Flaneren op een 'echte' Hoekse boulevard Peuterleut naar schoolpand Emmastraat Plakrel woedt voort: Gemeentebelangen geeft de Wind van voren "Ruiters en koetsiers voelen zich gediscrimineerd in het oeverbos Nog steeds geen oplossing voor huisvesting Vluchtelingenwerk Jongens steken pallets in brand Automobilist te water Frituurpan vat vlam Preventie-actie politie en WN Jan Middelburg fractievoorzitter AOV/Unie 55+ genda Schuifelen bij strandopening Rotterdams Dagblad Vrijdag 22 mei 1998 Vlaardingen Een groep van vier jongens in de leeftijd van 12 tot 16 jaar is gisteravond door de Vlaar- dingse politie aangehouden van wege baldadig gedrag. Ze hadden eerst met stenen gegooid en ver volgens een stapel pallets bij de spoorwegovergang aan de Maas- sluissedijk in brand gestoken. De ■brandweer doofde het vuur. De jongens hebben een HALT-ver- baal gekregen en zijn door hun -ouders van het bureau gehaald. Maassluis Een 19-jarige inwo ner van Maassluis is gistermor gen, nadat hij een slechts een maandje zijn rijbewijs had, met auto en al het water in gereden. De jongen was via de Westlandse- weg van Vlaardingen op weg naar zijn woonplaats, toen hy bij het passeren van een auto op een brug te ver uitweek. Hij schoot vervolgens met zijn voertuig m het water. De jongen wist op eigen kracht uit de auto en op het droge te komen. VlaardingenDe trek in een vette hap heeft een 25-jarige Vlaardin- ger gisterochtend danig opgebro ken. Hij had een frituuipan op het vuur gezet in zijn woning aan de Vettenoordstraat en was vervol- -gens in slaap gevallen. Toen hij wakker werd, stond de keuken in "brand. De man wist het vuur zelf 'te'doven, maar hield een behoor- -ilyke rook- en waterschade over ■aan het ongeval. De brandweer heeft nageblust. Enkele huurwo ningen zijn twee uur ontruimd ge weest om de rook goed uit de hui zen te kunnen verdrijven. Vlaardingen De Vlaardingse po litie houdt vandaag een groot scheepse preventie-actie op het plein van winketcentrum De Lo per. Er wordt aandacht besteed aan inbraken in woningen, dief stal van en uit auto's en van bram en snorfietsen. Tussen 14.00 en 20.00 uur staan er kramen waarin uitleg wordt gegeven over milieu, preventie en (brom)fïetscriminali- teit. Brom-, snor- en gewone fiet sen kunnen worden gecontro leerd of ze voldoen aan de voorge schreven eisen. De controle is puur informatief. Veilig Verkeer Nederland en een aantal ondernemers geven daar naast voorlichting en demonstra ties. WN is aanwezig met ver- keersvoorlichting en een gratis ogentest, Autobezitters kunnen i voor vijf gulden hun kenteken la- 1 ten graveren in de autoruiten. Er is informatie over inbraakwerend 1 glas, hang- en sluitwerk, fietsslo- ten,, rookmelders en asbestver- i werking. Op het plein zal een veertien meter lange kraakwagen Maassluis Jan Middelburg wordt de nieuwe voorzitter van de drie zetels tellende raadsfractie van AOV/Unie 55+. De tweede man van de ouderenpartij 2al de plaats innemen van de vonge week overleden Herman Mulder. Mulder loodste zijn partij by de gemeenteraadsverkiezingen van nul naar dne zetels, maar werd kort daarna ernstig ziek. Vorige week woensdag overleed hij. Nog onbekend is wie na Jan Mid delburg en Gerard van Ettinger de derde raadszetel namens AOV/ Unie 55+ gaat innemen. By de partyvergadermg van afgelopen woensdag stelden twee personen zich daarvoor kandidaat. De eer ste gegadigde heeft bedenktijd gevraagd. Het vervangen van de actieve Mulder ziet Middelburg overi gens als een moeilijke opgave. „Op zijn specifieke terrein heb je toch een kennisachterstand. Mul der was altyd bezig in de sociale hoek, had er een hoop parate ken nis over." Door Jan Rozendaal Vlaardingen Peuterspeelzaal Peuterleut in Vlaardingen ver huist naar de Emmastraat. De peuterspeelzaal neemt daar de intrek in het schoolgebouw van het Spectrum. Dat komt vrij doordat de school één van de andere twee vestigingen gaat uitbreiden. De verhuizing van de Peuterleut is nodig omdat het huidige onder komen aan de Oosterstraat door de gemeente wordt verkocht. Het is de bedoeling dat er daarna wo ningen komen. Onder druk van de Stichting Kinderopvang Vlaar dingen, die zich wist gesteund door een meerderheid van de ge meenteraad, was de gemeente wel verplicht perst, een oplossing te zoeken voor de peulerspeelzaal. Eén harde voorwaarde daarbij was dat de vervangende ruimte fn de Oostwijk zou worden gevon den. Maar de optie waarmee de ge meente even speelde om Peuter leut in het gebouw van de binnen kort naar de centrale bibliotheek te verhuizen Gemeentelijke Kre dietbank onder te brengen, stuit te op bezwaren Die plek is alleen al ongeschikt door het drukke verkeer op de Schiedam se weg. waaraan het pand ligt Het Spec trum bracht echter de oplossing. De leerlingen van de protestant- christelijke basisschool zijn mo menteel verdeeld over drie plek ken: het hoofdgebouw aan de Bes laan, een gebouw aan de Wilhel- minastraat en dus de vestiging aan de Emmastraat. In 1997 dien de het schoolbestuur een verzoek in bij de gemeente om daaraan een einde te maken: men wilde af van de Emmastraat en by één van de twee overblijvende gebouwen dne lokalen aanbouwen. Vorig jaar wees de gemeente het verzoek nog af. Er waren hogere prioriteiten. Maar door nu het knelpunt van het Spectrum te verbinden met de problemen rond Peuterleut, ligt een gecombi neerde oplossing in het verschiet: een geschikte huisvesting voor de peuterspeelzaal in de Oostwijk en de samenvoeging van twee loca ties van het Spectrum. Waarbij de 500.000 gulden die de verkoop van het gebouw aan de Emmastraat oplevert, kan worden gebruikt om de aannemer te betalen. De uitbreiding van het Spectrum vindt overigens plaats in de Wil- helmmastraat. Dat gebouw leent zich volgens de Facilitaire Dienst van de gemeente Vlaardingen daar bouwkundig het best voor. De kosten daarvan worden ge raamd op 650.000 gulden. De Stichting Kinderopvang Vlaar- dingen heeft inmiddels architect Jan Weeda laten onderzoeken wat het geschikt maken van het ge bouw aan de Emmastraat voor de huisvesting van de peuterspeel zaal én twee groepen voor buiten schoolse opvang gaat kosten. Weeda heeft dat geraamd op een investering van zo'n 500.000 gul den. Inclusief de aankoop is er in totaal dus een miljoen nodig. Twee ton daarvan komt van de rijksoverheid in het kader van sti muleringsmaatregelen voor bui tenschoolse opvang. Het resteren de bedrag moet worden geleend en daardoor stijgen de huisves tingslasten voor Peuterleut 15.000 gulden per jaar. Burgemeester en wethouders stellen voor om dit verschil bij te passen uit de ge meentekas. De gemeenteraad neemt hierover begin volgende maand een besluit. Over de toekomst van de andere bewoner van het pand aan de Oos terstraat, de Vereniging Vluchte lingenwerk Vlaardingen, is nog niet vee! duidelijk. „Er is groot stilzwijgen by de gemeente," zegt Ben van der Velde van Vluchtelin genwerk. „Vorig jaar is er wel ge keken naar een plek in de Groen van Prinstererstraat, er zijn ook berekeningen gemaakt, maar sindsdien hebben we niets meer gehoord. Alleen een brief dat de opzegtermijn van één maand geldt. Verder overheerst onduide lijkheid. De eerste berichten wa ren dat we op 1 januari 1997 hier weg moesten zijn. Dat werd 1 ja nuari 1998 en nu is het mei 1998 en weten we nog van niets." Een woordvoerster van de ge meente zegt dat er nog wordt ge studeerd op de mogelykheid van het oude schoolgebouw in de Groen van Prinstererstraat. Pro bleem zijn de forse kosten voor verbouwing van het pand en wie dat moet betalen. Een exacte ter mijn is bij de woordvoerster niet bekend. „Het pand wordt pas ver kocht op het moment dat er een oplossing is voor Vluchtelingen werk." Maar wanneer dat is, weet niemand. Hoek van HollandVuurwerk, cir cusachtige acts, bobo's erbij. Met veel uiterlijk vertoon ging woens dag de Emmaboulevard dan open. Eindelijk heeft Hoek van Holland een vleugje van de toeristische al lure die het dorp gezien z'n lig ging verdient. Want er is al lang gesproken over Hoek van Holland Niet alleen de opening van de Hoekse fla neerboulevard bracht veel mensen op de been. Een dag later, op Hemelvaartsdag, brachten enkele tienduizen den mensen een bezoek aan Hoek Van Holland vanwege de opening van het strandsei- zoen 's Morgens leken de weergoden roet in het eten te gooien. Miezèrrégeh HiPëeh harde wind deden eerder den ken aan herfst dan aan voor jaar, maar rond het middaguur brak de zon door. En al werd het met de harde noord-westen wind zeker geen strandweer, de omstandigheden op zich bleken ideaal om grote bezoe kersaantallen naar Hoek van Holland te trekken. Het sei zoen werd geopend door een show waarbij een man vanuit een helikopter op de reddings boot Kapiteins Hazewinkel zakte. Hij bracht de vlaggen van de strandexploitanten, de dienst sport en recreatie en de deelgemeente aan land. Met het hysen van deze vlaggen werd het hoekse strandseizoen officieel geopend. het beter benutten van de toeristi sche potentie van het dorp pal naast de plek waar de Nieuwe Wa terweg uitmondt in de Noordzee. Zo lang zelfs dat de Hoekenaren er zelf niet meer m geloofden. Toch kwam er met het vaststellen van het Ontwikkelingsplan Wa terwegcentrum (eind '97) wat schot in en nu is dan werkelijk het eerste resultaat zichtbaar. De Ko ningin Emmaweg, met dat fraaie uitzicht op de scheepvaart van de Waterweg en de industrie aan de andere kant. is 'Koningin Em maboulevard' geworden. Een echte boulevard, met brede tegels, een strak rood fietspad, nette parkeerplaatsen, een paar restaurants, een schelpenpad langs de weg en een muurtje waar je even kan gaan zitten om over het water te turen of om je veter te strikken. Boven de hoofden van de flanerende toeristen hangen lampen zodat het ook 's avonds sfeervol blijft langs de boulevard. Loco-burgemeester Hans Simons van Rotterdam verrichte de ope ningshandeling. Keiharde knal len en vuurpijlen begeleidden het open zwaaien van de deuren in de houten muur die er voor de gele genheid was neergezet. Op de boulevard zag het toen al zwart van de mensen die met het lekke re weer de Emmaboulevard wel wilden inwyden. Een stoet van straatartiesten, clowns en kleurrijke figuren op hoge stelten maakte er een cicus* achtige opening van. Er waren poffertjes, broodjes warm vlees, een muziekterras, een draaimo len, demonstraties van Hoekse verenigingen en rondvaarten over de Waterweg waar een blus boot als fontein dienst deed. En toen kwam ook het vTolyk toete rende Hoge Snelheid Schip (HSS) De weg is een heuse boule vard gewor den, de Ko ningin Em mabou evard om precieste zjjn. Met de opening van deze naneer- route door lo co-burge meester Si- [rechts) ïs meer op de toeristische kaart van Ne deriand ge Zet. Foto Richard rt oogeveen nog voorbij. Het was feest langs de Emmaboulevard. Helemaal klaar is het nog niet, want het iets meer naar de haven verschoven Vispaleis, nu nog een houten keet, wordt verbouwd tot écht paleisje: een driehoekig on derkomen in de vorm van een scheepsboeg en een terras van 100 vierkante meter, met een prachtig uitzicht op de Waterweg en in de verte die indrukwekkende deu ren van de stormvloedkering. Er komt nog veel meer bij in Hoek van Holland. Het winkelcentrum in het hart van De Hoek komt er aan (moet in oktober worden op geleverd) en in 1999 wordt begon nen met het Waterwegpark, het groengebied tussen de Em maboulevard en het Seinpad. Uit eindelijk wordt er tussen het strand en het dorp zelfs een lagu ne gecreeerd om van Hoek van Holland inderdaad die 'gxoene badplaats' te maken die het wil zijn. „Maar vanwege de strategi sche ligging van Hoek van Hol land zijn er veel instanties die zich met Hoek van Holland be moeien," waarschuwde de overi gens enthousiaste loco-burge meester Simons alvast. Er zijn volgens Simons voor de rest van het plan nogal wat financiële knelpunten die 'te maken hebben met het Rijk'. Er is dan ook al gauw een half miljard nodig om alles uitvoeren. Deelraadsvoorzitter T. Brabander pleitte in ieder geval voor één be langrijk onderdeel van de face lift van De Hoek: de N20, de weg die vanaf kruispunt Westerlee vlak langs de Waterweg naar Hoek van Holland moet gaan lopen. Rond 2000 moet met de aanleg worden gestart, „Broodnodig voor de veiligheid en de economische ontwikkeling van Hoek van Holland," aldus Brabander. Schiedam En nog steeds is het niet opgelost. De Sehiedamse plakrel die vóór de verkiezingen begon, woedt nog steeds door. De verkiezingsborden staan al weer een tijdje in de opslag maar de ru zie tussen Gemeentebelangen en directeur Diane Wind van het Ste delijk Museum gaat door. Begint zelfs wat grimmiger te worden. Grote onbeschoftheid, gedrag een museumdirecteur onwaardig, zo sehrijft de voorzitter van Ge meentebelangen Peter van der Knaap. De plakrel onstond nadat heftStedelijk Museum de posters voor de tentoonstelling 'Ed en El- lis in Schiedam Lijst 0' over de verkiezingsaffiches van de poli tieke partijen had geplakt. De lu dieke actie maakte deel uit van het kunstproject. Theo Schoen makers, lijsttrekker van Platform Schiedam kon de humor echter niet waarderen, ontstak in toom en schreef een brief op poten aan directeur Wind. Deze bood na mens het museum de excuses aan - overigens aan alle politieke par tijen - en stelde voor de zaak ver der maar te vergeten. Bij Ge meentebelangen fronste men echter de wenkbrauwen over de antwoordbrief van directeur Wind. De lokale partij had ook schade geleden door de plakactie maar ook een ludieke vervolgac tie verzonnen. Het museum moest honderd museumjaarkaar ten voor minder draagkrachtige Schiedammers beschikbaar stel len en er zou inderdaad nergens meer over worden gepraat. Directeur Wind had daar echter een andere mening over. Er is geen schade geleden dus er wordt ook niets vergoed, liet zij Ge meentebelangen kort en bondig weten. Niks geen museumjaar kaarten. Die dingen kosten geld en dat groeit de museumdirecteur niet op de rug. Einde plakrel dus, wat haar betreft. Maar voor Ge meentebelangen is de plakrel ver re van voorbij. Want voor het be ëindigen van een meningsver schil zijn over het algemeen twee partijen nodig. Dus er moest maar eens een goed gesprek komen. Dat was dus inmiddels een paar weken geleden. Iedere poging van Gemeentebelangen om met de directeur van het Stedelijk Mu seum in gesprek te komen, leed schipbreuk. De voorzitter van Ge meentebelangen is nu dan ook zat. De brandbrief die vandaag by Wind op de mat valt, is een laatste poging om het conflict op een fat soenlijke manjer op te lossen. „In eerste instantie hadden wij gehoopt deze affaire op een leuke en ludieke wyze op te lossen, ze ker gezien het feit dat u m uw eer ste brief deze suggestie wekt," schrijft voorzitter Peter van der Knaap, „Vervolgens wilt u de zaak zo snel mogelijk vergeren, het geen wij nu juist niet van plan zijn. Het getuigt van grote onbe schoftheid dat brieven in deze kwestie onbeantwoord blijven. Een directeur van een museum onwaardig. Ook herhaaldelijk te lefoneren heeft er niet toe geleid met u in contact te komen. U heeft uw personeel uitstekend de op dracht gegeven u volledig af te schermen. U neemt niet eens de moeite om ons terug te bellen." Gemeentebelangen kondigt aan dat de zaak zeker niet met rust wordt gelaten als de directeur van het Stedelijk Museum niet rea geert op deze laatste poging van Gemeentebelangen. „Het onpro fessioneel handelen van uw kant heeft ervoor gezorgd dat wij deze kwestie, wellicht met de overige gedupeerde partijen, alsnog zul len aanpakken," zo sehrijft voor zitter Van der Knaap. Directeur Wind van het Stedelijk Museum zegt dat ze het onzinnig vindt nog meer aandacht te besteden aan de zaak. „Waar hebben we hier nu over? Het is een storm in een glas water," zegt ze. „Ik heb begrepen dat er intern bij Gemeentebelan gen ook zo wordt gedacht over de ze zaak. Maar een paar mensen willen het blijkbaar doordrijven." Vlaardingen Ruiters en koet siers met aangespannen wagens worden regelmatig uit het oever- bos tussen Vlaardingen en Maas sluis verwijderd. En dat zyn ze nu wel eens zat. „Ik reed daar al toen er nog niet eens een Oeverbos was," zegt W. H. Daalmeijer uit Vlaardingen. 'Namens 35 paardenliefhebbers' heeft Daalmeijer een brief op po ten gestuurd naar burgemeester en wethouders van Vlaardingen. „Er wordt met caravans op de grasvelden gereden, naaktlopen, allochtonen die kampvuren ma ken en er eten op koken, daarbij het gras en de lucht verontreini gen en de auto overval op het gras in het bos parkeren," begint de klaagzang. Die verder gaat:Los lopende honden, die naar harte lust stropen en de fauna versto ren. Volgens de heer Goudriaan (ex-wethouder), zou het bos zelfs voor dit doel zijn aangelegd. Vieze mannen, die daar seks met elkaar bedrijven in het,openbaar, dus ook op het ruiterpad. Potloodven- ters, die daar meisjes en vrouwen lastigvallen. De opzichters en po litie zeggen er niets meer over, omdat de vieze mannen met drei gementen komen. Begrijpt u nu, waarom ik mij gediscrimineerd voel?" Te rul En dat er niet of nauwelijks van de ruiterpaden gebruik wordt ge maakt, is voor Daalmeyer zo klaar als een klontje: „De ruiterpaden zyn niet te berijden, omdat het zand te rul is. Paaiden die daarop Ruiters en koetsiers die het zat zijn dat ze uit het oeverbos wor den geweerd, hebben degemeente een brandbrief gestuurd. Foto Roel Dijkstra moeten lopen, zijn binnen de kortste tijd opgebrand, iaat staan met een kar achter hun kont. De grond moet hard zijn. Aan het strand loopt een paard ook langs de vloedlijn en niet in het rulle zand." Daarom willen depaarden- liefnebbers worden gedoogd. „Wij vragen niet om miljoenen voor een atletiekbaan, een wielerbaan of een nieuwe bmnenbak op de ponyclub. Wij willen gewoon leuk bezig zijn met onze hobby," be sluit hij. Maar daar kan de ge meente niet aan beginnen. „Wij kunnen immers geen toestem ming verlenen om de wet te over treden. De fiets- en voetpaden in het oeverbos zyn bedoeld voor de ze groepen. Overigens zouden, in dien ook rijtuigen en aangespan nen wagens worden toegelaten op fiets- en wandelpaden, uit ver- keersoogpunt gevaarlijke situa ties ontstaan. Dit achten \vy uiter aard niet gewenst," aldus het ant woord van de burgemeester, die de opmerking 'dat alles in het oe verbos wordt gedoogd en dat u daardoor wordt gediscrimineerd' niet juist acht „Naaktrecreatie en (dag)kampe- ren zyn in het oeverbos op bepaal de plaatsen toegestaan. Wanneer wordt geconstateerd dat naakt wordt gerecreèerd buiten het aan gewezen terrein, wordt er zowel door de politie, als door de toe zichthouders van het recreatie schap Midden-Delfland, opgetre den. Ook wordt er opgetreden wanneer geconstateerd wordt dat mannen in het openbaar seks bedrijven, meisjes en vrouwen worden las tiggevallen en loslopende honden dc fauna verstoren. Deze gedra gingen worden niet gedoogd." Maar, gaat de antwoordbrief me teen verder, „dit laatste wil niet zeggen dat hetgeen door u wordt gemeld met plaatsvindt. Het is echter niet mogelijk om in het oe verbos permanent toezicht te heb ben. Zowel de politie, als de toe zichthouders van het recreatie schap, treden waar nodig en waar mogelijk, op." Verder probeert de burgemeester de paardenliefheb bers gerust te stellen door te mel den dat er momenteel plannen worden ontwikkeld voor een her inrichting van het oeverbos. Uit gangspunt daarbij zou een verbe tering van de sociale veiligheid zijn. Dit gebeurt onder meer door andere beplanting. Ook een ande re padenstructuur en aanpak van dc ruiterpaden behoren tot de plannen. Wanneer het recreatie schap tot uitvoering ervan over gaat is nog niet bekend. Vrijdag 22 mei SCHIEDAM Podium Café. Vnjdag-avond cd's, 21.00u. Filmhuls. De Inp van Teetjb, 21_00u. Blauwe Brug. Blauwe Brug Nacht, IS.OO-zatertag 11.00'j Dc Oost Gefteugenspei en Waverjas- senf14.0O-16,00u.TotalMusicMuzlekcen- tmm. Ie halve finale talentenjacht. VLAARDINGEN Watersportvereniging Bom meer. Nacht- vlinderen. 22,OOu. Pandemonium. Fmale playbackshow, 21.00u. De Loper. Prevente actie polite, WN en ondernemers, 14.00- 20.00u. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg Gnz. 20.15 Sca- pmo Balie t, Hist Museum 'Schlelandsh uis' 10.00-17.00 film: Rotterdam, Nieuwe Stad. Jeugdtheater Hofplein 19.00 Piggelmee. Casino Rotterdam 20.00-01 00 Ginger. De Vlerk 22.00 The Oraggs, St laurenskerk 12.45 Middagpauze-orgelconcert In den Boekenkast 21.30 LeTno. Nlghtt own 22.00 Back to the Future. Theatercafé Plan-C 22.00 Catch. B ib llotheekth eater20.30 Ma - nna. Bonheur vooraf informeren 010- 4132536 Sanatorium Clepsydra. Cabaret Rostaurant Schelling® 19.OO Zepp. Eras mus Universiteit Hoboken 21.00 Braken Wings. LantarerWenster 20.30 De misan troop. Lantaren/Venster 21.00 Het fócisme calvinisme. Luxor Theater 20.15 De Jan tjes. O.T. Theater a/d Mullerpler 20.00 De vrouwvan dezee. R'dams Centrum voor The ater 18.00 en 20.30 'de meimaand van het R'dams Centram voor Theater'. 18,00 uur maaltijd, 20.30 uur Presentatie van leerlingen van de opleiding spel en regie. Rotterdamse Schouwburg, Klx 20.30 Brand!. ROTHEA TER 12.30totl3.15De Verstekeling,Theater 't Kapelletje 20 30 De bruiloft Theater Maatwerk 15.00 by-ewt, 19.30 première Repelsteel. Theater Zuidplein, Gr.t 20.15 Lenette van Dongen. Zaterdag 23 mei SCHIEDAM Bibliotheek Stadserf. Demonstratie model bouw, ll.00-14.00u. Podium Café. On the Double, 22.00u, Filmhuis. De tnpvanTeetje, 21.00u. ScNespoor.Schiespoordag 10.00- 16.00u, Stedelijk Museum. Orgelconcert Aad Zoutendijk, 14.00u. VLAARDINGEN WSV Bom meer en hek golfbaan, startpunt voor wildexcurse, 06.00u. Lijnbaan haltan. Rom mei markt, 08.00-16,00uDe WouthOf. Lentefeest, 10.00-16.00u. Van Hogend Or- piaan. Start campagne 'Koop groennatuurlijk doen. MAASSLUIS Groote- of Nieuwe Kerk. Orgelconcert Petra Veenswijk, 2Q.15u. HOEK VAN HOLLAND Kunstverilchtlngsmuseum. Rondleiding in de oude vuurtoren, 13.00-16.00u. ROTTERDAM De Doelen, feestzaal 10.00-16,30 Interna tionale grammofoonplaten- en cdr-beurs, Rotterdamse Schouwburg.Grx 20.15Sca- 11.00-17.00 film: Rotterdam, Nieuwe Stad. Jeugdtheater Hofplein 19.00 Piggelmee. Maritiem Museum Prins Hendrik 12.00- 16.00 Vuurtorens, de Doelen, Gr.z. 20.30 Hirvdoestaans Festival. Bluessocletelt L'Es prit 22.00 Ai CopleyTno. Casino Rotterdam 20.00-02.00 Ginger. Jongerencentr. The Uttie Cave 22.00 Dreamsde. Ntghttown Theatercafé21.008rad Mehld.au Tno. Para- dljskerk 16X10-16.45 Orgelconcert, Podl- umGolleryX23.0OfunkyStuff.Theatercafé Ptan-C 22.00 Basement Rve» Bibliotheek- theater20.3O Voyage. Bonheurvooraf infor meren 010-4132536 Sanatorium Clepsy dra. Cabaret Restaurant Scheinhg"s 19.00 De Tunes. Erasmus UrifversItett, Hoboken 21.00 Braken Wings. Galerie «relingen 21.00 Guemica. Lantaren/Venster 21.00 Hetfacisme&cafwmsme. Lantaren/Venster 2030 De misantroop. Luxor Theater 20.15 De Jantjes, O.T. Theater a/d Mullerpler 20.00 De vrouw van de zee. R'dams Centrum voor Theater 18.00 en 20.30 'de meimaand van het R'dams Centram voorTheateK, 18.00 uur maatojd, 20.30 lusjes Papin'. Rotter damse Schouwburg, Kf.z. 20.30 Brandl. Theater t Kapelletje 2030 De bruiloft The ater ZuMpleln, Gr.z. 20,15 Lenette van Den gen. Zuiderpark 10.00-18.00 Zuiderpark- Van20t/m27mel. ROTTERDAM Cinerama 1'Deep Impact' (12) dag. 12.15- 15.15-18.15-21.15. Cln.2: 'Left Luggage' (aIJ dag,18.30-21.30, ma.tfi.ook 12.30- 15.30. Cln.3: Titanic' (12) dag. 20,15, rta- .di.ook 14.15. Cln.4: "Wag the dog (al)dég. 21.45. 'As good as rtgets* (a!) dag, 12.30- 15.30-18.30. Cin.S: 'Kleine Teun' (al) dag. 12.45-15.45-18.45-21.45. !max Theater: The living sea' (al) dag (beh.do.vr.za.) 18. 'Amazon' (al) dag 15-17. do.vr.ra.ook 19. 'Everest' (al) dag (beh.do.vr .za.) 14-16-19,15, do.vr^a.14-16-18-20. Titanic' <l2)dag.(beh.do.vr,za.) 20.30, do.vr- .za. 21.15, d0.2a-za.00k 10. Ven.i: 'De Poolse Bruid' (12) dag 20. 'Brat' (16) dag.fbeh.ma.) 22. Sneak Preview (16) ma.22 'Ke'ya' (al) v.15.30. Vera2: Mode S" film: 'Notebook on cites and clothes' wo.22.15. 'Unzspped'do,19.30. 'Pretaporteri do.21.30. 'Orlando' vr.19.30. The cook, the thief, hiswifeandheriover'vr.21^30, 'Bellevan Zuyten' za.22. 'Medea' zo,19.30, 'Casanova' zo 21.30. 'Blow up' ma.21.30. 'Funny Face' wo.21.30. 'La Notte' ma.19.30. Ven.3: 'Ma ne Baie des Anges' (16) dag 20-22. Ven 4: 'Chasing Amy' (16) dag 19.30-22. Lumlère 1: 'US Marshals' (16) dag 11.45- 14.45-17.45-20.45.lum. 2: Therainmaker* (al) dag 11.45-14.45-17.45-21. Lum. 3: The edge' (16)dagl3-15.45-18.30-21.15. Lum. 4: 'Scream 2* (16) dagl8.45-21.30. ma.di.ook 13.15-16. Rexane'Heterafs lava' (18) do t/mzo. docrf. voorst. 'California gris' (18) ma.t/m wo. öoort - .voorst Pathó: Titanic' (12) dag. 11.30-15.30- 19.30,20/5:11.30-15.45-19 45. 'Deeplm- pact' (12) dag 11-13.35-16.10-18.50- 21.30, Jackie Brown'(16) dag 11.30-14,40- 17.50-21. 'Mercury Rising' (16) dag. 16.10- 18.40-21.20, di.niet om 21.20, ma.di.ook 11-13.40. Tn Out' (al) dag 15.30-17.40- 19,50-22, ma.di.ook 11.10-13.20. The big Lebowski*(12) dag. 16.20-18.55-21.40, ma- .cfi.ook 11.20-13.50. 'U.S.Marshais' (16) dag 11.40-15-18.10-21.10. Srteak preview: 'Lekker ding (16) di.21.30. Nachtvoorste Hingen: Lum.1: 'U.S. Mars hals' (16)vrza.00.15. Lum.2; 'Jackie Brown' (16) vr^a.00.15. Lum.3: The Jackal'(16) vr- •za.00.15. Lum.4: 'Scream 2' (16) w- .za.Q0.15. Kindermatlnees: Cln.2: 'Anastasia' dag. (beh.ma.dt.)12.30-15-30.Cin.3: 'Biazen tot honderd' (12) dag(beh.ma.di.) 12.15- 14.45-17.15. Lum.4: 'Pippi Langkous' dag (beh.ma,di.)13-15.30. Pathé 'Pippi Lang kous' dag.(beh.ma.dt.) 11.50-13,40. 'Flub- ber'dag(beh.ma.di.)ll.40-14.'MouseHunt' dagtbeh.ma.di.)11.20-13.50. Familieeoncert Vlaardl ngenIn het Visserij muse um heeft zondag om 14.30 uur het laatste concert van dit seizoen plaats van de VSB familieconcert serie. Jelger Blanken speelt onder meer Mozart en Beethoven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1