24 Promotiedroom MW27 in één klap aan barrels Degradatie ODO is onvermijdelijk Mark Nijssen lucht zijn hart WK heeft alles in eigen hand Oranje Nassau nog in de race Promotie lijkt een utopie voor GKC Maassluis SWSMC begint tegen Wilhelmus HSC verbijsterd over afgelasting IJzersterke rentree 'Klok de spinner' Willem Doornik zet een punt achter zijn carrière Winst en verlies voor softbalsters Schiedam Rotterdams Dagblad Maandag 4 mei 1998 Driebmggen/Schiedam VVK heeft in de nacompetitie van de derde klasse C de beste troeven in handen. De club uit Kethel, die de eerste (uitwedstrijd van het com petitietoetje met 4-1 van Be Fair won, heeft zaterdag aan een ge lijkspel genoeg om door te gaan na'ax de volgende 'ronde'. WK ontvangt komend weekein de WDS uit Drieburggen, dat eer gisteren met 3-2 zegevierde over Be Fair. Gezien het doelsaldo moet WDS zaterdag in Kethel winnen. De winnaar van het eer ste deel van de nacompetitie moet met Heinenoord (derde van onde ren geëindigd in de tweede klas se) en de beste ploeg van de na- competitie in 3D (Oranje Wit, Maasdam of SSS) uitvechten wie ach volgend seizoen tweedeklas- s&rmagnoemen. Vlaardlngen De korfballers van Oranje Nassau blijven kansheb ber voor de titel in de derde klas se, Door de knappe overwinning van 18-14 op koploper ONDO heb ben de Vlaaidingers hun achter stand teruggebracht tot twee pun ten. Met nog twee partijen te gaan is de ploeg van Ed Maijer nog vol op in de race voor de titel. Oranje Nassau werd voorafgaand aan het duel tegen ONDO op dani- gë'i wijze gemotiveerd toen het hoorde dat uit Middelburg een bdi> op komst was met niet alleen spelers maar ook vele supporters. Vóbral deze wild uitgedoste aan hangers van de Zeeuwse ploeg wilden niets missen van de winst van 'hun' ploeg en het daarmee gepaard gaande kampioensfeest. „Wij moesten gewoon winnen," was de droge reactie van Oranje Nassau-speier Henk Poot, „want we wilden zeker niet meewerken aan hun feestje. Wij hadden niks te- verliezen en moesten gewoon acüjter ONDO aanhobbelen zon der 'dat èr enige druk bij ons lag." De Viaardingers startten voortva rend en( namëii binnen twintig minuten een 8-2' voorsprong door gedreven' spel' dat gekenmerkt werd door een rustige opbouw en een scherp schot. Na de'rust(12-6) krabbelde ONDO iets terug, zon der dat de winst van 'Nassau' ern stig gevaar liep. „Wij waren de be tere ploeg" was Henk Poot, top scorer met zes rake schoten, over tuigd, en hielden de,partij in ei gen hand. Nu moeten we zelf blij ven winnen en hopen op een mis- stap.vah ONDO." Monique Doomink liep tegen een gele kaart aan wegens het schop pen naar een tegenstander. Ctó|t-Soubürg De teleurstelling was groot bij de korfballers van CKC Maassluis na het verlies (10- 9) bjj Zuidwesters. De formatie van coach Frits Broers leek zo in goede doen na twee voorgaande winnend afgesloten voorstellin gen tegen hooggenoteerde tegen standers. Wat door menig 'ken ner' m het Maassiuisse kamp al gevreesd werd, gebeurde helaas in het 'verre Zeeland'. Maassluis verloor van degradatie kandidaat Zuidwesters. De twee- de plek op de ranglijst, die ook recht geeft op promotie naar de eerste klasse is zo goed als zeker verkeken. Maassluis kende een sterk eerste kwartier en nam een 24 voorsprong. Daarna lieten de MSassIui2ers zich op onbegrijpe lijke aftroeven door de agressieve thuisploeg. CKC Maassluis kwam zo'n 25 minuten 'droog' te staan en, zag Zuidwesters na de rust (5- 4) zelfs uitlopen naar een 84 voor sprong. Met hangen en wurgen kropen de gasten naar 9-9 alvo rens Zuidwesters in de laatste se conde de volle winst greep. In die hectische slotfase kreeg Frits Broers voor aanmerkingen op de leiding nog de gele kaart. Nieuwenhoom Het Sehiedamse SWSMC speelt aanstaande don derdag uit tegen "Wilhelmus in de nacompetitie van de eerste klas se. Wilhelmus verloor gisteren met maar liefst 4-1 van Nieuwen hoom dat daarmee gelijk de grote favoriet is. De ploeg van trainer Wim Sehwil- lens verloor eerder op de valreep de titelrace van Nijenrodes maar lijkt op tijd scherp voor het toetje ran de competitie. Komende zon dag komt Nieuwenhoom naar Schiedam om de laatste wedstrijd tegen SWSMC te spelen. De ploeg van succestrainer Guus Haak zal donderdag minimaal ge lijk moeten spelen om een redelij ke kans te maken. Door Erwin van der Lee Den Haag In de nacompetitie is het alles of niets. MW27 ging voor het eerste maar zag de promotiedroom zaterdag in het duel tegen PEC Den Haag al voor de rust uiteen spatten. De Maaslanders gingen keihard (6-1) onder uit. Door de nederlaag is de tweede wedstrijd van MW27 tegen Naaldwijk (donderdag) slechts een verplicht nummer geworden. Alle hoop op een succesvolle af sluiting van het seizoen is vervlo gen. Zes minuten voor het rust- signaal sloeg 'PEC driemaal toe waardoor MVV27 de tweede helft slechts de sportieve plicht restte om het gezicht niet helemaal te verliezen. Ondanks de nederlaag slaagde de ploeg van trainer Cor van Hoeven daar karaktervol in. Het spel van de nacompetitie speelde PEC Den Haag uitste kend. Lang bleef iedereen im mers in het ongewisse of het duel wel doorgang zou vinden. De her keuring om 12.00 uur gaf nog geen duidelijkheid. Pas rond 13.00 uur werd het licht op groen gezet door het arbitrale trio. En pas toen stapte MW'27 het com plex aan de Haagse Melis Stoke- laan op. De voorbereiding op de belangrijkste wedstrijd van het seizoen viel daardoor voor een groot deel in het water. Letterlijk bijna, want het hoofdveld was op sommige plekken doordrenkt. Een groep van twintig vrijwilli gers had er vanaf een uur of ne gen alles aan gedaan om het veld door de keuring te krijgen. De thuisploeg was er ook alles aan ge legen om te spelen. Vorige week stond het duel - toen nog voor de reguliere competitie - immers ook al op het programma en wonnen de Hagenaars gemakkelijk met 4- 2 van het ongein tiveerde MW27. "Wellicht met die overwinning in het achterhoofd begon de thuis ploeg te gemakkelijk en kreeg MVW27 de eerste kansen. Spe lend trainer Cor van Hoeven zag een voorzet vanaf ae achterlijn echter strandden in een woud van Haagse benen en Remco Jansen raakte de de bal slechts half met zijn hoofd waardoor het leer naast stuiterde. „Komen we hier op voorsprong, dan wordt het een heel ander verhaal," keek de kletsnatte Cor van Hoeven terug op het eerste gedeelte. „Maar daarna verloren we teveel per soonlijke duels en werd het alle maal heel onrustig," Inzet PEC Den Haag verdiendeop basis van de inzet een voorsprong. De handige Maurice Schuurman sloeg na 25 minuten het eerste gaatje in de MW-defensie. Zijn voorzet werd bij de tweede paal simpel binnengetikt door Ray mond van Spronsen; 1-0. MW27 ploeterde zich vervolgens richting rust en verloor het uitzicht op een goed resultaat zes minuten voor de thee. Het hakballetje van Mau rice Schuurman op Frank Roosa zette twee MW27 verdedigers al op het verkeerde been. De oud prof deed dat nog eens dunnetjes over en gaf met een bekeken schuiver Dennis van Eek het na kijken: 2-0. Vijf minuten later had doelman Dennis van Eek een half ant woord op de knal van Raymond van Spronsen. John Oliehoek wist de geloste bal op waarde te schat ten en schoof het leer onder Van Eek voor 3-0 door en een minuut later gleed Raymond van Spron sen de 4-0 binnen en ging MW'27 ontluisterd de kleedkamer in. „Ik heb ze alleen op het hart gedrukt de tweede helft niet af te gaan," aldus Cor van Hoeven. Hij greep in door zichzelf op de bank te pos teren ten faveure van Martijn van der Sar. De lange spits was koud in het veld of hij schoot knap de 4- I binnen. Het karakter van MW27 kreeg de waardering die het verdiende. PEC Den Haag moest gedwongen achteruit en zag elke counter verijdeld. Kan sen kreeg MW27 echter niet. De omstandigheden speelden daarbij een grote rol, want de tweede helft speelde zich volledig in de regen af. De 'definitieve' beslissing viel dankzij een gelukkige treffer. De harde vrije trap van Frank Roosa belandde bij de tweede paal waar de bal op het zompige veld smoor de. De poging van deMW2?-ver- dediging om het leer weg te 'jas sen' strandde op de benen van Maurice Schuurman waardoor de bal achter Dennis van Eek viel: 5- MW'27-ver- 1, In de slotminuut schoot Ri- dediger Rem- chard van de Hoogeband zijn co Jansen ploeg in een zetel. „Donderdag (rechts)wordt willen we absoluut van Naaldwijk op de huid ge winnen. Op basis van het getoon- zeten door de karakter moet dat lukken," eenHage- sprak Cor van Hoeven tot tevre- naar, die later denheid van de Haagse winnaar, met zijn PEC Den Haag-MWZi 6-1. Zfi.Raymond ploeggenoten van Spronsen l-ö. 40. Frank Roosa 2-0.45. de ruime (6-1) John Oliehoek 3-0. 46. Raymond van _.da i~.ntr;<a Spronsen 4-0 50. Martijn van der Sar 4-1. 67. Maunce Schuurman 5-1. 90. Richard ren. FotoHenriet- van de Hoogeband 6-1. Bijzonderheden: te Guest. Arbiter Rob van de Water gaf geel aan Frank Roosa. PEC Den Haag; Scberpenzeel. Van Maar- en, Van de Hoogeband, Manschot, Knoes- ter, Van de Velde, Öisnan, Oliehoek, Schuurman, Roosa, Van Spronsen, MW27: Van Eek, Wtgmore, Goos, Jansen (75 Lansbergen), Bakker, Ilbdge, Van Hoe ven (46 Van der Sar), Van der End, Moor man (60. Veen), Van Nserop, Bakker. De weersomstandigheden tijdens het korfbalduel van ODO waren zaterdag voor diverse toeschou wers aanleiding om de wedstrijd van achter het glas te aanschouwen. Foto Peter Molkenboer Door Ton de Leede Maasland Voor de korfballers vart ODO is het doek zo goed als zeker gevallen. Zelf was de over- gangsklasser meer dan kansloos tegen kampioen Dalto (10-21 ver lies), erger was de winst van me de-degradatiekandidaat Avanti. Met nog twee wedstrijden te gaan en een achterstand van vier pun ten op Avanti en De Meervogels kan alleen nog een mirakel, twee overwinningen van ODO zelf en twee nederlagen van de concur rentie zodat een beslissingswed strijd uitkomst zal moeten bie den, redding brengen. De doelstelling van het ambitieu ze ODO - dat ai jaren vol trots in de perspresentaties meldt dat ODO op landelijk niveau, te ver gelijken met de toto-divisie van het voetbal, in de overgangsklas se speelt - was voor dit seizoen om op het veld in de middenmoot te eindigen. In de zaal kon de ploeg, door degradatie uitkomend in de eerste klasse, van het coach-duo Jan-Henk de VasvAnaré Peiii- kaan zich met pijn en moeite handhaven. Op het veld konden de OPO-spelers aanvankelijk am per in hun ritme komen. Pas de laatste partijen hervond ODO zich enigszins en za_ iet kans om drie winstpartijen te boeken. De her start op het gras en het eigen kunstgras leverde tot voor afgelo pen zaterdag slechts teleurstellin gen op voor Ontspanning Door Oefening. Vooral het verlies van verleden week tegen Swift had een negatieve uitwerking op de Maaslandse selectie. „Tegen Swift," keek De Vast te rug, „ging alles mis wat er maar mis kon gaan. Swift was toch een ploeg waar we punten tegen kon den pakken. En wanneer je dan op zo'n manier tegen een neder laag aanloopt, krijgt het vertrou wen een knauw. Daarom is het te gen Dalto van belang," sprak De Vast de hoop uit, „om niet volle dig te worden afgedroogd. Dalto is vorige week ongeslagen kampi oen geworden en keert terug naar de hoofdklasse. Misschien den ken ze het rustig aan te kunnen doen en krijgen we daardoor wel kansen op een verrassing." Spotten De kampioen uit Driebergen wei gerde echter om ook maar één puntje in Maasland achter te la ten. Reeds in de eerste minuut liet Dalto de bal twee maal door de korf glijden en gaf het aan dat er met de titelhouder niet te spotten viel. ODO zag daarmee de rentiee van André Pellikaan (voor Roel van Leeuwen) letterlijk en figuur lijk in het water vallen Pellikaan. aan het eind van vorig seizoen ge stopt en toegetreden tot de techni sche staf, kon in de gestaag neer vallende regen zijn 'sturende' rol nog niet waarmaken. Net als Roel van Leeuwen, die vrijwillig een stapje terugdeed omdat hij zelf aanvoelde dat het heilige vuur niet meer aanwezig was, kon An dré Pellikaan niet verbloemen wedstrijdritme te missen. Aan in zet ontbrak het hem niet maar Dalto bleek duidelijk een maatje te groot. Dalto zette ODO al in het eigen verdedigingsvak vast en joeg op eike bal. „Houdt de druk erop," klonk het telkens vanaf de Dalto- bank zodat ODO nauwelijks de gelegenheid kreeg aan een nor male aanval te bouwen. De gasten bouwden hun voorsprong gestaag uit en zagen slechts Erik Pas- schier en Lennard van der Vaart, die zich het best staande hield in ai het aanvalsgeweld van de kwa- liteitsrijke opponent, tot tegen treffers komen. In de tweede helft (4-12) nam Dalto wat gas terug en deed ODO er juist een schepje bo venop. Desondanks bleef Dalto scoren en eindigde het duel in een geflatteerde 10-21. „We hebben misschien nog vijf procent kans dat we het redden," aldus De Vast, „of misschien nog wel minder. Het positieve van vandaag is dat er niet geouwehoerd is en dat we met afgeschoten zijn." Door Sander Sonnemans Vlaardingen Het Vlaardingse HSC heeft zaterdag verbijsterd gereageerd op het be richt dat de eerste promotiewedstrijd tegen ZW was afgelast. Om 10.00 uur was het eer ste veld van de zaterdag-vijfdeklasser er al 'uitgegooid' door consul Jan Ploeg. „Met een beetje prikken en een beetje zand had best gespeeld kunnen worden," was trainer Arwin Verburgh zeer ontstemd over de maatregel. „Ook Cock Eijkenbroek van de KNVB was die mening toegedaan. En wat maakt het al lemaal nog uit? Het is één van de laatste wedstrijden die op dat veld gespeeld moest worden. Nu zitten ik met het probleem dat we woensdagavond aan de bak moeten. We kunnen ons nauwelijks op deze belangrijke wedstrijd voorbereiden want om 18.45 uur is de aftrap. Een aantal jongens zal zich moeten haasten om direct vanuit hetwerk op ons complex te komen. Nee, ik heb zwaar de pest in. Een hele week ben je met de wedstrijd bezig en dankzij de lichtzinni ge beslissing van die consul wordt al dat werk teniet gedaan." Cock Eijkenbroek, hoofd wedstrijdzaken van de KNVB, beves tigt de beslissing van consul Jan Ploeg on terecht te vinden. „De consuls hebben juist de instructie gehad dit soort wedstrijden niet te vroeg af te gelasten. Als de heer Ploeg beide verenigingen nog niet had in gelicht over zijn beslissing, zou ik die heb ben teruggedraaid. Ik heb om een uur zelf het veld bekeken en toen stonden in beide doelgebieden twee plasjes van een vierkan te meter terwijl volgens Ploeg het veld om tien uur nog blank stond. Als het veld zó snel droogt, dat zou met wat prikken en een beetje zand inderdaad gespeeld kunnen worden." „Misschien wel, ik weet het niet," zegt Jan Ploeg op zijn beurt. „Ik ben niet meer teruggegaan. Ik wist als consul niets van die wedstrijd af en ben op eigen initia tief daar gaan keuren. Het was een en al plas. Ik heb die wedstrijd niet doorgekre gen van de bond en de districtsconsul wist ook niets van. die wedstrijd af. Meneer Eij kenbroek heeft me nog wel gebeld en ge vraagd om half een nog een keer te keuren, maar daar had ik geen zin meer in. HSC had er kennelijk ook geen belang bij, want toen ik om half tien kwam keuren, was er niemand om te prikken. Nee, de fout zit bij de bond en niet bij mij." Door Bas van den Berg Hendrik Ido Ambacht - Het seizoen zit er op voor Raymond Frehé. De laatste man van Excelsior Maassluis kreeg tegen ASWH (0- 0) twee gele kaarten (dus rood) en zal voor de resterende wedstrijden waarschijnlijk wel geschorst worden. De schuld voor zijn gedrag moest voor een groot deel gezocht worden bij scheidsrechter Paeshuyse. Hij zorgde voor veel irritatie en kreeg een hand van de aanvoerder die triest de aftocht blies. Voor Frehé was het de 'passende' afsluiting van een triest weekje waarin de teloorgang van de hoofdklasser centraal stond. Het vertrek van trainer Mark Nijssen naar sportclub Feyenoord heeft een breuk tus sen hem en spelers veroorzaakt en die is niet meer te lijmen. Volgens Nijssen zijn de spelers nauwelijks meer te motiveren en hij beschuldigt ze van onvolwassen gedrag. De spelers kunnen het nog altijd moeilijk ver kroppen dat zjj door de trainer in de steek zijn gelaten. Een en ander heeft tot gevolg dat de prestaties steeds slechter zijn gewor den en de club uit de meeste toernooien is geknikkerd. De terugval wordt met name Raymond Fre- he aangewreven. De aanvoerder werd vori ge week venveten amper gemotiveerd te zijn. De klap kwam zo hard aan dat hij in eerste instantie niet eens tegen ASWH wil de spelen. ..Er zijn allerlei oorzaken aan te wijzen waarom het na de winterstop fout is gegaan," aldus de aangeslagen speler. „Dat ik de Zwarte Piet heb gekregen, vind ik niet eerlijk. In vergelijking tot de eerste maan den lukte gewoon niets meer. Tegen ASWH wilde ik bewijzen dat de trainer het by het verkeerde eind heeft. Helaas voelde de scheidsrechter de sfeer niet «tan. Hij moet begrijpen dat het de laatste kans van AS WH was in de hoofdklasse te blijven en daarom veel feller speelde. De gele kaarten die ik kreeg waren niet terecht. Bij de eer ste maakte ik een sliding waardoor ik de te genstander raakte en in het tweede geval wilde ik de bal spelen, maar raakte met m'n been ongelukkig de tegenstander. Dat kost me zeker vier wedstrijden. Ik kan al aan volgend seizoen gaan denken, want ik blijf bij Excelsior. Ik heb de voorzitter mijn woord gegeven." „Tot aan FC Lisse is het allemaal goed ge gaan," Nijssen z'n hart. „Ik kan me niet voorstellen dat het fout is gegaan door mijn vertrek. Als je in de top van het zaterdag voetbal speelt, mag dat niet van invloed zijn. Realiteit is dat het elftal na de winter stop steeds slechter is gaan spelen en alles vergooide: een periodetitel, de KNVB-be- ker en de Westland Cup. Het is niet eerlijk dat de 2-1 nederlaag tegen Lyra (zo) mij in de schoenen geschoven wordt. Vorige week moesten we op een avond tegen HÏON (RD Trofee; red.) en tegen Lyra voor de West- land Cup spelen. Liefst negen spelers van de A-selectie heb ik in het Westiand laten spelen. Dat het een afgang van de eerste or de is geworden, mag mij niet worden aan gerekend. Het is des te triester omdat Ex celsior naar meer bekendheid in het West- land streeft. Het is daarom een hard gelag dat een vierdeklassertje het grote Excelsior heeft afgetroefd. Ik word er op aangekeken en dat verdien ik niet. Ik wil niet alle vuile was buiten hangen, maar dat bestuur, spe lers en de trainer niet meer door een deur kunnen, mag duidelijk zijn." Tom en Robert Visser, Raymond Frehé (2x, dus rood) en Hans Jörgen Nicolai (allen Ex celsior) en Mark van de Velden en Martin Guit van ASWH kregen geel. Schiedam De cricketers van Hermes DVS (130 all out) mogen de competitie dan met een nederlaag zijn begonnen, in de thuiswedstrijd tegen HCC (131/6/53) was toch een positief punt waarneembaar. Dirk Klok gieters, weer terug m de selectie, vierde zijn rentree met een prima prestatie. Hij nam in elf overs vier wickets ten koste van slechts 24 runs. 'Klok, de spinner' kon echter niet voorkomen dat de Hagenaars met de winst naar huis gingen. Eerst bat tend bleek dat Hermes geen makkelijke opgave zou krijgen, want buiten Maarten de Wit (27 runs), Nick Statham (17 runs), Gavin McRae (18 runs) en Phil Keukelaar (14 runs) liet de rest hel afweten. Openingsbatsman Jasper Beijer, die later HCC's nummer 3 Blaisse stumpte, kwam niet verder dan 6 runs en Lou Borrani (1) en John Veiweij (4) deden.het niet beter. Frank Nijman, een nieuw gezicht in de Sehiedamse: cricketploeg en in de tweede inning verar'-1 "Orde-, lijk voor de val van het wicket van Jackso: n out na een fraaie worp van Nijman boven het wicket),' ging met 9 runs achter zijn naam LBW. Erik Hart'ong; kreeg evenals batsman nummer 11 Dirk Klokgieters de hatelijke nul achter zijn naam. HCC had zes slagmensen nodig om het Sehiedamse totaal even voor zeven uur op het koude Harga te pas seren, Baldwin Poolman (34 not out) was de meest productieve Hagenaar. Biaisse deed het ook niet ver keerd: hij liet 28 runs van zijn 'plank' afkomen. Amstelveen - Voor Juventus staat er, in de slotfase van de competitie m de promotiedivisie, niets meer op het spel en voor de tegenstander van de Sehiedamse basketballers van zaterdagavond, ASVCJ, al evenmin. Misschien dat daarin de oorzaak gezocht en gevon den moest worden dat de wedstrijd in het studenten complex Uilenstede in Amstelveen tot een bedenkt lijk niveau afzakte, waarin de minst slechte ploeg/1 AS VU, met 71-60 kon en mocht winnennov/J Mocht, want de Sehiedamse ploeg verscheen inAfrw stelveen met slechts vijf spelers, precies genoeg1 ofn' de wedstrijd in elk geval een officieel tintje te gedèn". Met aanvoerder Willem Doornik speelden in Uiléft'-1' stede ook Renee Boelaars, Michel de Bruin, Vladan Jankovic en Atilla Gultana. „Meer spelers konden we voor dit duel in Amstel veen niet op de been krijgen," moest de Sehiedamse aanvoerder na afloop teleurgesteld vaststellen. „Het begint zo langzamerhand structurele vormen aan te nemen. Het zijn of lijken allemaal wel acceptabele re denen waarom spelers afschrijven, maar de spel vreugde komt daardoor wel onder druk te staan." Juventus miste zaterdagavond een vakantieganger, een geblesseerde en een speler die verstrikt raakte in het openbaar vervoer en Amstelveen zodoende niet kon bereiken. Voeg daar nog aan toe dat er ook geen coach was en het beeld van een ploeg in problemen was compleet. Voor Willem Doornik (33) is de maat zo langzamer hand wel vol. „De nieuwe coach (Peter van der Waal van Green Eagles? Dat is nieuw voor mij. Ik dacht dat er nog wat problemen waren, maar bij de groep zal hij zeker goed liggen) zal moeten gaan bouwen aan een nieuw team. In die ploeg zal ik niet meer spe len. Ik stop. Dan heb ik ruim twintig jaar wekelijks getraind en in de weekeinden gespeeld, zo langza merhand zijn er andere waarden in het leven die prioriteiten verdienen." Juventus begon en eindigde de wedstrijd tegen AS- VU met vijf spelers, dat was misschien de grootste verdienste van de gehavende Sehiedamse ploeg. Het Amsterdamse studententeam verdiende eigenlijk niet te winnen, speelde pover maar kon de zege ver zilveren. De ruststand, 38-34 in het voordeel van AS- VU, werd al snel na de hervatting weggepoetst en binnen twee minuten omgebogen in een Sehiedamse voorsprong (40-41), maar die weelde kon maar kort- gekoesterd worden. „We liepen ze in die fase eiffn-" lijk heel soepel voorbij, maar misten daarna toebfe mogelijkheden om die zwakke tegenstander onder de voet te lopen. Want eerlijk, ASVÜ stelde inratp helemaal niets voor." Lnom brroirv nrioqa Huizen Het gebrek aan een eigen trainingsaccom modatie begint de softbalsters van Schiedam zo lang zamerhand aardig op te breken. Harga biedt inmid dels een troosteloze aanblik en op Bijdorp kan de ploeg van coach Leo Buiteman nog altijd niet aan de arbeid. „Gelukkig kunnen we tijdelijk terecht by Gophers in Maassluis, maar optimaal is dat natuur lijk niet voor de voorbereiding op de wedstrijden," klaagde hij gistermiddag in Huizen na de puntende- ling met Zuidvogels. De eerste wedstrijd ging voor Schiedam kansloos verloren met 5-2, de revanche le verde vervolgens een 1-5 overwinning op. - De wisselvallige successen kan Buiteman overigens1 wel verklaren en zoekt hy ook voornamelijk in ÖfeW-1 gen gelederen. „We konden in de eerste wedstrijd' aanvallend geen vuist maken waardoor de horfkéfe'- gen verspreid en verkeerd vielen. Schiedam h'eeft' momenteel geen powerkitters, zoals Vanessa van DuJ> ren vorig seizoen, We moeten de punten gewoon bij' elkaar sprokkelen." "ml Datbleek al in de eerste wedstrijd toen Schiedam pas. in de 2esde slagbeurt, bij een 5-0 achterstand inmid dels, wat kon terugdoen. Op een twee honkslag van" Martine Zoetmulder konden Inge Dikkeboom en Elske ten Hoope scoren, maar daar bleef het bij. In het tweede duel tapte Schiedam al in de eerste slagbeurt uit een ander vaatje. Martine Zoetmulder en Mijke Debets waren op de honken gekomen en konden vervolgens op een drie-honkslag van Gyselle Korpel scoren. In de vijfde inning snelden Inge Dik keboom en Desiree Ouwerkerk, op een twee-honk-^ slag van alweer Gyselle Korpel over de thuisplaat (i-~ 4). „Maar het belangrijkste was wel dat we in twee wedstrijden maar één veidfout maakte," steldé 'de Sehiedamse coach na afloop nog tevreden vast.-*- Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredactie van deze krant, post bns 373,3100 AJ Schiedam. De sportredactie is overdag telefonisch bereikbaar ender 01Q.27327QG (fax: OIO- 4203227) ea in dc avonduren Onder 010-4081310. DINSDAG 5 MEI WIELRENNEN: 1645 Vlaardingen (Kethelweg), cyclo/vet. 1830 amateurs (80 km) VOETBAL. Rotterdams Dagblad Trofee: 1930 HION-Excelsior Maassluis, 19 30 VDL(zo)-Steeds Volharden (zo) WOENSDAG 6 MEI VOETBAL. Nacompetitie vijfdektasse: 18.45 HSC(za)-ZW.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 6