?ik1 21>JÉ' Met ïeenmuziek op je hoofd snuffelen tussen de boeken Vernieuwde bibliotheek maandag weer open Wat de Duitsers met Rotterdam deden, doen Schiedammers met hun eigen stad9 genda Stadsgehoorzaal gaat gewoon z'n eigen gang 'Sé'- es?» m P vp m> flg Rotterdams Dagblad Zaterdag 9 mei 1998 Door Jan Rozendaai Vlaardingen Voor menigeen het ultieme genot: verrassende muziek op de koptelefoon en ondertussen snuffelen langs veertig- vijfenveertigduizend boeken. Afgesloten van alles en iedereen, op je dooie akkertje langs al die rekken boordenvol romans, oorlogsboeken en, oh kijk, dat boek van Mulisch dat je laatst op die boekenmarkt hebt laten liggen. Maar eens meenemen. Te gek trouwens, die muziek. Hoe heette die band ook weer? Toch maar even afluisteren. Weetje wat, daar even zitten en een stripboek lezen. Vanaf maandagmiddag is het de gewoonste zaak van de wereld in de vernieuwde bibliotheek in het centrum van Vlaardingen. Met een draadloze koptelefoon kun je voortaan de keus bepalen van de cd die je wilt lenen. „Tenminste, iedereen zegt maar steeds dat het goed komt. Ik maak me nog wel enigszins zorgen." Wim van der Vliet, sinds vorig jaar bij de gemeente Vlaardingen ver antwoordelijk voor de biblio theek, wordt regelmatig over stemd door boren, schreeuwende bouwvakkers, getimmer, terwijl even verderop Nederlandstalige muziek uit een radio schalt,Het is een zooitje." De bibliotheek - 22.400 Vlaardin- gers zijn er lid van - moet van de gemeenteraad zeven ton bezuini gen; Vlaardingen betaalt nog 3,5 miljoen per jaar. Omdat daarbij de eis op tafel lag dat er vier filia len moesten blijven en dat de klantvriendelijkheid niet mocht verminderen, is voor de centrale vestiging gekozen om een deel van hetgebouwaan derden te ver huren. Sinds enkele maanden zit er een cadeauwinkel op de hoek aan de V D-kant en in juli trekt de Gemeentelijke Kredietbank in bij de bibliotheek. Aan een make laar is inmiddels de opdracht ver strekt om nog eens driehonderd vierkante meter kantoorruimte te verhuren. „En toch," zegt Van der Vliet, „hebben wij niet minder ruimte tot onze beschikking. Sterker: het is zelfs meer geworden Brievenbus Dat komt door de efficiente in richting, vuit Leny de Knegt aan. Zij is verantwoordelijk voor de uitlening bij de bibliotheek. Be halve de ingang heeft de biblio theek niets meer op de begane grond. Met de lift of de trap naar de tweede verdieping, de in te le veren boeken gewoon in een brie venbus gooien -Te laat? Dat wordt automatisch verrekend bij het lenen van nieuwe boeken.- en dan is daar de bieb. Niet hier boeken inleveren, met de roltrap mee en daar boeken uitzoeken en vervolgens nog een trap op voor de stripboeken, tijdschriften of cd's. „Alles," zegt De Knegt, „wat wij uitlenen is hier in deze ruimte." Alles, boeken, cd's, cd-rom's, kris kras door elkaar in één ruimte. Van der Vliet; „Noem het maar het Albert Heijn-principe. Als ik daar boodschappen doe, kom ik ook altijd thuis met spullen die niet op m'n lijstje stonden. En weet je waarom: omdat je er over struikelt. Door de muziekcd's en cd-rom's tussen de boeken te zet ten, hopen wij dat mensen er eer der één of twee meenemen." Ondanks de bezuinigingen en de verkoop van een deel van de cd- collectie, bezit de bibliotheek nog altijd tussen de twaalf- en dertien duizend muziekschijfjes om uit te lenen. Sinds I januari van dit jaar ook weer de cd's uit de Top 100. „De cd's die we hebben verkocht waren oude die zelden of nooit meer werden geleend. We zijn toen ook gestopt met de top-cd's omdat we daar zoveel auteurs rechten op moesten gaan betalen. Maar veel mensen vroegen toch om die top-cd's en wilden er even tueel wel wat meer voor betalen. Daarom zitten ze weer in de col lectie," aldus Van der Vliet, die veel verwacht van de cd's. „Nu le nen we zo'n 1500 cd's uit per maand, Op termijn verwacht ik dat dat er 2500 worden. Voor vijf gulden kun je zo'n plaatje twee Tot op het laatste mo ment wordt er nog volop ge werkt om de bibliotheek voor de ope ning gereed te krijgen. Foto Roe! Dijkstra weken lenen in plaats 'm te kopen voor dertig of veertig gulden. Dat geldt ook voor de cd-rom's, die ge middeld toch al gauw honderd gulden kosten." Duidelijker Een verdieping hoger is (nog steeds) de studiezaal. „Maar het is nu wel voor iedereen duidelijker dat die er is," zegt Van der Vliet. „Regelmatig spreek ik nog men sen die al jaren in de bibliotheek komen maar die niet eens wisten dat we een studiezaal hebben en dat we ook tijdschriften en cd's (voorheen ook op die verdieping, red.) uitleenden." Maar daar is nu geen ontkomen meer aan. En daarom ziet Van der Vliet de toekomst zonnig in. Ook al heeft hij geen bibliotheek tot z'n beschikking zoals in Schie dam onlangs is geopend. Maar dat veel Vlaardingers daarom hun boeken in Schiedam zullen gaan halen, gelooft hij niet.„Alleen in Holy-Noord gaan wel wat mensen naar Schiedam. Gewoon omdat dat voor hen dichterbij is." Maar dat hoeft volgend jaar zomer vol gens Van der Vliet ook niet meer, als de nieuwbouw in samenwer king met de VOS in gebruik wordt genomen. Want aan die ene reden, het lage re bedrag dat in Schiedam voor een lidmaatschap hoeft te worden neergeteld, daaraan wordt in Vlaardingen ook gewerkt. Hoewel de interne discussie nog gaande is en het gemeentebestuur zich er ook nog niet over heeft uitgelaten, is de kans aannemelijk dat Vlaar dingen ook op die tour gaat: een goedkoper abonnement en wat meer betalen per geleend boek. Na drie weken gaat de centrale bibliotheek aan de Waalstraat in Vlaardingen maandagmiddag om 14.00 uur weer open. Ter gele genheid van de opening is er een verhalenwedstrijd. Alle Vlaar dingers kunnen tot 31 mei een verhaal of gedicht (maximaal twee kantjes A4) inleveren met als thema 'Een nacht in de bi bliotheek', De prijsuitreiking is 2 juli. In december 1966 meldde de Schiedamse burge meester en tevens portefeuillehouder van openba re werken en stadsontwikkeling, H. Roelfsemaj vol gens gewoonte dat de omvangrijke nieuwbouw- plannen voor de stad geen inspraak behoefden. Hoe anders zou het lopen. Tijdens de eerste 'teacb-in' van Nederland werd de statige burgervader voor het eerst in zijn carrière op een luid boe-geroep ge trakteerd. Deel 2 (en slot) van de roemruchte Bran- dersbuurt-affaire. Door Marc Floor Schiedam Twee dromen zweef den rond de jaarwisseling van 1966 op 1967 in de blauwe lucht bbven Zwart Nazareth. Van'de kloof tussen het realisme van het socialistische ideaal en de roman tiek van het Frans georiënteerde kunstenaarsparadijs kon niets an ders komen dan de samentrek king van donkere wolken. Burgemeester Roelfsema kreeg in het slijten van zijn plannen te maken met een nieuwe en o-zo machtige opponent: de televisie. Want Jan Schaper gooide als film- leverancier voor actualiteitenru brieken als Achter het Nieuws en Brandpunt de beeldbuis in de strijd. Heel Nederland kon in die dagen kennisnemen van een ac tieve jeugd die met opgestroopte mouwen bezig was een vervallen Brandersbuurt weer de betove ring van weleer terug te geven. „Wij konden de hefboom van de televisie gebruiken," vertelt Schaper, die nog altijd in het Zak kendragershuisje resideert. „Met mijn productiebedrijf leverde ik gemiddeld wel drie kwartier zendtijd per dag op de Nederland se beeldbuis. En de televisie kwam in die tijd als een lawine over het land. De gevestigde orde bleek plots rauw vlees voor een paar intelligente journalisten die ze voor de hele natie om verant woording voor hun stappen vroeg." Schaper had een ambitieuze op zet. Via de televisie kon Neder land zien hoe jongelui het voor beeld gaven in het revitaliseren van de oude stadsgeest. Schiedam moest de lont zijn van een groot kruidvat. „Daarom wilde ik met Schiedam op tv," verklaart Scha per. „Het ging erom de geest van de hele natie op gang te brengen. Al voor de provo's waren wij bezig de public spirit te mobiliseren. We wilden ook andere steden ervan bewust maken dat afbraak van de oude buurten zou volgen indien geen paal en perk werd gesteld aan de ondememingsdrift van ge meentebesturen." Maar presenteerde de volleerde Neerlands eerste'teach- in' in de Schiedamse Korenbeurs. Burgemees ter Roetf- «rema spreekt *i&ver de 'ver kankerde mu ren'van de Branders- buurt. Oppo nent Hans de Ridder (links) luistert aan dachtig toe. Archieffoto Robert Collette volksmenner Schaper zich als de visionair van Schiedam - en zelfs van Nederland, zijn jonge film protégé Hans de Ridder was de praktische architect van een plan voor herstel van de Branders- buurt dat verder ging dan woor den. De Ridder, die al op zijn vijf tiende een zelfbedachte opzet voor de herstructering van het Schiedams openbaar vervoer bij de gemeente indiende - waar in de raad nog enige tijd serieus over is gesproken -, kwam met zijn ei gen Vier Pleinen-plan. „Ik had mijn idee afgekeken van het Peacekorps van president Kennedy," legt De Ridder uit, die in tegenstelling tot Schaper altijd gretig buitenlandse kranten tot zich nam. .Amerikaansejongeren gingen vrijwillig naar de Derde Wereld om daar huizen te bou wen." Zo moest het ook met de Brandersbuurt: de Schiedamse jeugd kon op vrijwillige basis on der leiding van vakmensen de wijk gaan restaureren, „En als het dan opgeknapt was, konden op de zolders ateliers komen en bene den winkeltjes, café's en theater tjes. Hetidee was er een soort win kel- en uitgaansgebied van te ma ken. Oude panden zouden een moderne bestemming krijgen." Met de exploitatie-opbrengst kon vervolgens op dezelfde manier weer een ander stadsdeel worden aangepakt. Een domino-effect waarbij uiteindelijk iedereen aan het langste einde zou trekken. Het eerste geld voor de restaura tie van de Brandersbuurt moest met een inzamelingsactie van de toenmalige talkshow van Mies Bouwman op tafel komen. De Ridder: „In dat programma had Pierre Jansen immers al gezegd dat hij ons idee een leuk inititatief vond." Maar het verbeeldingsvermogen van Roelfsema was van bepaald andere proporties. „Ik ging zelf een kijkje nemen in de Branders buurt," herinnert zich de voorma lige burgemeester. „Ik trof eenka merwoningen aan, waarbij ik me zelf afvroeg: waarom wonen daar nog mensen in? De situatie was verschrikkelijk. Ik ben er echt van geschrokken. Je kon zo met een broodmes door de poreuze muren heensteken. En als het buiten regende, was dat binnen ook het geval." Gearresteerd Hans de Ridder richtte zijn oog weer eens op het buitenland en kwam op het idee een 'teach-in' te organiseren. Voor het eerst zou in Nederland een forum plaatsheb ben waarbij een ieder die maar wilde zijn zegje kon doen over een bepaalde kwestie. Het te introduceren democratisch instrument kreeg echter meteen een weinig hoopgevende klap van het ancien régime. De Ridder en enkele medestanders deelden op ouderjaarsdag 1966 foldertjes uit met de aankondiging van de teach-in. Prompt werden ze gear resteerd op basis van een antieke gemeenteverordening die het uit delen van materiaal bij verkeers wegen verbood. De tekst op de folders was niet mals. Onder de kop 'Schiedam wordt bedreigd' was onder meer te lezen: Wat de Duitsers 25 jaar geleden met Rotterdam deden, willen de Schiedammers nu met hun eigen stad doen. Wij, de jonge mensen van Rijnmond zijn tegen die plannen! Als het bestuur van steden waarin wij leven het grote belang van een levend, creatief centrum in gaat zien, kunnen wij gaan beginnen. Dan kan Schie dam het Montmartre van de Rijn mond worden!!' Op 5 januari 1967 was Je Koren beurs vol van mensen, rumoer en verwachtingen. Ook Roelfsema was op de uitnodiging in gegaan om op de teach-in zijn verhaal te komen doen. „De zaal zat bom vol," weet de Schiedammer Frank Willemse, die toen als 16-jarig fer vent medestander van Schaperen De Ridder aanwezig was. „Bij bin nenkomst zag je meteen de twee kampen van gezagsdragers en jongeren. Er was bij ons onmid dellijk een grote afkeer van het gemeentebestuur: wij zouden ze die avond wel eens even vertellen wat wij ervan vonden!" De avond zou chaotisch verlopen: het begon al te laat en de micro foons lieten het vaak afweten. Maar dal er iets bijzonders plaats vond, dat voelde iedereen. Er was zelfs een telegram uit Drenthe ge komen dat aanspoorde 'het Schie damse hart niet kapot te laten ma ken door de bouw van mensen pakhuizen'. Bovendien waren uit verre hoeken van Nederland pro gressieve deskundigen gearri veerd om de plannen van de jon geren cachet te geven. Roelfsema kwam fier en zelfver zekerd op, alsof hij zijn zaak voor een prestigieus tribunaal ging be pleiten. De redelijkheid in driede lig pak, wiens taak hard maar noodzakelijk was: het uit het hoofd praten van die onzin bij de Schiedamse jongeren. „Gaat u die huizen in de binnenstad nu wer kelijk eens bekijken," hield de burgervader zijn gehoor voor. „Het zijn geen huizen maar krot ten. De muren zijn verkankerd. Eenkamerwoningen zijn geen plaats meer waar mensen kunnen wonen - ook u niet! Uw roman tiek zal er geen lang leven lei den." Voor het eerst in zijn leven werd de burgemeester getrakteerd op een luid boe-geroep. Rood aange lopen verliet hij zijn spreekstoel. „De mensen waren ontzettend fel," zegt hij daar nu over. „Von den mij een menselijke bulldozer. Ik wist dat ik ze niet kon overtui gen. Maar ik achtte het laf om er niet heen te gaan. Ik heb nooit mijn Groningse nuchterheid ver loren. Het was gewoon een onder deel van mijn werk. Ik zie me nog naar die teach-in lopen: nuchter en in volledige gemoedsrust." De Ridder presenteerde op de teach-in zijn eigen plan. Dat werd uiteraard met aanzienlijk meer instemming door het publiek ont vangen. Het enthousiasme was zelfs zo groot dat in de pauze al tweehonderd handtekeningen binnenwaren van jongeren die wilden helpen bij de restauratie van de Brandersbuurt. „Deyviam sloeg in de pan die avond," weet De Ridder nog. „Ik had de hele zaal op m'n hand. Het leek net een bokswedstrijd. Met één klap kon ik Roelfsema uitschakelen." Na de voor De Ridder succesvolle teach-in moesten spijkers met koppen worden geslagen. Maar er ontstond verschil van inzicht bin nen de eigen gelederen. De Rid der begon zich steeds meer een dissident te voelen in zjjn eigen beweging. Zijn idealistische plan moest volgens eigen zeggen steeds meer wijken voor een con cept met commerciële doelstellin gen. „Op een gegeven moment was ik nog de enige die voor het oor spronkelijke plan was," vertelt hij. Schaper was het in zijn hart wel met mij eens, maar koos steeds meer de kant van een aan tal architecten dat zich ermee be gon te bemoeien en gerestaureer de huisjes op commerciële basis wilde verhuren. Schaper zag na melijk z'n carrière als filmer in ge vaar komen door zijn aandeel in de kwestie." De Ridder stapte al snel uit de beweging en sloeg de deur van het Zakkendragershuis je voorgoed achter zich dicht. Het schisma in de jongerenbewe ging ging aan het Schiedamse ge meentebestuur niet voorbij. Zij besloot de beweging drie maan den de kans te bieden met een goed onderbouwd eigen scenario op de proppen te komen. Iets waar toenmalig KVP-raadslid mevrouw M. Taverne nu wel om kan lachen. „Ik geloof er geen pest van dat het een echte kans was. Wat die jon gens ook bedacht zouden hebben, het was toch nooit goed geweest." Het plan is er nooit gekomen. Een lokale inzamelingsactie voor res tauratie van de Brandersbuurt le verde 150 gulden op. Voor volledig herstel was miljoenen nodig. Na drie maanden stuurde een archi tect uit de beweging een klein briefje naar de gemeente: de actie voor het behoud van de oude stad kon als beëindigd worden be schouwd. „De beweging ging als een nachtkaars uit," analyseert Roelfsema. „Het was niet meer dan een emotionele opwelling ge weest." Hoenderhok Maar Jan Schaper zegt nu hele maal de bedoeling niet te hebben gehad eigenhandig de Branders buurt te restaureren. Hij kan nog steeds geen tien panden opnoe men die de moeite van het op knappen waard waren. „Het was ook niet zozeer de bedoeling om de gemeente op de knieën te krij gen," vertelt de oude filmer, met een elan dat sinds de jaren '60 geenszins is getemperd. „Roelf sema beschuldigde ons ervan dat wij geen goed alternatief konden bieden voor zijn idee, Maar dat wilde ik ook helemaal niet. Ik eis te geen plan, ik eiste bewustwor ding! Ais ik het nieuwe Stadserf zie, denk ik: hoe is het in gods naam mogelijk dat mensen zich dat laten verkopen. We wilden de mensen alleen wakker maken, de knuppel in het hoenderhok gooi en." Schaper zegt zich ook bewust te zijn geweest dat de meeste jonge ren die op de kar van hem en De Ridder sprongen dat helemaal niet deden met schone, idealisti sche motieven. „De jeugd deed dat gewoon om in beeld te ko men," meent hij. „Het kon ze niet gek genoeg gaan." Frank Willemse bevestigt die ge dachte met een luide lach: „Er heerste toen een echte branie sfeer onder ons. Van ideologie was geen sprake! Natuurlijk wa ren we vóór die oude pandjes. Maar waarom wisten we niet. Er werden dingen gezegd over cafés en leuke winkeltjes. Nou, dat leek ons Schiedamse jongeren wel wat!" Maar dan met een glimlach: „Wat er toen gebeurde, was een wereld wonder. Dat beeld heb ik van die tijd. Het hoopvolle karakter van toen is me nog steeds wat waard. Ik ben blij dat te hebben meege maakt. Alles leek gewoon te kun nen." Door Jan Rozendaai Vlaardingen Een hoop overeenkom sten met het programma van het Schie damse Theater a.d. Schie; maar ook ge noeg verschillen. Veel -op het eerste oog wat meer dan anders - van het bete re zaalvulwerk; maar toch ook gedurfde avonden. De Stadsgehoorzaal presenteerde giste ren de brochure voor het nieuwe sei zoen. Een week of twee geleden deden ze dat in Schiedam, voor dat zo geroem de nieuwe theater. Wat zou de Stadsge hoorzaal daar tegenover stellen? Hoe zou die de aantrekkende bezoekersaan tallen verder weten uit te bouwen? Ge woon, door z'n eigen gang te gaan. Dat is tenminste wat blijft hangen. Stadsgehoorzaal-directeur Sóndor Góra, als hem wordt gevraagd naar de ver schillen met de programmering van het Theater a.d. Schie: „Ik zie ze niet." Om er na een korte stilte aan toe te voegen: ,Net als met heel veel andere theaters in Nederland." Natuurlijk zijn er genoeg artiesten die volgend seizoen wel in Vlaardingen staan en niet in Schiedam. Of juist wel in Schiedam en niet in Vlaardingen. Wat Góra dan ook bedoelt is dat hjj niet echt gekeken heeft naar het programma van zijn Schiedamse collega. Hij is gewoon z'n eigen gang gegaan. Toen hij vorig jaar na een avondje theater zijn auto naar Vlaardingen stuurde, hoorde hij op de radio Jetty Mathurin. De volgende ochtend gebeld om achter de naam van haar impressario te komen. Ook die ge beld, prijs afgesproken en op pagina 18 van de nieuwe brochure van de Stadsge hoorzaal staat haar foto: Jetty Mathurin, 'Schiphol'. „Nee hoor, ik ben niet meer naar een show van haar wezen kijken. Ik hoorde dat fragment op de radio en pats, ik wist: dat is het. 2e (is een Surinaamse, red.) past bovendien in de zoektocht naar nieuwe doelgroepen," aldus Góra. Grote verscheidenheid Publiciteitsmedewerker Maurice de Jong heeft pagina 18 en 19 uitgekozen om erop te wijzen hoe groot de verschei denheid komend seizoen weer is. In de periode van 21 november tot en met 3 december treden achtereenvolgens op Jetty Mathurin (cabaret/kleinkunst), BZN (muziek), Job Schuring (cabaret/ kleinkunst), The Chippendales (show), Juffrouw Dotje Juffrouw Lotje (jeugd) Niet Schieten and Friends (cabaret/ kleinkunst), Rijk de Gooyer en Maarten Spanjer (cabaret/kleinkunst) en Schud den (cabaret/kleinkunst). Bekend en on bekend, kunst en kitsch in nog geen twee weken tijd. Maar ook een hoop ca baret dus. ..Klopt," zegt De Jong. ..Uit marktonderzoek is gebleken dat cabaret en kleinkunst zeer worden gewaardeerd in Vlaardingen. En de Stadsgehoorzaal brengt ook dat waarnaar vraag is." Zijn directeur voegt eraan toe dat ook het aanbod momenteel gigantisch is. De cabaret-voorstellingen volgend sei zoen aan de Schiedamseweg (met ook in Theater a.d. Schie): Theo Maassen opentop 10 september het seizoen, Plien Bianca, Arie Silvester en Eric Rol ler, De Berini's Crème Fraiche, Pie- ter de Rijk, Tim van der Sluijs, Hetty Fe- teris. Jetty Mathurin, Job Schuring Niet Schieten and Friends, Rijk de Gooyer en Maarten Spanjer Schud den, Erik van Muiswinkel k Diederik van Vleuten Reinder van der Naait, Kommil Foo Van Houts De Ket Bert Klunder(+), Marijke Boon Hans Dorrestein Els de Schepper, Vincent Bijlo De Nieuwe Snaar, Hester Macrander Kees Torn, Nuhr, Arthur Umbgrove, Lenette van Dongen, Urbanus en ACDA De Munnik Maar behalve cabaret is er ook veel mu ziek (Boudewijn de Groot, Het Groot Niet Te Vermijden, Lori Spee, Golden Earring, Nits e.a.), toneel (Het Volk, De Kern e.a.) enzovoorts. De nieuwe bro chure wordt voor het eerst sinds tien twaalf jaar weer huis aan huis verspreid in Vlaardingen, Maasland, Maasdijk en Hoek van Holland. Uit beleefdheid in verband met Theater Schuurkerk wordt Maassluis overgeslagen. Góra: „Een avondje theater wordt steeds populairder. Het trekt aan en daarom willen we het weer eens proberen om huis-aan-huis te gaan. Kijken wat het ef fect is." Zatordag9mei SCHIEDAM i Bibliotheek Stadserf. Demonstratie model bouw, ll.00-14.00u. Museumplein Hoog straat Rommelmarkt Rieueilem. Woon- eri zorgcentrum Thurlede. Bradene met rom* melrnarkt, 10.00-16.30u.Hemaplein.Gera» mummarVS, 10.00-16 OOu Theater deTeeri stoof. Bloeiende Maagden, 20.30u. swj serf. Schat met Breken, 22.00u. Wijkcen trum Wibautpleln, Swing party, 20.00u. ANWB. Start fietsdag, 9.00 tot 17.00 uur. Lange Haven 13L Jubileumfeest scouting groep Franciscus üxlewijkgroep, vana lO.OOu. Nieuwe Passage. Open huis Kids Park.12.00-17.00u. Podium Café. SisterLo- vers,22.00u, Filmhuis. In het huisvar. myn va der. 21.00u. Theater de Teeretoof. Bloeien de Maagden, 20.30u. Café Stolk. 501-dart; toernooi van SDC, 20.00u, VLAARDINGEN Ateliercomplex Cura^aolaan. Open huis! Kunstmakenj, 10.00-16.00u. Dienstencen trum Soenda. The-dansant, 14.00-16.30u.i Molen Aeolus. Start fietsdag 9.00-17.00u i. Rondom Grote KericGeramummarkt, 9.00* 17 .OOu. Nieuwe Oosterkerk. Boekenmarkt} 9.00-12-OOu. Buurthuis De Haven. Kinder* feest, 10.00-16.00u. MAASSLUIS f G route-of Nieuwe Kerk. F&keAsma Herdenl king, 20.15u. Station Maassluis West, start excursie ecologische zone Nieuwe Waterweg, 14.00u. MAASLAND 't Sonnetje, Kortebuurt 1, start fietdag, 9.00 tot 17.00u. HOEKVAN HOLLAND 25e Landelijke Fietsdag, start 09.00- 13.OOu. Kunstverlichtingsmuseum. Rond leiding in de oude vuurtoren, 13.00-16.00u. ROTTERDAM 7 Rotterdamse Schouwburg, Gr.z. 20.15 Ro: sa$Ue Munt. Ahoy20.00 Lord of the Danced WiJkgebouwCJemenshuis20.00BalModer- ne Rotterdam. Hist Museum 'Schleland£> huis' 11.00-17.00 film: Rotterdam, Niét/W^ Stad. Maritiem Museum Prins Hendrik 12.00-16.00 Cinemantiem. The Famous^ 22.00 The Connection, de Doelen, Gr2) 19.00 Zangerscongres Leger des Heils 1998. Junlaanse Zaai 20.15 Voices of the Wortfcü L'Esprtt 22.00 Accadian Ramblers. Casimt Rotterdam 21.00-02.00Tno Music Box. C5 Jazz 22.00 Francine Blok Quintet. The Littlg Cave22.00Nederlandstalige Avond. LkJuirjf»-. kerk 15.00 Rotterdams Jeugd Symfonie Or1" kest. De Buurman 21.00 Jamsessie. Nigbt- town 21.00 Skik. Podium Gallery X 23.00 The Basement. Theatercafé Plan-C 22.00 Shaky Ground. Bonheur vooraf informeren 010-4132536 Sanatorium Clepsydra. Gale-, rie Kralingen 21.00 Guemtca. Kasteel vair Rboon 20.15 Pieter de Ryk. "Oe Wederaf- braak". Lantaren/Venster 21.00 Revue. LuxorTheater 20.15 HetGroot N letTeVerrmj-' den. R'dams Centrum voor Theater 18.00 en 20.30 'de meimaand van het R'dams Cen trum voor Theater", 18.00 uur maaltijd. 20 30 uur 'de speeldoos', Rotterdamse Schouw burg. KI.Z. 20.30 De Mensenhater. Theate? Zuidplein, Gr\z. 20.15 Mini Maxi. Zondag 10 mei SCHIEDAM Dg de 4 Molens. Koffie-inloop, 11.00- 13.00u; contactmiddag, 13.30-16.00u. Zwem- en recreatiebad Groe noord. Duath- lon, 15.OOu. Stadserf. Schat met Breken, 22.OOu. Groene Raat, Harre-weg 19, natuur- vnendefrjk tuinieren en de insecten tuin, 13.30 uPod kim Café. Op zondag kan het an ders, 21.30u. i-\ VLAARDINGEN Dc Soenda. The-dansant. 14,00-16.00j y Ateliercomplex Cura$aolaan. Open huis, Kunstmakenj, 10.00-16.00u. 3 HOEK VAN HOLLAND Kunstverlichtingsmuseum. Rondleiding in. de oude vuurtoren, 13.00-16.00u. J ROTTERDAM Afioy20.00Lord ofthe Dance. Hist Museum 'Schlelandshuis' 11.00-17.00 film: Rotter dam. Nieuwe Stad. do Doelen, Gr.z. 14.30' Meestercaan het klavier. BaroeglS-SORude1 AwakemngCirrha Nrva. Nlghttown 21.30* Foolmoonband, Nlghttown Theatercafé C' 14.00 Reggae on Sunday. Rotown 22-OOCuro tis Mayfield Bibliotheek, leescafé 12.00 De Gooi-Het-Maar-ln-Mijn-Pet-Show, 81*/ bhotheektheater 12,00 100 Jaar Bertoft- BrechL Theater de Evenaar 15.00 Het Sum-, ba van O.K. W;etenga./13.00-16.00Demon-, straties ikat weven. Maandag 11 mei Schiedam Dc Oost. Koersbal. 14.00-16.00u. La p£t eheur. Bijeenkomst Zakenknng Schiedarrr e.o. VLAARDINGEN "r -> Pannenkoekenhuls 1 Hof. Lezing over kruiS den in de geneeskunst, 20.00u. Waterweg' FM.Clrff Richardfans-uurtje, 18.00-19.00u. Bioscopen Van do 7 t/m wo 13 mei. ROTTERDAM Cinerama 1: Trtamc' (12) dag. 14.15-20. Cin.2: 'As good as it gets' fall dag.I6-21.15. ma.di.ook 13. Cin.3: Wings ofthe dove' (al) dag. 12.45-16-18.45-21.45. CJn.4: The man in the non mask' (al) dag. 13,45-18- 21.10. Cin.5: 'Good Will Hunting' (a!)dag. 15- 18. 'Desperate measures' (16) dag. 12.30- 21.30. Imax Theater "The living sea' (ai) dag. fbeh.H3.2Q.) 18. 'Amazon' (3l)dag.{beh.za.zo.) 15-17,wo.ookl3.d0.vr.00kll-13,za.zo.l5- 17-19. "Everest" (al) dag (beh.za.zo.) 14-16- 19.15. tlo.vr.ook 10-12, za^o. 14-16-18-20. Titanic' (12) dag.(beh.za.zo.) 20.15-21.15, zajo. 10-21.15. Ven.1: 'De Poolse Bruid' (12) dag. 20-22.15 (ma.nietom 22.15), vr.ook 14.30. Sneak Pre-y view (16) ma.22. Ven.2: The River' (16) dag. (beh.ma.) 19.30. 'De verstekeling" (16) dag.22, vr.ook 14.30. 'De Spiegel' (16) ma. 19.30. Ven.3: 'Dance ofthe wind' (16) dag. 20, vr.ook 14,30. 'Uve Flesh' (16) dag.22. ven 4: 'Brat' (12) dag. 20-22. 'Chacuncher- che son chat' (16)vr.l5.30. Lumière 1: The Edge' (16) dag. 13-15.45- 18.30-21.15.Lum. 2: "Wagthedog" (at) dag. 13.30-16.15-18.45-21.30.Lum.3:'Sphefe' (16) dag. 20.45. The man who knew too Irrtle' (al) dag. 13.15-15.45-18.15. Lum. 4: The Jackai' il6)dag.lB-21,ma.di,ook 12-15. Rexane: 'Meisjes in extase' (18) do. t/m zo. dood. voorst 'Society Affair' (18) ma.t/m wo. doori.vooret. Pathó: Titanic' (12) dag. 11.30-15 30- 19.30, 'Kleine Teun' (al) dag, 11.30-13.55- 16.20-18.45-21.20. 'Left luggage' (al) dag.17-19.30-21.50. ma.ai.ook 11.20- 14.40. The Rammaker' (al) dag.11.40- 14.40-18.20-21.10. 'Scream 2' (16) dag.15.40-18.30-21.30. ma.di.ook 11.40. 'Mercury Rising* (16) dag. 11.10-13.40- 16.10-18-40-21.40, zo.met om 11.10. Tn& Out' (al) dag. 15.30-17.40-19.50-22. ma- .di.ook 11.10-13.20. Snesk preview: 'Famke verlaagt zich' (16) di.21.50. Nachtvoorstell Ingem Lum.l: "U.S. Mars hals'(16) vr.za. 00.15Lum. 2:'Scream2'(16) vr.za.00.15, Lum.3: 'Sphere' (16) vr- .Z3.00.15. Lum.4: The Jackal' (16) vr- .za.0Q.15. Kindermatinees: Cln.2: 'Anastasö' dag. (beh.ma,di,13-15.30. Lum.4; 'Pioo» Lang kous' dag. (beh.ma.dt.) 12.30-15. Pathé s 'Pippi Langkous' dag.(beh.ma.di.) 11.10- 13.20. 'Rubber' dag.(beh.ma.di.)U,20- 14.40. 'Mouse Hunt' dag.(beh.ma,di.) 11%. 13.20.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5