1111 W2000 wil miljoen terug van Holy Ziekenhuis 5. 'Geld voor oplossen financiële problemen was niet echt nodig' Bewoners steken handen in de aarde GroenLinks haalt uit naar college lllfSfe. Parkeren op sportvelden nog in onderhandeling <naf* t Dode vrouw in huis gevonden Overvaller verjaagd Bromfiets tegen auto Man dreigt met schaar Tunnelloper Fietspad verlegd Dokterspraktijk Hoogstad £5 Staatsraad verwijt gemeente harde opstelling rond boer genda GifMaassluise vogelbuurt wordt nader onderzocht 'Minimaal vijfjaar bij een politiekorps' Rotterdams Dagblad v-" T_ i i' '*2*9* Dinsdag 2 juni 1998 SchiedamIn een woning aan de Boerhaavelaan is vanmorgen het stoffelijk overschot van eer» vrouw aangetroffen. Zowel de identiteit ais de doodsoorzaak van de vrouw konden nog niet worden vastgesteld. Schiedam Een onbekende man heeft gisteren rond 22.30 uur ge probeerd onder bedreiging van een vuurwapen een videotheek aan de Gerrit Verboonstraat te be roven. De overval mislukte door dat een persooneelslid achter de balie vandaan kwam en de over valler een harde zet gaf. Die kwam daardoor ten val een vluchtte vervolgens zonder geld de zaak uit. De overvaller wist met een andere man op een brommer te ontkomen. Vlaardingen—Een 24-jarige Vlaar- dingse is gisteravond met lichte verwondingen naar het Holy Zie kenhuis gebracht nadat ze met haar bromfiets tegen een auto was gereden. De 18-jarige automobi liste was in de Van Baerlestraat aan het keren maar lette niet goed op wat zich achter haar afspeelde. Toen zij achteruitreed, knalde de bromfietster achterop de auto. Schiedam De Schiedamse poli tie heeft gistermiddag m het Schieland Ziekenhuis een man overmeesterd die ziekenhuisper soneel had bedreigd met een schaar. De dader, een 37-jarige Maassluizer, was om onbekende reden het ziekenhuis binnengelo pen. Nadat hij met een schaar had lopen zwaaien, lichtte ziekenhuis personeel de politie in. Tegen de gearriveerde politie maakte dc man wederom stekende bewegin gen. Hij wilde zich niet overge ven, waarop agenten hem over meesterden. De Maassluizer is aangehouden en naar het bureau gebracht. Schiwfaim De politie heeft zon dagnacht een man aangehouden die door de Beneluxtunnel wan delde. Op het politiebureau vroeg de arrestant politiek asiel aan. Zijn geboortedatum en land van herkomst bleven onduidelijk. Ook de motivatie van zijn asiel aanvraag bleef vaag. De man werd overgedragen aan de vreemdelin gendienst van de politie in Schie dam. Vlaardingen Het fietspad langs de zuidzijde van de Vlaardinger- dyk is vanaf 8 juni afgesloten. Fietsers richting Vlaardingen en omgekeerd worden tijdelijk over een afgescheiden deel van de rij baan geleid. De afsluiting is nodig vanwege het omleggen van de hoogspanningskabels die een deel van Vlaardingen van elektri citeit voorziet. Dit is nodig voor de aanleg van de Beneluxlijn. De werkzaamheden zullen ongeveer tien weken duren. Vlaardingen In het verhaal on der de kop Gemeentebestuur gaf zelf opdracht voor inrichten Moer man-museum, in de krant van vrijdag, is een fout geslopen. De Stichting Archeologie en Bouw- historie Vlaardingen, die in op dracht van'burgemeester en wet houders de vooroorlogse praktijk ruimte van dokter Moerman in ere heeft hersteld met als bedoe ling die voor publiek open te stel len, vindt de naam Moerman een 'bijverschijnsel'. Het gaat ze om de vooroorlogse praktijkruimte van een plattelandsarts, die uniek is voor Nederland. Om die reden en omdat de goede naam van Moerman vanwege zijn anti-semi- tische uitlatingen in een boek zeer discutabel is, moet de naam van het museum Dokterspraktijk Hoogstad worden, naar de plek waar de boerderij al eeuwen staat. En niet, zoals in de krant van vrij dag vermeld, Dokterspraktijk Moerman. „De bouwgeschiedenis van de boerderij gaat terug tot de twaalfde eeuw, dus ver voordat er sprake was van dokter Moer man," aldus voorzitter Jeroen ter Brugge van de Stichting Archeo logie en Boüwhistorie Vlaardin gen in de krant van vrijdag. Vlaardingen De één miljoen gulden die de gemeente Vlaar dingen anderhalf jaar geleden heeft overgemaakt, naar het Holy Ziekenhuis, moeten 'binnen de kortste keren worden te ruggevorderd'. „Die één miljoen gulden hadden ze niet no dig" Dat zegt W2000. De oppositiepar tij verklaart die bewering door te stellen dat de gemeenteraad nog niet eens had besloten tot die schenking, of het ziekenhuis ging over tot het investeren van een miljoen gulden in een eigen scan. Daarmee is voor W2000 helemaal duidelijk dat het geld was bedoeld om, zoals de partij stelt, het be stuurlijk falen van wethouder Van der Windt af te dekken. Van der Windt was op dat moment nog voorzitter van het bestuur van het Holy Ziekenhuis, dat in 1996 enorm in de financiële pro blemen was geraakt. Problemen die voor velen, inclusief het be stuur, van de ene op de andere dag uit de lucht kwamen vallen. Omdat de interim-directeur zijn zaakjes niet goed voor elkaar had, zei de een. De ander vond dat het bestuur wel erg had zitten slapen. In elk geval dreigde de zieken huis-directie met draconische maatregelen. Er moesten tiental len arbeidsplaatsen worden ge schrapt om een faillissement te voorkomen. Onder druk van een paar honderd demonstranten in de raadszaal, besloot de gemeenteraad in no vember 1996 om met het gevraag de mihoen over de brug te komen. Ten onrechte dus, vindt W2QQ0 die destijds tegenstemde, omdat er binnen het ziekenhuis wel een miljoen was te vinden voor een ei gen scan. Door de directie wordt dit -evenals andere investerin gen - uitgelegd als de manier om het hospitaal op peil te houden. Om. ook met het oog op de fusie met het Schieland Ziekenhuis en de intrek in een nieuw gebouw, niet als het ondergeschoven kind je te worden beschouwd. Het Hof Maar W2G00 vindt dat het geld moet worden teruggevraagd. Fractievoorzitter J. Ranshuijsen zal de kwestie morgenavond aan de orde brengen als de gemeente raad discussieert over het nieuwe coalitieprogramma. Een opval lend plan dat hij daar ook zal ont vouwen, is de uitbreiding van Het Hof. VV200Q vindt dat het ge meentebestuur moet stoppen met de ontwikkelingen van het bouw plan Buizengat aan de Hoflaan- kant. Dan hoeft er ook geen 'dure nieuwbouw' voor de ambtenaren van onder meer de dienst Stads beheer te worden ontwikkeld. Want behalve het Afvalstation, ENECO, moet ook de ambtena- renkolos aan de Hoflaan wijken voor nieuwbouw. Het pleidooi van W2000 komt er op neer dat de bebouwing van het Buizengat alleen aan de Kortedijk plaatsvindt en niet op de - deels zwaar verontreinigde - Hoflaan- zijde, die zich in de gemeentelijke plannen uitstrekt tot aan de Van linden van den Heuvellweg. Niet doen, aldus W20ÖÜ: „Het Hof wordt dan niet aangetast en kan zelfs uitgebreid worden naar het watT." De Schimmelpenninckstraat werd zaterdag opgefleurd met nieuwe planten, verse aarde en houten schaartiekjes. Foto Roei Dijkstra Vlaardfngen Zwarte handen, aard*- onder de nagels en een ge voel van trots. Trudy Bosboom kijkt genietend rond in de Schim melpenninckstraat. De scheve ijzeren tuinhekken en het over woekerende groen gaven de straat vorige week nog een rom melige aanblik. „Onkruid en na righeid," is de heldere omschrij vingvan een bewoner. Aan het eind van de opfleurdag, afgelopen zaterdag, staan er lich te, houten schaarbekken, zijn er tegels gelegd en bloeiende plan ten in de zwarte verse aarde ge plant. Enkele bewoners zijn nog druk bezig met hun tuintje, ter wijl anderen na gedane arbeid rusten, Lenie Broek heeft haar be tegelde tuintje aangekleed met een bankje, een heksenbezem, lampjes en andere snuisterijen te gen de muur. „Het is een stuk op geknapt. En het is wel zo gezellig dat je nu ook voor het huis kunt zitten," zegt ze met een brede glimlach. Feest Op het grasveld tussen Schim- melpenninck- en Adriaan Pauw straat doen kinderen de Spice Girls na, happen ze in koek en la ten ze hun gezichten met verf be schilderen. Gekleurde slingers hangen op kinderhoogte, volwas senen moeten bukken als ze het terrein willen oversteken. Het is een feest voor iedereen, jong en oud, Nederlands en buitenlands. De gemeente stelt de spullen be schikbaar, de bewoners steken de handen uit de mouwen. Trudy Bosboom is voorzitter van de bewonersvereniging Adriaan Pauwstraat, de straat die vorig jaar als eerste een buurtfeest op poten zette. Ook hier kwamen schaarbekken en nieuw groen. Nu is er opnieuw bloeiend goed geplant en schoongemaakt. Vol gend jaar gaat de opknapbeurt verder in de twee achterliggende straten. Dat staat voor de organi satoren al vast. „Dit mag geen buurt worden waar mensen een paar dagen dood in hun woning liggen," is Bosbooms motivatie. Ze vindt andere actieve buurtbewoners aan haar zijde. „Ik woon hier 25 jaar en pas sinds het feest van vorig jaar weet ik dat de Turkse die ik tegenkom bij de winkels een van mijn buurvrou wen is," vertelt Rein Verkouteren. Wat Hennie du Mortier betreft gaat de opknapbeurt steeds een stap verder. Hij wil graag dat de deuren in de fiats worden afgeslo ten. „In onze portiek is in een jaar tijdvijf keer ingebroken," is zijn overduidelijke argument. Volgende week al wordt het vol gende succes van de bewoners- vereniging zichtbaar. Dan begint de gemeente met de aanleg van verkeersdrempels. Twee in de Adriaan Pauw- en de Schimmel penninckstraat, één drempel in de straten daarachter. „We had den 120 handtekeningen. Daarom krijgen wij er twee," verklaart Du Mortier tevreden. Een ander project waarin de be woners hun tanden hebben gezet is een speeltuin tussen de A. Pauwstraat en de Van Hogendor- plaan. Omdat het veel geld kost, gaat het moeizaam. Maar na de zo mervakantie moet de tuin er zijn. ze voor. Schiedam - De ondcrhandelin gen tussen de gemeente Schie dam en het nieuwe streekzieken huis over het parkeren op de naastgelegen sportvelden zijn nog volop bezig. Daarom heeft de gemeente nog geen aanleiding gezien de sportclubs te informe ren. Dat stelt C. Miedema. hoofd van de gemeentelijke afdeling ruim telijke ordening, verkeer en ver voer, Korfbalvereniging Harga en voetbalvereniging DRGS reageer den vorige week geschokt op de plannen die door het ziekenhuis werden ontvouwd. Op een platte grond was over hun velden een parkeerplaats voor 700 auto's ge tekend. „Zo zou het kunnen volgens de ar chitect. Maar dat is absoluut niet de eindsituatie," verzekert Miede ma. Ja, hij wist dat het ziekenhuis met hun plannen naar buiten zou komen, maar dacht dat het uit sluitend over het gebouw zou gaan zonder de parkeerplaatsen te noemen.Anders hadden we ze dat afgeraden. Maar het zieken huis heeft zo zijn eigen dyna miek," verklaart de ambtenaar de uitgebreide voorlichting. „Wij staan op het standpunt dat een kwalitatief goed ziekenhuis een goede parkeervoorziening moet hebben. Het rijk zou ook daarvoor moeten zorgen. Onder gronds zou het mooiste zijn, maar dat past niet binnen het budget en levert technische problemen op. Als je naar de huidige tekening kijkt, zie je dat er niet zorgvuldig wordt omgegaan met de ruimte in Nederland, terwijl dat juist volop De parkeer plaats voor 700 auto s is uitgetekend over het korf- balveld van (rechts) en overeen voetbalveld van DRSG. Volgens C. Miedema van de gemeente is dit niet de eindsituatie. in discussie is. Er is dus alle reden om het zo niet te doen," zegt Mie dema. Het alternatief is een gestapelde parkeerplaats. „Daarover zijn we nog met het ziekenhuis in de slag. En wij komen pas met een afge rond pian naar buiten, zodat we met redenen kunnen omkleden waarom we die /e hebben ge maakt Het hi.- geen zin om vooraf mensen te informeren over alle plannen waar we mee bezig zjin." Mocht de korfbalvereniging plaats moeten maken voor auto's, dan zal de gemeente de club in elk geval alternatieven aanbieden, verzekert het diensthoofd. Op het terrein van het nieuw te bouwen ziekenhuis liggen volks tuinen, waarvan het contract aan het eind van dit jaar afloopt. Van de aanwezige woningen is een aantal al door de gemeente aange kocht. De andere moeten nog ver worven worden. Al acht jaar is be kend dat het Schieland- en het Holy Ziekenhuis op dit terrein een nieuw gebouw willen neerzet ten. F. M. van Krugten, voorzitter van de Schiedams^ Sportraad, wist uit de wandelgangen dat er werd ge sproken over parkeerplaatsen voor het ziekenhuis op het sport complex. „Maar dat het zo con creet is, was voor ons ook een ver rassing. Het had ook wel wat sjie- ker gekund door de verenigingen op tijd te waarschuwen, ook van uit de ziekenhuizen," laat hij we ten. Hij vindt desalniettemin dat het algemeen belang van een goed ziekenhuis voor het belang van een enkele sportclub gaat. Hij voorziet dat er voor Harga wel een andere plek te vinden is. Vanwege de sportnota 2009 wordt volop ge sproken over verhuizingen van sportverenigingen de komende jaren. En niet alleen vanwege het ziekenhuis. Den Haag/Vlaardingen „Ik ver baas me erover dat de gemeente zo laconiek doet over iemand die zijn broodwinning gaat verlie zen." Staatsraad Dolman van de Raad van State reageerde vrijdag ont hutst toen hjj hoorde dat akker bouwer H. van Woerden na 25 jaar door de gemeente Vlaardingen uit de Broekpolder wordt wegge stuurd zonder enige financiële te gemoetkoming. Vlaardingen wü van de Broekpol der, waar ooit vervuild Rotter dams havenslib werd gestort, een landelijk Fiets- en wandelgebied maken. Daarvoor werd in 1996 het bestemmingsplan Broekpolder gemaakt dat al jaren door akker bouwer Van Woerden werd aange vochten. Van Woerden past name lijk niet in het natuurplan van de gemeente en zal daarom met zijn bedrijf moeten verdwijnen. Van Woerden, die in Zoetermeer woont, nam in 1973 de in de Broekpolder gepachte landbouw grond van zijn vader over. In maart 2000 loopt het pachtcon- tract af. Dan moet Van Woerden van de gemeente zijn verdwenen. Woorvoerders W. van de Hammen en M. de Ligt van de gemeente bleven erbij dat de akkerbouwer geen recht heeft op schadevergoe ding, „De zaak is in behandeling bij de Pachtkamer. Die stelt even tueel een bedrag vast." Maar meer zit er niet in, volgens de ge meentewoordvoerders, die er op wezen dat de grond van Van Woerden geen agrarische bestem ming heeft. Staatsraad Dolman vindt echter dat de zaak anders is komen te lig gen omdat de agrariër al 25 jaar in de polder zit. „Elke dag die ver strijkt heeft hij meer recht van spreken," zei Dolman, die een schadeloosstelling naast het eventuele bedrag van de Pachtka mer op zijn plaats zou vinden. De gemeente wil 350.000 gulden uittrekken voor de aanleg van voetpaden in het toekomstige na tuurgebied, Dolman vroeg aan de gemeenteambtenaren of Van Woerden wellicht als beheerder kan worden aangesteld, maar dat vonden de twee ambtenaren geen goed idee. Uitspraak over enkele weken. Vlaardingen Misleidend en on gepast, Zo noemt fractievoorzitter Ben van der Velde van Groen Links de reactie van burgemees ter en wethouders opzijn schrifte lijke vragen over de catering in het Vlaardingse gemeentehuis. Van der Velde had die vragen ge steld naar aanleiding van geroeze moes op deze afdeling en onder de ambtenaren. Daarnaast be staat bij de fractie de indruk dat de sturing van het gemeentelijk apparaat te wensen overlaat, wat door de vermindering van het aantal wethouders alleen maar versterkt zou worden. Achterwege B en W antwoordden dat als Van der Velde zijn licht had opgesto ken bij de leiding van de keuken, zijn vragen achterwege hadden kunnen blijven. Volgens het colle ge waren afspraken met de ge meenteraad over de catering ver der niet geschonden. Van der Velde stelt in een nieuwe brief verbaasd te zijn over het ant woord. „Het kan haast niet anders dan dat die felheid, de gespeelde onschuld en de vermeende ver ontwaardiging een bevestiging is van 0112e stellingname dat u on voldoende zicht heeft op het rei len en zeilen van de gemeentelij ke diensten. Wij beleven dat zo," schrijft Van der Velde. De cate ring is volgens hem maar een voorbeeld. Hij schrijft verder dat Groen Links zich wel degelijk had geïn formeerd maar vindt dat de partij bij politieke geschillen niet de werknemers van de gemeente moet aanspreken, maar het colle ge. De ondersteuning van een ex- tem cateringbedrijf heeft naar het idee van GroenLinks een structu reel karakter. „U kunt met al die wetenschap niet blijven volhou den dat de catering niet geprivati seerd of, zoals u wilt, overgeno men wordt," meent Van der Vel de. Verzwaring Oud-wethouder T, van der Steen (D66) vindt de reactie van Groen links ver gezocht. „Het verschil tussen drie en vier wethouders zal zich zeker openbaren, omdat het een verzwaring is. Maar hoe lang zitten ze nu in deze situatie? Het heeft te maken met een andere gedachte. Een aantal partijen, waaronder D66, wil op hoofdlijnen sturen. Dat betekent dat het amb telijk apparaat een zaak is van het college en er een aantal zaken ge delegeerd is aan de directeuren van de diensten. Dan kan je er als gemeenteraad niet bovenop zit ten en GroenLinks vindt het nu eenmaal aardig om op details te besturen." M. Kappers, fractievoorzitter van de Socialistische Partij, noemt het ook te kort door de bocht om nu al te zeggen dat het college zijn grip verliest op de ambtelijke organi satie. „De bezuinigingsafspraken over de catering zijn gemaakt in de vorige periode. Ik vind het wel flauw van B en W dat ze zeggen dat GroenLinks eerst eens bij de dienst zijn licht had moeten op steken. Ais oppositiepartij moetje juist vragen stellen aan het colle ge," aldus Kappers, Dinsdag 2 juni SCHIEDAM Podium Café. Jamsessie. 2l.00u. ROTTERDAM Jazzcafé Dizzy 22.00 Jos Wachtel Kwartet. Lantaren/Venster 21.00 De Conformist. Lux or Theater 20.15 Herman Finkers. Zaal de Unie 20 30 Honderd jaar hoogbouw Woensdag 3 Juni VLAARDINGEN Dc Soenda. Binnen jeu de boules, 10.00- 11.20u en sjoelen, 10.00-16.00u. Dc de Bij enkorf. Bndge, 13.15-16.30u. De Haven. Kinderspeelmiddag 4 -IS jaar, 13.30- I7.00u. Dc Babbcrspolder. Gespreksgroep, 13.45-16.00u. 't Nieuwelant. Kindennstuif 6/12 jaar, 14.00-15.30u. Hoevenbuurt. Ou- deren&mgo,20.00-22.30u. ROTTERDAM Alliance FrancaIse 19.30 Nemausus. par l'archrtecte Jean Nouvel. Filmavond. Hlst Mu seum 'Schtelandshuts' 14.00-16.00 Km- deractMte<t poppenspel. Beurstraverse 12.00-13.30 Marnierskapel der Koninklijke marine. Theater 't Kapelletje 14.30 Tussen de Muzen. Jens "De hoogste nood." Cabaret Re staurant Sctiell ing"s 19,OODeTunes live. LantarervVenstnr 21.00 De Conformist. Luxor Theater 20.15 Herman Finkers. O.T. Theater n/d Mullerpler 20.00 De vrouw van de zee. SLLaurenskerk 20.00 Laurens Lite rair. Podium voordichtere, columnisten. ROTTERDAM Van 28 melt/m 3 juni. Cinerama 1: "Deep Impact' <12> dag. 12.15- 15.15-18,15-21.15. CJn.2: 'Left Luggage' (al) dag. 12.30-15.30-18.30-21.30. Cln.3: 'Blazen toe honderd' (12) dagfbeh.do.vr.) 13. The rammaker' (al) dag. 15.15-18.15-21.15, do.vr.ook 12.15. Cin.4: "Wagthe dog" (ai) dag 21.45, 'As good as it gels' (al) dag.12.30- 15.30-18.30. Cln.5: 'Kleme Teun' (al) dag. 18.45-21.45. do. vr-ook12.45-15.45. Imax Theater: 7helivmg$ea'(al)dag.(beh.vr- .zajo.) 18. 'Amazon' (al) dag, 15-17, vr.za- .zo.ook 19. 'Everest' (al) dag.(beh.vr.za.zo.) 14-16-19.15,vr.za.20.14-16-lB-20.*Titanic' (12} dag.(beh.vr.za.zo.) 20.30, vr.za.zo. 21.15, za.zo.ma.ook 10. Ven.i: 'De Poolse Bruid' (12) dag, 20, vr,14.30, 'Chasing Amy* {16} dag.(oeh.ma.) 22. Sneak Preview (16) ma.22. Ven.2: The Road' dag.(beh.ma.) 19.30, "Stray Dog* ma. 19.30. 'Clerks' vr.15.30. 'Brat' (161 dag 21.30., ma.21.45.Vert.3;'Mane BaiedesAn- ges' (161 dag. 20-22. Ven 4: 'Love and death on Long Island' (16) dag, 19.30-21.30. Lumlère 1: 'Replacement Killers' (16) dag.12-14.20-16.40-19-21.30. Lum. 2: 'Spawn' (16) dag. 13.30-16-18.30-21. turn. 3; The edge' (16) dag.12.45-i5.30-18.15- 21.15. turn. 4: 'Scream 2* (16) dag.18.3Q- 21.15, do.vr.ook 13-15.45. Revme: 'Meisjesvan lichte zeden' (18) do.t/ m zo, dooft. worst. "Instituutvóórwilde meis jes' (18) ma .Vmwo. doori .voorst Pathé; Titarrc' (12) dag. 1L30-15.30- 18.30. 'Deep Impact' (12) do.vr.di.wo.il- 13.35-15.10-18.50-21.30, za.zo.ma. 10.30-13.10-15.50-18-40-21.30. Jackie Brown' (16) dag. 11.30-14.40-17.50-21, 'Mercury Rising (16) dag 16.10-18.40- 21.20. dl .nietom2L20, do.vr.ookll-13.40. r it Out" (al) dag!5.30-17.40-19.50-22, oo vr ook 11.10-13.20. "The big Lebowski' 112 dag 16.20-18.55-21.40, do.vr.ook 11.20-13.50. US.Mareftals' (16) dag 11.40-15-18.10-21.10. Sneak preview; 'Biuid-fi-taart' (16) di.21.30. NachtvporstellIngeruLum.l: 'Replacement killers' (16) w.za.00.15. LumJ: 'Jackre Brown' (16) w.za.00.15, Uim.3: The Jackal" (16) vnza.OO.iS. Lum.4: 'U,S,Marshals'(16) vr.za.00.15. Kindermatinee#; Cln.5: 'Anastasia' dag (beh.do.vr.)12.45-1545.Lum .4: 'Pippi Lang- kous'dag(beh.do,vr.) 13-15.30Pathé'Pip- pr Langkous' dag.fbeb.do.vr.) 11,50-13.40. 'Rubber1 dag.fbeft.do.vr.) 11.40-14. 'Mouse Hunt'dag.{beft.do.vr.) 11.20-13.50. Maassluis De met zink en ar seen verontreinigde grond in de vogelbuurt in Maassluis laat de provincie Zuid-Holland nader on derzoeken. Dat schrijft de ge meente Maassluis aan de bewo ners van het betreffende deel van de wijk. Als er in de rest van de provincie niet al te veel ernstig vervuilde lo caties by komen, zal hei onder zoek volgend jaar plaatshebben. Dan wordt onder meer gekeken naar de concentratie en de om vang van de vervuiling. Blijkt ver volgens dat de bodemverontreini ging het predikaat 'ernstig' ver dient, dan besluit de provincie wanneer en op welke manier er wordt gesaneerd. Het op korte ter mijn treffen van veiligheidsmaat regelen is volgens de provincie niet nodig. Dit omdat de metalen in de grond alleen voorkomen in. een onoplosbare vorm. Ze kunnen dus niet via het grondwater wor den verspreid. het huidige tekort wordt een wervingscampagne voor het eigen korps geopperd. Iets waar de Maas- sluise politie overigens al aan werkt. Verder zitten ook de politici een beetje met de han den in het haar. Scheerstra: „Het is niet zo datje een vat politiemensen kunt opentrekken. En het enige dat wij kunnen doen is inpraten op de korpsleiding. We zijn niet by machte om iets af te dwingen." Het personeelstekort zou, vreest de politiek, ten kos te kunnen gaan van de kwaliteit van het kopis dat nu het best presterende in de regio Rijnmond is. „Maas sluis is wat betreft de criminaliteit en de resultaten redelijk succesvol. Maar het moet niet zo zijn dat Maassluis dadelijk niet meer zulke mooie cijfers heeft," waarschuwt PvdA'er Pieter Kromdijk. Ook het collegebeleid, dat uitgaat van het vermeer deren van blauw op straat, staat onder druk. „Toch," stelt Scheerstra, „moeten we "roberen om zoveel me gelijk agenten op straat te krijgen. Geef daar priori teit aan en bijvoorbeeld minder aan administratieve taken. Als het aan ons ligt moet het aantal wijkagen ten worden verdubbeld van twee naar vier." Maassluis - Leidinggevende politiemensen zouden minimaal vijfjaarbij een korps moeten blijven, vindt WD'er John Scheerstra. De liberaal reageert hier mee op het personeelstekort bij de Maassiuise poli tie. Van de 75 formatieplaatsen zijn er momenteel elf onbezet (daar komen er op korte termijn nog twee bij), terwijl het ziekteverzuim zo'n negen procent be draagt. Bij elkaar komt het neer op een onderbezet ting van bijna vijfentwintig procent. Fractievoorzitter Scheerstra heeft rich de afgelopen tijd gestoord aan het snelle vertrek van hogere poli tieambtenaren. „Bijvoorbeeld korpschef mevrouw Hoekstra. Die was hier heel snel weer weg. Dat is zeer vervelend voor het personeel. Dan krijg je geen dui delijke koers. Het zorgt voor onzekerheid." Onzeker heid die gedeeltelijk de oorzaak kan zijn van nog meer vertrekkers en ziekteverzuim. Evenals Scheerstra vinden ook andere politieke frac ties dat de politie meer mensen in opleiding moet ne men. „De opleidingseisen moetje afstemmen op de markt," aldus CDA'er Arie van der Knijff. Het is een oplossing voor de langere termijn. Voor wat betreft

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1