dat Bert Goedkoop nu zelf heeft besloten op te stappen, kwam voor TVN en de speelsters dan ook als een verrassing. De coach, die wegens een operatie aan de Bert Goedkoop is een vol leyballer in hart en nie ren. Als speler en trainer wilde hij de absolute top halen. Op beide terreinen heeft de Am sterdammer zijn sporen ver diend. Met de kritiek op zyn functioneren verdween bij hem de drang naar perfectionisme, voor de oud-speler een must om prestaties te leveren. Goedkoop groeide in zijn actieve loopbaan uit tot volleybalpio nier. Met Marco Brouwers, Har ry Brokking en Avital Selinger gaf hij de aanzet tot een profes sionele aanpak van het volleybal in Nederland. Oranje vond in snel tempo aansluiting met de nationale top. De echte succes sen miste hy echter. Na 213 in terlands nam Goedkoop in juni 1988 afscheid van Oranje. Het le verde hem de gouden bonds- speld op, de hoogste onderschei ding die de volleybalbond kent. Bij Martinus begon Goedkoop zijn loopbaan als trainer, de Am stelveen se club waarvan hij op 16-jarige leeftijd lid werd. Daar na ging hij aan de slag bij het Belgische Maaseik. Zijn trai nerscarrière bij Oranje nam een aanvang bij de Olympische Spe len in Barcelona als assistent van Peter Murphy. Na het ver trek van Murphy in 1993 nam h.a diens taken waar tot het WK in Brazilië in 1994, waar Nederland als negende eindigde. Na een af wezigheid van een paar maan den vonden de bond en Goed koop elkaar weer. Tot grote verrassing veroverde Goedkoop met zijn team een jaar later in Arnhem de Europe se titel. Daarna plaatste Neder land zich voorde Olympische Spelen in Atlanta en eindigde als vijfde. Geïnspireerd door de successen van de gouden man nen in Amerika, ontstond bij de vrouwen, gesteund door Goed koop, het plan zich volledig op de Spelen van 2000 in Sydney te richten. In Australië willen de vrouwen op het podium staan. Bij het EK in Tsjeehie wankelde het evenwicht in het nationale team. De prestaties waren slecht. Bovendien ontstond er onrust omdat Ingrid Visser op het laatste moment besloot niet mee te doen. Deze tegenslagen en kritiek op het functioneren van het team baarden Goedkoop echter geen zorgen. Hij was overtuigd van zyn planr.cn, waarbij vooral een rol was weg gelegd voor talentvolle lange vrouwen. In Sydney zouden zij er staan. Een persoonlijke aanval over leefde Goedkoop niet. De kritiek van clubcoaehes Agnes Brun ninkhuis (AMVJ) en Appie Krijnsen (toen WC) werd hem te veel. Met de verwijten dat hij speelsters psychisch kapot zou maken en dat hij een verhou ding zou hebben met één van pupillen, verdween de motiva tie. Een rehabilitatie van de Stichting Top Volleybal Neder land (TVN) kon daar niks aan veranderen. Zelfs een volleybal- dier als Goedkoop heeft zijn grenzen. enkel een trainingssta ge in Cuba miste, heeft zijn team gisteren op de hoogte gebracht van zijn beslis sing. „We hadden hier niet op gerekend," liet TVN-voorzitter Paul Schaling weten. „Maar na de hetze die tegen hem is gevoerd, kon Goedkoop het niet meer op brengen ais coach te functione ren. Deze affaire heeft hem meer aangegrepen dan we hadden kun nen vermoeden. Dat betreuren wij zeer. Maar het team verdient een coach die zich volledig inzet. Goedkoop kan dat niet meer. Wel licht kan hij nog in een andere functie iets betekenen." Goedkoop, die zelf niet wil reage ren op zijn vertrek, trad in okto ber 1993 als bondscoach in dienst, toen nog bij de volleybalbond. Hij tekende een verbintenis tot het WK van 1994. Oranje eindigde daar als negende. Na afwezigheid van een paar maanden volguc een nieuwe aanstelling. De oud-inter national leidde het team in 1995 verrassend naar de Europese titel. By de Olympische Spelen in At lanta volgde de vijfde plaats. Honger Met deze successen groeide bij de vrouwen de honger naar meer. Aangespoord door Goedkoop stapten de internationals uit de competitie om zich met een fullti me-programma op de Olympische Spelen van 2000 te richten. The Road to Sydney moet leiden tot een podiumplaats in Australië, Echt soepel verloopt deze weg niet. Het EK in Tsjechië mislukte, speelster Ingrid Visser haakte op het laatste moment af en daarna kwam de kritiek op Goedkoop. Ondanks alles houden de speel sters echter vertrouwen in de in geslagen weg. „Natuurlijk is het heel jammer dat Bert nu opstapt," zei Jettie Fokkens, een van de spelverdeel- sters. „Hij is een hele goede coach, maar als hij niet meer 100 procent gemotiveerd is, moeten we het zonder hem doen. Ik heb in gesprekken wel eens twijfel bij hem gevoeld, maar we hebben hem aangemoedigd positief te blijven. Ik had daarom toch niet verwacht dat hij zou vertrekken." Assistent-coach Guir'.o Vermeu len neemt voorlopig de taken van Bert Goed koop: 'gebrek aan motivatie'. Archieffoto Cor Mulder/ANP VOETBAL SP E*:L Rotterdam Voormalig Feyenoord-middenvelder Dean Gorré was in SPEELRONDE 19 van TOP COACH met, acht punten de meest waardevolle spe ler. Gorré trof in het thuisduel met FC Volendam tweemaal doel namens Ajax. Giovanni van Bronck horst scoorde één keer tegen Roda JC en verzorgde de assist bij de goal van Rieardo Cruz. In totaal lever de dat de inter national van Feyènoord ze ven punten op. Ajacied Michael Laudrup reikte eveneens tot dat aantal punten. Voor SPEEL RONDE 19 tel den de volgende acht wedstrijden mee: ma. 9 maart Roda JC- Feyenoord; vr. 13 maart: Roda JC-Fortuna Sittard en SC Heerenveen-Willem II; zat. 14 maart: NEC-MW, NAC-FC Twente en Ajax-FC Volendam; zo. 15 maart: FC Utrecht-Sparta en RKC WaaKvijk-PSV. De spelers in de eredivisie kunnen punten scoren via gemaakte doelpunten, het geven van assists, het ver zilveren van strafschoppen en in het geval van doel mannen en verdedigers het houden van de nul. Alle spelers krijgen punten aftrek voor gele (-1) en rode (- 3) kaarten. De volgende spelers scoorden in SPEELRONDE 19 punten: Ajax: Rudy 4, Blind 4, Corre 8, Frank de Boer 2, Stbon 5, Laudrup 7, Arvelacfre 2, Oliseh 4. Feyenoord: Demetratbe -1, Claeys -1, Van Bronckhorst 7, Cruz 3. Forluna Sittard: Van Zwam 4, Hermans 4, Dirkx 3. Roest 4, Kool 4, SC Heerenveen: Pahiplat72, Van Nistelrooy4. MW: De Jong 2. NAC: De Roover 4, Stewart 3, Gaasbeek -1, Van As 3, Karelse 4. At- modikoro4. NEC: Abdellaoui -1, Janssen 3, Tumani 3, Maes 4, Pothuizen 5, Mi- chalevitsj-l. PSV: Numan 4, Demo -1, Stam 4, Cocu 4. Waterreus 4, Valckx 3, Jonk 3 RKC Waalwij k: Nielsen -I, Van Wanrooy -I Roda JC: Obdam 4, Peeters 2, Van der Luer-1, Senden 4, Valgaeren 4, Vrede 4. FC Twente: Oude Kamphuis -1 FCUtrecht: Nascimento 4, Van der Ree 4, Wapenaar 4, Van Loen 2, Mols 6, Van der Gaag 3, Robbemond 6, Van Mol 4. Volendam: Schulp -1, Mans -1, Boogers 2, Leeflang 5, Matthaei -1. Willem II: Wynhard -1, Derveld 5. Kolkka 6, Hyypia 4, Galasèk 4. I.s.m. HM Soccer Promotions Goedkoop over. TVN wil de ko mende zes weken in alle rust op zoek gaan naar een vervanger. De opvolger van Goedkoop krijgt in ieder geval te maken met Truus van der Kaap. Naar aanleiding van de affaire rond Goedkoop stelde TVN haar aan als vertrou wenspersoonvoor de volleybal sters. Na het WK in november in Japan wil TVN de ingeslagen weg evalueren. „Dat hebben we besto ten nadat er bij hel EK niet goed is gepresteerd. We moeten na tuurlijk wel weten waar we mee bezig zijn. Alle investeringen moeten iets opleveren, ook zon der Goedkoop." Z%ilpMlm wee*. Plo Fernanda jHWD) maker van de; maaM Den Bosch De Duitse olympi sche dressuurkampioene Isabell Werth doet mee aan het interna tionale concours hippique Indoor Brabant, dat van donderdag tot en met zondag in Den Bosch wordt gehouden. Anderhalve week gele den liet Werth na de wereldbeker wedstrijd van Parys weten dat haar komst lang niet zeker was omdat ze als aankomend juriste stageverplichtingen had. Isabell Werth en Anky van Gruns- ven voeren momenteel de rang lijst van de West-Europese kwali ficatiewedstrijden voor de wereld beker dressuur aan. In de Bra banthallen te 's-Hertogenbosch vindt zaterdagmiddag de laatste kürvan het voorcircuit plaats. De winnaar van het klassement krijgt een auto als hoofdprijs. Ronald Pfeiffer (Smitshoek) Jaroo van der Wilde (Peltasport) Daniël Los (TOGR) Danny Koevemians (Excelsior *20) Rafmond lodder (OudBelJeriand) Rob Karsbergen (DBGC) Rtinaldo Mars (SMVH Wegers berg) Robert van der Wielen (Tra ris va Ua) Leon van Etzakker (CW) Rogier Bal (VOC) schenkt de topscorer van de week een T-shirt. De meest produktieve voetballer van de maand verdient een paar voetbalschoenen. De prijswinnaars krijgen een brief waarin staat, waar zij hun prijs kunnen afhalen. Aan het einde van het seizoen krijgt de winnaar van het klassement een trainingspak, kousen, jack, een paar voetbalschoenen, een sporttas en een bal. De tweede plaats is goed voor een trainingspak en een bal. Ook krijgen de winnaars respectievelijk gouden, zilveren, en bronzen voetbalschoen. Breda De bowlers van het Schiedamse Musis Pro Shop 300 staan er niet best voor in de eredi- vise. De formatie van speler en teamcaptain Harpy Deakin is door ue slechte prestaties op de zeven de speeldag in Breda gezakt naar de voorlaatste plaats (22 punten) van de degradatiepoule. Het bowlingteam van Musis Sa crum heeft tien punten voor sprong op hekkensluiter WB Lep- pens La Boheme uit Breda en is één punfje achter op het Leidse Verboon Versservice {23 punten). „Nu zal de degradatiepoule nog meer strijd opleveren," voorziet Harry Deakin. „Het wordt degra deren of lijfsbehoud. De bijko mende druk zal niet misselijk zijn. De boodschap is duidelijk. Zoveel missers als we in Breda hebben gemaakt, kunnen we ons niet meer permitteren." VOETBAL. Hoofdklasser Excelsi or Maassluis speelt komende za terdag een oefenwedstrijd tegen Heerjansdam. Het vriendschap pelijke duel wordt in Maassluis af gewerkt en begint om 14.30 uur. Derdeklasser PPSC oefent zater dag (14.30) thuis tegen Bolnes. Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredactie van deze krant, post bus 373, 3100 AJ Schiedam. De sportredac tie is overdag telefonisch bereikbaar on der 010-2732700 (fax: 010-12652271 en in de avonduren onder 0104004310. DINSDAG 17 MAART BASKETBAL. 2000 Giusn Eagle* (m>- BOB VOETBAL: (toernooi onder 23 jaar) 19 30 WK-Sparta. 19 3D MSV71-PPSC WOENSDAG 18 MAART BASKETBAL: 21 00 Juventus (mJ-Spring- fïeld (Margriethal) VOETBAL: (onder 23 jaar) 2000 MW27- TOGB. Door Henk Lankester Maassluis Van de achtergrond naar de schijnwerpers. Nu werkt Eric Gudde bij Excelsior Maas sluis nog als jeugdcoórdinator bij de club in de anonimiteit, volgend seizoen staat hij weer in het volle licht. „Voor sommigen was het misschien een verrassing dat ik terugkeerde bij het eerste elftal. Natuurlijk heb ik er weer zin in, dat moge duidelijk zijn. Het eer ste team doet het dit seizoen goed onder de huidige trainer Mark Nijssen, dat moet ik nog maar zien te evenaren." Gudde (43) is klaar voor een nieuw avontuur in de hoofdklas se. Hij tekende een contract voor een seizoen. Het gerucht dat hy als tussenpaus fungeert omdat Richard Grootscholten net zijn contract had verlengd bij West- landia toen Nijssen zijn contract opzegde wordt door Gudde met klem ontzenuwd. „Iemand die zo iets zegt, kent Gudde niet. En ik denk dat Richard ook niet zo in el kaar zit. Hij zet iets moois neer bij Westlandia. En je dacht toch niet dat er tussen mij en het bestuur een afspraak is gemaakt om vol gend seizoen te overbruggen. Zo werkt dat toch niet op dit niveau." Vorig jaar had Gudde de clubs voor het uitkiezen. Toch koos hij voor de jeugd „Er belden zeker tien clubs. Die periode bij Spijke- nisse was natuurlijk vervelend. Mijn reputatie heeft er echter niet onder geleden. Anders zou er ook niet zijn geïnformeerd door ver schillende clubs. Wel heb ik ge leerd van die periode Spijkenisse. Je kunt veel willen, maar het moet wel gebeuren. Dingen half doen werkt niet." Eric Gudde (nog) in de rol van jeugdcoórdinator, bezig met de jeugd. De voetballertjes volgen aan dachtig zijn aanwijzingen en cok de jeugdtrainers HansJörgen Nicolai (rechts) en Tom Visser zijn éen en al oor. Foto Peter Molkenboer Gezien de belangstelling kon Gudde kieskeurig zijn. Ik heb eer lijk gezegd dat ik alleen voor een goede hoofdklasser zou vertrek ken als coördinator bij Excelsior. Daarom viel W 's-Gravenzande af. Wel heb ik gesproken met FC Lisse. Uiteindelijk heb ik toch nee gezegd. Lisse wil volgend seizoen een nieuwe ploeg opbouwen, dat heeft niet mijn eerste voorkeur. Die periode heb ik al eens bij Maassluis meegemaakt in het verleden, dat hoeft voor mij niet meer." Bij de keuze voor een nieuwe club spelen altijd twee dingen een rol voor Gudde. „Er moet perspectief zijn en daadkracht. Dat is er bij Excelsior. Ik heb regelmatig clubs bezocht, die belangstelling toon den voor me. Los van dat gesprek met het bestuur wilde ik dan wel eens sfeer proeven. Kijken of er echt voetbal in zo'n club zit. By Excelsior weet ik natuurlijk per fect hoe alles in elkaar steekt. Hoewel er wel het één en ander is veranderd sinds mijn eerste pe riode." In de eerste 'periode Gudde' had de oefenmeester een neusje voor het scouten van talenten in de re gio. Spelers als Marinus Dijkhui zen en Edgar van der Roer be landden zo via Excelsior Maas sluis bij voorbeeld in het betaalde voetbal. „Ik weet nog goed dat ik Dijkhuizen haalde. In het begin zag niemand het zitten in die lan ge slungel. Later heelt hij de har ten gestolen van de supporters. Nu komen er bij Excelsior Maas sluis spelers binnen die al iets hadden bewezen in de top van het amateurvoetbal. Dat is heel an ders, het huidige bestuur van Ex celsior vaart wat dat betreft een andere koers. Ik besef ook dat de opdracht zal zijn om in de hoofd klasse elke week drie punten te pakken met mooi voetbal. Voor de supporters en de sponsors. Er is ook meer druk op de club geko men. Dat is zo. Kijk maar naar de aandacht die de media aan Excel sior schenken." Zakelyk Gudde had de afgelopen twee jaar naar eigen zeggen een zakelijk contact met hoofdtrainer Mark Nijssen. „We hebben niet veel el kaar te maken. Hij doet het eer ste. ik zit op zaterdag bij de jeugd. Hoewel er natuurlijk wel overleg is tussen ons. Toen Mark bekend had gemaakt dat hij zou vertrek ken naar SC Feyenoord, kwam ik in beeld als hoofdtrainer. Ik heb niet direct ja gezegd, ik wilde daar toch eerst goed over nadenken. Het is altijd moeilijk om terug te keren. Ik heb natuurlijk succes volle jaren gehad, hoewel ik ben vertrokken met een degradatie. Daar hebben sommigen me ook nog aan herinnerd. Ik besef dat er iets van me wordt verwacht ge zien mijn eerste periode bij deze club. Dat moet dan maar, ik kan daar niets mee. Bovendien praat ik het liefst helemaal nog niet over volgend seizoen. Nijssen is nu nog hoofdtrainer. De komende maanden werk ik hard door aan de jeugd, maar op de achtergrond bereid ik me hard voor op het vol gende seizoen. Bewust heb ik altijd afstand ge houden. Ik heb Mark ook direct gezegd dat hij niet bang hoefde te zijn dat ik aan zijn stoelpoten zou zagen, toen ik als coördinator be gon. Om juist de schijn te vermij den heb ik juist meer afstand ge houden dan je normaal zou doen". Schiedam Het bestuur van voetbalvereniging Ur sus heeft beroep aangetekend tegen de straf die de derdeklasser door de KNVB opgelegd heeft gekre gen. Naar aanleiding van de gestaakte wedstrijd te gen Stolwijk kreeg Ursus drie punten in mindering en een boete van driehonderd gulden. Martijn van der Lee, die met rood van het veld werd gezonden, kreeg vier wedstrijden schorsing aan zijn broek. Op het moment van staken ging thuisploeg Stolwijk met 2-1 aan de leiding. Ursus moet zondag 22 maart terug naar Stolwijk om het restant van de wedstrijd, dertig minuten, uit te spelen. Het typische is dat de zaak zes dagen-Iater voor de tuchtcommissie van de bond wordt behandeld, Het Ursus-bestuur heeft in het verweerschrift aange geven graag te zien dat, indien de Schiedamse club wordt vrijgesproken, de wedstrijd in z'n geheet op neutraal terrein wordt overgespeeld. DRGS is de eerste week van het jaar in de top tien van de Fair Play Cup geëigend Op de zevende - plaats om precies te zyn Karatevereniging De Rij zende Zon heeft succes geboekt in de open kampi oenschappen van Zuid-Holland Twaalf van de be schikbare ereplaatsen werden bezet door de vecht sporters van de Schiedamse club Viermaal werd een eerste plaats bereikt Tijdens het Staalunie Zwemgala in Dordrecht is Chantal Achterberg van VZC op de 100 meter schoolslag in 1.19.30 eerste ge worden Renee Snoek kwam in Antwerpen aan de start en eindigde op een plaats op de 200 meter schoolslag in 2.44.23 Kirsten van der Steen finiste ais derde op de 200 meter schoolslag in 2.47.5 Finn van der Bas behaalde een eerste plaats op de 100 me ter rugslag in 1.03.7. De Hermes-cricketers Jasper Beijer en Nick Statham en Sebastiaan Gokke van Excelsior'20 vertoeven momenteel met het Neder landse elftal in Zuid-Afrika Maandag 30 maart is het drietal weer terug KNVB'er Rob de Leede is va der geworden van een zoon: Thijs Het regelen van de geboortekaartjes zal De Leede waarschijnlijk stukken beter bevallen dan al die heisa over de WK- tickets In het recente wedstrijdverslag van Harga stond abusievelijk vermeld dat Evelien Posthoorn niet gescoord had tegen Sperwers Ze wist wél de mand te vinden Schiedammer Rob van de Marei is in de voorronden van de stryd om de titel 'Sterkste man van Nederland' in Limburg vierde geworden Door die notering is de 'pupil' van Ted van de Par- re uitgeschakeld K&B gaat altijd door.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5