lli Jeugd voelt zich opgejaagd door politie [M Patstelling over sloopwijk Lest Best Visserijfilm Rommelmarkt in de Ark Paas-knutselen Kinderboerderij (2) Redactle genda 'Het enige nadeel van de begraafplaats is dat er geen licht is' Film De Haas Rotterdams Dagblad Vrijdag 3 april 1998 Is het de beste? De vraag kwam van Anneke Monster na afloop van een voorstelling van Boemerang, de in de Stadsgehoorzaal draaiende revue van het Vlaardings Musicai Gezelschap. Anneke en ik kennen elkaar al heel lang. We zijn van dezelfde leef tijd en speelden als kinderen in dezelfde straten. Lang had ik haar niet gezien. Tot zo'n tien jaar geleden. Toen kwam ik haar tegen als kostumière en naaister bij het VMG. Sindsdien heb ik haar regelma tig ontmoet omdat ik die groep creatievelingen nauwgezet heb ge volgd. Veel van de VMG-voorstellingen zag ik, maar nog meer was ik getuige van bijeenkomsten waarop werd gewerkt, zeg maar ge schaafd, aan het telkens opnieuw gestelde doel: een perfecte voor stelling. Met zo'n grote groep en toch beperkte middelen is er altijd wel iets, dat niet exact gaat zoals de bedoeling is. Anneke was overigens deze week niet de enige van het gezelschap, die mijn oordeel vroeg. Wel de enige, die gelijk op het hoogste inzet te. Ongetwijfeld heeft dat te maken met haar eigen gevoel. Na de voorstelling van gisteravond heb ik haar gezegd, dat ik het de beste vind van wat ik in aile jaren van het VMG heb gezien. Het toneelspel, de muziek, de zang, maar vooral ook het bewegen, de variatie en de snelheid zijn weer beter, Maar dat niet alleen. Ook de kostuums, rekwisieten en decors oogsten grote bewondering evenals het slimme gebruik van special effects en commentator Jaap Prins. Hoogtepunter noemen is moeilijk, maar ik waag me toch aan de ver melding van onderdelen meteen bijzonder cachet. Vertedering wekken de jongste, de ^-jarige Laura Kind als poesje en als Shirley Temple, en de oudste, de 82-jarige Leo Janson, als aankla ger van de vergeten Oogstraat en ais sjeik. Het silhouettenspel en de opkomst van een hondje zijn bij het zang geschil verrassende vondsten. Het daarbij naast elkaar in verschil lend tempo zingen en de nonnenzang in het klooster vind ik heel knap. Alle door kunstenaar Jan de Winter geschilderde doeken zijn 'plaat- jes' en het bij de muzikale impressie van de crisistijd gebruikte doek heel bijzonder met de afbeeldingen van drie verdwenen bouwsels (Handelsgebouw, Hollandiaschoorsteen en Emmastraat-watertoren) naast het stadhuis, de Visbank en molen Aeolus als stomp. Van de in die doeken geplaatste decorstukken van Dirk Jan van der Ende im poneerde vooral het deurportaal van de Grote Kerk. Lest Best was het voor arrangeur/componist/orkestleider Dick Borst, die het als 72-jarige kalmer aan wil gaan doen. Er zijn meer ouwe ge trouwen, die willen terugtreden. De suggestie dat daarmee het VMG zal eindigen verwerp ik. Met zoveel jong talent in huis moet er nog een next best' volgen. BEN VAN HAREN Vlaardingen In het Streekmuseum wordt op 4 en 5 april tussen 14,00 en 15.00 uur een vooroorlogse visserijfilm ge toond. één van de films die zijn geschonken door de zoon van B van Heere. De film is in de jaren dertig aan boord opgenomen, samen met de Vlaardingse schrijver GerrU van Teylingcn. De film toont uitzeilende loggers vanuit de haven van Sehevemngen, het praaien van de VI. 65 en het binnenhalen van de netten met de stoom- spil. Ook wordt het kaken, het zouten en het verpak ken van haring in beeld gebracht. Verder komt een manneschip een mand met haring halen en rookt de bemanning aan dek haring voor eigen gebruik. In het tweede deel is het trawlen met een stoomschip te zien. In de Ark aan het Hargplein wordt zaterdag 4 april een fancy-fair en rommelmarkt gehouden. De ope ning vindt plaats om 10.15 uur. Dat gebeurt met me dewerking van harmonie Harpe Davids. De deuren zijn tot 16.00 uur geopend. De opbrengst komt ten goede aan het voormalig Joe goslavië. De oecumenische vastenactie Schiedam- Noord steunt dit jaar een psycho-sociaal project van de Slovene foundation in Bosnië en Kroatië, Met dit project worden kinderen geholpen om de ge volgen van de burgeroorlog te verwerken door weer regelmaat en sturctuur aan te brengen in hun leven. Kinderen tussen 5 en 11 jaar kunnen zondag eieren zoeken en knutselen in molen De Nieuwe Palmboom aan de Noordvest 34. De speurtocht begint om 14.00 uur. Daarna is er limonade en begint het verven van de eieren en het knutselen aan een paasversiering. Om 16.UU uur gaat iedereen naar nuis met een verras sing, Deelname kost 7,95 gulden. Reserveren kan via telefoonnummer 4267675. Hoe komt mevrouw S. Damen er (in haar brief in het Waterweg: Rotterdams Dagblad van 27 maart) bij dat de kinder- Edwin boerderij in de Gorzen het idee zou zijn van slechts Comelisse, één persoon. Matthijs Rorije is onze voorzitter en in Mare Roer, die functie vertegenwoordigt hij onze vereniging, Ben van ook in contacten naar de pers bijvoorbeeld, vandaar Haren, dat u zo vaak zijn naam leest. Vergeet echter niet dat Da nlelle wij een officiële vereniging zijn die ingeschreven Hermans, staat, met zeker twintig actieve volwassen- en jeugd- Judith van leden. Wij werken met zijn allen al die tijd al aan de Klaveren, totstandkoming van de boerderij en voor velen van Sentina van ons is dat dagelijkse koek. Dus stukjes als het uwe der Meer, kunnen wij geen van allen erg waarderen. Mariëtte Eigenlijk zouden we u graag eens uitnodigen om u al Olsthoom, het papierwerk, telefoonrekeningen en verslagen Jan van al onze activiteiten te laten lezen. 2o zou u met Rozendaal eigen ogen kunnen aanschouwen wat voor werk wij Conny met zyn allen al hebben verzet en wat voor geld het Taheij ons persoonlijk al niet gekost heeft om dit plan ten uitvoer te brengen. We hebben zelf al verscheidene Over de malen bijgedragen aan dokterskosten, sommigen Vesten 3, van ons hebben torenhoge telefoonrekeningen, an- 3116 AD deren weer benzinekosten. Als we stickers, t-shirts of Schiedam pennen uitgeven, kopen we ze zelf ook. Staan we op Postbus 373, een braderie en draaien we een rad van fortuin, dan 3100 AJ leveren onze kinderen vaak nog het grootste aan- Schiedam deel. Onze hobby kost dus wel degelijk geld. Alleen als we Telefoon het hebben over een boerderij bouwen dan hebben 2732700 •we het over honderduizenden guldens. Die legt u Telefax voor uw zwerfkatten ook niet alleen op tafel. Sterker 4265227 nog. Wij weten allemaal wel wie er achter de naam S. Damen schuil gaat, die mevrouw van Stella's zwerf- Sportredac dierenhulp die altijd vraagt om rommelmarktspullen tie: en dus helemaal niet uit eigen zak haar hobby be- Sander Son taalt. nemans M. v.d. Berg, M. Loke, M. Streyl, L. v.d. Pas, A. Telefoon Rorije, M. Vieselman, S. Panis, P. Willemse, S. Col- 2732700 lens, E. Waterlander e.a., Schiedam 4004310 Vlaardingen „Zo gaan we de hele wijk door. Bij de be graafplaats is het vrij afgele gen en op sommige plekken dichtbegroeid. Als we de poli tie zien aankomen, gaan we de bosjes in en dan komen ze ons meestal niet achterna," zegt Jojanne grinnikend over de situatie van de jongeren in Holy-Noord. Ze zeggen, ondanks dat ze ook om situaties moet lachen, er 'ziek' van te worden dat ze constant worden opgejaagd. „Er zijn alleen maar speelplaatsen en pleintjes voor de peuters en de kleuters in gericht en als wij daar zitten vin den hun ouders het weer niet prettig. Zijn ze bang dat kindjes iets overkomt of ze liegen gewoon keihard dat we iets mollen," merkt Remon op. ,.Op de parkeerplaatsen tussen de flats kunnen we ook niet zitten, want daar klagen ze heel snel en staat de politie bijna direct voor onze neus. Het terrein bij de be graafplaats is de beste plek. Het enige nadeel is dat er geen ver lichting is," vertelt Jojanne. „Verlichting is er wel by het eind punt van de bussen en op de par keerplaats voor het uitvaartcen trum van de begraafplaats. Maar het is zo lullig als wij daar lol staan te maken en er komen mensen in rouw. Vaak blijft er ook wat rom mel achter, zoals blikjes, en dan vinden die verdrietige mensen dat de volgende dag. Daar staan wij dus liever niet." Het verhaal dat de jeugd in de leeftijd tussen 12 en 18 jaar in woonwijken constant wordt opge jaagd en geen eigen stek kan vin den, is ook aan de orde geweest tijdens het jeugddebat met de ge hele Holy-jeugd op 18 februari. De problemen die Jojanne en haar vrienden hebben, kennen de jon geren uit Holy-Zuid namelyk net zogoed. Eigenlijk is het een algemeen pro bleem, volgens Frans Kok van de dienst wijkbeheer van de ge meente Vlaardingen, „Er wordt in heel Nederland erg vee! gespro ken over hanggrocpjongeren en de overlast, waarvoor 2e zorgen. Het onveilige gevoel dat ze oude ren geven." De wijkbeheerder kan er behoor- lyk geïrriteerd van raken. „Want Een deel van de jeugd In Holy-Noord:'Er zijn alleen maar speelplaatsen en pleintjes voorde peuters en de kleutersingericht en als wij daar zitten vinden hun ouders het weer niet prettig.' Foto Roei Dijkstra overal in Nederland worden er wijken uit de grond gestampt waar jonge gezinnen gezellig kun nen wonen. Maar de stedenbouw kundigen bedenken zich met dat de kleine kindjes, die in die gezin netjes geboren worden, groot wor den. Zo'n nieuwe wijk bestaat dus uit alleen maar huizen met wat strookjes groen en een speel plaats met een zandbak en een wip kip." Bedreigend „Inderdaad," merkt jongeren- werkster Angela Peufflik van jeugdcentrum Europe op. „Er ont staat automatisch een probleem in zo'n wijk. Want die oudere jeugd, de pubers, willen ook hun ei kwyt. Ze zoeken elkaar op, dat vinden ze gezellig en daarvoor moeten ze een eigen plek hebben. Ais ze die niet hebben, gaan ze rondhangen. Maar omwonenden vinden rondhangende groepen jongeren bedreigend." Belofte Tijdens het jeugddebat werd er tot grote temden he id van Jojan ne eindelijk toegezegd dat de ont moetingsplaats bij de begraaf plaats er komt „Maar dan wordt dat gezegd, beloven ze contact met je op te nemen en dan hoor je weer niks," moppert ze. Volgens Kok moet ze even geduld hebben. „Die ontmoetingsplaats komt er zeker. Maar het kost nog al wat om zo'n plek een beetje goed te ontwikkelen. De jongeren willen een trapveldje met goaltjes en een gedeelte waar ze basket ballen. Ook moet er een tafelten nistafel komen en een schuil plaats voor de regen. Die overigens weer zó gemaakt moet worden dat die niet aantrek kelijk is voor zwervers. En dan moet ik niet de verlichting verge ten. Dit alles kost bij elkaar al zo'n 80.000 gulden. De gemeenteraad heeft al besloten meteen deel van het geld over de brug te komen, maar voor de rest zijn we afhanke lijk van fondsen en sponsors. Over de onderhoudskosten, zo'n 16.000 gulden per jaar, overlegt de gemeente op 14 april." Voorbehoud Dan moet de wijkbeheerder nog één voorbehoud maken. „We moeten nog een inspraakavond organiseren voor omwonenden." En daarover is Kok best een beet je benauwd. „Want omwonenden hebben vaak een nogal een nega tief beeld van jongeren. Ik herin ner me de inspraakavonden in de Wcstwijk nog goed, We hebben daar veel problemen gehad." Maar in de Westwijk lag de situa tie wel heel anders. Dit terrein ligt aan de rand van Vlaardingen en er wonen maar weinig mensen omheen. „Bovendien, de mensen die hier wonen," zegt Jojanne en thousiast, „zijn gezinnen met kin deren van onze leeftijd." De enige buur die volgens de initi atiefneemster zou kunnen gaan protesteren, is Waaijers begrafe nis- en crematoriumverzorging. „Ach, ik ben zelf ook jong ge weest," zegt eigenaar G. Waaijers. „Ik vind het in principe wel best, zolang er geen rommel wordt ge maakt. Ik heb namelyk laatst al weer een zak met blikjes en ande re rommel gevuld." De Componistenb&urt-Noord, ook wel de Ne derlandse Componistenbmirt, in Maassluis zal in enkele jaren een flinke verandering doormaken. Flats worden grondig opge knapt. Andere flats verdwijnen om plaats te maken voor een 'dorpsachlige' wgk met een gezinswoningen. Goedkope huurilats lijn er in Maassluis im mers genoeg, nee te veel, vindt de Woning stichting Maassluis (TOM). Koophuizen met tuintjes, dat is wat de woonconsument van daag de dag vraagt De locatie tussen West- landseweg en de oude Maasdijk is één van de wijken met de vier etages tellende Elemen- tumflats uit de jaren zestig, die worden opge kalefaterd. Sluispolder-Oost beet het spits af en is inmid dels af gerend. Aan de Compenistenbuurt- Zuid wordt momenteel hard gewerkt. Dc Mo- zartlaanflats ondergaan momenteel de op knapbeurt en de Schubertlaanflats zijn zo'n beetje door alle bewoners verlaten zodat bei de flats gesloopt kunnen worden, Na deze wijk volgen de Bloemenbuurt, Burgemees- terswijk en dus ook de Componistenbuurt- Noord. Nog voor de zomer wil de TOM dat er een sloopbcsluit valt over de flats In laatstge noemde wijk. Vier van de zes Elementum- flats In Maas sluis moeten plaats maken voor eenge zinswoningen. Maar over de voorwaarden waaronder drt moet gebeu ren zijn de par tijen hetnog niet eens. Foto Roel Dijkstra Door Jos van Nierop Maassluis De Woningstichting Maassluis (WSM) en de bewo nerscommissie uit de Componis- tenbuurt-Noord zijn er nog niet uit. Vier van de zes Elementum- flats in de wijk moeten binnen enkele jaren tegen de vlakte. Plaats maken voor een laagbouw- wijk met eengezinswoningen. Ju ni aanstaande moet, als het aan de WSM ligt, het sloopbcsluit val len. Maar over de voorwaarden waaronder dit moet gebeuren zijn de partijen het nog niet eens. S. Erftemeijer van de bewoners commissie geeft weliswaar aan dat er in de wijk weinig te mer ken is van een anti-sloop hou ding, maar verwacht van de WSM wel hardere toezeggingen dan tot nu toe zijn gedaan. „Formeel hoort de WSM ^ng om advies te vragen, maar dat doen ze niet Er wordt vooral vaag gedaan over de verhuisstromen," Waar moeten, of liever, waar kunnen de bewo ners naar toe voordat de sloopha mers arriveren? Erftemeijer: „Stel, je gaat naar de Burgemees- terswijk, dan kom je in een flat die misschien ook wordt ge sloopt. Het is gewoon een heel groot vraagteken." Daarnaast huizen bewoners van onder meer de Johan Wagenaar- laan en de Willem Landrélaan nu in galerij woningen van zo'n 550 gulden per maand, maar kunnen zij dat bly'ven doen? C. Smit van de WSM verdedigt zich door te stellen dat ze nog geen concrete toezeggingen kén geven. Pas als de sloop zeker is, wordt er meer duidelijk. „Als ze niet akkoord gaan met het sloop bcsluit; kunnen wij ook niets." Meer zekerheid komt er ook als de verhuisstroom eenmaal op gang komt. En gelijke tred houdt met het sloopbesluit. Iets waar over Smit zich niet zoveel zorgen maakt. „Vanaf half 1998 tot begin 1999 worden erin Maassluis heel veel woningen opgeleverd. Tour- nesel, de ontopwoningen aan dc Mozartlaan, De Meesters, de schoollocaties, Eiysium; in totaal meer dan vijfhonderd wonin gen." Het gereedkomen van deze, voor al, koopwoningen moet in Maas sluis, volgens Smit, tot een 'gi gantische' verhuisstroom leiden. ,De kopers laten - meestal er gens in Maassluis - een woning achter," verklaart de projectma nager. van de WSM. En als het daarbij om woningen van de WSM gaat, krijgen bewoners van de te slopen flats voorrang, In wo ningbouw] argon zijn ze dan 'stadsvemieuwingsurgent'. Wel duidelijk is dat niet iedereen terug kan keren in woningen (in Maassluis) met een gelijke huur. Ook andere Elementumflats wor den immers gesloopt danwei grondig gerenoveerd en dus duurder. Niet alle sloopflatbewoners zul len overigens willen terugkeren in een goedkope flat. Veel men sen willen bijvoorbeeld al sowie so naar laagbouw, geeft Erfte meijer - wijzend op de vele twee verdieners in de wijk- aan. Mede om die reden merkt de be stuurder van d#> bewonerscom missie weinig van onrust in de wijk. „Men reageert nogal gela ten." Ook Smit is het opgevallen dat er (nog) weinig tegenstand is. „Heel veel mensen gaan gelijk tot handelen over en vragen zich af waar ze kunnen gaan kopen. Maar," voegt ze er aan toe „zelf ben ik wel een beetje bezorgd over de grote groep niet-Neder- landers in de wijk. Zij laten zich niet altijd horen. Maar, daar wordt door de bewonerscommis sie aan gedacht." Iets waar Smit wel duidelijk over is, is de verhuiskostenvergoe ding die de gedupeerde bewo ners krijgen van de WSM. Die is net als bij de Schubertlaanflat in de Componistenbuurt-Zuid vier duizend gulden plus twee maan den gratis huur. Een eventuele verhoging van die tegemoetko ming hangt af van de gemeente, geeft Smit aan. Iets dat nu een grotere kans van slagen heeft dan bij de bewoners van de Schu- bertlaan. De grote voorstander van een gemeentelijke bijdrage, de PvdA, heeft met twee wethou ders in het nieuwe college im mers meer in de melk te brokke len dan een jaar geleden. Als het sloopbesluit eenmaal is genomen en het vertrek van de bewoners voorspoedig verloopt, zal naar verwachting eind vol gend jaar worden begonnen met het inrichten van de laagbouw- wijk met 114 eengezinswonin gen. Tussen de oude Maasdijk en de twee flats -parallel aan de Westlandseweg - die blijven staan, zal volgens de WSM een 'dorpssfeeraehtige bebouwing' ontstaan. Het 'gat' tussen de twee flats, die grondig worden gerenoveerd, wordt opgevuld met twee appar temententorentjes met elk twin tig woningen. De appartementen en een dikke dertig eengezinswo ningen komen in de sociale koop sfeer, verklaart Smit. „Woningen van rond de 225.000 gulden. Dat zie je niet vaak meer, dat Is het voordeel dat we dit als corporatie doen." De andere koopwoningen vallen in een duurdere klasse. Erftemeijer kan zich -wat de grote lijnen betreft - wel vinden in de plannen van de WSM om goedkope flats te vervangen door woningen die meer gevraagd zijn. „Het is wel duidelijk dat er een overschot is aan dit soort wo ningen. Daar is best iets voor te zeggen." Ondanks dat de bewonerscom missie wel meer toezeggingen verlangt, denkt Erftemeijer de woningcorporatie niet tegen te kunnen houden. „Ik heb het ge voel 'wat we ook doen, de WSM drijft z'n zin toch wel door'." Vrijdag 3 april SCHIEDAM G rote of St Jan skerfc, The Crucifixion door het Hervofmd Kerkkoor Schiedam, 20.00u. Film huis. Seven Years irr Tibet, 21.0Ou. Total Mu sic Muzikant en cent mm. Talentenjacht, 20.300. VLAARDINGEN Dc de Bijenkorf. Infarrnatiemiddagfinanciele regelingen voor ouderen, 14.00-16 OOu. Stadsgehoorzaal. Revue Boemerang door Vlaardings Musical Gezelschap,20.00u Film theater Het Zeepaard. Seven Years in Tibet, 21.00u. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg, Gr.z. 20.15 Ro sas. Studio van Fact 20.30 Narcissen. Hist. Museum "Sch lel andshuis' 10.00-17.00 film: Rotterdam. Nieuwe Stad. Zaal De Unie 20 30 Off Screen. Jeugdtheater Hofplein 19.00 Turandot. "The Famous' 22.00 Kip straat is Ruling.de Doe lenGr.z. 2015 Wibi Soerjard". Jurnaanse Zaal 20.15 Argentijnse Tango. St laurenskerk 12.45 Middagpau ze-orgelconcert Bibliotheektheater 20 30 Met 13 Knoop naar Tampino. Casino Rotter- dam 20.30-00.30 Harte Heren. LuxorThea ter 20.15Frank8oeijen. Nlghttown21.00 De Kast. Nighttown Theatercafé 22.00 Sal- samama. SKVR Muziekschool Centrum- Wast 20.00 Pianouitvoenng. Theatercafé Plan-C 22.00 Parel Black. Lantaren/Ven* ster 21.00 Cafeïne. O.T. TheateraM Mulfer- pier 20.00Vrouwen van ibsen, Rotterdamse Schouwburg, KI.Z. 20.30Het land tnmij. The ater ZuMp lel n, Gr.z. 20.15 Minr& Maxi. KI .2. 20 30 Echte Mannen. Zaterdag 4 april SCHIEDAM De Ark. Rommelmarkt, 10.15-16.00u Film huis. Seven Years inTibet, 2i.00u. Centrum, Lentemarkt, 10 00 tot 17.00, Blauwe Brug. Oecumenische vastenactie, 10.15u, Wijkge- bouw Willem Dreespleln. Kunst- en hobby- beurs. 11-00-16.00u. VLAARDINGEN OBS Klimop. Paasmarkt, ll.00-16.00b. Zorgcentrum de Meerpaal. Lentefeest, 10.00-16.00u. Wijkcentrum t Nleuwlant. Rommelmarkt, 10.00-16.00u. Grote Kerk, concert Gloria Toonkunst, 20,00u. MAASSLUIS j Imma n uelkerk, voorjaarsconcert Vocal Devo tion, 20.OOu. ROTTERDAM Studk) von Fact 20.30 Narcissen. Hist Mu seum 'Schlelandshuls' 11.00-17.00 film: Rotterdam, Nieuwe Stad. JeugdtheaterHof- plein 19 00 Turandot. St Droomtheater 1500 Zeegeschiedenis, de Doelen. Gr.z. 20.15 Rotterdams Phtlharmomsch Orkest. Tango-project i.s.m. de Doelen. Jurnaanse Zaal 20.15 Drumfanfare Excelsior Rotterdam. L'Esp rit 22.00 Bullshit Bluesband. Casino Rotterdam 20 OQTnoMusicTtme. City Kerk het Steiger 20.15 Erasmus Kamerkoor. CS ia re?? .00 The Fusebusters. Geref ormee rd e Kerk, Bergslngel 20.15 Orkest Intermezzo. Luxor Theater 20.15 Ten Sharp. De Buur- m an 22.00 Canbean Nigfit. De H emel 21.30 DubReaggae Delight Party. Nlghttovm Thea tercafé 21.00 Alto Madness, R'dams Con servatorium, WPzaa' 14.00 SKVR-Muziek- school. Ahoy 18.0OTMF MusicAwards. Thea tercafé Floor 23.00 Volume Time. Theater café Plan-C 22,00 Jack in toe Box. Biblio theektheater 20.30 KommilFoo. Lantaren/ Venster 21.00 Cafeïne. O.T. Theater aid Mullerplar20,00 Vrouwenvan Ibsen, Rotter damse Schouwbu rg, Gr.z. 20.15Les Liaisons Dangereuses, KLz. 20.30Het land mmij. The ater Zuidplein, Gr.z 20.15 Mini Maxi. Kl.z. 20,30 Echte Mannen. Café Floor 16.00 Roorebow. Goethe Instftut Rotterdam 14.30-19-00 Barbara Obst - Stopcontact. Loopinginterviews. WHheJmlnapfer 11.00- 18.00 Slotmanifestatie Nieuwe Wereldcam pagne. Ven do 2 Vm wo 0 apr, ROTTERDAM Cinerama 1: Titanic' (12) dag. 14.15-20. Cln.2: 'Amistad' (16) dag. 13.45-17.15- 20.45. CJn.3: 'Seven years in Tibet" (12j dag 13-18-21.15. Cln.4: The man in the iron mask' (al) dag. 13,15-16.45-20.30. Cin.5: 'Boogie Nights'(16)dag. 17-20.45,do.vr.ma- .di. ook 13.30, Imax Theater: 'Amazon" (al> dag.(beh.ma.) 14-16. 'Super Speedway' (al)dag, (beh.ma.! 15. The I rung sea' (al) vr.dt.wo. 13. "Titanic' (12) dag (beh.ma.) 17.15-21.15, ma 20, do- .za.zo.ooklO, Lantaren: The end of violence' (161 do.&Yn ma. 20.30. Ven.l: 'De Poolse Brurd' (12) dag 20-22 (ma.met om 22). vr.zo.wo. 14.30. Sneak Preview (16) ma.22. Ven.2: 'Unas' (16) dag. 22. 'Karakter' (12) vr.zo.wo. 14.30. Oag.fbeh.ma.) 19.30- Theonlyson'do. What d.d the lady forgcf''I was bcrr butza "The brothers and sistersof theTodafamil/zo. There was a father' dt. The record of a tene ment gentleman' wo. "Intensions of murder (161 ma.19.30. Ven.3; 'Perfect circle' (16) dag. 19.30-22. "The winter guest' (al) vr.2o.wo 14.30. Ven 4: Western' (16) dag. 19.30-22. Moviezone- 'La Hame' vr.15.30. Lumlère 1: 'Sphere' (16) dag.13.30-17- 20.15. Lum. 2: 'Kiss the girls' (16) dag. 15- 18.05-21. Lum. 3: 'I know what you did last summer" (16) dag.(beh.do.) 16-18.45- 21.30, dc.vr.ma.di ook 13.15, dc.ook 16- 21.40, Lum, 4: 'Money talks regie; Brett Ral- ner' (12) dag, 18.30-21, do.vr.ma.di. ook 13 30-16. Rexane: 'Getting lucky'(IS) do. t/mzo.doori. voorst. 'Hot Circuit' (IB) ma. Vm wo. doori, voorst. Pathé: Titanic' (12) dag. 11.30-15.3Q- 19 30. zo.ll 10 ipv 11.30. 'Left luggage' (al) dag.ll.10-14.45 (wo.net om 14.45)-17- 19,30-21.50. 'Good Will Hunting (al) dag. 11.55-15.30-18.30-2130, dr.met om 21.30. The Jackal' (16) dag. 15.30-18.20- 21.20, do vf.ma.di.ook 11.40. 'As good as it gets (al)dag. 15.20-18.15-21.10. do.vr.ma- dr.ook 11.45. The man in the iron mask' (al) dag, 11.20 (zo.niet om 11.20)-15-18.05-21. 'Scream 2' (16) dag.(beh.zo.) 11.30-15- 18.40-21.30, zo.12.30-15.20-18.40- 21.30. Sneak preview: Too Woo!" di.21.30. Nachtvoorstellingen; lum.l: 'Sphere' (16) vr.za,00.15. Lum. 2: 'Kiss the girls' (16) vr- za 00.15. Lum.3: 'I know what you did last summer" (16) vr.za 00 15.Uim,4;'Scream2' 16) vr-za. 00.15 Kindermatinees: Cin.5: 'Rubber' woo. wo.13-15. Ven 1: "Pippi in Taka Tuka Land' zowo.14. Lum.3: Anastaaa' za- .zo.wo-13 30. Lum.4: 'Flubber' za- .zo.wo.13.15-16. PathéThomas senior' wo.14.30. 'Anastasia' za.zo.wo. 11.10- 13.15. 'Flubber' za.zo. wo. 11-13.10. In het bezoekerscentrum d'Oucfe Koestal in het Staelduinse Bos aan de Peppellaan 4 in 's-Graven* zande draait zondag tussen 13.00 en 17.00 uur de film 'De Haas'. De film schenkt aandacht aan de ge heimzinnigheid rondom de haas (waar komt de paashaas eigenlijk vandaan?) en hun leefwijze door de seizoenen heen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3