13* IA X JT>JTVrp, Een snoezelbad om contact te krijgen met demente ouderen Stankprobieem Hoogstraat moet na rooktest over zijn Univé komt u tegemoet met verlaagde All-Risks-premies genda Een onvervalst glas bier Lentefeest in de Meerpaal De Kwakel is weer in de vaart Talentenjacht Vrijwilligers gevraagd 'Ons doel is bereikt als een bewoner even lacht, even ontspant' Daar plukt de vruchten van! Rotterdams Dagblad Donderdag 2 april 1998 Het Geheim van Holland presenteert vier smaakvolle wandelingen door Schiedam. Het Geheim van Holland is een samenwerkingsver band van de VWs van Haarlem, Leiden, Gouda, Delft, Dordrecht en Schiedam en dat levert enkele helemaal niet onaardige initiatieven op. In een oranje boekje staat hoe je op vier zondagen smaakvol kunt wandelen door de Jeneverstad. Je begint bij de Noordmolen met een quick lunch en vandaar gaat de voettocht onder leiding van een des kundige gids via molenmuseum De Palmboom naar jenevermuseum De Gekroonde Brandersketel met bijbehorend proeflokaal en daarna staat een Oudhollandse maaltijd klaar in De Mouterij, viakby het startpunt. Een captain's dinner. Het oranje boekje vertelt wat dat inhoudt; capucijners, uitgebakken spekjes, stoofvlees, zilveruitjes, augurken, gebakken en rauwe ui, piccalilly en een glas bier. Het is een aantrekkelijk idee. Maar ik schrok van de prijs: 75 gulden per persoon. Ik sloeg aan het rekenen. Je bent bijna zeven uur onder de pannen, je mag de musea gratis in. je krijgt overal wat te proeven en je wordt geamuseerd door een Schiedam-kenner. Het programmaboekje meldt met enige na druk dat ook die Oudhollandse maaltijd is inbegrepen „met een on vervalst glas bier." Dat mag wel een joekel van een pils wezen, zei mijn portemonnee. Je hebt jenevers geproefd en bent dorstig geworden, de uitgebakken spekjes maken helemaal dat je liefst direct aan de pomp wilt lebbe ren, maar de redding is nabij: gelukkig staat er dan een onvervalst glas bier. Een intrigerend zinnetje. Waarom dat onvervalste? Slaat dat op het glas, is het soms van de Vereenigde Glasfabrieken, zodat je een toeristisch product van Schiedamse makelij in handen hebt? Mag je het houden? Heeft het onvervalste ook betrekking op de in houd en gaat het om in Schiedam gebrouwen bier? Dat zou toepasse lijk zyn. Waarom staat het er eigenlijk by? Is er iemand die zou den ken dat het om vervalst bier gaat? Of om vals glas? Hoe meer je er over nadenkt, hoe meer dat onvervalste glas bier het hoogtepunt van die hele smaakvolle zondag gaat worden. Moege- sjokt, uitgekeken, genoeg geproefd, maar... dan slaat de gong en dar telt de serveerster naar je toe met dat goudgele onvervalste bier. De toeristen bonken wild van verlangen op tafel. Daar brengen ze het glas aan de mond en je ziet hun ogen wegdraaien: die eerste siok is alsof je klaar komt. Een schuimende sensatie. En geheel bevredigd keren de toeristen huiswaarts, Overige drankjes zijn voor eigen rekening, meldt het oranje boekje. Maar wie wil er nog overige drankjes als je zo'n onvervalst glas bier kunt krijgen? Middenin Schiedam! In De Mouterij! Schiedam schenkt meer dan je denkt. Als dat geen stormloop wordt van dagjesmensen. Die wandeling nemen ze voor lief, de gids kan vertellen tot hij een ons weegt, eigenlijk willen die toeristen maar één ding: in de Jeneverstad met bier de beest uithangen, KOR KEGEL Vlaardingen In zorgcentrum de Meerpaal aan de Willem de Zwij gerlaan wordt zaterdag een lentefeest gehouden. Be halve de overbekende rommelmarkt, is er een rad van avontuur, oüebollenkraam en natuurlijk ontbre ken die typisch Vlaardingse ij/.erkoekjes niet. De kinderen kunnen om 15.00 uur eieren zoeken in de tuin. Er is een film van de Teletubbies en wie dat wil kan op de foto met een elfje. Een entreebewijs bedraagt een gulden en dat i.s dan meteen een lot uit de loterij. De opbrengst van het feest, dat van 10.00 tot 16.00 uur duurt, komt ten goe de aan de bewoners van de Meerpaal. Veerpont De Kwakel is sinds gisteren weer in de vaart. Een team van vrijwilligers zorgt er voordat tot 1 oktober de pont dagelijks lussen ongeveer 10.00 en 18.00 uur heen en weer vaart tussen de Noordvliet (Kwakelweg) en het Bommeer (Broekpolder). Bij slecht weer kan de veerdienst worden aangepast. Dit wordt aangegeven op de informatieborden bij de stei gers. Dc tarieven voor de overtocht zijn gelijk aan vorig jaar: voetgangers betalen twee kwartjes en fietsers 75 cent. Muzikantencentrum Total Music aan de Ca- landstraat houdt van 3 april tot en met 5 juni een ta lentenjacht onder de naam Battle of Total Music. Na zeven voorronden en twee halve finales wordt op 5 ju ni dc grote finale gehouden. Het is nog steeds moge lijk voor bands en singer/songwriters om in te schrij ven. In de jury zitten onder anderen Hans van der Burg (Gruppo Sportivo), Jan van der Mey (Powerplay) en twee managers van platenmaatschappijen. De win naar sleept een gratis cd-opname in de Tripod-studio in Schiedam in de wacht. De voorronden worden gehouden op 3, 10,17 en 24 april en 1,8 en 15 mei. Elke avond treden vijf of zes acts op. De aanvang is steeds 20.30 uur en deentree is gratis. In Schiedam bestaan sinds enkele jaren acht visite clubs die wekelijks door 71 ouderen worden bezocht. Deze visiteclubs van de Stichting Ouderenwerk vin den plaats in een dienstencentrom of verzorgingste huis en zijn bedoeld om ouderen met weinig contac ten en bezigheden buitenshuis in de gelegenheid te stellen leeftijdgenoten te ontmoeten. Voor veel oude ren is de visiteclubdag de enige dag in de week dat zij er even uit zijn. De visiteclubs worden begeleid door vrijwilligers die onder meer als taak hebben het verzorgen van de koffie, het praten met de deelnemers en het organi seren van activiteiten, Voor drie visiteclubs is het ouderenwerk op zoek naar vrijwilligers: op dinsdag in dïenstenctrum Oost en op dinsdag en donderdag in dienstencentrum de Woudhoek, Belangstellenden (bij voorkeur 45 jaar en ouder) kunnen contact opnemen met het Centraal Meld punt wonen, zorg en welzijn, telefoon: 2463261 (van 8,30 tot 12.30 uur). Het Water- volk mocht het snoezel- bad gister middag inwij den. Redactie Waterweg: Edwin Comelisse, Marc Floor, Ben van Haren, Danlëlle Hermans, Judith van Klaveren, Sentinavan der Meer, Mariëtte Olsthoom, Jan Rozendaai Conny Taheij Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 Door Conny Taheij Vlaardingen Wolken trekken voorbij op de betegelde muur, twee zwevende meeuwen laten hun schaduw erop achter, honderd draadjes verschieten van kleur. Het ruikt er lekker, er klinkt zachte muziek en het water is warm. Een ideale om geving om je even helemaal te ontspannen. Dat is precies de bedoeling van het snoezelbad. een nieuwe aan winst van Het Zonnehuis in Vlaardingen. Gisteren was het bad klaar en daarom was het feest op de afdeling Pollux, een afde ling voor psychogeriatrische, of wel demente, ouderen. Afdelingshoofd Bob Janse toont glunderend alle mogelijkheden: de automatische lift, bediening van zeep en shampoo, de bubbels en onderwaterdouches voor een aangename massage. In een kast je staat een serie esotherische oliën. „En, dit is het leukste." Jan- se loopt naar de gangen langzaam zwelt de muziek aan: een new-age deuntje. „Maar we kijken altijd naar de voorgeschiedenis van de bewoner. Heeft hij een christelij ke achtergrond, dan kan kerkmu ziek heel herkenbaar en prettig zijn. Maar tante Leen opzetten is ook geen probleem," zegt hij la chend. Het snoezelbad is voor het perso neel een nieuwe manier om con tact te maken met de vaak zwaar demente bewoners. Mensen die vaak zo in hun eigen wereld leven dat ze niet meer kunnen commu niceren Het licht, geluid, geur, voorwerpen en water zijn prikkels die gebruikt worden om tot hen door te dringen. „Als een gewoon gesprek niet meer lukt, dan is ons doel bereikt als een bewoner door zo'n prikkel even lacht, even ont spant," hcht Janse toe. „Elk mens heeft recht op contact en ais zij daarin beperkt zijn is dat voor ons een extra uitdaging om toch die reactie los te krijgen." Niet dat alle prikkels in één keer op de bewoner worden losgelaten. Bij binnenkomst op de afdeling wordt onderzocht waarop de be woner reageert. Gegevens over el ke snoezelsessie belanden ook in een computer, zodat een mede werker voor de volgende keer kan kijken welke prikkel effect heeft gehad. Snoezelen is afkomstig uit de zorg voor geestelijk gehandicapten, maar wordt sinds de jaren tachtig ook binnen de psychogeriatrie ge bruikt. Het Zonnehuis heeft sinds de opening van de afdeling voor deze bewoners, zeven jaar gele den, een snoe/elkamer met een groot trillend waterbed, zachte knuffels, grote dia's op de muur en een apparaat dat luchtjes in de ruimte blaast: lavendel, gerani um, kruidnagel, schoensmeer. Als het maar herkenbaar is. Omdat het gehoor en het zicht van de be woners ook steeds minder wor den, zijn de projecties groot en staat het geluid hard. Van de smaak blijven de zoete smaakpa pillen het langst in takt. Dus krijgt de bewoner meestal iets zoets te drinken. Rustiger „We proberen het snoezelen zo veel mogelijk in de dagelijkse zorg te betrekken, dus ook tijdens het wassen in bed of onder de dou che. We hebben weinig tijd voor de bewoners, daarom is die extra aandacht aan het begin van de dag zo belangrijk," vertelt zieken verzorgende Wiima Veldhoven. „Je merkt dat-ze van snoezelen rustiger worden, ziet dat ze reage ren. Ze herkennen iets van vroe ger of kijken je even aan." De fysiotherapeut zal daarom ook met de bewoners in het bad aan de slag gaan. Janse: „Veel men sen zitten de hele dag in een ver krampte houding en kunnen ont spanning vinden in het water. Warm water geeft een verande ring van de bloedsomloop en van Een speler van het Rotterdams Centrum voor Theaterzoekt contact met een bewoner van Het Zon nehuis. Foto's Roei Dijkstra lichaamstemperatuur. En bewe gen in het water gaat altijd mak kelijker." Het snoezelen gebeurt door ge trainde medewerkers, eventueel met een familielid. „Daarmee hebben we nog geen ervaring op gedaan en dat vraagt wat begelei ding. Want het is wel anders of je een kopje thee drinkt met je part ner of ouder, of je bent met hem bezig in bad." Janse is zichtbaar blij met de ex tra voorziening voor zijn afdeling met dertig bewoners. Het bad was een grote wens, maar kon alleen worden gerealiseerd door een gro te gift. „We hebben een spoelkeu ken en een toilet moeten uitbre ken en hadden de benodigde 72.000 gulden nooit uit ons gewo ne budget kunnen betalen." Vrolijk De vrolijk betegelde badruimte is voorzien van een plafond/badlift die vooral is bedoeld voor de lig gende bewoners. Zij kunnen met de lift uit bed gelild worden en de lift gaat mee de comfortable kuip in, waardoor de bewoner comfor tabel kan baden. Na elk gebruik wordt het bad automatisch gedes infecteerd en overstromen is door een eveneens automatische vul ling niet mogelijk. Ter gelegenheid van de opening werden bewoners, personeel en familieleden gistermiddag ge trakteerd op een optreden van het Rotterdams Centrum voor Thea ter. Dat had een speciale zintuige- lijke voorstelling gemaakt: om te ruiken, te voelen en te horen. Ook het 'Watervolk' gebruikte prik kels om respons te krijgen van de bewoners. Met resultaat. Vol be wondering keken ze naar de bel len van zeepsop, gooiden strand ballen en ballonnen terug en zon gen zachtjes mee met liedjes uit de oude doos zoals Ketelbinkie en de Zuiderzeeballade. „Een kloppend verhaal is niet echt aan de orde. Met alle snoezel- elementen zitten we dichter op het publiek dan normaal. We pak ken een hand vast, laten mensen ruiken en voelen. Het is heel erg improviseren en aftasten of men sen er aan toe zyn. Soms willen ze in het begin niets van je weten en dan keer je aan het eind van de voorstelling nog eens terug en dan ontstaat er wel contact," ver telt Jolanda van Klaveren van het Centrum. Zij heeft vaker voor de mente ouderen voorstellingen ge maakt, De mensen van het "Watervolk' mochten tot slot echt het water in, in het snoezelbad. Vlaardingen Waar rook'was, was in dit geval geen vuur maar stank. Via de zogeheten rookneveltech- niek, waarbij rook in de riolering wordt geblazen, kon de Vlaarding se dienst Stadswerk op 2 maart achterhalen waar nu precies de doordringende lucht vandaan kwam die sinds de aanleg van de nieuwe riolering de Hoogstraat teisterde. Lekkages werden op deze -in Vlaardingen voor het eerst gebruikte- manier verra den door een witte rookwolk. De methode bracht niet alleen aan het licht dat de binnenriole- ring van sommige panden slecht was afgedicht, maar ook dat de splinternieuwe afsluiters in de straatputten niet voldeden. Met de aanleg van de een half mil joen kostende nieuwe riolering in de Vlaardingse Hoogstraat ver dween niet het stankprobleem dat zich voorheen met het bijna antie ke buizenstelsel in kleine mate had voorgedaan, maar keerde het juist in versterkte vorm terug. Was in de buitenlucht een door dringende rioollucht waar te ne men, in panden aan de histori sche winkelstraat kon helemaal de neus beter worden dichtgehou den. Dat leidde bij een uitbater van een winkelpand in de Hoog straat tot de conclusie dat de hevi ge stanktoename iets met de werkzaamheden van de gemeen te te maken moest hebben. Door een rooktest is de gemeente Vlaardingen er achter gekomen dat het nieuwe rioolstelsel inde Hoogstraat mankementen vertoont: waar rook doorheen komt, komt ook stank doorheen. Foto's dienst Stadswerk/gemeente Vlaardingen Door de rooktest is de dienst Stadswerk er achter gekomen dat de stank in het betreffende pand niet aan mankementen aan het nieuwe rioolstelsel was te wijten, maar aan de lekkende binnenrio- lering van het pand. „De rook kwam er door het tapijt omhoog," zegt opzichter J. Crucq, die de lei ding bij de rioolaanleg had. „Dus de stank was echt te wijten aan de slechte riolering in de winkel." Dat de winkel juist met de aanleg van de nieuwe riolering stank klachten kreeg, heeft te maken met de ruimere opzet van de bui zen. De oude waren zo klein en verstopt dat ze altijd vol water stonden, waardoor er geen ruimte meer voor gassen overbleef. De nieuwe riolering laat daarentegen ruimte genoeg aan gassen om naar boven te kunnen stromen. Die konden door de lekkende bin- nenriolering nu vrijelijk het win kelpand binnenzweven. De eige naar heeft het probleem inmid dels op eigen kosten moeten ver helpen. Maar Crucq kwam er door de rookneveltechniek wel achter dat ook in openbaar gebied het één en ander mankeeidc aan het nieuwe rioolstelsel. Zo kwam er tijdens de test rook uit verschil lende regenpijpen aan de Hoog straat. „Sommige leken net een schoorsteen," aldus Crucq. „Daar bleken de sifons te ontbreken, die tevens als stankafstuiter moeten fungeren." Ernstiger was dat ook de zogehe ten straatkolken - de putten voor afvoer van regenwater- niet stankdieht bleken. Er waren wel kleppen in geplaatst die de lucht in de riolering voor ontsnappen moesten behoeden, maar die ble ven al snel openstaan door in de straatkolken terechtgekomen rot zooi. „Dat is eigenlijk bij alle put ten het geval," verklaart Crucq, „maar doordat de Hoogstraat zo smal is, blijft daar de geringste stank al tussen de gevels han gen." De fabrikant van de straatkolken kon niet met een oplossing voor het probleem komen, dus bedacht de dienst Stadswerk zelf wat. Bin nen een week worden alle rioolpij- pen vlak voor de aansluiting op de putten van een zwanenhals voor zien. zodat de stank niet meer uit de buizen kan ontsnappen. „En dan maar hopen dat de stank ein delijk voorbij is," verzucht de ge meenteambtenaar. „Maar ja, dat dachten we bij de aanleg van de nieuwe riolering ook al." I Donderdag 2 april SCHIEDAM Do de Woudhoek. Verkoop2e hands boehen, 14.00u. Filmhuis. Seven Years in TfStët, 21.00u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert Aad ZouteriduH. 12.45-13.15u. Stadsgehoorzaal. Boemerang door Vlaardings Musical Gezel schap, 20.00u. w.J ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg Gr j. 20.15 Ro sas. Studio van Fact 20 30 Narcissen Hfst. Museum 'Schielandshuis' 10.00-17.00 film: Rotterdam, Nieuwe Stad. de Doelen. Gr.z.20.30 Dame Kin te Kanawa. De Vlerk 22 00 At Denko's. Punk, SL Laurenskerk 12 45 Middagpauze-concert. LuxorTheater 20 15 Nits, SKVR Muziekschool Hoogvltót vanaf 19.00 Muaekweek ünker Maasoever. Zaal de Unie 20.30 Luistermuseum Lanta- ren/Venster2100 Cafeïne. O.T. Theater a/d Mgllerpler20 00Vrouwen van Ibsen Rotter damse Schouwburg, Kl.z. 20.30 Het land In mij Theater Zuid plein, Gr.z. 20.15 Mwv Maxi. Kl.z. 20.30 Echte Mannen. Erasmus Universiteit, etude 16 00-17.30 De Odys see Met Ton Lutz, prof.dr HW.A.M Saneisi- Weerdenburg, Renee Harp, Jan Slothouer en Dansacademie studenten. Zaal de Unie 13.00-16.00 Intellectuelen en öe nieuwe verlichting. Vrijdag 3 april SCHIEDAM Grote of St J anskerkTheCrucifixiondoor het Hervormd Kerkkoor Schiedam, 20.00u. Film huis. Seven Years m Tibet, 21-OOu. VLAARDINGEN Dc de Bijenkorf, [nformafiemrddagfinancreie regelingen voor ouderen, 14,00-16.00u. Stadsgehoorzaal. Revue Boemerang door Vlaardings Musical Gezelschap, 20,ÖOii. Film theater Het Zeepaard. Seven Years in Tibet. 21.00u. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg. Gr.z. 20J 5 Ro sas. Studio van Fact 20.30 Narcissen, Hist. Museum 'Schfelandshuis' 10,00-17.00 film: Rotterdam, Nieuwe Stad. Zaal De Unie 20.30 Off Screen. Jeugdtheater Hofplein 19.00 Turandot. The Famous' 22.00 Kjp- straatisRulrng....de Doelen, Gr,z.20.15Wiüi Soerjardi. Jumaanse Zaal 20.15 Argentijnse Tango. St. Laurenskerk 12,45 Middagpau ze-orgelconcert Blbüotheektheater20.30 Met 13 Knoop naarTampmo. CasinoRotter- dam 20.30-00.30 Harte Heren. LuxorThea ter 20.15FrankBoeijen. Nighttown21.00De Kast, Nlghttown Theatercafé 22.00 Sal- samama. SKVR Muziekschool Centrtim- West 20.00 Pianouitvoenng, Theatercafé Plan-C 22.00 Farel Black. Lantaren/Ve/i- ster 21.00 Cafeïne. O.T. Theater a/d Mijjier- pier 20.00 V'ouwen van Ibsen. Rotterdamse Schouwburg, KI .z. 20.30 Het land inmij: The ater Zuidplein, Gr.z. 20.15 Mini Maxi.KIjj. 20.30 Echte Mannen. Bioscopen BERKEL RODENRIJS Univé Midden-Hol land b a.. Noordemilseweg 6, iel (OIO) 519 19 19 DORDRECHT Umve Dordrecht. Krommedijk 94, iel (078) 614 74 00 GIESSENBIRC Untvé Giessenburg. Peurcumseweg 30, tel (0184)65 16 88 «GROOT-AMMERS O.V.M Groot-Ammers. Kerkstraat 52, tel (0J84> 66 14 41 1HARDINXVELD-GIESSENDAM Umvc Hardinxveld.PeulenMra.it 253. tel (0184)6170 88 HELLEVOETSLUIS Univé Hellexoetsluiseu, Waterpoortstrjat22.tel (0181)31 18 17 MAASLAND Univé Westland. DiepenburchMraat 44. tel (0101591 73 44 NLEUWERKERK a/d IJSSEL Univé De IJssel, Kerklaan 83. tel (0180) 39 06 00 NIEUVV-LEKKERLAND Univé Nieuw-Lekkerland. Kleyburgplem l.tel (0184)6852 (I 'SCHIEDAM Univé-Schiedam-Vlaardmgen-Overschie. Schiedamveweg4!F. tel.(OIO)4702(J 11 Wacht dus niet langer. Vraag nu een offerte aan bij het kantoor bij u in ie buurt. Of bel gratis: 0800-1935 (ma.-vr. 9.00-22.00 uur. 311.9.00-17.00 uur). VERZEKERÏNGRN-1— Van do 2 t/m wo 8 apr. m, t ROTTERDAM Cinerama 3x Titanic' (12) dag. 14.15-20. Cln.2: 'Amistad' (16) dag. 13.45-17.15- 20.45, Cin.3: Seven years in Tibet' (12) dag 13-18-21.15. Cfn.4: The man in the iron mask" (al) dag. 13 15-16.45-20.30. Cln.5: 'Boogie Nights* (16) dag 17-20.45, do.vr.ma- .di. ook 13.30. Imax Theater 'Amazon' (at) dag.(beh.ma 14-16- 'Super Speedway' (al) dag, (beh ma 15. The living sea' (al) vi.di.wo. 13. Titanic (12)dag.(beh.ma.) 17.15-21.15, ma.20,do- .za.zo. ook 10. Lantaren: The end of violence' (16) do.Vm ma. 20.30. Ven.l*. 'De Poolse Biuid' (12) dag, 20 22 (ma.met om 22), vr.zo.wo, 14,30. Sneak Preview (16) ma.22. Ven-2: 'Unagi' (16) dag, 22. 'Karakter* (12) vr.zo.wo. 14.30. Dag.(beh.ma19.30: The only son' do. "What did the lady forget'" vr. 'I was bom but...' za. The brothers and sistersof theToda farm)/ zo. There was a father' di. The record of a tene ment gentleman' wo. 'Intensions of murder (16) ma.19.30. Ven.3; 'Perfect circle' (16) dag. 19.30-22. The wmterguest'(al) vr.20.wo. 14.30. Ven 4: Western' (16) dag. 19.30-22 Moviezane: "LaHame'vr.15.30. Lumtère 1: 'Sphere' (16) dag. 13.30-17- 20.15. Lum. 2'. 'Kiss the girls' (16) dag. 15- 18 05-21. Lum. 3: 'I know what you did last summer' (16) dag.fbeh.do.) 16-16.45- 21.30. do.vr.ma.di.ook 13.15, do.ook 16- 21.40. Lum. 4: 'Money talks regie: Brett flat- ner' (12) dag. 18.30-21, do.vr.ma.di. ook 13.30-16. Rexane: Getting lucky' (18) do. t/m zo. dooil. voorst. "Hot Circuit' (18) ma. t/m wo. doorl. voorst. Pathé; Titanic' (12) dag. 11,30-15.30- 19.30, zo 11.10 ipv 11.30. "Left luggage' (ah dag,ll,10-14.45 (wo.niet om 14.451-17- 19.30-21.50. 'Good Will Hunting" (al> dag. 11.55-15.30-18.30-21.30, dmiet om 21.30. The Jackal' (16) dag.15.30-18.20- 21.20, do.vr.ma di ook 11.40. "As good as rt gets (al)dag. 15.20-18.15-21.10, do.vr.ma .di ook 11.45. The man in the iron mask' (al) dag 11.20<zo metom 11 201-15-18 05-21 'Scream 2' (16) dag.(beh.zo.) 11.30-15 1B.40-21.30. zo.12.30-15.20-18.40- 21.30. Sneak preview: Too Woo!' di,21.30. Nachtvoorstellingen: Lum.l: 'Sphere' (16) vr.za.00.15. Lum. 2: 'Kiss the girls' (16) vr- za,00.15. Lum.3: 'I know what you did last summer"(16) vr.za.00.15. Lum.4: Scream 2' (16) vr.za.00.15. Kindermatinees: Cin.5: "Rubber' za^o. wo.13-15. Ven 1: 'Pippi in Taka Tuk3 Land" zo.wo.14. Lum.3: 'Anastasia' za- .zo.wo.13.30. Lum.4: 'Rubbed za- .zo.wo.13.15-16. PathéThomas senior1 wo.14.30. "Anastasia* zazo.wo.ll.lQ- 13.15. 'Rubber* zazo. wo. 11-13 10,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5