Blije gezichten in kamp van Oranje Romario kan z'n tranen niet bedwingen WÈËÊÊ Herkansing Nog even en Bergkamp en Jonk zijn geen 'medische gevallen' meer AC Milan koopt Udinese leeg KNVB vernacht 30.000 fans tegen Belgen Vogts vlucht in klassieke muziek Leekens wil goals zien Cambuur naar eredivisie, met Berger als directeur Driekwart van aanvragen voor ontslag afgewezen Ben- tmetje Rotterdams Dagblad Woensdag 3 juni 1998 Groep A Emraec-RKC 3-3 {1-01. 42 Van Oo- s trum 1 -0,59. Lammers 1-160. Alberda 2-1,62. Van Oostrum 3-1,75 Lammere 3-2,76. Lammere 3-3. Scheidsrechter' Jol. Toeschouwers:4708. Eindhoven-ADO Den Haag 2-2 (1-1). 9 Thussens 1-0, 34. Langeveld 1-1, 56 Schuman 2-1,58 Van der Heijden 2-2 Scheidsrechter: Van Egmond. Toe schouwers: 1.750. Gele kaarten' Van Huyksloot (Eindhoven), Rutten {ADO Den Haag). Eindstand RKC6 4 2 0 14 15- 5 Eindhoven6 1 3 2 6 8-11 ADODenHaag6 0 5 1 5 5-8 Emmrn6 0 4 2 4 11-15 RKC jlijft in eredivisie G'oepB FC Zwolle-Cambuur 1-2 (1-1). 4. Van Rijswijk 0-1, 10. Zijm 1-1, 55. Van Utrecht 1-2. Scheidsrechter: Reygwart Toeschouwers: 4350. Gele kaart: Roe- lofsen,Boekweg, Zij m (Zwolle), Amba, Keizer (Cambuur). FC Den Bosch-FC Groningen 14(1-1). 18. Lucius 1-0,26. Ronje 1-1,57. Van Gesse] 1-2, 7S. Bombarda 1-3,88. Om- mel 14. Scheidsrechter: Buiting. Toe schouwers: 1.800. Eindstand Cambuur6 4 2 0 14 15- 8 FCZwolle6 2 2 2 8 8-9 FCGroningen6 1 2 3 5 9-12 FC Den Bosch6 1 2 3 5 7-10 Cambuur gepromoveerd; FC Gronin gen gedegradeerd Rotterdam Zondag-vijfdeklas se r BZC'95 speelt donderdag om 19.00 uur tegen SVS in een her kansingsduel om promotie naar de vierde klasse. De winnaar van het duel, dat wordt afgewerkt op het veld van Slikkerveer, wacht zondag 7 juni een beslissingsduel met Naaldwijk. De winnaar van die wedstrijd mag zich opmaken voor een seizoen in de vierde klas. Prysvrageü Lotto22. Eerste pnjs geen winnaar, tweede prys' 1 winnaar, bruto f 100 000,-, derde pnjs: 28 winnaars, elk f 1000.-, vierde pnjs 178 winnaars, elk f250,-, vijfde prys' 2529 winnaars, elk f 25,-, zesde pnjs 4153 win naars, elk f 10,-, zevende prys* 41776 win naars, elk f5,-. CiJferspeL Zes cijfers goed geen winnaar, vyf cijfers goed 1 winnaar, bruto f 10 000,-, vier cijfers goed: 29 winnaars, elk f 1000,-, dne cyfers goed: 294 winnaars, elk f 100,-, twee eyfers goed. 2767 winnaars, elk f 10,-. Voetbal Oefenduels. Oostenrijk-Uechtenstein 6-0 (2-0). 5. Pol ster 1-0,27. K0hbauer2-Ö, Stflger3-0,?5. Stö- ger 4-0,90. Haas 5-0,90, Polster 6-0. VfB Stuttgart (amateurs)-Zuid-AMka 0-5 (0-2). Bartlett dne keer en Sikhosana twee Zweden-Italié 1-0 (fl-0). 90. Andersson 1-0. Wielrennen Giro d'ltalia. RU 17, Asiago-Selva dl Val Garde na; 1. Guenni(Ita)217 km in 6.16,58,2, Pantam (Ita) z-t, 3. Gonzales (Col) 2.04, 4. Tonkov(Rus)2,04,5, Camenzind(2wi)2.18, 6. Mieeli (Ita) 3.03,7. De Paoli (Ita) 3 25,8. Garzelli (Ita)4.37,9. Zülle (Zwi) 4,37,10. Cla- vero (Spa) 4 37,101. Hoffman 35.34, buiten tyd. Klassement: 1 .Pantani 80.12.02,2.Ton- kov 0,30,3. Guerini 0.3l,4. Zülle 1.01,5. Ca- menzind 4.13,6. Miceli 7.18,7. Forconi (Ita) 9.02,8. Clavero 9,35,9. Gontchar(Oek)9.36, 10. Belli (Ita) 10.22. Ronde van Oostenrijk. Rit 3, Weyer-Gein- berg: 1. Van Heeswij k (Ned) 173 km m 3 50.35,2. Trkal (Tsj), 3. Van Sevenant (Bel), 4.Bonca (51w),5. Muhibacher(Oos). Klasse ment: 1. Bonca 14.09,48,2. Huser(Zwi) 0.11, 3, Trkal 0.39,4. Muhlbacher 0.46,5. Tosatto (Ita) 0.52,10. VanHeeswijk 1.56. Trofee Castllla. Rit 2, Leon-Ponferrada: 1. - Garmendia (Spa) 176 km in 5.05.35,2. Escar* Un (Spa) 0.18,3. Pena (Col), 4, Casero (Spa) 0.33,5. Dold (ita) 0.50. Klassement; 1. Gar mendia 7.40,47,2, Escartin 0,22,3. Casero 0.40,4.Mauri (Spa) 1.18,5. Ullrich (Dui) 1.20. Door Ype Minkeroa HoenderiooDe dokter is bijna klaar, de trai ner mag verder dokteren. Begin volgende week, een paar dagen voor Oranjes start van het WK in Frankrijk, zullen Dennis Berg kamp en Wim Jonk door bondsarts Frits Kes- sel worden overgedragen aan coach Guus Hiddink. Medisch fit, zal er op het label staan. „Dan is het verder aan de trainer en de speler," vertelde de dokter gisteren na de lichte training. Het medisch bulletin van dinsdagoch tend 2 juni. Blije berichten, einde lijk. Bergkamp en Jonk trokken de sportsloffen uit en schoten in de voetbalschoenen. Het eerste balcontact sinds tijden. Bondscoach Guus Hiddink hoef de gisteren dan ook geen gebruik te maken van de laatste mogelijk heid wijzigingen in zijn selectie door te voeren. Op de slotdag van de inschrijving heeft hij de be kende 22 namen doorgegeven aan de FIFA. Bergkamp raakte een maand ge- Wim Jonk leden geblesseerd; een spier- (voorgrond) scheurinkje achter in het dijbeen, en Dennis En tijdens de revalidatie bij Arse- Bergkamp nal er nog een overheen. De be- trainen met richten waren somber. De spits de bal. Fyslo- van Oranje, in bloedvorm, zou de therapeut openingswedstrijd tegen België - Rob Ouder en misschien wel het hele WK - land houdt moeten missen. Gisterochtend een oogje In raakte de spits weer een bal. Zon- het zeil. Foto der pijn, maar met dat goede ge- iasperJuinen/ANP voel dat de bal aan de voet ligt. Als je eenmaal op het veld staat, gaat het meestal snel." 7.ei de ster speler na de eerste oefeningen. Hij klonk opgelucht. Ook voor Wim Jonk, die hinder heeft van zijn lies, komt herstel er aan. „Het gaat iedere dag een ietsje beter," vindt de spelbepaler. Hoe nu verder? De dokter: „Ik verwacht dat ze begin volgende week medisch gezien fit zijn; dan zyn ze geen medische gevallen meer Dan zit Kessets taak er op. En begint het werk voor bonds coach Guus Hiddink. Want is hij bereid een speler op te stellen die dan ruim bijna zes weken uit com petitie is geweest? Hoe zit het niet de conditie, met de vorm, het rit me? KesseJ brengt dat mooi onder woorden; „Repareren is één ding, vier weken topvoetbal toch een ander." Waarde Het ligt voor de hand dat Hiddink 'over' de wedstrijd van België heen kijkt, naar het tweede duel, een week later. „Het ligt er maar aan," zei de dokter, ,,hoe veel waarde de coach hecht aan het meespelen van de voetballer. Vroeger zei men ook: liever een Cru ij ff die zeventig procent fit is dan geen Cruijff, Meen zijn aan wezigheid op het veld, binnen het elftal, was al van grote waarde." Maar, voorzichtigheid blijft gebo den. Het blijven spieren, kwets baar in belasting, En waar ligt de grens? „Het schip mag niet stran den,' zegt Kessel. „We moeten ze kerheden inbouwen, want anders is het WK over." Daarom zullen de twee volgende week tijdens de groepstrainingen 'voor de leeu wen' worden gegooid. Zwaar en scherp als in een echte wedstrijd. Gisterochtend bleven Edwin van der Sar en Ronald de Boer bin nen. Hun namen worden niet ver meld in het medisch dossier. Kes sel: „Niets ernstig. Eigenlijk niets aan de hand. Gewoon, wat kwaal tjes na een wedstrijd." Normaal, vindt de dokter. „Er wordt toch in tensieve trainingsarbeid gele verd. Zelfs op wedstrijddagen. Dat zijn de spelers in Nederland niet gewend. Vandaar dat er dan een reactie optreedt." Er is een geruststellende gedach te voor de voetballers en hun ver moeide spieren. Vanaf de eerste dag van het WK wordt er geen zware arbeid meer geleverd Dan moet de bal voor Orarye het werk doen, Milaan De nummer elf van de Serie A koopt de nummer drie zo langzamerhand helemaal leeg. Na trainer Alberto Zaccheroni en de Duitse spits Oliver Bierhoff heeft AC Milan nu ook de Deense inter national Thomas Helveg overge nomen van Udinese. Helveg te kende een vierjarig contract bij de gevallen topclub, die een slordige zeventien miljoen gulden voor hem moet betalen. Milan heeft zijn zinnen gezet op nóg twee spe lers van Udinese, de Braziliaan Amoroso en de Italiaan Gianni- chedda, •Alfred Nijhuis heeft overeen stemming bereikt met Borussia Dortmund overeen tweejarig con tract. De Japanse club van de 32- jarige verdediger, Urawa Red Dia monds, is nog in onderhandeling met de Duitsers over de afkoop som. Vorig jaar ketste door een ve to van Urawa Red Diamonds al een transfer van Nijhuis naar 1, FC Kóln af. De verdediger kwam voordat hij naar Japan vertrok zes jaar uit voor MSV Duisburg. Daar voor speelde hij in de jeugd bij FC Twente. Mark Zegers, afgelopen seizoen tweede doelman bij Excelsior, vertrekt op amateurbasis naar TOP Oss. De in Klaaswaal woon achtige Rotterdammer kreeg op Woudestein geen nieuw contract aangeboden. Tijdens de winter stop beslist TOP-trainer Lex Schoenmaker of Zegers in aan merking komt voor een contract. Zeist—De KNVB gaat er van uit dat zo'n 30.000 Nederlandse supporters een kaartje hebben bemachtigd voor het eerste "WK-duel van Oranje tegen Bel gië op zaterdag 13 juni in het Stade de France in Saint-De nis. Ook bij de tweede wed strijd tegen Zuid-Korea, op 20 juni in het Stade-Veldodrome in Marseflle, rekent de bond op 20.000 tot 30.000 Oranje-fans. Will van Rhee, manager wed strijdzaken van de KNVB en tijdens het WK belast met sup porterszaken, heeft het WK-or- ganisatiecomité inmiddels la ten weten dat men rekening moet houden met een grote Nederlandse supportersscha- re. Van Rhee: „Van de WK- kaaiien is 60 procent in han den van de Fransen. Maar die zijn echt niet geïnteresseerd in Nederland-België of Neder- land-Zuid-Korea. Dus die Fransen hebben hun kaarten doorverkocht Bovendien heeft Zuid-Korea op honderd na al zijn 6500 kaarten terugge stuurd naar Frankrijk." Die kaarten zijn, volgens Van Rhee, nu in handen van Neder- landers. „De supporters van Oranje zijn inventief en heb ben onder meer via de telefoni sche verkoop nog kaarten we ten te bemachtigen." Volgens Van Rhee hebben 'slechts weinigen' via de zwar te handel kaartjes gekocht „De KNVB denkt ook niet dat veel Oranje-fans op de bonne fooi naar Frankrijk zullen af reizen. Hooguit een paar hon derd zullen in Parijs en omge ving proberen kaarten te ko pen. Maar ik geloof niet dat ie mand zonder kaartje zo maar even naar Marseille rijdt. Dat is veel te ver." Rond de wedstrijden van Oranje zullen op verzoek van de Franse overheid twaalf Ne derlandse politieagenten, an- der leiding van Henk Groene- velt van het Centraal Informa tiepunt Voetbalvandalisme. (CIV) in samenwerking, niet* hun Franse collega's de Oran je-supporters begeleiden. De KNVB zelf zet rond het duel met de Belgen honderd, zorg vuldig gescreende, stewards in. Van Rhee: „De stewards die naar Frankrijk gaan hebben ervaring in die fiïnctie bij een Nederlandse profclub. Het uit gangspunt van de stewards is service verlenen aan het Hol landse legioen. Problemen ver wachten we niet De Oranje- supporter staat goed bekend en komt alleen voor het voet bal," De Franse politie is daar niet zó zeker van en heeft aan gekondigd streng te zullen op treden. „Er zal weinig geaccep teerd worden van supporters," kreeg Van Rhee te horen. Oliver Bierhoff Duitse laatbloeier HIJ maakte meer goals dan Ronaldo, werd topschutter van de Italiaanse eerie A. De held van Duitsland toen hl] op het EK in Engeland in z'n eentje goud binnenhaalde met de 'golden goal'. Na het WK de opvolger van Patrick Kluivert bij AC Milan en desondanks niet zeker van een basis plaats in de ploeg van Bert Vogts. Toch wordt hij gevreesd en kan hij uitgroeien tot topschutter van het WK. Oliver Blertioff, de Duitse hoop vooreen nieuwe wereldtitel. Geboren 1 mei 1968 Lengte 1,91 meter Gewicht 86 kilo Clubs Bayer Ürdlngen Hamburg Borussia Mönchengladbach Austria Salzburg Ascoli Udinese Laatbloeier in nationale ploeg Oliver Bierhof} is een laatbloeier in de nationale ploeg. De nu 30-jarige Duitser maakte pas 2 jaar geleden zijn debuut. Toch is hij sindsdien goud waard voor Bert Vogts. Behalve zijn bijdrage op het EK in Engeland, schoot hij de Duitsers in de laatste kwalificatiewedstrijd tegen Noord-leriand met een hattrick naar de eindronden van het WK. 15 juni 21 juni 25 juni St Denis Montpellier Duitsland - Amerika Duitsland Joegoslavië Duitsland - Iran FIÏANC E9Ö Rotterdams Dagblad/Graphlc News Romario ontbreekt op het WK voetbal. De Braziliaanse bonds coach Mario Zagailo heeft de aan valler van de lijst geschrapt om dat hij niet op tijd hersteld zal zijn van een spierblessure. „Romario kampt nog altijd met pijn in de kuit. De blessure kan nog wel tien tot vijftien dagen of misschien een maand in beslag nemen. We hebben besloten geen risico te ne men," aldus de coach. Zagailo heeft de vakantie vierende mid denvelder Emerson van Leverku- sen als vervanger opgeroepen. Hij meldt zich vandaag in het trai ningskamp. Teamarts Toledo heeft de kwet suur van de 32-jarige Romario be gin deze week uitgebreid onder zocht Een scan wees uit dat de spierscheuring nog altijd niet is geheeld. „Tot nu toe ging het goed, leek hjj het opeiningsduel wel te gaan halen. Maar er waren complicaties," verklaarde de arts. „Dit is een hele grote teleurstel ling," zei Romario, die onder een staande ovatie de perskamer hui lend verliet „24 Uur geleden dacht ik nog aan de eerste wed strijd, dacht ik dat God het beste met me voor had. Dit is heel moei lijk. Maar ik wil mijn teamgeno ten bedanken dat zij mij de kans hebben gegeven te laten worden wie ik nu ben. Als het aan mij ligt, betekent dit niet mijn afscheid." Romario leidde Brazilië vier jaar geleden met vijf doelpunten naar de wereldtitel. De oud-PSVer dat we minstens de laatste vier halen." De Duitse bondscoach probeert er rustig onder te ble ven. Met klassieke muziek, „Ik neem al mijn cd's mee naar Frankrijk. Alleen met klassieke muziek kan ik relaxen." voormalige international, die des tijds als linker spits wereldkampi oen werd. „En iedereen is blijk baar vergeten dat we vier jaar ge leden ook zonder twee vaste ver dedigers speelden en toch eerste werden." Romario is zijn emoties niet meer de baas als hij de perste woord staat over zijn vertrek naar huis. Foto Antonio Seorza/EPA heeft niet getraind sinds het land vorige maand in voorbereiding is gegaan op het WK. Zagailo: „Hij is zeer belangrijk voor het team, daarom heeft hij al extra tijd ge kregen. We hebben zolang moge lijk op hem gewacht, maar dit is de grens. Dit hoort ook bij het voetbal." „Maar we kunnen onze vijfde we reldtitel nog steeds halen. Ook zonder Romario. In 1962 raakten we Pele in de voorbereiding kwijt, maar wonnen we toch," aldus de Berti Vogts vreest de hoge ver wachtingen over de Duitse WK* ploeg. De bondscoach probeerde het optimisme in eigen land, na de 3-1 overwinning tegen Colom bia, te temperen. „Er zijn veel ploegen die elkaar in niveau maar weinig ontlopen. De verschillen zijn veel kleiner dan voorheen. Ik besef me dat, maar veel van mijn landgenoten met. Veel Duitsers onderschatten de kracht van an dere teams," aldus Vogts, „Er wordt maar gewoon aangenomen De Belgische bondscoach Geor ges Leekens wil doelpunten zien. Hij hoopt dat zijn ploeg, op 13 juni in Parijs de eerste WK-tegenstan- der van Oranje, vanavdond tegen Colombia alle schroom van zich afgooit. „We moeten wat zelfver trouwen krijgen. Op het aller hoogste niveau moeten twee van de drie kansen doelpunten ople veren." België maakte vorige week, tij dens het oefentoemooi in Casa blanca, een degelijke indruk. Al leen aanvallend verliep het vol- - gens Leekens niet naar wens. Bel gië verloor met 1-0 van Frankrijk en scoorde tegen de Engelsen al leen in de strafschoppenserie. „We kunnen het topteams als Frankrijk heel moeilijk maken," aldus Leekens. „Maar de oefen wedstrijden hebben ook aangewe zen dat we moeilijk tot scoren ko men en elke keer een korte perio de de weg een beetje kwijt zijn. Daar moeten we nog aan werken." Zwolle Na een afwezigheid van vier seizoenen is Cambuur Leeuwarden terug in de eredivisie. Het laatste duel in de nacompetitie, gisteravond bij FC Zwolle, werd met 2-1 gewonnen. Met vier versterkin gen èn Han Berger denkt de club zich te kunnen handhaven op het hoogste niveau. „Van Utrecht blijft en de club moet er ook alles aan doen De Ron en Van Rijswijk te behouden," zei Ber ger. Ais er dan vier echte versterkingen komen, ha len we het wel." Hij zei bewust 'we' want Berger zou na dit seizoen afscheid nemen van Cambuur, maar de kans is aanwezig dat hij toch blijft. „Maar," zei voorzitter Wim Sleijfer na de wedstrijd tegen Zwolle, „Han zal blijven. Dat weet ik bijna zeker. Wij willen hem behouden als algemeen technisch directeur. Als zondanig wordt hij verantwoordelijk voor het aan- en verkoopbeleid, de scouting en de contractbesprekin gen." Berger zelf zei veel te voelen voor zo'n functie. „Ik heb iets moois kunnen neerzetten bij de club, met een duidelijke visie. Ik zou de nieuwe trainer Gert Kruys kunnen bijstaan, maar het probleem is dat ik eigenlijk al overeenstemming heb bereikt met een andere dub, Deze week valt de beslissing." Cambuur won vrij eenvoudig van Zwolle, door tref fers van Van Rijswijk en Van Utrecht. Na diens goal in de 55e minuut was de wedstrijd beslist. Afgelopen zaterdag had Cambuur de promotie al kunnen vie ren, maar dooreen gelijkspel tegen Den Bosch moest het feest worden uitgesteld. „We hadden via de reguliere competitie al moeten promoveren," vond doelman Wim de Ron. „We heb ben het hele seizoen goed gespeeld," Berger: „Dit is de kroon op een stabiele en goede reeks prestaties. We hebben er al zo lang tegenaan gehikt, het moest er een keer van komen. De club verdient dit ge woon." Cambuur viert feest In Zwolle na de promotie naar de eredivisie. René van Rijwijk (r) en doelman Wim de Ron (naast hem) gaan, mét alle anderen, uit hun dak. Foto ei oudenaarden/ANP Utrecht—Clubs in het betaald voetbalkomen niet ge makkelijk af van ongewenste spelers in hun selec ties. Aan het einde van het afgelopen seizoen steeg het aantal ontslagaanvragen ten opzichte van het vo rige seizoen met acht (47 om 39). Slechts twaalf keer kreeg de club geUjk. In 27 gevallen stelde arbeids voorziening de speler in het recht. In zes zaken is momenteel nog geen beslissing geval len, maar aangezien de uiterste datum voor een rechtsgeldige opzegging van de clubs inmiddels is verstreken, kunnen ook die voetballers niet meer op straat belanden. Twee clubs besloten tijdens de be handeling hun aanvraag in te trekken. De spelersvakbond WCS was niet verrast door de lichte stijging. Volgens beleidsmedewerker mr. Louis Everard gooit het merendeel van de clubs het op niet-functioneren van de betreffende speler. „Maar dat moet zo'n club dan wel kunnen bewijzen. En dat lukt meestal niet. Vaak ontbrak het aan een degelijk 'ontslagdossier'. Er zijn ook clubs die doodt leuk ontslag aanvragen, voor een speler die het afge lopen seizoen wekelijks in het eerste heeft gestaan. Dan is het vrij bizar om opeens te zeggen dat zo ie mand niet functioneert." Zeg Nel, Weet jij misschien of Guus Hiddink iets tegen onze Edje heeft en zo ja, wat? Hij heeft geen vaste tweede keeper meer, lees ik. Afhankelijk van de situatie kiest hij voor De Goey of voor Hesp. De bondscoach wenst in het vervolg ook met meer van een A- en een B-team te spreken. Alle posities zijn dubbel bezet, en goed, vindt hij. Eén vraagje, Nel, en misschien dat jij het even kunt doorspelen (je bent nogal dik met Guus, heb tk begrepen): als het onderscheid tussen A- en B-ploeg is weggevallen, waarom is er dan nog wel een eerste keeper? Keek Hiddink soms ergens anders naar toen Van der Sar tegen Paraguay de eerste de beste bal op doei zo maar liet passeren? Bij alle benchten over afgevallen spelers (Abdellaoui, Pe- ruzziGascoigne, Romano) was het voor mij een hele op- luchbng om bij de definitieve 22 van Oranje met alleen de namen ran Jonk en Bergkamp te sen, maar ook die van Van Bronckhorst Overal waar ik kijk in de stad roept zijn vader me toe dat ik deze krant moet lezen om Giovanni te volgen. Maar vooralsnog van zoonlief geen spoor. Hij zal er toch niet stilletjes tussenuit zijn geknependacht ik nog, stiekem een contract bij Newcastle, Coventry of misschien wei een Spaanse of Italiaanse club hebben getekend? Maar nee, hij stond nog bij de 22, met achter z'n naam ais vanouds 'Feyenoord'. Misschien dat Hiddink die lijst ook eens langs kan lopen, Of kom je bij Oranje pas aan bod als je in het buitenland speelt? Zo ja, dan wordt het opschie ten voor Lens. Zijn zaakwaarnemer, met de club. Een man mag niet huilen, zingt Jacques Herb. Maar Jac ques is geen Braziliaan, Jacques kan met voetballen en maakte dus sowieso al weinig kans op het WK. Romano wel. Dat hij huilt nu hij met gaat, is heel Braziliaans, maar daarom met minder begrijpelijk, Heel de wereld huilde 'n beetje met hem mee, Zie je, Theo Poort

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1