Tik- Honderdvijftig jaar dragen en begraven in Vlaardingen Politie op kroegentocht S c 'Het kost toch niets als we tijdens het werk niet praten, spuwen of pruimen' genda 'm J"-r 9 Controlegroep houdt de Schiedamse horeca tegen het licht Bushaltes verplaatst Rotterdams Dagblad Zaterdag 6 juni 1998 Toen in 1847 in Vlaardingen de ziekte cholera uitbrak, waren er, uit angst voor besmetting, geen mensen om de overledenen naar hun laatste rustplaats te brengen. Uit liefde gedrongen wilde een aantal mannen toch helpen. Zij richtten de Liefdedragersvereniging op, voorloper van de Eerste Vlaardingse Dragersver eniging. Ter ere van het 150-jarig bestaan wordt dinsdag een boekje gepresenteerd, samengesteld door voorzitter Wouter C. den Breems van de Historische Vereniging Vlaardingen en Anthon BeL Bij het speur werk door 150 jaar notulen van vergaderingen en ledenavonden stuitte Den Breems op interessant, maar ook verbazingwekkend materiaal. Zo werd er een concurrentiestrijd a la Coca Cola-Pepsi Cola uitgevoch ten inde advertentiekolommen van Nieuwe Vlaardingsche Courant: 'Deze onderneming werkt wel Belang rijk Goedkoper dan de Liefdedragers.' Den Breems: „Op een gegeven moment dacht ik: hadden ze nog wel tijd om te begraven?" Door Judith van Klaveren Vlaardingen Het uitdragen van een kist uit een bovenwoning werd, omstreeks 1940, timmer man Janus Storm bijna fataal. Zo als gebruikelijk wilde men ook die dag de kist over een plank van de trap naar beneden laten glij den. De kist moest uit een zijka mertje komen. Omdat hierin ook de familie was ondergebracht, wil de de baas - ondanks protest van de dragers en de timmerman- eerst de kist bovenaan de trap zet ten en de deur van het kamertje dichtdoen. Het portaal was echter zo krap, dat de kist half boven de trap hing. Nog voordat de dragers hem goed en wel onder controle hadden, donderde het gevaarte met veel geraas naar beneden, daarbij Janus Storm vooruitdu wend. Doodsbleek lag de timmer man in het gangetje te spartelen. De kamerdeur werd onmiddellijk gesloten en de kist gauw in de wa gen gezet. Het incident zou een scène uit een spannend boek kunnen zyn. Het is evenwel één van de opmerkelij ke gebeurtenissen waar W, C. den Breems op stuitte tijdens zijn speurtocht door de historie van de Eerste Vlaardingse Dragersver eniging. '150 Jaar Dragen en Be graven in Vlaardingen' heet het boekje dat hij samenstelde in op dracht van Theo den Hollander, directeur van de gelijknamige be grafenisverzorging. Hoewel de ti tel een overzicht van gewoonten en rituelen van het begraven sug gereert, is het feitelijk de onder kop die de lading dekt: 'De ge schiedenis van de Eerste Vlaar dingse Dragersvereniging, 1847- 1997'. Omdat het een verzoek van de be grafenisondernemer betrof, heeft Den Breems zich hoofdzakelijk beperkt tot de historie van deze ene dragersvereniging. Tegelij kertijd moet gezegd dat de ge schetste gebeurtenissen een aar dig tijdsbeeld over het begraven in het algemeen opleveren. „Toen ik werd benaderd door Theo den Hollander, wist ik nau welijks waar ik moest beginnen," licht Den Breems toe. „Er is zo weinig van bekend. Uiteraard stuitte ik op verschillende verha len over begraafgewoonten, maar die zijn overal anders. Omdat ik er ook in de notulen niets over te rugvond, ben ik daar omheen ge gaan en heb ik me uitsluitend be zig gehouden met de vereniging." Deze is, zo vertelt Den Breems, in de loop van de jaren enkele malen van naam veranderd. Ontstaan als de (zelfstandige) Liefdedra gersvereniging werd zij in 1977 onder de huidige naam onderge bracht bij de Begrafenisverzor ging Den Hollander B. V. „P. den Hollander was één van de die naars in de dragersvereniging," legt Den Breems uit. „In 1977 be haalde hij zijn ondernemersdiplo ma en begon voor zichzelf met het verzorgen van begrafenissen. Omdat hij contact bleef houden met de dragersvereniging, heeft hij deze by zijn bedrijf, dat inmid dels door zijn zoon wordt voortge zet, ondergebracht." Op welke datum precies de Lief dedragersvereniging is opgericht is niet bekend. Maar de oudste bronnen wijzen volgens Den Breems op 1847. „Ik had geluk dat ik tussen de spullen van Den Hol lander een schrift aantrof van ene A. Komaat. Daarin was een voor dracht opgenomen over een alge mene ledenvergadering in 1947 van het 100-jarig bestaan. Verder ontdekte ik dat de aanschaf van de lijkwagen door de gemeente werd geregeld, en dat er dus infor matie te vinden moest zijn in de stukken van de gemeenteraad. Deze periode heb ik daardoor goed kunnen beschrijven. Voor een overzicht van de laatste vijftig jaar heb ik de medewerking van Anthon Bel gevraagd. Deze perio de is niet zo uitgebreid beschre ven, maar daar viel ook niet zo veel over te schrijven." Cholera Tot 1847 was het, zo staat in het boekje te lezen, een burenplieht om de begrafenis te verzorgen als iemand was overleden. De naaste buren links en rechts van het sterfhuis werd gevraagd de begra fenis te regelen; de 'olgende vijf buren aan beide zijden werden als dragers uitgenodigd. Vanwege de cholera, die in 1847 in Vlaardin gen heerste, konden de buren de ze verplichtingen niet meer ver vullen. Uit angst voor besmet tingsgevaar durfde men de sterf huizen niet meer binnen te gaan. Voor zover bekend stierven er dat jaar 131 mannen en 126 vrouwen op een totaal van 7580 inwoners van Vlaardingen aan de ziekte. Over het aantal overleden kinde ren is bij Den Breems niets be kend. Wel was duidelijk dat de overledenen zo snel mogelyk ter aarde besteld moesten worden en dat was op dat moment een 'onor delijk gebeuren'. 'Ziende dat zulks zo niet langer kon blijven gaan, wierpen Willem van 't Woudt, Klaas van der Vlis en Ja cob Hoogerwerf zich als vrijwilli gers op om het dragerswerk te verrichten,' schrijft Den Breems. Andere namen die werden ge noemd waren H. Kruimnger, Hu- go Maarleveld, Jacob Maarleveld en A. Maarleveld. 'In totaal moe ten er zo'n acht dragers geweest zijn, die vele malen 's morgens om acht uur (dat was de tijd van het begraven van de armenüj- ken) hun lief dewerk ver richten.' „Na het beëin digen van de epidemie," vervolgt Den Breems, „ver zocht de toen malige burge meester Van Linden van den Heuvell deze mannen om door te gaan met hun werk. Daar mee was de Lief dedragersver eniging een feit." In vlot ge schreven taal gebruik schetst Den Breems ver- - volgens een - historisch overzicht van de vereniging, rij kelijk aangevuld met foto's en il lustraties, Aan bod komen onder meer tarieven (het begraven vin lijken van armen geschiedde gra tis, voor een lijk in een vuren kist en met beh*lp van acht dragers zonder mantels moest zes gulden worden neergeteld; acht gulden voor acht dragers mét mantels), notulen van vergaderingen, sail lante wetenswaardigheden over jaarlijkse uitstapjes van de dra gers, hun vergoedingen en, vanaf Dienaars van de Liefdedragersvereniging assisteren bij de begrafenis van de omgekomen brandweerlieden bij het blussen van een brandinde Koningin Wi!helminahavenop9februari 1951. De foto is genomen tijdens het vertrek vanuitde brandweerkazerne aan de H Ofl a a nFoto Stadsarchief gemeente Vlaardingen Ook bij de be grafenis van de christelij ke gerefor meerde pre dikant ds. G.W.Al berts, op 4 april 1961, assisteerden enkele dra gers van de Eerste Vlaar dingse Dra gersvereni ging. Zij zijn evenwel niet degenen die de kist dra gen. Fotoprtvé- collectïe W. C. dBn 1916, de opkomst van concurren tie. Dit laatste zorgt voor enkele smeuïge passages in het boek. „De verschillende verenigingen hebben elkaar lange tijd via de Nieuwe Vlaardingsche Courant bestookt met beschuldigingen," vertelt Den Breems. Enkele van deze advertenties, waarin de be- gTafenisverzorgers er niet voor te rugdeinzen eikaars handelen flink zwart te maken, heeft hij let terlijk in het boek opgenomen. „Op een gegeven moment dacht ik: hadden ze nog wei tijd om te begraven?" Zo plaatste het bestuur van de dragersvereniging in de NVC van 27 januari 1917 een advertentie uit protest tegen de nieuwe con current J. Boer, stalhouder en voormalig dienaar van de vereni ging. Deze had toestemming ge kregen om de baar en andere ma terialen op te slaan in het koets huis. Het bestuur meende 'de waarheid van het publiek te moe ten vestigen op de ongehoorde praktijken van den heer J. Boer, die door contractverbreking heeft getoond volkomen onbe trouwbaar te zyn, waardoor de ou de vereeniging niet langer met hem samenwerken kon. Wij ho pen, dat het weldenkend publiek de oneerlijkheid van zulke hande lingen mogen inzien.' Vervolgens gingen de beschuldi gingen en negatieve uitlatingen via de NVC over en weer. ïn één van de advertenties schreef Boer dat hij aanvankelijk leverde aan de Liefdedragers, maar 'sedert enige tijd heeft hij zelf eene Be grafenisonderneming opgericht onder de naam Onderlinge Vlaar dingsche Begrafenisonderne ming. Deze onderneming werkt wel Belangrijk Goedkoper dan de Liefdedragers.' Waarop uiteraard een reactie niet kon uitblijven. Bedienaar J. Eijgenraam ging zelfs zo ver uitgebreid verslag te doen van zijn ervaring in een sterfhuis, waarbij hy met Boer m conflict kwam. Desondanks, constateerde Den Breems, stond voorop dat de be grafenissen altijd correct werden uitgevoerd. „Ondanks de hoog op lopende meningsverschillen zorg den ze ervoor dat de mensen keu rig en fatsoenlijk werden begra ven." 7yperendis bij'voorbeeldde passage over omgangsvormen, verwoord in een ingezonden brief uit de jaren '40 van Teun Bruin, destyds drager en thans nog ere lid van de vererf nng: 'Het kost toch niets als we .iS voor een be grafenis even scheren, als we tij dens het werk niet praten, spu wen of pruimen, en zelfs de meest verstokte pruimer kan toch wel een halfuurtje buiten zijn pruim pje?' '150 Jaar Dropen en Begraven in Vlaardingen' is een mtgave van Begrafenisverzorging Den Hollan der B. V. en de Historische Vereni ging Vlaardingen. Het hoek kost 14,95 gulden en is verkrijgbaar bij diverse Vlaardingse boekhandels. Donderdagavond hield de Schiedamse politie voor de tweede maal dit jaar een uitgebreide kroegentocht. Maar de lokale horeca kon aan de geüniformeerde dames en heren geen enkel biertje kwijt. Er mochten daarentegen genoeg andere zaken worden aangeboden, van de tapvergunningtot de cd-collectie. In sa menwerking met de Belastingsdienst, de Buma/Stemra, de vreemdelingendienst en de sociale recherche wilde de poütie eens peilen in hoeverre het Schiedamse uitgaansleven nog respect heeft voor de wet. Door Marc Floor Schiedam De stoet die zojuist het Turkse café is binnengewan deld, overtreft in aantal ruim schoots het handjevol gasten dat aan de bar hangt. 'Ze komen toch niet voor mij?', zie je ze fronsen vanaf hun krukken. Een gezichts uitdrukking die de controleploeg nog de hele avond zal ontmoeten. Of ze even achter de bar mogen kijken, wil een agent weten. De beduusde cafémedewerker heeft nog maar amper ja kunnen knik ken of drie blauw-fluoriserende overhemden zijn al druk in de weer onder het blacklight. Kast jes, vakjes, de kassa, alles wordt in snel empo doorzocht. Wat ze nou zoeken? „Naar alles wat niet in een café thuishoort," verklaart een agent. Terwyl de twee belastingmensen zien de benodigde papieren laten voorleggen door de barman en de jongen van de Buma/Stemra de cd-eolleetie napluist op illegale exemplaren, trekt chef basiseen heid centrum Daan Kocks een pakje shag uit de automaat. Hij gaat rustig aan een tafeltje zitten, één oog op de sigaret die zijn han den draaien, de ander op zyn ploeg zoekende collega's. „We willen van zo'n horecacontro- le geen overval maken," zegt Kocks, „Want als ik met m'n vrouw in een café zit er en komt ineens zo'n troep agenten binnen stormen, begin je je al gauw af te vragen in wat voor zaak je in he melsnaam bent beland." En dus wordt elke controle voorafgegaan door een voorhoede van twee agenten die de cafébaas alvast op de hoogte stelt wat hem over en kele seconden staat te gebeuren. Of de muziek wat zachter kan, het licht wat harder, en of even aan de gasten kan worden meegedeeld wat er aan de hand is. Want Kocks is een man van de communicatie. Eerst zeggen wat er gaat gebeuren, dat voorkomt vervelende zaken. En wordt Kocks geconfronteerd met vuur wapens in zo'n café, dan is hij niet het type om meteen in de schiet- houdingte springen. „Dan bevrie zen we gewoon de boel. Niemand gaat er meer in of uit. En vervol gens ga ik praten." Maar dat de vriendelijke aankon diging dat een imposant controle team 20 de hele tent gaat doorlich ten wel meteen het verrassings element teniet doet, bewyst de volgende halte. Een coffeeshop en café onder één dak zijn aan de beurt, maar het softdrugsloket blijkt gesloten. „Die zijn op va kantie hoor," meldt een bezoeker van het café behulpzaam. Maar uiteindelyk wordt toch een jongen opgetrommeld die de sleu tel van het loket blijkt te hebben. Dezelfde die een agent nog net in zijn ooghoeken de boel zag afslui ten toen het politieteam, rustig en zonder razzia-intenties, de twee dienstvoertuigen voor de deur parkeerde. Terwijl politiemannen de aanwe zige marihuana op de meege brachte elektrische weegschaal gooien, mag de baijuffrouw van het naastgelegen café aanschui ven bij de man van de Belasting dienst „Hoe lang werkt u hier nou," wil hij weten. „Vandaag net begonnen," zegt het meisje enigs zins nerveus. Of daarvan iets op pa ?ier staat, is de volgende vraag. „I> ee, dat niet," antwoordt het meisje, ,,'t Is eigenlyk allemaal heel spontaan gegaan." Belastiugraan Zo gaat het nou altijd, is de 25 jaar lange erva ïng van de belasting man. Ieaei sen is toevallig net be gonnen aan zijn horecabaantje wanneer hy langskomt. „Of ze werken er maar vijf uur in de week. En dan heb je nog de vrij willigers: neefjes en nichtjes van de eigenaar die net wanneer wij een bezoekje brengen even de helpende hand toestaken achter de bar." Ondertussen hebben de politie mannen beet. De weegschaal slaat ver door over de toegestane hoeveelheid van 500 gram soft drugs die een coffeeshop mag hebben. De polaroidcamera wordt tevoorschyn gehaald om de plek ken te fotograferen waar de mari huana is gevonden. Er ligt zelfs politieman weegt de aan wezige soft drugs in een coffeshop tij dens de hore cacontrole. Foto Roel Dijkstra zoveel dat de iotograferende agent per mobilofoon een nieuw rolletje moet bestellen: de 24 fo to's die hij bij zich had waren bin nen no-time volgeschoten. Maar de koek is nog niet op. Een politieman komt melden dat bo ven de naastliggende kroeg een hennepplantage is gevonden van ruim zeshonderd planten. De mannen van de Belastingdienst en de sociale recherche balen: ze zien hun controleavond al in het watervallen. Maar zo ongewoon is het niet: „Je kan er bij een eoffep- shop de donder op zeggen dat er een kwekerij boven zit," zegt een agent. Een sterk gesnoeid controleteam gaat verder op pad terwyl de plan tage door de rest wordt ontman teld. Het programma is gevari eerd vatvivond, want na een café en een coffeeshop is nu een bor deel aan de beurt Vooral interes sant voor ae vreemdelingen dienst natuurlijk. Maar eenmaal binnen in de roodverhehte nermg vragen ze niets aan de gekleurde vrouwen van lichte zeden, die aan de bar verveeld naar een actiefilm kyken. „Je mag niet zomaar aan mensen vragen waar ze vandaan komen," verduidelijkt een medewerker van de vreemdelingendienst. „Je moet eerst concrete aanwijzingen hebben dat ze illegaal kunne zijn. Vroeger liep ik een Tur koffieshop in en keek ik wu nieuw was. Dan kon je i woon naar een identite itbuwys vragen." Maar vanavond moet de vreemde lingendienst op een eventueel succes van de sociaal-recher cheurs hopen. Scoren die wat, dan moet er een identiteitsbewys op tafel komen, waaruit meteen blijkt of iemand illegaal is. De so ciale rechercheurs teren op hun be ,ier op het succes van de Beid üngdienst. Want die mag als enige vragen of iemand naast zyn werk in de kroeg ook een sociale uitkering geniet Maar dat de helft van de controle groep dus voor spek en bonen meeloopt, daar wil de sociale-re- cherche niet aan .Als wy met zo'n actie bezig zyn, gaat dat na tuurlijk meteen met de tamtam m de rondte," denkt één van de re chercheurs. „Je weet van tevoren dat je met veel vangt, maar het is de gongslag die zyn werk doet. De volgende dag weet de hele Schie damse horeca dat wij een ronde hebben gedaan." Po enige van de controleploeg die constant beet heeft, is de Buma/ Stemra-man. Eenmaal in een ho recagelegenheid duikt hij meteen met een zaklamp ach ter de draai tafel, op zoek hl vopieerd top-40 werk of illega.u gemaakte verzamel-cd - Vindt hy er minder dan tien, aan worden ze in beslag genomen. Zijn er meer aanwezig, dan kan de kroegbaas een proces verbaal verwachten. Hoe later op de avond, hoe druk ker de café's en hoe beschonkener het publiek. In het volgende café op de iyst heerst een uitbundige en uitdagende stemming, wan neer de controlegroep binnen stapt. Guns 'n' Roses moet even zijn gitaargeweld onderbreken zo dat de barman kan aankondigen dat het om een horecacontrole gaat. Een bezoeker lalt bewonde rend naar de groep. „Zo hé, zijn jullie allemaal van de politie?!" Voor een deel van de klandizie is de controle reden om het café te verlaten. Met de lichten ongena dig van de dimstand en de muziek zacht is het er ook niet gezelliger op geworden, ,,'t Wordt wel lekker rustig zo als wij binnenkomen," grapt een agent tegen zijn colle ga's. „Ach, weten ze weer even wie de baas is." Veel meer dan enkele uitdagende opmerkingen richting de contro legroep komt het niet. Dat is m fin stad als Rotterdam wel an ders, weten de twee belasting^on- troleurs. Daar zijn ze wel met de dood bedreigd. En hun nummer bord wordt ook nog wel eens ge controleerd. Niet dat ze daar nou zo bang van worden, maar leuk is anders, vindt het duo. Nadat in totaal negen horecagele genheden zijn aangedaan, verza melt de controlegroep zich in het politiebureau van Schiedam. Tij dens het evaluatiegesprek wordt nog even opgegooid of de vondst van de hennepplantage nou een succes was of 'een dippie'. „De buurt stond wei te applaudiseren toen wij de boel in beslag namen," steekt 'chef d'equipe' Kocks zyn team een hart onder de nem. Alle deelnemers van de actie mo gen hun zegje doen. Hier en daar wordt gemord over de beperkte controlemogelijkheden. „Ik vind het anders wel heel prettig dat jul lie erbij zyn," zegt Kocks sussend tegen de mannen van de vreem delingendienst „Het is misschien jammer dat het weinig arrestaties heeft opgeleverd, maar jullie ken nen tenminste wat mensen in de buitenlandse café's. Dat werkt rustgevend." De emge die met een brede glim lach aan de tafel zit, is de Buma/ Stemra-controleur. Hy heeft van avond 95 illegale cd's in beslag ge nomen, twintig meer dan de vori ge keer. „By de volgende controle overschryden we vast de hon derd," voorspelt hij. Tevreden zal hij huiswaarts keren, met een vuilniszak vol cd's, die nog één keer ergens worden ingeschoven. Niet meer in de lade van een cd- speler, maar in het vernietigende vuur van de verbrandingsoven. Schiedam De halteplaatsen van RET- en ZWN-bussen op het Mar- coniplein op de grens van Schie dam en Rotterdam zyn gisteren gewyzigd. De bestaande bushal tes zyn circa dertig meter ver plaatst naar het tijdelijke busplat form. Het huidige busstation moet tij delijk wijken en wordt ingericht als werkterrein in verband met de aanleg van de Beneluxiijn. Deze situatie gaat enkele jaren duren. Als de metro-aansluiting klaar is, komt het busstation weer op de oorspronkelijke plaats terug. SCHIEDAM ROC Zadklne. Open dag, 10 00-13.00u. Po dium Café. Dutch Drums(percusste)22.00u Filmhuis. Het Ondergronds Orkest, 21 OQu. VLAARDINGEN Centrum. Hanng- Bierfeest Grota Kerk. Wandelconcert, 15.00-17 OOu. Kerkje 't Woudt. Zomefavondconcert door baroken- semble Musica Parlants, 20 OOu Buurthuis De Pijpeiaar. Verwantschappen door toneel groep De Fakkel, 20.30u. MAASSLUIS Sportcomplex Wipperspari*. Sporten spel- dagvoor mensen met een verstandelijke han dicap, 10.00-16.00u. Groote*of Nieuwe Kerk. Torenbeklimmen, start tussen 18.45- 19.00u. Beiaardconcert, 19.15-20.00u. Or gelconcert Herman van Wiet, 2G.15u. HOEKVAN HOLLAND Chevy Bar. The almost summer party, 21,00- 04.OOu Fort aan den Hoek van Holland. Rondleiding, 12.0Q-16.0Qu. ROTTERDAM Jeugdtheater Hofplein 19.00 Piggelmee. BluessocietettL,Esprit22.00ïïieLitöeLouis Bluesband. De Vlerk 22.00 Strictly Techno, Ge reformeerde Kerk, Bergsinge 120.15 Ka merkoor VENUS. The little Cave 22.00 Hard Groove Nation. Mach 23,00 Rosemary's Ba bies. De Buurman 22,00 Monitou Barene- ki.Plan-C 22.00 B-pop. Cabaret Restau rant Schellings 12.30 Fa. Merkator. Eras mus Universiteit, Hoboken 21.00 Broken Wings. Luxor Theater20.15 Herman Finkers. O.T. Theater a/d Mullerpler 20.00 De vrouw vandezee.PrinsesTheaterl9 OODePnnses Revue. Rotterdamse Schouwburg Gr.2. 20.15Voorhetpensioen.Theater't Kapelle tje 20 30ZusjesPaDin.Beurstaveme/W.T.C. 10.00-17.00 Binnenstadsdag. Het Park/ Parklaan/Wlllemskade 19.00-01.00 Dunya Festival. Zondag 7 juni VLAARDINGEN Streekmuseum Jan Anderson. Rondleiding over expositie De onderduikers in Vlaardingen, 14.00en l5.00u.VlsserlJmuseuin.Rlmmid- dag 't Schot is te boord, 14.00u. SCHIEDAM De de 4 Molens. Koffie-mloop, 11.00- 13.00u StedelijkMuseum.ConcertMuziek- centrnm Opmaat, 13.30uenoml4.QOu.start stadswandeling. Heemtu In 't Hoefbl ad. Wie maakt de mooistewdeofilm van deHeemtuin? 14.00-15.30u. Podium Café. Op zondag kan hetanders, 21.30u. Thuriede. Koffiecon cert met duo Musica Prancesca, 10.30u. HOEKVAN HOLLAND Fort aan den Hoek van Holland. Rondtedi ng, 12.0O-16.00u. Kunstverikhöngmuseurn. Rondleiding m de oude vuurtoren, 13.00- 16-OOu. ROTTERDAM Jeugdtheater Hofplein 14.00 Piggelmee. Lux or Th sater 14.00 en 16.00 VOFDe Kunst Enkvan Muiswinkel. L'Esprft20.00Presen- tatie Popschool S.K.V.R, Opgeven onder xer: 010-4831537. Club Vlbes23 OOStAMcin SunGay Present: Live on stage: MOYA. Dodo- rama 15.00 Frans Fnednch's Recyclopedia Project De Buurman 20.00 Jamsessie. Par tycentrum'HetAnkerf 15.30-18.30 Revival Swing Society. Theater t Kapelletje 14.30 HENK, Het Nieuwe Koor. Cabaret Restaurant Schelling's 12.30 Fa. Merkator. Erasmus Universiteit, Hoboken 15.00 en 21,00 Bro ken Wings. O.T. Theater a/ö Mullerpler 16.00 De vrouw van de zee. Het Park/Park- laan/Willemskade 13.00-20.00 Dunya festrval. Hist Museum 'Schlelandshuls' 1400 Rondteding voor volwassenen. Vrou wenhuls 14,00Lesbische moeders. Zaal de Unie 16.00 Rotterdam Fashion Summer. Le zing. Maandag 8 juni SCHIEDAM Dc Oost Koersbal, 14.00-16.00u. Dc de Woudhoek. Klaverjassen, 19.30-22.00u. VLAARDINGEN Dc West Volksdansen demonstretielessen, 13.00-14.30u. 't Pandje. Spreekuur huur- dersraadSVW.18 30-20.30u. Van do 4 t/m wo 10 jun. ROTTERDAM Cinerama 1: 'Deep Impact* (12) dag. 12.15- 15.15-18.15-21.15. Cin.2: 'Left Luggage' (al) dag, 15.30-18.30-21.30. dovr.ma- .di.ook 12.30. CIn.3: 'II Csclone' (al) dag 12.15-15.15-18.15-21.15. 'In Out' (al> dag. 12.30-15.30-18.30-21.30. Cin.5: The Edge" (ail dag. 12.45-21.45. 'KJemeTeun' (al) 15.45-18.45. Imax The aten Thelivingsea' (al) dagjbeh.vr- -za18. 'Amazon' (al) dag 15-17, vr.za.ook 18 'Everest' (al) dag.(beh,vtza,) 14-16- 1915fvr.ö 14-16-18-20. Titanic' (12) dag (beh.vrza20.30. vrja, 21.15, za.zo.ook 10. Ven.l; 'De Poolse Boud' (12)dag. 20-22, ma- .met om 22, vr.14.30. Sneak Preview (16) ma.22. Ven.2; 'Al Massir' dag.(beh.ma.) 19.30. 'Stray Dog' ma. 19 30. 'Clerks' vr.15.30. 'Chasing Amy' (16) dag 22. Ven.3: 'Mane BaiedesAnges' (16) dag 20-22. Ven 4: 'Love and death on Long Island' (16) dag 19 30-21.30. Lumlère 1: 'Mercury Rising' (16) dag 13- 15.45-18.45-21.30. Lum. 2: 'Spawn' (16) dag 12 30-16-18.30-21. Lum. 3: 'Replace ment Killers' (16) dagl2-14.20-19-21.30. Lum. 4: 'Scream 2' (16) dag.18.30-21.15, do.vr.ma di.opk 13-15.45. Rexane:' Hollywood goes hard' (18) do. Vmzo. doorl. voorst. 'In opperste extase' (18) ma t/m wo. doort.voorst. Pathé: 'Deep Impact' (12) dag. 11-13 35- 16.10-18.50-21 20. zo.niet om 11. Jackie Brown' (16) dag 11.10-14.40-17.50-21. The real blonde' (al) dag 13.40-16-18.45- 21.30, do. vr.ma.di ook il. 'Red Comer" (16) dag 11.10-13.40-16.20-18.50-21.20. "The big Lebowski' (12) dag. 16.20-18.55-21.40, do vr.ma di.ook11.20-13.50. 'U.S.Marshals' (16) dag 15-18.10-21.10, duaetom 21.10, do.vr.ma di ookll.40. Sneak preview: "Geen Paasbrood-(12) d,.21.30. Nachtvoorstelimgen; Lum.1: 'Mercury Rising (16) vr.za.00.30. Lum.2r 'Jackie Brown' (16) vr^a.00.15. Lum.3: 'Replace ment Killers' (16) vrJ3.00.30. Lum.4: 'Scream 2' (16) vrja.00.15. Kindermatinees: Cin.2: 'Anastasia' za- .zo.wo.12.45. Lum.4; 'Pippt Langkous' za- .zo.wo. 13-15.30. PathéPippt Langtous'za- •20.wo.ll.30. 'Rubbed za.zo.wo.ll-13. 'Mouse Hunt' za -zo.wo.11,30.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1