Wethouders adopteren wijken Spectrumfestival: groot in het kleine m r- Handtekeningenactie voor meer speelveldjes in Babberspolder Bloemenzee van Kuil komt misschien ook in Amsterdam rigencla -Tï'f t Stadsdelen krijgen aanspreekpunt in Schiedams college K» Oranjefeest in Vlaardingen Scooter door vriend 'geleend' Inbraak in ziekenhuis Schiedam gaat beter op zijn bruggen letten Rotary zamelt één ton in Abonnee Service Maassluis waagt weer een poging met hondenpoepplan RW Rotterdams Dagblad ;«:>5 Maandag 22 juni 1998 Door Edwin Comelisse Schiedam De verdeling van de wijken onder de vier Schie damse wethouders is rond. Hiermee heeft het college de eer ste zet gedaan die moet leiden tot een volwaardig wijkwethou derschap. Het is de bedoeling dat iedere Schiedamse wijk een direct aanspreekpunt en belangenbehartiger heeft in de hoog ste bestuurlijke kringen van de gemeente. De vier wethouders 'adopteren' ieder een oud. een nieuw en een landelijk stadsgedeelte. Aan deze verdeling ligt de gedachte ter grondslag dat er een koppeling wordt aangebracht tussen de ver schillende gebieden in Schiedam: de bestaande stad (Centrum. Zuid, Oost. West), de jongere wij ken (Spatand. Groenoord. Nieuw- land, Woudhoek) en oude dorps kernen (Kethel. Tuindorp, Bij dorp). De wethouders zullen niet tewerk gaan volgens een van te voren vastgestelde aanpak. Het bestuur lijk viertal zal de komende weken gebruiken om zich uitgebreid te onenteren op de reeds bestaande contacten en overlegorganen m de hen toebedeelde wijken. Het wijkwethouderschap moet overi gens een impuls geven aan het Schiedamse wijk- en buurtbe heer. En dat is hard nodig want volgens de verschillende bewo ners verenigingen en belangenor ganisaties in tk Schiedamse wij ken ligt het wijk- en buurtbeheer nagenoeg op zijn gat. Alleen bij de Plantage lijkt het goed te functio neren maar dat is meer te danken aan de inspanningen van de be wonersvereniging dan van de ge meente. Bij de verdeling van de wijken is waarschijnlijk enigszins rekening gehouden met de portefeuilles van de wethouders. Zo valt het Centrum nu onder Luub Haf kamp. Deze WD-wethouder hield zich al bezig met de plannen voor het historische centrum van de Brandersstad. Naast het Centrum kunnen ook de bewoners van Groenoord en Kcthel-Tuindorp de liberaal vaker op de koffie ver wachten. Adri Reijnhout zal zich gaan be moeien met Kethel-Dorp, Zuid (inclusief de Plantage) en Spa- land. En dat laatste is niet ver wonderlijk want de aanstaande uitbreiding van deze wijk heet Sveaparken, het Zweedse stok paardje van de D66-wethouder. PvdA'er Aad Wiegman zal zich in tensief gaan bemoeien met Oost, Woudhoek en Kethel-Oost. Partij genoot en nieuwkomer in het wet houdersvak Peter Groen eweg zal West, Nieuwland en Bijdorp on derzijn hoede nemen. Als over twee jaar Anneke Meijer de wethouderspost van Adri Reijnhout overneemt, zal dit waarschijnlijk niet leiden tot een herverdeling van de Schiedamse wijken. Meijer zal de contacten van Reijnhout in Zuid, Spaland en Kethel-Dorp overnemen. Vlaardingen - Binnenkort overhan digen Marianne van der Vlies en Maijorie den Breems, bestuursle den van bewonersvereniging Babberspolder, meer dan vijfhon derd handtekeningen aan wet houder Kees van der Windt van Stadsontwikkeling. De handteke ningen, afkomstig van de bewo ners uit de omgeving van de Eleanorastraat en de Francis- cahof, moeten de wethouder over tuigen meer speelplekken aan te leggen voor de kinderen uit deze buurten. De huidige speeltuintjes zijn, volgens de bewonersvereni ging, niet geschikt of liggen op de verkeerde plaatsen. Met de handtekeningenactie wil de bewonersvereniging bereiken dat de gemeente Vlaardingen meer en betere speelmogelijkhe- den aanbiedt voor de ruim vier honderd kinderen in de buurten achter de Westlandseweg. Zij wil in de nieuwe opzet van het Spectrumfestival was een grotere plek ingeruimd voor de kinderen. Zij konden kijken naar het wereldcircus, luisteren naar reisverhalen of genieten van een ouderwetse poppenkastvoorstelling. iiX'/frf, van de speeltuintjes. Deze zijn te dicht bij elkaar in de buurt ge plaatst, waardoor sommige stra ten helemaal geen speeltuintje hebben. De kinderen moeten dan drie straten lopen om te kunnen spelen. Daardoor kunnen de ou ders geen toezicht houden. De be wonersvereniging wil hier veran dering in brengen door de nieuwe speelterreintjes meer over de wij ken te verspreiden. Een jaar geleden heeft de bewo nersvereniging het probleem al aangekaart bij de gemeente. Maar die liet weten dat er op korte ter mijn niets zal veranderen. De aan leg van nieuwe speelveldjes staat pas over twee jaar op de agenda. Maar ondertussen worden de groenstroken, die de bewoners- vereniging op het oog heeft als lo caties voor de speelveldjes, volge bouwd door de gemeente. Een goed voorbeeld is de noodsehool die aan de Hartmansstraat wordt gebouwd en vijf jaar dienst moet doen. De bewoners van de straat zien liever dat die plek gebruikt wordt voor de aanleg van nieuwe speelveldjes. Met het aanbieden van de handte keningen aan wethouder Van der Windt hoopt de bewonersvereni ging de gemeente te kunnen over tuigen van de noodzaak van de nieuwe speelveldjes. Want tot pju toe liepen zij tegen een muur wan onverschilligheid op. .Achter 'fle Eleanorastraat ligt nog een veld je," zegt Marianne van der Vlies, „Ik belde met Stadsontwikkeling en vroeg hen of zij een maaima- chine wilden sturen om het gras te maaien en de hobbels en kuilen weg te werken, zodat de kinderen daarop konden spelen. Maar dat wilden ze niet, dat was te duur." r Door het mooie weer en het rijke aanbod aan muziek en activiteiten kwamen duizenden mensen een kijkje nemen in Beatrixpark. Foto's Roel D»jkstra Vlaardingen De Vlaardingse po litie heeft zaterdagavond na de wedstrijd Nederland-Zuid Korea extra mankracht moeten inzetten in het stadscentrum. Enkele hon derden Oranjefans vierden uit bundig de overwinning op de Weslha venkade. Buiten wat bal dadig gedrag verliep het feest zonder incidenten. Vanwege de drukte moest de politie het ver keer om de feestplek leiden. Maassluis Afgelopen zondag in de vroege ochtend heeft de Maas- si uise politie tren 19-jarige inwo ner aangehouden op verdenking van diefstal van een scooter. De man had eerder tn de nacht staan praten voor een discotheek in de stad met de eigenaar van de scoo ter. Deze 17-jange Schiedammer zag tot zijn stomme verbazing zijn gesprekspartner plots op zijn scooter springen en er vandoor rijden. Op het politiebureau deed hij aangifte van de diefstal, waar op de politie naar het opgegeven woonadres van de dief aan de P.O. Hooftlaan ging Daar werd de scooter aangetroffen. De ver dachte Maassluizer beweerde de tweewieler slechts te hebben ge leend. Vlaardingen In het Holy Zieken huis werd gisteren oen inbraak ontdekt. Onbekenden hadden de deur tot de afdeling Revalidatie geforceerd en vervolgens een kof- fs eau tomaat opengebroken Ook waren enkele bureaus op de afde ling overhoop gehaald. De dieven wisten er met wat kleingeld van door te gaan. Schiedam Er komt voortaan jaarlijks een geactualiseerde ver sie van het beheersplan voor de Schiedamse bruggen. Op dez.e manier wil de gemeente beter in de gaten houden hoe de vele Schiedamse bruggen er aan toe zijn. De jaarlijkse rapportage moet voorkomen dat men op het stadhuis wordt verrast door bui tenspong hoge uitgaven als ge volg van achterstallig onderhoud. De rapportage moet ook duidelijk maken welke onderhoudswerk zaamheden het bruggenbezit met zich meebrengt. In het recente verleden is nog wel eens de klad geraakt in het onder houd van de tientallen bruggen die waterrijk Schiedam lelt. Als gevolg hiervan zal de komende vijf jaar ruim 2,3 miljoen gulden nodig zijn. Een aantal bruggen is namelijk hard aan een onder houdsbeurt of zelfs gedeeltelijke vervanging toe. Het bedrag komt overigens bovenop hel bedrag van 460.000 {gulden voor basison- derhoud en 501.000 gulden voer bijzender onderhoud In totaal is er de komende vijf jaar dus ruim 3,3 miljoen gulden nodig. In de vyf en tien jaar daarna dalen de investeringen, die zyn ge moeid met het op peil en in condi tie houden van het Schiedams bruggenbestand. Respectievelijk naar 1,3 miljoen en 985.000 gul den. Schiedam heeft veel bruggen die cultuur- en architectuurhistori sche waarde hebben. Een aantal is zelfs rijksmonument. Dat is een rijk bezit, maar de ouderdom van de bruggen brengt ook hoge kos ten en problemen bij het onder houd met zich mee. Uit een recen te inventarisatie blijkt bijvoor beeld dat de onderhoudstoestand van de bruggen, die dateren van voor I960, matig tot slecht is. Een aantal van deze bruggen is zelfs aan het eind van hun 'con structieve levensduur', wordt ge concludeerd. Zo wordt de Oranje- brug op het moment bijvoorbeeld zo min mogelijk geopend omdat het bewegingsmechanisme sterk is verouderd. De brug wil dan ook nog wel eens vastlopen als hij is geopend. En dit levert veel proble men op, aangezien de brug onder deel uitmaakt van een hoofdver- keersroute naar Vlaardingen. Per etmaal rijden er zo'n twintigdui zend auto's over. Ook de Hoofdbrug, de verbinding tussen de Lange Nieuwstraat en de Hoofdstraat, is een van de hniggen die een opknapbeurt kan gebruiken. Onlangs werd bekend dat deze brug voor 1.7 miljoen gul den onder handen wordt geno men. De versleten houten dek- constructie wordt vervangen door stalen platen en de betonnen on derbouw wordt gerepareerd. Te vens wordt de elektrische installa tie vernieuwd. Door Edwin Comelisse 4 Schiedam Het moest weer een beetje zoals vroeger worden. Een beetje kleinschaliger, knusser, meer variëteit, minder mega en vooral: meer een familiefeest. De afgelopen jaren waren weliswaar uiterst succesvol voor het Schie damse Spectrum festival maar het was tijd om de koers te verleggen, vond de kersverse organisatie. Niet één podium met een beken de band als hoofdact maar meer dere podiums met minderbeken de artiesten. Kortom, het verschil tussen een eenpansgerecht en een rijsttafel. Het resultaat van öe koerswijzi ging was gisteren te zien, te horen en te proeven in hei Schiedamse Beatrixpark. Het bleek een schot in de roos. Naar schatting vijftig duizend mensen kwamen van 12.00 tot 20.00 uur af op het festi val dat dit jaar zijn zevende editie beleefde. Het mooie weer zal on getwijfeld bijgedragen hebben aan dit succes. Amper een dag voor het festival liet de zon zich zien en verdrong de regen. Dat dit kort daarvoor anders was, bewe zen de drassige plekken in het uit gestrekte grasveld van het festi- valterrein. Koers Maar de belangrijkste reden voor het succes moet toch gezocht wor den in de koers die de gloednieu we organisatie heeft uitgezet voor het multiculturele festival. Vorig jaar nam een kersverse organisa tie, bestaande uit louter vrijwilli gers, hei stokje over van de Such- ting Medelanders. Deze stichting kon de organisatie van het festi val om verschillende reden niet meer op zich nemen. Een groep vrijwilligers vond het zonde als het goedlopende multiculturele festival ter ziele zou gaan en be gon in september met het voorbe reiden van de zevende editie. Een paar maanden later had de orga nisatieeen aantal sponsors en een gemeentelijke garantstelling van 75.000 gulden op zak. Dit alles op een betgroting van ongeveer an derhalve ton. Bij het bespreken van de opzet van het festival kwam al snel de wens naar voren om het allemaal wat diverser, gevarieerder te ma ken. Ook het aandeel van de kin deractiviteiten moest groter wor den. De afgelopen twee jaar was het accent te veel bij de jeugd ko men te iiggen. „We wiiöen er cut jaar toch meer een familiefeest van maken," zegt festivaldirec teur M. Dingenouts. „Bovendien Schiedam De speciale cd, het benefietconcert, de bedrijven- bowlingdag en het benefiet-diner hebben goede resultaten opgele verd voor de zestigjarige Rotary- Club van Schiedam. De actie re sulteerde in een totaalopbrengst van honderdduizend gulden. De jubilerende club wilde haar twaalfde lustram niet alleen fees telijk vieren, maar ook een cadeau geven aan een goed doel. Het goe de doel was snel gevonden. Rota ry International steunt al jaren de World Health Organisation en de landelijke gezondheidsorganisa ties in hun strijd om polio uit te roeien. Laboratorium Nederland heeft de zorg gekregen om Indonesië vrij te maken van deze ziekte. Met de vestiging van een deteetielaboratorium in de re gio Surabaya wordt de laatste schakel van de keten gelegd en kan deze ziekte bij babies en jon ge kleuters snel worden opge spoord. Zestigduizend gulden van de op brengst van de Rotary-acties is bestemd voor de installatie van het laboratorium en veertigdui zend gulden om personeel op te lelden. De Schiedamse Rotary "Af deling heeft de cheque inmiddels overhandigd aan een vertegen woordiger van de Indonesische ambassade in Den Haag. zijn wij een gloednieuwe organi satie met alleen maar vrijwilli gers. Zo'n festival, waarbij de na druk toch mee bij jongeren komt te liggen, is voor ons nog te hoog gegrepen. Dat kunnen we nu nog niet behappen. Zoiets brengt or ganisatorisch en financieel te veel met zich mee. Daarom zijn we meer 'back to the basic' gegaan." Die onderkenning van de eigen beperking heeft de festivalorgani satie geen windeieren gelegd, bleek gisteren in het Beatrixpark. Halverwege de middag kon je bij na over de hoofden lopen. Maar niet alleen het bezoekersaantal was een indicatie van een succes volle koers. Ook de lovende gelui den van de meeste bezoekers on derstreepten cüt. Opvallend daar bij was dat de naam Dunya veel vuldig viel. Dit Rotterdamse multiculturele Vlaardingen— De nominatie van de Bloementrappen heeft kunste nares Wilma Kuil uit Vlaardingen geen windeieren gelegd. De ont werpster van de trappen by win kelcentrum Liesveld, mag waar schijnlijk ook Amsterdam opfleu ren met een bloemenzee. Zij is door het Amsterdamse Fonds voor de Kunsten uitgenodigd om voor stadsdeel de Baarsjes een veld van bloemen te maken. „Het zijn bloemen geworden waar je ook op kunt zitten en er zit een echte steel met blaadjes aan," ver telt Kuil. Ze is nog niet helemaal zeker van de opdracht, want er is nog een andere kunstenaar ge waagd een ontwerp te maken. Be woners van de Baarsjes moeten binnenkort kiezen tussen haar ontwerp en het andere. Ze zei al eerder 'hartstikke' trots te zyn dat ze met haar Spaanse trappen. 2oals de gebloemde tre den officieel heten, genomineerd was voor de Omgevingsarchitec- tuurnri's „Ik treur er niet om dat ik uiteindelijk niet heb gewon nen. Ik vond het al een hele eer om genomineerd te worden." Uit de beoordeling van de jury blijkt dat ze maar één minpuntje kon ontdekken aan de Bloemen trappen. Dat is de brugleuning langs de centrumweg. Die zou de "Glaudiaanse zwierigheid en uit- festival, dat twee weken geleden werd gehouden in het park bij de Euromast, wordt ieder jaar groter. En daar zijn veel bezoekers niet blij mee, werd gisteren duidelijk. Veel bezoekers verkiezen het klei nere Schiedamse Spectrumfesti val - in grootte toch nog altijd het derde multiculturele festival van ons land - boven Dunya. „Het is hier in Schiedam zoals het in het begin in Rotterdam was," zegt Spectrumbezoekster Leirya La- rong uit Rotterdam, die Dunya dit jaar voor gezien hield. „Het isaile- maal wat overzichtelijker, wat ge moedelijker. Je kan tenminste bij de kramen komen zonder dat je je door de mensenmassa heen moet worstelen." Festivaldirecteur Dingenouts heeft de geluiden ook opgevan gen, Ze ziet de complimenten dan ook als bevestiging dat de organi- gewogenheid', die de rest van het ontwerp wel kenmerkt, missen. Kuil zegt deze kritiek wel ver wacht te hebben. „Ik heb altijd al gezegd dat die leuningen niet bij het ontwerp passen." De Vlaardingse was verder ver rukt over de positieve beoorde ling. „De trappen geven door hun vorm en hun innemende uitstra ling de plek een prominente plaats in de stad. Ze zijn weerbaar en manifest aanwezig. Ook wie zie niet mooi vindt zal ze met plezier gebruiken." Verder volgt er in het juryrapport inderdaad een bijna lyrisch ver haal. „De rijkelijk met veelkleuri ge granieten bloemen versierde betonelementen zyn zorgvuldig en robuust vervaardigd. Hier is een mooi stukje terrazzo vak manschap te zien. De veelheid aan bloemen doet de ogen van sommigen te overdadig aan. Het is net alsof meerder jurken tege lijk worden gedragen. De trap- onhollandse kieur- en vormrijk- dom." Vooral de laatste twee zin nen vindt de kunstenares erg leuk. „Ik heb de bloemmotieven namelijk van kledingstoffen. Dus die jurken zijn erg toepasselijk. En dat onhollandse klopt eigen lijk niet, want die motieven ko men van folkloristische stoffen. dat er voetbal- en basketbaiveld- jes voor kinderen tussen de 10 en 15 jaar worden aangelegd. De huizen in de betreffende buur ten zijn tussen de twee en zes jaar geleden gebouwd en de gemeente heeft toen een aantal speeltuin tjes aangelegd voor kinderen tot tien jaar. Maar de kinderen zijn nu zes jaar en ouder en passen niet meer op de wipkippen en glij banen. Zij willen voet- en basket ballen en dat is op dit moment niet mogelijk. Door het ontbreken van geschikte speelveldjes zijn de kinderen ge dwongen om in steegjes of op par keerplaatsen te spelen. Maar daar worden zij regelmatig wegge jaagd door boze buurtbewoners- ,die bang zijn dat hun ruiten ka pot worden geschoten of de kinde ren moeten aan de kant voor langsrijdende auto's. Een ander probleem is de ligging satie terecht heeft gekozen om de kracht dit jaar te zoeken in ver scheidenheid en niet in grootte. „En getuige de bezoekersaantal len zyn de mensen het blijkbaar met ons eens. Wy zyn groot in het kleine," zegt ze. Vooruit Door het succes van de zevende editie durft de organisatie nu ook vooruit te blikken. Naar een acht ste editie bijvoorbeeld. Daarbij speelt Dingenouts met de gedach te om te overleggen, en misschien wel samen te werken, met de col lega's van het Vlaardingse Hoffes- tival en het Rotterdamse Dunya. „Je zou de evenementen wat be ter op elkaar kunnen afstem men," zegt de festivaldirecteur. „In ieder geval zou je eens kun nen kijken watje van elkaar kan leren." Van Marken, Volendam en nog een aantal van dat soort dorpjes," De gemeente Vlaardingen was met de trap van Kuil één van de vijf genomineerden voor de archi tectuurprijs voor bijzondere ste denbouwkundige projecten, 's Hertogenbosch heeft met haar ontwerp voor de inrichting van winkelstraat de Vughterstraat ge wonnen. Hieraan is een geldbe drag verbonden van 50.000 gul den. Eenderde daarvan komt ten goede aan de ontwerper, tweeder de is voor de gemeente, die het geld moet gebruiken ter verbete ring van de openbare ruimte. In totaal waren er 83 inzendingen voor de prijs. Alle inzendingen zyn de komende twee jaar te zien in een reizende expositie door Ne derland. In september moet de tentoonstelling te zien zijn in het Nederlands Architectuur insti tuut (NAi) in Rotterdam. Informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 15.00 tot 16.30 uur Telefoon: 010-4004 444 Maandag 22 juni VLAARDINGEN Aanloophuis De Groene Luiken. Opening expositie Nikolai Diele- mans, tot 17,0flu. ROTTERDAM Zaal de Unie. 20.30u Architectuur café. Museumpark. 15.30 u. De Pa rade. Dinsdag 23 juni SCHIEDAM Wc Nieuwland. Healing-avond Harmonia, 20.00u. Podium Café. Jamsessie,21.30u. ROTTERDAM Dizzy. 22.00u Second Vision. Mu seumpark. vanaf 15.30 u. De Para de. Bioscopen Van do. 18 t/m wu. 2-3 juni. ROTTERDAM Cinerama 1: 'Deep Impari' (12) dag. 12.30-15.30-18.15-21.15. CinJ2: 'Picture Perfect' (al) dag. 12.45^ 15,45-18.30-21.30. Cin.3: 'Chiné^è Box' (16) dag. 12.15-15.15*18.3(1' 21.30. Cin.4: 'Left Luggage' (ai) dag. 12.30-15.30-18.15-21.15. CifiJfT 'Air Bud' (al) dag.12.15-15-10'. 'Spawn'(16) dag. 21. lmax Theater: The living sea' (al) dag.(beh.vr.za.ma.) 18. 'Amazon' (al) dag. (beh.vr.za.ma.) 15-17, vr.za.ook 19. 'Everest' (al) dagibe- h.vr.za.ma.) 14-16-19.15, vr.za.14- 16-18-20. 'Titanic' 12) dag.(beh.vr- .za.ma.) 20.30, vr.za.ma. 21.15, za- .zo.ook 10. Ven.l: 'Die Salzmannervon Tibet' dag.(beh.ma.)19.3ö-21,45, vr. 14.30. Ven.2: 'De Poolse bruid' (12) dag. (beh.ma.di.) 19.30. 'On connait la chanson' (16) dag. (beh.ma.) 21.30. 'The incredible true adventures of two girls in love (16) vr. 15.30. 'Re pulsion' di. 19.30. Ven.3: "Who the hell is Juliette?'(16) dag. (beh.ma.) 20-22. Ven 4: 'Love and death on Long Island'(16) dag. (beh.ma.) 20. 'Marie Baie des anges' (16) dag. (beh.ma.) 22. Lumière 1: 'Mercury Rising'(16) dag. 13-15.30-18.30-21.15. Lum.'2r 'Grease (al) dag. 13.30-16-18.45- 21.30. Lum. 3: 'Playing God* (16) dag. 16.30-19-21.30. do.vr.ma.di. ook 14. do. niet om 19, Lum.4: 'The big Lebowsli' (12) dag. 18.30-21.15. do.vT.ma.di. ook 13-15.45. Rexane: 'Het grote verlangen' 18) do. t/m zo. doorl. voorst. *Wie komt er in mijn hokkie?' 18) ma. t/m wo. doorl.voorst. Vurig vlees' (18)do. t m zo. doorl. voorst. Patbé: 'Deep Impact' (12) dag. 11 (zo. niet om 11) 13.35-16.10-18.50- 21.20. Jackie Brown' (16) dag. 11.10-14.40-17.50-21. 'Leslie Niel sen is Mr.Magoo' (al) dag. 11.30- 13.30-15,35-17.35-19.40-22. 'Red corner (lu)üag. lu.oO-13-21.30,(ui, niet om 21.30) do.vr.ma.di. ook 11.10-13.40. 'U.S-Marshals' (16) dag. 18.20-21.20, do.vr.ma.di.ook 11.40-15.20. Titanic' (12)dag. 11.30 (vr.za. niet om 11.30) 15.30-19.30. "A thousand acres' (12) dag. 16.20- 18.55-21.40.do.vr.ma.di. ook 11.20- 13.50. Sneak preview: 'Staatsge heim' (16) di.2l.30. MaassluisDe gemeente Maas sluis presenteert binnenkort een plan om de overlast van hondenpoep aan te pakken. Mi lieucontroleur Kees Henkel- man is op het moment bezig een plan samen te stellen dat er toe moet leiden dat Fikkie niet meer zijn behoefte doet op ieder grasveld dat hij tegenkomt in Maassluis. Kern van het plan is dat alle speelvelden in Maas sluis worden verboden voor honden en dat de gemeente te- gelijkertijd uitiaatplaatsen aan wijst waar de trouwe viervoeter naar hartelust de behoefte kan doen. Hondenpoep was vorig jaar nog niet echt een groot aandachts punt voor de Maassluise milieu controleur. Henkelman lette er af en toe wel op, maar zonder een duidelijk beleid met bijbe horende regels kon hij het pro bleem niet goed bij de kop pak ken. Dat zal dus binnenkort verande ren. Dan worden gebieden aan gewezen waar de hondebezitier zijn of haar viervoeter naar har telust kan uitlaten. De gemeen te zal ervoor zorgen dat deze ge bieden schoon blijven door waarschijnlijk dagelijks de hon denpoep op te ruimen. Tegelij kertijd worden alle andere gras velden in de gemeente verbo den gebied voor honden. Het is overigens niet de eerste keer dat Maassluis probeert een hondenpoepplan te presente ren. In het verleden zijn diverse pogingen ondernomen om een algemeen gemeentelijk hon- denpoepbeleid te maken. Deze plannen bleken om verschillen de redenen niet haalbaar, de be langrijkste bleek echter de be nodigde financiën te zyn. De milieucontroleur heeft daarom de afgelopen maanden onder zoek gedaan naar de mogelijk heden om 'op een eenvoudige, goedkope en snel in te voeren manier structureel iets te doen' aan het Maassluise honden poepprobleem. Als het gemeentelijk honden- poepbeieid van kracht wordt, zal dat waarschijnlijk als eerste in de Vertowyk en de Westwyk zijn. Uit het jaarverslag 1997 van de milieucontroieur, blijkt dat daar verreweg de meeste klachten vandaan komen. Maar ook in andere wijken steekt de irritatie over de bedrolde gras velden de kop op. In driekwart van de woonwijken in Maassluis valt een toename van de klach ten over hondenpoep te note ren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1