12 7 'King Carlos' verijdelt Rios' revolutie F&SBST/O Martina Hingis snoert Venus Williams de mond Rob Mooij ziet geen toekomst in Unitas?63 Irritatie bij Vlaardingse sportclubs over bezuinigingen in onderhoud Oltmans stelt harde eisen over aanblijven Oranje Zwart slaat WK-slag Chileense favoriet vertrekt slechts met 'prix de citron' van Roland Garros Kuerten, de racketsmijter Marco Pantani richt slagveld aan in Giro Max van Heeswijk wint in Oostenrijk Handbaltrainer gaat bij Ventura als opvolger van Ed Brugman aan de slag Hollandiaan en Ventura in bekerfinale WSV: weerzien met Job Blaak Rotterdams Dagblad Woensdag 3 juni 1998 Bunnik Bondscoach Roelant Oltmans van de gouden Neder landse mannenhockeyploeg stelt de hockeybond harde eisen over zijn aanblijvenDe trainer is per 1 juni een eigen bedrijf begonnen en wil daar de komende jaren een gedeelte van zijn tijd in te steken. Oltmans (44), in het bezit van een onbepaalde verbintenis, wil niet langer fulltime bondscoach zijn, terwijl de bond dat wel graag wil, „Ik denk dat ik voldoende tijd in het hockey kan steken. Anders zou ik niet verder gaan met het team. Ik wil niets half doen, dus ook het leiden van mijn bedrijf niet Eens moet ik toch afscheid van de sport nemen. Ik kijk voor uit en wil tijd vrijmaken voor die andere carrière." Oltmans, die zondag met de man- nenploeg in Utrecht de wereldti tel veroverde, gaat deze maand met een afvaardiging van de bond overleggen over de toekomst. De KNHB reageert op voorbaat niet afwijzend op Oltmans voorwaar de, maar is er allerminst gelukkig mee. Viee-voorzitter André Bol huis wil eerst de gesprekken af wachten, alvorens hij een echt standpunt inneemt. Bolhuis: „Roelant heeft in het ver leden zelf aangegeven fulltime in dienst te willen treden. Dat is ge beurd, nu wil hij daar weer vanaf. Daar moeten we eens goed over praten. Maar, hij heeft veel voor het hockey gedaan en betekend, we hebben altijd goed met hem gewerkt. Op voorhand sluit ik dus niets uit," Oltmans gaat verder. Hjj sluit wel uit dat hij nog langer al zijn tijd in de sport steekt. „Als er niet over een parttime baan te praten valt, is het jammer. Ik kies dan voor mijn bedrijf." Bolhuis verwacht dat het zo ver niet komt „We wil len er deze maand uit zijn en ik denk dat het wel goed komt" Eindhoven Hockeyclub Oranje Zwart uit Eindhoven heeft goed rondgekeken tijdens het afgelo pen WK hookey in Utrecht. De club trok voor de mannen- en vrouwenploeg in totaal zeven bui tenlandse spelers en speelsters aan, allen actiefin Utrecht, Meest in het oog springt de Au stralische topscorer van het WK, Jay Stacy (12 goals). Ook zijn land genoot Paul Lewis komt naar Eindhoven. Beiden tekenden voor een jaar. De Pakistaanse top per Ahmed Shabaz sr., die twijfel de over zijn aanblijven, verlengde zijn verbintenis met_ twee jaar. Grant Fulton, speler van Z-Afrika, tekende voor onbepaalde tijd. De vrouwenploeg, net gepromo veerd naar de hoofdklasse, trok drie Zuid-Afrikaanse speelsters aan: Jacqueline Geyser, Hanneli Amoldi en Anli Kotze. Door Paul van den Bosch Parijs Als maandag de nieuwe wereldranglijst uit de computer rolt, zal de naam van Steffi Graf daarop ontbreken. Voor het eerst sinds januari 1983, toen de Duitse als 13-jarige haar neus voorzichtig aan het venster van het profeïr- cuit stak. In de afgelopen twaalf maanden, sinds Roland Gar- ros'97, heeft Graf maar twee toer nooien gespeeld en dat is er één te weinig om nog in de ranking van de overkoepelende vakbond WTA te worden opgenomen. Steffi Graf, het klinkt als een naam uit een ver verleden. Op Wimbledon zal ze - indien volle dig fit - haar rentree maken. maar niemand verwacht dat ze ooit nog een serieuze bedreiging vormt voor haar opvolgster als ko ningin van het vrouwentennis, Martina Hingis. In haar regeerperiode, tijdens haar record van 374 weken op de eerste plaats, had Graf wel voort durend concurrentie te duchten. Eerst van Martina Navratilova, la ter van Monica Seles, en ook nog even van Arantxa Sanchez-Vïca- rio. Het vrouwencircuit ontbeert op het moment zo'n scherpe en re delijk gelijkwaardige tweestrijd, ook al staan Sanchez en Seles de ze week weer eens in de halve fi nales van Roland Garros. Er is wel concurrentie, maar voor lopig alleen met de mond en op papier. Hoewel ze in de wereld ranglijst de zevende plaats in neemt, wordt Venus Williams voortdurend naar voren gescho ven als de uitdager van Martina Hingis. Hei is verleidelijk om die rol juist aan haar toe te bedelen. Een 1 meter 86 lang, 17-jarig, bru taal. atletisch krachtmens van Afro-Amerikaanse afkomst als te genpool van .een intelligente, even oude, kleine, allround Zwit serse met een Slowaakse achter grond Maar Venus Williams blijkt nog niet klaar voor die taak. Haar confrontatie met de aan voerster van het damesveld, giste ren, was al meteen geafficheerd als de 'final avant la letire', een te vroege eindstrijd. Het werd ech ter een regelrechte afknapper, want die zogenaamde finale was zo eenzijdig als menige eerste ronde-partij. In 1 uur en 22 minu ten zegevierde Hingis met 6-3,6-4. „Ven us heeft nog nooit iets be langrijks gewonnen," zei de Zwit serse dit jaar over haar rivale, die nu in elk geval tot Wimbledon moet wachten om die woorden te logenstraffen. Williams was haar twee keer de baas in 1998: tijdens toernooien in Sydney en Key Bis- cayne. ,.Ik word de nieuwe num mer 1," orakelde ze toen meteen. Met haar veel te wilde spel, op kracht en met te weinig geduld en overleg, was ze daar gisteren nog heel ver van verwijderd. In elk ge val op de gravel-ondergrond van Roland Garros, wellicht dat het op het gras van Wimbledon en (waar schijnlijker) op de hardcourt-baan van de US Open beter zal gaan. Hingis speelt morgen in de halve eindstrijd tegen Monica Seles, de oude aartsrivale van Graf. De genaturaliseerde Amerikaanse klopte de als derde geplaatste Ja- na Novotna met 4-6 6-3 6-3. De an dere halve finale gaat tussen Lindsay Davenport, die de winna res van vorjg jaar (de Kroatische Iva Majoli) naar huis stuurde, en Arantxa Sanehez-Vicario. De Spaanse, die het grote Zwitserse talent Patty Schnyder klopte, maakte het succes van haar ten- nisnatie gisteren compleet in Pa rijs. Parijs 'King Carlos' werd Carlos Moya vorig jaar genoemd, met een knipoog naar de Spaanse monarch. Dat koninklijke was hij de eerste maanden van dit jaar kwijtgeraakt, maar juist 'King Carlos', mengde zich gisteren op Roland Garros in een mislukte paleisrevolutie. Chileen volgende game, Marcelo Rios vocht hij weer was éen over- helemaal winning ver wijderd van de piek van Pete matchpoints Sampras werkte Rios op koploper m het mannenten een luckv net- nis. De topfa bal en een on- voriet werd echter uitgeschakeld door de ontketende Moya (6-12-6 6-2 6-4), zodat Rios moet wachten op een nieuwe kans. Moya maakt zich op voor zijn halve finale te gen zijn landgenoot Felix Mantil la, die op zijn beurt Thomas Mus ter elimineerde. Na afloop van het bloedstollende gevecht bezwoer Rios dat hy zich niet had beziggehouden met de op handen zijnde machtsoverna me. „Ik dacht alleen maar aan de partij en niets anders. Ik moest eerst maar eens deze partij win nen. Want Moya speelde heel sterk." De laatste set was de meest span nende van de eerste negen dagen op Roland Garros. De voor zijn laatste kans vechtende Rios dacht bij een 4-4 stand (en 15-15) dat de bal de gravelvloer twee keer had geraakt. Het magistrale antwoord van Moya's backhand liet hij dan ook ongemoeid, zodat de Span jaard het punt toch binnenhaalde. Met een woedende blik en aller hande krachttermen meldde Rios zich bij de onverbiddelijke umpi re. Moya: „Voor mijn gevoel stuitte die bal maar één keer. Maar ik denk wel dat Marcelo zijn concen tratie verloor door dat ene punt. Die kwam pas weer terug in de gekende stopvolley, maar de vier de was hem toch te machtig. Edgar Davids Rios had weinig aan zijn uitscha keling toe te voegen. Hij geldt als de Edgar Davids van de tenniswe reld, al is hij nog wel bereid om wat zinnen de wereld in te slinge ren. Niet voor niets kreeg hij tij dens Roland Garros de 'Prix de Citron' uitgereikt, als grootste zuurpruim tegenover journalis ten. De naweeën van zijn vorige partij, de strafexpeditie tegen Al- bert Costa op zondag, hebben hem nog parten gespeeld, mom pelde hij. En voor de rest had Moya gewoon goed gespeeld. Ein de verhaal, adios. Weg was zijn kans om voor de tweede keer dit jaar de macht te grijpen in de tenniswereld. Door zijn overwinning in Key Biscayne mocht hjj zich die status eind maart even laten aanmeten. Daarop volgde echter een elle- boogblessure, die hem tot begin mei langs de kant hield. Rios raakte zijn plaats aan de top weer kwijt aan Sampras en bleef derde van de wereld ondanks toernooi zeges in Rome en St, Pölten. Vijf tien partijen op rij was de man uit Santiago zonder nederlaag, num mer zestien bleek hem fataal. Marcelo Rios wrijft over zijn hoofd; hij doif in een boeiende vier- setter het onderspit tegen Carlos Moya. Foto Mike Segar/Reutere De overwinning van Moya (21) past in het beeld van deze editie van Roland Garros, waarin de Spaanse tennissers als een 'Arma da Espanola' over de Seine zijn binnengevaren. Maar noem hem geen gi avelbijter, baseliner of een typisch Iberische tennisser. Toen hem dan ook werd gevraagd naar het succes van de Spanjaar den op het gemalen baksteen, ant woordde hjj zuchtend: „Altijd de zelfde vraag. Ik zie mezelf abso luut niet als een giavelspecialist. De heb bewezen dat ik op allerlei ondergronden goed kan preste ren, behalve op gras." Hardcourt Niet voor niets heeft de Spaanse bond in het opleidingscentrum in Barcelona verschillende hard- court-banen. „Dat complex is heel belangrijk geweest voor het Spaanse tennis," weet Moya. „We waren tot de conclusie gekomen dat het geld en de ATP-punten vooral op hardcourt zijn te verdie nen." Moya gaf in 1997 zelf het voor beeld door op het hardcourt van Sydney en later in de Australian Open tot de finale door te dringen. Het was het begin van een buiten gewoon jaar voor de Spanjaard, met een toernooizege op Long Is land en naast Melbourne nog vijf finaleplaatsen, waaronder Am sterdam. Het bleek dit seizoen in Australië en Amerika een te moeilijke opga ve om de punten te verdedigen. ParijsDe Braziliaan Gustavo Kuerten is gisteravond samen met zijn landgenoot Meligeni gediskwalificeerd in het man- nendubbel. In zijn partij tegen Jonas Björkman en Patrick Rafter gooide hij zijn racket boos naar de stoelumpire omdat hij het niet eens was met een beslis sing. Het racket miste de scheidsrechter, maar niet een toeschouwer achter hem. Deze raakte niet gewoed, maar de toernooileiding besloot het Braziliaanse duo. dat de eerste set in de tiebreak had verloren, toch uit de strijd te nemen. Kuerten verdedigde in Parijs zjjn enkelspeltitel, maar werd in de tweede ronde al uitge schakeld door de Rus Marat Safin. Pas in het Europese gravelseizoen slaagde Moya erin het verloren terrein te compenseren. „Ik wilde laten zien dat ik zeker geen een dagsvlieg was." Hij won in Monte Carlo en strijdt vrijdag tegen Mantilla om een Spaanse finaleplaats in Parijs. „Ik heb Felix al gesproken. Het is moeilijk. Tot vrijdag zijn we vrienden. Als we dan de baan op lopen, wil ik hem vermoorden. Op de baan natuurlijk, niet daarbui ten." Roland Garros Parijs.Vrou wen.EnkeL Kwartfinales: Hingis {Zvo/l}-Venus WiUiams(VSl/8) 6-364, Daven port (VSt/2}-Majoli (KroM)G-l 5-7 6-3. Seles (VSt/6)-Novotna(Ts}/3)4-6 6-3 6-3,Sanchez(Spa/ 4)-Schnyder (Zwi) 6-2 6-7 6-0, Halve finales: Hmgis-Seles, Davenport-Sanchez Mannen. EnkeL Kwartfinales: Moya (Spa/12)-Rios (ChÜ/3) 6-12-6 6-2 64, Mantilla (Spajl5)~ Mustei (Qos)64 6-2 4-6 6-3. Dubbel, kwartfinales: Björkman/Rafter (Zwe/Aus/6>-Knerten/ Mebgera (Bra) 7-6 diskwalificatie Kuerten voor gooi«nvan racket naar scheidsrechten Björk- man/Rafterm halve finales tegen Elüngh/Haarhuis(Ncd/l) Gemengd dubbel, kwartfinales: Boogert/Jobnson(NedAFSt/ll}-Sukova/Suk(Tsj/5)6-2 6-3 Marco Panta ni (voor) en Gi useppe Gure- rini op oor logspad In de van de Giro ditaila. Foto Stefano Retlantfinl/ Selva Dt Val Gardena—Marco Pantani heeft tijdens de zeventiende etappe in dc Giro d'Italia een waar slag veld aangericht. De Italiaanse coureur reed van Asia- go naar Selva di Val Gardena zo hard weg van het pe loton, dat liefst 38 renners buiten de tijdslimiet arri veerden en uit de koers werden gehaald. Een van de uitvallers was de Nederlander Tristan Hoffman, die na 217 km met een achterstand van 35,34 mm arri veerde. Hoffman hoopte gisteravond nog dat de jury haar hand over het hart zou strijken, omdat de groep achterblijvers zo groot was. Ook de Italiaan Michele Barioü liep op de vier loodzware bergen ruim een half uur averij op. Pantani reed op de voorlaatste berg met zijn medevluchter en landgenoot Giuseppe Guerini weg van Pavel Tonkov, waarna beide Italia nen in een moordend tempo samen naar de finish re den. Pantani gunde Guerini de dagzege, zelf nam hjj de roze leiderstrui over van de Zwitser Alex Zülle. „Ik voelde me niet eens zo sterk," zei Pantani. „Maar toen Tonkov demarreerde, moest ik wel mee. Dat was op goed geluk. Vervolgens kon ik met Guerini makkelijk van hem wegrijden," Zülle, die een ach terstand opliep van meer dan vier minuten en in het klassement nu op ruim een minuut staat van Panta ni: „Ik had een inzinking, maar ik kom wel terug. De verschilen zijn nog niet te groot." Er resten nog twee zware dagen in de Dolomieten. Maar de Zwitser hoopt op een goeie afsluitende tijdrit, zaterdag in Mendrisio. Pantani heeft een halve minuut voor sprong op Tonkov en Gurini, Zülle is vierde. Mario Cipollini stapte gisteren af, De winnaar van - dit jaar - vier Giro-etappes zei tast te hebben van zijn dar men. 'Cipo's' ploeggenoot Ivan Gotti stapte maandag met dezelfde klachten af. „Ik ga me nu voorbereiden op het belangrijkste doel van het seizoen," aldus Ci pollini. „Dat is de groene trui in de Tour de France." Geinberg Max van Heeswijk heeft dinsdag de der de etappe van de vijftigste Ronde van Oostenrijk ge wonnen. De Nederlandse Rabo-renner was na de 173 km tussen Weyer en Geinberg de Tsjech Trkal en de Belg Van Sevenant in de sprint te snel af. In het alge meen kis ssement leidt de Slowaak Bonca, Van Hees wijk is tiende. Door Sander Sonnemans Maassluis - Een te kleine selectie voor het nieuwe seizoen en een naar zijn zeggen lauwe reactie van het bestuur op de signalen die hij heeft afgegeven. Dat zijn voor de Vlaardingse handbaltrainer Rob Mooij de twee belangrijk ste redenen om het voor gezien te houden bij mannenhoofdmacht van Unitas'63 uit Maas sluis die in de derde divisie acteert. Bernard Dries, doelman en viee-voorzitter van Ven tura, de Schiedamse fusieclub ontstaan uit UVG en HVC, haalde Mooij naar de jenever- syad waar hij trainer Ed Brugman bij de man nen opvolgt. ,.Ed Brugman," iegt Bernard Dries de situatie uit, „is afgelopen seizoen trainer van Ventura ge weest hoewel hij het eigenlijk al welletjes vond. Hij trainde bij UVG en door de fusieperikelen hadden we destijds eigenlijk geen tijd op zoek te gaan naar een nieu we trainer. Ed was gelukkig be reid er dan bij Ventura nog maar een jaartje aan vast te plakken zo dat we rustig op zoek konden naar een opvolger. Rob Mooij was toe aan een nieuwe uitdaging, wij hadden een vacature. Ja, en dan is een plus een twee." Het werd dus Rob Mooij, voorma lig speler van het Vlaardingse WIK waar hij na zo'n tien jaar in het eerste te hebben gespeeld als junioren-trainer begon. Vervol gens stapte hij over naar het twee de van Satumus en later kreeg hij daar de vrouwenselectie onder zijn hoede. Twee jaar geleden stapte hij over naar Unitas'63; als trainer van de manncnploeg, maar gedurende anderhalve maand stond hij ook voor de vrou wen omdat die nog geen trainer hadden gevondea Nu, twee seizoenen verder, keert Mooij de Maassluise handbalv^- Vlaardingen/Sctiiedam—De mannenhoofdmacht van het Schiedamse Ventura en het eerste vrouwenteam van Hollandiaan uit Vlaardingen zijn in hun categorie doorgedrongen tot de finale van de afdelingsbe ker. De wedstrijden van beide teams worden zondag 7 juni gespeeld op het terrein van ETC in Hoogvliet Ventura treedt aan om 16.00 uur en tegenstander is Oliveo, De vrou wen van Hollandiaan moeten het in de eindstrijd opnemen tegen TOG en die wedstrijd begint om 14.30 uur. Duds die gelijk eindigen, krijgen een ververvolg in de vorm van een verlenging (tweemaal vijf minuten). Isde stand dan nog gelijk, dan wordt opnieuw met tien mi nuten verlengd. Mocht de beslissing dan nog niet zijn gevallen, dan moeten strafworpen uitkomst bieden. eniging de rug toe. De ambiteuze handbalman ziet er geen toe komst. Zeker niet voor het nieuwe seizoen. „Ik zou voor de nieuwe competitie beschikken over zes spelers es een keeper Eén bles sure en ik kan zelf invallen. Daar heb ik absoluut geen zin in. Een aardig poosje geleden heb ik daar over al signalen afgegeven bij het bestuur, maar daar is lauw op ge- Het bestuur kan ook niet zo veel. Het tweede team is een leuk ploegje bestaande uit doorgestroomde jeugdspelers, dat echter bij elkaar wordt gehouden. Voor mij zijn dat argumenten om weg te gaan. Volgens Mooij vindt het Unitas- bestuur het jammer dat hij ver trekt. Maar Mooij stoort zich nu eenmaal ook aan de tegenvallen de mentaliteit van de Maassluise handballers, dus wat heeft hij er nog te zoeken? „Doodgoeie jon gens allemaal," zegt Mooij. „Ze willen wel handballen, maar mis sen de juiste betrokkenheid. Dat is niet naar mijn aard, al kom je dat overigens steeds vaker tegen. Mijn generatie kende in elk geval meer fanatisme." Zo half juli gaat Mooij in Schie dam aan de slag. Dan begint hij met de mannenseleetie van Ven tura aan de voorbereiding op het nieuwe zaalseizoen. Over een doelstelling wil de 39-jarige Vlaar- dinger eigenlijk niet praten. „Ik ken Ventura nauwelijks," zegt het handbaldier. „Ik heb de ploeg wel een aantal keren zien spelen, maar ik weet bij voorbeeld niet wat er allemaal in het tweede team loopt. Eerst wil ik een aantal maanden inventariseren. Denken aan een kampioenschap doe ik ze ker voorlopig nog niet. Het eerste wat me te doen staat is het sleute len aan een sterke groepen daar na zullen we verder wel zien wat de mogelijkheden zijn." Rob Mooij aan het werk ais trainer van Unttas'63 Komend sei zoen traint nij de Schiedam se handbal Iers van defu sieclub Ven Door Bas van den Berg Vlaardingen - De elf leden van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie breken zich tegenwoor dig meer het hoofd over bezuini gingen en het oplossen van klach ten dan dat een sportbeleid wordt gevoerd. De agenda van de laatste vergadering was zó groot dat de evaluatie over het functioneren «an de sportraad maar weer naar een volgende bijeenkomst werd verschoven. Voorzitter Peter van Wüsem had bovendien graag van de nieuwe sportwethouder Aart Kool gehoord hoe zijn visie op het multi-functionele sportcomplex in de Broekpolder is, maar in het rumoer van de vergadering bleek hij opeens verdwenen. Eén van de bezuinigingen betreft het weer lagere beschikbare be drag voor de reconstructie en re novatie van de sportvelden deze zomer. De negen weken durende rustperiode is met uitzondering van de velden van de korfbalclubs Vlaardingen en Oranje Nassau en de voetbalclub .HVO deze week in gegaan. Voor dit jaar is een be drag beschikbaar van 507.770 gul den, dat is ongeveer weer 22 mille minder dan in 1997. In dat bedrag zit het jaarlijks routine-onder houd, groot onderhoud en 40 mille voor het opknappen van trai ningsvelden. Peter van Wilsem laat een waar schuwend geluid horen. De kwali teit van de sportvelden in Vlaar dingen gaat sterk achteruit. „Door bezuinigingen ontstaat irri tatie bij de sportclubs omdat er gewoon geen geld meer is voor ex tra onderhoud. De ondergrens van de bezui gingen is dan ook be reikt." Afgevaardigde Dick van Haren stelde nadrukkelijk dat in dien de renovatie van sportvelden niet meer in het budget past, de ondergrens gewoon al een gepas- serd station is. Om de velden van honk- en soft- balclub Holy, het hoofdveld van Deltasport, het hoofdveld van HVO en het veld van korfbalclub Vlaardingen te renoveren, is een bedrag nodig van 270.000 gulden. In verband met de bezuinigingen is slechts ruim een ton beschik baar, „We hebben als VRSR de verantwoording voor de sportvel den," aldus de voorzitter. „Nu de situatie zo slecht is, pleit ik voor een werkplan waarin we over een aantal jaren uitgesmeerd kunnen zien wat er aan de velden gedaan moet worden. Ik stoor me er ver der aan dat de gemeente nu pas met cijfers komt wat het onder houd en renovatie van de sport velden gaat kosten. Ik had graag gezien dat de totale sportraad in clusief de secties zich daarover uitspreken, dan wij als sportraad met elf leden." Opknapbeurt Het veld van de honk- en softbal- club Holy is dringend aan een op knapbeurt toe. Het honkbalveld heeft een goed grasbestand, maar langs de haif-verhardingen zijn door het inwaaien van stof 'rug gen' ontstaan. Verder is de zoge noemde Baro-toplaag aan slijtage onderhevig. Ook het softbalveld moet van een half-verharding worden voorzien. Het hoofdveld van Deltasport heeft een hoogte verschil van zestig centimeter en bovendien is het veld, dat in 1980 is aangelegd, overwoekerd door onkruid. Het hoofdveld van HVO is er ook niet best aan toe. Een keuring door de KNVB heeft de gemeente ervan overtuigd dat vijf centime ter van de toplaag moet worden afgehaald en moet worden ver vangen door nieuw zand om het probleem de wereld uit te helpen. In verband met de grondafvoer ziet de gemeente problemen. Ais de grond niet chemisch verontrei nigd is, zou die hergebruikt kun nen worden voor het ophogen van openbaar groen, Tussenopslag in de Broekpolder is niet mogelijk. Wethouder Aart Kool, toen hij nog wel aanwezig was op de vergade ring, sprak tenslotte het verlos sende woord. „Het lijkt me ver standig, gezien de ernst van de si tuatie, dat ook het beschikbare budget van 1999 wordt aangespro ken." De leden van de VRSR stemden daarmee in en waren het er over eens dat eerst de honk-en softbalclub Holy moet worden ge holpen. Vlaardingen - De waterpoloploeg van WSV maakt in de eerste klasse kennis met gerenommeerde tegenstanders. De Zijl/LGB, Gouwe- staete, V2C Veenendaal en PSVzijn oud-hoofdklassers. In het nieu we seizoen voegt zich daarbij ook Vivaxuit de hoofdklassedat de pro- moücüegradaüewedstrijd van Ravijn verleer. De tegenstanders van WSV komend seizoen: Alliance, De Zijl/LGB, Flevo, Gouwestaete, Donk, Merwede, dat voorheen door WSV-trainer Job Blaak werd ge traind, PSV, Rapido'82, UZSC, Vivax en VZC Veenendaal.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 2