De straat afzetten is in Holy-Zuid niet nodig Toen er nog niet veel auto's waren en kinderen konden buitenspelen Zwamhaas en Frambooswicht Hoe maak je het goed? 'Vlaardingen' op de boekenmarkt Concert Harpe Davids Concours op Garrels orgel 'Kinderen hebben hier genoeg ruimte om zich uit te leven' Zon laat zich net op tijd zien tijdens straatspeeldag Maassluis Nivon wil actie gaan voeren Rotterdams Dagblad Donderdag 11 juni 1998 Vandalen hebben kortgeleden het straatnaambord vernield, dus zet te de gemeente een nieuw bord neer. Volgens het bord heet de Fran cois HaverSchmidtlaan nu de F. HaverSchmidtlaan. Dat Is fout. Het bord wijkt af van de officiële naamgeving. Als de naam niet op een bord past, moet de straatnamencommissie daar rekening mee hou den. De bewonersvereniging Sehiedam-West noemt het voor het gemak de Paaltjensbuurt, niet te verwarren met de Paaitjesbuurt die vroe ger ergens anders was. Het verschil zit in de n. Piet Paaltjens was het pseudoniem van Francois HaverSchmidt. de dichtende dominee die zelfmoord pleegde. Herman Noordegraaf heeft een mooie biografie over de predikant geschreven, maar er zijn in Schiedam veel analfa beten en mensen die hun klassiekers niet kennen. Dat merk ik als ik mijn adres opgeef. ,.De Frans-tra „De Franse Havensmidlaan?" „De Frans van Havclte- en wat zei u daarna?" „De Frans Hazelaar?" „Frans Haave? Is dat familie van Boerhaave?" „Van Schavemiet?" „Franswa? Mag ik dat tot Fr. afkorten? En verder?" De verbasteringen overtreffen altijd weer de fantasie. Ik heb een bonnetje bewaard van de vorige shoarmazaak op het Rubensplein. Daarop stond: „Van Zwamhaas.'' En ze bedoelden mij niet eens! Het is een wonder dat de bestelling arriveerde. ,.De Franselaan?" „De Havenstraat?" „De Frambooswichtenlaan?" „Pardon, het is toch Messerschmitt?" Door die rare interpretaties ben ik steeds duidelijker gaan praten, maar het helpt niks. Ergens kun je beter in de Tuinlaan wonen. Nie mand die dat misverstaat. Maar Schiedam heeft veel lasüge namen. Het gros zegt Waranda in plaats van Warande. Ze verwarren het met 'veranda'. De Brocrsvesten het Broersveld? De massa draait het om. Woon je in de Puccinistraat, dan heeft de helft van je kennissen het over Poetsjini en de andere helft over Pukkenie. Schiedam-Oost kort de Professor Kamerlingh Onneslaan liever af tot PKO-laan, maar die staat evenals de BK-laan niet op de plattegrond. De Raam of het Raam? De IJsselmondesestraat of de IJsselmondestraat? Een- drachtsplein of Plein Eendragt? De Liduinastraat wordt wel verhaspeld tot Ludiwina- of Ujdulna- of Luidijnastraat. Heiligschennis. In hel algemeen zijn straten, die naar personen zijn genoemd, iets ingewikkelder dan straatnamen met bloemen, boten, ambachten of vlinders, maar desondanks weiden geuzen en feministen ineens geëerd in nieuwbouwwijken met verder modieuze naampjes als Tjalk, Vlasakkeren Anijsvetd. Er zit geen lijn in. Op oude straatnaamborden stond een korte omschrijving wie de ver noemde persoon in kwestie was. Tegenwoordig moetje dat nakijken in het straatnamenboek van Willem P. Rook of je kunt internetten met de Historische Vereniging Schiedam. De gemeente zorgt zelf niet meer voor de educatie. En veel naamborden hangen niet meer aan de gevel van een hoek huis, maar ze zijn bovenaan een paal bevestigd, waar vandalen er be ter bij kunnen. En je weet wat daarvan komt. Dat Francois afvalt. Het vandalisme wordt nog beloond ook door nonchalante bordenmakers. KOR KEGEL Vlaardingen In de Grote Kerk wordt vrijdagavond een presenta- ticavond gehouden rond het thema van de Pinkster actie 1998: Beelden van verzoening. De Pmksteractie is een jaarlijkse geldwervingsactie van de hervormde en gereformeerde kerken in Vlaardingen voor zen ding, werelddiaconaat en plaatselijk diaconaat. Voor de pauze gaat een aantal sprekers in op ver schillende aspecten van verzoening: Hoe maak je het goed tussen arm en rijk (Rob van Herwaarden), wit en zwart (Mpho Ntoane), noord en zuid (Jcanet Bier man). man en vrouw (Mariètte Doolaard), en mens en milieu (Daan van Heere)? Het Amsterdams blaask- wintet Full House zorgt voor de muziek. Na de pauze is er ook nog een prijsuitreiking van een posterwed strijd. De avond in de Grote Kerk begint om 20.00 In de Oosterkerk vindt zaterdag de maandelijkse tweedehands boekenmarkt plaats. Tussen de vele honderden boeken jn alle soorten en maten is deze keer als thema boeken over Vlaardingen uitgelicht. Romans over Vlaardingen of geschreven door Vlaar- dingse schrijvers, maar ook fotoboeken, jubileum-en herdenkingsboeken zijn er te koop. Inde stand van de Historische Vereniging Vlaardin- gen is ook een nieuw boek over Vlaardingen te koop: het deze week verschenen Dragen en begraven in Vlaardingen over de 150-jarige dragersvereniging 'De liefde dragers1. Samensteller Wouter den Breems is zelf aanwezig. Dc boekenmarkt in de Oosterkerk. die is tc vinden aan de Schiedamseweg op nummer 95, duurt van 9.00 tot 12.00 uur. Redactie Waterweg: Edwin Corneüsse, Marc Floor, Ben van Haren, Danlèlle Hermans, Judith van Klaveren, Sentina van der Meer, Mariëtte Olsthoom, Jan Rozendaal Conny Taheij Overde Vesten 3, 3116 AD échiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Sonnemans Telefoon 2732700 4004310 De christelijke muziekvereniging Harpe Davids geeft zaterdag een concert op het Museumplein. On der leiding van Cees Kramer worden onder meer de volgende nummers ten gehore gebracht: Can't take my eyes of you. Time to say goodbye, Crazy things about love en een 'memories of de sixties1 met onder meer Puppet on a String en Quando, quando, quan do. Het concert begint om 13.00 uur en duurt ongeveer één uur. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de aula van het Stedelijk Museum. Maassluis Op het Garrels orgel van de Groote- of Nieuwe Kerk van Maassluis wordt zaterdag het Govert van Wijn Orgelconcours gehouden. Zeventien jonge organis ten laten die dag vanaf 10.00 uur hun muzikale pres taties zien door het spelen van het verplichte werk, te weten Schmück Dich, Oliebe Seele van G. A. Homili- us en een door hen gekozen eigen werk. De jury onder voorzitterschap van organist André Verwoerd bepalen aan het eind van de middag welke drie prijswinnaaars met een bronzen plaquette en een uitnodiging naar huis gaan om op 10 oktober ge zamenlijk een concert te geven in de Maassluise kerk. Tijdens het concours is de kerk voor het publiek open, met uitzondering van de lunchpauze tussen 12.30 en 14.00 uur. De bekendmaking van de prijs winnaars is gepland rond 17.00 uur. Vlaardingen De Nationale Straatspeeldag ging in Holy-Zuid nog een stapje verder. Er werd niet alleen een stukje straat af gezet om kinderen een keertje buiten te laten spelen zonder dat ze hinder ondervinden van het verkeer. Het was tevens het startsein van een andere landelijke actie: Jeugd in Bewe ging- De laatste tijd zouden namelijk jongeren veel te weinig aan sport doen. Om daar verandering in le brengen moet sporten worden ge promoot. „En waarom zouden we daar niet tijdens de straatspeel- dag mee beginnen? Sport en spel Maassluis In Maassluis startte de Straatspeeldag om kwart over één met een fietstocht. En alsof het allemaal zo gepland was. liet na de plensbui van een kwartier eerder de zon zich ineens weer zien. Onder begeleiding van de politie vertrok een versierde stoet jeugdige fietsers vanaf het school plein van De Regenboog aan de Zwaluwstraat. Rick Keus is cén van de deelnemers. Van z'n fiets is weinig meer te zien. In het zicht zijn vooral de ballonnen en vlag getjes Allemaal oranje. Met het rood-wit-blauw op z'n wang en een oranje pruik is ook hijzelf he lemaal klaar voor het wereldkam pioenschap. En de bedoeling van deze middag? „Voor de voetbal." verklaart Rick stellig. „Nederland gaat winnen." Ook Gonmc Korteland heeft zich goed voorbereid voor de versierde tocht door de wijk. Op haar stuur een zwaailicht, op de bagagedra ger een witte koffer. Ook haar jas is wit en net als op de koffer zit cr een rood kruis op. „Ik ben de eer ste hulp bij ongelukken," lacht Gonnie zonder dat haar duidelijk is dat de Straatspeeldag een actie dag is voor een veiligere straat. ..Nee, dat weet ik niet." Directeur A. Mos van De Regen boog vertelt dat er op school niet veel aandacht is besteed aan deze themamiddag. „Nee, niet echt, We hebben nogal een vol programma. Eén juf die heeft het opgepakt en er wat mee gedaan." De fietsrit van de kinderen uit de Westwijk finishte gisteren bij winkelcentrum Koningshoek. Aan de kant van de Konmar was een stuk straat afgezet waar spel letjes werden gedaan. Zoals skip pyballen, skelteren en zaklopen. Ook in andere Maassluise wijken werden stukken straat afgezet om ruimte te maken voor kinderen. betekent vaak hetzelfde en zeker op straat" merkten buurtbewo ners gistermiddag op. De rijbaan van de Sperwerlaan was van nummer 437 tot en met 507 voor alle verkeer verboden terrein. Kinderen in de leeftijd van ongeveer 4 tot 12 jaar konden daar van 13.00 tot 15.30 uur hun gang gaan. Op skippiebalten hup sten kinderen van de stoep naar de straat. Op pedalo's, een soort van houten loopfietsje, reden meisjes en jongens door de straat- .Populair was de balk op straat, waar de kinderen elkaar met de skippiebal vanaf moesten slaan. Hanna (8) zei 'het vechten met de skippiebal erg leuk' te vmden. Normaal speelt zij niet zoveel op straat. Zij zit vaker in de speel tuin, de Kindervallei m het parkje tussen de Specht- en de Sperwer laan. Vrijwilligers verteilen later dat de straatspeeldag eigenlijk niet zo nodig is in hun buurt, Holy-Zuid dat ligt tussen de Reiger- en de Zwanenlaan in. De Nationale Straatspeeldag is een actie van 'Kinderen Voorrang' om meer aandacht te vragen voor het kind bij de inrichting van de openbare ruimte. Kinderen zouden meer en veiliger buiten moeten kunnen spelen. Ongeveer elfhonderd buurtorganisatie hebben gisteren meegedaan aan de negende editie van deze landelijke actiedag. „Het is bij ons namelijk hartstik ke groen. De kinderen hebben hier genoeg ruimte om zich uit te leven." zegt Marianne van buurt vereniging De Toekomst. Zij heeft als vrijwilligster de straalspeetdag mee helpen orga niseren en volgens haar is er zelf nog getwijfeld aan het afsluiten van de straat. „We hebben het toch gedaan, om dat het nou eenmaal hoort bij de dag. Maar eigenlijk is het niet no dig. We hadden het net zo goed in het park of op het sportterrein kunnen houden." En ze wijst naar een asfaltveld, ter grootte van een klein uitgevallen voetbalveld, dat tegen de Sperwerstraat aanligt. Sportinstuif Simon Ott is door de gemeente Vlaardingen aangesteld als con sulent om het landelijke project Jeugd in Beweging uit te voeren. Holy-Zuid is een van de zes wij ken in Nederland die uitgekozen zijn om proef te draaien. De ko mende weken wordt eike dinsdag en donderdag een >p t- en spel- middag in de Kindervallei gehou den en op de woensdagmiddagen Op de rijbaan van de Sperweriaan In Vlaardingen werd gistermiddag volop gespeeld. Foto FreauboctianVRoei Dijkstra Schiedam Er zijn tekeningen gemaakt met krijt op de straat stenen. Kinderen in de leeftijd van ongeveer 4 tot en met 12 jaar staan inde rij voor bükgooien, Gf ze zijn druk in de weer met het stapelen van blokken, sjoelen, kloslopen of steltenlopen. Ou ders hebben slingers in de bo men gehangen en blazen nog wat balonnen op. Verder staat er een poppentheater op het plein tje en mevrouw Lenie schenkt ranja in. Op het stukje Dirk van Wasse naarstraat tussen de Da Costa- straat en de Bilderdijkstraat speelde zich gistermiddag een is er voor verschillende leeftijds groepen een zeskamp. Op maan dagavond is er sportinstuif voor m id delbare scholieren. In dc zomervakantie komt er een nieuw schema met al dan niet aanpassingen aan wensen van de jeugd. Vanaf dan gaan ook sport verenigingen uit de regio presen tatie-trainingen geven om jonge ren over te halen meet te gaan be wegen. Volgens Ott is Holy-Zuid uitgekozen om proef te draaien voor het project, omdat de wijk vrij veel allochtonen huisvest en hele actieve bewoners heeft. Bestuurder van buurtvereniging De Toekomst, Kadir Kayalik, voelt zich duidelijk gevleid door deze woorden. „Wij zijn inder daad heel actief,*' zegt hij direct. oud-Holiands tafreeltje af, De be- wonersvereniging Schiedam- West deed op haar manier mee aan de Nationale Straatspeeldag. Vrijwilligers hadden het minis- cule pleintje in de oude stads wijk temggetoverd naar de tijd dat er nog niet zoveel auto's rondreden en kinderen veilig konden buitenspelen. Contrasterend was de moderne mellow) house-muziek, die uit de Speelbus van wijkcentrum De Erker schalde. Niemand leek zich eraan te storen. Integen deel; iedereen -kinderen, ou ders en andere omwonenden- vermaakte zich prima in het Een vrijwilligster, Bep Knuist, valt hem enthousiast bij: Onze wijk leeft! Dat willen wij zo hou den en dus zetten wij ons daar voor in." Ondanks alle positieve verhalen wil Kayalik nog even aangeven dat de wijk nog wel degelijk pro blemen kent. „Het wordt sluipen derwijs steeds duidelijker dat de wijk, die grotendeels bestaat uit oude galerijflats, steeds meer te maken krijgt met leegstand. Bo vendien lijkt het erop dat de wo ningbouwvereniging Turken in één fiat wil concentreren. Wat ge heid zal leiden tot overlast, groep jes vorming." Knuist: „Kortom, ghetto-vor- ming." Kayalik weer: „Terwijl wij - Hollanders, Turken. Marokka- stukje straat dat voor één dag verboden terrein was voor gemo toriseerd verkeer. De hoosbui rond 13.00 uur leek even de dag te gaan verpesten, maar al na tien minuten stopte de regen en de kinderen kwa men direct weer naar buiten. Bij het 'negerzoenen schieten' ont stond na de regen direct een rij. Echter bijna geen enkel kind lukte het om een plotseling weg schietende negerzoen op te van gen. „Ais het je lukt, dan ben je echt een geluksvogel," riep Le nie vanachter haar kraam waar ook thee, koffie en andere ver snaperingen te krijgen waren. nen, Somaliërs en ga zc maar door- het op dit moment goed met elkaar kunnen vinden." De vader van drie kinderen (8; 9 en 11) kjjkt ondertussen met een te vreden gezicht naar de dollende de kinderen. „Aan hun zouden veel volwassenen eens een voor beeld moeten nemen," merkt Knuist op. Volgens haar zijn jon geren pas 'echt bezig met integra tie'. Cherstin (11), Hanna (8), Francis- ca (9), Naina (10), Doenia (8) en Ju lia (li) zijn enkel bezig met zich zelf te vermaken. Zij willen wel vertellen hoe hun ideale speeltuin en sportveld eruit ziet. Maar alle visies over 'veilig spelen' en 'muli- ticultureei met elkaar dollen' vin den zij niet zo interressant. Door Judith van Klaveren Vlaardingen Het 50-jarig be staan van de Vlaardingse afdeling van het Nivon Is voor voorzitter Bas van der Raaf allerminst reden voor een historische terugblik. Een ommezwaai vindt hij heter op zjjn plaats. „Ik wil meer jongeren bij de organisatie betrekken," zegt hij. En: „Het Nivon zou vaker moeten meedoen aan milieuac ties" Van der Raaf is nu ruim een jaar voorzitter van het Nivon in Vlaar dingen. Deze plaatselijke afdeling van het Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Natuur- vriendenwerk, zoals de naam vol uit luidt, bedient niet alleen leden uit Vlaardingen. maar ook uit Maassluis, Hoek van Holland en een gedeelte van het Westland. Heeft het Nivon over het alge meen de reputatie van een club van natuurliefhebbers, in Vlaar dingen is de vereniging vooral cultureel georiënteerd. Wie de maandelijkse agenda opslaat, ziet voornamelijk activiteiten als mu ziekavonden, volksdansen, bloemschikken, een teken- en schildergroep en museumbezoek. „Hoewel we cok elk jaar enkele activiteiten organiseren in de na tuur," nuanceert Van der Raaf. „Daarvoor is dan telkens wel veel belangstelling." Eveneens popu lair volgens de voorzitter zijn de excursies naar andere steden, zo als Brugge. „En we maken gere geld driedaagse busreizen naar bijvoorbeeld Heerlen, of Maasticht. We overnachten dan in eenNivonhuis." Het Nivon heeft afdelingen door heel Nederland; het hoofdkantoor is gevestigd in Amsterdam. Lan delijk gezien bestaat de organisa tie 102 jaar. De afdeling Vlaardin gen heeft voor de Tweede Wereld oorlog al eens officieus bestaan, maar is weer doodgebloed. In 1948 werd zij opnieuw opgezet, dit maal officieel. Wie lid wordt van een afdeling, is automatisch lid van het landelijke Nivon - in to taal zijn er zo'n 42.000 leden - en kan deelnemen aan evenementen die elders worden gehouden. Een afdeling bepaalt namelijk zelf welke acitiviteiten zij organi seert. Dit heeft uiteraard vooral voordelen, maar kan ook nadelig werken. „We hebben voorname lijk oudere leden," zegt Van der Raaf. „En die willen zich niet aan passen aan de moderne tijd. Onze afdeling is opgericht door mensen die afkomstig zijn uit de vroegere vakorganisaties SDAP en NVV. Ze zijn eigenlijk niet met hun tijd meegegaan. In tegenstelling tot de vakbonden is het Nivon star." Secretaris Lenie Ottevanger kan de uitspraak van Van der Raaf met cijfers bevestigen. „Onder de 385 leden zijn slechts 05 tieners en kinderen. Die zijn dan ook nog voornamelijk lid doordat hun ou ders lid zijn." Volgens Ottevanger zijn er weinig jongeren die uit zichzelf lid worden. „Landelijk zijn er wel veel jonge leden. Maar wij zijn echt een verouderde groep. 50-Jarigen zijn bij ons jon geren. De meesten zijn al 25 tot 40 jaar lid. Eén man is zelfs al 72 jaar lid, et'isi in Rotterd' later, toen de afdeling in ogen werd opgericht, is hij iuo lid ge worden." De jongeren die lid zijn, laten zich volgens Ottevanger niet zien in Vlaardingen. „Veel jonge gezin nen zijn lid zodat ze goedkoop kunnen kamperen bij één van de NivQn-huizen. En landelijk wordt Nivon-voorzitter Bas van der Raaf wil meedoen aan milieuacties in een poging meer jongere leden te trekken: 'Ik heb me voorgenomen tussen nu en vijfjaar om te buigen.' Foto Roei Dijkstra bijvoorbeeld veel aan bergsport en skieen gedaan. Dat is enorm populair. Wij hebben in het verle den wel geprobeerd activiteiten op te zetten voor jongeren, maar dan kwam er niemand opdagen." Milieu-acties Van der Raaf wil hierin verande ring aanbrengen. „Ik heb me voorgenomen tussen nu en vijf jaar om te buigen," ontvouwt hij zijn plannen. „Dat geeft weieens weer; i inrim maar ik heb het bestuur achter me." Concrete ideeen heeft de Vlaardinger nog niet. maar de richting waarin hij denkt is na tuur en milieu. „Ik heb het idee dat als het Nivon meer meedoet aan milieuacties, dat dat wel zal aantrekken. Bijvoorbeeld het ver zet van Chris Zijdeveld (ex-wet- houder in Schiedam en nu voor zitter van Milieudefensie, red.) te gen de aanleg van de A 4. dat moet jongeren toch aanspreken. Daar om hoop ik eigenlijk eerder op te hoogte te zijn van dergelijke ac ties, zodat we kunnen meedoen." Om niet hel wiel opnieuw te hoe ven uitvinden, gaat Van der Raaf ook informeren bij andere Nivon- afdelingen. Daar zal het bestuur zich de komende maanden op be raden. „Ik streef ernaar om na de zomer, bij de opening van het nieuwe seizoen, nieuwe activitei ten voor jongeren te kunnen bie den. Maar we moeten ook niet te hard van stapel lopen en te veel tegelijk willen, want ik wil onze andere leden niet overrulen." De fietstocht aanstaande zondag voert langs de havens en molens en andere mooie plekken van Vlaardingen en Schiedam. De tocht heefteen lengte van 34 kilo meter en begint om 11.30 uur bij de Nivonboerderij. Omdat het een soort puzzeltocht is, is er een tien tal vragen aan verbonden. Deel nemers kunnen hun eigen tempo bepalen. Na terugkomst bij de boerderij staat er voor liefhebbers op het terras een pannenkoek en koffie of limonade klaar. Iedereen kan deelnemen, vooraf aanmel den is niet nodig. Wel wordt een kleine bijdrage van de deelnemers gewaagd: leden betalen 2,50 (kinderen tot 12 jaar 1,25); niet-leden 5,- 2,50 voor kinderen tot 12,jaar). Dit is inclu sief de pannenkoek. De kampeer boerderij DeHoogkamer is te vin den aan de Van Baerlestraat 252 in Vlaardingen. Donderdag 11 Juni VLAARDINGEN Grote Kerk, Lunchconcert Aad Zoutendijk, 12.45-13.I5u. Stedelijk Museum. Kunst- uurtje, I4.00u, Buurthuis de Toekomst Spreekuur huurdersraad SWV, 18.30- 20.30u. Do Haven. Kinderspeelmiddag4-18 jaar, 13.30-17.Q0u. 't Nieuwelant Kinder- s peel middag 6-12 jaar, 14.00-15.30u. Dc West Klaverjassen, 13.30-16.30u. Dc Do Bijenkorf. Klaverjassen, 13.45-16.30u. Dc "Soenda. Creatieve middag, 14.00-16.00u. Dc De Bijenkorf. Buiten jeu de boules en bin nen koersbal, 14.QQ-16.30u, SCHIEDAM Dc De Woud boek. Gymnastiek, 11,30- 12,30u. Bingo, 13.30-16.00u. Passage no 5. Prijsuitreiking historische fotowedstrijd, 16.0DU, MAASLAND Complex MW27. Sport- en speidag, v.a. 's middags. ROTTERDAM La ntar en/Venster VooisteHingenRottertia m- seDansacademie.DoBrasserij21.00 Jo-Jo Swingband. De Vlerk 21.00 Vets uit de Maas Fesüval. SLiauran3katkl2.45Middagpau- ze-concert. Theater "t Kapelletje 20.30 Straatvlmders Muscalkoor. Wilhelm inakade 15.30 Manmerskapel der KoninklijkeManne. BonheurManjkeBoon. One manshow. Caba ret Restaurant Schellinks 19.00 De Tunes Live. Ned. Architectuurinstituut Metropolen ir> Zuidoost-Aae. Symposium, Wilhelm (na pier 22.00 VWiefmma's Zomers 1968. Groot Niet te Vermijden, reserveren 4390590 Vrijdag 12 juni SCHIEDAM Podium Café. Vnjdagavondcd's,2l.00u. VLAARDINGEN Vlaardingse Ba lleta ca de mie. Leerimgerwit- voenng, 20.00u. Dc Soenda. Spellenmiddag en darten, 14.00-16.00u. Grote Kerk. Pre sentatieavond Pmksteractie 1998,20.00u. MMS LAND Complex MW27. Sport- en speidag. v.a. 's middags. ROTTERDAM Lantaren/vensterVoorstfillingen Rotterdam se Dansacademie. SKVR Muziekschool Cen trum-West 20.000penPodium.de Doelen Grx 20,15 Rotterdams Phsihaimomsch Or- kest.Baroeg 20.00 Electronics Diseases. Twee en haif-jarig bestaan met live: Apoptyg- ma Berze/k/Spawn Ranc.VAngJes Agony. Nlghttown 20,001npyou.you n p me. Plan-C 22.00 Soul Shake. Cabaret Restaurant Schellinks 19.00 Zepp. Bonheur Bonheur Festival. Prinses Theater 19,00 De Pnnses Revue. 7heater 't Kapelletje 20.30 Pluk de dag. ImprotSreatcr. De Lerenkamp 19.00- 21.00 SKVR-Open Huis. Ned. Architectuur instituut Metropolen in Zuidoost-Azie. Sym posium. Park op de Wilhelminakade diverse tijden Wilhelmma's Zomers 1998. Wilhelml- napier 22.00 Wilhelmma's Zomers 1998. Bioscopen Van do. llt/m wo. 17 juni. ROTTERDAM Cinerama 1* 'Deep Impact'(12) dag. 12.15- 15.15-18.15-21.15, Cln.2: 'Picture Perfect' (al) dag. 12.30-15.30-18.30-21.30. Cln.3: les Visiteurs' (al) dag. 12.15-15.15-18.15- 21.15. Cin.4: 'Left Luggage' (al) dag. 12.45- 15.45-18.45-21.45. Cin.S: 'Air Bud' (al) dag.12.30-15-18.30. 'Scream 2' (16) dag 21. i max Theater: The livingsea* (al)dag.(beh.vr- .za.) 18. 'Amazon" (al) dag. 15-17, vrza.ook 19. 'Evefest' (ai) dag.(Deh.vr,za.) 14-16* 19.15, vr.za. 14-16-18-20. *Titantc'{12) dag. (beh.vr.23.) 20.30, vua21.15, za jo.ook 10. Ven.l: "Who the heil ts Juliette' (16) dag. 20- 22, vr.19,30-22, ma.met om 22. Sneak Pre view (16) ma. 22. The incredible true adventu res of two gris in love (16) vr. 15.30. Ven.2: 'Die Salzmanner von Tibet' dag.19.30-21.45, ma.met om 19.30. vr. 15.30. 'Repulsion' ma. 19.30. Ven.3: 'On connait ia chanson' (16) dag. 22. do.t/m zo.ook 19.30. 'De Poolse bruid' (12) zo.t/m wo.19.30. Ven 4: 'Love and death on Longlsland' (16) dag. 20. 'ManeSaie des anges' (16) dag,22. Lumlère 1: "Mercury Rising" (16) dag, 13- 15.30-18.30-21.15. turn. 2: 'Grease' (a!) dag. 13-15.30-18.30-21.15,Lum.3:'Rep!a- cement Killers' (16) dag, 19-21,30, do.vr.ma- -di.ook 14-16.30. Lum. 4: Spawn' (16) dag.16.15-21.do.vr.ma.di. ook 13.50-16. Rexane: Vungv lees' (18) do. t/m zo. doori. voorst. Opwindende dromen'(18) ma.t/mwo. doorf.voorst. Pathé: 'Deep Impact' (12) dag. 11-13.35- 16.10-18.50-21.20. Jackie Brown* (16) dag. 11.10-14.40-17.50-21. 'Leslie Nielsen isMr- .Magoo" (al) dag, 11.30-13.30-15.35- 17.35-19.40-21.30. 'Red Corner' (16) dag. 16 30-19-21.30. do.vr.ma.di.cok 11.10- 13.40. "The big lebowski" (12) dag. 16.20- 18.55-21.40, do.vr.ma.dr.ook 11.20-13.50. 'U.S.Marshals' (16)dag. 18.20-21.20. do.vr- .ma.di.ook 11.40-15.20. Titanic' (12) dag. 11.30-15.30-19.30. Sneak preview; 'Hagel!' (16) di.21.30. Kindermatinees: lum.3: 'Ar Bud' za.zo.wo, 13.15-16. Lum.4: 'Pippi langkous' za.zo.wo. 13-15.30. Pathé 'Air Bud' za.zo.wo.il- 13.10-15.20. 'Rubber* za.zo.wo.ll-13. 'Mouse Hunt' za.zo.wo.11.20*13.50.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3