16 Suit Eindelijk gerechtigheid voor F.B. Hotz Expo's met echte geluiden en voor diepe gedachten Protest Kombrink tegen fotocentrum Amsterdam Prins Pils maakt een wipje Marco Borsato lanceert single met radiostunt Alle demonen weg E F I f* 41 §J E -Veiling Pulchri brengt 2,2 miljoen op Prince komt naar Nederland Bobby Brown gearresteerd Malaga nu Picasso-stad Rotterdams Dagblad Dinsdag 23 juni 1998 Door Jan-Hendrik Bakker Rotterdam Nog net op tijd heeft F. B. Hotz, de schrijver van een klein maar compact oeuvre, de P.C. Hooft-prijs gekregen. Het heeft er zelfs alle schijn van dat de toekenning een soort inhaalmanoeuvre is om goed te maken wat anderen verzuimd hebben. De 76-jarige Hotz is namelijk praktisch uitgeschre ven en maar sporadisch bekroond. Afgelopen jaar verscheen zijn verzameld werk, een kleine veertienhonderd bladzijden in totaal. „Misschien komt er nog iets," liet hij bij die gelegen heid weten. „Maar als dat niet zo is, is het niet erg. Misschien is alles gezegd. Je moetje niet herhalen. Net als een muzikant moet een schrijver op een zeker moment van ophouden we ten." En Frits (Bernard) Hotz kan het weten. Hij is zelf ooit musicus ge weest, hij speelde in het naoorlog se Den Haag en omstreken trom bone. Over die chaotische muzi kantenjaren gaat zijn novelle 'Proefspel', verschenen in de ge lijknamige bundel. Pas toen hy over de helft van zijn leven was, ruilde Hotz het muzikantenbe- staan in voor het schrijverschap. Hotz verraste in de jaren zeven tig heel literair Nederland met zijn debuut De schrijver stelde zich zeer schuw op. Hij ging schuil achter een donkere bril en liet zich niet of nauwelijks intervie wen. Foto's van hem waren maar zeer spaarzaam in omloop. Hotz' debuut droeg de intrigerende titel 'Dood weermiddel'. Het was een volstrekt nieuw geluid in een wat saaie tijd, waarin de lezer ver- «veeld werd met een melig realis me. Hotz' verhalen stonden ook in de naturalistische traditie, maar melig... integendeel. Hij schreef scènes uit de geschiedenis, vaak gezien door ogen van wat zonder linge lieden, alsof het om versla gen van ooggetuigen ging. Het technisch gedetailleerde, ma- gisch-realistische verhaal 'De tramrace' uit zijn eerste boek had eerder al in het blad 'Maatstaf ge staan en was Hotz1 roem vooruit gesneld. Het titelverhaal van 'Dood weer middel' ging over een chagrijnig beheerder van een geheel overbo dig geraakt militair weermiddel uit de Franse tijd. Deze man zit niet alleen in zijn weermiddel op gesloten, maar ook in een bar slecht huwelijk, even dood als het wapen dat by verondersteld wordt te beheren. Met deze twee verhalen zette Hotz de toon van zijn latere werk: de absurde wer kelijkheid en de strijd tussen de seksen. Dat F.B. Hotz nu alsnog (in okto ber) de hoogste onderscheiding krijgt voor zijn hele werk, is zoals gezegd ook een inhaalmanoeuvre. Hij heeft nooit de Huygensprijs gekregen, een oeuvreprijs van de Haagse Jan Campert-stichting die meestal vooraf gaat aan een be kroning met de P.C. Hooft-prijs. Wel de Bordewijk-prijs voor zijn tweede verhalen bundel 'Ernst vuurwerk', maar dat was een on derscheiding voor een roman. Toen vorig jaar zyn Verzameld Werk verscheen, toch min of meer een grafzerk op een nog levend auteur, kon dat ook al niet meetel len voor de vele commerciële prij zen die er tegenwoordig zijn. Dat zijn immers allemaal prijzen voor één bepaalde titel. De P.C. Hooft-jury heeft de laatste gelegenheid die zich voordeed nu aangegrepen. Gelukkig, want Hotz heeft het verdiend. Een man die zo mooi kan schrijven, zo wrang-melancholiek en tegelijk humoristisch, heeft het verdiend. Waarom Hotz in vroegere tijden door jury's steeds werd overgesla gen heeft vermoedelijk te maken met het weinig spectaculaire ka rakter van zijn werk. Het is oer- Kollands in die zin dat er in de tra ditie van Elsschot, Emants en Van Oudshoorn een degelijk verhaal wordt verleid in een uiterst econo mische stijl, waarin elk woord op zijn plaats valt. De helden zijn voornamelijk anti-helden er de sfeer is vaak wurgend. Zijn publi citeitsschuwe persoonlijkheid zal de rest hebben gedaan. Zoals bij wel meer realisten het geval is, is ook Hotz eigenlijk een romanti cus. De personages die hij be schrijft zijn aandoenlijk in hun stugheid. Zelfs de meesi onsma kelijke en onsympathieke oude mannen hebben nog iets, zoals bijvoorbeeld de regelmatig terug kerende Thomas. Tot grote emo ties komt het echter nooit, want daar is Hotz de auteur niet naar. Het blijft bij een voortdurend zeu ren en schuren van het besef dat al die mensen waarover Hotz schrijft liever ergens anders, in een ander tijd, op een andere plaats en vooral onder een ander gesternte geboren hadden willen zyn. Dat geldt ook voor de meer autobiografische verhalen, die Hotz gaande zijn schrijverschap ging publiceren. Tot een van de mooiste in dat genre behoort Toonkunst' uit de bundel 'Duis tere jaren'. Hotz schreef in totaal vijf verhalenbundels: behalve de reeds genoemde ook nog 'Eb en vloed' en daarnaast de roman 'De vertekening1 en het verhaal 'De voetnoot'. In zijn verzameld werk zyn ook enkele ongepubliceerde verhalen en beschouwingen opge nomen, Dat verzameld werk ver scheen eind vorig jaar als 'F.B. Hotz: Het werk' bij uitgeverij De Arbeiderspers. F.B. Hotz: 'Net als een muzikant moet een schrijver op een gege ven moment van ophouden weten.' Foto Archief Rotterdam! Dagblad Den Haag De omstreden veiling.van de schilderijen van het Haags schilderkundig genootschap Pulchri heeft gis- teravond maar liefst 2£-mil joen gulden opgebracht Dat is aanzienlek meer dan de vijf tot acht ton waarop het vei linghuis Glerum 'en -Pulchri ha dden gerekend.J - jiet bestuur van Pulchri, dat hètgeld nodighëeft'vodr ach terstallig onderhoud, dacht aanvankelijk aan een maxi male opbrengst van acht ton. Woordvoerder ,D. Stapel stet- tiag alfifnllwlwee m§oen x' Sommige werken brachten twee tot drie keer de richtprijs op. Jonge vrouw met hoed, een olieverf van L. Israels, ver wisselde maandag voor 220.000 gulden van eigenaar. De geschatte opbrengst was 80.000 gulden. Woordvoerder R. Mulders van Glerum heeft wél een verkla ringvoor de onverwacht hoge ^opbrengst' ,3ij dit soort vei- ^lingen komt toch een emotio nele meerwaarde los, die je ?'nooit van tevoren kunt bere kenen. Bovendien hebben de- "„ze schilderijen altijd in Pul chri gehangen. Er is niet mee gesold. De mensen hebben dus J00 procent garantie dat de doeken rechtstreeks uit het atelier van de schilder ko men. En tenslotte is Pulchri natuurlijk een begrip." Dank 2ii schenkingen zullen twaalf of dertien doeken toch in het bezat van het genoot schap blijven. Leden van Pul chri hebben tot maandagoch tend geprobeerd de veiling te gen te houden omdat ze het doodzonde vinden dat de door de jaren heen opgebouwde collectie versnipperd raakt. Ze verloren maandagochtend het tweede kort geding tegen de veiling voor de president van de rechtbank in Den Hilversum - The Artist, beter be kend als Prince of TAFKAP (The Artist Formerly Known As Prince) geeft eind augustus, begin sep tember met zyn band The New Power Generation een aantal con certen in Nederland. Bijzonderhe den kan platenmaatschappij BMG nog niet geven. Op nieuwe muziek hoeven de fans zo lang niet te wachten: ko mend weekeinde komt het nieu we album van The Artist uit. Zoals gebruikelijk bij de onnavolgbare popartiest gaa t de release gepaard met dikke mistwolken, BMG kan slechts melden dat de titel 'New Power Soul' is en dat 'er geruch ten gaan' dat Cbaka Khan, Larry Graham en Doug E. Fresh aan de plaat hebben meegewerkt. d<m Door Dolf Welling Beeldende kunst nemen we in via het oog. Andere zintuigen kregen vroeger eventueel hun deel op een virtuele manier. Op een mid deleeuws schilderij met de herrij zenis van Lazarus houden om standers hun neus dicht. Ze kij ken onbewogen toe wanneer een heilige levend gevild wordt, maar wij krijgen er een ongemakkelijk gevoelvan. Wie van vis of kaas houdt, kan van sommige zeventiende eeuwse stillevens smullen. De 'Schreeuw3 van Munch gaat in een stille zaal door merg en been. René Daniêls liet op een schilderij uit 1977 een grammofoonplaat zo draaien dat we er nu nog draaierig van wor den. Met nieuwe middelen kun nen we op het beeldscherm zelfs in niet bestaande gebouwen van ruimte naar ruimte lopen. Een gesuggereerde beweging zo als de grammofoonplaat van Da- niëls geeft een heel andere vol doening dan een werkelijke. Vir tueel geluid heeft geen fysieke in vloed, maar laat de geest meer be wegingsvrijheid dan harde klan ken. Toch doen sommige beelden de kunstenaars het met echte be weging en reëel geluid. Wat vroe ger in speeldozen met figuren ge bruikelijk was, komt vandaag dik wijls voor in nieuwe kunst Zo is in Witte de With een tentoon stelling ingericht die Voices' heet. Ze is blijkens de toelichting 'een aanzet om het gebruik van de stem als metafoor en materiaal in de hedendaagse kunst te onder zoeken.'Het 'onderzoek' - een term die als het over nieuwe kunst gaat vaak nogal losjes wordt gebruikt - richt zich niet op wat vanouds in de concertzaal en op de planken wordt geboden. Maar het blijkt ook niet om visue le kunst met wat extra's te gaan. Voor wie gehoorgestoord is, valt Inge van Haastert: 'Bon Flight' 1998. Foto De Illusie er weinig te beleven. Op de boven ste verdieping geven twee paren sterk vergrote foto's wel wat te be kijken, De toelichting spreekt van 'een gespannen kijkende man en vrouw, zo uitgekaderd en gecom bineerd dat door de gebarende handen en de gezichtsuitdrukkin gen een 'off screen'- stem gesug gereerd wordt'. Dat is wat in de beeldende kunst al eeuwenlang voorkomt. We zeggen het alleen wat alledaagser. Boxenbosjes Een verdieping lager treft men door Moniek Toebosch gegroe peerde geluidsboxen aan. De meeste zyn zwarte dozen als strakke sokkels van verschillende hoogte, maar er staan ook enkele ouderwetse luidsprekers. Om er iets mee aan te vangen heb ik ze geteld. Ik kwam tot 96, maar vol gens de toelichting zijn het er 100. Wanneer men in de buurt komt, gaan ze jammerlijk'.- geluiden af geven. Zo zijn we in het dagelijks leven ook blootgesteld aan dikwijls on aangename klanken die geen boodschap aan ons hebben. Dat wekt in de installatie van Toe bosch een gevoel van intense een zaamheid. Een stem die steeds herhaalt 'Hey Joe' komt uit een zaal boven. Kristin Oppenheim laat daar, door twee zoeklichten, verspingende blauwe ovalen op de vloer schijnen. Er verschijnt niet, zoals op de planken, een figuur in de licht bundel. Er is een redelijke kans dat men alleen is in de aangren zende zaal. Dan ervaart men een duidelijk hoorbare maar onzicht bare aanwezigheid. Het is of ie mand om u heen loopt, De samen stellers van dit 'geluidsland schap', Janet Cardiff en George Bures Miller, lieten zich blijkens de toelichting inspireren door nachtelijke orgieën van een Fran se koningin. Daar missen we het beeld wel. Aan een tafel zittend kan men proberen, via een hoofdtelefoon te luisteren naar citaten van Mimmo Rotella, Bruce Nauman en 21 an dere kunstenaars. Ik had graag wat van de voordracht door Kurt Schwitters van zijn 'Ursonate' ge hoord, maar op welke knop ik ook drukte, steeds bleef de futurist Marinetti zijn enthousiasme over een bombardement in mijn oren gieten. Toegegeven, het bedienen van zulke apparatuur gaat me niet altijd gemakkelijk af. 'Voices* is samengesteld door de Ameri kaanse kunstcriticus Christopher Phillips en omvat werk van 9 ex posanten. Blijkens een foldertje heeft hij zijn bedoelingen uitge legd in een ter plaatse verkrijg baar boek. Hunkeringen Op één na zyn de kopjes die Tan- neke Barendrccht op een paneel heeft vergaard gelaatloos, *Wie ben je?' heet dit werk met foto's, aquarel en potlood dat in de gale rie De Illusie hangt. Ook de figuur die zich in halve gestalte voor een gesloten huis bevindt heeft meer contour dan gelaat. Voor een gesloten deur' heet dit keramische groepje.Tanneke en haar mede-exposante Inge van Haastert verbeelden ideeën en verlangens. 'En niet werden' heet een aquarel met twee liggende fi guren in een groen dat in geel lijkt te vervagen. Het meisje 'Lin da' is iets steviger aanwezig dan de figuren bij Marlène Dumas, maar ook hier is het in wezen on vatbare van de medemens weer gegeven. Inge geeft met vegeta ties en vogeltjes een verlangen naar vrijheid weer Ze houdt ook van woordspelin gen. Vandaar de titelLundia bo tanica' van een houten rek, een boom en bladeren, of'Santa Seve- ria', een titel die de sanseveria op roept. Bij alle diepzinnigheid heeft bet werk van beide kunste naressen een aangename on- zwaarwichtigheid. Voices. Witte de With(straat 50). Do t/m zo 11-18 fm 23 aug, Tan- neke en Inge. De Illusie. Do t/m zo 13-17 t/m 5 juli. Rotterdam/Amsterdam Het nieu we Nederlands Centrum voor Fo tografie komt in Amsterdam. Het bestuur van het Prins Bemhard Fonds stelt wel twee belangrijke voorwaarden. Overheid, bedrijfs leven en donateurs moeten er geld in steken en de verschillende foto-instellingen moeten er in op willen gaan. Juist die twee voor waarden stemmen de Rotterdam se cultuurwethouder Hans Kom brink nog niet al te somber. Hy is verontwaardigd en tekent protest aan, maar betwijfelt of de bestu ren van het Nederlands Foto In stituut en van het Nederlands Fo to Archief, beide nu gevestigd in Rotterdam, naar Amsterdam zul len willen. „Het ministerie van OCW, met Rotterdam als subsi diegever voor beide instellingen, heeft bovendien steeds te kennen gegeven daar tegen te zijn." Kombrink is verontwaardigd, 'omdat wel de bereidheid van de Rotterdamse instellingen ge vraagd wordt maar geen enkel contact met ons is gelegd. Een verzoek van ons om een gesprek is genegeerd'. Vestiging van beide instituten in Rotterdam was des tijds een bewuste keu2e van toen- mali g cultuurminister Elco Brink man. Hij wilde er de spreiding van de kunst over het land mee bevorderen in plaats van de keuze 'automatisch' op fotostad Amster dam te laten vallen. Voorzitter Brinkman is nu lid van het be stuur van Bemhard Fonds, dat gisteren alsnog koos voor Amster dam. Amsterdams burgemeester Patijn is voorzitter van het Bern- hard Fonds. Hij zei gisteravond onmiddellijk dat de voorkeur van het fonds niets te maken neen met de werkkring van de voorzit ter er van. Het Prins Bemhard Fonds kreeg vorig jaar 22 miljoen gulden uit de erfenis van de vroegere Rotter damse hoogleraar H.W. Werthei- mer, zelf een verwoed amateurfo- tograaf en verzamelaar. Werthei- mer, die vorig jaar op 83-jarige leeftijd overleed, schonk zijn ver mogen op voorwaarde dat het geld wordt gebruikt voor de bevorde ring van de Nederlandse fotogra fie en de oprichting of instand houding van een Nederlands fo tomuseum waarin de professione le en amateuristische beoefening van de fotografie tot zijn recht komt. Volgens Kombrink zijn veel meer financiële middelen nodig dan al leen die van het Wertheimerle-" gaat. Het besluit van het Bem hard Fonds duidt daar ook op, door de speculatie op de bereid heid van de subsidiegevers van de nu in Rotterdam gehuisveste in stellingen. Kombrink kan zich nauwelijks voorstellen dat de ge meente Rotterdam en het minis terie van OCW, de grootste subsi diegevers, hun medewerking zul len geven. „De race is nog niet ge lopen. Rotterdam zal in ieder ge val protesteren, het laatste woord is nog niet gezegd." Het Rins Bemhard Fonds gaf het Instituut Collectie Nederland (ICN) de opdracht na te gaan hoe de wens van Wertheimer kon wor den verwezenlijkt. Het fonds heeft de aanbevelingen van ICN (aangepast na overleg met de be- roepstak) in grote lijnen overge nomen. Dat betekent dat de mil joenen van Wertheimer niet wor den verdeeld over een aantal ste den en instellingen, maar ten goe de komen aan het nieuwe cen trum in Amsterdam. Toegankelijk Het bestuur van het fonds wil dat het nieuwe centrum zich gaat toe leggen op het exposeren en verza melen van fotografie, het stimule ren van onderzoek en het verza melen en toegankelijk maken van informatie over het vakgebied. Verder moet het centrum festi vals, cursussen, publicaties, wed strijden en opdrachten organise ren. Het Prins Bemhard Fonds wil dat verschillende overheden, bedrijven en donateurs met geld voor de bouw van een nieuw foto centrum over de brug komen. Het bestuur wil de erfenis zelf zoveel mogelijk intact laten. De opbreng sten ervan wil het fonds gebrui ken voor de exploitatie en projec ten in dat nieuwe centrum. Het bestuur wil eerst de positie van de fotografie versterken en tezijner- tijd samenwerken met andere dis ciplines, zoals film en nieuwe me dia. Dit laatste is een verwijzing naar de plannen van de in Rotter dam gevestigde foto-instellingen voor een fusie met het (Amster damse) Filmmuseum en het (Rot terdamse) nieuwe media-instituut V2. De Amsterdamse cultuurwethou der J, van der Giessen reageerde gisteravond opgetogen. „Dit is een goede dag voor de fotografie en voor cultureel Amsterdam. Het besluit van het fonds sluit goed aan op plannen van de Amster damse fotowereld voor het foto- centrum Photo Plaza." De ge meente Amsterdam is in principe bereid geld in het project te ste ken, maar wil eerst de verdere ontwikkeling afwachten. Door Han Geurts Rotterdam Staat daar een kort pedant mannetje met blozende wangen in een indrukwekkend kapiteinspak. Prins Pils is zijn aanstaande al behoorlijk zat en ziet meer levensvreugde in het achtersteven ran zijn grote dikke kamerdienaar. Het genoegen is wederzijds, dus zien we het duo met ijzeren kettinkjes om hun nek als hondjes achter elkaar aan rennen totdat de gedoodverfde kroonprinses weer eens tussen hen in op de bank belandt. Achter de schennen van een ko ningshuis waarvan iedere gelijke nis met bestaande koningshuizen op louter toeval berust, vinden ge beurtenissen plaats waar de hon den geen brood van lusten. Prins Pils is zo bronstig als de stier Her man en zyn taalgebruik klinkt wel beheurlyk aristocratisch maar bestaat in feite uit de goor ste, mensonterende, foute tek sten. Ook zijn aanslaande weet van wanten tijdens staatsbezoe ken aan exotische rijksdelen waar mooie donkere lichamen langs de kade slenteren en nu en dan moet zelfs de koningin-moeder licha melijk tevreden worden gesteld. Zij tuit dan haar mond, haar adem stokt en haar ogen puilen uit de kassen. Vervolgens byt ze haar zoon toe dat hij moet trouwen met die 'imbeciele bekakte katholieke hoekeygleuf. Drank. poep. pies, dope en andere zaken die het lichaam binnen gaan of verlaten vormen de be langrijkste ingrediënten van 'De Kroonprins' van Dolf Ephraim. Hy plakt one-liner na one-liner onder de gordel van het konings huis en neemt zo een vrijwel hon derd procent kans om een mis plaatst nummer neer te zetten. Dat er in geen tijd humor ont staat, ligt met alleen aan de gelij kenis met bestaande personen, maar zeker ook aan het aansteke lijke enthousiasme waarmee het drietal spelers de banaliteiten er doorheen jagen. Het motto 'schudden met de billen is alles wat we willen', wordt moeiteloos waargemaakt. Aan het slot komt er nog een Shakespeariaansecita- tenshow waarin na de moeder moord, de vriendinmoord en de huisknechtmoord ook de prinse lijke zelfmoord ons wordt gegund. Dat klassieke slottoontje geeft toch weer wat extra ironie aan het geheel. Leden van Oranjevereni gingen krijgen korting bij Prins Pils. maar het valt niet uit te slui ten dat ze ook een dikke 25 pro cent minder plezier beleven dan andere toeschouwers. Men zij ge waarschuwd. 'De Kroonprins' van Dolf Ephraïm op de Parade. Gezien: maandagavond. Herhaling: van avond. Hilversum Marco Borsato lan ceert zijn nieuwe single 'De Be stemming' met een Guinness-re cord: het plaatje gaat by zestig ra diozenders tegelijk in première, iets wat nooit eerder gebeurde. Behalve de publieke zenders Ra dio 2 en 3 doen ook commerciële stations als Radio Noordzee. Ra dio 538 en zelfs het op alternatieve pop georiënteerde Kink FM mee aan de stunt, evenals tal van re gionale en lokale omroepen. Don- Now york De Amerikaanse zanger Bobby Brown, echtge noot van Whitney Houston, is wegens aanranding gearres teerd. Dit heeft de Amerikaan se televisiezender CNN giste ren bekendgemaakt Brown werd aangehouden in een hotel in Beverly Hills. Na een kort verblijf in de cel kwam hij op borgtocht vrij. Na dere bijzonderheden over het voorval zijn niet bekendge maakt De zanger is al vaker met justi tie in aanraking geweest. In ja nuari werd hem in Florida een korte gevangenisstraf opge legd, omdat hij dronken achter het stuur had gezeten. In 1995 was hij in dezelfde staat al aan raking met de politie gekomen na een vechtpartij in een nachtclub. derdag aanstaande, klokslag 10.30 uur, moet de simultaanpremière zijn beslag krygen. De single 'De Bestemming' js de voorbode van een gelijknamig al bum. dat op 14 augustus uitkomt. Borsato's laatste cd, 'De Waar heid', bracht begin vorig jaar een run op de platenzaken teweeg. In middels zijn er meer dan 650.000 exemplaren van verkocht. Een woordvoerder van Polydor bevestigt desgevraagd dal de pla tenmaatschappij 'extra goed naar de mediaregels heeft gekeken', Vongjaai strafte het Commissari aat voor de Media de bespelers van Radio 3 met een boete van twee Ion, omdat zij by het promo ten van de Borsato-cd hun boekje te buiten waren gegaan. De Poly- dor-woordvoerder: „In onze pers bericht noemen we bewust niet de namen van stations die meedoen en in de advertentie die nog in de kranten komt zeggen we alleen dat de luisteraars op hun favoriete zender moeten afstemmen." Malaga Het geboortehuis van Pablo Picasso in het Zuid-Spaan se Malaga is sinds gisteren een museum ter herinnering aan .de in 1973 overleden schilder, beeld houwer en keramist Picassb" iag op 25 oktober 1881 op de eerste verdieping van het gebouw het le venslicht Koning Juan Carlos eh konigin Sofia openden er tijdens een werkbezoek aan Malaga drie tentoonstellingen. r C I e t Monster Magnet a I b u 'Powertrip' I a t» I A&M/Polydor duur 60:44 min. Binnen het wereldje van stoere rockers heeft het Amerikaanse Monster Magnet altijd al een aparte plaats ingenomen. Voor iemand die niet ge charmeerd is van opzichtige krachtpatserij in de muziek is Monster Magnet door de jaren heen een acceptabel alternatief gebleken. Want laat daar geen twijfel over bestaan: MM speelt veelal snoeiharde rock, maar paart aan die daadkracht een opvallende dosis inventiviteit. 'Po wertrip' is hun album dat over verschillende vormen van verderf han delt De zucht naar sex, macht, geld komt op deze in gokstad Las Vegas 'geboren' cd in allerlei vormen voorby. En de muziek? Die is weer net zo boeiend als op hun vorige schijven. Veel psychedelica haalt Davp Wyndorf uit riin gitaar, maar onk strakke riffs, surf garage-rock en nietsontziende hard rock horen nog immer bij Monster Magnet. De band lijkt op 'Powertrip' een heel scala aan demo nen te willen uitbannen. De intensiteit en directheid waarmee wordt ge musiceerd ontaardt bij gelijkgestemden vaak in ongeloofwaardige schreeuwpartijen, maar de reinigingsexercitie van Monster Magnet klinkt een vol uur geloofwaardig. Zo reikt de band al beukend en schreeuwend naar een niveau dat bijvoorbeeld een band als Black Sab bath nooit heeft weten te bereiken. JoopBreedveld

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 4