Laatste kwartier wordt Hermes DVS noodlottig Harga-club verspeelt riante voorsprong én promotiekansen Verrassende zege Holy op Schiedam Koevermans: kijkoperatie Jan de Jager een tevreden mens DWS wacht op groen Jicht Sjaak Groen uit de sportraad Zaaltnernooi in Groenoorhal Asvion en Pollux blijven in evenwicht Harga speelt zich veilig Martin Schouten morgen favoriet in wielerkoers Tennissers Holy komen sterk terug Richard de Groot tweede in Breukeien Puntje voor Spirit-vrouwen Rotterdams Dagblad Maandag 4 mei 1998 Schiedam Excelsior'20-spjts Danny Koevermans gaat onder het mes. De getalenteerde Sehie- damse voetballer moet binnen kort een kijkoperatie aan de knie ondergaan. Koevermans, dit sei zoen topscoorder van de Thurle- de-ploeg, moest de laatste compe titiewedstrijden als gevolg van de knieklachten aan zich voorbij la ten gaan. Wanneer het medisch onderzoek aan het gekwetste ge wricht wordt uitgevoerd, is nog niet bekend. Apeldoorn—KV Vlaardingen heeft de reeks gewonnen wedstrijden van de laatste weken doorgetrok ken en versloeg afgelopen week einde ook Atalante (15-17). De Vlaardingers wachtte een niet al te ingewikkelde klus tegen Ata lante. De opponent neemt in de veldkorfbal-competitie de laatste plaats in met slechts één punt uit elf duels. De Vlaardingers zelf hebben tien punten overgehou den aan elf wedstrijden en staan op de vierde positie maar wel met de nummers vijf en zes met het zelfde puntenaantal. Zaak dus om geen fout te maken tegen de zwakke tegenstander. De formatie van trainer Jan de Ja ger bleef geconcentreerd maar kon niet verhinderen dat het een zeer spannende strijd zou wor den. Tot de rust leek alles in orde met een 8-6 voorsprong. Toch kwam de Apeldoomse formatie terug en bij 14-14 leek het even mis te gaan. Met nog vijf minuten op de klok en de stand 15-16 voor de Vlaardingers, maakte Marlou van Geer aan alle onzekerheid een einde door fraai te scoren. Ro nald Verweij had zich daarvoor niet onbetuigd gelaten door me nigmaal te scoren. Door het ver lies van Deto is Vlaardingen zeker van behoud van de plek in de overgangsklasse. Schiedam/Ridderkerk Het be stuur van de Sehiedamse hanbal- vereniging DWS ziet wel wat in een associatie Ridder- kerkse Satumus'72 tbs heb ben een principe-ow. enkomst afgesloten voor wat betreft de sa menwerking met betrekking tot de invulling van het eerste man- nenteam. Het is nu wachten op het Nederlands Handbal Verbond (NHV) dat voor de krachtenbun deling het licht op groen moet zet ten. Als dat gebeurt, is het de be doeling dat de Sehiedamse sport hal Groenoord de thuishaven wordt van de handballers. Na 24 jaar trouwe dienst is Sjaak Groen (Water vrienden) uit de Sehiedamse sportraad getreden. Hij heeft zich wel als plaatsvervangend be stuurslid beschikbaar gesteld. Ook Jan Kroon (handbalvereni ging Ventr :-s - noodgedwon gen - uit de -ï --atraad verdwenen. Hij is bij de rormatie van de nieu we sportraad afgevallen op de ver ordening van de gemeente die be paalt dat van één vereniging maar één lid zitting mag hebben in de sportraad. Ook Cor van de Toom was lid van de sportraad, maar hij is sinds de fusie van HVC en UVG nu dus ook aangeslote tl bij de fu sieclub Ventura. Hij blijft wél deel uitmaken van het bestuur. Voor Berry Antonissen (Uruus) en Luc Franken (SWSMC), die zich kandidaat hadden gesteld voor de sektie I, was geen plaats in de sportraad. Zij hadden zich tijdens de vergadering in september van het vorig jaar aangemeld, maar daar was abusievelijk aan voorbij gegaan. De zittende leden (voor zitter Frans van Krugten, Wim de Wolff, Mario Krabbendam en Guus Helmer) hadden hun plaats immers niet verkiesbaar gesteld. Schiedam Het team van Her mes DVS verdedigt vrijdag 8 mei de titel die vorig jaar in het zaal- voetbaltoemooi van HBSS werd veroverd. De nieuwe editie van het sportevenement vindt plaats in de Sehiedamse Groenoordhal. Deelnemende verenigingen zijn VZ'81, Hermes DVS, De Mus- sehen, MSV71 en vanzelfspre kend HBSS. Het toernooi begint om 19.00 uur. Een dag eerder, donderdag 7 mei, wordt in de Margriethal het tradi tionele HBSS Hallen-toernooi ge houden. De krachtmeting geldt als afsluiting van het zaalseizoen. Door Sander Sonnemans Schipdam De klap k"'am gisteren keihard aan op Harga. Hermes DVS leek zich in het openingsduel van de nacompetitie tegen het Haagse SOA in een kansrijke positie voor een succesvol vervolg te hebben gemanoeu vreerd, maar kreeg in het laatste kwartier ve nijnig het deksel op de neus. In de vijftien slotminuten maakte het fysiek sterke SOA de 3-0 achterstand ongedaan en ging ook nog eens óver de Harga-cb h heen: 34. Lijkwit was het gezic.it van trai ner Hans de Rover nu de enorme deceptie. Frustratie, teleurstel ling en boosheid haackm zich meester van Hermes' oefenmees- ter gemaakt. Even leek het erop dat hij buiten bij de zij-ingang van de 'catacomben' een behoorlijk lijntje wilde gaan spannen om er de vuile was eens lekker aan te la ten wapperen, maar de geplaagde oefenmeester kon zich nog net op tijd bedwingen en zocht zorgvul dig naar zijn woorden. „Dit," be gon hij zijn terugblik op de wed strijd waarin zijn ploeg dankzij een treffer Dennis Dekker al in de eerste minuut aan de leiding kwam, „mag natuurlijk nooit ge beuren. Dat je dit nog weggeeft! We hebben een aardig elftal. Dat eerst Dennis Dekker ziek uitvalt, ik Ed Hazebroek moest wisselen omdat hij geblesseerd was ge raakt en René Grimmius uitviel, mag nooit het excuus zijn." Het uitvallen van Dekker ('Ik heb de hele zaterdag ziek op bed gele gen en heb alleen maar gepoept en gekotst') was wel een behoorlij ke aderlating voor Hennes. De aanvaller scoorde zelf de ope ningstreffer en stond aan de basis van nummertje twee. Juist in cru ciale wedstrijden kan Dekker, door zijn onberekenbare acties, van onschatbare waarde zijn. Wat was dan wél de oorzaak van de onthutsende nederlaag? De Rover was duidelijk. „Dit elftal mist op sommige momenten de absolute over-mijn-lijk-mentali- teit, We hebben te weinig killers. Bovendien lieten we ons in de tweede helft veel te ver terug drukken." De mentaleit die Her mes DVS ontbeerde, daarover be schikte de Haagse tegenstander wél. De ploeg heeft enkele bon- kinge spelers, met de kousen om laag, die het duel niet schuwen en er zo nu en dan stevig inkletsen. En dat leverde SOA ook de verras sende zege op. In één kwartier stelden de Hagenaars op ondub belzinnige wijze orde op zaken, kwamen na de 2-0 en 3-0 van Ke vin Stiefel op gelijke hoogte en maakten in de laatste minuut de Sehiedamse deceptie (4-3 kopbal Sander Jansen) compleet. 'Wat is dat Hermes stil, wat is dat Hennes stil'. Het overwinnings lied van SOA dat in de kleedka mer luidkeels werd ingezet, moet Hans de Rover en de zijnen door merg en been zijn gegaan. Nage noeg het hele seizoen werd de (eerste) periodetitel van de vierde klasse D gekoesterd. Dat de titel veroverd zou worden door het Maassluise VDL, stond op den duur als een paal boven water. Geblesseerd 'Dan maar promoveren via de na- competitie', werd op Harga ge dacht. Maar de promotiedroom is zo goed als zeker over, hoewel De Rover zich, met de wedstrijd te gen Postduiven in het verschiet, nog niet gewonnen geeft. „We hebben altijd nog een kans, al is het maar een kleintje." Opvallend om te zien was dat gis teren nog slechts één van de vorig jaar overgekomen Excelsior'20- spelers in de hoofdmacht acteer de: Dennis Egging. Banyël Bak boord keek geblesseerd toe, Jai- mie Eikmans is door De Rover uit de selectie verbannen, Richard van der Meer is eigenlijk nooit een basisspeler op Harga geweest en ook Altan Haleplioglu was er zondag als geblesseerde speler bij. Jaimie Eikmans is een verhaal apart. Hij verklaarde het afgelo pen week voor een oefenduel m de kleedkamer niet te zien zitten als rechtsback te moeten spelen, waarop Be Rover zei hem dan niet meer nodig te hebben. Eikmans kleedde zich aan en vertrok. „Eik mans heb ik er steeds bij gehou den ondanks dat nij in verband met zijn opleiding nauwelijks nog kon trainen. Als je dan zó rea geert, ja, dan houdt het op." De Rover houdt er rekening mee dat de 'Exeelsior'20-jongens' vol gend seizoen terugkeren naar Thurlede. „Ze zijn daar wegge gaan door het beleid. Dat is nu an ders." Hermes DVS-SOA 34 (24). 1. Denrus Dek ker 1-0,16 en 57 Kevin Stiefel 2-0 en 3-0, 32 SanderJansen3-l,85 Willem Moerland 3-2, 86 Jeffrey Hagendyk 3-3, 89 Sander Jansen 34. Bijzonderheden- Daan Lang straat (Hennes DVS) en Ene Douw (SOA) kregen geel Hermes DVS: Droge, Egging, Hazebroek (70. Langstraat), Leber, Vlasveld, Van der Caag, Arslan, Stiefel, Dekker (35 Wamaar), Gnmmius (85. De Groot), Bronsgeest SOA: Kubitza, Richard Kipp, Heesbeen, Van Leeuwen (SO. Van Riet), Douw, Hagen- dijk, De Boer (62. Michel Kipp), Jansen, Sinke (60. Martin), Ludwig, Moerland. Kevin Stiefel kraait het uit van plezier na zijn tweede treffer. De vreugde was van korte duur, want niet veel later bleken zijn doelpunten van generlei waarde. Foto Peter Molkenboer Honkballer Martin van Veen neemt dankbaar de felicitaties in ontvangst nadat hij een home-run heeft geslagen. Fotu rfiter Molkenboer Door Nick van der Sluis Waardingen - Winnende coaches hebben meestal gelijk, verliezen de hoeven daarmee nog niet altijd ongelijk te hebben, Maar de ne derlaag van Schiedam, gisteren in Vlaardingen, tegen Holy (6-5) werd de cnc'res van de Sehiedam se honk rmatie door sommi ge speleis niet in dank afgeno men. In de laatste Vlaardingse slag beurt, bij een gelijke stand (5 5) nog en met Ene Tarmond voor Holy op het tweede honk, zegden de beide coaches van Schiedam - Rob Poulus en Arie Korpel - plot seling het vertrouwen in pitcher David Gerkema op. Tot dat mo ment had Gerkema de wedstrijd behoorlijk onder controle, maar de twee honkslag van Eric Tar mond zaaide toen zoveel onrust in het Sehiedamse zelfvertrouwen dat Arie Korpel David Gerkema van de heuvel haalde en Lesley Gerkema de ondankbare taak kreeg de wedstrijd in elk geval tot een verlenging te brengen. De tweelingbroer leek even in die op dracht te slagen. De gretige Holy- siagman Martin van Veen (eerder in de wedstrijd nog goed voor een home run) werd met drie slag uit geschakeld en ook de altijd trefze kere Danny Rossoni kreeg daarna niet voldoende vaart achter de bal om het eerste honk te bereiken. Schiedam leek weer uitzicht op beter resultaat te krijgen, voorlo pig moest op dat moment alleen nog maar de derde Vlaardingse slagman voor 'nul' naar de kant verwezen worden. Maar catcher Efrill Calmez had een andere op lossing voor ogen. Met een droge klap joeg hij de bal kort achter het eerste honk, buiten bereik van de Sehiedamse rechtsvelder, bereik te Calmez veilig het eerste honk en, beslissend voor de wedstrijd, snelde Eric Tarmond over de thuisplaat. Aantrekkelijk Vlaardingen Holy en Schiedam speelden een aantrekkelijke wed strijd. Holy opende de score in de tweede inning. Het antwoord van Schiedam bleef niet lang uit. In de derde inning sloegen Michel Vervloet en Robert Meijers de bal buiten bereik van de Vlaardingse midvelder over het hek en kwam Schiedam op een 1-2 voorsprong. Schiedam vergrootte die in de vierde inning - via Lesley Gerke ma - tot 1-3 en in de vijfde inning werd het zelfs 1-5. Toen vond Holy-cuach John van Westrenen de tijd rijp om in te grijpen. Startende pitcher Stefan Droog werd naar de kant gehaald en Danny Rossoni kreeg op de plaat de opdracht Schiedam van verder scortr te houden. Ros soni slaagde daarin. Een stevige pep-talk in de dug-out gaf de Vlaardingse slagploeg ook weer zoveel impulsen dat er al in de ge lijkmakende zevende slagbeurt gescoord kon worden en de tegen stander weer in zicht kwam. Op de home run van Martin van Veen zorgde Zuidam voor 2-5, Eric Tar mond voor 3-5 en verkleinde Van Veen zelf de achterstand tot 4-5. Michael Janson bracht vervolgens in de achtste inning de stand in evenwicht waarna de ontknoping voor de thuisploeg positref uitpak te. „Je weet na afloop natuurlijk pas of het ingrijpen van de coach suc cesvol is geweest," hield John van Westrenen zijn Sehiedamse colle ga's na afloop de hand boven hun hoofd. „Ik heb ook lang geaarzeld of ik Stefan Droog wel of niet, eer der oflater, van de plaat zou ha len. Mijn wissel in de zesde inning pakte wel goed uit." Met gepaste trots wees Van Westrenen er nog maar eens op dat de kwaliteit in de ploeg aanwezig is. „Dat hield ik het vorig seizoen al vol. Nu, na drie wedstrijden «u vier punten bevestig ik dat nog maar eens. De ze overwinning is bovendien goed voor het moreel van de ploeg. We spelen voorlopig lekker mee in de competitie." DoorMikos Gouka Schiedam De hockeysters van Asvion en Pollux hebben elkaar gisteren in Schiedam volledig in evenwicht gehouden. De 1-1 eindstand was voor de rust al bereikt en werd door iedereen gezien als een terechte Uitslag. Hoewel het geen hoogstaande par tij was kregen beide partijen wat ze ver dienden. De statistieken voorafgaande aan het duel gaven al aan dat het publiek niet de twee beste formaties uit de afdeling te zien kregen. Pollux stond vijfde met 21 punten uit 20 duels en thuisclub Asvion twee posities lager met één punt minder dan de Vlaardingsen. De inzet van het duel was dan ook louter en alleen prestigestrijd tussen Schiedam en Vlaardingen. Alleen voor de zusjes Wattez zat er k 1 meer in dan dat. Babette Wattez vervulde Zo spitsposi- tie bij Pollux terwijl haar zus Gouty Wattez de defensie van Asvion leidde. De derde klasse A zouter volgend jaar nog weieens een Wattez bij kunnen krijgen. Vader Jan traint momenteel Spirit en dat heeft inmid dels zo'n grote achterstand op de concur rentie dat het een klasse afdaalt richting de afdeling waarin zijn beide dochters dus spelen. Hans Hill, interim-trainer bjj As vion, was voor het duel positief gestemd. We spelen volgende week tegen de boven ste en dus zou dit weieens de laatste wed strijd kunnen zijn die we winnen. Op de ranglijst kan er niet veel meer gebeuren maar zo'n streekderby is altijd leuk om te winnen. Vorige week wisten we Ommoord te verslaan met 0-2 door twee treffers van Mariska Mulder en toen hadden we veel in vallers. Die hebben we vandaag weer. We moeten zelfs met tien speelsters starten omdat Mariska Mulder nog snel hierheen moet komen. Zij speelt eerst met een ander team. Daarnaast hebben verschillende vrouwen gisteren nog gespeeld." De start was dan ook voor Pollux dat in Schiedam In de veldkorfbalcompetitie heeft Harga gisteren goede zaken gedaan. Niet alleen de overwinning (17-8) op KZ lei den was reden tot lachen, maar zeker ook het feit dat de formatie van trainer Ed Pak nu veilig is. De Schiedammers stonden de gehele wed strijd voor en gingen rusten met 8-6. Alleen de eerste fase na rust was matig en de Lei- denaren kwamen terug tot S-8 maar direct daarna werd het gaspedaal weer volledig in gedrukt metais gevold n treffers op rij. Sven Pappers seooro .al en Jordi Ma- JGul Wist dliê keer „Iïêt Was een redelijke wedstrijd van ons waarin we toch de betere ploeg waren. Met name die fase met negen treffers op rij was zeer goed. We zijn nu elk geval veilig," was Ed Pak tevre den. rechtsback Maaike Petri en rechtshalf Car- iien van der Borden haar beste speelsters had. Tot echte kansen leidde het echter al lemaal niet. Tot vlak voor rust Babette Wat tez in balbezit kwam. Haar vlijmscherpe pas bereikte Patty van der Kooy die op het juiste moment naar binnen was gesneden en vanuit een onmogelijke hoek Asvion- keepster Debbie Broekhuizen wist te passe ren (0-1). Pollux dacht die voorsprong tot de rust te kunnen consolideren maar rekende buiten Dieuweke Prins die een strafcomer tegen de plank wist te slaan (1*1). Na de pauze bleef het wedstrijdbeeld onge wijzigd, Beide teams hielden elkaar in evenwicht en het spel speelde zich dan ook veelvuldig op het middenveld af, Beide for maties kregen nog een goede mogelijkheid om alsnog de volle winst te grijpen. Eerst -vas hei Pollux waar speelverdeelster Ra chel Boer hard insloeg en via de stick van Babette Wattez vloog de bal het doel in. De arbiter constateerde echter te hoog inslaan en keurde de treffer af. Voor Asvion was we derom Dieuweke Prins dicht bij een treffer. Met veel gevoel stïfte ze bal over de keep- ster maar tot ontzetting /an 'tout' Asvion verdween de bal langs de verkeerde kant van de paal naast bet doel. Na afloop waren beide coaches toch in hun sas met het resul taat. „We hebben vandaag goed gespeeld. In de slotfase kregen we nog wat kansen maar belaas. De uitslag is zonder meer te recht te noemen. Af en toe moet ik mijn ploeg weer wat wakker schudden maar wat wil je als er zo'n vijf speelsters binnen de lij nen staan zonder enige ervaring. Met het inbrengen van oud eerste elftalspeelster Patricia Hol probeerden we nog wat te for ceren maar helaas," sprak oefenmeester Hill na afloop. Nicolien de Rond, coach van Pollux, was minder te spreken over het ver toonde spel. „We hebben niet onze beste wedstrijd gespeeld. Toch is het resultaat te recht. Beide ploegen deden niet veel voor elkaar onder. Wij hebben toch te veel de lange bal gespeeld. Onze corner liep ook niet maar dat was mede door het goede uit lopen van hun keepsteraldus De Rond. Hans Hill weet nog niet of hij ook volgend jaar actief is bij de vrouwen van Asvion. „Ik heb wat andere aanbiedingen gehad. Ik wil met deze ploeg naar de tweede klasse en daar moet iedereen in mee. Ik kom van Voorne, waar ik weg moest omdat ze dach ten dat met mij de overgangsklasse onhaal baar zou zijn. We stonden bovenaan en nu staan ze negende. Het heeft allemaal wat tijd nodig maar deze ploeg is heel jong en heeft voldoende talent." Asvion-Poliux 1-1 (1-1). 28. Patty van der Kooi Dieuweke Prins 1-1 Asvion; Dotbie Broekhuizen, Gouty Wattez J.j eke van de Wete mg. Vera van de Vlerk, Maaike Hulst, Ku sten Blocn, Jannette Slomer, Femice Mulder, Monique Boghal Dif-aweke Pruis. Mariska Mulder. PoÜux: Margreet van Halewyn. Sophieke Thunner, Maaike Petn, D^irée Keulen, Ralda van de Berg, Car- lien van de Borden, Rachel Boer, Jatta Voerman. Ka- tmka Kuil, Babette Wattez, Linda van de Velden (Patty van der Kooy) Vlaardingen Wie houdt morgenavond Martin Schouten af van een victorie in de wielerronde van Vlaardingen? De thuisrijder is doordat hij afgelopen jaren steeds net naast de hoofdprijs heeft gegrepen, niet alleen gebrand op de eerste plaats. De Vlaardin- ger verkeert momenteel ook in een bloedvorm. Een ding ontbreek nog, een overwinning. In de meeste koersen in dit vooijaar ontbrak hij vrij wel nimmer aan het front. In de twee klassiekers die Martin Schouten voor zijn nieuwe vereniging Delta reed in de ciubcompetitie, behaalde hij tweemaal de derde plaats. Donderdag in 's-Gravendeel moest hij alleen clubmaat Jan Goedendorp voor zich dulden. Gemakkelijk zal Martin Schouten het niet krijgen. Het deelnemersveld herbergt een aantal illustere na men. Zoals die van ex-prof Louis de Koning. Op de lijst staan verder Perry Bothof, Peter Voshol, Piet Ei kelenboom, Bert Dekker, Roland Rozenveld en Ro nald Roos. Schouten is niet de enige regionale deel nemer. Naast de Maassluisje broertjes Bergwerffzijn dat de Schiedammers Stijn Boschkex en Jeroen van Hoorn. Hij is druk in de weer met sprintwedstrijden op de tandem. Iets dat hij samen doet met de visueel gehandicapte sporter Sander van der Donk. De start voor eliterenners en neo-amateurs is om 18.30 uur. Het wielerfeest begint aan de Vlaardingse Kethelweg al om 16.45 uur met de wedstrijd voor cyclo-sportie- ven en veteranen. Ook hier is een thuisrijder favoriet en wel Jaco Tettelaar. Voor hem komt de tegenstand van plaatsgenoten René den B'. Ronald de Bie, Edwin van den Bos, Jan van Ger n, Louis d^n Haas, Rene Hulsman, Cor Janse, Feme van der Touw en uiteraard van Ronald van der WaL Vlaardingen De eerste klasse A van de landelijke tenniscompetitie kende gisteren op de derde speel dag een ware derby. Het Vlaardingse Holy deelde aan de Willem de Zwijgerlaan de punten met De Blinkert uit Capelle aan den IJssel: 3-3. De Capelse bezoekers namen na de enkelspelen zelfs een 1-3 voorsprong. Sander Kruis speelde in de eer ste set nagenoeg foutloos tegen Enrico de Boer, die zich gaandeweg sterk terugknokte. Kruis verspeelde in de beslissende set eerst een 4-i voorsprong, maar sleepte de partij toch in de wacht. Jeroen van Assen delft wilde graag tegen Teun Verschoor spelen. Hij startte sterk met een 6-4 setwinst, maar de Vlaardin- ger liet in het vervolg zijn kansen liggen tegen voor malige Rotterdams Dagblad Masters-kampioen Ver schoor. Koly-speler Stefan van der Meer was in zijn single kansloos tegen Michel van Straten. Sander Penning redde in het enkelspel de eer voor de thuis club. Hij versloeg na een spannende driesetter Bjait- go Hogervorst. De goed ingespeelde Holy-dubbels zorgden uiteindelijk voor de 3-3 eindstand. „De dubbels zijn onze troeven," meende Holy-cap- tain Enrico de Boer. „Wij hebben bij ons debuut op het hoogste niveau weer drie belangrijke purJen be haald. Handhaven in de eerste klasse behoort nu ze ker tot de mogelijkheden. Jeroen van Assendelft en ik kregen in het enkelspel onze kansen. Volgende week wacht de uitwedstrijd bij hekkensluiter TEAN in Alphen aan den Rijn. Daar moeten wij weer be langrijke punten halen. Holy moet waken voor over schatting, want elke zondag is er weer één." De Blinkert-captain Teun Verschoor was redelijk te vreden met de puntendeling: „De kruisfinales zijn onhaalbaar geworden, maar aan de andere kant zit degradatie er ook niet in. Het is vreemd. Na drie speeldagen lijkt het voor ons het seizoen als we heel blijven een bekeken zaak. Wij gokken dit jaar nog wel eens verkeerd met de singles. Dat is vaak net het verschil. Vorig seizoen bepaalde De Blinkert ook veel punten in het dubbelspel, maar dit jaar' blijven wij in de dubbel regelmatig met lege handen." TV Holy-TV De Blinkert 3-3. Enrico de Boer-Sander Kruis 1-6,6-3,4-6; Jeroen van Assendelft-Teun Ver schoor 6-4,1-6,3-6; Stefan van der Meer-Michel van Straten 2-6,2-6; Sander Penning-Django Hogervorst 5-7,6-2,6-2; De Boer/Penning-Kruis/Van Straten 6:3, 6-2; Van AssendelfWan der Meer-Verschoor/Hogér- vorst6-3,64. Breukelen Schiedammer Richard de Groot is als tweede geëindigd in de kwart-triathlon van Breuke ien. De Groot bereidt zich voor op de wedstrijden in het Elite-circuit die dit jaar worden gehouden in Zun- dert, Nuenen, Holten en Roermond. De atleet van triathlonvereniging Rijnmond vol bracht de 1 kilometer zwemmen, 45 kilometer fietsen en 10 kilometer hardlopen in 2.01.22 uur. Eerste werd Frans van Heteren in een tijd van 2.00.38 uur. Op 10 mei neemt Richard de Groot deel aan de duathlon in zijn woonplaats Schiedam, Asvion (m)-Fcrcscate 4-3 (2-0). De wedstrijd stond vooral in het teken van het vertrek van Ronald Jacobs. Remco van Staveren scoorde voor rust tweemaal. Een gele kaart voor Jan-WïUem Vermeulen gaf Forescate lucht en de Voorschotenaren snelden naar 2-3. Vlak voor tijd stelde wederom Remco van Staveren de zege veilig. Aeolus-Spirit (m) 2-2 (0-0). Vlak na rust kwam Aeolus op voorsprong. Ondanks het overwicht van Aeolus brachten treffers van Tjeerd Poot en Martijn van der Steen de Schiedammers terug m de race. Een kwartier voor tijd behaalden de Rotterdammers echter alsnog een remise. Pollux (mhKromhouters 3-3 (1-0). In het eerste bedrijf had Pollux geen kind aan de Kromhouters. Het kwam echter slechts eenmaal tot scoren (Dirk Zuidmeer). In deel twee kwam de gastploeg tot driemaal toe op voor sprong. Jom Kalden en Gijs Simons maakten de voor sprong onschadelijk. De Waele-Evergreen (m); gestaakt Een kwartier '-oor tijd besloot het arbitrale duo de wedstrijd voor gezte.. te houden na wederzijdse handtastelijkheden. Er ontstond een opstootje nadat een speler van Evergreen een bal na een overtreding op het lichaam van de (Uggende) tegen stander sloeg. Daarop sloeg de vlam in de pan. De stand was toen 2-2 (doelpunten van Ene Alblas en Gillis West dorp). De hockevbond bepaalt of de resterende vijftien minuten worden afgemaakt. Spirit (vhAeolus 2-21,0*2). Bij de wisseling van speelhelft keek Spint tegen een 0-2 achterstand aan. In de tweede omgang liet Spuit echter haar tanden zien Stephanie Slee en Man on Smits gaven het 'vechthockey' van de Schiedamsen kleur door beiden te scoren. Evergreen (v)-Voordaan 3-1 (2-1). Evergreen, dat nog steeds zicht op de promotie èn titel heeft, keek rap tegen een achterstand aan. Laura Dossin bracht Evergreen op gelijke hoogte en Esther Maas 20rgde voor de voor sprong. In het tweede bedrijf kwam Voordaan er hele maal met meer aan te pa* en scoorde Laura Dossin na een chtige combinatie de derde Maassluisse treffer. De vrouwen hebben in de laatste wedstrijd aan één punt ge noeg om te promoveren. Bij verlies van koploper Leoni- das wordt Evergreen kampioen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3