19 F NAC prijst Luinge regelrecht het graf in PSV geeft hoop op Gerets nog niet op PSV klampt zich vast aan tweede plaats Scheidsrechter met eigen spelregels Ajax met hulp van scheidsrechter naar fortuinlijke zege in Breda Groot aantal aanhoudingen na FC Groningen- FC Twente Henk van der Veer 1923-1998 In Memoham Rotterdams Dagblad I Maandag 23 maart 1998 Groningen De Groninger politie heeft gistermiddag voor en na de wedstrijd FC Groningen - FC Twente tenminste zeventig voet balsupporters aangehouden. Voor de wedstrijd werden in totaal veertien supporters, voorname lijk aanhangers van Groningen, opgepakt. Na afloop braken in de omgeving van het Oosterparksta- dion ongeregeldheden uil. De Mo biele Eenheid voerde diverse charges uit. nadat politiemensen door supporters met stenen wer den bekogeld. Een bus met vijftig tot zestig Twen te-aanhangers werd door de politie van de snel weg gehaald en naar het hoofdbu reau van politie gei eden m de Groninger binnenstad Onder be geleiding van de Mobiele Eenheid werden de supporters één voor één uit de bus gehaald en voorge leid aan de officier van justitie. De politie was voorbereid op onge regeldheden. Sinds zaterdag wer den twee pelotons van de Mobiele Eenheid achter de hand gehou den. Zaterdagavond en -nacht was de ME nadrukkelijk aanwe zig in de binnenstad. Bij de wed strijd zelf werden honderd ME'ers ingezet en nog eens zestig agen ten. Supporters van Groningen en FC Twente heten eikaars grootste rivalen te zijn. De problemen be gonnen. toen de acht bussen met Twen te-aanhangers het Ooster park wilden verlaten. Supporters klommen op de bussen, terwij] aanhangers van Groningen met stenen gooiden. Supporters die in de achtste en laatste bus zaten, sloegen een aantal ruiten m en gooiden vanuit de bus allerlei spullen naar buiten. Een aantal auto's raakte hierdoor bescha digd. De politieleiding Ires loot daarop alle inzittenden aan te houden wegens vernielingen en openlijke geweldpleging. Busjes van de ME begeleidden de sup portersbus vanaf de ringweg naar het hoofdbureau van de politie tn de binnenstad. Op het politiebu reau werden de verdachten allen gefotografeerd en voorgeleid aan de officier van justitie. Door Gtjsbert Spierenburg Breda Of Roelof Luinge vrienden heeft, is onbekend, maar als hij ze heeft komen ze zeker niet uit Breda, Voor *s mans veiligheid lijkt het bovendien van belang dat hij het NAC-sta- dion voorlopig mijdt. Volgens de Brabanders was het gistermiddag de schuld van Lum- ge dat NAC met 0-2 van Ajax ver loor. In de ogen van trainer Neu mann zou z'n team normaal heb ben gewonnen De Duitser verloor z'n zelfbeheer sing. tijdens de persconferentie na afloop van het duel dat niet groots maar wel spannend was en voor de Breda naars dramatisch eindigde. Anders zo correct en di plomatiek liet de trainer ditkeer geen spaan heel van het optreden van de scheidsrechter, die niet al leen zijn middag had verpest, zei hij. maar al een heel seizoen de Bredanaars hel leven schijnt zuur te maken. „Drie keer deze competitie heb ben we Luinge gehad, drie keer kregen we een rode kaart en dne keer op een moment dat daar geen enkele aanleiding voor was." Neumann was heel boos en hij sprak de vurige hoop uit dat NAC en hij de man nooit meer zouden zien. „Ik vind het met prettig om over scheidsrechters te praten, maar het aantal beslissingen van deze man tegen mijn ploeg neemt zo langzamerhand zorgwekkende vormen aan." Onder leiding van Luinge speelde NAC deze competitie tegen FC Twente, FC Utrecht en gisteren tegen Ajax. In het Diekman-stadi- on stuurde hij Erwin van de Looi het veld uit. In de Utrechtse Gal genwaard kon Archil Arveladze vertrekken en gisteren wees hij veidediger Jeffrey van As naar de kleedkamer na diens tweede gele kaart voor een charge op Witsch ge. Van As later: „Het was een norma le actie op het middenveld. Er was niet eens sprake van een overtre ding. laat staan van een gele kaart." Vroeg in de eerste helft was Van As door Luinge al bestraft voor een onreglementaire actie op Ro nald de Boer. Het wus een straf, waarop mets af te dingen viel. Zelfs de NAC-verdediger moest dat naderhand toegeven Het was de eerste van een reeks van vijf kaarten die Luinge gistermiddag nodig had om de orde te handha ven. Ook de Ajacieden Blind, Melchiol en Witschge moesten tot de orde worden geroepen. Danny Blind ontving de gele kaart, z'n zesde, wegens heftig protesteren. De aanvoerder ontsnapte in de twee de helft trouwens aan een tweede kaart, toen hij Bogdanovic aantik te. NAC bleef m balbezit en. ge lukkig voor de Amsterdamse rou tinier. deed de scheidsrechter op dat moment of z'n neus bloedde. Onzuiver Luinge was in Breda de gebeten hond en Ajax de gelukkige win naar. De doelpunten van Shota Arveladze en Benni McCarthy vielen in de slotfase en kwamen min of meer uit de lucht vallen. De Zuid-Afnkaan had in de slot minuut zelfs nog een tweede en Ajax' derde treffer op z'n schoen. Hij schoot krachtig, maar onzui ver en dat was maar goed ook. Nul-drie zou voor Ajax veel te veel van het goede zyn geweest. Coach Morten Olsen deed z'n best de zege wat extra glans te geven. De Deen wees fijntjes op de kwali teiten van NAC {„een ploeg in vorm") en op de reputatie van de Bredanaars m eigen huis („vorig seizoen verloor Ajax hier nog en dit seizoen heeft PSV het hier moeilijk gehad"). Doordacht en overtuigend was het aanvalsspel van Ajax gisteren zelden, ook met na de rode kaart ^7'f W-->* Ronald de Boer (m) weet zich afgestopt door de NAC'ers Frank Broers (I) en Geert Brusselers r Foto Cot Mulder/ANP van Van As. Zelfs met elf tegen tien wisten de Amsterdammers zich vaak geen raad. De collectie ve gedachte en de saamhorigheid waren soms ver te zoeken. Het einde van het seizoen nadert en Eindhoven PSV heeft de hoop op Eric Gerets als opvolger van trainer Dick Advocaat nog niet opgegeven. Vooralsnog zoekt de landskampioen naar een 'tussen oplossing' voor volgend seizoen. Gerets is contractueel nog ver bonden aan Club Brugge. „Maar als wij er niet in slagen die tus senoplossing te vinden, is het niet uitgesloten dat we alsnog een poging by Gerets doen," zei PSV-voorzitter Harry van Raaij zaterdag na PSV - Vitesse (3-2). Van Raaij steekt niet onder stoe len of banken dat Gerets zijn fa voriet is voor de vacature die Ad vocaat met diens vertrek naar Glasgow Rangers achterlaat. Maar de oud-PSVer heeft de voorzitter gemeld dat hij zijn contract bij Brugge wil uitdie nen. Hij is bovendien niet gedi plomeerd. Van Raaij: „Niet alleen vind ik Gerets een heel goede trainer, ook bewonder ik zijn mentaliteit Hij is nog een van de weinigen in de voetbalwereld die een con tract als een morele verplichting zien. Vóór dit seizoen heeft hij bij Brugge voor twee jaar getekend en daaraan wil hij zich houden. Voor zo'n houding kun je alleen maar respect hebben." Voor de 'tussenoplossing', een trainer voor een seizoen, zijn er volgens Van Raaij drie gegadig den. Bobby Robson is er zeker één van, bondscoach Guus Hid- dink mogelijk een tweede. Gelui den als zouden de jongere PSV- s peters niet gecharmeerd zijn van Robson, hebben Van Raay niet bereikt, zei de preses zater dag. „Er is nog niemand afgewe zen," benadrukte ook aanvoer der Arthur Numan. Deze week is er een tweede gesprek tussen een spelersafvaardiging en het bestuur, Numan: „In het eerste gesprek zijn verschillende moge lijkheden besproken. Ook wij be seffen dat het in deze situatie moeilijk is een trainer naar PSV te halen. Ik wil niet ingaan op de inhoud van het gesprek, maar het heeft geen zin om te ontken nen dat Gerets voor iedereen een belangrijke kandidaat is," Door Henk Hoijtink Eindhoven PSV klampt zich op zoek naar de vervlogen vorm krampachtig vast aan de tweede plaats, die toegang biedt tot de voorronden van de Champions League. Tegen Vitesse misten de begenadigde trappers Luc Ni lis en Wim Jonk zaterdag beiden een strafschop, maar door een late treffer van Jonk (3-2) bleef PSV alsnog op schema, De ontsnapping van Jonk, plots kansrijk na een merkwaardige uitglijder van Vitesse-verdediger Zeman, vormde het bejubelde sluitstuk van een moeizaam en slordig optreden van de regeren de landskampioen. Door een reeks veelal ongeloofwaardige ge beurtenissen was het duel voor de toeschouwers weliswaar enerve rend, maar coach Dick Advocaat moest toezien dat zijn ploeg te weinig raffinement aan de dag legde tegen een defensieve tegen stander. „We hadden meer af stand moeten nemen, maar dat doe je niet op deze manier." Vitesse presenteerde zich in Eind hoven met een destructieve spel opvatting. waarin achter de een zame spits Machlas een geelzwart cordon werd opgetrokken. Het werd bovendien gesterkt door een vroeg doelpunt. In de zevende mi nuut richtte Perovic de bal met een fraaie boog over doelman Wa terreus, die zelf met een zwakke trap de aanzet tot het onheil had gpggyon (0-1). Zelfs nog een tweede maal, toen nog onverwachter, kwam Vitesse op voorsprong. Vijf minuten voor rust profiteerden Sjoekov en Machlas, met het laatste tikje, van opeenvolgende weifelingen bij Stinga, Ooijer en Waterreus (1-2). En twaalf minuten voor het einde, bij 2-2, was Reuser na een dek- PeterMöllervoeltzichomvergetrokkendoorMarco de Marchi. De actievan de Vitesse-verdediger leverde PSV's eerste, gemiste strafschop op. Foto Marcel AntonisseiANP kingsfout van Numan dicht bij een derde Arnhemse treffer. De druiven waren zuur voor Vites se-trainer Henk ten Cate, wiens toom zich (niet voor het eerst dit seizoen) op de arbitrage richtte. „Na vijf minuten wist ik al dat we hier met nul punten vandaan zou den gaan," sprak hij zonder nuan ce. Inderdaad mat arbiter Van Eg- mond bij het ui'"leien van zijn kaarten soms, in Arnhems nadeel, met twee maten. Maar de straf schoppen waren - hoe ongebrui kelijk ook. een tweetal binnen 22 minuten - terecht: in de 63e mi nuut trok De Marchi invaller Möl- ler naar de grond en in de 85e had Van Hmtum voordeel van zijn handsbal op de rand van het straf schopgebied. „Ik kreeg zelfs even het idee dat hij 'm er zelf in zou koppen," foe terde Ten Cate desondanks over Van Egmond. Meer ingetogen heid was passender geweest voor de trainer, die een ploeg met voet ballers als Trustful), Perovic, Reu ser, Machlas en Sjoekov zó af wachtend liet spelen en de twee doelpunten uit het niets had zien vallen. Reclame was het in elk ge val niet voor de opening, woens dag, var. het Gclrcdomc-stadion. 'Zelfmoord' Een aanvallender speelwijze had volgens Ten Cate zaterdag 'zelf moord' betekend. Alsof PSV nog wervelt en sprankelt Nee, dat doet PSV niet meer. In de eerste helft vond de ploeg nauwelijks ga ten in Vitesse's strak georgani seerde afweer. PSV viel onnaden kend aan, was krachteloos over de vleugels en zag Nilis in de voorste lijn opnieuw als een schim van zichzelf rondlopen. Op het middenveld onderscheid de Dmitri Khokhlov zich wel met enkele subtiele balbehandelin gen. Hij maakte zijn eerste treffer voor PSV na een knap staaltje in de kleine ruimte, gevolgd door een verrassend korte schietbewe- ging(l-l). De 22-jarige Rus. beoogd opvolger van de naar Barcelona vertrek kende Cocu, manifesteert zich als een lichtpuntje voor PSV in onze kere tijden. Ook na de tweede ge lijkmaker van de slim voor het doel opgedoken André Ooijer (2-2) ontbrak zaterdag de overtuiging, zelfs vanaf de stip. Door Piet Ocks Zo maar voor de grap was hij op zijn 28ste jaar gaan blazen. „Ik had wel eens gehoord dat je als scheidsrechter gemakkelijk aan kaarten kon komen voor inter landwedstrijden. Ik had er geen idee van of ik het zou kunnen, maar het leek me wel leuk. Wel merkte ik meteen dat ik een ach terstand had op scheidsrechters die zelf hadden gevoetbald. Ik had alleen gekorfbald, bij het Vlaardingse Oranje Nassau. Hoor de ik in het veld termen als 'lange ballen', daar begreep ik niets van," vertelde Henk van der Veer ruim drie jaar geleden in deze krant. Oud-scheidsrechter Henk van der Veer is vrijdag op 74-jarige leeftijd in zijn woonplaats Schiedam over leden. De sympathieke arbiter, bekend om de humoristische wij ze waarop hij problemen in het veld oploste, had zijn eigen ma nier van fluiten. Hy maakte tij dens de wedstrijd zijn eigen spel regels. Met zijn gevatheid maakte hij zich vooral bij de spelers popu lair. Zijn debuut maakte hij in de afde ling Rotterdam in de wedstrijd Radio 4-Activitas 8 op Laag Zes tienhoven. Twee jaar later klom hij op naar de KNVB. 'Ome Henk' noemden de spelers hem, en ook 'de neus'. Tot bijna zeven jaar ge leden was hij nog actief als waar nemer in het betaalde voetbal. „Scheidsrechteren kan je niet le ren," was hij van mening. „Ja. die zeventien spelregels, maar dan kan je ze nog niet toepassen in een wedstrijd en zeker niet in de geest van de wedstrijd. Dat is ook mijn grootste bezwaar tegen de huidige generatie scheidsrech ters. Ik voelde me geen scheids rechter, maar spelleider Tegen woordig zijn het gewoon werkne mers. Van hogerhand krijgen ze allerlei instructies mee, je ziet ze niet meer in de geest van de wed strijd fluiten. Op deze manier zou ik er geen lol in hebben gehad. Het uiniueekt ze aan inlerpieia- tievermogen en dat was juist mijn kracht." Zo vertelde hij over een voorval tijdens de wedstrijd DOS-AZ in 1969 voor degradatie. „Op een ze ker moment vlogen er twee spe lers elkaar in de haren. Ik riep ze bij me, stak mijn hand in mijn zak alsof ik ze wilde gaan noteren. Henk van der Veer. Archieffoto Pe ter Molkenboer Haalde ik mijn zakdoek eruit, wreef over mijn voorhoofd en zei: ik krijg het zii warm van jullie. Ik heb geen centje last meer met ze gehad." „Zoiets kan je niet Ieren, dat moet gewoon spontaan in je opkomen. Zo blies ik DOS-Ajax. Kwam ik in de kleedkamer, zag ik daar ineens de petten van de suppoosten han gen. Heb ik de allergrootste op mijn hoofd gezet. Die zakte hele maal over mijn oren. Ben ik zo naar de kleedkamers van de spe lers gegaan om te zeggen dat we gingen beginnen. Op het veld lie pen ze nog te gieren van de lach." „In een volle Kuip floot ik Feye- noord-DOS. Stak m'n grensrech ter zijn vlag op en tegelyk zie ik Piet Romeijn weglopen. Romeijn heeft me beledigd, zei die grens rechter. Meteen wist ik dat Piet hondenlul of zoiets had gezegd. Liet ik 'm over veertig meter naar me toe komen, praatte wat met 'm en in de rust zei ik tegen die grensrechter: ik heb 'm even voor vijf centen gegeven. Kwam Cor Kieboom na de wedstrijd naar me toe en vroeg: hoe durfde jij die Ro meijn helemaal over die afstand naar je toe te roepen. Voor hetzelf de geld komt-ie niet en sta je daar mooi voor paal. Zei ik: dacht je nou echt dat mijn neef me voor paai zou laten siaan?" „Mijn afscheidswedstrijd was FC Twente-Standard Luik om de Jaarbeursstedenbeker. Een kwar tier voor tijd werd ik gehuldigd in de middencirkel. Twintigduizend mensen die je uitluiden. Dat deed me echt wel iets. In de kleedka mer voelde ik de tranen over mijn gezicht biggelen." Sparta - RKC Waalwijk 1-0 (0-0). 49. Renfurm 1-0 (Van der Laan). Scheidsrech ter: Van Dijk Toeschouwers: 5250. Rode kaart: 64. Van Wanrooy (RKC). Gele kaart: Jaliens (Sparta). Bozovic, Schops (RKC). Sparta: Jansen; Jaliens. Nieuwenburg, Nooriander, Van der Meer; Aandewiel (62. Kayis), Van der Laan, Gérard de Nooijer; Renfurm (81. Manlia), Dennis de Nooijer, Den Dunnen (75. Mourad) RKC Waalwijk: Van Dijk: Bozovic, Schops, Kuijpers, Van Zundert; Nielsen <76. Van Wanrooyj. Van Diemen, Van Her Leegte (63. Dos Santos); Rommedahl, Lammere, Petrov (73. Van Arum). PSV - Vitesse 3-2 (1-2). 7. Perovic 0-1 (Trustfull). 37. Khokhlov 1-1 (Stam), 41. Machlas 1-2 (Sjoekov), 50. Ooijer 2-2 (Nilis), 90 Jonk 3-2 (Nilis). Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschouwers: 28.700. Gele kaart: Stinga (PSV), Perovic, Trust full. De Marchi (Vitesse). Bijzonderheid: Nilis (64) en Jonk (86) misten voor PSV co strafschop. Beiden schoten de bat tegen de lat. PSV. Waterreus: Ooijer. Valckx, Stam. Numan: Stinga (46. Moller), Khokhlov, Jonk, Cocu; Nilis (90. Demo). Zenden (83. Iwan). Vitesse: Westerveld; Sturing, Zeman, Veldman, Van Hmtum; Trustfull (63. Kor sten). Perovic. De Marchi. Sjoekov (66. Van der Hoeven); Reuser. Machlas. De Graafschap - Vole nd am 2-1 (1-0). 14 Vreman 1-0 (Viscaal). 58. Gerritsen 2-0, 82,Boogers 2-1 (De Vries). Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschouwers: 7900. Gele kaart: Redeker. Ibrahim, Lindenbergh (Graafschap), Dennis Klein, Mans, Gen tile (Volendam) De Graafschap: Olyslager; Wilms, Redeker, Vreman, Lindenbergh; Victoria. Nok, Fuehs (79. Te Braak), Godee: Viscaal (88. Van der Haar). Ibrahim (55. Ger ritsen). Volendam: Nijkamp: Berck Beelenkamp, Binken. Gentile, Dennis Klein (74. Steur): Gouttebarge, Mans, Ima, Molenaar(86 Leeflang); Boogers, Rose (27. De Vries). Willem II - MW 2-0 (0-0). 46. Wynhard 1-0 (Konterman), 63. Valk 2-0. Scheids rechter: Van der Ende. Toeschouwers: 9475. Rode kaart: 72. Luypers (MW, 2x geel). Willem II' Van Fessem; Prommayon, Hyypia, Derveld; Valk, Konterman, Gala- sek. Arts; Heering (75. Sanou), Wynhard (75. Loeffen). Kolkka. MW: Van Duijnhoven; Plum, Volmer, Luypers: Janssen, Joordens, De Jong, Heubach (67. Ahannach): Landzaat (85. Vermeulen), Nygaard, Bouma (86. Tai- wo). NAC - Ajax 0-2 (0-0). 86. Arveladze 0-1 (Laudrup), 88. McCarthy 0-2 (Hoekstra). Scheidsrechter: Luinge Toeschouwers: 16.100. Rode kaart: 60. Van As (NAC, 2x geel). Gele kaart: Melchiot, Blind, Witschge (Ajax). NAC: Karelse; Atmodikoro, De Roover, Van de Looi. Broers; Stewart. Van As. Brusselers, Gudeij; Arveladze, Bogdanovic. Ajax: Van der Sar; Melchiot, Blind, Oliseh, Frank de Boer: Ronald de Boer, Lit- manen (46. Hoekstra), Rudy (14. Witschge); Gorré (73. McCarthy), Arveladze, Laudrup. FC Groningen - FC Twente 0-1 (0-0). 81. Van Halst 0-1 (Ten Caat). Scheidsrech ter: Temmink. Toeschouwers: 14.850. Gele kaart: Huizingh (FC Groningen), Ter Avest. Ten Hag, Van Halst (FC Twente). FC Groningen: Darwinkel; Leonardo, Veenhof, Koeman (85, Bombarda), Elshot; Beerens, Atteveld. Hugo; Rosén, Huizingh, Magno. FC Twente: Bosehker; Hulshof!' (88. Ajoepov), Ten Hag, Karnebeek, McKinnon; Oude Kamphuis, Van Halst, Ten Caat. Ter Avest; Bosman (75. Vennegoor of Hesselink), De Witte (69. Sumiala). de sporen zijn inmiddels zicht baar in het elftal van individualis ten. Stand Topscorers Ajax 25 22 2 1 68 79-11 1. Machlas (Vitesse) ?4 PSV 25 16 8 1 56 68-29 2. Hamming (Fortuna) ..16 Feyenoord 24 13 6 b 4b 42-28 3. Arveladze (Ajax) ..14 Heerenveen 25 13 5 7 44 41-34 4.Mols (FC Utrecht) 18 Willem II 26 12 4 10 40 44-39 6. D. de Nooijer (Sparta).. ...U Fortuna S 26 12 4 10 40 38-41 Litmanen (Ajax) 11 NAC 25 lü 4 11 34 30-30 Cruz (Feyenoord) 11 FC Twente 8 9 8 33 28-27 9. Babangida (Ajax) 10 Graafschap 26 8 8 10 32 35-29 Laudrup (Ajax) KI Sparta ...26 8 8 10 32 4346 Viscaal (De Graafschap). 10 NEC... 25 10 9 1 14 31 30 2947 10 FC Utrecht 25 3 13 46-54 VanEijkeren(NEC) 10 25 7 6 12 27 34-35 Groningen 26 6 8 12 26 3244 MW 26 6 4 16 22 24-59 RKC „26 4 6 16 10 27-54 Volendam 26 3 6 17 15 22-70 Programma Woensdag 25 maart: RKC Waalwijk - FC Twente, Volendam - NEC, Fortuna Sit- tard - Feyenoord, MW - De Graafschap, PSV - Roda JC, Willem II - FC Gronin gen, Vitesse - NAC. Donderdag 26 maart: Heerenveen - FC Utrecht. Zaterdag 28 maart: PSV - NEC, Roda JC - NAC, Sparta - Vitesse. Zondag 29 maart: RKC Waalwijk - DeGraafschap, FC Twente-Ajax, Willem II - FCUirecht, Feyenoord - Volendam. Eerste divisie Excelsior AZ1-0 (0-0). 59. Jones 1-0. Scheidsrechter: Van der Pas. Toeschou wers: 3234. Gele kaart; Hertog, Sol, Hcerkens (Excelsior), Wijker, Buskermolen (AZ). Heracles - Cambuur Leeuwarden 1-2 (1-2). 3. Burns 1-0,13 Elzinga 1-1,24. Van der Laan 1-2. Scheidsrechter: Reygwart. Toeschouwers: 1960. Gele kaart: Hilge- rink (Heracles), Berghuis (Cambuur). Emmen - Eindhoven 1-1 (1-1). 7. Juha Jussila 0-1,14. Van Oostrum 1-1. Scheids rechter: Vink. Toeschouwers: 5150. Gele kaart: Leurink (Emmen), Thijssens, Van Gtls, Van Huijksloot, Vroomans (Eindhoven). Go Ahead Eagles-Telstar 3-1O-R 3 Kruijerfi-1,7 Tammer 1-1,56 Leferink2- 1, 75. Stegeman 3-1. Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschouwers: 4100. Gele kaart: Frankel. Van Es, Kruijer, Mendes (Telstar). RBC - Dordrecht '901-1 (1-1), 18. Rook 0-1,37. Van der Net I-I. Scheidsrechter: Gerritsen. Toeschouwers: 1750. Gele kaart: Penders (RBC). ADO Den Haag - Veendam 4-0 (3-0). 10. Iliohan 1-0,43. Heesen 2-0 (strafschop), 44. Heesen 3-0,67. Lensink 4-0. Scheidsrechter: Van Beek. Toeschouwers: 2743. Rode kaart: 33. Zuurman (Veendam), 43. Vènnema (Veendam). Gele kaart: Texeira (ADO Den Haag), Gall (Veendam). Bijzonderheid: Veendam eindigde het duel met acht man. Launders verliet in de tweede helft geblesseerd het veld, maar zijn ploeg had al drie wissels gebruikt. Stand AZ26 Cambuur L25 Emmen26 TOP 26 Eindhoven 26 FC Zwolle26 A DO Den Haag.. 26 Den Bosch26 GA Eagles26 Veendam25 Helmond Sp26 Telstar26 VW26 Heracles26 Haarlem26 Dordrecht'9026 Excelsior26 RBC26 AZ, ADO Den Haag kampioen 4 56 68-27 7 50 53-31 6 48 48-30 9 45 48-36 9 45 38-37 6 42 41-30 9 41 52-35 8 40 42-38 11 39 50-38 8 33 32-39 8 10 32 32-37 6 12 30 3545 10 10 28 30-39 6 13 27 39-57 14 26 33-59 10 24 2743 15 23 3149 17 15 22-51 en Eindhoven periode- Vierde periode Helmond Sp24 «3-0; GA Eagles RBC Emmen Excelsior FC Zwclle AZ Cambuur L Den Bosch TOP ADO Den Haag VW Dordrecht '902-2 (2-2) Haarlem2-1 (3-6) Eindhoven2-1 (14) Veendam1-0 (04) Telstar2-0 (3-6) Heracles2-0 (1-5) .24 14-2. ...24 i3-I) .24 14-3) ...24 14-3) .24 i2-l) ...2-3 «3-1 ...1-3 (2-1) ...2-3 (4-1) ..2-3 (4-2) ...2-3 '.441 ...2-3 «1-21 Topscorers I. Van der Laan (Cambuur) 25,2. Taihuttu (TOP Oss) 18,3. Langerak (AZ), Bruin (Zwolle) 16.5. Huiberts (AZ), Tammer (GAEagles), Van Oostrum (Emmen) 15,8. Henar (Telstar), Iliohan (ADO Den Haag) 14,10. Van der Weert (AZ) 12. Programma Dinsdag 24 maart: Dordrecht 90 - FC Den Bosch, Eindhoven - GA Eagles, Hel mond Sport - Haarlem. Telstar - RBC. Veendam - Heracles. VVV - ADO Den Haag, Cambuur L. - FC Zwolle. Woensdag 25 maart: Excelsior - Emmen, TOP Oss - AZ. Prijsvragen Lotto 12:14 -15 - 36 - 39 - 44 - 45. Reservegetal: 5. Cijferspel: 680649. Toto 12; 1-2-2-1-1-1-1-2-3-1-3-1. Belgische lotto: 11-12-14-15-17-36. Reservegetal: 40. Joker: 8361355. Duitse lotto: 5-9- 16-38-40-41. Reservegetal: 44. Supergelal: 1. Spel 77:1568863. Super 6:105866.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5