AO V/Unie 55 dient klacht in tegen anti-moskeebrief Hennepkwekerijen zorgen voor veel overlast Taal en Gezondheidszorg meer dan alleen educatief project 'Bij lekkage komt soms het hele plafond naar beneden' genda a fT Rotterdams Dagblad Schiedam De AOV/Unie 55+ afdeling Sehie- dam-VIaardingen heeft bij de politie een klacht ingediend wegens smaad tegen de anonieme op stellers van een protestbrief die ageert tegen de bouw van een moskee aan de Schiedamse dr. Schaepmansmgel De bewoners van de Schaep- mansingel kregen de afgelopen week voor de vierde maal een racistisch getint stencil in de bus, waarin wordt gewaarschuwd tegen de ver meende gevaren van de islam. De brief eindigt met een stemadvies voor de komende Tweede Kamer-verkiezingen in mei. 'Komt op voor uw democratisch recht,' wordt daarin aangeraden. "Stem in mei op de AO V/Unie 55+, RPF, GPV, SGP of CD om het tb te doen keren, voordat het te laat is." Het gemeenteraadslid voor AOV/Unie 55+, C. Raaphorst, is woedend over de vermel dingvan haar partij in het pamflet. „Het schaadt onze partij omdat wij op deze manier geassoci eerd worden met een gedachte waarmee wy he lemaal niet geassocieerd willen worden," aldus Raaphorst. Het raadslid wil nu dat de politie de briefschrijvers opspoort „Dan kunnen ze ons in elk geval hun excuus aanbieden Het Schiedamse CD-raadslid A. Bierhuizen maakt zich heel wat minder druk over de naams vermelding van zijn partij onder de protestbrief. „Het is het goed recht van de briefschrijvers om hun mening te ventileren," meent hij. „Het geeft voor mij aan dat er genoeg mensen zyn die het er niet mee eens zijn hoe het nu in Nederland gaat." Bierhuizen kan zich ook vinden in de be zwaren tegen de bouwplannen van een moskee aan de dr. Schaepmansmgel. „Zeker gezien de ligging," stelt hij. „Van mij mogen islamieten best een moskee hebben, maar die hoort niet thuis midden in een woonwijk. Dus aan deze brief heb ik niet zoveel pijn." In het pamflet wordt de islam afgeschilderd als een agressieve godsdienst die er op uit is om 'de wereld voor Allah te veroveren'. De schrijvers halen een passage aan uit de koran waarin staat: 'Wanneer gij lieden dus een ontmoeting hebt met hen die ongelovig zijn, houwt dan. in op de nekken en wanneer gij onder hen een bloedbad hebt aangericht bindt hen dan in de boeien.' 'U bent dus zonder dat u er iets aan kan doen bij voorbaat een vijand vooreen moslim,' conclude ren de briefopstellers uit het citaat. Een onjuiste interpretatie en een onvolledige weergave van het citaat, repliceert G. Grubhen van de Schiedamse afdeling van de Rotterdamse Anti-Discriminatie Raad RADAR. Hij vult aan dat de koran niet over het doden van ongelovi gen spreekt, maar 'over oorlogssituaties, waarbij het duidelijk is, dat clementie daar een belang rijke plaats in heeft.' Bovendien roept RADAR de briefschrijvers op hun mening te laten toetsen door de onafhanke lijke rechter. Maar die zyn nog altijd niet uit de anonimiteit getreden, tot grote ergernis ook van AOV/Unie 55+-raadslid Raaphorst. „Ik zou heel graag de discussie met deze mensen aangaan," zegt zij. „Maar dan moeten ze wel met open vi zier hun kritiek uiten." doen. er is altijd het risico dat je gepakt wordt en je kunt nog iets onverwachts als een insecten plaag krijgen." De investeringen zijn inderdaad behoorlijk om een wietplantage te kunnen beginnen. Alleen een spe ciale lamp kost al minimaal 250 gulden en beetje kwekerij heeft er al gauw vier nodig. En de grow- Deze weck was het weer raak. Twee hennepkwekerijen met een klei ne duizend planten per stuk werden door de politie gevonden in huur woningen in de Schiedamse Professor Kamcrlingh Onneslaan. Vooral het laatste jaar is het aantal wietplantages dat de politie in het Wa terweggebied weet op te rollen toegenomen, Dc laatste twee maanden is het elke week minstens één keer prijs. Maar de politic voert geen actief opsporingsbeleid. Het ingrijpen is met name gericht op het voorkomen van overlast die de plantages nog wel eens willen geven. Door Marc Floor Schiedam/Vlaardingen „Bingo!" roept een politieman triom fantelijk vanuit de deurpost van een woning aan de Schiedam se Kamerlingh Onneslaan richting zijn collega's op de stoep. „Er is een dichte kelderdeur, maar ik zie een ventilator." En dan weet de agent genoeg: hij is weer op een hennepplantage gestuit. Dat de politie met letterlijk tussen de planten hoeft te staan om te weten dat ergens een kwekerij is gevestigd, heeft even daarvoor chef basiseenheid Schiedam Noord R. Hokke al bewezen. Hij inspecteerde het achterplaatsje van de woning aan de Kamerlingh Onneslaan waar hij na klachten van de buurt de afgelopen maan dag een succesvolle inval deed Zyn oog viel meteen op een ge metseld muurtje dat dooreen ont brekende lamel nog net door het kelder raampje van het naastlig gende pand was te zien. Hij schreef als hulpofficier een mach tiging uit om ook even bij de bu ren te kunnen binnenvallen, en prompt was het voor de tweede maal raak: een hennepkwekerij met zo'n achthonderd planten openbaarde zich. Zo'n actie mag een bepaald voort varend opsporingsbeleid lijken, maar volgens inspecteur Hokke is daar geen sprake van. „Het enige doel dat wij hebben met hei oprol len van een kwekerij is de over last voor andere mensen wegne men," bezweert hij. „Je kunt je voorstellen dat een hennepplanta ge in een appartementje niet echt bevorderlijk is voor het leefkli maat van de rest van de flatbewo ners. Het kan vreselijk stinken en als er een keer lekkage is, komt zo het plafond naar beneden." Volgens Hokke gaat de Schie damse politie dan ook alleen maar op een plantage af wanneer er klachten over binnenkomen. Meestal hebben die betrekking op de penetrante lucht die van bloei ende wietplanten afkomt. „Vaak kunnen mensen die geur hele maal niet duiden," vertelt de chef basiseenheid. „Dan denken ze dat hun buren een dood dier hebben liggen of zo." Vervolgens gaat een agent poolshoogte nemen, en die heeft dan snel genoeg door waar het om gaat. Hokke: „Je kent het wel. dan loop je tegen zo'n huis aan waarvan de gordijnen altijd dichtzitten." Imposant Dat er veel geld in de hennepteelt omgaat, bewijzen de twee opge rolde plantages in Schiedam. Van twee huizen zijn de volledige kel derverdiepingen ingericht voor de kweek, waarbij de ene zelfs een knap geconstrueerde tweede ver dieping heeft. Indrukwekkende apparatuur zorgt ervoor dat de plantages grotendeels zelfred- zaam zijn met tijdklokken voor het watergeven en het juiste aan tal lichturen. Een imposante luchtfiltermachine van ongeveer anderhalve meter hoog houdt praktisch ieder spoortje van hen nep uit de lucht, zelfs als je mid denin de plantage staat. Alles is netjes afgetimmerd, een nieuw ta pijtje ligt op de vloer en de ruimte is zo schoon dat die inspecteur Hokke bewonderend de woorden 'het lijkt wel of ze hebben gestof zuigd'ontlokt. Geld, tijd en energie is er ook voor nodig om een goede plantage te kunnen runnen, weet de mede werkster van een growshop in de regio Waterweg. Zy krijgt nog wel eens te maken met klanten die enthousiast de apparatuur bij haar komen kopen, maar die later van een koude kermis thuisko men. .Mensen denken er vaak veel te makkelijk over," consta teert de verkoopster. „Je moet van tevoren een grote investering Een hennep plantage be ginnen kost veelgeld, tijd en energie. Dat het soms echt'schitte rend' voor el kaar is zoals een Vlaar dingse poli tieman zegt, is te zien bij deze planta ge. Op de voorgrond een grote houten ton die als water reservoir dient voor het sproeisys teem. Foto'sRoei Dijkstra kwekers vaak verschrikkelijk de mist mee in. Hangen ze bijvoor beeld de lampen te hoog op Steeds meer hennepplantages In het Waterweggebied worden door de politie opgerold. Vooral de laatste twee maanden is het raak. shop heeft verschillende luchtfü- terapparaten staan die de duizend gulden ver overschrijden. „Kwe ken is echt niet zo makkelijk," be nadrukt de medewerkster van de groeiwinkel. „Je creëert in je ka mertje een eigen stukje natuur. Dus moet alles in balans zijn, lucht, licht, temperatuur en voch tigheid. Daar gaan beginnende Ops poringsbeleid Maar hennepkwekers zijn bereid grote investeringen te doen, is de ervaring van J, Blokland, chef ba siseenheid West in Vlaardingen. „Wij komen vaak hele goede spul len tegen. Het is soms echt schit terend voor e'kaar. Maar met slechte apparatuur is het gewoon gedoemd te mislukken. Wanneer je een hennepplant in de venster bank zet, za) die een minimum aan wiet opleveren." De groei apparatuur voor hennep plantages is overigens vrij ver krijgbaar in Nederland, bij een kleine hondervijftig growshops. „Net zoals de boekjes waarin wordt verteld hoe je hennep moet telen," zegt Blokland. „Maar goed, opvoersetjes voor de brom fiets mag je ook gewoon in de wan kel kopen." Na een politieinval wordt wel alle groeiapparatuur in beslag genomen en afgevoerd naar Domeinen. Waar ze overi gens niet wordt doorverkocht, want dat zou wat al te makkelijk zijn voor de henneptelers. Een profiel van de wietkweker in de regio Waterweg is niet te ge ven. Niet alleen omdat de politie geen actief opsporingsbeleid voert -en dus geen daderprofie- len maakt - maar ook omdat het kweekvolk zeer divers van sa menstelling is. „Het varieert echt van een vrouw tje boven de 50 die wat wil bijver dienen tot mensen die meerdere panden hebben en er echt hun da gelijkse bezigheid van hebben ge maakt," analyseert inspecteur Hokke. „Het komt in alle lagen van de bevolking voor. Leeftijd, sekse, ras, sociale achtergrond, het maakt allemaal niks uit." De helft doet het voor het eigen jointje en dat van vrienden, de helft doet het om er financieel be ter van te worden, deelt de ver koopster van de growshop met een natte vinger haar klandizie in. En het kan ook goed geld opleve ren, valt een collega haar bij, „In de winter wordt zo'n vierduizend gulden voor een kilo wiet betaald en in de zomer, als het schaarser wordt, nog meer." Door warm weer groeit hennep slechter en worden plantages eerder opgerold door een sterkere geur. Gevaar Plantages mogen er soms prach tig verzorgd uitzien, gevaar kan er wel degelijk zyn. Dat weet F. For tuin van ONS/ENECO ook, wan neer hij met het Schiedamse poli tieteam het pand aan de Professor Kamerlingh Onneslaan binnen loopt. Fortuin is zoals altijd ook bij deze inval present. Voor de vei ligheid van de politie en om me teen een aanklacht van eventuele stroomdiefstal in te dienen. Veel hennepkwekers tappen namelijk illegaal stroom af en leggen ama teuristische en gevaarlijke elek trische voorzieningen aan. „We zien er stroomkabels lopen die er niet horen," analyseert For tuin na een inspectie van de plan tage. Hij vermoedt dat die via een betonnen muur naar de hoofdlei ding lopen waar ze illegaal op zijn aangesloten. „Daar staat toch tien kilovolt op," weet de ONS-mede- werker. .Als je dan op zo'n kabel tje gaat hakken blaas je de hele muur weg." Daarnaast worden in de hennep teelt de meest agressieve chemi sche stoffen gebruikt om bijvoor beeld ongedierte te bestrijden. In specteur Hokke vindt op planta ges soms letterlijk de gasmakers naast de chemicaliën. „Er zit echt spul bij waarvan bij contact het vel van je handen springt," zegt hij. „En dat hebben kwekers dan gewoon in hun keukenkastje op de verdieping boven jou staan of spoelen ze door je afvoertje." Momenteel komen gepakte hen nepkwekers er bij jusitie meestal genadig vanaf, met een boete en een proces-verbaal, De maximale straf voor het beroepsmatig telen en handelen in hennep is een jaar achter de tralies en een boete van 10.000 gulden. Er ligt echter een wetsvoorstel klaar voor behande ling in de Tweede Kamer dat de maximale gevangenisstraf gaat verhogen naar vier jaar en de geldboete naar 100.000 gulden. Een woordvoerder van Justitie verwacht dat deze nieuwe voor stellen per 1 oktober van dit jaar van kracht zullen zijn. Daarmee gaat misschien ook de houding van de politie ten opzich te van henneptelers veranderen, denkt Hokke. „Onze prioriteit ligt nu nog bij het oplossen van over last. Maar misschien komt er met dat wetsvoorstel wel een kente ring, Ik voorzie dat we nog wel een keer een actief opsporingsbe leid krijgen op het gebied van de hennepteelt." Door Desiree van der Jagt Meer dan honderd beroepen in de gezondheidszorg zijn moge lijk, maar de allochtone vrouwen die zich opgeven voor het project Taal en Gezondheidszorg willen eigenlijk maar één ding, peuter leidster worden. Tot ze daadwer kelijk op alle mogelijkheden worden gewezen, dan is er vol gens coördinator Bep Ploeg nog maar een enkeling die kiest voor het beroep van peuterleidster. Binnen het project worden vrou wen opgeleid voor allerlei beroe pen in de gezondheidszorg. Het eigen worden van de Nederland se taal speelt daarin een voorna me roL Een onbewust effect blijkt te zijn dat de vrouwen tij dens de cursus steeds zelfstandi ger worden. Het is dan ook niet zo verwonderlijk dat de huidige groep cursisten onlangs de Schiedamse emancipatie wissel trofee in de wacht sleepte. Schiedam De wisseltrofee komt gewoon volgend jaar weer in han den van het Project Taai en Ge zondheidszorg. Die stellige over tuiging heeft coördinator Bep Ploeg. „Het is een ontzettend goed project. Het kan dus niet missen, dat we die prijs volgend jaar gewoon weer binnenhalen." Het project Taaien Gezondheids zorg van het ROC voor Educatie en Beroepsonderwijs Zadkine en Zadkme Contract loopt nu voor het derde jaar in Schiedam. „Vooral in Zuid-Holland bleek er destijds grote behoefte te zijn aan mensen in de zorg en dan vooral aan allochtonen. Ook in Schie dam waren er meer allochtone hulpverleners in de zorg nodig," vertelt Liduine Verburg, oplei dingsmanager bij Zadkine Con tract. Het project Taal en Gezondheids zorg is meer dan een educatief project, gaat Verburg verder. „Een belangrijk onderdeel is dat de vrouwen zelfredzaamheid ont wikkelen. Door de kennis van de taal worden ze toch a! een stuk zelfstandiger." Ook in de lessen is het verschil al snel waarneem baar. „In het begin zijn de vrou wen heel verlegen. Contact is moeilijk te leggen en ze zijn ook erg stil in de les. Na enkele weken komen ze los en dan zie je ze op al le fronten veranderen," vertelt Ploeg. Een groot deel van dat ver anderingsproces is volgens Ver burg een verdienste van de docen ten. „Ik ben erg onder de indruk van de enorme betrokkenheid die deze docenten tonen," zegt ze. Folders Nu het project in het derde jaar loopt wordt de bekendheid steeds groter. Vooral het eerste jaar moest Bep Ploeg zelf op zoek naar de doelgroep. „Het is heel lastig geweest om de vrouwen te berei ken. Vandaar dat ik een eigen wervingstraject heb gevolgd," vertelt ze. Met folders over de op leiding ging ze op pad. „Ik heb de vrouwen of liever gezegd hun mannen opgezocht. Bij moskeeën heb ik gepraat met de wijze man nen en daar een folder weten te slijten. In de toko of op de markt heb ik ook mensen uit de doel groep ontmoet. Zij zijn daar in middels allemaal heel erg enthou siast over het project." De cursisten hebben meer dan tien verschillende nationaliteiten. Afhankelijk van de kennis van de Nederlandse taal volgen zij een cursus van twintig of veertig we ken. De vrouwen moeten drie da gen in de week naar school en aan het einde van het project lopen ze stage in een zorginstelling. In Schiedam lopen ze meestal stages in het Schieland Ziekenhuis of in een verpleeghuis. „Het is uniek dat die instellingen al tijdens de stage vragen of de cursisten bij hen kunnen komen werken. Ze ker voor allochtone vrouwen is het moeilijk om aan de bak te ko men," vertelt Verburg. En dan hebben de vrouwen vaak nog culturele beperkingen. „Die beperkingen worden bijna altijd gekoppeld aan het geloof, maar dat is een misvatting. Het gaat veel verder dan alleen maar het geloof," vertelt Ploeg. „Er wordt meestal gedacht dat hoofddoekjes een barrière vormen om in de ge zondheidszorg te werken, maar dat is niet zo. In ziekenhuizen werken ze met uniformen met korte mouwen en dat is een veel grotere barrière dan een hoofd doek." Bij het kiezen van de juiste baan in de gezondheidszorg moet rekening worden gehouden met dit soort beperkingen, meent Ploeg. Door de ervaringen van oud-leer lingen krijgt het project binnen de doelgroepen steeds meer be kendheid. Dat betekent echter niet dat de drempel voor allochto ne vrouwen om het project te vol gen lager is geworden. „De eisen zijn vrij streng als het om de moti vatie gaat. Dit is geen verkapte basiseducatie. Ze moeten echt verder willen in de gezondheids zorg." Veel aandacht is er ook voor inter cultureel onderwijs, waarbij de vrouwen niet alleen over eikaars Door het leren van de taal worden de vrouwen ook een stuk zelfstandiger. Foto Roei Dijkstra cultuur Ieren maar ook over de Nederlandse gewoonten. „De meeste vrouwen begrijpen bij voorbeeld niet dat oude mensen in Nederland in bejaardenhuizen of verpleeghuizen wonen. Daar kunnen ze echt niet bij. Ook is er vaak onbegrip over eikaars cul tuur, maar door over de achter gronden te vertellen begrijp je vee! beter hoe het in elkaar zit. Die lessen zijn heel leerzaam, ook voor mij," vertelt Ploeg, die de in terculturele lessen verzorgt. Peuterleidster Amina komt uit Somalië is net be gonnen met het tweede deel van het project. In de eerste twintig weken heeft ze zich voorn amelyk beziggehouden met de taallessen. In het tweede deel zal ze haar toe komstig beroep moeten kiezen. Een echte keuze heeft ze nog niet gemaakt. „Ik wil kinderleidster worden," zegt ze. Ook Hakima uit Marokko wil met kinderen wer ken. ..Bijna iedereen wil by bin nenkomst peuterleidster worden. Het is een beroep dat heel bekend is. Maar aan het einde van de rit blijkt dat van zo'n groep slechts een enkeling daarvoor kiest," al dus Ploeg. Inmiddels heeft het project Taal en Gezondheidszorg een stevige basis gekregen in het onderwijsaanbod van Zadkine Contract. „In het verleden was het voor dit soort projecten nogal eens lastig om de subsidie rond te krijgen," zegt Verburg. „Door de goede samenwerking met de divi sie educatie van Albeda en Zadki ne is de continuering van het pro ject in Schiedam mogelijk.'' Het project werkt nu in Schie dam, Vlaardingen en Maassluis, maar vanaf september zal waar schijnlijk ook een pilot van start gaan in een deelgemeente van Rotterdam. „De combinatie van taal met beroepsvorming zorgt er voor dat dit zo'n succesformule is geworden," zegt Verburg. Aan het einde van het project heb ben de vrouwen daarom niet al leen een goede basis taalvaardig heid, maar hebben ze ook een be roepsrichting gekozen. Voor Joy ce uit Nigeria lijkt het maken van een stappenplan voor haar toe komst nog heel ver weg. Joyce is net aan de opleiding begonnen „Mijn vijf kinderen zitten inmid dels op school en ik wilde zelf ook gaan leren, maar ik moest die stap nog wel durven te nemen," vertelt ze. De opleiding valt haar soms zwaar. „Het is toch een hele dag, maar als je het echt wilt zoals ik dan moet het gewoon lukken." Zaterdag 4 april SCHIEDAM De Ark. Rommelmarkt. 10.15-18.00u. Cen trum, Lentemarkt, 10.00 tot 17.00. Blauwe Brug. Oecumenische vastenactie, 10.15 u. Basisschool De Peperkllp. Fancy fair/ rom melmarkt, 10.30-13.3ÖU. Wijkgebouw Wil lem Dreesplein. Kunst- en hobbybeurs, ll.00-16.00u. De Erker. Swingavond, 20.30u. Filmhuis. Seven Years in Tibet, 21.00u. VLAARDINGEN obs Klimop. Paasmarkt, 11.00-16.00u. Zorgcentrum de Meerpaal. Lentefeest, 10.00-16.00u. Wijkcentrum't Nieuwlant. Rommelmarkt, 10.00-IS.OOu.Streekmuse- J urn. Vertoning vooroorlogse visserijfilm, 14.00-16.00u. Grote Kerk, concert Gloria Toonkunst, 20.00u. MAASSLUIS Imm anuelkerk vooijaarsconcert Vocal Devo tion, 20.00u. Theater Schuurkerk. Toneel groep het Volken deGebroedersRint.20.30u. i HOEKVAN HOLLAND Wijkgebouw De Hoekstee. Voorjaarsbmgo dansant, 20.00u. ROTTERDAM Studio van Fact 20.30Narcissen. Hlst, Mu seum 'Schielandshuls' 11.00-17.00 film: Rotterdam, Nieuwe Stad. JeugdtheaterHof- plein 19.00 Turandot. St Droomtheater j 15,00 Zeegeschiedenis, de Doelen, Grx 20.15 Rotterdams Philharmomsch Orkest, Tango-project i.s.m, de Doelen. Jumaanse Zaal 20.15 Drumfanfare Excelsior Rotterdam. Luxor Theater 20.15 Ten Sharp, De Buur man 22,00Canbean Night. De Hemel 21.30 Dub Reaggae Delight Party. NlghttownThea tercafé 21.00 Afto Madness. R'dams Con- servatorium, Wpzaal 14.00 SKVR-Muziek- school.Ahoyl8.GOTMFMusicAwards.Tbea- tercafé Hoor 23.00 Volume Time, Theater- café Plan-C 22.00 Jack in the Box. 8ib!io-\ theektheater 20.30 Kommil Foo. Lantaren/' Venster 21.00 Cafeïne. 0.T. Theater a/dl; M ullerpler20,00 Vro uwen va n ibsenRotte r- damse Schouwburg, Gr.z. 20.15 Les Uaisons Da ngereuses. KI .2.20.30 Het land in mij, The ater Zuidplein, Gr.z. 20.15 Mini Maxi. Kl.z. 20.30 Echte Mannen. Café Floor 16.00 Floorshow. Goethe lnstttut Rotterdam 14.30-19.00 Barbara Obst - Stopcontact. Looping interviews. Wilhelmlnapler 11.00- 18.00 Slotmanifestatie N'euwe Wereld cam pagne. ZondagS april SCHIEDAM Wielerbaan Schiedam. Vertrek fietstocht 0 mloop van Rotterdam. 8.00-9.QOof 12.00a' Dc de 4 Molens, Koffie-inloop, 11.00- I3.00u en the-dansant en contactmiddag; 13,30-16.3Qu.Dc da Woudhoek. Openmid dag. 13.30- 16.Q0u. Centrum, koopzondag. De Teerstoof. Virga Lipman met Knuffel van Anne. 14.Q0u.De Nieuwe Palmboom. Eieren zoeken en paas-hnutselen voor kinderen, 14.00n-16.00u.Theatera.dSchle.Ingeborg Elsevier e.a. met Facelift. 20.15u. VLAARDINGEN •f.-' Dc Soenda. Fitmmiddag over gymnastiever- engingDe Hollandiaart, 14.30u. Dc Babbers- p old er. The-dar^ant, 1400-16.30u. Stads gehoorzaal. Revue Boemerang door Viaar- dings Musical Gezelschap, 14,Q0u. Streek museum. Vertoningvooroodogsevissenjfilm. 14.00-16.00u. Emmauskerk. Samenzang, 17.O0u. Filmtheater Het Zeepaard. LA. Confidential, 21.00u. HOEKVAN HOLLAND d'Oude Koestal. Film De Haas, 13.00- 17.00u. ROTTERDAM da Doelen, Jumaanse Zaal 11.00 tot 12.00 Kamermuziekop zondagmorgen. Jeugdthea ter Hofplein 14.00 Turandot. Rotterdamse Schouwburg, KIj, 25.00 Flessenpost, de] Doelen, Gr.z. ll.OOZondagochtendconcert/F] 14.15 Rotterdams Philharmonlsch Orkest., Tango-project i.s.m. de Doelen /l?.OÓp 18.C0 Concerts popu/aires op bet grote Doe- lenogel. Jumaanse Zaal 13,30 40jaarAccor- deonvereniging Philharmonica. Doel en café 15.30Mabel Gonzalezzmgt Carlos Gardel. St - Laurenskerkl0.30deell; 13,30deel2 'nat1^ thausPassion. Kunsthal Rotterdam 11.00-fi' 12.00 Kamerconcert. Ensemble Domestical f Luxor Theater 20,15 Laura Fygi. Nfghttowm 15.00 Baroeg presenteert. Cannibal Coprse, Marduk, Immortal, Obrtuaiy, Angels Corpse'J God Dethroned. Rotown 22.00 Rebel Souls. O.T. Theater a/d Mullerpier 16.00 Vrouwen van Ibsen. R'dams Centrum voor Theater 11.00-14.00 Workshop regie. Rotterdam^ se Schouwburg Gr.z. 20.15 Gevaarlijke liek;. des. Bibliotheektheater 14.00 Lentesafotvv Nieuw literair programma op hefpodium. 12.00 De Gooi-het-Maar~ln-Mijn-Pet- Show. g Lumlère 1: 'Sphere' {16} t 20.15. Uim. 2: 'Kiss the gids' (16) dag. 15- Vando2t/mwo8apr. 1 ROTTERDAM Ctncrama 1: Titans' (12) dag. 14.15 20. Cin.2: 'Amistad' <16> dag-13-45-17.15- 20.45. Cln.3: 'Seven years in Tibet" (12) dagr 13-18-21.15. Cln.4: The man in the iron mask' (at) dag. 13.15-16.45-20.30. Cin.5: 'BoogeNights' (16} dag. 17-20.45, do.vr.ma- .di. ook 13.30. I max Theater 'Amazon' (al) dag.(beh.ma.)j 14-16. 'Super Speedway* (at) dag, (Deh.ma.jJ 15. The living sea' (al) vr.di.wo. 13. Titanic*" 12) dag.(beh.ma.) 17.15-21.15. ma .20. do- .za.zo. ook 10. Lantaren: The end of violence* (16) do.t/m ma20.30. Ven .1; 'De Poolse Brad' (12) dag. 20-22 (ma.met om 22), vr.zo.wo. 14,30. Sneak Preview (16) ma.22. Ven,2: 'Unagi' (16) dag. 22, 'Karakter' (12) vr.zo.wo. 14.30. Dag.fbeb.ma.) 19.30: TheonSyson' do.'What did the lady forget?' vr.was bom but...' za. "The bruthersand sistersof thelodafamity' zo. There was a father* di. The record of a tene ment gentleman' wo. 'Intensions of murder (16) ma, 19.30. Ven 'Perfect circle' (16) dag. 19.30-22.7hewinterguest*(al)vr.zo.wo, 14.30. Ven 4: Western' (16) dag. 19.30-22.^ Moviezone: 'La Hame' vr.15.30. dag.13.30-1' 5' (16) dag. 11 18.09-21. Lum. 3: 'I know what you did last summer' (16) d8g,(bef).da.) 16-18.45-'. 21.30. do.vr.ma.df.ook 13.15, do.ook 16-- 21.40. Lum. 4: 'Money talks regie: Brett Rat- ner' (12) dag,18.30-21, do.vr.ma.di. ook 13.30-16. Rexane: 'Getting lucky' (18) do. t/m zo. doorl. voorst, 'Hot Circuit' (18) ma. t/m wo. doorl. voorst. Pathé: Titanic' (12) dag. 11.30-15.30- 19.30, zo-11.10 ipv 11.30. 'Left luggage' (at) dag.ll,10-14.45 (wo.met om 14.45)-17- 19.30-21.50. 'Good Wiii Hunting* <d) dag. 11.55-15.30-13.30-21.30, di.met om1 21.30. The Jackal' (16) d3g.15.30-18.20-o 21-20, do.vr.ma.dt.ook 11.40. 'As good as rt gets (al) dag, 15.20-18.15-21.10, do.vr.ma- .di.ook 11.45. The man in the iron mask' (al) dag.11.20 (zo-met om n^Ons-lS-OS-ai./ 'Scream 2' (16) dag.(beh.zo.) 11.30-15-" 18.40-21.30. zo.12.30-15.20-18.40- 21.30. Sneak preview: TooWoo!"di.21.30. Nschtvoorstctlfcgcrcüini.l: 'Sphere' (16) vr.za.00.15. Lum. 2: 'Kiss the girts' (16) vr- .za.0Q.15, Lum.3: 'I knowwhatyou did iast1- summer' (16) vruza.00.i5. Lum.4: 'Scream^ (16) vr.za.00.15. 'c Kindermatinees: Cin.5: 'Flubber' zaoa wo,13-15. Ven 1; 'Pippi m TakaTuka Land' zo.wo.14. Lum.3: 'Anastasia' za- .zo.wo.13.30. Lum.4: 'Rubbed za- jo.wo.13.15-16. Pathé Thomas senior' wo.14.30. 'Anastasia' za.zo.wo.11.10- 13.15. 'Rubbed za jo. wo.11-13,10.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5