TV- 'Nog altijd botsen de deuren tegen elkaar' De poffertjesman is in A Weekje geen Spice Girls voor de verslavingsles Vrouwenadviescommissie voor woningbouw blijft nodig Rotterdams Dagblad Zaterdag 11 april 1998 De Vrouwenadviescommissie voor de woningbouw (VAC) in Vlaardingen adviseert architecten, woning bouwverenigingen en projectontwikkelaars al twintig jaar. Tijd om de club op te heffen? „Was het maar niet meer nodig! Als we tekeningen narekenen, blijken er nog altijd deuren tegen elkaar te botsen. De klas sieke fout," zegt voorzitter Wil van Nettcn-Sïlvis schouderophalend. De VAC Vlaardingen viert daarom op 22 april het vierde lustrum met een bijeenkomst over duurzaamheid en flexibel bouwen. Door Cn mn' Tahey Vlaardingen Ais Wil van Netten een woning binnenkomt, let ze altijd even op de draai van de deur, waar de stopcontacten zitten. En soms moet ze de neiging onderdrukken om van haar hand met gestrekte duim en pink een meetlatje van zo n acht tien, twintig centimeter te maken en de wanden na te meten. De Vrouwenadviescommissie met vooorzltter Wil van Netten (derde van rechts) bekijkt of in de bouwtekeningen rekening Is gehouden met het dagelijks gebruik van de woning. Foto Hocl Dijkstra Schiedam Op het Hemapiein staat plotseling een klein houten gebouwtje. Op de grote kale ste nen vlakte midden jn het centrum van Schiedam zijn Ed en Willy van den Broek inmiddels al een week be/ig met het opbouwen van hun nieuwe poffertjeszaak. Het is een vreemd gezicht: een houten huisje midden opeen leeg plein. Maar voor het echtpaar is er niets vreemds aan. Het echtpaar had vijfjaar geleden zijn kraam op de plek waar nu het Stadserf staat. „Mijn kraam stond naast de ru ïne," vertelt Ed. „En vijf jaar gele den was het daar net zo'n kale be doeling als hier." Op die plek heeft het echtpaar ne gen jaar gestaan. Maar hun ouder wetse poffertjeskraam moest in 1993 wijken voor de bouw van het Stadskantoor. Ed is duidelijk erg blij dat hij weer terug is in Schie dam. „Reken maar dat ik blij ben. i'm bac/c in town," zegt hij en thousiast. Volgens hem reageren mensen zeer verrast op zijn hou ten gebouwtje. Hij noemt het zelf een chaletje. „Een aantal oude vaste klanten vroeg aan mij of ik in de tussentijd western-gek ben geworden." De poffertjesman is inmiddels ai veel vaste kianten tegengeko men. „Het is voor mij op dit mo ment puur nostalgie. Oude herin neringen herleven voor mij." Over het algemeen behoren veel oudere mensen tot de vaste klan tenkring van het echtpaar. Dat is heel logisch, volgens Ed. „Want dat zijn veelal mensen die niet graag een kroeg binnenstappen, maar wel ergens gezellig met een kop koffie willen kletsen," Hij zit overigens tijdelijk op het Hemapiein, want ook hier heeft de gemeente bouwplannen. In ok tober verhuist hij daarom naar een ponton op de hoek van de Schieen de Noordvestgracht. Op de stenen vlakte van het Hemapiein staat eenzaam het houten gebouwtje van het echtpaar Van den Broek. Hun poffertjeskraam stond vijf jaar geleden aan de andere kart van het Broersvest naast de ruïne LvicmtoioRoeiDijkstia "'.nnrstr Na twaalf jaar by de Vrouw en ad- viescort)mt^H» voor dv woning bouw bekijk je ven hun» met ande re ogen. Zo loopt zij. nel als de an dere acht leden van de commissie, ook regelmatig in gedachten rond in eon woning die nog gebouwd moet worden. Met een potlood m de hand en een lineaal in de aan slag bestuderen de vrijwilligsters de bouwtekeningen. „Je moetje voorstellen datje met een las met boodschappen m de hand de hal binnen loopt en kijkt wat je tegenkomt. Eerst naar de keuken, dan verder naar de woon kamer of de badkamer. Kijk," wijst ze op een plattegrond, „zo'n streepje als deur is wel leuk. Maar ais je de draai tekent, blijkt dat de deuren van de badkamer en het toilet legen elkaar botsen zodra ze tegelijkertijd worden geopend. Nou zal dat niet zo vaak voorko men, maar dit is toch een woning voor drie of vier personen." Ook de slaapkamer van de betref fende woning is wat aan de krap pe kant, laat ze zien door er twee eenpersoonsbedden met daartus sen een nachtkastje te tekenen. Ruimte vooreen kledingkast is er nauwelijks, terwijl wormige! i te genwoordig zonder vaste kasten worden opgeleverd. Spitten Zo spitten de VAC-leden alle bouwtekeningen door. En als ze ook de bestek- en installatieteke ningen in handen krijgen, contro leren ze tevens of de lichtpunten, radiatoren en leidingen op een handige plaats zitten. Van alle conclusies maakt de VAC een keurig rapport dat gaat naar de ar chitect en de opdrachtgever, in de meeste gevallen een woningstich ting. „Het is leuk als je om de tafel kunt zitten met een architect die onze conclusie erkent. Daarom is het ook zo belangrijk snel de bouwte keningen te pakken te krijgen, want dan kan er vaak nog wat worden veranderd." vertelt de voorzitter. Behalve op andere praktische za ken zoals tegenwoordig een plek voor de afvalcontainers en de toe gankelijkheid voor rolstoelen, Iet de VAC ook op de veiligheid van trappenhuizen en bergingen. Zijn er geen enge donkere spleten, is er voldoende verlichting? De VAC-vrouwen storten zich pas op tekeningen en bestemmings plannen na het volgen van ver plichte scholingscursussen. Ook het volgen van ontwikkelingen in de bouwsector hooit erbij. Die achtergrond is nodig om als ge- li jkwaardiee gesprekspartner te kunnen optreden. Serieus De Vlaardingse woningbouwver enigingen, de gemeente en de meeste architecten nemen de VAC inmiddels wel serieus. Maar het is nog altijd geen automatis me om bouwtekeningen naar de commissie op te sturen, behalve bij Wun inlichting Samenwer king Di' advicccommisi'' rrv»ot dus zelf aan de hand van publica ties in de krant informatie opvra gen cn dan nog is dat geen garan tie. Van Netten: „Vrouwen in de bouw, dal vinden sommige orga nisaties maar niets." Wat dat betreft is er weinig veran derd vergeleken met de periode waarin de VAC in Vlaardingen van de grond werd getild door af gevaardigden van diverse vrou wenorganisaties, ondersteund door de Vrouwenraad. De eerste VAC's werden na de Tweede We reldoorlog in het leven geroepen. „Vrouwen zaten vroeger altijd thuis en zagen wat er aan wonin gen mankeerde. Soms hele kleine dingen, maar wel heel belangrijk als je er dagelijks mee werkt," weet Van Netten. De Vlaardingse gemeenteraad vond het destijds maar niets dat vrouwen zich met de bouw gingen bemoeien en met veel moeite werd er een kleine subsidie ver kregen. Om het contact met de ge meente te verbeteren leeft nu de gedachte om in een contract vast te leggen dat de commissie tijdig ituui malie krijgt. Van Netten: „We willen dat graag, ook als een erkenning van ons werk. Nu zijn we een onafhankelijke commissie die gevraagd en ongevraagd ad vies geeft. Maar men kan ons ad vies net zo makkelijk naast zich neerleggen. Ze zijn wel vriende lijk, in de zin van 'de VAC-vrou wen doen goed werk'. Maar laat maar zien dat we nodig zijn." Werkbezoeken Na de inspectie van de tekenin gen is het voor de VAC niet afgelo pen. De eerste paal wordt niet ge mist en is de bouw eenmaal op streek, volgen een of meerdere werkbezoeken. Zelfs dan komen de vrouwen knelpunten tegen die soms nog opgelost kunnen wor den. Hebben de bewoners hun huis eenmaal betrokken, dan houdl de adviescommissie een woon geriefonder/oek. „Dat is een leuk en leerzaam on derdeel. Mensen ervaren onge makken niet altijd als een pro bleem, want ze zijn ontzettend vindingrijk. Zo zetten ze bijvoor beeld een kast voor een tweede deur naar de slaapkamer, omdat dat hen beter uitkomt. Of ze ver breden zelf de vensterbank. Fout loos is een huis nooit," is Van Net- ten's ervaring. Momenteel is de VAC betrokken bij plannen voor het Buizengat en de Westwijk, Vorig jaar bestu deerde de commissie uitbrei* dip intekeningen van Vaartland en deed ze in de twee huur blokjes in het project Liesveld een woon- geriefonderzoek. „Lid zijn van de VAC is meer dan huisjes kijken. Het is vreselijk leuk werk om te doen. Het staat heel dichtbij, want je woont allemaal ei. probeert je eigen huis zo praktisch mogelijk te maken," besluit Wil van Net ten. Door Marc Floor Maassluis „Wie van jullie heeft wel eens alcohol gedronken?", vraagt de mevrouw van de werk groep Voorlichting Verslaving in groep 8, Meteen steekt de helft van de klas een hand in de lucht. „Ik heb eens iets groens gedron ken," roept een meisje. „Maar wat het was weet ik niet." Za! wel pi sang ambon zijn geweest, weet de gelegenheidslerares. „De meeste mensen beginnen met dat soort zoete drankjes. Want die zijn lek ker." Vervolgens schrijft ze 'verslaven de middelen' op het groene schoolbord. „Zo heten deze drankjes," Jicht ze toe. Om vervol gens te constateren: „Hé, daar zit het woord slaaf in!" De leerlingen worden uitgenodigd om nog meer middelen op te noemen die ze in een onverbrekelijke ijzeren greep kunnen houden. Er wordt druk overlegd, alsof met het goede ant woord koffiezetapparaten zijn te verdienen. Al snel schreeuwen kinderstemmetjes vanuit alle hoeken enthousiast de invallen. 'Marihuana!' 'Wiet!' 'Ecstasy!' 'Co caïne!' 'Paddo's!' Nadat juf geduldig heeft uitge legd dat wiet hetzelfde is als mari huana, meldt ze dat haar lijstje nog niet compleet is. „Wat drink je nou thuis?" zet ze voor. Om na een minuut voldaan 'cafeïne' op het bord te kunnen schrijven. Na de verslavingsj uf is agent Wim aan de beurt. "Wim is een olijke jongen, immer getooid met een spontane glimlach, die wijdbeens en met de handen in de zij voor de klas gaat slaan. Agent Wim wil wel eens van groep 8 weten watje gaat doen als je aan drugs ver slaafd bent. Wederom vliegen de suggesties door het lokaal. 'Zak kenrollen!' 'Inbreken!' 'Tasjes roven!' 'Bankovervallen!' Nou, een bank overvallen, dat gaat agent Wim wel een beetje ver, Maar pikken, dat klopt. „En je gaat steeds meer gebruiken, waardoor je steeds meer geld no dig hebt," legt agent Wim uit. „Dus ga je steeds meer stelen." Junks Politieman Wim Baas weet zo langzamerhand de namen van al le kinderen van groep 8 van de Maassluise openbare school Prin ses Christina uit z'n hoofd. Hij is namelijk één van de achttien agenten van het Maassluise poli tiekorps die peetvader zyn van een school in het kader van het in de Rijnmond-regio ontwikkelde scholenadoptieplan. Belangrijkste onderdeel van dat plan is het zogeheten 'doe effe normaal-project. Een adoptie agent geeft zo'n twaalf keer per jaar op school een voorlichtings les over onderwerpen als discri minatie, vandalisme, verkeer of AdoptieagentWimlaatop zijn Maassluise PrinsesChristina School tijdens een 'doe effe normaal'-teseenleerlingineenalcoholmeter blazen. Foto Fred Ubochant/Roel Dijkstra verslaving. Zaken kortom waar door de jeugd nog wel eens mei de politie of zichzelf in conflict wil komen. Het project gaat nu het derde sehoolseizoen in, maar. dit jaar wordt in Maassluis voor het eerst door de politie samengewerkt met de GGD en de werkgroep Voor lichting Verslaving. En dat bevalt goed, vindt de Maassluise hoofd agente Monique van der Sloot, die de Westhoekschool heeft geadop teerd. „Als wij het vertellen wordt het alleen een politieverhaal," verhaalt ze op het Maassluise bu reau. „Zo maken wij van drugs maar één kant mee: de overlastge vende junks." De GGD besloot met de participa tie meteen de lessen aan te pas sen. Want dat agenten nou met zakjes coke en heroïne kwamen aanzetten om eens aan de kinde ren te laten zien wat drugs is. ging de organisatie toch wat ver. De GGD brengt het liever subtieler. Een weekje 'nieten' bijvoorbeeld, waarbij de kinderen en de leraar in het kader van de verslavings- lessen wordt gevraagd een week van hun vaste gewoonte af te stap pen. „Mogen ze een weekje niet snoepen of Spiee Girls luisteren." licht hoofdagente Van der Sloot toe. „En de meester laat in die tijd natuurlijk zijn biertje staan." Dan moetje ze vrijdag eens horen roepen, weet de agente uit erva ring. „Zeggen ze dat ze de hele avond Spice Girls gaan luisteren. En de meester is ook wet erg toe aan een pilsje." Het 'doe effe normaal-project is ontwikkeld voor de groepen 7 en 8. Maar een adoptieagent voelt zich verantwoordelijk voor het wel en wee van de hele school. „Dus als een juf door een vader wordt geslagen, dan helpen we ook," legt Van der Sloot uit. Cel De hoofdagente wipt buiten de voorlichtingslessen vaak even aan bij haar school. Knutselt ze wat mee met de lagere klassen of praat ze met leerlingen op het schoolplein. „Zo raken kinderen er heel snel aan gewend dat er een politieagent op hun school rond loopt. En voor ons is het de bedoe ling al die apen te leren kennen." Het was wel even wennen voor Van der Sloot om op straat te wor den benaderd als 'juf in plaats van 'agent'. Maar het voordeel van de methode is dat leerlingen na schooltijd eenvoudiger op hun ge drag kunnen worden aangespro ken. Om te laten zien hoe dat nou in z'n werk gaat, doet Van der Sloot een voorlich tings band in de vi deorecorder. Drie schoolkinderen stelen een pakje Mars-repen bij de supermarkt. Ze worden be trapt en naar het politiebureau overgebracht. Daar loopt een agent langs de cel met de drie da- dertjes. „Dat is dan hun adoptie agent," wijst Van der Sloot naar het scherm. En inderdaad: de po litieman werpt verrast een blik de cel in. „Jongens wat doen jullie hier nou?" zegt hij gespeeld te leurgesteld. „Dat hadden we toch niet afgesprokenHet drietal buigt het hoofd in schaamte. De vermanende vader hoeft niet eens meer te komen: hij is er al in de verschijning van de adoptieagent. „We willen met het schooladoptie plan en het 'doe effe normaal- project de mentaliteit van kinde ren veranderen," vertelt Van der Sluis, terwijl het beeldscherm op de achtergrond de winkeldiefjes wederom in de supermarkt toont. ditmaal met een brede grijns de Mars-repen netjs bij de kassa be talend. „We hopen dat ze de waar den en normen die we ze nu in de klas leren in hun achterhoofd houden en dat die doorwerken als ze 18 zijn." Een utopische gedach te, weet ook de hoofdagente. „Maar die enkeling die later niet gaat roken, daar ben ik trots op." Blazen Agent Wim Baas en de mevrouw van de werkgroep Voorlichting Verslaving evalueren na de ver slavingsles op de Prinses Christi na-school nog even hun werk zaamheden. „Dit was niet goed voorbereid door de juf" mort de verslavingsvoorlichtster. „Vorige week op de Ichtus-school hadden gedaan. Zelfs de juf had het na gelbijten gelaten." Baas vindt het allemaal wat min der erg. Hij is zojuist ongeveer be stormd door de klas die en masse in de door hem meegebrachte al coholmeter wilde blazen. En hij weet dat hij zo op het schoolplein wederom het middelpunt van de belangstelling is: dan willen alle kinderen zij n pistool zien. Zaterdag 11 april SCHIEDAM Kinderboerderij 't Hoefblad. Paaseieren zoeken en schilderen, 12.00-14.00u. Film huls. Y aura-t-il de la Neige Noel?, 21.00u. Podlum Café.The Jive Kings. 22.00uGalerie Korte Haven, opening expositie Nel van Vliet. 16.00u. VLAARDINGEN Ocreterkerfc. Boekenmarkt, 9.00-12.00u. Gereformeerde kerb (Vrijgemaakt). Paas- zangavond. 19-30u. MAASSLUIS Theater Schuuriterk. 101 Dalmatiers, 14.00u. ROTTERDAM Hlst Museum 'Scftielandshuis' 11.00- 17.00 film; Rotterdam. Nieuwe Stad. Mari tiem Museum Prins Hendrik 12.00-16.00 Cinemantiem, Jeugdtheater Hofplein 19.00 Turandot. Sb Droomtheater 15.00 Zeege schiedenis. de Doelen Gr.t 20.00 Traditio neel Passie- en Paasconcert L'Esprtt 22.00 Ruthless 3. C5 Jwz 22.00 J J Seventy-four bars. The Utile Cave 22.00 Miss Behave, De Buurman 21.00 Jamsession. Rotwn 22.00 Nilsson. Rotterdamse Schouwburg, Gf.z. 20.15 Katja Kabanova. Sllngericfc 22.00 Lo- vebite. Theatercafé Plan-C 22.00Swnging on the Boulevard. Ca rit on Oasis Hotel ont vangst 19.00, show 19,30 Kittige Kolder, Lux or Theater 20.15 Larry. O.T. Theater at A Mullerp[er20.00Vrouwenvan ibsen. Rotter damse Schouwburg, KJ .i. 20.30Hedda Gab- Ier. Theater 't Kapelletje 20.30 Antigone, Theater Zuid plein, Gr.t 20.15 Mini Maxi. KI..Z. 20.30 EmestoA Mareellino. Ahoy 13- 23.00 Pasar Malam. Zondag 12 april VLAARDINGEN Dienstencentrum de 4 Molens. Koffie-m- toop. ll.00-13.00u. Filmtheater Het Zee paard. Yaura-t-il de la Neigeè Noël?, 21.00u. SCHIEDAM Heemtul n Prl nses Beatrixpark. Paa seieren- tocht, 13.30-15.00u. Podium Café. Op zon dag kan het anders (drv. optredens), 21.3ÜU.' ROTTERDAM Hlst. Museum 'Schtólandshuis' 11.00- 17,00 film: Rotterdam, Nieuwe Stad. Mari tiem Museum Prins Hendrik 12,00-16.00 Cinemantiem, de Doelen, Jurriaanse Zaaf 11.00- 12,00 Kamermuziek op zondagmor gen. Hlst. Museum 'Schlelandshuls' 11.00-17.00 Paaseieren roeken. Jeugdthe ater Hofplein 14.001 urandot Rotterd am se Schouwburg, Gr.z. 14.30 Moby Dick. Maas theater 23.00-06.00 Bimbo Complex pre sents. De Buurman 2000 Jamsessie. Nlght- town Theatercafé 14.00 Reggaeon Sunday. Rot own 22.00 Rockabilly sessie. 0,T. Thea ter a<d Mul lerpler 16.00 Vrouwen van Ibsen. R'dam» Centrum voor Theater 13.00- 17.00 Openbare repetitie van het projekt FauSt.Theater't Kapelletje 14.3Üen 20.30 Antigone. Ahoy 13-23.00 Pasar Malam. Bi bliotheek. leescafé 12.00 De Gooi-Het- Maar-in-Mijn-Pet-Show. Maandag 13 april SCHIEDAM - -• Oienstencentnim de 4 MoMttt. Ccmtactmid- dag, 13.30-l6.00u. Dienstencentrum Oust. KoerebaL 14,00-lê.QOu, Podium Ca fé. Jamsessie ö.l.v. Richard, 21,30 u. VLAARDINGEN Grote kerk. Paasappèt, 9.00 uur. Diensten centrum Soenda. Paas The-dansent. 14.00u. Dienstencentrum de Bijenkort Paasbaf, 19.30-22.00u Stadhuis. Bloesemfietstocht VW, 13.3ÖU. Orgel loods Wille rooorrfaeweg. Concert Wim Hazen en An Schrama, 15.00u. MAASSLUIS StaokJuInse Bos, Paasspeurtocht, 12.00-' lG.OOu. Groote- pf Nieuwe Kerk. Paascon-. eert Jaap Ktoonenburg. 19.30u. ROTTERDAM de Dooien 11.00-17.00 Internationale Be- renbeurs. Holiday Inn Rotterdam 10.00- 17.00 Mineralen, Fossielen en Edelstenen- beurs. Nlghttown Café21.30 Popifilm. Gul-, tuurhistoriscbe Plantentuin 13.30 Paasei- ren speurtocht, Hlst Museum 'ScWelands-* huls' 11.00-17.00 Paaseieren zoeken. Rot terdamse Schouwburg, Gr.z, 14.30 en 19.00 Bons Godoenov. KI .z. 15.00 Cantecleir de Doelen, Grx. 11.00 Zondagochtendcon cert. Casino Rotterdam 19.00 Kingsize. C5 Jazz 15.00 New Orleans Syncopators. Doe- iencefé 15.30 Soesja Citroenen band. Ahoy 12-21.00 Pasar Malam. ROTTERDAM Van 9 Xim 15 april. Cinerama h Titanic' (12) dag. 14.10-20. Cln.2: 'Amistad' (16) dag.13.45-17.15- 20.45. Cln.3; Fairy Tale' (al) dag. 13-15.45- 18.15- "The man in the iron mask' (al) dag. 21.10. Cln.4: 'Seven years in Tibet' (12) dag. 13-18-21.15. Cln.5: 'Kiss the girls' (16) dag, 18.15-21.15, do.dt .ookl2.30-15.3Q. Imax Theater, 'Amazon'(al)dag.(beh.di.) 14- 16, ma.ook 19. 'Super Speedway' (al) dag. (beh.di.i 15, ma.ook 18. 'The living sea' (al) do.vr.wo. 13. ma.ook 17. Titanic' (12) dag, (beh.ma.dO 17.15-21.15, ma.di.20, .za.20- ma. ook 10. Van.L* 'De Poolse Bruid' (12) dag. 20-22.15 (ma.niet om 22.15). vr.zo.wo. 14.30. Sneak Preview (16) ma.22. Ven.2: 'La we de Jêsus (16) dag.22. 'Karakter' (12) vr.zo.wo. 14.30. Dag.(ben.ma.) 19.30: 'A Hen in the wind' do. 'Early Summer'vr. The flavourof gfeehtea over nee' za. Tokyo Stoiy' zo. 'Early Spring' di. To kyo Twilight' wo. 'Intentions of Murder (16) ma.19.30. Ven.3: The River' (16) dag. 20- 22.15. The wmterguest'(al) vr.zo.wo. 14.30. Ven 4: 'Perfect Circle" (12) dag.19.30. "Wes tern" (16) dag.22. Movtezone: 'La Hame' vr.15.30. Lumière l: The Jackal" (16) dag. 12.10- 15.10-18.10-21.10. Lam. 2: 'Sphere' (12) dag. 12-15-18-21. Lum. 3: 'I know what you dia last summer' (16) dag.16-18.50-21.30, do.dt.ook 13.20. Lum. 4: 'Money talks' (12) dag.18.30-21, do.di .ook 13.30-16. Rexane: love Hotel' (18) do. I'm zo. doofl. voorst. 'Sulka's Daughter' (18) ma. Vm wo, doorl. voorst. Pathè: Titanic' 112) dag. 11.30-15.30- 19.30. za.11.10 ipv 11.30. 'Left luggage' (al) dag, 11.10-14.40-17-19.30-21.50. 'Good Will Hunting' (al) dag. 15.30-18.30-21.20, di- .met om 21.20. do.tii.ooK 11.50. 'Mouse Hunt' (a!) dag. 11.40-14-16.50-19.20- 21.40. "As good as it gets (a!) dag. 15.20- 18.20-21.10, do.di.ook 11.40. The mar» in the iron mask' (ai> dag.ll.2Q (za.met om 11.20)-15-18 05-21. "Scream 2' (16) dag. 11.30-15-18.40-21.30. Sneak preview: Nachtvoorstellingen: Lum.l: 'Desperate Measures' (16) za.00.15. Lum.2: 'Sphere' 16) vr .za.OO, 15. Lum.3: 'I know what you did last summer' (16) vr.za.00.15. Lum.4: 'Scream 2' (16) vr.za.00.15. 'Money Talks' (16)vr.00.15. Kindermatinees: Cln.3: 'Fairy Tale' dag.13- 15.45-18.15. Cln.5: 'Rubber' za.ro. wo.12.30-15.30. Ven 1; 'Pippi m TakaTuka landro .wo .14. Lura J:'Anastasia'vr.t'm ma- .wo.13.20. Lum.4: 'Rubber' vr.Vm ma- wo. 13.40-16. Patfté'Anastasia' vr.tfm ma- .wo.11.10-13.15. 'Rubber'vr.fm ma.wa.il- 13.10.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1