24 Commotie op sportpark Kethel VOC wéér te sterk voor Excelsior'20 Hans Kieinlugtenbelt grijpt hoofdprijs bij TSN Zeelenberg vait in Italië Open Canadese titel voor Van Barneveld Smets beste in Tsjechië Beers naar Gummersbach WK roeien in Seviiia Sydney bang voor financiën Gemeente verbiedt verhuizing naar ODC. Van Vugt: 'Dit gaat buiten alle regels om' Jurjen Engelsman boekt twee wereldrecords Holy thuis te sterk voor The Hawks Softbalsters boeken een dubbele zege Ton Ebben: 'Regelmatige en gecontroleerde zege' Hermes DVS gaat onderuit in Den Haag Renee Snoek leeft zich uit in Eindhoven Rotterdams Dagblad Maandag 22 juni 1998 Misano Hoewel hij geen risico's nam, lag Wïlco Zcelenberg vier ronden voor het einde van wed strijden in het Italiaanse Misano naast zijn motor. „Op voor mij on verklaarbare brak in een hele mooie bocht mijn voorwiel weg. Ik nam geen risico's en pats. daar lag ik! -Mijn voorwiel gaf zelfs geen waarschuwing door iets te glijden. Alles ging perfect, tot die val. Dit is stevig balen, want ik zak naar de zevende plaats in de WK-stand. Gelukkig mankeer ik niets." De Bleiswijker begon de wed strijd meetellend voor dc worldse- ries 600cc moeizaam, maar klom langzaam naar de zesde plaats. De race werd uiteindelijk gewonnen door thuisrijder Pirovano, die eveneens de leiding heeft in de WK-stand. Toronto Raymond van Barne veld heeft in Toronto het darts- toernooi om de open Canadese ti tel gewonnen. In de finale won dc Hagenaar mei 5-1 van de Cana dees Don MacDougall. Van Bar neveld bereikte de eindstrijd door een zege van 4-1 op de Engelsman John Part. De Amsterdammer Co Stompe verloor in de derde ronde. In het koppeltoernooi was de hoofdprijs voor Van Barneveld en Stompe. loket De Belg Joel Smets lijkt regelrecht op zijn derde wereldti tel motorcross in de 500 cc-klasse af te stevenen. In de Tsjechische plaats Loke, waar de zevende van twaalf wedstrijden plaatshad, won Smets beide manches met over macht. De Nieuw-Zeelander Darryl King, de voornaamste rivaal van Smets, moest genoegen nemen met een vierde en een tweede plaats. In het tussenklassement om dc we reldtitel is King op Smets nu ne gentien punten achterop geraakt. De besté Nederlander, Gert Jan van Doom, had veel last van de h i tteI n de eerste manche scoorde hij nog een zwaarbevochten zesde klassering. Na een goede start kon Van Doom het in de tweede manche conditioneel niet meer bolwerken (veertiende). „Die hitte is niks voor mij. Ik ben gesloopt," stamelde de 33-jarige coureur uil Boekei na de race. Willie van Wes- sel uit Doetinchem finishte als veertiende en achtste. Aalsmeer International Marco Beers speelt de komende twee seizoen voor de Duitse handbal club VfL Gummersbach. Beers ttötè de afgelopen competitie top scorer in de eredivisie voor beker winnaar Aalsmeer. Dennis Men- neris, een seizoen actief voor V&L uit Geleen. speelt de komende twee jaar voor de Belgische club Neerpelt, dat de Nederlander Ga- brie Rietbroek als coach heeft. Hazewinkel De wereldkampi oenschappen roeien in 2002 zul len plaats hebben in Sevtlla. De wereldroeifederatie FISA za! tij dens het congres in september in Keulen vragen dit voorstel te be krachtigen. De council van de FI SA kwam hiertoe tijdens de we reldbekerwedstrijden dit week einde in Hazewinkel. Sydney Het organisatiecomité voor de Olympische Spelen in september 2000 in Sydney heeft gewaarschuwd voor financiële verliezen. Socog komt op korte termijn met een pakket bezuini gingsmaatregelen. Devaluatie van de Australische dollar en de economische crisis in Azië hebben de verantwoordelij ken tot heroverwegingen van het budget gedwongen. Directeur Sandy Holiway verklaarde dat er geen reden tot paniek bestaat maar dat men wel attent is op de ontwikkelingen. Het comité mist nog voor 400 mil joen gulden aan sponsorinkom sten. Bovendien is er nog geen goedkeuring van het Internatio naal Olympisch Comité binnen van het voorste! voor exhorbitant hoge prijzen voor bepaalde kaart jes (opening, populaire finales). De beste plaatsen gaan 3000 gul den kosten. Door Sander Sonnemans Schiedam ODC-voorzitter Rein van Ravenzwaai en diens 'collega' van Ursus - Berry Antonissen - hebben de Dienst Sport en Recreatie (DSR) van de gemeente Schiedam heel wat uit te leggen. De besturen van de voetbalverenigingen ODC en Ursus bereikten onlangs overeenstemming over het inwo nen van laatstgenoemde club bij ODC op sportpark Kethel en hadden de verhuizing van Ursus al in gang gezet. Beide club besturen 'vergaten' echter de DSR te verwittigen van de plan nen en hadden er volgens de ambtelijke dienst ook geen toe stemming voor gekregen. Toen DSR-directeur Jan van Vugt donderdag vernam dat Ursus al bepaalde eigendommen in Kethel had ondergebracht, ontstak hij in toorn. „Dit gaat bui ten alle spelregels om," reageerde Van Vugt getergd en on middellijk werd gelast de verhuizing te stoppen. ..Niet ODC en Ursus bepalen wie in Kethel voetbalt, dat doet de gemeen te. Die is verhuurder van de velden." Niet alleen de DSR reageerde met grote verbazing op het plotselinge vertrek van Ursus uit sportpark Harga. Ook de besturen van de voetbalclubs HBSS en WK zijn met stomheid geslagen. De ver huizing roept alleen maar grote vraagtekens op. Om te beginnen omdat het huurcontract van Ur sus voor wat betreft de inwoning bij HBSS doorloopt tot februari volgend jaar. ..Het is ons nogal rauw op het dak gevallen," zegt HBSS-voor/itter Henk van den Brink. „Dit komt behoorlijk on verwacht. Ursus heeft gemeld per 1 juli hier weg te zijn en er is in middels een informeel gesprek geweest over de afhandeling van bepaalde zaken. Het huurcontract moet worden ontbonden en ik ga er vanuit dat we daar wel uitko men." Het is geen geheim dat het niet meer boterde tussen HBSS en Ur sus. Op Harga is door de leden van HBSS dan ook de vlag uitge hangen nu Ursus is vertrokken. Ursus-voorzitter Berry Antonis sen. leefde vorige week nog in de veronderstelling dat alles in kan nen en kruiken was. „Per I juli zijn we weg uit Harga," vertelde hij dinsdag. „Ik ben er gelukkig mee. Ik ben blij dat we opnieuw kunnen beginnen. Ergens is het ook jammer dat het zo gelopen is, want het is een mooi complex op Harga. Ik ga er vanuit dat we de zaken met HBSS netjes kunnen afhandelen. We trekken voor het nieuwe seizoen in bij ODC en de KNVB is daar inmiddels van op de hoogte gebracht." Huurcontract Dat bevestigt ook Rein van Ra venzwaai, de preses van ODC. „ODC is komend seizoen gastheer voor Ursus." licht hij toe. „Er wordt een eenjarig huurcontract afgesloten en de komende compe titie gaan we benutten om te be kijken of de twee bloedstromen bij elkaar passen. Voor beide ver enigingen komt een fusie goed uit, want we zijn niet bepaald de grootste clubs. Komend seizoen spelen er drie clubs op sportcom plex Kethel, het jaar erop twee als het goed is." Maar zo ver is het nog lang niet, als het aan de DSR én WK ligt. Laatsgenocmde club deelt het complex met ODC en doet dat in de vorm van een beheersstichting waar WK-preses Rien Ham voor zitter van is. Hij zegt op dinsdag 9 juni van het idee in kennis ge steld te zijn gesteld, maar meer ook niet. Dat de kogel door de kerk was, is nooit officieel gemeld bij WK. „Het is zelfs niet eens in het stichtingsbestuur besproken. Het moge dus duidelijk zijn," zegt Ham lichtelijk geïrriteerd, „dat WK hogelijk verbaasd is én fali- kant tegen de plannen is. WK is nooit naar een mening hierover gevraagd. De huidige situatie in Kethel slaat de inwoning van Ur- TSN-winnaar Hans Kieinlugtenbelt in actietrekt inzijn uiterste in spanningeen grimas„Ik denk dat ik geholpen ben door de bles surevan mijn tegenstander." was zijn reactie na de finale. fotop*- ter Molkenbocr Door Mikos Gouka Schiedam— Een prachtige zonnig weekend, knappe staaltjes tennis en een zeer spannende Bl-finale. De ingrediënten voor een schitte rende finaledag in de TSN-open, meetellend voor het Rotterdams Dagblad Tenniscircuit, waren gis teren aanwezig. Louter tevreden gezichten dus in Schiedam Noord. Ook bij de finale van het klapstuk van de middag, de Bl-fi nale. Hans Kieinlugtenbelt en TSN'er Michel Scholte vochten om de hoofdprijs. De eerste set was voor Kieinlugtenbelt (6-4) maar Schol- te kwam langzaam maar zeker meer in de wedstrijd. De tweede set was dan ook voor de Schie dammer (2-6). Ook in de derde set leek Scholte aanvankelijk aan de winnende hand lot hij ongelukkig ten val kwam en zijn enkel ver stuikte. De rest van de party was dan ook een kwestie van pijn ver bijten. De ervaren Kieinlugten belt verhoogde het baltempo en trok de partij met 6-4 alsnog naar zich toe. Ondanks de nederlaag op eigen terrein was Scholte met ontevre den. „Ik heb een zeer goede partij gespeeld. ïk ben eind vorig sei zoen weer begonnen met tennis. Daarvoor had ik twee jaar niets gedaan. Het liep toen gewoon niet en ik had de balen van het spelle tje. Nu heb ik er weerzin in en ook TSF, Soenda, VLTC en Holy ga ik meedoen." Scholte vond niet dat hij verloor door de enkelkwetsuur die in een dikke ijszak verdween. „Het lag vandaag heel dicht bij elkaar. De overwinning had net zo goed voor mij kunnen zijn. Ik heb wel wat tast van mijn enkel maar dat is niet de reden dat ik verloren heb. Hij maakte net steeds de belang rijkste punten en die liet ik lig gen. Ik richt me dit seizoen op het behaien van de masters," aldus Scholte. De winnaar was zo vriendelijk zijn opponent direct na afloop een drankje aan te bieden. „Ik denk toch dat ik geholpen ben door de blessure van mijn tegenstander. Uiteraard ben ik blij met mijn overwinning. Ik maak me nor maal niet zo druk op de baan maar de umpire was een drama. Hij deed dingen waarvan ik me af vraag of het wel mag. Voortdu rend. zelfs tijdens de rally wees hij me erop dat ik voetfouten maakte. Nou, iedereen in de B- klasse maakt voetfouten dus dat was overdreven." Ed Tcttelaar, organisator van het toernooi, was in zijn nopjes met de vlekkeloze finaledag. „Deze week hebben we wat regen gehad waardoor we in de hal moesten spelen. Dat was jammer want die hal is niet van ons en moet ge huurd worden. We hebben dit jaar voor het eerst een Bl-toernooi voor mannen maar helaas was de inschrijving teleurstellend. Waar schijnlijk komt dat toch omdat wij weigeren startgelden te betalen en dat doen anderen wel. Toch hebben we weer goed tennis ge zien. met name bij de jeugd lopen een paar hele grote talenten rond." Tettelaar doelde daarbij op de be kende namen die ook vorig jaar hun neus aan het venster drukten van het tenniscircuit. De speel sters en spelers zijn inmiddels een jaar ouder en blijkbaar ook vooruitgaan. Zo stond Pauline Wong weer knap te spelen en Kel ly van Rooyen (Holy) kreeg geen voet aan de grond (6-2,6-2) in de Cl-klasse voor vrouwen. Ook TS N'er Jasper Schuurman, dit jaar voor het eerst in de Cl klasse, is in vorm. Voor eigen publiek greep hij de zege tegen Tjarco Bras van Yellow Smash (6-2,6-3). Tom Hev- boer uit Hoek van Holland is met zijn 14 jaar een talent. Net als vori ge week bij Aeolus pakte hij ook bij TSN de winst. Ditmaal moest Martijn van der Waal van Holy zich gewonnen geven. Tenslotte vermaakte iedereen zich weer bij de bescheiden Ly Huoung Ding van Halfweg uit Spykenisse. In middels opgeklommen tot de B2 klasse versloeg ze Brigita Galzina met 6-2,6-4. sus gewoonweg niet toe." doelt Ham op de beperkte speelruimte die beschikbaar is en overbespe- ling van de velden. De DSR was in de wandelgangen wel ter ore gekomen dat ODC en Ursus plannen smeedden om te gaan samenwonen, maar officieel wist directeur Van Vugt van niets. Het feit dat woensdag al de mate riaalcontainer en trainingsdoel tjes van Ursus waren overge bracht naar Kethel. deed de deur dicht. En niet zo zachtjes ook! Van Vugt, die vandaag een gesprek voert met de voorzitters Antonis sen en Van Ravenzwaai, voerde overleg met sportwethouder Luub Hafkamp en na ampel beraad kre gen ODC en Ursus te verstaan dat de verhuizing subiet moest wor den stilgelegd. „De snelheid van handelen is prachtig," klinkt Van Vugt cy nisch, „maar er worden wel be paalde normen overschreden. Uil het feit dat WK officieel van niets weet, g<;eft aan dat de samenwer king tussen WK en ODC niet op- Begin vorige timaal is, anders informeer je toch week prijkten je buurman? Het derde veld in op het toe- Kethel ligt er wegens een renova- gangshek van tie tot 1 november uit en dan is Harga nog het nog maar de vraag of het volle- twee 'naam- dig kan worden bespeeld. Mede borden'. Het daardoor zijn er dus nogal wat linker, dat van vragen over de inwoning waarop Ursus, Isfn- nog antwoorden moeten volgen, middels ver- Nee, op z'n zachtst gezegd is dit wijderd nu de een vreemde zaak. De hele proce- club HBSS dure komt op mij uiterst merk- heeft veria- waardig over." ten. Of de ver- Ursus zou nog wel eens flink in de huizing door problemen kunnen komen als de gaat, is voor verhuizing definitief wordt afge- lopig nog de blazen en die kans zit er in. Terug vraag Foto Peter naar Harga? Daar zijn alle recla- Moikenboer meborden en eigendommen al weggehaald. Misschien dat het clubhuis van SMC (Thuriede), waar momenteel gebruik van wordt gemaakt door een honden- sportvereniging, iets is. Maar ook in dat geval bepaalt de gemeente wie daar zijn domicile mag heb ben. Door Sander Sonnemans SchiedamMet een overtuigen de overwinning op regerend landskampioen Excelsior'20 hebben de cricketers van VOC zich steviger in het linkerrijtje van de hoofdklasse genesteld waarmee ze zich ook gelijk heb ben geschaard onder de ploegen die om de landstitel gaan strij den. De Rotterdammers, die de openingswedstrijd van het sei zoen ook al te sterk waren voor Excelsior'20, eindigden in Schiedam op een totaal van 221 runs en maakten vervolgens korte metten met de gastheren 159 aU out in 49 overs). Het was het weekeinde van de opvallende uitslagen. Koploper VRA ging zeer verrassend on deruit tegen hekkensluiter VCC en Quick Haag veegde nummer vier HBS van de mat. Minder verbazingwekkend was de over winning van HCC (derde plaats) op Hermes DVS dat na het ver trek van Roger Bradley (HBS) zeer wisselvallig speelt Het Haagse HCC en VRA delen nu de koppositie {beiden 8-12), Ex celsior'20 zakt naar de derde stek en VOC (9-10) streefde HBS (7-9}voorbij. VOC begon met een ietwat trage opening, want Rob Vos (27; ge vangen Carl Sehewe) en Tony Barca (7; gevangen Stewart Wiï- liss) kwamen niet tot opvallende prestaties. En hoewel Davey Bakker (33), eveneens gevangen (aan de boundary) door Carl Schewe en Klaas-Jan van Noort- wijk (33; LBW op bowlen van spinner Eric Dulfer) stevig in de dubbele cijfers kwamen, leken de Rotterdammers met een tus senstand van 120 voor 4 in 31 overs nog een zware dobber aan Excelsior'20 te krijgen. Dankzij Eldert 'Spicie' Frank <22; run out door schitterende fielöingaetie van wicketkeeper Marcel Sehe we) en Rob de Wïdt (43; gevan gen Peter Lussenburg) werd er cïmcï cuSïiüg cci't aCCtpiaütri Oil verdedigbaar totaal op het elec- tronische scorebord geslagen. Meest opvallende bowler was Luuk van Troost (3/27/6) en ook Erik Dulfer (2/29/11) en Erik Gouka (2/53/11) pikten hun wic kets weer mee, In de Rotterdamse gelederen ontpopte Ben Goedegebuurzich tot de grootste plaaggeest voor Excelsior'20. Hij nam in 9 overs maar liefst 4 wickets ten koste 23 runs. Zijn eerste slachtoffer was Jacob-Jan Esmeyer (6: ge vangen Steven van Dijk), die als batsman nummer twee aan het werk moest omdat Cafi Schewe zich eerder in. de wedstrijd by een vangpoging aan de hand blesseerde. Schewe (7; stumped René Schoonheim op bowlerij Peter Mclntyre) kwam pas veel later aan bod, maar toen viel er al niets meer te redden, Erik Gouka (18; LBW op Mclntyre), Stewart Wiitiss (29; gevangen Tony Barca), Dennis Gouka (8; caught and bowled Goedegt- buur) en de dit keer tegenvallen de Luuk van Troost (3; het derde slachtoffer van Goedegebuur) hadden toen al hun beurt gehad. Alle hoop was toen nog geves tigd op Marcel Schewe. Hij ram melde er weer ouderwets op los, maar hem werd een halt toege roepen door Rob Vos die hem aan de boundary inrekende. Met een stand van 124 voor 6 (38ste over) was ervoor de Schie- damse gastheren geen eer meer te behalen. Emile Smits, zou ge zien zijn talenten misschien nog wel wat uit kunnen richten, maar ook hij was geen lang le ven beschoren. Met slechts 7 runs in de boeken verdween hij achter de palen in de grijpgrage handen van 'good old' René Schoomheim. Verantwoordelij ke bowler was balgoochelaar Pe ter Mclntiyre, met 3 voor 42 ih II weer aardig op dreef. De winst, wist ook VOC, was daarna nog slechts een kwestie van tijd en hoewel Excelsior-captain cap tain Eric Dulfer (13 not out) dap per tegenstribbelde werd de staart zonder problemen opge rold. Komend weekeinde staat voor de cricketers een 'dubbel' op het piugramma om tie vorige week verregende duels in te halen. Vooral de top van de hoofdklas se kent een aantal interessante wedstrijden. Excelsior'20 krijgt VRA en HCC op bezoek, VOC ontvangt HCC en VCC. Groningen De Schiedamse zwemmer Juijen En gelsman heeft tijdens het NK voor lichamelijk ge handicapten twee wereldrecords op zijn naam ge bracht. Hij veroverde goud op de 100 meter vrije slag (75,7) en de 100 meter vlinderslag (1.03,7). Door die prestaties stelde de 23-jarige zwemmer deel name aan het WK, dat in oktober in Nieuw Zeeland wordt gehouden, veilig. Engelsman werd de twee voorgaande jaren genomineerd voor de sportprijs van Schiedam. De eerste keer was dat vanwege zijn goede resultaten tijdens de Paralympics in Atlanta, de twee maal vanwege zijn goede optreden in het EK Vlaardingen - De peptalk van Holy-coach John van Westrenen had gistermiddag voorafgaand aan dê wedstrijd tegen The Hawks, wierp duidelijk vruch ten af. Hij verwachtte van zijn spelers dat alle neuzen weer in de goede richting zouden staan. Het weder zijdse vertrouwen werd niet geschonden; Vlaardin gen Holy speelde zelfverzekerd en won met 64. Die Vlaardingse zege leek overigens in de negende en laatste slagbeurt van The Hawks nog even in ge vaar te komen, toen de Dordtse slagploeg in een of fensief de honken aardig vol kreeg en dankbaar pro fiteerde van een onachtzaamheid in het Vlaardingse buitenveld. Daar liet, met twee Dordtse honken be zet, een Vlaardinger een diep geslagen bal uit zijn handen vallen en kon The Hawks tot 64 terugko men. „Onder die druk is dan Danny Rossoni een uit stekende weiper en helpt hij de ploeg uit de proble men," vond John van Westrenen. Heel koelbloedig schakelde Rossoni vervolgens met twee keèr drie slag de Dordtse aanval uit. Daarvoor, in de tweede en derde inning, had Holy al en duidelijke basis gelegd voor de zege met acht honkslagen. Overigens imponeerde Holy aanvallend met 18 honkslagen en defensief met 13 keer drie slag van pitcher Danny Rossoninnv Schiedam - De dubbele zege zaterdag van Schiedam op Zuid vogels (2-0 en 4-0) heeft de toekomstverwach tingen - een plaats in de play offs aan het einde van de competitie - voor de Schiedamse softbalsters vei liggesteld. De ploeg uit Huizen vormde in feitede be langrijkste concurrent voor die belangrijke vierde plaats, de tweede seizoensconfrontalie leverde nu we! (na de puntendeling destijds in 't Gooi) een dui delijk Schiedamse overwicht op. Ook al stonden beide wedstrijden onder Schiedamse leiding - Zuidvogels zou na afloop niet protesteren te gen dubieuze beslissingen - omdat de bond voor bei de duels geen scheidsrechters had aangewezen. In de eerste wedstrijd stelden GyseUe Korpel (na een eigen drie honkslag in de tweede inning, binnenge- slagen door Chantal Hartman) en Pauline van Leeu wen de winst veilig. In het tweede düel was de over macht van Schiedam wat duidelijker. In de derde siagbeurt opende Mjjke Debets de score. Overtui gend viel de ploeg van coaJi Leo Buiteman vervol gens in de volgende slagbeurt aan toen Pauline van Leeuwen, Chantal Hartman en Inge Dikkeboom de eindstand op 4-0 bepaalden. Schiedam - De angst om te verliezen, ook als er lang een duidelijke achterstand op het scorebord staat, hebben de honkballers van Schiedam al lang geleden verleerd. Dat bewees Schiedam gistermiddag maar weer eens tegen Ducks, dat met 74 verslagen werd, maar lange tijd in de roes van een sluimerende 2ege leek te spelen. Halverwege de vijfde inning, toen Ducks de voort sprong op 0-3 had gebracht, leefde in het Boxtelse kamp nog duidelijk de overtuiging dat Schiedam-te kloppen was. Maar één Schiedamse slagbeurt verder was er van al die Brabantse overtuiging niets over en leidde Schiedam met 3-5. In die gelijkmakende vijf de slagbeurt kwam de complete slagploeg in het slag- perk en scoorden Leslie Gerkema, Michel Vervloet, Robert Meijers, David Gerkema en Andy Kooiman. Al in de volgende inning stelde Schiedam via scores van (alweer) Leslie Gerkema en Michel Vervloei de zege op Bijdorp veilig. „Een regelmatige, gecontro leerde zege," stelde coach Ton Ebben vast. Den Haag De cricketers van hoofdklasser Hermes DVS zijn. er gisteren in Den Haag niet in geslaagd HCC een poets te bakken. De Hagenaars maken een sterk seizoen door en bewezen benadrukten dat met de overtuigende winst waardoor ze nu de koppositie delen met VRA, dat verrasend onderuit ging tegen VCC (HCC: 188/9, Hermes DVS 107 all out). J//, Hans Peter van Arkel was namens HCC het best.op dreef; hij liet voordat Phil Keukelaar (3/19/9) zyn wic kets opeiste, 94 runs van zyn 'plank' komen. Daarna kwam alleen nog Derk Rijkens (23) tot een aardige productie. Ook Robin ter Plegt (3/36/11kwam met de bal goed voor de dag en pakte de wickets van Blaise, Sleyfers en Kern. Openinsbatsman Gavin McRae (0) was al op de tweede bal (Chris Pringle) vertrokken en nadat ook Maarten de Wit (19), Jasper Beijer (14), Nick Statham (24) en Lou Borrani (26) van het strijd toneel waren verdwenen, was de wedstrijd gespeeld. Ter Plegt en Van Giezen kregen de hatelyke duck achter hun naam in het boek. Eindhoven - VZC'er Renee Snoek kan terugzien op een uiterst geslaagd Nederlands zwemkampioen- scbap in Eindhoven. Zowel op de 200,400 en 800 me ter vrije slag werd de Vlaardingse jeugdkampioen van Nederland. Op de '200 vrij' realiseerde zij een tijd van 20.07,45 en op de 400 meter 4.29.05. In de A-finale van de 200 me ter vrije slag zette Snoek de vijfde tijd neer in 2.08.80, In de A-finale op de '400 vrij' was Renee Snoek nog succesvoller en kwam tot zilver in 427.66 minuten. Met .haar tijd op de 800 meter in 9.07.57 bezette zij de tweede plaats bij de senioren. Kampioen van Neder land werd Kirsten Vlieghuis in 8.57.15 minuten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3