27 Marcel Schewe ramt Excelsior'20 naar een knappe overwinning Rossoni zoekgeslagen, blamerend verlies Holy HV SV Schiedam: van de regen in de zonneschijn Winst voor honkballers Hermes DVS nog op nul Spanning stijgt bij 'Nassau' Sterk optreden zwemploeg VZC VDL zet Mom in 't zonnetje Om Blessure Gyselle Korpel, puntendeling softbalsters Daniëlle de Bruijn kijkt uit naar de 'Spelen' Rotterdams Dagblad Maandag 18 mei 1998 Oen Haag De cricketers van hoofdklasser Hermes DVS maken een /wakke indruk in het nog prille seizoen De Schiedammers hebben nog altijd geen wedstrijd gewonnen en gingen zondag in Den Haag onderuit tegen HBS De' eerst battende Hagenaars rammelden 280 runs bij elkaar (ten koste van vijf wickets) waar na de Schiedamsc battingside voor slechts 136 runs aan de kant werd gezet Voormalig Hermcs-captam Roger Bradley, nu spelend bij HBSS, stak m een goede vorm en liet 58 runs van zijn bat komen voordat hij op het bowlen van John Ver- weij (2/21/11) werd gevangen door Gavin McRae Kenny Jackson was met 122 runs de meest pro ductieve Haagse batsman. Ook Reinoud Scholte (30) kwam m de dubbele cijfers. HBS-opemngsbatsman Robert van Oosterom raakte in het duel geblesseerd tijdens het runnen Van Oosterom wilde zijn bat over de grond schuiven, maar het slag hout bleef steken waarop de cric keter zó onfortuinelyk ten val kwam dat hij enkele pe/en in zijn schouder scheurde Hermes DVS kwam met het bat eigenlijk geen moment in de wed strijd. Jasper Beijer (15), captain Nick Staiham (27). Lou Borrani (11). Gavin McRae (14) en staart- speler Dirk Klokgieters (18 not out) kwamen dan wel in de dubbe le cijfers, maar dat kon alleen als voer voor statistici worden be schouwd. Goed voor de overwin ning was dat in elk geval niet. Die- derick Visee (3/6/5) en Pieter Paul Visser (2/27/11) waren met de bal de grootste plaaggeesten VI aard In gen De spanning stijgt m het kamp van Oranje Nassau De Vlaardingse korfbalformatic deelt m de derde klasse nog altijd de koppositie met Ondo en als die toestand - met nog een wedstrijd dag te gaan ongewijzigd blijft, volgt een beslissingswedstrijd tussen beide promotiekjndida- ten Zaterdag gaat Oranje Nassau op bezoek bij Vriendenschaar Afgelopen weekeinde werd met 12-9 gewonnen van het bezoeken de Nikantes uit Spykenisse. Bij de rust was het 5-6 in het voordeel van de gasten. Die ruststand viel voor de Vlaardingers behoorlijk tegen want ze hadden al rap een 4- 0 voorsprong opgebouwd. In de tweede helft werd het tempo stevig opgevoerd en dat sorteerde effect. 'Nassau' speelde zich eerst langszij en nam vervolgens bru taal de leiding om die daarna met meer uit handen te geven. Vlaardlngen - De VZC-zwemploeg is sterk voor de dag gekomen bij de kringkampioenschappen in het Aquapulcabad in Dordrecht Er werden vyftien gouden me dailles by elkaar gezwommen, ze ven zilveren en vyf bronzen. Te vens werden 15 limieten gezwom men voor het NK. Uitblinkers waren Finn van der *BuS met goud cp dc ICC meter vrije slag (58.3), 400 vrije slag in 4.39.9, 200 meter vlinderslag in 2.45.0, 200 meter wisselslag in 2.38.6 en de 100 meter vlinderslag in 1,08.0. Chantal Achterberg werd eerste op de 100 meter 'school' (1.14) en op de 200 meter rugslag in 2.38.6. Renee Snoek was de snelste op de 400 meter wisselslag in 5.18.6 en op de 200 meter vrije slag in 2.07.7. Kirsten van der Steen behaalde een gou den medaille op de 200 meter schoolslag in 2.50.7. Maassluis VDL heeft zaterdag avond tijdens een grote feest avond vertrekkend trainer Joop Mom in het zonnetje gezet. In het bijzijn van 400 VDL-Ieden kreeg Mom, die VDL dit seizoen kampi oen van de vierde klasse D maak te, uit handen van het bestuur een horloge met inscriptie. Ook van een andere VDL-commissie kreeg hij een cadeau. Mom, die na de zomer verhuist naar Wit-Rood-Wit, hield een emo tionele speech, waarbij hij de spe lers opriep 'deze club nooit meer te verlaten'. De zondagelub vreest het vertrek van een handvol spe lers uit het huidige kampioens team. ..Ik heb een aantal clubs getraind, maar dit is een van de mooiste clubs geworden in mijn loopbaan. Als speler zou ik drie keer naden ken voordat ik hier zou opstap pen," aldus Mom. Ook de spelers van de A-selectie kregen van het bestuur een horlo ge met inscriptie. Door Nick van der Sluis Vïaardingen - Zijn gc/icht straalde alleen maar verbijstering uit John van West renen moest na af loop dan ook voornamelijk diep slikken en naar woorden zoeken om een spoortje van een verkla ring te vinden voor de 6-12 neder laag van zijn ploeg tegen de reser ves van Sparta'Feyenoord „Zoiets ver/in je toch niet,-' was aanvankelijk de enige uitleg die de Vlaardingse coach kon vinden voor de genante nederlaag van de honkballers van Holy „We dach ten de v. ed strijd onder controle te hebben en de koploper zelfs de eerste nederlaag toe te kunnen brengen en dan gebeurt ditVan West ren en had er geen woorden voor. En terecht Bij het ingaan van de negende in ning en de laatste slagbeurt voor Sparta/Fevenoord. leidde Vïaar dingen Holy, als uitvloeisel van een degelijk en aantrekkelijk ge speelde wedstrijd i'tot dan toe), met 6-5 Stefan Droog stond ook bij het ingaan van de laatste Rot terdamse slagbcurt nog steeds als startende) pitcher op de plaat, maar vertoonde wel lichte ver moeidheidsverschijnselen Van uit de dug-out moest de Vlaar- dingse coach Droog bij iedere bal instructies geven en hem vooral tot rust manen. En dat lukte, leek het' De eerste Spartaan wordt door Droog met drie slag naar de dug-out verwezen, maar Ralph Muider laat vervolgens een honk- slag los. Op dat moment, een nu! op de kaart en een honk bezet, kiest Van Westienen - m overleg met catcher Efrill Calmez en Ste fan Droog - voor een voor de hand liggend vervolg van de wedstrijd Geen enkel respect Rehef-piteher Danny Rossoni had zich al warm gegooid en was er. volgens eigen /eggen ook, klaai voor om de wedstrijd degelijk af te ronden Wat er toen gebeurde, daar had de Vlaardingse coach dus geen woorden voor Dc Rot terdamse slagploeg kende geen enkel respect voor de naam en faam van Rossoni en joeg bijna ie dere bal het links- of het rechts- veld m. Drie twee-honk slagen en een dnehonkslag kreeg de Holy- pitcher om de oren en in een mum van tijd had Sparta/Feyenoord de 6-5 achterstand omgezet in een 6- 12 voorsprong. „Twee nullen waren we van de overwinning af." verzuchtte John van Westrenen voor de zoveelste keer „Ja. achteraf is het natuur lijk gemakkelijk analyseren of het wel de juiste beslissing was om Stefan Droog van de heuvel te halen, maar ik vond op dat mo ment alleen maar bevestigingen voor die ingreep En bovendien, Dannv Rossoni is toch precies de pitcher die zo'n situatie koel moet kunnen afhandelen." Niet dus' Rossoni stond twee-der- de innmg op de plaat, hoorde vyf degelijke honkslagen iangssuizen en zag ook nog eens zijn veld ach ter zich compleet m elkaar stor ten Zeven veldfouten in die ene Rotterdamse slagbeurt waren in feite alleen al voldoende voor ze ven punten van Sparta/Feye noord. Terwijl datzelfde Vlaar dingse veld voordien, in ruim acht innings, Stefan Droog onvoor waardelijk en foutloos had ge steund. Rossoni zou er bijna ach terdochtig van geworden moeten zijn. Daarvoor wankelde Sparta/Feve noord 2, de koploper in de Hoofd klasse Zuid, in feite op de rand van de (terechte) nederlaag en werd diezelfde Danny Rossoni aanvallend nog bijna de match- winnaar voor Holy In de zevende innmg namelijk kon de Schie dammer (nadat hij in de derde in ning al een home run had gesla gen en Holy aan een 5-3 voor sprong had geholpen) na een honkslag profiteren van een twee tal fouten in het Rotterdamse veld en 6-5 voor Vïaardingen Holy sco ren. Dat punt leek een veilige uit gangspositie voor de zege, maar de Sparta/Feyenoord-combmatie gooide tenslotte roet in het eten Schiedam— Even leek de cricketformatie van Excelsi or'20 naar adem te happen. International Tim de Leede was namens VCC nagenoeg ongenaakbaar met maar liefst 154 runs achter zijn naam. Toch kwamen de Schiedammers knap terug. De middle order-batsmen Dennis Gouka en met name Marcel Schewe waren bijzon der op dreef en overtroffen uiteindelijk de 264 runs die de Voorburgers neer hadden gezet. Schewe gaf de alles be slissende klap waarmee Ex celsior'20 op 266 kwam en met vijf wickets won. Op het scorebord stonden 78 runs toen Dennis Gouka en Marcel Schewe mochten gaan batten. Ge duldig en loepzuiver sloegen de twee de ballen het veld m zodat de overwinning nog bijna op een peulesehi Hetje leek ook. Voor de twee 'kanonnen' waren Enk Gou ka (duck, caught behind op bow len Abbas), Carl Schewe (36). coach Stewart Williss (12) en Emi- le Smits (9) aan bat geweest en hadden voor het wankelende fun dament van 78 runs gezorgd. Matchwinnaar Marcel Schewe 107 not out) sloeg zyn eerste cen tury in de hoofdklasse. „Of ik dit seizoen al lekker op dreef ben0 Ei genlijk metmaar we zijn dan ook pas drie wedstrijden bezig. We hadden een prima wicket, lekker snel en dan wordt er lekker gebat. Toen we met 78 runs op het bord Met het bat liet Erik Gou ka het giste ren volledig afweten. Met de bal, als bowler, deed de blonde krullenbol het beter. Hij nam twee wickets. roto Peter Molken begonnen, had ik er nog alle ver trouwen in. Natuurlijk was het even slikken met de 154 runs van De Leede maar wat hij in zijn een tje deed deden Dennis cn ik met zijn tweeen" aldus het nog van zijn klasse-prestatie na/wetende goudhaantje. Of de ploeg net als vorig seizoen weer een gooi naar de landstitel kan gaan doen, is een voor de hand liggende vraag. Schewe denkt in elk geval van wel. „Ja, we hebben min of meer de zelfde kwaliteit dus dat moet kunnen. De concurrenten hebben zich wel wat versterkt maar we gaan zeker meespelen." Enk Gouka. de jongste van de twee Gouka-bmertjes, vond dat de ploeg zich van haar beste kant had laten zien. „We hebben van daag heel goed gespeeld," analy seerde de blonde krullenbol. „De wedstrijd is echt gewonnen door Marcel Schewe en Dennis. We hebben toch een wat mindere ploeg dan vorig jaar, want toen hadden we Murray Goodwin in de ploeg en die draaide een uitzon derlijk goed seizoen. De favorie ten voor de titel zijn naast Exceisi- or'20denk ikVRAenHBS Het is trouwens een goede zaak dat er twee ploegen minder m de afde ling zitten. We hebben nu alle maal sterke teams en dat maakt de competitie er wat leuker op." Toen Dennis Gouka (52) 'caught behind' was gegaan, maakte Luuk van Troost het karwei aan de zijde van Schewe IJzersterk af. Van Troost kwam zelf nog tot 9 runs zodat Sebastiaan Gokke, Ja cob Jan Esmeijer, Jorg Henneke en Erik Dulfer niet uit hun klap stoeltje hoefden op te staan om de zege veilig te stellen. Over de eerste nederlaag van het seizoen wordt alwat luchtiger ge- dacht, Schewe weer. „Hel is by ons een traditie dat we de eerste partij verliezen en dan steevast een goed seizoen weten te draai en. Ais dat nu ook weer zo is, is het geen probleem." Erik Gouka vond die eerste ne derlaag onnodig. „Toch klopt het wat Marcel zegt. Als we de eerste verhezen worden we weer kampi oen." Door de overwinning kruipt Excelsior'20 weer naar de kop. Al leen VRA (3-6) en HBS (2-4) heb ben nog een honderd procent sco re behaald, maar direct daaronder staan Excelsior'20, HCC en VOC met vier punten uit drie wedstrij den. Door Nick van der Sluis Schiedam - Met de nodige wee moed en misschien ook wel met een gevoel van machteloosheid hebben de honkballers en soitbal- lers van Schiedam afscheid geno men van sportpark Harga. De al jaren sluimerende plannen van Rijkswaterstaat om het onderko men van de club op te offeren aan de verbreding van de Benelux- tunnel kregen einde vorige sei zoen vaste vormen en de plannen makers hebben er vervolgens snel de schop in gezet. De 'lijdensweg' van Schiedam mag bekend zijn. Dat de vereni ging van Harga weg moest, was een gegeven. Maar waar naar toe? Dat was lange tijd een grote onze kerheid. Het kostenaspect speel de daarbij een belangrijke rol, om dat de drie partners in het overleg (gemeente Schiedam, Rijkswater staat en de vereniging Schiedam) maar moeizaam tot een eenslui dende oplossing van de begrote schade (bouw nieuwe accommo datie) konden komen. Maar de drie partijen in de broodnodige schikking hebben elkaar toch ge vonden. Het nieuwe onderkomen kwam er en zowaar nog geheel volgens de wensen van het Schie- damse bestuur; op Bijdorp, achter de Margriethal „We zijn zeer gelukkig met die plaats. Bijdorp is veel beter be reikbaar dan de oude accommo datie op Harga en we komen op een bestaand sportcomplex." is voorzitter Ton Ebben uiterst te vreden. „Het groen is al helemaal aangelegd en we krijgen daar een oppervlakte gelijk adii luim uiie voetbalvelden. We krijgen de be schikking over een softbalveld met verlichting, een honkbalveld en een jeugdveld. De werkzaam heden daarvoor zijn nog in volle gang." De aanleg is al zo ver gevorderd, dat de honk- en softbal bond zich al is komen overtuigen of de af metingen wel voldoen aan de re glementen en de eisen van de KNBSB en die zekerheid is er in middels. We! moest de vereniging met de competitiestart voor de deur nog enig geduld oefenen en de medewerking van de bond vra gen. Tot eind deze maand is Bij dorp nog met bespeelbaar en tot die tijd spelen alle ploegen van Schiedam alleen maar uitwed strijden. Overigens is er sprake van een voorlopige verhuizing, want Rijs- kwaterstaat speelt altijd nog met de gedachte dat Schiedam na de afronding van de werkzaamhe den weer terug kan naar Harga. Een verhuizing die wederom enorme kosten met zich mee zal gaan brengen Logisch dat Ton Ebben de noodzaak er niet van in ziet. Brok heimwee Harga had natuurlijk wel een emotionele waarde voor de leden van Schiedam Ton Ebben: „We hadden daar in de voorgaande veertig jaar natuurlijk wel het een en ander opgebouwd. En als je dan ziet hoe snel het afgebroken werd, besef je pas goed wat er ver loren is gegaan Er zal de komen de tyd nog een fiks brok heimwee te overwinnen zyn." Ook op een ander front moest Schiedam orde op zaken stellen. Na het vertrek van honkbalcoach Douglas Juenke moest gezocht worden naar een opvolger. De Amerikaan die toezegde te ko men, moest op het laatste mo ment om pei soul nijke ïedenen af zeggen. „En waar vmd je dan zo snel weer een vervanger. We heb ben," aldus Ebben, „de voorgaan de weken nogmaals gezocht m Amerika, onze voelhorens uitge zet in Nederland maar de oplos sing werd uiteindelijk m de eigen Een groot deel van de verhufzing van Schie dam. zoals voorzitter Ton Ebben aan toont, speel dezichaflnde regen. Nu de club onder hand Is 'ge setteld', ziet men de zon, letterlijken fi guurlijk, weer schijnen. Foto t j Alphen aan den Rijn - Er is weinig fantasie voor nodig om de puntendeling die de softbalsters van koploper AJphians en Schiedam girterenovereenkwamen, po sitief in Schiedams voordeel uit te leggen. Alphians was op het sportpark 'De Bijlen' dit seizoen nog onge slagen. Daarom ook was de uitslag van de eerste wed strijd (14 m Schiedams voordeel) een ware verade ming voor coach Leo Butteman en had hij er vrede mee dat de Alphians het tweede duel met 4-0 konden winnen. Voor de nederlaag in de tweede wedstrijd kon Schie dam een duidelijk excuus zoeken in het verlies van Gyselle Korpel De Schiedamse catcher kreeg in het begin van dat duel een bal vol op de knie en moest naar het ziekenhuis voor onderzoek. Daarmee ver loor Schiedam een degelijke steunpilaar in de verde diging. al kweten Marloes Pameyer (drie innings) en Desiree Ouwerkerk (ook drie innings) zich achter de plaat goed van hun onverwachte taak. Toch wilde Leo Buiteman daar met de voornaamste oorzaak voor de nederlaag zoeken „We hebben vooral in de eerste wedstrijd hard geknokt voor dit resultaat en ook slim gespeeld," vond de Schiedamse coach na af loop. „In het vervolg was de Alphense pitcher echter te sterk voor onze slagploeg." Elske ten Hoopc is momenteel duidelijk de sterkste en meest betrouwbare pitcher van Schiedam (zij gooide in Alphen 10 innings) en ze is bovendien in staat een wedstrijd naar haar hand te zetten. Maar ook zij kon in hel tweede duel de nederlaag niet voor komen Schiedam kwam toen al heel snel op een 2-0 achterstand, maar daarna hield de Schiedamse de fensie redelijk stand, al kwam de aanval (slechts 3 honkslagen, maar dankzij 6 keer vier wijd wel 9 loop sters op de honken achtergelaten) absoluut niet op gang. Stand in de eerste klasse B: Zwijndrecht 10-16, Al phians 10-16, Ducks 10-16, Schiedam 10-10, Zuidvo gels 10-8, Sparta/Feyenoord 10-8, Hoofddorp 10-6» KmheimlO-0. rw Vïaardingen - Een week na de nationale waterpolotitel kan de Vlaardingse Danielle de Bruijn het nog nau welijks beseffen een hoofdrol te hebben vervuld. De linkshandige speelster van Donk en het nationale team was regelmatig de gevaarlijkste aanvalster in de finale tegen Nereus en drukte met drie doelpun ten haar stempel op de 11-6 zege van het Goudse Donk. Naast de bekertitel was de dubbel met Donk haar tel ir grote succes als waterpoloster en dat werd ui teraard op grote wijze gevierd. De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat de 20-jarige Vlaardingse flink in de rats heeft gezeten. Want in het eerste duel tegen rege rend kampioen Nereus ging zowat alles fout wat fout kon gaan. „We kregen helemaal geen vat op de speelwijze van Nereus, dat in alles uitblonk. Onze trainer (Robin van Gaaien; red.) zei terecht dat het maar één keer inde competitie voorkomt dat bij een club alles lukt. We waren er na afloop van het eerste duel kapot van om dat we in de reguliere competitie twee keer van Ne reus hadden gewonnen. Op grond van onze iysieke gesteldheid moesten we ook in de finale van de play offs slagen. We waren in de eerste wedstrijd met 9-5 kansloos en er werd heel wat gepraat voor de accu voor de tweede wedstrijd weer was opgeladen. De return in het volgepakte zwembad in Gouda was echter een wedstrijd om van te dromen. Danièlie de Bruijn: „We namen een 2-0 voorsprong, maar Nereus kwam terug tot 24. Toen we in een periode een 5-2 voorsprong namen, was het duel beslist. Het was zon der meer het mooiste moment in m'n leven tot nu toe. Ik kan nu ook zeggen dat we met Donk Europa ingaan. In vergelijking tot andere sporten kennen wy geen voorronden. Alle kampioenen in Europa ko men m een wéékeinde by elkaar en bekampen el kaar in een groot toernooi. In de vier jaar dat ik bij Donk speel, is het dit seizoen nooit zo goed gegaan. Dat er grote belangen op het spel stonden, was ook op school, de HEAO in Rotterdam, niet ontgaan. Om me voor te bereiden op de play-offs heb ik uitstel van m'n tentamens gekregen." Danielle de Bruijn is voorbestemd voor de Olympi sche Spelen van 20Ö0 in Sydney. „Het is voor de eer-1 ste keer dat we mogen deelnemen. Dat komt omdat het land dat de Spelen organiseert Australië - zelf een voorkeur-sport mag uitzoeken. Vanaf 1 juni gaan we al drie keer per week trainen in Zeist. Dat gebeurt voorlopig nog met de bestaande selectie die op de tweede plaats eindigde bij het WK dit jaar in Perth. Pas in oktober wordt een nieuwe selectie gevormd die zich gaat voorbereiden op Sydney. Tussendoor nemen we ook nog deel aan het EK van 1999. Ik heb er allemaal veel zin in en hoop maar dat ik het kan combineren met m'n school," kijkt de Vlaardingse hoopvol vooruit. „Mijn progressie bij het waterpolo is in feite vanzelf gegaan. Ik speelde by De Walrus in Vïaardingen en was direct al topscorer. Als je dat bent, val je op en daaiom werd ik ook geadviseerd naar Donk te gaan. In de afgelopen jaren heb ik bij deze club veel erva ring opgedaan. Ik ben zowat de jongste tussen alle maal vrouwen die al jaren in het nationale team spe len of gespeeld hebben. Namen als Alice Lindhout, Patricia Megens en Lieneke van de Heuvel spreken voor zich." vereniging gevonden. Arie Korpel en Rob Poulus hebben de training en coaching voor hun rekening genomen." De enige vrees die het bestuur en beide coaches hebben, is of de se lectie bestand zal blyken tegen de aanbiedingen van 'buitenaf „Verenigingen als Neptunus. Tri dents en Sparta blijven de regio afstropen naar talenten. En die zijn er by ons. En dat geldt na tuurlijk ook voor onze softbal sters. Aanlokkelijke aanbiedin gen zyn zo gedaan, daar/oor niet bezwijken vraagt heel vaak sterke schoenen," stelt Ton Ebben nuch ter vast. De softbalsters kenden overigens een rustige overwintering, vooral omdat Leo Buiteman zijn contract als coach weer voor een jaar ver lengde en uit de selectie alleen Vanessa van Duuren verdween. „Van het bestuur mogen de soft balsters de prestatielat dit seizoen zo hoog mogelijk neerleggen. Pro moveren naar de hoofdklasse, en daar is deze ploeg zo langzamer hand wel aan toe. betekent wel dat er gebouwd moet worden aan een bredere selectie. En dat ver eist weer een toekomstvisie waar aan lang van te voren gewerkt moet worden." Ton Ebben be waart overigens nog een aardig souvenir aan de sloop van de kan tine op Harga ..Op de zolder vond ik de scorebord-cijfers die jaren lang gebruikt werden maar in on bruik waren geraakt. Mijn vader heeft ze ooit nog gemaakt, als jon gen heb ik ze menigmaal aan de spykers opgehangen. Die heb ik zelf maar meegenomen." Gouda - De honkballers van Schiedam hebben weer gewon nen. Gewoon twee nederlagen accepteren en daarna - zoals gis termiddag in Gouda - de draad weer oppakken. Het was na tuurlijk wel even wennen voor Schiedam maar tegen Braves pakten de Schiedammers de draad weer op en wonnen ze ge makkelijk met 3-7. Daarmee werden gelijk ook alle geruch ten, als zouden er spanningen in de ploeg zijn, de wereld uit. Ook in Gouda werd weer over duidelijk aangetoond dat Schie dam in het duo Leslie en David Gerkema een tweetal degelijke en betrouwbare pitchers heeft. Tegen Braves stond Leslie Ger kema ruim zeven innings op de heuvel en moest maar vyf honk slagen en twee tegenpunten in caseren. Maar ook David Gerke ma kon zijn betrouwbaarheid weer aantonen door de wed strijd winnend af te sluiten. Bo vendien wisten beide pitchers zich gesteund door een bijna foutloos spelend veld, zodat er op de winst in Gouda niets af te dingen viel In het slagperk zorgden Michel Vervloet (drie-honkslag in de eerste inning) en Leslie Gerke ma (twee keer een twee-honk- slag, waarop twee punten ge scoord werden en hijzelf ook een keer scoorde) voor de meest opvallende Schiedamse verrich tingen. Stand hoofdklasse Zuid: Spar ta/Feyenoord 2 5-10, Orioles 5-8, De Hazenkamp 5-8, Euro Stars 5-6, Schiedam 5-6, Ducks 54, Holy 54, Braves 5*4, Spykenis se 5-4, The Hawks 5-4, HBS 5-2, Ridderkerk Rowdies 5*0.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5