rt# Q Stadsgehoorzaal 1 januari 1999 zelfstandig i Zijdeveld voert nu als voorzitter Milieudefensie actie tegen de A Zo moet het 'schone' balletje gaan rollen Verbod op modelvliegtuigjes fljgenda Voorstel ambtelijk bijna rond Nieuw bestuur heeft grote plannen Hond bijt baasje in haar lip Brand in keuken Vrouwen gewond Auto ingeleverd Man gestoken Mackayplein afgesloten Country FM 70jaar getrouwd Bloemen verven tegen asfalt fj» Sociale raadslieden minder druk Maassluis beloont culturele inzet van twee inwoners Rotterdams Dagblad Maandag 11 mei 1998 Schiedam Een 41-jarige Schie- damse is gisteravond m haar wo ning aan de Willem Pijperstraat door haar eigen hond in de lip ge beten. De vrouw moest voor behandeling naar het ziekenhuis. Schiedam In een woning aan de Rembrandtlaan is gisteravond brand uitgebroken. Vermoedelijk is het vuur ontstaan doordat iets warms in de vuilnisbak in de keu ken is gegooid. De brand veroor zaakte vooral veel rook- en water schade. Schiedam Twee scooterrijders zijn zaterdagavond op de Vlaar- dingsedijk in Schiedam tegen el kaar gebotst. De 18-jarige Vlaar- dingse en de 19-jarige Rotterdam se werden met enkel- en schou derverwondingen naar het zie kenhuis gebracht. Een 16-jarige Schiedammer be landde zaterdagavond met een flinke hoofdwond in het zieken huis. Hij heeft op de Voorhaven kade in zijn woonplaats met zijn scooter vermoedelijk de stoep rand geraakt. Vlaardingen Een 22-jarige Vlaar- dinger heeft vannacht zijn auto moeten inleveren bij de politie. De politie constateerde op de Bur gemeester Verkadesingel dat hij zonder Nederlands rijbewijs reed. Ook was zijn auto niet verzekerd. Om drie uur werd een 25-jarige Vlaardinger op de Marnixlaan be trapt op het rijden onder invloed. Hij wilde de boete van 390 gulden niet betalen, dus wordt zijn pro ces-verbaal doorgestuurd naar justitie. Op de Burgemeester Pruissingel werd anderhalf uur later een 22- jarjge inwoner van Vlaardingen aangehouden. Hij reed zonder geldig rijbewijs in een onverze kerde auto. De auto werd gestald op het politiebureau. Schiedam Voor zijn woning aan de Jan Vermeerstraat is vrijdag nacht een 20-jarige Schiedammer met een mes in zijn borst gesto ken door drie onbekende jongens. Het drietal rende direct weg in de richting van de Slachthuisiaan. Het lukte de man nog om binnen te komen, waarna zijn ouders de politie en GGD belden. Maassluis Het Mackayplein in Maassluis is vanaf morgen afge sloten voor het doorgaande ver keer. Het Mackayplein wordt berbe- straaten er worden nieuwe beton- stenen geplaatst, De stremming duurt een week of twee. Maassluis/Hoek van Holland Liefhebbers van country in Maas sluis en Hoek van Hofland kun nen 24 uur per dag hun hart opha len aan de radio. Sinds kort geeft CAI Westland de zender door op het kabelnet. Luisteraars moeten daarvoor afstemmen op FM 101.6. Country FM. dat afgelopen janua ri met de uitzendingen is begon nen, draait een nonstop mix van oude en nieuwe country. Daar naast zyn er gepresenteerde pro gramma's te beluisteren van maandag tot en met vrijdag van 7.00 tot 9.00 uur met ex-Noordzee presentator Cor van Eijk. En van 17.00 tot 19.00 uur met de uit het Westland afkomstige Ronald de Hoog, Ook is er veel informatie over country-evenementen in het land. Country FM is ook in de race voor een etherfrequentie in de regio's Den Haag en Rotterdam, MaassluisHet echtpaar Harten- dorp-Castelijns in Maassluis heeft zaterdag aan het einde van de ochtend loco-burgemeester We- senhagen-Kastelein op bezoek ge had. Zij kwam het tweetal feliciteren met de tamelijk unieke prestatie dat zij op de kop af 70 jaar ge trouwd waren. De heer (19021 en mevrouw (1908) Hartendorp wonen in De vloot en namen met plezierde cadeaus die de loco-burgemeester bij zich had, in ontvangst. Door Jan Rozendaal Vlaardingen De Stadsge hoorzaal in Vlaardingen wordt 1 januari 1999 zelfstan dig. Burgemeester en wet houders krijgen binnen en kele weken een voorstel waarin die datum wordt ge noemd. Ambtelijk zijn de voorbereidingen daarvoor zo goed als afgerond. Dat heeft gemeenteambtenaar Hans Mathijs sen bevestigd. Hij is algemeen manager van de Dienst Welzijn, waaronder de Stadsge hoorzaal nu valt. Na de verzelfstandiging moet Stadsgehoorzaal-directeur San- dor Góra verantwoording afleg- Door Jan Rozendaal Schiedam De kersverse voorzit ter van Milieudefensie heeft za terdag net na de middag ook het groene dijklichaam tussen Schie dam en Vlaardingen beklommen. Het is tenslotte nu zijn club die weer eens een actie tegen de A 4 op touw had gezet. En voor acties tegen de A 4, daar ku nnen ze hem. Chris Zijdeveld, midden in de nacht voor wakker maken. Al meer dan twintig jaar tenslotte vecht hij er tegen. Eerst als wet houder van Schiedam en nu dus als voorzitter van Milieudefensie. Of de A 4 over twintig jaar nog steeds de noordelijke stukken van Vlaardingen en Schiedam niet scheidt, luidde de vraag in het lange gras op het dijklichaam. Zijdeveld: „Als ze mij twintig jaar geleden hadden verteld dat die weg er nu, in 1998. nog niet zou liggen, dan was ik toch wel ver baasd geweest." En de komende twintig jaar, ach, in onderhande lingen kan zoveel gebeuren. Ze ker als Zijdeveld erbij is betrok ken. Hij biecht de gesprekken met Maij-Weggen. de voorganger van Jorritsma als minister van Verkeer en Waterstaat, over de Tweede Beneluxtunnel op. „Ik heb toen tegen haar gezegd: wij kunnen door allerlei procedures de zaak drie jaar ophouden. We kunnen onze bezwaren ook in trekken, maar dan moet er wel een metro in komen." Dat hield natuurlijk meteen ia dat ook Schiedam een metrolijn door de stad zou krijgen. Inmiddels ligt de stad overhoop door de metro-aan leg cm eind 2002 door Schiedam en de Tweede Beneluxtunnel te rijden. De A 4 tussen Kethelplein en Delft bestaat alleen nog maar op tekentafels en in de hoofden Vlaardingen Met een tikkie breed op D-pupil Jasper Dessens van RKWIK heeft John de Wolf zaterdagochtend om 10.00 uur het startsein gegeven voor de actie te gen kinderarbeid. De Wereldwinkel Vlaardingen was de eerste van de vierhonderd wereldwinkels in Nederland die met de verkoop van 'schone' voet ballen is gestart. Dat kwam omdat D2 van RKWIK een toernooi op ei gen terrein aan had. En dat team sponsort de Wereldwinkel Vlaar dingen, in plaats van dat de voet ballertjes worden ondersteund. De in Schiedam wonende voetbal prof John de Wolf (nu Helmond Snort, voorheen ondermeer Feyp- noord) was gevraagd om bet wat meer aanzien te geven. „Natuurlijk doe ik dat." zegt De Wolf vlak na de aftrap in de be- gen aan een ander bestuur. De be oogd voorzitter daarvan is Charles Hendriks. Dat was de reden dat Mathijssen en Hendriks vrijdag samen de nieuwe programmagids onthulden. „Ze zijn allebei voor de helft verantwoordelijk." zei Góra plastisch. In de Vlaardingse politiek wordt al enkele jaren ge praat over verzelfstandiging van het theater. Bij het theater ziet men louter voordelen. „Dan kun nen we ons beter ontplooien." heet het uit de mond van Hen driks, Zonder dat de gemeente Enkele tientallen mensen hebben zaterdag iets ge schreven of getekend op de schutting die door Milieude fensie op het dijklichaam voor de A 4 was gezet, ter hoogte van de Laan van Bo- l'es. Onder het motto: er is meer onder de zon dan asfalt en beton. Kreten als 'Handen af van Midden-Delfland' en 'Vogels weg, Rijksweg' sier den de wand, die vooral kleu rig werd door de fraaie schil deringen. En waartegen ze dat deden, was zelfs de klein ste peuter duidelijk. Rechts op het bord was een heel groot, akelig mens getekend dat minister Jorritsma van Verkeer en Waterstaat voor stelde. Een klein meisje met blonde lokken heeft 's mor gens aan het ontbijt de bood schap van haar vader en moeder meegekregen en steekt vol overtuiging haar tong uit naar de minister. Foto Roel Dijkstra van Rijkswaterstaat en onderne mers. Zijdeveld: „Maij-Weggen heeft toen keihard gesteld dal verbredi ng van de Beneluxtunnel en het doortrekken van de A 4 he lemaal los van elkaar staan. Dus als het nieuwe kabinet dat argu ment wil gebruiken; ais dat ge beurt is er sprake van onbehoor lijk bestuur." Hoewel Zijdeveld de vrijwilligers van zijn club een hart onder de riem steekt bij de Laan van Bol'es, moet het echte gevecht in Den Haag worden uit stuurskamer van RKWIK Als je die verhalen hoort, en zoals ik drie kinderen heb, dan schrik je wel even. Ik vind het een goede actie en draag daar graag mijn steentje aan bij." Wat is er aan de ham.? Pakistan exporteert elk jaar miljoen voetballen. Dat is 7 n beetje tach tig procent van aLe ballen die er in de wereld worden gemaakt. Eén van de redenen dat Pakistan die ballen zo goedkoop kan ma ken is dat er veel door jonge kin deren worden gemaakt. Vorig jaar waren er zo'n zevenduizend kin deren bij het maken van voetbal len betrokken. Kinderen die niet naar school kunnen omdat ze moeten werken en al helemaal niet eens tegen zo'n balletje kun nen trappen. Behalve dat kinderen makkelijke Vlaardingen stopt met het subsi diëren van de Stadsgehoorzaal, is het theater als zelfstandige orga nisatie veel beter in staat om op nieuwe ontwikkelingen te reage ren. Een voorbeeld is sponsoring. Laatst moest een deel van de ge luidsinstallatie worden vervan gen. „Veel theaters hebben spon sors om de kosten voor dat soort investeringen te helpen dekken. Maar wij zijn van de gemeente. En wie gaat er nu een gemeente- bjke dienst sponsoren?" Met andere woorden: door de mo- gevochten. „De komende weken, de formatie van het kabinet, zijn daarbij heel belangrijk," weet ook Henk Tetteroo van de Werkgroep Stop Rijksweg 19. „Uit een enquê te blyJct dat alleen de WD voor aanleg is van de weg op maaiveld- niveau," vervolgt de actievoerder, die daarmee allesbehalve gerust gesteld is. Want: „Jorritsma (ook WD, red.) heeft al gezegd dat zij hoopt op een dik regeerakkoord waarin onder meer ook de aanleg van de A 4 is geregeld." Daarom (ze klagen niet) en goedkope ar beidskrachten zijn, worden ze door hun ouders gedwongen om te werken. Want de lonen in Pa kistan zijn zo laag, dat vader al leen niet genoeg geld krijgt voor een fatsoenlijk bord eten. De Wereldwinkel Vlaardingen is betrokken bij een actie waarmee wordt geprobeerd deze praktijken uit te bannen. Dat gebeurt onder meer door de productie van Fair Trade voetballen, in het Neder lands vertaald als 'schone' ballen. Voetballen die zijn gemaakt door volwassenen die daarvoor een be hoorlijk salaris ontvangen. Die volwassenen kunnen dan hun kinderen wel naar «ohnol «turen Volgens Arja Zuidgeest van de Wereldwinkel Vlaardingen is on langs iemand uit Nederlard in die fabriek in de Pakistaanse stad Si- gel ïjkheid van sponsoring hoopt de directeur zijn inkomsten te kunnen verhogen. Ook al omdat de gemeente Vlaardingen niet zo goed bij kas zit, zit het er niet in dat er af en toe eens wat extra's wordt toegestopt. Samenwerken Verder wordt het ook makkelijker om samer. te werken met andere theaters. Voor komend seizoen is door de directies van de Stadsge hoorzaal en het Theater a.d. Schie niet gekeken naar eikaars pro- schoot Tetteroo ook Zijdeveld za terdagmiddag even aan op het dijklichaam. De nieuwe Milieude fensie-voorzitter vertelde hem dat hij de afgelopen week nog de frac tiespecialist van de PvdA in de Tweede Kamer had gesproken. Zijdeveld proefde een lichte ken tering. „Paars I is toch vooral een kabinet geweest van asfalt en be ton. Ik hoop maar dat de verkie zingscampagnes de toon zetten voor Paars II. De één voerde cam pagne met een bus, Wim Kok zag aikot geweest om te controleren of de fabrikant zich aan de afspra ken houdt. Het was goed. Gevolg is natuurlijk wei dat de 'schone' ballen wat duurder zijn. En daarom is zo'n actie met John de Wolf bedacht, die nog wel een tip had voor de Wereldwinkel. „Ze moeten alle voetbalclubs in Vlaar dingen en Schiedam aanschrij ven. Over een tijdje begint het nieuwe seizoen weer en dat bete kent voor al die clubs ook nieuwe ballen." Trots: „Dan gaat zo'n bal letje wel rollen." Ook zijn collega's, die met het Ne derlands elftal komende zomer in Frankrijk het WK spelen, zouden wpï wat kunnen doen. vindt De Wolf. „Dat verhaal van die kinde ren, die onze ballen moeten ma ken voor een hongerloontje, moet ze toch ook aanspreken?" gramma's. Dat er veel dubbelin- gen inzitten, is volgens Sandor Góra hel geval met alle middel grote theaters in Nederland. Toch ziet voorzitter Hendriks van de nieuwe stichting wel mogelijkhe den om meer te overleggen. „Bij voorbeeld door dezelfde artiesten met vlak na elkaar te plannen. Of juist wel als het om een hele dure productie gaat. Dan is het wellicht goed om er voor te kiezen zo'n voorstelling twee avonden in Schiedan en aansluitend twee in Vlaardingen te programmeren. ik op de fiets. Misschien dat lang zaam begint door te dringen dat asfalt en beton niet de oplossing is." En dan weet Zijdeveld nog wel een mooi plan voor Paars II om die verschuiving een gezicht te geven: een sneltram die de sneltram van Den Haag met de metro van Rotterdam verbindt. „Kabinetten vrillen graag binnen vier jaar resultaat zien. Nou dat kan met dit plan. Bovendien kost het geen miljard gulden, zoals de A 4, maar veertig miljoen," aldus Maassluis De Maassluise wet houder P. Hogenraad heeft gis termiddag in Theater Schuur- kerk twee stadgenoten gehul digd die zieh op een bijzondere manier hebben ingezet voor het culturele leven in de Maassluis. Een door twee kunstenaars ver vaardigde oorkonde ging naar mevrouw J. A Lammers-Noord- am en de heer Th. J. Geursen. Lammers-Noordam is onder meer jarenlang actief geweest in de Culturele Raad, het bestuur van de Openbare Bibliotheek en Schiedam Het Instituut Sociale Raadslieden Schiedam kende vo rig jaar ten opzichte van 1996 een daling van het aantal cliënten. In 1997 namen 2504 Schiedammers contact op het het instituut terwijl dat er een jaar eerder nog 2824 wa ren. Het instituut constateert dan ook in het jaarverslag 1997 dat het beleid om de enorme toestroom van cliënten te beperken, vmch- ten heeft afgeworpen. De Schiedamse instelling heeft Maassluis De gemeente Maas sluis wijst de komst van een mo delvliegclub in het recreatiege bied langs de Vlaardingsedijk van de hand. Eén van de redenen dat burgemeester en wethouders de mini-vliegtuigen willen weren is de veiligheid van de fietsers. Groenservice Zuid-Holland, de beheerder van het gebied tussen Vlaardingen en Maassluis, had vol goede moed een verzoek op het stadhuis ingeleverd om de ac tiviteiten van de modelvliegclub te toetsen aan de milieu ei sen. Maar dat liep niet best af voor dc hobbyisten. Maassluis ontraadt de komst van de modelvliegers op het middenterrein van het wieler parcours. Op die manier kun jc de kosten een beetje delen en het risico spreiden. En ook Theater Scbuur- kerk m Maassluis, dat weliswaar een stuk kleiner is, wil ik daarbij nadrukkelijk betrekken." Verder moet dc Stadsgehoorzaal, als het aan Hendriks ligt. ook veel meer gaan doen aan activiteiten die te gen cultuur aanzitten. Een nazit met een deskundige bijvoorbeeld, om de voorstelling van die avond te bespreken. En ook hoopt hij dat de nieuwbouw van de muziek school en de Vrije Academie (nu Zijdeveld, die eraan toevoegt dat de beleidsmakers maar eens in Duitsland moeten gaan kijken. „Daar zijn ze al veel verder met de lightrail." In elk geval richt Zijde veld, die voor een PvdA in enkele landelijkè adviescommissies zit, zijn peilen weer op Den Haag in de strjjd om de A 4 tegen te hou den, Ff» "erwacht serieus geno men te worden. „Dat is een reden waarom ze bij Milieudefensie ie mand van de PvdA wilden hebben en niet van zo'n klein clubje." is voorzitter geweest van de Vrienden van het gemeentemu seum. Ze heeft deze functies on langs neergelegd omdat ze een zetel in de Maassluise gemeen teraad kreeg. Lammers-Noord am is nog wel altijd actief als schilderes. Geursen is onder meer lid ge weest van de werkgroep Cul tuur, heeft verschillende cul- tuunrapporten opgesteld en heeft veel werk verricht voor de Maassluise Historische Vereni- ten doel burgers te ondersteunen die zijn aangewezen op de voor zieningen van (overheids)instan- tics en daarvan niet optimaal ge bruik kunnen maken door onbe kendheid met of ondoorzichtig heid van de verschillende wetten en regelingen. Een ander doet is tekortkomingen en onrechtvaar digheden in de wetten en regelin gen te constateren en aan te kaar ten bij de verantwoordelijke in stanties. Dat heeft vooral te maken met de te verwachten slepende procedu re om een milieuvergunning te krijgen. De veiligheid van recre anten is immers in het geding, blijkt uit het bestuit van burge meester en wethouders. „Het vlie gen met modelvliegtuigen kan voor recreanten gevaar opleveren wanneer een toestel onbestuur baar wordt of een noodlanding moet maken. Hierbij zijn proble men te verwachten met de recrea tieve fietsroute Maassluis-Vlaar- dingen die dwars door het geplan de vliegterrein loopt." Ook het geluid die de verbran dingsmotortjes produceren, is een probleem, stelt de gemeente op advies van de DCMR Milieu- in het Hollandiagebouw) doorgaat 'in de achtertuin' van de Stadsge hoorzaal. „Dat genereert een hoop mogelijkheden voor het theater," wrijft de beoogd voorzitter zich in de handen. Dat is het soort zaken dat na 1 januri moet veranderen. Twee, drie jaar geeft Hendriks zichzelf en zijn bestuur de tijd. „Dan moet de Stadsgehoorzaal een heel nieuwe impuls hebben gekregen." Op 8 januari, als Vera Mann en Rick Engelkes met het toneelstuk 'Twee op de wip' het nieuwe jaar openen, zal de bezoe ker er volgens directeur Sandor Góra. die verantwoordelijk blijft voor de dagelijkse leiding en de programmering, er niets van mer ken. „Wat maakt het nu uit voor het publiek wie de eigenaar van de Stadsgehoorzaal is. Wie is de eigenaar van de Efteling?" Maandag 11 me( SCHIEDAM Dc Oost. Koersbal, 14,00-16.00u. Ie Pè- cheur. Bijeenkomst Zakenknng Schiedam e.o. VLAARDINGEN Pannenkoekenhuis 't Hof. Lezing over krui den m de geneeskunst, 20.00u. Waterweg FM. Cliff Richardfans-uurtje, 18.00-19.00u, ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg, Gr z, 20.15 Sho- bana Jeyasmgh Company. Nighttown Café 21.30 Popifilm, de Doelen, Gr,z. 19,30 Be roemde Barokorkesten spelen barokmuziek. Bib Hotheektheater20.00 Gnmas-festival. R'dams Centrum voor Theater 18.00 em 20.30'de meimaand van het R'dams Centrum voorTheater". 18.00 uur maaltijd, 20.30 uur presentatie van de toneellessen van docente Sylvia Weening, aansluitend 'de teerling is ge worpen'. Rotterdamse Schouwburg, KI.Z. 20.30 Petra Stuk en Helga Drama,RO THEA TER I2.30tot 13.15 De Verstekeling. Zaal de Unie 20.30 Filmcafe, Dinsdag 12 mei SCHIEDAM Wijkpost Zuid. Soos, 13.30U, Dc de 4 Mo lens. Dnebandenbiljaren. 12.00-16.00u. Po dium Café. Jamsessie. 21.30u. VLAARDINGEN De Indische Buurt. Klaverjassen, 14,00u, ROTTERDAM Rotte rdamseSchouwburg, Gr.z. 20.15 Sho- bana Jeyasmgh Company, Hist. Museum 'Seniel andshuls' 10.00-17.00 film: Potter- dam, Nieuwe Stad. Dizzy22.00De Jeroen Pek BandBaroeg 21.00 Peter and iheTestTube Babies/Urban Soldiers. Nlghttown Theater café 20.00 Bands en Close harmony groep SKVR. Bibliotheektheater 20.00 Gnmas- festivalLuxorTheater20.I5Ttieo Maassen. R'dams Centrum voor Theater 18.00 en 20.30'de meimaand vanhet R'damsCentmm voor Theater'. 18.00 uur maaltijd, 20.30 uur 'verhalen in de mimie'. Rotterdamse Schouwburg, K!.z. 20.30 Petra Stuken Helga Drama. ROTHEATER12.30totl3.15 De Ver stekeling, Zaal de Unie 20.30Cuttuurdebat: De backlash van de jaren 60 en 70. aflevering 1: sexualrteit Van do 7 t/m wo 13 mei. ROTTERDAM Cinerama 1: Titanic' (12) dsg. 14.15 20. Cfn.2: As good as it gets' (al) dag, 16-21.15, ma.di.ook 13- CJn.3: Wings of the dove' (al) dag, 12.45-16-18.45-21,45. Cln.4: The man in the iron mask' (al) ctóg. 13.45-18- 21.10. Cln.S.-'GoodWiHHunting' (al) dag. 15- 18- 'Desperate measures' (16) dag, 12.30- 21.30. Imax Theater; The living sea' (al) dag. (beh.za.zo.) 18. 'Amazon' (al)dag.(bel>jza jo.) 15-17, waook 13, do.vr.ook U-13, za^o. 15- 17-19. 'Everest'(al) dag.(beh.za,zo.) 14-16- 19.15, do.vr.ook 10-12.za.zo.14-16-18-20, Titanic' (12) dag.(beh.za.zo.) 20.15-21.15. .23.ZO. 10-21.15. Ven.l: 'De Poolse Bruid' (12! dag. 20-22.15 (ma.meJocn 22.15),w.ookl4.30. Sneak Pre view (16) ma.22. Ven.2: The River' (16) dag. (beh.ma.) 19.30. 'De verstekeling' (16) dag.22, vr.ook 14.30. 'De Spiegel' (16) ma. 19.30. Ven.3: 'Dance of the wind' (16) dag. 20, vr.ook 14,30. 'üve Ftesh' (16) dag.22. Ven 4; 'Brat' (12) dag 20-22. 'Chacun chef* cbe son chat' (16) vr. 15.30. Lumlère 1: The Edge' (16) dag.13-15.45- 18.30-21.15. Lum. 2: Wag the dog" (al) dag. 13.30-16.15-18.45-21.30.lum. 3: 'Sphere' 161 dag. 20.45. The man who knew too little' (al) dag 13.15-15.45-18.15. Lum. 4: The jackal' (16) dag.18-21, ma.di.ook 12-15. Rexane: 'Meisjes in extase' (18) do. zo. dood. voorst. 'Society Affair* (18) ma.t/m no. doorf.voorst- Patira: Titanic" (12) dag. 11.30-15.30- 19.30. Kleine Teun (ai) aag. 11.30-13.55- 16.20-18.45-21.20. 'Left luggage' (al) dag. 17-19.30-21.50. ma.di.ook 11.20- 14.40. "The Rammaker' (al) dag.11.40- 14.40-18.20-21.10. 'Scream 2' (16) dag.15.40-18.30-21.30. ma.di.ook 11,40. 'Mercury Rising" (16) dag. 11.10-13.40- 16.10-18.40-21.40, zojriet om 11.10. 'in& Out' (al) dag. 15.30-17.40-19.50-22, ma- .dt.ook 11.10-13.20. Sneak preview: 'Famke verlaagt zich' (16) di.21.50. Nachtvoorsteltingen: Lum.l: 'U.S. Mars hals' (16) vr.za.OO .15. Lum.2:'SCfeam 2' (16) vua.oo.is, Lum.3: 'Sphere' (16) vr- .za.00.15, Lum.4: The Jackal' (16) vr- .za.00.15. Kindermatinees: CIn.2: 'Anastasia' dag. (beh.ma.di.) 13-15.30. Lum.4: 'Pippi Lang kous' dag. (beh.ma.di.) 12.30-15. Pathé 'Pippi Langkous' dag.(beh.ma.di.) 11.10- 13.20. 'Fiubber' dag.(beh.ma.di.>11.20- 14.40. 'Mouse Hunt' dag.(beh.ma.di.) .11- 13.20. dienst Rijnmond. Om die gelui dhinder zo beperkt mogelijk te houden, zou 's avonds maar één uur mogen worden gevlogen met maximaal twee vliegtuigjes tege lijk. „Als de modelvliegclub meer wil dan deze situatie zal de ver gunning ook moeten worden ge weigerd stellen b en w. K Olsthoom van Groenservice Zuid-Holland vertelt dat het door de gemeente verlenen van een vergunning noodzakelijk is. „Het enige wat wij doen, is de grond be schikbaar stellen." Groenservice zag in eerste instantie weinig pro blemen voor de modelvliegclub, geeft Olsthoorn aan. Alleen de spoorlijn legt een beperking op." Een tikkiebreedvaniohnde Wolf opJasperDessensvanRKWIK.Hetwashetbeginvandeactieomdekinderarbeidindevoetbalindu- strie Uitte bannen. Foto Fred Ubochant/Roel Dijkstra

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1