MSV'71 moet feest nog even uitstellen Ursus daalt af naar de vierde klasse Overtuigende revancL^ softbalsters Schiedam ?||§|f &§Cfi Tweemaal goud voor Mahorokan Toch promotie HZP Schiedamt Korfballers Harga onderuit Treurnis troef in de 'Hoek' VZC eindigt als negende 'Eagles'verliest Evergreen zet stapt richting kampioenschap Trainer Van Leeuwen hekelt beleid tuchtcommissie KNVB 90^ Holy-coach is 'dik tevreden' SWSMC heeft nog een kansje op periodetitel Gebroeders Gerkema imponeren in Capelle Fortuna besluit met verlies Excelsior'20 vist achter net Manneke: kwartet treffers Dave van de Hurk driemaal Marikse Mulder blinkt uit Rotterdams Dagblad Maandag 27 april 1998 Maastricht Tijdens het Neder lands judokampioenschap voor aspiranten dat afgelopen week einde in Maastricht is gehouden, heeft het Maassluise Mahorokan aardige successen geboekt. Mare van Marrewijk (-73kg) en zijn zus Mirjam (-48kg) grepen beiden de nationale titel. Mare versloeg in de finale van Jef frey Meeuwsen en Mirjam bleek te sterk voor Samenta van Etten. Ook Pien Selbeck van Mahorokan viel in de prijzen. Ze veroverde in de gewichtsklasse (-52kg) de bron zen medaille. Schiedam Het eerste team van schaakvereniging Het Zwarte Paard Schiedam is toch gepomo- veerd naar de promotieklasse. De Schiedammers mogen het vol gend seizoen op een hoger niveau proberen dankzij een nieuwe pro motieregeling. HZP greep naast het kampioen schap, maar kon afgelopen week einde zonder te spelen dan toch een klein feestje vieren. De schaakbond riep een extra promo tieplaats in het leven en die viel ten deel aan de dit jaar jubileren de vereniging. Den Haag „Zelfs de tegenstan der vond," wist Harga-coaeh Ed Pak gisteren na het verlies (15-11) bij GKV, „dat we minstens een punt hadden verdiend. We speel den zeer goed maar hadden pro blemen met de afwerking." Harga, bungelend op de tweede plek van onderen, moet volgende week thuis tegen KZ Leiden wan nen wil het niet in degradatiepro blemen geraken Hoek van Holland - Treurnis troef gistermiddag in Hoek van Hol land. Een 14 nederlaag tegen RE- MO betekende dan toch de onver mijdelijke degradatie voor de ploeg van trainer Johan Voskamp die vorige week nog mogelijkhe den zag de dans te ontspringen. Het mocht niet zo zijn. De ramp spoed begon deze week al toen de ploeg door de KNVB werd 'getrac- leerd' op een aftrek van drie pun ten, naar aanleiding van de ge staakte uitwedstrijd tegen Den Hoorn. Dat duel ontspoorde twaalf minuten voor tijd volledig en wordt vrijdag uitgespeeld om competievervalsing te voorko men. Voskamp was realist genoeg om te beseffen dat dit niet de eni ge oorzaak van de degradatie was. „We moeten eerlijk zijn, Hoek van Holland komt gewoon kwaliteit te kort voor de derde klasse. Waar ik wel moeilijk over doe is het feil dat we niét rechtvaardig behan deld zijn door de KNVB in een paar zaken. We krijgen onterecht de schuld van de ongeregeldhe den in de wedstrijd tegen Den Hoorn en zo zijn er nog een aantal zaken niet goed behandeld. Maar goed, we gaan volgend jaar ge woon verder met deze selectie met wellicht daarbij nog een aan tal versterkingen." Het enige Hoekse doelpunt van gisteren werd wederom uit een strafschop gemaakt door doelman en topscorer Marcel Janssen. Vlaardingen De zwemploeg van VZC heeft zijn positie in de hoog ste klasse van de landelijke zwemcompetitie op een negende plaats zien uitkomen. Dat zijn twee plaatsen lager dan vorig jaar. ïn de finale 'm zwembad De Kwa- kel in L irecht waren Finn van der Bas, Renee Snoek en Annie Bui telaar de uitblinkers, Finn van der Bas zegevierde op de 1GÖ meter wisselslag in 1.06.3 en werd derde op de 100 metervlinderslag in 1.06.8. Renee Snoek greep zilver op de 200 meter 'wissel' in 2.24.1. Tenslotte werd Annie Buitelaar derde op de 100 meter vlinderslag in 1.07.4. Juventus (m)-Groene Uilen 75-78. De Schiedammers koesterden bij na de hele wedstrijd een voor sprong en leidden bij rust 49-34. De 'Uilen' verzilverden de winst (na 75-75) met een driepunter. Green Eagles (m)-DAS 91-105. DAS werkte een 214 achterstand weg, In de tweede twintig minu ten schroefde DAS het tempo op. Remco Maat was met 26 punten de beste Maassluise schutter. Door Bas van den Berg Rotterdam - Door de oplettenheid van 'good-old' Marlou Booster hebben de hockeysters van Ever green nog alle kans te promove ren naar de eerste klasse. De ploeg van scheidende trainer Remco Ouwerkerk zegevierde met moeite over Aeolus (2-3) en daar had de weer van stal gehaal de Marlo Booster met twee doel punten een groot aandeel in. De rechterspits gaf eerst halverwege het laatste tikje (0-1) en hielp kort voor tijd Evergreen zelfs aan de overwinning. Voor de Maassluise hockeysters was het een cruciale wedstrijd omdat zij by winst nog volledig voor het kampioenschap en pro motie strijden. Hoewel de belan gen groot waren, was dit aan de inzet van Evergreen niet te mer ken. De thuisclub had naast de luchthaven Rotterdam het eerste kwartier het heft in handen, maar weldra bleek dat de counters van Evergreen veel gevaarlijker wa ren. De eerste de beste aanval leverde al een doelpunt op. Een solo van Larissa de Hoogd mondde uit in een strafcomer. Daaruit gaf Mar lou Booster het laatste tikje: 0-1. De gasten werden steeds sterker, maar kwamen niet tot scoren. Dat veranderde in de twintigste mi nuut toen Brigitte Dossin een strafbal nam en onder doodse stil te raak schoot: 0-2. Evergreen leek de buit binnen te hebben, maar kwam in de slotfase van de eerste helft bedrogen uit. Verlies van concentratie leidde tot de aanslui tende treffer: 1-2. Dat had nog niet zo erg geweest als Evergreen na rust de draad weer had opgepakt. Maar de ploeg maakte een nerveuze indruk en dat had tot gevolg dat keepster Desiree Korpel voor de tweede keer de puck uit het doel kon ha len: 2-2. De promotiekansen leken te slinken, maar kort voor tijd stelde Marlou Booster de meege reisde aanhang uit Maassluis als nog gerust: 2-3. Trainer Remco Ouwerkerk: „We hebben misschien niet goed ge speeld, maar in deze fase van de competitie tellen alleen de doel punten. Voor de winterstop waren we nog koploper, daarna zijn we wat weggezakt. Ik ben tevreden dat we de draad weer hebben op gepakt, De achterstand op koplo per Leonidas bedraagt nog maar één punt. AMHC'65, dat met 4-1 van Leonidas verloor, staat twee punten achteT op de koploper. Het was voor de eerste keer na de win terstop dat Marlou Booster er weer bij was. Een prima binnen komer om gelijk twee keer te sco ren. Ik stel haar op wanneer we te weinig vrouwen hebben, zoals nu het geval was. Ik hoop dat ik het eerste jaar al succes heb met Evergreen. Wat ik volgend sei zoen ga doen is nog niet bekend. Misschien ga ik zelf wel weer spe len." Door Fred Louter Maassluis - Het had zo mooi kunnen zijn voor het Maassluise MSV71Zelf thuis winnen van RDM en mede-titelkandidaat Jai Hind dat punten zou morsen tegen het nog voor een pe- riodetitel strijdende The Harvards. Dat door heel MSV71 gewenste droomscenario kwam echter niet uit. Aan de Maassluizers zelf lag het gisteren niet. De ploeg van scheidend hoofdtrainer Han van Leeuwen kende geen enkel medelijden met RDM en verpletterde de Rotterdammers met maar liefst 9-1. Het probleem was alleen dat Jai Hind nog niet wilde meewerken aan het kampioensfeest van MSV71 en nipt met 1-0 van The Harvards won. Resultaat van dit alles is dat beide clubs de competitie met 50 pun ten uit 22 duels afsluiten en zo doende een beslissingswedstrijd uitsluitsel zal moeten gaan geven wie er volgend jaar uitkomt in de vierde klasse van hetzondagama- teurvoetbal. Zover is het echter nog lang niet en het is maar de vraag of het cruciale duel über haupt gespeeld gaat worden. Te gen Jai Hind loopt immers nog steeds de strafzaak die is aange spannen door MSV71. De Maas sluizers beschuldigen Jai Hinder- van spelers te hebben opgesteld die op dat moment niet speelge rechtigd waren. Afgelopen, don derdag is MSV71 al gehoord in die kwestie terwijl de Rotterdam mers toen schitterden door afwe zigheid. De consequentie was dat de tuchtcommissie van de KNVB nog geen beslissing kon nemen en deze heeft uitgesteld tot vol gende week. Veel lijkt Jai Hind overigens niet geleerd te hebben van deze zaak want ook gisteren werd volgens tegenstander Harvards weer een speler opgesteld die niet op het formulier stond. Tot overmaat van ramp brak de de persoon in kwestie ook nog zijn been. Een be wijs dat Jai Hind het niet zo nauw neemt met de KNVB-rcglemen- ten bleek gistermiddag ook uit het feit dat de Rotterdammers ge woon om. half drie begonnen, dit in tegenstelling tot MSV71 dat om twee uur van start ging. Dit opgeteld bij de hierboven geme moreerde beenbreuk betekende dit dat de wedstrijd in Maassluis een uur eerder het einde kende dan die in Rotterdam. Lurkend Een periode die de spelers en trai ners in spanning doorbrachten op de middenstip, wachtend op de eindstand van de wedstrijd die concurrent Jai Hind nog speelde en onderwijl lurkend aan de nodi ge pijpjes bier. „Dit is natuurlijk enorm vervelend. Stel je voor dat we vandaag geen kampioen wor den, dan is dat natuurlijk een enorme deceptie voor ons. De KNVB had ook al veel eerder een beslissing moeten nemen in de strafzaak tegen Jai Hind," sprak trainer Han van Leeuwen na af loop toen de tussenstand bij de concurrent nog 0-0 was. Toen bekend werd dat Jai Hind op voorsprong was gekomen en die met meer weg zou geven, daalde de stemming snel tot onder het nulpunt. Teleurgesteld dropen de spelers af richting kleedkamer in de wetenschap dat het kampioen schap nog even op zich iaat wach ten. Maar als de ploeg zo speelt als gisteren is er geen enkele reden om te twijfelen aan een goede af loop voor MSV71. De Maasslui zers combineerden er onder aan voering van uitblinker Virgil Kol- mus lustig op los en na een rust stand van 3-0 stokte de teller dus uiteindelijk bij 9-1. MSV7I-RDM 9-1 (3-0). 20. Chris Kolmus 1- 0,35 en 44 Ismael EI Hadioui 2-0 en 3-0,60. Peter Ducaneaux 4-0,62. Tim Kotmus 5-0, 73 Virgil Kolmus 64), 74. Fabian Keerveld 7-0, 87. Virgil Kolmus 8-0, 90. Remco van der Wat 8-1, 91. Fabian Keerveld 9-1. Bij zonderheden: Scheidsrechter De Graaf gaf geel aan Virgil Kotmus van MSV71 die hierdoor een schorsing opliep voor de even tueel te spelen beslissingswedstrijd en aan Danny Bosdijk van RDM. .WSV72' Bos f70. De Jong), Brown, Duca neaux, Wamaar, Bierhuizen, Van Leeuwen (80. Girdhardi), De Voogd, Virgil Kolmus, Tim Kolmus, Chris Kolmus (73. Keerveld). El Hadioui. RDM: Failing, Ffley, Johanneser», Verbaas, Landman, Cardenas, Van Schayk, Van der Wal, Dits, Bosdijk, Wouters. MSV'71 moest na af loop van de wedstrijd wachten op de uitslag van Jai Hind om eventueel over te kun nen gaan tot een titel- feest. Er werd het nodige biergenut- tigd, maar daar zat nog j een naar na- smaakje aan. Foto Peter Molken- boer Door Mikos Gouka Schiedam—Ursus is er na het fan tastische seizoen waarin alles werd gewonnen dat te winnen viel, niet in geslaagd de successto ry een goed vervolg te geven. De ploeg van trainer Jan van der Vel den verloor gisteren (1-3) van Stol wijk en is daardoor gedegradeerd naar de vierde klasse. Hoewel de overlevingskans nog heel klein was, kwam de klap be hoorlijk hard aan op Harga. De te leurstelling was groot, zo groot zelfs dat Jan van der Velden, die in de voetballerij zo'n beetje alles wel heeft meegemaakt, het niet op kon brengen de pers te woord te staan. Hij wilde de kleedkamer niet uitkomen, hij wilde niet pra ten. Bestuurslid Fred Meerhof wél. Hij liet weten nog een uiter ste poging te hebben ondernomen de straf van de KNVB (drie pun ten in mindering naar aanleiding van de eerder dit seizoen gestaak te wedstrijd tegen Stolwijk) terug gedraaid te krijgen. „Ik heb de bond dat per brief verzocht," al dus Meerhof. „Daarin heb ik ook als beweegreden aangegeven dat als we zouden degraderen er wel eens sponsors zouden kunnen op stappen." Ondanks de minieme kansen op lijfsbehoud - Ursus moest winnen terwijl de concurrentie Hion en Alexandria'66 moesten verliezen - schoot de ploeg als een komeet uit de startblokken. Arjan van der Lee was tot driemaal toe dicht bij de openingstreiter maar het ge luk was niet aan zijn zijde. Zoals zo vaak valt de treffer dan aan de andere kant. Jan Noorlander ont snapte aan de bewaking van de Ursus-defensie en kegelde de bal in de korte hoek achter sluitpost Ricardo Gokke (0-1). Ondanks protesten voor buitenspel keurde leidsman Heijboer de treffer goed. Direct na de thee moest dan alles of niets gespeeld gaan worden. Arjan van der Lee was er weer dichtbij maar Stolwijk-sluitpost Bert Potuyt was attent. Toen ver volgens Rino Both de 0-2 tegen het garen kopte was het definitief Men en macht probeerde Ursus, getuige deze sliding van een Schiedammer, degradatie af te wenden. De Harga-ploeg verloor en daalt af naar de vierde klasse. Foto Peter Moikenboer over. Marco Herben schoot nog wel de aansluitingstreffer van ver buiten de zestien tegen het garen maar het zou de laatste treffer van Ursus in de derde klasse beteke nen. De overtuiging nog langszij te komen ontbrak, al wisten Mar co Herben en middenvelder Ed win Ibrisimovic hun huid nog duur te verkopen. In blessuretijd moest Jerry van Schijndel nog aan de noodrem trekken bij Jan Molendijk en de terecht toegekende strafschop werd door Bert Potuyt binnen ge schoven. Ricardo Gokke was er toen al niet meer bij. De doelver- dediger was bij een actie ver bui ten zijn zestien meter tegen een blessure opgelopen en moest voor onderzoek naar het ziekenhuis. Hennie Gokke, elftalleider en va der van de keeper, was teleurge steld. „Wij degraderen natuurlijk niet door deze wedstrijd. Uit bij Hion, Moordrecht en noem maar op, hebben we het laten liggen. We hebben vandaag ook weer een paar goede mogelijkheden gehad, maar helaas wide de bal er niet in." Na twee kampioenschappen nu dus een inktzwarte dag op Harga. De Schiedammers moeten met nieuwe trainer Jaap van der Noll in de vierde klasse plaatsnemen. Of de spelersgroep intact blijft is nog de vraag. Ursus is dus weer terug bij af. Ursus-Stohvijk 1-3 (0-1). 11. Jan Noorlan der 0-1, 53. Rico Both 0-2,69. Marco Herben 1-2.92. Bert Potuyt 1-3. Bijzonderheden: Arbiter Heijboer gaf geel aan Ricardo Gokke. By Ursus ontbraken Guy Fiegel, Rick Killerstijn (geschorst), Martyn van der Lee (werk). Raymond We ber zat op de bank. Vanaf 1 mei is hy voor vier duels geschorst. Ursns: Gokke (65. De Jonge), Van Schijn del, Herben, De Vnes, Dil, Ibnsimovic, Van Beek, Van der Lee, Nicolaas. De Groot (46. Weber). Dorp.eme(65. VanTilborg) Stolwijk: Potuyt, Molendijk, Teeuwen, Perry Boer, Catalan, Jan Boer, Both.Akou- cham. Verdoold, Anker, Noorlander. Door Nick van der Sluis Vlaardingen Voor Vlaardingen Holy is Ridderkerk Rowdies, de debutant in de hoofdklasse Zuid, aanvankelijk een moeilijke tegen stander gebleken. De ploeg van coach Pepito Zielinski is ambiti eus en heeft hooggespannen ver wachtingen van deze competitie. Tegen Schiedam echter openden de Rowdies verleden week met een nederlaag, ook aan de Zwalu wenlaan in Vlaardingen bleven de Ridderkerkse honkballers afgelo pen weekeinde met lege handen (9-6 nederlaag) staan. Een degelijk geconcentreerd Holy bouwde snel een voorsprong op (2-0 en 6-1),waarna Ridderkerk Rowdies alleen in de vijfde inning echt imponeerde met een home run van Dennis de Munnik, die Raymond Jager van de honken meenam. Daardoor kwam Row dies terug tot 6-3, maar al in ge lijkmakende slagbeurt wilde Efril Calmez laten zien dat ook hij de bal stevig kan raken en zijn hit verdween over de hekken. Met die kale home rum bouwde Holy de voorsprong verder op tot 7-3. „En daarna was het gewoon een kwestie van de wedstrijd gecon troleerd uitspelen," legde coach John van Westrenen na afloop te vreden uit. Zijn ploeg had dan ook goed gespeeld en met name Dan ny Rossoni heeft nog steeds niet aan aanvallende krachten in moe ten leveren. Bovendien werd hij degelijk gesteund door zijn veld, dat weliswaar twee fouten maak te, maar die bleven zonder gevol gen. Overigens was het voor de trouwe Holy-supporters even wennen aan de nieuwe outfit van Vlaar dingen Holy. Een nieuwe sponsor, Dop en Dop Vastgoed bv, bete kende ook nieuwe pakken. Aan slag bleek dat te stimuleren, want niet minder dan drie spelers van Holy imponeerden in het slag- perk. Home run-hitter Efril Cal mez (0.500), eerste honkman Ste ve Naarden (0.500) en Theo Zuidam (p.500) Itwamen vier keer aan slag en sloegen daarvan twee keer raak. „Ik hoop dat deze zege inspire rend heeft gewerkt voor mijn ploeg, want de nipte nederlaag, de vorige week bij Rotterdam Orio les, was maar moeilijk te verwer ken geweest. Ze wilden dat blijk baar vandaag rechtzetten. Ik was," bevestigde John van Wc si renen dan ook, dik tevreder Rotterdam - De oude rivaliteit tus sen Sparta en Schiedam, die nog stamt uit de tijd dat beide ploegen op het hoogste niveau in de lande lijke softbalcompetitie acteerden, bestaat nog steeds. Dat heeft de ploeg van coach Leo Buiteman gistermiddag in de eerste con frontatie (2-1 nederlaag) in deze competitie wel ervaren. De rentree van Sparta (na de fusie met en vooral dankzij Feyenoord) in de eerste klasse kende de vori ge week geen florissante start, maar toen Schiedam in de eerste wedstrijd gistermiddag kwets baar bleek, werden alle vocale re gisters weer eens opengetrokken. Misschien wel daarom imponeer de Sparta/Feyenoord net iets meer en won het de eerste wed strijd met 2-1. Gyselle Korpel kon op een fraaie tweehonkslag van Pauline van Leeuwen tegenseo- ren. In de tweede wedstrijd nam Schiedam op overtuigende wijze revanche en brachten de Spar- taansen al in de tweede inning in kansloze positie door naar 6-ü weg te lopen. „Toen konden we toch weer laten zien dat we een goede slagploeg hebben," kon de Schie- damse coach tevreden vaststel len. Voorburg - SWSMC is gisteren in de uitwedstrijd te gen Wilhelmus niet verder gekomen dan een 2-2 ge lijkspel. Bij winst hadden de Schiedammers verze kerd geweest van de derde 'periode' maar zover kwam het gisteren dus (nog) niet. De ploeg van Guus Haak is nu afhankelijk van de gis teren afgelaste wedstrijd Quick-VIOS, die morgen avond wordt ingehaald. Bij winst is het Haagse Quick de winnaar van de periode, bij enig ander re sultaat is dat SWSMC. Gisteren hadden de Schie dammers het helemaal aan zichzelf te wijten dat het competitietoetje niet werd binnengehaald. DeHaak- brigade speelde met name in de eerste helft uitste kend en de 0-2 ruststand (treffers Murat Babakan en Alberto Lima) was dan ook volkomen verdiend. In de tweede helft kwam Wilhelmus via een prachtig genomen vrije trap al snel op 1-2 en kon twintig mi nuten voortijd zelfs nog langszij komen. SWSMC kreeg nog wel kansen op een derde treffer maar door een dosis pech werden die niet verzilverd. Capelle aaan d en IJssel - De honkballers van Schie dam hebben gistermiddag in Capelle niet alleen ver rast door met 9-10 van Euro Stam te winnen, maar daarmee ook geïmponeerd. De Capelse ploeg kan nog steeds teren op een selectie die competitie op landelijk nivuea heeft gespeeld en het verlies was op het sportpark De Schenkel dan ook moetijk te verteren. Vooral de beide Schiedamse pitchers - Leslie Ger kema (4-3-11-1), die zes innings fantastisch stond te gooien - maakten indruk. Zijn broer David Gerke ma (3-04-0) maakte als winnende pitcher de wed strijd af. De winst kon Schiedam namelijk pas in de laatste slagbeurt verzilveren, toen Robert Meyer met een fraaie twee honkslag de zegereeks op gang bracht. Door hinderen kreeg hü vervolgens een vrije loop naar het derde honk en toen David Gerkema een solide honkslag plaatste, kon Meyer over de thuisplaat komen. In de gelijkmakende slagbeurt van Euro Stars hield David Gerkema vervolgens de Capelse slagbeurt goed onder bedwang. Zondagvoetbal derde klasse For tuna Vlaardingen-Hellevoctslu5s2-3 (2-2). De eerste helft domineerde de ploeg uit Vlaardingen en werden de doelpunten gescoord door Jeroen Y/ümus (1-0) en Ro nald Nelemans (2-0). Ondanks de vele kansen zag de for matie geen kans te winnen. De bezoekers pakten met de winst de derde periodetitel. Arie Tol kreeg geel. Vierde klasse Hermes DVS-SVDPW 3-2 (1-2). De eerste helft domineer de SVDPW en nam de ontvangende partij een afwachten de positie in. Robin Voets was verantwoordelijk voor de twee treffers aan SVEPW-zijde en de doelpunten van Hermes DWS kwamen van Paul Wamaar, Roy Brons geest en Kevin Stiefel. RKWIK-RAVA 3-1 (1-1). Ondanks de achterstand na een halfuur, zag de ploeg uit Vlaardingen kans de punten in de wacht te slepen. Het eerste doelpunt was afkomstig van Jeroen Ploeg (strafschop). Guus van Adrichem en Raymond de Rond volgden zijn voorbeeld. Postduiven-VDL 4-1 (1-0), Door veel geblesseerden en een aantal schorsingen verscheen de formatie van Joop Mom gehavend ten tonele. Bij de rust keken de Maasslui zers tegen een achterstand aan. Na de thee kwam het eni ge doelpunt van de voet van Ruud den Engelsman en werd de wedstrijd door de kampioen rustig uitgespeeld. HWD-Excelsior'20 0-2 (0-1). De op een vierde plaats ge- eindige ploeg uit Schiedam kreeg legio kansen waarvan er slechts twee benut werden door Steven Dijkstra en Er- sin Kaplan. De Thurlede-formatie zou bij winst van VDL de dan veroverde periodetitel van de Maasluizen, overne men. maar trainer Henri van Leeuwen eti de zijnen vis ten achter het net. DRGS-GDA 1-5 (0-3). Omdat er niets meer op het spel stond en het de laatste competitiewedstrijd was, hield DRGS het al snel voor gezien. „Diaz Pina en Hennie van Dam speelden hun afscheidswedstrijd en het is jammer dat ze met een nederlaag afscheid van het team moesten nemen," aldus voorzitter Joep den Brinker. Het enige d oei pu nt kwam van Richard Lecker. SOA-VFC 3-2 (1-1). In de eerste helft scoorde Berry van Rij en de formatie van René Oomen ging met een gelijke stand thee drinken. Thomas Raaymakers scoorde de tweede Vlaardingse treffer. VFC eindigde op de zesde plaats in het klassement. Rockanje-ODC 3-2 (3-2). Ondanks de inzet van de spelers en de juiste motivatie kon de ploeg niet met de punten naar huis. „We keken al snel tegen een achterstand aan, maar we hebben alles gegeven om toch nog een leuk re sultaat te krijgen." aldus trainer Hany van Kapel. Net voor de thee vond José Rodriques het net en Marcel de Koning volgde zijn voorbeeld. HSC-Maasstad 4-4 (1-1). Een gelijkopgaand duel waarin beide partijen met open vizier speelden en er weinig overtredingen plaatsvonden. Dennis Manneke scoorde voor rust de enige treffer en breidde het doelpuntensaldo uit met nog drie doelpunten in de tweede helft. RTG-Demos 2-2 (0-1). „Het was een lekkere wedstrijd en er stonden geen belangen meer op het spel, dus konden we de partij rustig uitspelen," aldus oefenmeester Henk van Loenen. De doelpunten kwamen van Serder Temis- kan en Raymond Oudijk scoorde uit een penalty. Schiedamse Boys-DPZ 44 (2-2). Hoewel het er naar uit zag dat de Schiedammers er met de winst vandoor zou den gaan, konden ze de voorsprong niet vasthouden. En kele minuten voor tijd kreeg de ploeg nog twee doelpun ten tegen. De doelpuntenmakers waren Dave van de Hurk (driemaal) en Karl Snoek. Pollux (v)-Rijswijk 0-3 (0-2). Pollux wist de geboden kan sen niet tc benutten en Hel de tegenstander daarom vrij gemakkelijk met de volle buit vertrekken, Ommoord-Asvion (v) G-2 (O-O), Marsika Mulder was de grote vrouw aan Asvion-zijde door na rust tweemaal te scoren. Alecto-Asvion (m>3-3 (2-2). Een zeer spannend duel waar in de ploeg van oefenmeester Bric Braams tot driemaal toe een voorsprong uit handen gaf. Jasper van de Voorn, Ronald Jacobs en Amoud Wanders waren trefzeker. Spirit (mPSouburgh 2-0 (2-0). De voor rust verkregen voorsprong werd simpel over de eindstreep gehaald. Spi nt blijft op de vijfde plaats op de ranglijst. De treffers wa ren van Sander Jansen en Jeroen van Duikcren. Nieuwegein-Spirit (v) 4-0. Een terechte nederlaag. Verle den week tegen Waalwijk werd voor het eerst gewonnen maar tegen Nieuwegein was het verschil weer te groot Spijkenisse-Pollux(m) 1-1 (1-0). Sjoerd van Beek maakte de gelijkmaker. Door het gelijkspel blijven de VWsrdin- gers op de derde plek op de ranglijst Evergreen (m)-Bleïswijk 1-1 (0-0). Eric Alblas bracht de Maassluizers op een voorsprong maar een winnende tref fer behoorde met tot de mogelijkheden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5