10 Rotterdam peilt schoolbehoefte Scheidend WD-raadsIid Ter Kuile vooral bezorgd over geweld op televisie Keukenplannen? Nieuwe raadsleden 'slordig' met opgave van bijbaantjes Enquête onder 7500 gezinnen: welke scholen moeten er bij komen? Nieuwe huisvuilwagen levert Roteb tijdwinst op Van paard gevallen Drugstoerist overvallen Dronken rijden Verdwijning Rotterdammer plaatst politie voor raadsels Simons zet CDA onder druk Hoofdverdachte drugszaak weerspreekt beweringen 'kroongetuige' Rotterdams Dagblad I c I Vrijdag 20 maart 1998 RotterdamEen 23-jarige politie vrouw is gisteren gewond geraakt door een val van een paard. Het ongeluk vond plaats op het ter rein van de bereden brigade aan de Voorwateringweg in Terbreg- Rotterdam Een 33-jarige Duitse drugstoerist uit Dortmund is gis teravond in de le Middel- landstraat het slachtoffer gewor den van een overval. Hy werd door twee mannen naar een drug spand gebracht waar hij werd overmeesterd. Rotterdam Bij 7500 Rotterdamse gezinnen met minstens 1 kind in de leeftijd tussen nut en elf jaar valt binnenkort een brief door de bus met de volgende aanhef: 'Beste ouders, het gemeentebestuur van Rotterdam wil weten of het huidige aanbod aan scholen genoeg in overeenstemming is met wat ouders willen. Als dat niet zo is. kan bekeken worden of er nog scholen van een bepaalde richting bij moeten 'komen.1 De enquête werd in opdracht van recte methode van de a-selecte Rotterdam Het negeren van een advies van de politie is een 3Ö-jari- ge Rotterdammer gisteren duur komen te staan. Hij werd op de Doenkade door agenten aange houden, omdat hij dronken achter het stuur zat. de gemeente opgesteld door het Instituut Toegepaste Sociale We tenschappen in Nijmegen. Rotter dam wil weten aan wat voor soort schooltype behoefte bestaat en op welke plaatsen. In Rotterdam zijn de laatste jaren de voorkeuren van de ouders voor de verschillen de schoolsoorten behoorlijk ver anderd. Dat komt onder meer lot uiting in een groeiende vraag naar scholen van 'nieuwe richtingen', zoals bij voorbeeld islamitische en hindoe- scholen. Omdat eerdere metingen -op basis van statistieken - geen nauwkeurig beeld bleken op tc le veren werd nu gekozen voorde di- steekproef. De enquête wordt opgemaakt in vier talen: Turks. Arabisch, Ne derlands en Portugees. Willem den Hartog {beleidsmedewerker onderwijsfacilitering bij de ge meente) geeft een korte omschrij ving van de vragenlijst: .,De geën quêteerden krijgen eerst een kor te inleiding te lezen over het hoe en waarom van deze steekproef. Vervolgens wordt hen gevraagd zich voor te stellen dat er scholen van alle richtingen bij hun in de buurt aanwezig zijn. Naar welk soort onderwijs -algemeen, bij zonder, antroposofisch, evange lisch, gereformeerd, hindoe, isla mitisch, openbaar, protestants- christelijk of gereformeerd - zou u uw kind(eren) dan het liefst stu ren? Gewoon een open vraag. En dan willen we nog iets weten over de ethnische afkomst van de men sen." De enquête, zo zegt Den Hartog. is zuiver een planningsinstrument'. „De wetgeving zit zo in elkaar dat het niet of nauwelijks mogelijk is om scholen van kleine richtingen te stichten. Het Rijk hanteert een methodiek, die uitgaat van be- langstelüngspercentages in de he le gemeente. De methode die wij nu in Rotterdam hanteren is ge baseerd op de belangstelling voor bestaande scholen van dezelfde richting in vergelijkbare 'voe- dmgsgebieden(wij ken of stadsde len). Wij denken dat er in een wijk met veel islamitische mensen ook veel belangstelling voor een isla mitische basisschool zal bestaan. Maar zo mag je niet rekenen van de staatssecretaris, haha." Ella ter Kuile krijgt schietinstructie van de politie. Eerst nog een beetje wennen maar later kan er toch een lachje af. Foto Fred Emst/corVos Door Marcel Potters Rotterdam Schietende raadsle den, Het scheidend WD-raadslid Ella ter Kuile haalt de schouders op. Ze ziet er niet zoveel kwaads in. Nuchter: „We wilden eens wat anders doen dan een etentje. Toen kwam iemand met die schietmstmctie op de proppen. Nou prima, laten we het maar eens proberen, Het is goed om te voelen hoe dat is, zo'n pistool in je handen." Het 'schietpartijtje', gisteroch tend in politiebureau Boezem- bocht, betekende de afsluiting van vier jaar commissie veilig heid en. politie. Het clubje raadsle den dat, onder leiding van burge meester Peper, periodiek bijeen zat om het wel en wee van de re giopolitie Rotterdam-Rijnmond én de veiligheid in de stad te be spreken. Zonder daarop overi gens direct invloed te kunnen uit oefenen - het isxhet beruchte 'de mocratisch gat1 in de Politiewet. Het betekende voor Ter Kuiie een definitief afscheid van deze com missie. Na zestien jaar raadswerk verlaat ze de plaatselijke politiek om zich met alle energie op ande re zaken te storten. Iets minder lang zat ze in de politiecommissie. „Eén van de meest boeiende," zegt ze zelf, „omdat het zo direct de burger betreft." Zelf leverde ze veelvuldig een bij drage aan de discussie. Deed sug gesties, stelde vragen. Waarom, bijvoorbeeld, de lantaarnpalen op de weg schijnen en niet op de stoep. Terwijl dadr juist behoefte is aan verlichting. Ter Kuile zorg de meestal voor een kritische noot in een doorgaans vriendelijke commissie. Want zorg voor de vei ligheid verzandt - hoe je het ook wendt of keert - te vaak in plan ner, .m aanpak en bemoedigen de woorden. Te weinig, vindt ze, was er tijd om te controleren of beloftes ook wer kelijkheid werden. „Dat is het ge vaar. Er werd veel te weinig naar ons teruggekoppeld. En u?ij heb ben daarvoor de organisatie niet. Eigenlijk zou je een fractiemede werker moeten hebben, die perio diek kijkt hoe het met bepaalde plannen staat. Raadswerk is te veel hap-snap,}*" De verloedering van de Millinx- buurt, het toenemend wapenbezit en -gebruik en de schrijnende mensenhandel - het ging haar al lemaal aan het hart Toch kaatst ze de bal terug naar de burger. „Bewoners kunnen ook zélf het initiatief nemen om mij te bellen. En er zijn mensen die dat doen. Het is een soort piep-systeem. Zo lang we niets horen, dan gaat het kennelijk goed." Vier jaar politiecommissie bete kent drie korpschefs: Hessing, Brinkman en nu Lutken... Ter Kuile: „Hessing heeft op zijn manier heel wat mensen wakker geschud. Hij heeft het echter niet helemaal voor eikaar gekregen. Maar dat is ook moeilijk met die cao's, de machtige politiebonden. Maar hij heeft wel geprobeerd om agenten er te laten zijn, als ze er moeten zijn. En toen kregen we Brinkman..." Een korpschef over ivie u erg en thousiast loos. U heeft hem ook nog zngdurig gesteund. Ook toen. het den 'm nota bene zelf aangeno men omdat ze wilden dat hij te gengas zou geveu. Of ik zijn ont slag onterecht vind? Dat is moei lijk. Ik kan niet oordelen of hy het wel had gered met een andere burgemeester dan Bram. De poli tiebonden hebben er in elk geval alles aan gedaan om hem onder uitte halen." En nebben toe dus Lutken „Die heeft alle macht. Hij hoeft bij wijze van spreken maar te drei gen dat hij vertrekt. Hij praat niet zo hard, kijkt altijd vriendelijk, m Brabant liepen ze met hem weg. En kijk maar eens naar dat briefje met voorwaarden die hij stelde, voordat hij naar Rotterdam kwam. Met die toezeggingen had ook Brinkman het gered." Is bet de laatste jaren veiliger ge worden in de stad? „Ik heb het gevoel dat het verschil tussen goed en slecht steeds gro ter wordt. Wat niet goed is, weidt in een snel tempo walgelijk. En volgens mij wordt dat vooral ge stimuleerd door al die oorlogs zuchtige programma's op televi sie. Kinderen die al aanleg heb ben voor dit soort gedrag, worden hierdoor tot criminaliteit aange zet." Zoals bijvoorbeeld die serie mn Veronica over voetbalsupporters? „Ja, want dat wordt de norm. En als je 2iet hoe omstandigheden ie mand kunnen verblinden, zodat hij bepaalde dingen doet die hij normaal nooit zou doen. Bescha ving is een dun laagje, een ver schrikkelijk dun laagje. Daarom heb ik zo'n hekel aan die misselij ke televisieprogramma's. Boven dien is het zo dat als iemand iets een keer heeft gedaan, de drem pel wegvalt en hy het gemakke lijk nog eens doet. Dat is niet we tenschappelijk bewezen, maar ik weet zeker dat ik gelijk heb." Recent icerd geopperd dat de poli tie meer mogelijkheden moet krij gen om personen op wapens te fouilleren. Bent u het daarmee eens? „Ik heb dat zelf als eerste bepleit. Wallage heeft dat van me overge nomen. Zou je dat niet in een plaatselijke verordening kunnen regelen? Nou, dat blijkt niet te kunnen, dus meet je dat wettelijk regelen. En ik denk niet dat agen ten dan plots iedereen gaan con troleren. Een goede politieman ziet zó of iemand een wapen op zak heeft. En je kunt toch ook ie dereen op alcolhol controleren? Ik heb zelf van de week nog op de Maasboulevard moeten blazen. Niets aan de hand." Korpschef Lutken pleit voor dui zend agenten extra in Rotterdam- Rijnmond. „Ik denk dat hij terecht waar schuwt. Maar je kunt ook zeggen dat je het rechtspositioneel zo moet regelen, dat je politiemen sen tot je beschikking hebt wan neer dat nodig is. De politiebon den zullen toch ook wel inzien dat ze zichzelf tegenkomen op deze manier? 2e voelen hun macht te rugkomen, maar denken te veel aan de korte termijn." De politiecommissie heeft niet veel te zeggen over het korps. De burge meesters in de regio wel. Een goede zaak? „Nee. Want bijvoorbeeld de bur gemeester van Bernisse heeft geen flauw idee wat er in Rotter dam afspeelt Net zo min als wij weten wat er tijdens het strand- seizoen op Voome-Putten ge beurt. En als ze dan een nachtje in de Millinxbuurt zijn geweest, dan geven ze dat ook gewoon toe hoor, dat ze het niet weten." E?t Peper? Die heeft door de affaire Brinkman nauwelijks schade op gelopenfs dat terecht? „Het is een herhaling van zetten. En deed me denken aan die toe standen rond het 650-jarig be staan van de stad. Hij beloofde toen voortaan alles aan ons te zul len vertellen. En dat gebeurde dus niet. Ja, hij hield maar vol dat Brinkman dé man was, en dat we maar eens moeten kijken naar z'n staat van dienst. En nog geen twee weken later horen we dat er niets van de korpschef deugt. Peper ste.ie toen dat hij hem niet langer meer zag zitten. Ergens klopt dat niet. Als het over het in een vroeg stadium informe ren van fractievoorzitters gaat, heb ik de moed inmiddels opgege ven." De nieuwe vuilniswagen hier in gebruik in Spangen .Foto Niels van der Hoeven/Rotterdams Dagblad RotterdamHet moet een beken de in het straatbeeld in Rotter dam worden: de nieuwe huisvuil wagen van de Roteb. Een kolossa le wagen met een kraan en achter op een enorme trechter. Het bijzondere van deze auto is dat containers, waarvan de klep pen aan de onderkant open gaan, boven de trechter gelost kunnen worden in een 'gewone' huisvuil wagen. Ook voor wijken waar nog met vuilniszakken wordt ge werkt, kan de nieuwe vuilniskar worden ingezet. De eigen kraan kan in tien minuten de trechie' van de wagen haten, zodat een ou derwetse vuilniskar overblijft. De nieuwe auto levert behoorlijk wat tijdwinst op. Het afval wordt gecomprimeerd, zodat er veel meer huisvuil in kan. Er hoeven zo minder ritten naar de stort plaats gereden te worden. Ook is de stankoverlast een stuk minder, omdat deze wagen gesloten is. Het personeel heeft een speciale cursus gehad voor het gebruik van de kraan. Deze wordt name lijk radiografisch bestuurd ï"1 moet containers over een afstand van negen meter precies in de trechter leegstorten Dat kan soms problemen opleve ren. Zo bleek tijdens de hijsoplei ding dat de wagen vanwege zijn kraan vijf meter van de tramlei ding moet blyven. Ook moeten de vuilnismannen goed opletten op bomen. De Roteb onderzoekt de komende tijd of het loont om meer van deze huisvuilwagens aan te schaffen. In heel Nederland rijden nog maar een stuk of zes van deze spe ciale huisvuilwagens rond. Als de vuilniskar aan zijn ver wachtingen voldoet, koopt de Ro teb de komende vier jaar tiental len van deze wagens. Die worden dan ingezet voor het legen van de onderlossende containers die overal in Rotterdam zullen wor den geplaatst Rotterdam Vier maanden speu ren hebben nog geen enkel spoor opgeleverd van de in de nacht van 16 op 17 november verdwenen 27- jarige Rotterdammer Michel Jo hannes Rubarth. Die zondag avond was hij op z'n zilverkleuri ge mountainbike naar z'n werk bij bakkerij Quality Bakers aan de Industrieweg gegaan, om daar maandagochtend rond drie uur weer te vertrekken. Sindsdien is er niets meer van hem vernomen. De familie is radeloos. Zijn nicht A. Segers, woordvoerster namens de familie: „We willen hem terug. Weten wat er met hem is gebeurd. Zijn moeder in Duitsland is hele maal overstuur. Als hij was weg gegaan en ons iets had laten we ten, dan hadden we dat gerespec teerd. Nu hebben we helemaal niets." Rubarth woonde samen met een vriend in de Brabantsestraat in Hillesluis. Volgens Segers en de politie had hij vlak voor het week einde ruzie gehad met zijn vriend. Zaterdagnacht had hij bij diens moeder in de Pretorialaan in de Afrikaanderwijk doorgebracht. Zondag zou de ruzie zijn bijge legd en had hij beloofd maandag ochtend terug te keren in de wo ning in Hillesluis. De man heeft de nacht vooraf gaande aan zijn verdwijning nog we! gewoon gewerkt in de bakke rij. „Daar is hij voor het laatst ge zien. De een zegt dat hij gedepri- Rotterdam „We gaan eikaars nieren nog eens stevig proeven. Ik heb toch niks anders te doen up de vrijdagavond," zei Hans Si mons vanochtend in het stadhuis. Hij deed verslag van de bespre kingen die hij gisteravond met vier andere lijsttrekkers heeft ge had en waarbij blijkt dat de voor keuren van PvdA en CDA voor een nieuw wethouderscollege in Rotterdam haaks op elkaar staan. De PvdA wil de WD laten afval len ten behoeve van een coalitie bestaande uit PvdA, CDA, Groen links en D66. Maar het CDA heeft een voorkeur voor een college van PvdA, CDA, Groenlinks en WD. Voor beide voorkeuren bestaat geen overtuigende steun vanuit de nieuwe gemeenteraad. Si mons: „Er zijn meer dan twee smaken, maar de varianten met een krappe meerderheid kunnen op weinig sympathie rekenen." Hij hoopt dat partijen bereid zijn water bij de wijn te doen. Dat is de functie van vier rltema- tieven, die Simons de partijen gis teravond heeft voorgehouden. Hij ziet 'gespreksruimte' over vier modellen die de impasse moeten doorbreken: een college van al leen PvdA en WD, een college van PvdA, CDA en Groenlinks, een college van PvdA, CDA en WD en een college van PvdA, WD en Groenlinks. Van enkele alternatieven maakt het CDA geen deel uit; de druk op die partij wordt opgevoerd. Ook Groen links weet zich echter nog niet veilig. Vanavond praten de partijen ver der. Op verzoek van de lijsttrek kers leidt hij eerst een bespreking tussen Groenlinks, PvdA en CDA. Vervolgens komt er een ver kennend gesprek tussen CDA, PvdA, WD en Groenlinks. En daarna zal er een intensieve ver kenning zijn tussen PvdA, CDA, D66 en Groenlinks. Simons zegt desgevraagd dat het bij de PvdA niet gaat om een 'definitief nee' tegen de VVD. Het is niet uitgesloten dat van avond laat een partij afvalt. Dit weekend wil Simons een brief sturen aan de fracties, die ge vraagd worden maandag een defi nitieve beslissing te nemen. Van het CDA mogen de democra ten pas meedoen als uit en te na gebleken is dat een college met tenminste CDA, GroenLinks, PvdA én WD niet haalbaar is. Vooralsnog ziet het CDA wat dat betreft „absoluut geen onoverko melijke obstakels." Michel Johannes Rubarth ver dween in de nacht van 16 op 17 novembervorigjaar. Fotoregiopo- lltle Rotterdam Rijnmond meerd was toen hij vertrok, de an der dat het wel meeviel," vertelt Segers. Ook de fiets is tot op he den niet teruggevonden. Wel wer den maandagochtend 17 novem ber z'n paspoort, sleutels en een portemonnee met geld en bank- pasjes in de woning aan de Preto rialaan door de brievenbus ge gooid. Er is sindsdien geen geld van zijn rekening opgenomen. Ook de politie in Groot-IJssel- monde tast in het duister. „We houden alle mogelijkheden open," zegt een woordvoerster, „dat hij nog in leven is, dat hij zelfmoord heeft gepleegd of dat er sprake is van een misdrijf. Alleen kunnen we niets, zolang er bij voorbeeld geen lichaam is gevon den. Het is nu wachten op de gou den tip." Pamfletten Inmiddels zijn er pamfletten ge drukt met een getuigenoproep. Die zullen morgen onder meer op de markt worden uitgedeeld. Ver der za! het televisieprogramma Vermist aandacht aan de verdwij ning van Rubarth besteden. „Wat we hopen," zegt Sogers, „is dat als hij nog in leven is en dit leest, en dan zelf contact met ons opneemt. Of met de politie. Als we maar iets weten." Rubarth was gekleed in een licht blauwe spijkerbroek, een donker grijs gestreept t-shirt, donker blauwe trui met kabels, gympen en een donk trblauw jack met een wit Adidasmerk. Hij heeft kort donkerblond, sluik haar en grijs groene ogen. Op z'n rechterarm is een hartje getatoeëerd. Op een schouderblad staat een draakje met daaronder het nummer 98 of 89. Ook de fiets, een zilverkleuri ge, gevlekte mountainbike, is nog niet teruggevonden. Wie iets meer weet over de huidi ge verblijfplaats van Michel Rubarth of hem de afgelopen maanden heeft gezien, kan zich melden bij bureau Sandeling- plein, telefoon 010-2740933 of de tiplijn 0104241000. In de rechtszaak tegen twee gro te hasjhandelaren, genaamd 'Barbecue' "indat de drugs onder meer vf pakt zaten in vlees, werd gisteren hoofdverdachte Cees S, (50) uit Vlaardingen ge hoord. Hij weersprak de verkla ringen van medeverdachte (en volgens justitie de belangrijkste getuige) Robert F. (65) uit Rotter dam. Daarnaast wezen getuige- nisssen van medewerkers van verschillende Criminele Inli- chingendiensten er volgens de advocaten gisteren op dat politie en justitie informatie achter houden. Door Paul Smits Rotterdam Zo uitvoerig en breedsprakig als Robert F. (65) uit Rotterdam dinsdag by zijn ver hoor als getuige zijn verhaal deed, zo kort en bondig was gisteren hoofdverdachte Cees S. (50) uit Vlaardingen. Gelet op de veel kor tere duur van de ondervraging moet de rechtbank tevreden zijn geweest. Maar net als dinsdag lij ken de rechters niet echt gelukkig te kunnen zijn met de antwoor den. Waar medeverdachte en 'kroon getuige' F. veel tijd nodig had om zijn eerdere, zeer belastende ver klaringen voor S. en de andere hoofdverdachte Jan B. (48) uit Rotterdam af te zwakken, deed S, beknopt de beschuldigingen van F. af als onzin. Veel wyzer leek de rechtbank er niet van te worden. B. en S. worden door het Open baar Ministerie als de organisato ren gezien van hasjtansporten uit Pakistan en Hong Kong met een minimale omvang van 22.000 kilo. De softdrug zat of werd verpakf in sesamzaad, kleding of vlees. De containers waren formeel bedoeld voor Zwitserland, waarvoor met documenten 20U zijn geknoeid, maar waren in werkelijkheid be stemd voor doorvoer naar Enge land. De rechtbank wilde gisteren de betrokkenheid van S. bij die grootschalige drugshandel weten. Handel waarmee tientallen mil joenen moeten zijn verdiend, zo niet meer. Zo vroeg rechtbank president mr. F. J. W. M. van Doo- ren zich af hoe het zat met het transport van een partij spare- ribs. Het vlees werd besteld in Spanje door een bedrijf waarvan Robert F. directeur was. Een functie waarvoor hij naar eigen zeggen was gevraagd door S. Iets dat de laatste gisteren stellig ontkende. De spare-ribs werden vervolgens gekocht door vleeshandelaar S., maar weer terugverkocht aan het bedrijf van F. Waarna de voor bar becue zeer geschikte vleeswaar naai' Engeland werd vervoerd. „Er bleek hasj in de spare-ribs te zitten. De suggestie is dat het vlees in Vlaardingen bij uw zaak is omgepakt," hield Van Dooren verdachte S. voor. Die suggestie wordt gesteund door de weten schap dat Cees als eigenaar van de vleeshandel zelf af en toe niet te beroerd was een handje te hel pen. S. gaf toe wel eens te assiste ren bij laden en lossen, maar weersprak de suggestie van de rechter. Zoals hij ook geen krimp gaf bij de ondervraging over hasjcontai- ners uit Hong Kong. In verband met deze partij zouden Chinezen betaald zijn door Smit Holding, waarvan S. directeur was. S, zou bij die transactie een handteke ning hebben gezet voor het over maken van geld. „Die handteke ning ken ik niet," liet S. weten toen hem de paraaf werd voorge houden, Ook de op de zitting verhoorde medeverdachte Charlie S, (54) uit Schiedam liet weinig los. Hij zou als stroman hebben gefungeerd, bedrijven op naam hebben gehad die opdracht gaven tot de ge wraakte hasjtransporten. Bij die ondervraging doken de na men van Henk E. en Peter B. op, de mannen die uitgerekend giste ren tot respectievelijk levenslang en negen jaar cel zijn veroordeeld voor een liquidatie en handel in drugs en valse merkkleding. E. en B. zijn volgens justitie betrokken geweest bij hasjtransport van de Barbecue-verdachten naar Enge- ti) hem liet vallen. „Klopt. Kun je toch zien dat het al lemaal baadjes zijn. Werden ze één keer tegengesproken en toen moest Brinkman weg. En ze had- Uw keuken Kopen of Leasen? Vraag onze adviseur waarom leasen altijd voordeliger is dan sparen, hypotheek.pcrsoonlijkc lening, contant kopen, doorlopend krediet! U vindt ons ook ii Beverwijk, Houten, Oisterwijk en Rijs vrij Onze showroom is open Van maandag t/m zaterdag an 10.OO-1T.3Ö uur en op koopavonden tot 21.00 uur. Als u even met ons belt bent u ook welkom op een ander moment dat u schikt, ot komen wij eerst vrijblijvend bfj u thuis. KEUKENS VOOR DOORDENKERS Rotterdam Veel nieuwe ge meenteraadsleden in Rotterdam hebben een zeer onvolledige op gave gedaan van hun neven functies. De namen van bedrij ven zyn op de formulieren niet ingevuld, de aard van de betrek kingen niet, ook ontbreekt in veel gevallen of de bijbaan bezol digd of onbezoldigd is. „Zeer slordig?" oordeelde gistermid dag de - itter van deeommis- sie tot onuerzoek van de geloofs brieven, WD-raadslid Ella ter Kuile. Haar commissie heeft naar de antecedenten gekeken van de op 4 maart gekozen raadsleden, die op 14 april aantreden. De nieuwe leden die in gebreke zijn geble ven krijgen een kopie van htm formulier teruggestuurd, waar bij met rode inït is aangegeven welke gegevens er nog van hen verlangd worden. De gemeente raad stemde in met dit advies van de onderzoekscommissie. Ter Kuile plaatste een kantteke ning bij twee nieuwe PvdA- raadsleden. Maddy Knol, thans nog wethouder in 's-Gravendeel, mag alleen tot de Rotterdamse gemeenteraad worden toegela ten als ze vóór 14 april schrifte lijk kan aantonen dat ze in Rot terdam is gaar. wonen. Ën van Metïn Celik moet duidelijk zijn dat hij, als hij in dienst blijft van de politie in Schiedam, een an dere functie krijgt zodat er geen sprake is van een gezagsverhou ding lot de korpsbeheerder, dc Rotterdamse burgemeester Pe per. Voorkomen moet worden dat de relatie tussen Celik en Pe per onzuiver kan worden door een risico van belangenverstren geling.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 2