Beheerder dierenasiel op non-actief 'Fijn dat het bevrijdingsdag Rotterdams Dagblad Klachten over onbehouwen gedrag stapelden zich op Vliegers versieren de lucht Slachthulsbuurt lijkt nog steeds op Spangen Redding voor twee historische panden Motorrijder ernstig gewond Poging tot diefstal auto Fietsroof met geweld Rijden met slok teveel op Jongetje met mes bedreigd Hoek van Holland en Harwich werken aan vriendschapsband 'De vos krijgt van alles de schuld' F Nieuwe Passage 70 winkels onder één dak Grote parkeergarage Kom w/nKeien in de Nieuwe Passage scnieaam '«vnggetr Rotterdam* Dagblad Waterweg Woensdag 6 mei 1998 Door Jan Rozendaal Vlaardingen De beheerder van het dierenasiel in Vlaardin gen is gisteren op non-actief gesteld. In het bijzijn van een ju rist is hem de brief waarin dat stond door een bestuurslid overhandigd. De man wordt door het bestuur van de Stichting Dierentehuis Nieuwe Waterweg verantwoordelijk gehouden voor het grote verloop in het vrijwilligersbestand. Ook zou hij er in het asiel een eigen fokkerij op na houden. Het bestuur ziet het op non-actiefstellen als de eerste stap in een definitief ontslag. „Iedereen loopt daar weg," zegt de voorzitter van het bestuur, me vrouw A. C. van Wijngaarden-Ter louw. „Waarom? Omdat hy de me dewerkers, onze vrijwilligers, con stant afsnauwt. Wy zijn nu een Vlaardingen Een 29-jange mo torrijder uit Vlaardingen is gister avond met ernstige verwondin gen overgebracht naar het Dyk- zigt Ziekenhuis in Rotterdam na een aanrijding me! een auto m zyn woonplaats. De motorbe stuurder kreeg op de kruising Ida Mana de Raathstraat/Schiedam- seweg geen voorrang van een 26* jange Vlaardingse automobilist en raakte de auto Hij kwam ten val Een andere motorrijder raakte een kwartier na het ongeval ge wond by een aanrijding bij het Liesveldviaduct. Hy had geen voorrang gekregen van een 24-ja- nge automobilist uit Vlaardingen. De 38-jarige motorrijder, even eens uit Vlaardingen, kwam by de daaropvolgende uitwijkmanoeu vre ten val Hy is met schaafwon den naar het Holy Ziekenhuis ge bracht Schiedam Bij een bedrijf aan de Schiedamse Van Berckenrode- straat heeft een onbekende man geprobeerd een bedrijfswagen te stelen. De bestuurder van de auto had zijn sleutels in het contact laten zitten toen hij voor het pand een praatje maakte. Hij zag plots zijn even verderop geparkeerde wa gen wegrijden. Medewerkers van het bedrijf zet ten de achtervolging in en konden de dader klemrijden. Hij wist ver volgens toch te ontkomen. Schiedam Een 18-jarige kran tenbezorger uit Schiedam is gis termiddag aan de Lorentzlaan met geweld van zyn fiets beroofd. De jongen wilde zijn fiets op slot zetten om folders te bezorgen toen hij door een onbekende man tegen de grond werd gegooid. De dader gmg er met zyn fiets van door. Alleen de fietstassen zyn later te ruggevonden. Maassluis Twee manneii zijn gisteravond door de Maassluise politie op de Westlandseweg aan de kant gezet voor ryden onder invloed, Een 16-jarige jongen uit De Lier bestuurde met een slok te veel op een tractor. Hij kreeg een proces-verbaal nadat bij hem een promillage van 1,45 was geconsta teerd. Een 43-jarige automobilist uit Maassluis blies later 0,65 promil le. Hij betaalde de boete van 390 gulden niet, zodat de zaak is over gedragen aan justitie. - Een 10-jarig Schie- s maandagmiddag in Schiedam dammertje is het Prinses Beatrixpark met een mes bedreigd. Het joiigelje was met zijn vriendjes in het park aan het vissen toen ruzie ontstond. Daarbij kwam op gegeven mo ment het mes tevoorschijn. De po litie gaat de dadertjes verhoren. jaar of vyf bezig met onze eigen dierenambulance, Elke keer lo pen de mensen daar gillend weg. Omdat ze zo slecht worden behan deld door de beheerder van het asiel. We hebben hem al meerdere keren gewaarschuwd, maar het zit blijkbaar in het karakter van sommige mensen dat ze niet met anderen kunnen opschieten. Het kon echt niet langer zo." Maar er was meer aan de hand. „Er zyn enorm veel klachten over het feit dat de beheerder honden fokte in het asiel." weet de voor zitter. Maar daaraan wil ze voor dc rest niet al te veel woorden vuil maken. „Ik heb in het zakenleven én in de politiek gezeten en daar om weet ik datje heel zorgvuldig moet zyn by het ontslag van men sen. Daarom is on/e vice-voorzit- ter met een jurist naar het asiel gegaan. Ik denk dat het nog een heel langslepend conflict kan worden." Zorgvuldigheid Dat, de zorgvuldigheid, is ook de reden dat het zo lang heeft ge duurd voordat het bestuur deze stap gisteren zette. De klachten stapelden zich de laatste maan den m rap tempo op, Bestuursle den werden meerdere keren door medewerkers en andere betrok kenen opgeheld met de medede ling dat Tiet echt niet langer zo kan'. Probleem wat die mensen ook signaleerden was dat de voor zitter en viee-voorzitter niet in Vlaardingen wonen en daardoor 'op te veel afstand staan van de dagelijkse praktijk*. En dat voorzichtigheid troef is bij de reacties van het bestuur beves tigt ook J. Ranshuijsen. Hij, wel geboren en getogen Vlaardmger, is eveneens zeer terughoudend. „Het is een conflict tussen werk gever en werknemer." Ook Ranshuysen schetst het beeld van 'onherstelbaarverstoor- de verhoudingen' tussen bestuur en beheerder. Door het grote ver loop van vrijwilligers heeft de die renambulance, die geheel afhan kelijk is van de inzet van vrijwilli gers, een tijdlang niet kunnen rij den. „En daarmee kunnen wy de aan ons toebedeelde taken, waar onder bijvoorbeeld het ophalen van verwaarloosde of gewonde dieren, niet voldoen," aldus Rans huysen. „We moeten nu snel op zoek naar een nieuwe, goede beheerder die wel goed met de medewerkers kan opschieten. Ze kan stimule ren en enthousiast kan houden. Zo moeten we proberen weer vol doende vrijwilligers te krijgen zo dat we onze taken naar behoren kunnen uitvoeren," aldus Rans huysen. Buiten de boot Verhalen van ex-medewerkers van het asiel aan de Van Linden van den Heuvellweg dat dieren in problemen werden geweigerd om- dal de beheerder de hokken nodig had omdat anders de financiële oelangen van zijn eigen fokkerij van herdershonden in het ge drang zouden komen, worden door het bestuur 'bevestigd noch ontkend'. De Dierenbescherming afdeling Vlaardingen/Maassluis zegt daar over geen klachten te kennen. „De enige klachten die wy regel matig hebben gehad gingen over de sociale vaardigheden van de beheerder," zegt voorzitter R. Stip. „Mensen die bijvoorbeeld in verband met allergie of andere omstandigheden voor informatie kwamen werden slecht te woord gestaan. Dat hebben we ook ge hoord van mensen die belangstel ling toonden voor een asielhond. Hoewel wij geen directe invloed hebben op het asiel, zijn wij wel van mening dat hiermee indirect het welzijn van de dieren zijn ge schaad," aldus Stip. De betrokken beheerder wilde vandaag eerst met zijn advocaat overleggen voordat hij zou beslui ten om te reageren op de besehul digingen. De kinderen uit de Schiedamse Slachthulsbuurt vermaakten zich gisteren prima tijdens het bevrijdingsfeest op het Alexander Numanpleln. Foto r<wi Dijkioo Schiedam De buurkinderen Iris Sloot en Wouter Scholten liggen op hun knieën op straat en leggen de laatste hand aan hun krijttekening. Allebei hebben ze twee poppe tjes getekend naast een Nederlandse vlag, „We vinden het fijn dat het bevrijdingsdag is. Daarom hebben we de vlag gehesen," klinkt het vrijs. „Nee, pappa heeft echt niet gehol pen," verzekert de 7-jarige Iris. De kinderen en volwassenen van de Schie- damse ;SJachthuisbuurt vierden gieren, op 'het Alexander Numanplein het' bevrijdings feest met een rommelmarkt, oud-Hollandse spelletjes, straattekenen, optredens en een barbecue. Voor de tweede keer hadden Bewo nersvereniging Schiedam-West(BWS), wijk centrum De Erker en de politie dit feest op poten ge2et, samen met de bewoners van de Slachthulsbuurt. „Onze buurt heeft een slechte naam, maar er is geen wijk waar de mensen zo veel voor el kaar over hebben," weet bewoner Ton Kijsser inmi idels. Toen hij er twee jaar geleden kwam wonen, stonden er wel 25 woningen leeg. Nu zyn dat er nog maar vier. „We wülen dat iedereen hier graag wil wonen." Volgens Tinus de Groot van de BSW is zo'n feest be doeld om de onderlinge saamhorigheid in'de wijk weer op te bouwen. „Net ais vroeger, toen iedereen elkaar kende. De jeugd heeft wat dat betreft de toekomst en op zo'n feest spelen ze met elkaar en leren ze elkaar ken- ne.V Daisy Holthuizen, Stephanie Lembach en El vira Stek zijn al vriendinnen. Op hun gezich ten staat de naam van hun favoriete meiden groep te lezen: 'Spice' op de ene en 'Girls' op de andere wang. De 8-jarige meiden hebben aan alle activiteiten meegedaan. Elvira stond de hele ochtend op de rommelmarkt met haar kijkdoos. Wie er een blik in werp las de tekst- 'Ais u in mjjn kijkdoos Éykt, bent u een kwarbe kwijt'.' Zo wist ze de nodige inkom sten té vergaren, „WatiiLer van ga kopen? Een cd van dé SpiceÖrfe natuurlijk." 1 »t Dentallen vliegers versierden gisteren de lucht beven het recreatiegebied Krabbeplas. Vanwege bevrijdingsdag hield vlieger- bedrijf De Paddestoel uit Schiedam er de hele dag demonstraties en Heten ook veel liefhebbers uit de wijde regio hun eigen vlieger op. Wind was er in elk geval voldoende om ook grote vliegers en lijnversleringen de lucht In te krijgen, zoals de 22 me ter lange vlag van het bedrijf zelf. Lijnversleringen waren er in alle kleuren en maten. Zo wapperde een klein roze olifantje naast een windturbine van achttien meter lengte met een doorsnee van vijf meter. Een lust voor het oog. Foto Roei Dijkstra Schiedam De verpaupering van de Slachthuisbuurt in Schiedam- West moet nu eindelijk een halt toegeroepen worden. „Iedereen klaagt al jaren over de verzakte straten en de vervuiling," zegt Tinus de Groot, voorzitter van de Bewonersvereniging Sehiedam- West. Volgens hem nemen bewo ners al htin verantwoordelijkheid en moet nu de gemeente maar eens over de brug komen. „Bewoners proberen de buurt schoon te houden. Maar als de straat er verder niet uitziet door verzakkingen en slechte bestra ting, lijkt het nog steeds op het Spangen van Schiedam," stelt de voorzitter. De bewonersvereni ging heeft onlangs een enquête m de Slachthuisbuurt gehouden met de vraag: Stel u mag een zaak in deze buurt veranderen. Wat zou u dan doen? Uit het buurtonderzoek, waaraan tachtig procent van de bewoners heeft meegedaan, blykt dat de be woners eigenlijk twee dingen ge realiseerd willen zien. Dat de ver zakkingen worden aangepakt en dat er een 'herinrichtingsplan' moet komen voor de wyk. Zo moeten er plekken worden aange wezen met speeltjes voor de kin deren. want die zijn in de loop der jaren verdwenen. En bankjes, want die zijn er vrijwel niet in de Slachthuisbuurt. De kinderboerderij moet een vas- le plek krygen. Om het leefkli maat verder te verbeteren wil een aantal bewoners dat er in de buurt mogelykheden komen om activi teiten voor de jeugd te houden. Die activiteiten zouden moeten plaatsvinden op de -'natuurlyk nog te realiseren' - ontmoetings plekken voor de jeugd. De bewo ners denken ook dat een buurtsu per voor de dagelijkse boodschap pen of een weekmarkt de wijk een stuk leefbaarder zal maken. Volgens De Groot zorgen de ver zakkingen en de vervuiling voor de meeste ergernis. „Bewoners moeten natuurlijk nun eigen straatje schoonhouden," merkt de voorzitter op. „Daarom maakt een groepje vrijwilligers nu geregeld samen met kinderen de buurt schoon. Jongeren stimuleren we door hun medewerking te belo nen met zogenoemde Erkertjes (van wijkcentrum De Erker), waarmee ze skeelers en ander speelgoed kunnen lenen. Maar bestrating en ophogen is juist weer een duidelijke taak van de gemeente," zegt De Groot. Nog deze maand verwacht hij dan ook dat hi] met wethouder L. A Haf kamp afspraken kan maken hier over. „Ik begrijp heus wel dat de werkzaamheden niet direct kun nen worden uitgevoerd. Ophogen en bestralen kost eig veel geld en tyd. Dat heb ik de bewoners ook verteld." Maar ergens volgend jaar moet volgens de voorzitter wel lukken. Hoek van Holland De vriend schapsband tussen Hoek van Hol land en Harwich wordt vei der ver sterkt. Meer clubs, organisaties en instellingen uit de twee ge meenten zullen de komende jaren met elkaar in contact komen. Dit is de uitkomst van het werkbe zoek dat een delegatie van het da gelijks bestuur van Hoek van Hol land onlangs bracht aan Harwich. De delegatie was daar op uitnodi ging van burgemeester Andy Morrison. De burgervader wilde met het nieuwe dagelijks bestuur afspra ken nvkenom de officiële vriend schapsband tussen de twee dor pen meer 'body and soul' te ge ven. Burgemeester Andy Morrison wil zich er met name voor inzetten om de niet voor de hand liggende organisaties met elkaar in contact te brengen. Hij denkt hierbij aan groepen gepensioneerden, gehan dicapten, amateurkunstenaars en muziekverenigingen. Voor het werkbezoek had de burgervader ook vertegenwoordigers uitgeno digd van diverse Hoekse maat schappelijke organisaties. Het idee van Morrison viel in goe de aarde. Vanuit de Hoekse groe peringen kwamen al meteen en thousiaste voorstellen naar voren. De organisatie van het Harwich muziek festival vertelde reeds de Hoekse muziekverenigingen te hebben uitgenodigd om deel te nemen aan dit jaarlijkse muzikale evenement in Harwich De geza menlijke sportverenigingen stel den voor om een vierjaarlijks sportevenement te organiseren, waarbij de uitwisseling tussen sportverenigingen van Harwich en Hoek van Holland centraal staat. Op 31 mei 1997 is de vriendschap tussen de twee besturen officieel bekrachtigd door het onderteke nen van een samenwerkingsover eenkomst 'De Weg Vooruit'. Het belangrijkste doel van deze over eenkomst is het stimuleren an uitwisselingen tussen maatschap pelijke groeperingen uit beider dorpen. Door de uitwisseling kan jong en oud op een leuke wijze kennismaken met een andere sa menleving, die er eigen leefwij zen en gewoonten op na houdt. Tussen Hoek van Holland en Har wich js al een aantal langdurige uitwisselingen gaande. De Hoek se bridgeclub heeft al twintig jaar een vriendschapsband met de bridgeclub uit Harwich. En ook voetbalvereniging Hoek van Hol land en rugbyclub The Hookers onderhouden vriendschappelijke banden met verenigingen aan de andere kant van de Noordzee. Om de toekomstige uitwisselin gen mogelijk te maken, hebben de beide besturen de hulp inge roepen van Stena Line. Stena li ne ondersteunt deze uitwisse lingsgedachte enthousiast, en heeft vijfentwintig procent kor ting toegezegd voor elke over tocht die wordt gemaakt in ver band met de uitwisseling tussen beide gemeenten. De overige kos ten voor de overtocht en over nachtingen zijn voor rekening van de deelnemende partijen. Daarnaast hebben beide lokale besturen een financiële bijdrage beschikbaar gesteld om de uitwis selingen te ondersteunen, voor bijvoorbeeld zaalhuur, vervoer en promotie-activiteiten. Binnenkort ontvangen alle maat schappelijke groeperingen een brief van de 'Stichting Hoek van Holland, een werelddorp', waarin de diverse voorwaarden zijn opge nomen. De stichting beschikt te vens over een overzicht van de aanwezige verenigingen/instel lingen in Harwich. Schiedam Er is hoop voor twee historische gebouwen in Schie dam. De panden zyn hoognodig aan een opknapbeurt toe en door de inspanningen van de Stichting Beschermd Stadsgezicht Schie dam (SBSS) zal die zeer binnen kort ook ter hand worden geno men. Dit meldt de organisatie in het jaarverslag. De kapel van de voormalige rooms-katholieke begraafplaats aan de Vlaardingerdijk zal over een tijdje waarschijnlijk dienst doen als kerkgebouw voor de Roe meens-orthodoxe kerk in ons land. Deze kerkelijke instelling zocht al enige tijd naar een pas send kerkgebouw. Een traditio neel kerkgebouw gevukl met stoelen en banken is al snel te groot voor deze organisatie waar door het te kil aandoet. Des te meer omdat de gelovigen de dien sten staande volgen. Omdat de gelovigen uit het hele land ko men, wil de kerkorganisatie naast de kerk een apart ontmoetings centrum hebben. Volgens de SBSS zou dit goed te verwezenlij ken zijn in de voormalige sacris tie. Die kan dan meteen dienst doen als bescheiden Roemeens cultureel centrum. De eerste contacten met de Roe meense ambassadeur hebben in middels geleid tot het onderteke nen van een intentieverklaring waarbij de Roemeense parochie de kapel en de bijgebouwen voor langere tijd zal gaan huren. Met de gemeente Schiedam, de eige naar van dit rijksmonument, wordt overlegd om een erfpacht- overeenkomst aan te gaan met de Stichting Monumenten Beheer Schiedam (SMBS). Deze zal de ge bouwen beheren en verhuren. Het tweede Schiedamse histori sche gebouw dat onder handen wordt genomen, is het pand op de hoek van de WestmolenstraafEI- zensteeg. Dit onderkomen van de Stichting Restauratie Werkplaats Schiedam is dringend aan restau ratie toe. Ook hier is inmiddels een intentieverklaring onderte kend met de SMBS die in onder handeling is met de gemeente Schiedam om het pand in erf pacht te verwerven. Restauratie- architect P. van Velzen van het bureau Restaura heeft inmiddels opdracht gekregen een haalbaar heidsonderzoek te houden. Vlaardingen De mogelijkheden om te jagen op vossen moeten niet uitgebreid worden. Dat vindt jagermeester Roel Blom van de ge meente Vlaardingen. Zijn voormalige baas, oud-weC ouder Agnes van Ardenne, heeft vorige week in haar functie als Kamerlid aan mi nister Van Aartsen vragen gesteld over de vossenoverlast. In Midden-Delfiand en het Westiand zyn de laatste tijd tientallen klachten binnen gekomen over vossen die huisdieren, vee en vogels doden, onder meer in de kinderboerderij in Hoek van Holland. Blom wijst erop dat in het gebied meer roofdieren leven: buizerds, bunzingen, hermelijnen. „Ik kan niet ontkennen dat de weidevogel stand afneemt, maar de vos krijgt nu van alles de schuld. Terwijl roofvogels als de ekster en de kraai ook wel eens een nest willen ver orberen. En de nieuwe zodebemesting, waarbij de mest direct in de bodem gespoten wordt, is ook slecht voor de weidevogels. De nesten krijgen door die mestmachines geen kans," verdedigt Blom de vos. Volgens de kenner komt het ook zeiden voor dat een vos een lam, laat staan een schaap aanvalt. „Ik zeg nooit nooit, maar waarschijnlijker is dat het lam al dood was en dat het is aangevreten." Kamerlid Van Ardenne wil een onderzoek naar de situatie In Mid den-Delfland, Ook wil zy van de minister weten welke maatregelen, hij wil treffen om verder dierenleed te voorkomen. Jagermeester Blom begrijpt mevrouw Van Ardenne wel en heeft wet begrip voor de kant van de jager, die met de nieuwe Flora- en Fauna wet zijn mogelykheden drastisch ingeperkt ziet. Maar Blom is tegen het vrijstellen van de naehijachtvoor vossen. „De huidige toegestane jachtmogelijkheden zyn voldoende om het vossenbestand beheers baar te houden." In de Broekpolder heeft de jagermeester dit vooijaar nog geen vos senholen met jongen aangetroffen. Vorig jaar waren er in elk geval twee nesten in de polder en een nest in de oeverstrook tussen de Maassluissedijk en de Waterweg.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5