13 3 Miriam Oremans tussen buien door naar tweede ronde Bosnisch geweld in schaaktitelstrijd NK schaken L w Nick Statham denkt voorzichtig aan een buitenlands avontuur Record Mutola niet erkend Koss en Blair onderscheiden Van den Doel: op naar hoogste schaaktitel Mino Raiola in ongelijk gesteld Spaanse renners grijpen de macht in Catalonië Steun van NOC*NSF voor Gerdie Keen Wereldrecordhoudster beëindigt carrière Karin Stein zet streep onder de lange baan Hermes-cricketer in Oranje: 'De wedstrijd tegen Somerset is een waanzinnige ervaring' Honkballers Neptunus weer eens oppermachtig Rotterdam Dagblad Woensdag 24 juni 1998 Monaco De internationale atle- tiekfederaïH' IAAF heeft bet laat ste mdocrwcreidreeord van Maria Mutola {Mozambique) op de 800 meter met er-.end. Nadere bestu dering /an de videobeelden van de race van Mutola, die 22 februa ri in Uévin werd gehouden, waar in het record op 1.56,36 werd ge bracht, wees uit dat ze van haar baan is afgeweken Het wereldrecord blijft nu met 1.56,40 in handen van Christine Wachtel u it Oost-Duitsland. Stockholm De vroegere schaat sers Johann Olav Koss en Bonnie Blair zijn onderscheiden door de Internationale Schaats Unie (ISU) Tijdens het congres in Stock holm is beiden de Jacques-Favart- medaille toegekend. De/e ISU-onderscheiding is in het verleden slechts weinig hard rijders ten deel gevallen. De enige voorgangers van de Noor Koss en Amerikaan Blair zijn Ene Heiden, Karin Kan ia en Tomas Gustafson. Londen De in mei 19 jaar gewor den Ijjnk van den Doel heeft tij dens een internationaal schaak toernooi in Londen zijn tweede grootmeestcrresultaat gehaald. Van den Doel volstond in de acht ste en voorlaatste ronde met een snelle remise tegen de Amerikaan Waitzkin en kwam zo op een to taal van 61/2 uit 8, waarmee hy te vens zeker is van de toernooizege. De Leidenaar haalde vorig jaar in Antwerpen zijn eerste grootmees- terprestatie en heeft nog één zo'n resultaat nodig voorde titel inter nationaal grootmeester. Oen Haag De president van de Haagse heeft spelersmakelaar Mi no Raiola in het kort geding tegen WCS-voorzitter Theo van Segge- len in het ongelijk gesteld. Raiola eiste rectificatie van een in janua ri verschenen artikel in Vrij Ne derland, waarin Van Seggelen uit spraken over hem deed. Ook vroeg hij een schadevergoeding van 15.000 gulden. De president zag geen aanleiding de eisen in te willigen, gezien de vrijheid van meningsuiting en de context waarin Van Seggelen de uitlatingen deed. Ook bevreemd de de president het late tijdstip waarop Raiola het kort geding aanspande, vijf maanden na pu blicatie. Raiola vond dat Van Seg gelen onwaarheden had verteld. Londen Miriam Oremans heeft gisteren op Wimbledon tus sen de buien door de tweede ronde bereikt. Richard Krajicek, John van Lottum en Sjeng Schalken staan op de drempel van de volgende ronde. Jan Siemerink keek in de spelerslounge naar het WK voetbal, hij kwam door de regen niet eens aan de beurt. Martina Hingis zag Italië met 2-1 winnen van Oostenrijk. De titel verdedigster opende traditiege trouw Ladies Day met de partij te gen Lisa Raymond. Op 7-5.2-1 on derbrak de regen het aantrekke lijke duel. Hingis vermaakte zich met de Italiaanse macho's. Ray mond had geen oog voor het voet bal. Zc verbeet zich over de ge miste kansen. De 24-jarige Ameri kaanse was lang op weg naar een sensatie. Na vier jaar leek de titel verdedigster in de eerste ronde weer uitgeschakeld te worden. St effi Graf overkwam dat als laatste, m 1994 tegen Lon McNeil. Ray mond leek die stunt te herhalen. Ze speelde onbevangen, vaneer de van tempo en drong Hingis in de verdediging, Het ontbeerde haar alleen aan kiilersinstinet. Ze creëerde de mooiste kansen, maar beschikte niet over het eindschot. Zes breekpunten liet ze in de eer ste set onbenut. Dat brak haar op. Hingis liet op 5-4 twee setpunten liggen, raakte alsnog m groot ge vaar maar ontsnapte met 7-5. „Dat gaf me het zelfvertrouwen dat ik nodig had," keek Hmgis terug. „Raymond was veruit de zwaarste tegenstander die ik ooit in de eer ste ronde van een Grand Slam te genover me zag." Na de regenpauze van honderd minuten controleerde Hingis het duel. Ze rende naar 5-1, maar Ray mond bleef een bijtertje. Ze brak terug naar 5-3 en pas op het vierde matchpunt sloeg Hingis toe; 6-3. Oremans leverde tegen Wagner in de eerste en tweede set een voor sprong van 2-0 in. In de eerste werd dat fataal; 2-6. „Ik moest wennen aan de hoge stuit," gaf ze aan. „Ik was gewend aan het gras van Rosmalen. Daar bleven de ballen laag." In de tweede set raakte ze met 2-3 achter, maar daarna liep ze door naar 6-3. In de derde set (6-2) kwam ze niet meer in gevaar. „Ik ben blij met deze overwin ning. Zo'n eerste potje is altijd las tig." Oremans had nog een feestje te vieren. Ze werd dinsdag het 88ste lid van de One Million Dol lar Club; de club van profspeel sters die in hun loopbaan meer dan één miljoen dollar aan prij zengeld wonnen. Oremans begon op Wimbledon met 999.951 dollar sinds haar overstap naar de be- roepsrijen in oktober 1989, Brett Steven was voor Kraj icek al- lesbehalve een gemakkelijke te genstander. De als negende ge plaatste Hagenaar leverde op het centre court een puike eerste set af, misschien wel de beste uit zijn loopbaan; 6-3. Hij gaf op eigen op slag géén punt af en sloeg slechts 9 afzwaaiers. Op 3-3 en 5-3 brak hij de opslag van de Nieuw-Zeelan- der, de nummer 42 van de wereld. In de derde game van de tweede set scoorde Steven 2ijn eerste punt op de service van Krajicek. Hij stak de handen triomfaal in de lucht, bang als hij was dat hij vol ledig afgedroogd zou worden. Krajicek kon zijn perfecte spel niet handhaven en er ontwikkel de zich een gelijkopgaande strijd die eindigde in de tiebreak. Die ei gende Krajicek zich op zijn twee de setpunt toe; 9-7. Nog voor het begin van de derde set werd de regen spelbreker. Net als bij Schalken, die voor de twee de keer afbrak tegen de Ameri kaan Gambiii. Maandag stond de Limburger 2-1 in sets (6-7 4-6 7-6) achter, een dag later vertrok hij met een voorsprong van de baan. Hij won de vierde set met 6-4 en nam in de vijfde een break voor sprong; 1-0. Er valt overigens flink wat geld te verdienen aan Richard Krajicek. Voor elke inge zette pond betaalt de Engelse bookmaker er twaalf terug als de Hagenaar de Grand Slam aan de Church Road wint. De 26-jarige Hagenaar, winnaar in 1996, staat als tweede genoteerd. Van Lottum nam tegen Raoux eveneens een voorsprong; 7-6,6-3, 4-6,1-1. Na de eerste set weigerde de Fransman verder te spelen. Hij protesteerde tegen het beleid van de umpire die de netsensoren liet afgaan zonder daarop te reageren. Pas een kwartier later, na inter ventie van de supervisor, pakte hij zijn racket weer op. In de der de set verspeelde Van Lottum een voorsprong van 3-1, Londen. 25 miljoen pilden. Vrouwen, eerste ronde: Oremans (Ned)- Wagner (Dui) 2-66-3 6-2, Hingis (ZWD-Ray- mond (VSD7-5 6-3,Novolna (TsySJ-Kleinova fl'sj) 6-2 6-2, Venus Williams (VSt/7)-Nejedly (Can) 6-3 S-3,Testi-<i(Fra/i4)-Stubbs(Aus)7- 6 6-fl.Tauziat (h. .6Mnoue(Jap)2-66-l 6-3, RuanoPascual (SpaVGlass (Dui) 6-16-7 6-3, Kijimuta (JapJ-Miller (VSt>3-6 6-3 64. Mannen, eerste ronde: Krajicek (Ned/9)- Steven (NZe) 6-3 7-6 afg, Schalken (Ned>- GambiIKVSt) 6-74-6 7-66414) afg, Van Lot tum (Ned)-Raoux' Fra)7-66-34-6 l-l afg.Kie- fer (DuihAlonso (Spa) 6-2 6-2 6-3, Wood- bndge (AusPBlanco (Spa) 6-1 "-2 6-1. Lars- son (Zwe)-Fihppmi (tJru) 7-56-164, Sargsi- an (Arm)-Portas (Spa) 6-0 7-5 6-2, Rafter (Aus/6)-Heuberger(Zwi)6-16-24-66-1.Gros- jean (FraJ-Damm (Tsj) 6-3 7-6 6-3. Door Ed Voortmeijer Rotterdam De Bosnische gast- grootmeesters Ivan Sokolov en Predrag Nikolic maken na drie ronden de dienst uit in het Broek huis Schaaktoernooi om het kam pioenschap van Nederland, Soko- lov won gisteren in 26 zetjes van Dimitri Reinderman en heeft ais enige van de twaalf deelnemers een gave honderd procent-score. Titelverdediger Nikolic volgt zijn landgenoot op een half punt. In een zeidzaam gecompliceerde partij - de mooiste van de dag - verschalkte hij mede-titelkandi daat Loef; van Wely met een kwa liteitsoffer op lange termijn. Het klinkt misschien wat oneer biedig om het zo te zeggen, maar Reinderman fungeerde slechts als een haasje, waarop de feno menale Sokolov zijn vuurloop mocht richten. In een moeilijke variant van het Hollands verraste de Bosniër de held van het laatste Hoogovens-toernooi met dame- uitval naar b3 op de vijfde zet. Reinderman geraakte in een be nauwde stelling en zijn scherpe poging om zich via een kwaliteits- offer te bevrijden leverde - mede onderdruk van de klok - niets op. De zegereeks van Sokolov begint langzamerhand een echte sensa tie te worden. Wit of zwart, het doet er niet toe. Sokolov toont su perklasse in een toernooi, waar aan alle in Nederland wonende topspelers deelnemen. Dat doet aan tovenarij denken. Had hij ge luk gehad, dan zou men zijn score van 3 uit 3 wél kunnen begrijpen. Maar van enig fortuin is tot op he den geen sprake geweest. De grootmeester met de op twee na hoogste ELO-rating - Nikolic en Timman hebben tien schamele puntjes méér: 2635 tegen 2625 - heeft zijn punten eerlijk ver diend. Zijn tegenstanders John van der Wiel, Sipke Ernst en Reinderman kregen geen gele genheid om ernstig tegenstand te bieden. Verbazingwekkend Het is eigenlijk verbazingwek kend dat, ondanks het geringe krachtsverschil bij de schaaktop pers, er dagelijks grootmeesters door hun collega's worden over meesterd. De legendarische doc tor Emanuel Lasker stelde daar over eens de vraag: „Hoe kan een reus een reus verslaan?" Dat kan niet, maar het gebeurt. Elke ron de, elk toernooi. Bij een topevene- ment als dit NK wordt elke dag wel een partij gespeeld, die van groot gewicht zou kunnen zijn bij het opmaken van de eindbalans, Gisteren was dat Nikolie-Van We ly. Werd het oog van de adelaar Loek door een stofje verduisterd of was de vonk van Predrags kun stenaarschap plotseling vernieti gend of scheppend hoog? Feit is dat de op bloed uit zijnde titelver dediger zijn opponent met met een zeer origineel kwaliteitsoffer op de achttiende zet in een ijzeren wurggreep nam;- De met zwart spelende Tilburger kwam niet meer los, ook niet nadat hy z'n 'buit' had teruggegeven-, Gedachtig het spreekwoord de één zyn dood is de ander zijn brood' profiteerde Jan Timman van het Brabantse leed door via een simpele overwinning op de onervaren Sipke Ernst op te klim men naar de derde plaats. De de butant stond reeds na de vijftien de zet volkomen verloren. Het leed van de 19-jarige Fries was overigens niets vergeleken bij wat Friso Nijboer overkwam. Hij was bezig in schitterende stijl Genna Donkere wol ken hebben zich samen gepakt boven de Alt England Club, waar het Wïmledon tennistoer nooi geplaagd wordt door re genval. Door het slechte weer kon Let programma slechts ge deeltelijk worden afge werkt. Foto Pas cal Pavani/EPA Sosonko te verpletteren, maar miste op het kritieke moment een matcombinatie. En dat met nog twintig minuten speeltijd op de klok. Uiteindelijk moest Nijboer zich tevreden stellen met zetten- herhaling. Paul van der Sterren, tenslotte, herstelde zich van zijn zwakke start door een zege op Ka- rel van der Weide, die de gevolgen van een mislukte opening niet te bovenkwam. Party Nikolic(wit). Van Welf (zwart). 1. PR, PfG. 2. c4, c5 3 g3, b6.4. Lg2, Lb7.5 0-0, e0.6 Pc3, Le7.7. d4, cxd4.8, Dxd4, (M>. 9 Lf4, dS 10. Dd2, Dc8.11. Tacl, Td8.12 Tfdl, a6 13. De3, Dc7.14. Lh3, Dc5.15. Pd5, Lxci5. 16. cxd5, Dxe3. 17. Lxe3, Pxd5- 18. Txd5, exd5.19- Lxb6, TfB 20, M. f5.21 Le3, Pd7 22. Tc7, Tad8 23. Pd4, Lf6.24. Pe6, g6. 25. Lg2, d4.26. Lh6. Tfefl. 27, Pxd8, Txd8. 28. Lda+,Kh8.29 H4, Pe5.30. Lg5, Lxg5.31. hxg5, d3.32. exd3, Pxd3.33. a3,Te8.34 Lc4, Peü. 35. Lxa6, h6.36. gxh6, d5.37, a4, d4.38, Tc5, d3.39, Kg2, g5.40. Lb5, Te6.4 J. Td5 ü- 0) Boi Taull De Spaanse renners hebben in de Ronde van Catalonië de macht gegrepen. In de zesde etappe met aankomst op de berg Boi Taull veroverde Abra ham Olano (Banesto) de leiderstrui, voor zijn landge noot Fernando Eseartin. De Colombiaan Heman Bu- enabora (Vitalicio) w*mi de etappe, zijn eerste ritzege van het seizoen. De Brit Chris Boardman ging 's ochtends in Tarrega als leider van start, maar was in de slotklim van 14 ki lometer op de Boi Taull kansloos. Buenahora ging er vandoor met Eseartin, Olano volgde op korte afstand met de Italiaan Franscesco Frattini en de Oostenrij ker Georg Totschnig. Olano had bij de finish als nummer vier vijftien se conden achterstand op Buenahora, maar gaat in het algemeen klassement r ant aan de leiding. Board man kwam pas op zevertien minuten later binnen, Bart Voskamp was in 'Caulonië de eerste Nederlan der op de honderdste plaats, Tristan Hoffman volgde als 102e en Jeroen Blijlevens als I09e, Ook in de alge mene rangschikking bevinden ze zich achterin het veld. Woensdag volgt een etappe over 231 km van Boi Taull naar Ürdino Arcalis, een wintersportplaats in Andorra. In de Ronde van Zwitserland onderscheidde de Ne derlandse Raborenner Erik Dekker zich, In d^ 182 ki lometer lange etappe van Brunpen naar Huttwil ont snapte hij al vroeg met de Zwitser Niki Aebersold en de Italianen Daniële de Paoli en Fabio Roscioli. De groep veroverde een voorsprong van maximaal ze- ven minuten. Toen het peloton ging jagen, maakte Aebersold (Post Swiss) zich twintig kilometer voor de streep los en won hy de etappe. Dekker effende de weg voor zijn ploeggenoot Robbie McEwen. De Australiër klopte het Duitse kanon Erik Zabel in de sprint en werd tweede. Dekker eindigde als 92e, vlak achter Maarten den Bakker (89e). In het algemeen klassement behield de Italiaan Stefano Garzelli (Mercatone Uno) de leiding. Woensdag, op de voorlaatste dag, staat een individuele tijdrit over 29 kilometer op het programma, ZoetermeerTafel tennisster Gerdie Keen krijgt ex tra financiële steun van de sportkoepel NOC*NSF. De speelster uit Randwijk krijgt officieel de status van 'project' voor 1898. Daarmee kan ze zich beter voorbereiden op de Olympische Spelen va» 2900 in Sydney. Keen krijgt onder meer de mogelijkheid deel te ne men aan de nTF-Pro Tour evenementen in dit jaar. Volgende week doet ze al mee aan de US Open in Houston. De nummer één van Nederland en num mer achtrien van Europa, moet op deze grote evene menten goed presteren om van NOC*NSF vervol gens de status 'potentiële deelnemer' te krijgen. SydneyDe Australische wereldrecordhoudster Re becca Brown heeft aangekondigd op 21-jarige leeftijd haar loopbaan te beëindigen. Ze nam haar besluit na dat ze zich niet had weten te plaatsen voor de Com monwealth Games van september in Maleisië. Brown werd een supertalent genoemd toen ze in 1994 als 16-jarig schoolmeisje het wereldrecord 200 meter schoolslag op 2.24,76 bracht. Deze tijd staat nogaityd in de boeken, maar het blijkt tevens het hoogtepunt in de loopbaan van Brown te zijn. In 1996 kwam ze niet in aanmerking voor een plaats in de Australi sche ploeg voor de Olympische Spelen van Atlanta. „Mijn lichaam is veranderd en mijn manier van zwemmen daarom ook," luidt de toelichting van Brown. „Ik ben een compleet andere persoon dan in 1994. Het is welletjes geweest. Het wordt nu tijd voor een baantje en een normaal leven." Vlaardingen - Karin Stein heeft nfvxigpdwnngen haar langebaan- carrière moeten beëindigen. De 26-jarige Vlaardingse zwemster brak tijdens de wintersportvakan tie haar hand en verdraaide later haar knie. Dat had tot gevolg dat zij met een aanzienlijke trainings achterstand te maken kreeg om fit aan de competitie te beginnen. Karin Stein is vijf keer kampioen van Nederland geweest op de twee kilometer schoolslag en was van plan na dit langebaanseizoen definitief te stoppen. De VZC- zwemster hoopt nog wel in het nieuwe seizoen te kunnen water poloën en verder maakt zij deel uit van de zwemcommissie van VZC. Als langebaanzwemster zal zy worden opgevolgd door haar clubgenoten Amanda Elfers en Wendy Meeder. De Schiedamse Joke Ritman neemt komend weekeinde deel aan de kwart triathlon van Helle- voetsluis Eerder deze maand schreef ze in Vlaardingen de afde lingskampioenschappen kwart- triathlon op haar naam en afgelo pen weekeinde won ze in het Lim burgse Arcen de halve triathlon Maaslander Martijn de Lange heeft in het twee sterren A-toer nooi van Alta Amersfoort de finale net niet bereikt Hij won in de eerste ronde van Wim Lenekert en versloeg daarna Dennis van Dijk en Stefan Weeds s In de hal ve finale kon de Maaslander het niet bolwerken tegen Arno Otter man MadyHogenboom heeft op het wapen degen de clubkampi oenschappen van schermvereni- ging Trefpunt Vlaardingen ge wonnen ïögc Schoosdcrwoerd deed dat met de sabel. Door Pim van der Helm Schiedam Jarenlang stond hij als talent te boek. Cricketer Nick Statham toonde al op zeer jonge leeftijd bij het Schiedamse Her mes DVS over heel wat capacitei ten te beschikken. Hij groeide bij de hoofdklasser door tot een vaste waarde, nam na het vertrek van Roger Bradley de captaincy over en mag zich nu ook international noemen. De afgelopen dagen ver toefde hij in Engeland om zich met het Nederlands erieketteam voor te bereiden op de wedstrijd tegen Somerset om de NatWest Trophy die voor vandaag op het programma stond. Met welke verwachtingen is Statham het Kanaal overgesto ken? Is er, in de wetenschap dat het niveau van Somerset een paar treetjes hoger ligt dan dat van Oranje en stadgenoot Excelsior'20 geen spelers levert, eigenlijk wel sprake van een wedstrijd? „In principe," steekt Statham van wal, „hebben zij meer kwaliteit. Ons restte niets anders dan te ho pen op een te lakoniek spelend Somerset. Slechts dan zouden we een klein kansje maken. Cricket kan een stom spelletje zijn. En na tuurlijk zou ik Excelsior-jongens als Erik Gouka en Erik Duffer er graag bij gehad hebben, maar het ontbrak hen aan tijd om te trai nen. Hoe spij tig ook, we zullen het zonder deze jongens moeten stel len. Gezien de kwaliteit van de huidige groep ben ik nietbangdat we een flater slaan in het Engel se." De 23-jarige student bouwkunde verheugde zich daags voor het vertrek enorm op de trip naar het Zuid-westen van Engeland. ,Jk zie het als een waanzinnige erva ring," zei hij afgelopen weekein de, „We moeten proberen in de *3mi.muitfy Nick Statham. „De capaciteiten die je nodig hebt om in het buitenland te slagen, bezit ik." Foto Peter Molkenboer buurt te komen van de driehon derd runs. Als we daarin slagen kan het nog raar lopen," Roger Bradley Bondscoach Emerson Trot man deed naast Statham ook een be roep op Roger Bradley. Saillant détail is dat Bradley jaren deel uitmaakte en zelfs captain was van Hermes' cricket-équipe. Een beladen weerzien? „Weinee," ant woordt de Schiedammer, „ik heb juist uitgekeken naar de ontmoe ting met Roger. We zijn destijds (Bradley komt uit voor HBS; red.) op prettige wijze uiteen gegaan. Dat hij erbij zit vind ik niet meer dan normaal." Trotman, zelf na zijn vertrek bij regerend lands kampioen Excel si nr'20 uitko mend voor het Haarlemse Rood Wit, wilde toewijding zien. Van al le spelers die hij opgeroepen heeft verwachtte hij honderd procent inzet. „Commitment noemt hij dat," vertelt Statham. „Omdat we zo jong zijn kunnen we nog veel Ieren, maar het betekent boven dien dat we mentaal tekort schie ten. Trotman hamert op discipline en geeft ons veel verantwoorde lijkheid op de koop toe. Tussen de oren word je daar sterker van." De jonge Schiedammer die in zijn vrije tijd - in navolging van zijn schilderende moeder - de verf kwast de vrije loop laat. denkt niet dat de huidige selectie te jong is. „Ik vind eerder nog dat enkele ou dere spelers twee jaar geleden al plaats hadden mo ten maken voor het aanstormend talent. Dat die oudere jongens er zo lang in stonden, is mijns inziens dubi eus." De ambities van Statham üggen momenteel bij het Neder lands elftal. „Hoewel ik een bui tenlands avontuur niet vit wil sluiten. De capaciteiten die je no dig hebt om in het buitenland te slagen, bezit ik." Op een eventu eel vertrek naar een andere Ne derlandse hoofdklasser, reageert de nieuwbakken Hermes-aan voerder al net zo zelfverzekerd. Dat is uitgesloten. Daarvoor heb ik het by Hermes DVS te veel naar mijn zin. Veel jongens die van buitenaf komen, ervaren de ofeer in ons team als iets heel ap arts. Dan zou ik toch gek zijn als ik weg zou gaan?" Leegte Het aanvoerderschap bevalt Statham prima. „Er is wel dege lijk een leegte ontstaan op het mo ment dat hij vertrok. Het team dat er nu staat, bevat geen spelers die er met kop en schouders bovenuit steken. Toch geloof ik (tót we een sterk collectief vormen en dat we genoeg kwaliteit hebben waar door we een niet te onderschatten opponent zyn." Ogenschijnlijk is het pais en vree op Harga. Die misvatting helpt de batsman snel uit de wereld: „Als het moet, kunnen we elkaar best flink uitschelden. Op het gebied van concentratie zit dft team nog niet aan haar plafond. Te veel wedstrijden geven we op de val reep uit handen. Dat mag op dit niveau niet gebeuren, temeer daar de oorzaak niet ligt in een ge brek aan talent. We missen zelf- overtuiging op momenten dat het. erom gaat. Dat is iets ongrijpbaars wat moet groeien naarmate je be ter gaat spelen. Het bowlen en het fielden loopt al stukken lekker der. Als we eenzelfde vooruitgang boeken wat batten betreft, eindi gen we hoog in het linkerrijtje." Rotterdam - Oppermachtig waren de honkballers van Tropicana Neptunus gisteravond tegen Minolta Pio niers, de regerend landskampioen. Neptunus won dan ook afgetekend met 94. De Neptunianen braken al in de eerste de beste slag beurt de score open: 3-0 na uitstekend slagwerk van Johnny Balentina, Marcel Kruyt en Percy Isenia. De kersverse winnaar van de Europa Cup 2 bouwde de door Pioniers tot 3-1 teruggebrachte voorsprong in de vijfde inning verder uit tot 7-1. En weer was er een homerun van Percy Isenia, de nummer vijf in de slagvolgorde. Nog wel voorafgegaan door een even verre Map van Marcel Kruyt, zijn twaalfde dit sei zoen. Neptunus bouwde vervolgens de tot 74 ge krompen voorsprong uit tot de eindstand van 94. Adembenemend Retif Sparta/Feyenoord kwam net iets te kort tegen RCH Cementbouw. Veel scheelde het uiteindelijk niet, slechts één schamel puntje kwam de fusieclub te kort (12-13) na een adembenemende inhaalrace die in de laatste slagbeurt vier punten opleverde. Eén te weinig voor de volle winst. Zo heftig drong de thuisploeg op het laatst aan, dat coach Dave Daniels van RCH zich genoodzaakt zag zijn startende werper Tim Keuter na vijf Rotterdam se slagmensen, die stuk voor stuk de honken hadden bereikt, van de heuvel af te halen en zelf te proberen de snel slinkende voorsprong over de eindstreep te brengen. Dat lukte, zij het niet zonder moeite. Met nog twee Rotterdamse lopers op de kuss ns (in de honktillery heet dat dan 'het winnende punt') werd een klap van Marlon Fluonia een gemakkelijke prooi voor de Heemsteedse linksvelder. Einde wedstrijd. Terugredenerend is de douWeheodervan zaterdag de ploeg van coach Rob Hendriks vermoedelijk fataal geworden. Daarin moesten Tony Benningshof en Leo Voogd ieder vijf innings 'aan de bak'. Die inspan ning, zo 'vers' nog, brak de werpers gisteravond op. Boxscore PIONIERS™-010 003 0=4- S-l NEPTUNUS-_J500 042 0=5-14-2 Werpcijfers Minolta Pioniers: Tommy van Limburg (4173 innings) 5 011, Mschicl van Kampen (2 2/3) 213. Trs-leasa Xctusss: Thijs Bakker (7) 9-1-6. Homeruns Neptunes: Percy Isenia (le in ning, 1 en 5e inning, solo), Marcel Kruyt(5e inning,1Winnaar. Bakker. Verliezen Van Limburg, RCH4 0 o 3 01 14 0=13-18-5 SPARTA 11 1 300 02 4=12-174 RCH Cementbouw: Tim Keuter (8 - 5 man) 8-5-165, Dave Daniels (1) 1-0-1-0- Sparta/Feyenoord: Tony Benningshof (4) 1-1-10-2, Leo Voogd (3 4) 4-1-7-2, Beny Tilmans (2) OO-1-O. Homerun RCH: Cees Lammerts, 6e inning (solo). Winnaar. Kenter, Save: Daniels. Verliezer Benningshof.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1