9 Coalitie Schiedam maakt kort collegewerkprogram Blinde zanger wint Vlaardings Songfestival Optimisme over continuering samenwerking huidige partners IJsbereiders werken aan imago En de hamvraag luidt: hoeveel is het waard? 'Noem de Schiedamse raadszaal Aleidazaal' Verzakkende kade kost Maassluis 2,4 miljoen Maasland: kleinste gemeente met drie wethouders RPF/SGP/GPV onderhandelt mee over programma ]genda Dana Kuii prolongeert badmintontitel Diefstal van boormachines Auto tegen lantaarnpaal Rotterdams Dagblad Maandag 23 maart 1998 Maasland Maasland wordt de kleinste gemeente van Nederland met drie wethouders. Maasland neemt de 'titel' over van het Utrechtse plaatsje Leersum (7200 inwoners). Volgens de Gemeentewet mag twintig procent van het aantal raadsleden wethouder zijn. Voor Maasland (13 zetels) betekent dat 2,6 wethouder, afgerond naar bo ven 'mogen' het er dus drie zijn in Maasland, dat tot de vijftig klein ste gemeenten van Nederland be hoort. Er zijn volgens cijfers van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek (CBS) en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) nog negen gemeenten die kleiner zjjn dan Maasland, maar óók dertien raadszetels hebben en dus ook drie wethouders mogen installeren. Maar Echteld, Sehoorl, Maurik, Lith, SIuis-Aar- denburg, Limmen, Gramsbergen, Andjjk en Obdam maakten daar geen gebruik van. Van alle ongeveer 135 gemeenten met minder dan tienduizend in woners zijn er nog tien met drie wethouders, althans de afgelopen vier jaar. Het nieuwe Maaslandse college is dus niet uniek, wel zeld zaam. Maar 'grote buur' Vlaardin- gen -met 75.000 inwoners tien keer zo groot - gaat de stad de ko mende vier jaar ook met slechts drie wethouders besturen. Daar bij moet we! worden aangetekend dat de dagelijks bestuurders van Maasland parttimers zijn: plusmi nus drie dagen per week tegen een salaris van 30.000 gulden per jaar. De Vlaardingse fulltimers zijn goed voor anderhalve ton de man. Maassluis RPF/SGP/GPV in Maassluis heeft zaterdag mee on derhandeld over het programma op hoofdzaken (POH) van het an derhalve week geleden gevormde PvdA/WD/CDA-college, De ande re twee oppositiepartijen deden dat niet. AOV/Unie 55+ beperkte zich tot luisteren,- terwijl-D56 al- eerder aangaf niet mee te willen doen. De democraten zullen ook het POH niet ondertekenen. Herman van Hoeven van de chris telijke combinatie RPF/SGP/GPV zal dat pas doen als een aantal van de door zijn partij ingediende punten erin staat. Aanvankelijk wilde Van Hoeven niet meedoen. Net als D66 hekelde hij de manier waarop het college is samenge steld. Zonder de andere partijen te informeren zijn de drie grote partijen binnen een week tot el kaar gekomen. Hij denkt daarom dat de drie het ook al hebben ge had over het POH. Dat de RPF- voorman toch is gaan mee onder handelen, heeft te maken met de visie van de twee andere partijen van de christelijke combinatie. Zowel GPV als SGP vonden het verstandig om toch met het aan staande bestuur in gesprek te gaan. Zonder onderhandelen kun je zelf immers helemaal niets in het POH krijgen, aldus Van Hoe ven. Door Desiree van der Jagt Schiedam De coalitiepartij en in Schiedam gaan een ver kort collegewerkprogram op stellen voor de komende pe riode. De fracties van PvdA, WD, D66 en GroenLinks zullen zich don derdagavond over deze samen werkingsovereenkomst buigen en vrijdagmiddag moet dan dui delijk worden of de vier huidige coalitiepartners de komende vier jaar met elkaar verder gaan. Dat de partijen nu overgaan tot het schrijven van een overeen komst is enigzms verrassend. Eind vorige week had Groen Links de besprekingen namelijk nog opgeschort omdat zij vonden dat er geen goede sfeer was. Door het ongenoegen over die vorige besprekingen heeft Aad Wiegman (PvdA) afgelopen zaterdag voor een andere opzet gekozen. „We hebben nu eerst op hoofdlijnen gesproken en daaruit bleek dat de bereidheid er is om met elkaar verder te gaan," vertelt hij. Bij de onderhandelingen van vo rige week woensdag werd de uit- gangspuntenlijst van GroenLinks als eerste punt voor punt doorge nomen. De manier waarop hier over werd gesproken was voor GroenLinks reden om de onder handelingen stop te zetten. De sfeer is wat GroenLinks be treft een stuk beter geworden. „De onderhandelingen van afge lopen zaterdag zijn iets anders verlopen. Wij hebben daar de con clusie uit getrokken dat we inhou delijk voldoende aanknopings punten hebben om door te kun nen onderhandelen." zegt Bart de Lcedc. Wiegman is na zaterdag weer opti mistisch over de kansen voor een nieuw coalitie met de huidige partners. Will van Wijk (WD) wil zich nog met in die termen uitla ten. „Ik wil nog niet zeggen dat de sfeer om is. Het is wel wat beter. GroenLinks heeft ook gezegd dat ze vorige week wat impuhief te werk waren gegaan," zegt hij. „Mijn somberheid is nog niet ge heel verdwenen. Ik zie nog wel wat wolken hangen boven deze samenwerking." Ook De Leede is gematigd opti mistisch. „We moeten vrijdag kij ken of de emmer voldoende is ge vuld voor een akkoord. Daarna moeten we nog kritisch kijken naar de constructie. Onze positie in die eerste twee jaar, daar moe ten we nog discussie over voe ren," zegt De Leede. Als de vier partyen eruit komen dan wordt vanaf vrijdag gesproken over de invulling van de wethouderspos- ten. Schiedam zou dan een colle ge krijgen dat op een unieke ma nier is samengesteld. Naast wet houders van de PvdA en de WD wordt het college de eerste twee jaar gecompleteerd door D66 in de persoon van Adri Reijnhout, De laatste twee jaar wisselt D66 van plaats met GroenLinks en Anne ke Meijer wordt dan wethouder. Onduidelijk is nu nog of dat colle ge uit vier of vijf wethouders gaat bestaan. De PvdA levert sowieso twee wethouders, Aad Wiegman en Peter Groeneweg. Ook de WD wil twee wethouders in het colle ge. Naast Luub Hafkamp zou dan ook Will van Wijk wethouder wor den. Of dat ook gebeurt hangt af van de onderhandelingen. Ook op de kinderafde ling van het Holyzieken- huis werd za terdag ijs uit gedeeld. Het viel bij de kin deren uitste kend inde smaak. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen De veertig leden van belangenvereniging het IJs- punt lieten zich zaterdag van hun beste kant zien. Verspreid door heel het land deelden ze ijs uit op kinderafdelingen van ziekenhui zen. Ook deden de ijscomannen zaterdagmiddag het Holy- en het Schielandziekenhuis -.aan,- Voor het eerst in de geschiedenis heb ben we er nu een officiële ijsdag bij: 21 maart, dag van het ijs. Voortaan elk jaar zullen de leden van de vereniging op deze IJsdag tien procent van de dagomzet do neren aan Stichting Doe een Wens. Bert van der Windt, am bachtelijk ijsbereider in Vlaardin gen. glimlacht als hem gevraagd woidtwalhetdoelis.van.de belan genvereniging: „Wij proberen op deze manier een positiever imago te krijgen. Op dit moment staan wc soms zelfs bekend als gifmen gers. Dit komt omdat een ijstest zoals het Algemeen Dagblad die jaarlijks publiceert, niet volledig is. Pure sensatie, bij zo'n smaak test moet je tenminste vijf men sen hebben, onder wie in ieder ge val een deskundige. Dat was.de.» laatste keer niet het geval. Eén tester hebben we gezien." De vereniging is op Initiatief van zeventien ijsbereiders opgericht op 16 februari van dit jaar. De op richting moet volgens Van der Windt gezien worden als een soort weerwoord op de uitkomst van ijs- testen. „We zijn niet bang dat de ijstest ondernemers kapot maakt, .wantof je ys goed verkoopt en of het ijs lekker gevonden wordt, be slissen altijd je klanten nog," zegt hij. „Wel is het natuurlijk belache lijk dat er zo maar kan worden ge publiceerd -met naam en toe naam - dat er waterstofperoxide in het ijs is gevonden is. Zelfs mis dadigers worden in de media nog beschermd, hun naam wordt niet genoemd. Uiteindelijk bleek na onderzoek dat de waterstofperoxide niet in het ijs zelf, maar in het geïmpor teerde fruit in het ys zat Dat zul ke grondstoffen Nederland bin nenkomen is natuurlijk niet onze schuld. Maar denk maar niet dat cr een rectificatie wordt gepubli ceerd." Vlaardingen De blinde zanger Bob Bullee heeft gisteren h°t Vlaardings Songfestival gewon nen. De Rotterdammer liet in de Stadsgehoorzaal de concurrentie zijn hielen zien door op indruk wekkende wijze een lied uit de musical 'Les Miserables' ten ge hore te brengen. Bullee, die op tv al indruk maakte in de Sound- mixshow van Hennie Huisman en op veel festivals optreedt, kreeg de prijs uit handen van de Vlaar dingse televisiemaker Chiem van Houweninge. De tweede prijs werd in de wacht gesleept door Louisa Fernanda Cruz. Deze Colombiaanse, die vijf jaar in Rotterdam woont, deed een nummer van Celine Dion. Herke van der Weij uit Leeuwar den legde met een lied van Antho- nie Kamerlingh beslag op de der de plaats. De Mini-Playbackshow, het Vlaar dings Songfestival voor de mini's, werd wat meer een Vlaardingse aangelegenheid. Een groep 10- en 11-jangen stal met een vertolking uit de musical 'Annie' de show. De zeven Vlaardingse kinderen kwa men met onder meer emmers, sponzen en zagen het toneel op. Zoals het hoort, zagen ze er ver schrikkelijk smerig uit. Ook de tweede plek bij de mini's bleef in Vlaardingen. De 10-jarige Nathalie Vilvooye ging daar mee aan de haal met een lied van Marilyn Monroe. De derde plek was voor Rianne Schrage (9) uit Leiden. Zij deed een lied van Kate Bush. De persprijs ging naar Annemie- ke van Dam. De 15*jarige Vlaar dingse, die Foolish Games van Je wel zong, mocht ook de wisseltro fee voor meest talentvolle kandi daat mee naar huis nemen. Wat in eik geval inhoudt dat ze vólgend jaar weer van de partij is. Het was de negende keer dat Rita Young haar Vlaardings Songfesti val organiseerde, met als uitsmij ter Marianne Weber, de zangeres die de laatste jaren furore maakt in duetten met Frans Bauer. Bau er is zelf zes jaar geleden begon nen met een optreden in het Vlaardings Songfestival. En hoe wel Rita Young geen namen wil noemen, is de kans groot dat hij volgend jaar optreedt tijdens het jubileum van het Vlaardings Songfestival. „Volgend jaar is de tiende en dat moet een gigantisch feest worden, 's Middags de kin deren en 's avonds de groten met een aantal nationaal bekende, grote artiesten," aldus Young. Die daar alleen nog aan wil toevoegen dat de opbrengst voor een goed doel in Vlaardingen is. Weber roemde het Vlaardings Songfestival. In haar tijd, zei ze, moest je voor talentenjachten al tijd optreden in rokerige cafés. Voor alle deelnemers geldt dat ze binnenkort bij Veronica te zien zijn op tv. Schiedam Multifunctionele zaal, dat is geen naam voor de raadszaal van een nieuw gemeen tehuis, vindt voorzitter Siem Ros- man van de Historische Vereni ging Schiedam. Dan kun je hem beter gewoon raadszaal noemen. Maar Rosman, tevens oud-raads lid en -fractievoorzitter van het CDA heeft nog en andere sugges tie: „Waarom noemt de gemeente hem niet Aleidazaal?" Voor Ros man zijn de redenen om de zaal naar haar te noemen evident. Aan Vrouwe Aleida, die omstreeks 1670 het kasteel - waarvan de ru ïne aan het Stadserf het overblijf sel is - betrok, heeft Schiedam de stadsrechten te danken. „Zij was de eerste bestuurster van dit ge bied. Haar naam heeft dus alles met besturen te maken," licht Rosman toe. „Zo is er meteen aan sluiting met de historie. Boven dien eert de gemeente Schiedam haar burgers met de Aleidapen- ning." Rosman is overigens tevre den over de nieuwe zaal van het- gemeentebestuur. „Het is een goede zaal. Ik vind het jammer dat ik er niet heb vergaderd," zegt Rosman, die de naamsuggestie doet uit vrees dat de raadszaal straks de naam krijgt van een sponsor. Eerder was dat al het ge val bij het VSB-Theatera.d. Schie. Die vrees is niet onterecht, zo blijkt uit de reactie van burge meester Scheeres. „We zyn al eni ge tijd bezig sponsors te werven," zegt deze. „Daar zijn we al een heel eind mee op streek, er zijn veelbelovende contacten. Dan moeten we ook de mogelijkheid bekijken om de naam van een sponsor aan een ruimte te verbin den. Dat zal zich de komende maanden uitkristalliseren." Wel toont Scheeres zich positief over het voorstel van Rosman. „Dit is een goede suggestie, maar dan zou het wat mij betreft Gravin Aleidazaal worden. Inderdaad had zy een belangrijke positie in onze stad en komt zij in aanmer king als de ruimte geen naam van een sponsor krijgt. Want de zaal moet een naam krijgen. Raads zaal klinkt niet zo aantrekkelijk. Bovendien wordt hij niet alleen door de raad gebruikt. En multi functionele zaal, zoals we hem nu noemen, is ook niet zo mooi." Maandag 23 maart SCHIEDAM □e Wilgen burg. Vicans-generaal drs Schro der van het bisdom 's Hertogenbosch praat over de H. Geest en het manale leven in de kerk, 20.00u. Nederlandse Protestanten bond. Westvest 92. Lezing over Cenier. 20.15U VLAARDINGEN Dc West. Optreden Dubbelmannenkwartet, 19.30u. ROTTERDAM Erasmus Universiteit, zaal 82 16.00- 17.30 Nederland al 2030/Denkend aan Hol land. Dinsdag 24 maart SCHIEDAM Wijkpost Zuid. Soos, 13.00-16.00u. Dc Oost Brngo, 14.00-16.00u. VLAARDINGEN Wijkcentrum Holy. Historische Vereniging viert 725jaar stad, 20.15u. ROTTERDAM Hist Museum 'Schlelandsliuis' 10.00- 17.00 Rotterdam, Nieuwe Stad. Luxor Thea ter 20.15 Tango Pasion. Lantaren/Venster Acteurs als auteurs. Lezing ROTTERDAM Van 19 t/m 25 maart Cinerama 1: Titanic' (12) dag. 14.45-20. Cln.2: 'Devil'sAdvocate' (16) dag.14-17.45- 20.45. Cin.3: 'Seven years m Tibet' (12) dag. 13-18-21.15. Cin.4: 'G IJane' (12) dag.18.30-21.30, do.vr.ma.di. ook 12 45- 15.30. Cin.5: Tomorrow never dies' (16) dag. 12.45-15.30-18.30-2130. Imax Theater: 'Amazon' (al) dag.(beh.ma.) 14-16. 'Super Speedway' (al) dag. {beh.ma 15. Titanic" (12) oag. (beh.ma.) 10-17 15- 21.15, ma.16-20. Venster 1: The end of violence' (16) dag. (beh ma.) 19.30-22, ma 22. Sneak Preview ma.22. Mowezone; 'Love and other catastrop hes' vr.15.30. Ven. 2: 'Unagi' (16) dag.(beh- .ma.di.)19.30, dt. 22.30. 'Karakter' (16) vr- 20-wo. 14.30. TAnnee demière a Manenbad' (16) ma. 19.30. De acteur als auteur: 'Mean Streets' di 19.30. Ven.3: "Western' (16) dag 19.30-22.15. vr.zo.wo.ook 14.30. Ven 4: The sweet hereafter' (16) dag. 18.30, vr- zo. wo ook 14.30. 'Hana-8r' (16) dag. 22.15. Lumière 1: 'I know what you did last summer" (16) dag.16-18.45-21.30, do.vr.ma.di. ook 13.15. Lum. 2: The Jackal' (16) dag. 18-21, do.vr.ma.di.ook 13.30, turn. 3: "Event Hori zon' (16) dag. 13.15-21.30. Mortal Kombatll: annihilation' (16) dag. 16-18.45. Lum. 4: •Rubber' (al)dag, 13-15.45-18.30-21.15. Rexane:'Meisjes om van te smullen' (18) do. Vmzo. doorl. voorst. Taboo deel 3' 118) ma. V mwo. doorl. voorst Pathé: Titanic' (12) dag. 11.30-15.30- 19.30. 'Good V4ifl Hunting' (a)> dag. 15.30- 18.30-21.30, do.vr.ma.di ook 11.50. The Jackal' (16) dag. 11.40 (beh.za.)-l5.20- 18.20-21.20. 'As good as it gets (al) dag. 11,45-15.20 (ben.wo.)-18.15-21.10. 'Kiss the Gids' lis) dag 16.10-18.50-21.30 (beh- .di.) do.vr.ma.di ook 11-33.35. 'Booge Nights' (16) dag.ll-14.15-17.30-21. 'Amis- tad' (16) dag 11.10-14.20-17.35-20.50, do.vr.ma.di. met om 14.20. 'Oud nieuws' sne3kpeeviewdi.2l.30. Vlaardingen - Refoba-speelster Dana Kuil heeft tijdens de Vlaardingse badmintonkampi oenschappen haar titel met verve verdedigd. In de finale zegevierde ze in drie sets over Christa Boeters, haar clubge noot. Bij de mannen ging de ti tel naar Chris van der Knaap, eveneens van Refoba. Op de tweede plaats eindigde zyn clubgenoot Paul Mennen. De verenigingsbeker kwam in het bezit van BC70. Aan het toenooi, dat voor de zeventien de keer in deWestwykhal werd gehouden, namen 281 badmin- tonspeiers deel. Maassluis De werkzaamheden aan de Govert van Wijnkade aan de buitenhaven in Maassluis gaan de gemeente naar schatting 2,4 miljoen gulden kosten. Het groot ste deel van dat bedrag, 1.425.000 gulden, financiert de gemeente met geld dat voor dergelijke kade werkzaamheden is gereserveerd. Nog onduidelijk is waar de reste rende 975.000 gulden vandaan moet komen. Wie een kijkje neemt aan de kade kan zien dat maatregelen, zeker aan het afgezette gedeelte, meer dan nodig zijn. Het vlakke weg dek heeft plaatsgemaakt voor een meterslange, zeker twintig centi meter diepe geul. De flinke onre gelmatigheden worden veroor zaakt door zand dat onder de dam- wand vandaan spoelt. De zeventig jaar oude houten wand is te kort voor de diepte die de haven mo menteel heeft. De problemen moeten zo snel mo gelijk worden verholpen met een verankerde stalen damwand die zo'n drie meter 'kade-inwaarts' komt te liggen. De buitenhaven wordt dus breder en de kade smal ler. De werkzaamheden komen deze week aan de orde in de raadscommissies stads- en mi lieubeheer en financien. De gaten in de Govert van Wijnkade in Maassluis worden steeds dieper. Foto Roe! Dijkstra Door Edwin Cornelisse Maassluis Een keurig verzorg de vrouw pakt twee felbeschilder- de kommen uit en toont ze met met nauwelijks verholen trots aan taxateur Roel Boven. De wijze waarop de porseleinen voorwer pen zijn verpakt voor transport en de manier waarop ze worden uit gepakt -bijna onthuld- ver raadt de hooggespannen ver wachting van de eigenaresse. „Ze zijn van mijn grootmoeder ge weest en gut, dat mens is nu al weer jaren dood," voegt ze aan haar presentatie toe. De toon van haar opmerking doet vermoeden dat er wat haar betreft maar één antwoord mogelijk is. De verwachtingen van de vrouw zijn taxateur Roel Boven van vei- lighuis Christies niet ontgaan. Helaas moet hij haar zeepbel uit een laten spatten. Hij doet het taktisch, om de klap wat te ver zachten. „Is het al lang m de familie," vraagt hij belangstellend. „Oh ja. al een lange tijd," ant woord de vrouw wat ongeduldig „Dan zal u er wel aan gehecht zyn, dan zal er voor u wel veel emotio nele waarde aan kleven," .Ja hoor." luidt het afgemeten ant woord. De boodschap is duidelijk. De vrouw is niet voor een klets praatje over haar familie naar het gemeentemuseum gekomen. De waarde wil ze weten. Ze is nog net beleefd genoeg om er niet recht streeks naar te vragen. „Ze zijn zo'n vijfentwintig gulden per stuk waard," luidt de waarde bepaling van de taxateur. Het blijft even stil. „Niet meer," vraagt de vrouw bij na gechoqueerd. „Nee, helaas kan ik u niet blij ma ken." „Oh, jammer." De kommen wor den drie keer zo snel ingepakt dan ze zyn uitgepakt. „Bedankt," klinkt het nog net en de vrouw beent weg. Taxateurs Het gemeentemuseum in Maasssiuis had zaterdag twee taxateurs te gast van het Amster damse veilinghuis Christies. Francine Wolterbeek was er speci aal voor de schilderijen, het leeu wendeel van de voorwerpen die zaterdag naar het gemeentemuse um aan de Zuiddijk werden ge bracht. Roel Boven voor de overi ge voorwerpen. En die varieerden van een paraplubak („Is het een echte Gispen?") en ringen („Min stens duizend gulden per stuk") tot aardewerk (..Ik vind hem lelijk maar je weet maar nooit") en uur werken („Geinig klokkie hè?"). De taxaties gebeurden op af spraak Een service die vooraf ex clusief is aangeboden aan de le den van de stichting Vrienden van het Gemeentemuseum Maas sluis. De taxaties van gerenommeerde veilighuizen die sinds een aantal jaren overal in het land worden gehouden, kunnen zich op een enorme belangstelling verheu gen. Ook de taxatiedag in Maas sluis was daar weer een bewijs van. Bij veilinghuis Christies is het uitgegroeid van een evene- mentje dat één keer per jaar werd gehouden naar een zelfstandige bedrijfstak met tientallen taxatie dagen door het hele land. Blijkbaar zit er een element in de taxatiedagen dat mensen enorm aanspreekt. „De mensen zijn zich de laatste jaren meer bewust ge worden van wat ze in huis heb ben," zegt Roel Boven. „Program ma's als Tussen Kunst en Kitsch van de AVRO en de Antiques Road Show van de BBC hebben daar natuurlijk stevig aan bijge dragen. Mensen zien een schilde rij of bordje op televisie en horen dan soms enorme bedragen. Dan gaan ze eens om zich heen kijken en zich afvragen wat dat schilde rijtje van oma waard is." De meeste mensen die iets laten taxeren doen hun uiterste best om de taxateur duidelyk te maken dat de door hun aangeboden voor werpen veel emotionele waarde hebben. In veel gevallen is het te hopen dat dit ook daadwerkelijk 70 »s want écht waardevolle din gen komt het tweetal taxateurs niet vaak tegen. En helemaal al met op de dagen die vrij toegan kelijk zijn voor het grote publiek. „Er is natuurlijk niets leuker dan je verwachtingen waarheid zien worden," zegt Roel Boven. „Dat die vaas inderdaad een fortuin waard is. Maar vaak gaat die vlie ger niet op." De hoge verwachtingen worden vaak gevoed door de veronder stelling dat de waarde van een voorwerp stijgt met de eeuwen. Iets wat oud is, zal wel flink geld opbrengen. Maar de praktijk be vat veel voorbeelden die het te gendeel bewijzen, Andere mecha nismen als verzamelwaarde, zeld zaamheid en zelfs wat-een-gek-er- voor-geeft hebben een grotere in vloed. „Het is een markt van vraag en aanbod. Dus daar zijn geen vast omschreven regels voor te geven," zegt Roei Boven. Opmerkelijk is ook de lijst met dode familieleden die steevast wordt aangedragen als een voor werp ter taxatie wordt aangebo den. ,,'t is niet van me eige, maar van m'n moeders moeder. En ze zijn ailetwee al lang dood," zo ver woordde een man het zaterdag m het Gemeentemuseum. Maar de overleden dierbaren vor men geen enkele indicatie voor de waarde. „Daarbij wordt steeds de denkfout gemaakt dat de leeftijd van de overleden persoon bepa lend is," zegt Francine Wolter beek. „Oma is tachtig jaar gewor den en haar moeder ook. Dus dat schilderij is minstens 160 jaar oud. Maar zo werkt dat natuurlijk niet. Je moet per generatie reke nen en dat is dus gemiddeld vijf entwintigjaar." Schiedam Een 35-jarige Schie dammer is vanochtend aangehou den voor de diefstal van twee boormachines. De politie zag de man op de Schiedamse Horvath- weg lopen met een bobbel onder z'n jas. Op de vraag wat hij bij zich had, antwoordde de man dat bet om twee boormachines ging die hij zojuist op de rommelmarkt had gekocht. De politie vertrouw de het niet en kwam er na onder zoek achter dat het gereedschap uit een bedrijfswagen aan de Co- lijnstraat was gestolen. De Schie dammer had de achterruit inge slagen en de boormachines mee genomen. MaassluisBij een aanrijding op de Maassiuise Kwartellaan is een 77-jarige Rotterdammer gisteren rond 13.30 uur licht gewond ge raakt. De man had geen voorrang verleend aan een andere automo bilist op de kruising Kwartellaan/ Schoutenlaan. De Rotterdammer botste vervolgens tegen een lan taarnpaal die volledig dubbel* klapte. De brandweer moest hel dak van zijn auto afzagen om hem uit het voertuig te kunnen halen. Hij hield een lichte hersenschud ding aan het ongeval over. De an dere automobilist raakte niet ge wond.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1