Groene polder mag aanleg Oranjetunnel niet blokkeren Wè staan geheel voor u open Rotterdams Dagblad Ontuchtpleger gaf'slechts seksuele voorlichting' Extra ruime openings tijden Het druk bezochte Staelduinse Bos kan nu, worden uitgebreid Taxichauffeur overvallen Wij maken werk van beter wonen Provincie en gemeente betalen mee aan opknapbeurt van Stationsstraat Juwelier van sieraden beroofd Meisjes door groep geslagen Nieuwe Passage 70 winkels onder één dak Grote parkeergarage Kom winkelen in de Nieuwe Passage Schiedam Waterweg Woensdag 17 juni 1998 Door Kor Kegel Rotterdam/Maassluis—De groene bestemming van de Oranje- buitenpolder wordt „zo spoedig mogelijk" vastgelegd in een bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Rotter dam gaan akkoord met de aanwijzing tot natuur- en recreatie gebied, op voorwaarde echter dat de bouw van een tweede tunnel onder de Nieuwe Waterweg er niet door geblokkeerd wordt. Het college doelt hiermee op de Oranjetunnel, een mo gelijke verbinding tussen de Europoort en het Westland. B en w scharen zich met dat bied tussen Hoek van Holland en standpunt achter een motie, die PvdA-raadslïd Peter Aubert in ja nuari indiende. De gemeenteraad legde de motie om. advies voor aan het college, dat tot dusver voor stander was van een agrarisch dis tributiecentrum (ADC) in het ge- Maassluis. Het initiatief hiertoe had moeten komen van The Gre enery, maar nu dit veilingbedrijf heeft afgezien van een dergelijk logistiek centrum, is de weg vrij voor een groene bestemming. Ook van de kant van het Gemeen telijk Havenbedrijf is geen be zwaar gekomen tegen een natuur gebied langs de Nieuwe Water weg. Nieuwe haven Het Havenbedrijf wilde in de ja ren zeventig in dit gebied een nieuwe haven aanleggen, de Rijn- poorthaven, maar daar was veel verzet tegen van milieugroepen en bewoners van Maassluis, Maasdijk en Hoek van Holland. Later rees het plan voor een (be scheiden) agrihaven. Dit streven is opzij gezet door het beleid om in een verstedelijkte omgeving te zorgen voor meer groenkwaliteit. Stichting Het Zuidhollands Land schap is een van de instellingen achter een omvangrijk natuur- plan, genaamd 'De Hollandse Hoek', waarin voor de Bonnenpol der en de Oranjebuitenpolder een toekomst als moeras- en bosland schap is voorzien. Het druk be zochte Staelduinse Bos kan nu worden uitgebreid. B en w van Rotterdam willen de mogelijkheid openhouden dat er een recreatieve publieksfunctie komt, zoals het door de stichting Europark voorgestelde thema park. Omdat dat past in de motie- Aubert waarin van 'natuur- en re creatiegebied' wordt gesproken, heeft het college geen enkel be zwaar tegen het alsnog aannemen van de motie. Door Marc Floor Rotterdam/Schiedam Het komt voor het gerecht bij ontuchtzaken vaak op dezelfde discussie neer. Ging ie er nou in of niet en wilde het slachtoffer het eigenlijk niet gewoon zelf? Gisteren was het bij de behandeling door de Rotter damse meervoudige strafkamer van een Schiedamse ontuchtzaak niet anders. De 45-jarige Schie damse verdachte J. H. begon zijn relaas ai met te ontkennen dat er sprake was van dwang in zijn sek suele contact met het 11-jarig dochtertje van zyn vriendin. „Het was niet zo dat ze per se moest," stelde hij. „Ze vroeg me hoe ik het nou met haar moeder deed. Ik heb daar toen op ingehaakt en het voorgedaan." Ook van de tenlastegelegde pene tratie van het meisje zou geen sprake zijn, meldde H. tot in den treure. Hij was slechts in ontblote toestand op haar gaan liggen en had de bekende beweging ge maakt. „Ik ben niet in haar ge weest. Misschien dat ik wat ge raakt heb, maar meer niet." H. had zich eind vorig jaar in be schonken toestand schuldig ge maakt aan de seksuele handelin gen, Zijn vriendin en tevens moe der van het meisje had de kamer verlaten toen de situatie uit de hand liep. De Schiedammer had zich door het kind met de hand la ten bevredigen en was op haar gaan liggen. De zaak kwam pas twee maanden later aan het licht toen het meisje bij een bevriend stel het gebeurde opbieehte, Maar besef van de gevolgen van zyn daad toonde H. nauwelijks. Zoveel was er in zijn ogen nou ook weer niet gebeurd en hij zat er tenslotte al een aardig tijdje voor in voorarrest Een uit de hand ge lopen seksuele voorlichting was het geweest, hoewel hij natuurlijk spijt als haren op zijn hoofd had dat het zo was gelopen. In het psychologisch rapport werd H. gekenschetst als een man die zeer nuchter tegen de ontucht aankijkt. „Er is niks beschadigd bij het meisje, dus zoveel is er niet gebeurd," vatte rechter Van der Lugt de gedachtengang samen. Kapitale blunder Toch is H. niet zomaar in te delen in de categorie van seksuele de linquenten, meende zijn raads man A. Roelofs. Hij haalde een uitzending van een actualiteiten rubriek aan waarin een specialist betoogde dat een seksueel delin quent een altijd onderliggend probleem heeft, dat zich zal uiten in ontuchtige handelingen. „Miin overtuiging is dat mijn cliënt zo'n onderliggend probleem niet heeft," wierp Roelofs op. „Hij heeft alleen maar een eenmalige kapitale blunder gemaakt die strafbaar is." Bovendien kon Roelofs zich niet Schiedam Op de Schiedamse Koemarkt is gisteravond rond 19.45 uur een 26-jarige Rotter damse taxichauffeur overvallen. Een onbekende man trok een mes en eiste geld van de chauffeur. De dader ging er uiteindelijk van door met enkele honderden gul dens en een mobiele telefoon. vinden in de bevindingen, zoals gesteld in het psychologisch rap port, waarin H. als een persoon werd aangeduid met last van 'grenzeloosheid'. „Dat is een nietszeggend woord. Mijn cliënt is hooguit grenzeloos bang. Van psychologen, van psychiaters, van de rechtbank. En hy is bang dat men denkt dat hij ziek is, dat hij een pedofiel is, terwijl hij en zijn directe omgeving anders weten." Officier van justitie G.Th. Sta vond het psychologisch rapport v/el steekhoudend. Hij typeerde de verdachte als iemand die de ernst van zijn vergrijp niet inzag. ,,Of het nou in het kader van sek suele voorlichting is gebeurd of in het kader van persoonlijke bevre diging," legde hij de rechtbank voor, „zo ga je niet met een meisje van 11 om." Sta eiste acht maan den celstraf, waarvan vier voor waardelijk. Daaraan verbond hij niet alleen een proeftijd van twee jaar, maar ook een opname in het trainingsprogramma voor seksue le delinquenten. Roelofs vond dat programma maar niets voor zijn cliënt. Hij achtte een straf die gelijk zou zijn aan het reeds gezeten voorarrest voldoende. „Ik denk dat dat een passende tik op de neus is," meende de raadsman. „Eventueel met een voorwaardelijke straf ais stok achter de deur." De rechtbank doet uitspraak op 30 juni. Ondanks de overvloedige regen wilde politie na talloze verzoe ken van de Vlaardingse en Maassluis© schoolkinderen het wa terkanon wel even demonstreren. Foto's Roei Dijkstra Door Marc Floor VJaardingen/Maassluls De mo toragent wordt er een beetje moe van. Voor de zoveelste keer wil een koter de sirene van zijn twee- wieler horen. „Ik doe het maar één keer per half uur hoor," pro beert hij nog. Maar als een koor van kinderen 'Sirene! Sirene!' be gint te roepen, geeft de man in leer toch maar weer gehoor aan het verzoek. Praktisch alle sirenes van de op de velden aan de Vlaardingse Broekpolderweg geparkeerde po litievoertuigen maken overuren. Knopjes indrukken, op en in voer tuigen klimmen en wapens vast houden, dat willen de schoolkin deren het liefste doen op de door de basiseenheden Vlaardingen en Maassluis georganiseerde politie- dag. Met als gevolg dat waar schijnlijk het tiental opgevoerde politiewagens na vandaag meteen kan worden afgeschreven. Als iets duidelijk wordt op de door bijna vijftig basisscholen uit Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Holland bezochte poütiede- monstratie, is het wel dat de leer lingen nog respect en bewonde ring hebben voor de mannen in blauw. „De politie heeft een enor me aantrekkingskracht op jeugd beneden de 13 jaar," weet fsabel van Buren, adoptieagente van on der meer de Maassluise Aquama- rijnsehool. „Daarboven wordt het rap minder. Ik zeg altijd: alles on der de I meter 50 is fan van ons. Dat zwaait naar me als ik in de po litieauto langsrijdt." De schooljeugd consumeert ademloos de demonstraties van de verschillende politieonderde len. De bereden politie rijdt door vuurwerk en rookwolken, de poli- tiehelikopter komt na een fikse regenbui uit de lucht vallen en de politiehonden laten op comman do hun tanden zien. Niet alles gaat volgens plan. „De hond heeft nu de opdracht niet te gaan bijten," verduidelijkt een commentaarstem door de spea kers, wanneer een politieherder richting man in beschermingspak rent. Om vervolgens tot hilariteit van het jonge publiek met zijn ge bit aan de arm van het slachtoffer te gaan hangen. De politiedag is niet alleen een feestelijke afsluiting van het scholenadoptieproject voor de hoogste schoolklassen, meent agente Van Buren. Kinderen kun nen door de presentatie ook goed op de hoogte raken van wat de po litie allemaal doet „Ik liet myn klas eens een opstel schrijven on der de titel TVat zou ik doen als ik commissaris was'," vertelt ze. „Tachtig procent zei dat ze dan de boeven hogere straffen zouden Het Woningbedrijf Rotterdam stelt de klanten centraal De ca. 100.000 Rotterdammers die wij onderdak bieden, willen een goede woning in een plezierige buurt. Deze wens is uit gewerkt in het plan 'Haal de buurt binnen!'. Het Woningbedrijf Rotterdam wil de komende jaren 400 miljoen gulden investeren in zijn woningen en de woonomgeving. Om de 'buurt' daadwerkelijk 'binnen te halen' zetten we onze deur wijd open. De WBR-openingstijden zijn verruimd. Onze klantgerichte wijkteams staan dan klaar om u van dienst te zijn. Woning Bedrijf Rotterdam Het Woningbedrijf Rotterdam is u van dienst met ruim ere openingstijden: maandag tlm donderdag 08.30 tot 17.00 uur vrijdag 08.30 tot 12.30 uur Onze medewerkers zijn dan telefonisch bereikbaar en u kunt de kantoren bezoeken. Op de volgende adressen bent u welkom voor al uw WBR-zaken: District Kralingen District Noord Ommoord Zevenkamp District Overscbie District West District Zuid Voorschoterlaan 4 Jensiusstraat 37 Zernikeplaats 350 A. Brouwerstraat 1 Spaanseweg 16 Strevelswcg 700/105 tel.nr. 240 60 00 tel.nr. 443 24 00 tel.nr. 407 38 00 tel.nr. 446 33 00 tel,nr. 245 66 00 tel. nr. 493 25 00 Hoogtepunt op de politiedag gisteren in Vlaardingen, waar mee het scholenadoptiepro ject voor het schooljaar '97/ '98 werd afgesloten, was de landing van een politieheli- kopter. geven. Maar dat is natuurlijk he lemaal niet aan de politie. En veel kinderen denken dat de honden brigade met pitbulls werkt." Wapentuig Eén van de dmkstbezochte stands van de dag is die van Leon Buijnsters, Vlaardings recher cheur Bijzondere Wetten. Voor hem uitgestald ligt een breed as sortiment aan in beslag genomen wapentuig, van werpsterren tot handgranaten. Een jongetje grijpt meteen naar het grootste pistool optafel. „Mag ik die eens vasthou den meneer?" Maar Buijnsters is onverbiddelijk. Hij staat er juist om duidelijk te maken datje der gelijk wapentuig beter niet in de hand kan houden. „Als je zo'n pistool op straat zou vinden, wat zou je dan doen?" legt de rechercheur zijn jonge gehoor voor. „Aan de politie vertellen, meneer," antwoordt een meisje met gebogen hoofdje. Buijnsters is in zijn nopjes met het antwoord. „En als je een jongen op het schoolplein ziet zwaaien met een mes geef je dat door aan je lera res," doet hij erbovenop. De tussen de messen en pistolen uitgestalde honkbalknuppel roept vragen op. Die mag je toch wel hebben, roepen diverse kin derstemmetjes. Ja, die mag je wel hebben, verduidelijkt recher cheur Buijster. „Maar niet met nieuwjaar. Want dan krijgt de knuppel het karakter van een wa pen in de zin van de wet." Ondanks de fraaie presentatie van de Nederlandse politiemoge- lijkheden en het enthousiasme van het jeugdig publiek, is het niet zo dat over tien jaar het aan tal aanmeldingen voor de politie school hoger zal worden dankzij een middagje Vlaardings sport veld. „Ik wil geen agente wor den," legt een leerlinge van de Vlaardingse Bavinckschool uit, „want ik kan toch niet vechten." Een klasgenoot wil er alleen over denken als hij de hele tijd achter de boeven mag aanrennen. En het jongetje dat zo graag de si rene van de motor wilde horen, maakt de motoragent duidelijk dat hij eigenlijk ander alarmge- loei mooier vindt. „Ik wil liever brandweerman worden," zegt hij. „Maar dan ga je wei eerder dood hè. Misschien word ik toch wel agent. Die hebben toch alleen maar een andere kleur auto's." Maassiuis Provincie en ge meente gaan geld steken in de re novatie van de Maassluise Sta tionsstraat. De commissie ruimte lijke ordening heeft hiermee gis teravond ingestemd. De fikse op knapbeurt moet het aanzien van de woningen én dat van de stad verbeteren, verklaarde verant woordelijk wethouder Frank Koen. Vooral de armoedige achterkant van de straat - de voormalige ka piteinswoningen gezien vanaf de Laan 1940-1945- is aanleiding geweest er iets aan te doen. „Dat moet nu echt het nieuwe plaatje van de binnenstad gaan worden," aldus Koen. Het renoveren van de Stations straat is al een aantal maal eerder door de gemeente aangekaart. Maar nooit is er iets gebeurd. Nu wel, mede omdat de provincie de situatie urgent noemt en er dus geld in wil steken. Het begin dit jaar uitgevoerde onderzoek door bouwadviesbureau De Groene Werf bracht inderdaad aar^^t licht dat aan een groot aantabpac- den verbeteringen moeten den aangebracht. Gebreken^ er onder meer aan daken, 1 nen en dakkapellen. Ook moeten voegen worden gereinigd en zijn ei> bij verschillende panden scheuren in gevels. Verder wijst het adviesbureau op een nieuw laagje verf dat aan de buitenkant kan worden aangebracht. Binnen moeten brandgevaarlijke zacht- boardplafonds worden vervangen door gipsplafonds. De kosten schat De Groene Werf tussen de twintig- en vijftigdui zend gulden per woning, bedra gen die de eigenaren maar gedeel telijk zelf moeten betalen. Om te bevorderen dat veel huiseigena ren meedoen, dragen provincie en gemeente samen voor zeventig procent bij in de kosten. Het ad viesbureau denkt dat zo'n tachtig procent van de huiseigenaren uit de Stationsstraat meedoet aan de renovatieregeling. Zij baseert dat percentage op de gesprekken die met bewoners zyn gevoerd en op ervaring met vergelijkbare pro jecten. De gemeente zet daarentegen in op een deelname van alle eigena ren. Wethouder Koen: „We weten dat de bewoners enthousiast zijn. Zij vragen 'wanneer kunnen we nou beginnen'." Eigenaren die niet mee willen doen, kunnen door de gemeente niet worden ge dwongen, verklaarde de wethou der ruimtelijke ordening. „Wel zullen we zorgen voor een zekere aandrang." Begin juli volgt een bewonersavond over de renovatie. Schiedam Een onbekende man probeerde gistermiddag met een plateau sieraden een juweliers zaak in de Schiedamse Passage uit te lopen toen de 41-jarige eige naresse de telefoon moest aanne men, De vrouw merkte echter de diefstal op en wist met een getui ge de dader te achterhalen. Zy konden de dief aan zijn jas trek ken, waardoor deze de gestolen waar liet vallen. Hij zag echter kans zich los te rukken en te ont komen met een deel van de buit. De waarde daarvan bedraagt en kele duizenden guldens. De dader is nog op vrije voeten. Vlaardingen Twee 17-jarige meisjes uit Vlaardingen zijn giste ren mishandeld door een groepje toen zij in hun stad aan het winke len waren. Het duo liep op het Liesveld toen één van hen per on geluk tegen een ander meisje op botste, dat deel uitmaakte van een. groepje. Daarop liep het groepje achter de meisjes aan en gaf de ene een trap in de mg en de ander een klap in het gezicht. Eén van de slachtoffers moest zich voor het opgelopen letsel in het Holy Ziekenhuis laten behandelen. Op verdenking van mishandeling heeft de politie later drie vrouwen aangehouden. De 25-jarige Rot terdamse, de 15-jarige Maassluise en de 16-jarige Schiedamse wer den na verhoor weer vrijgelaten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3