yifA 23 n Afscheid van een Paardenfluisteraar De flat wordt gesloopt! Ome Piet Vïielander (78) moet ermee stoppen Igenda Agent opgepakt voor verdenking mishandeling Rotterdams Dagblad Zaterdag 27 juni 1998 Door Comelis Pons Vlaardingen Op een dag, het ieven als paardenwedu- we zat, zei zijn vrouw tegen hem: „Piet, je kunt kiezen. Voor mij of voor de paard- jes." Hij koos voor de paard- jes, al kreeg hij later spijt. Zijn vrouw pakte haar kof fers. Piet Vïielander, in paar- denkringen bekend als Ome Piet of Peer, de paardendok ter, was toen al 65 jaar. Nu, dertien jaar later, wordt de keuze voor hem gemaakt. Hij on derging al een hartoperatie, kreeg drie by-passes. Om beide fcnieen draagt hij een brace. Roofbouw pleegde hy op zijn eigen lichaam. De middag haalt hij niet zonder zyn krukken. Hij moet er nu echt mee stoppen. Maar de telefoon rinkelt alweer. Een gekantelde wervel. Of Ome Piet kan komen. Ome Piet pakt zijn koffertje al en laat zich door de pk's van zijn Opeltjc naar de patient rijden. Piet Vïielander, fysiotherapeut, chiropractor en acupuncturist voor paarden, lijkt zelf de inborst en het gestel van een viervoeter te hebben. Hij denkt en voelt bijna als een paard. Belangrijk, zegt hij, voorde vertrouwensrelatie tussen de mens en het dier dat pijn heeft. Ome Piet heeft altijd een rolletje druivensuiker bij zich, laat het paard zijn adem ruiken en zijn handen voelen waarvan de dui men kromgegroeid zijn door een halve eeuw masseren. Hij praat met het paard, luistert en het paard vertelt hem in zijn li chaamstaal waar het pijn heeft. „Ik ben geen dokter, en ook geen wonderdokter," zegt hij nuchter. „Ik beperk mij tot botten, spieren en pezen. Maar kijk wei naar heel het paard. Hoe het zijn hoofd houdt, hoe het beweegt, hoe het mest. En naar zijn eventuele stal- ondeugden. Ik kijk ook naar de ruiter of de amazone. Want soms is niet het paard kreupel of ner veus, maar z'n berijder." Die ho listische benadering zegt hy afge keken te hebben van dokter- Moerman, die zijn buurman was toen Piet nog op de boerderij van zijn vader woonde. Hy herinnert zich een merkwaar dig geval uit zijn praktijk. Een merrie met vergevorderde artro se, opgegeven door de dierenart sen. „De eigenaresse gmg ermee naar Jomanda in Tiel. Het paard werd door het medium inge straald. Maar in plaats van te ge nezen werd het arme dier hele maal gek. Ik kon er aanvankelijk niet tussenkomen. Het heeft me weken gekost om het vertrouwen van het paard terug te winnen. Eerst door de dichte staldeur heen, vervolgens met de staldeur een stukje open. Praten, gerust stellen, vertel het maar," Na vijf weken pakte hij toch het snoepje, alhoewel ook Ome Piet uiteinde- Ome Pietviie lander bezig met een van zijn laatste behandelin gen, de 7-jari ge ruin Jami- ro. Foto Roel Dtjk- lijk weinig voor het gekwelde dier kon doen Behalve dan door mas sage zijn pijn wat te verlichten. Drama Het verhaal doet sterk denken aan het boek De Paardenfluiste raar van Nicholas Evans. In dit Amerikaanse drama met veel soap wordt tenslotte ook de hulp ingeroepen van een 'whisperer' met bijzondere gaven (in de verfil ming gespeeld door Robert Red- ford) om een paard, dat ernstig ge wond en depresstef is en is opge geven, te redden van een spuitje. Hij geneest en passant ook de jon ge berijdster, met van haar been, want dat moest afgezet, maar wel van een psyehotrauma als gevolg van het ongeluk waarin amazone en paard betrokken waren. Ome Plet beaamt dat paarden de pressief kunnen zijn. Dan verzet het zich, wil het niks meer. Al leen liefde helpt dan," En die lief de heeft Piet Vïielander, ook ai kostte het hem zyn huwelijk en moest hy in al die jaren toch me nig tik of schop van een paard in casseren. Hebben paarden dan een ziel? Hij lacht schamper. ,J'< ben geen ka mergeleerde, maar natuurlijk hebben paarden een ziel. Ze heb ben misschien geen groot ver stand, maar intelligent zyn ze wel. En wie ziet dat de ziel van een mens na de dood omhoogstijgt en die van een paard omlaag?" Als Vlaardmgse boerenzoon groeide hy op tussen de koeien en peerden. Hy wilde geen boer worden, maar dierenarts. De oorlog maakte een voortijdig einde aan zyn studie in Lei den. Hy deed verzetswerk en zat anderhalf jaar gevangen in het concentratiekamp Da chau. Hy stroopt zyn mouw op om het kampnummer, dat op zyn arm getatoeeerd staat, te laten zien. Na de bevrijding had hy geen zin meer om verder te 'bullen'. Hij be haalde in de avonduren het mas seursdiploma van de Nederlandse Sport Federatie (fysiotherapie be stond toen nog niet) en werd mas seur bij verschillende Vlaarding- se voetbalverenigingen. Omdat hij hogerop wilde en paarden hem bleven trekken, gmg hij studeren in Canada. Na drie jaar kwam hij terug in Holland met het diploma van de Canadian Chiropractor As sociation. Chiropractie is een ais alternatief beschreven behande- lingswyze van ontwrichte wer vels, waarby onder meer gebruik wordt gemaakt van een leren bal letje of van een hamertje om de gekantelde wervel weer op zyn plaats te krygen. Soms moet een karateslag uitkomst brengen. Er geen sleutelbeen heeft." Aan een paardenhoofd of een mensenkop ziet hij vaak al wat eraan scheelt. Ome Piet is een begrip geworden in zowel de paardenwereld als de sportwereld. Zo behandelde hy onder meer de profwielrenners Peter Post en de Kneet en het paard van wereldkampioene An- kie van Grunsven met succes. is behendigheid voor nodig By het masseren komt het aan op fijngevoeligheid. Terwyl hu het tafelblad streelt met zyn vinger toppen alsof het een delicate vrou- wenrug is zegt hy: „Van een spier of een zenuw moetje de kleinste afwijking of onhebbelijkheid kunnen voelen als een druppel dauw op een boomblad." Man of paard, het maakt voor Peer weinig uit. .Anatomisch," zegt hy„is er geen wezenlijk ver schil tussen een mens en een paard, behalve dan dat een paard Maar evengoed de onfortuinlijke zaalvoetballer of het paardje van een gehandicapt kind. Duizenden gevallen by eikaar. In de kring van dierenartsen is hy bekend om zijn grote kennis van paarden en zyn naam en faam ais paarden dokter klinken door tot m Belgie en Duitsland. Naar de slager Het is meer dan eens voorgeko men dat hy, na het paard, op ver zoek ook de eigenaar onder han den nam. Hij heeft een stapel brieven bij zich, dankbetuigingen van paardenbezitters. Een voor beeld: „Het sloeg bij ons een wond te horen van dokter 'Breng hem maar naar de slager. Hy wordt links lam. December 1993. Een lichtpuntje. Een kennis van ons gaf uw adres. En hoe! Half ja nuari zagen wy verbetering van onze schat. Nu is hij weer prima in orde." Eén van zijn laatste patiën ten is de 7-jange rum Jamiro, de gekantelde wervel Eerst een uitgebreide begroeting, knuffelen, praten, fluisteren inderdaad. De ruin herkent de dokter van de vorige behande ling, kijkt wat schichtig naar zijn koffertje. Ome Piet tovert daar - „Ja, braaf'- een apparaat uit, 'Tense' geheten. Intussen doceert hij: „Het is een misverstand te denken dat je een paard z'n verzu ring er kunt laten uitrennen. Met behulp van de 'Tense' stimuleer je de bloed doorstroming van de spieren, waardoor het melkzuur en de pijn worden afgevoerd." Hij kleeft enkele pads op de paar denrug in de buurt van de gekan telde wervel en stuurt met het ap paraat kleine stroomstootjes in de verzuurde spier. Jamiro protes teert. „Wat zachter," vraagt Ome Piet. „Nou, dan zetten we 'm toch wat zachter." Meerdere spiergroe pen van de rum trekken spas tisch, ook op plekken waar men dat niet verwacht. De behande ling met de pijnbestryder duurt met lang. De pads worden weer verwijderd en massage van de wervel en de rugspieren volgt. Met het hamertje worden nog en kele gewrichten nagelopen. Ome Piet moet bij alles op zijn te nen staan, want een paard is groot en Piet Vïielander klein van stuk. Tenslotte laat hij Jamiro een rondje lopen. Hij volgt hem met zijn kennersblik en hij ztet dat het goed is. Zyn berijdster had ge merkt dat Jamiro 'trok' en ergens pijn had en liet Ome Piet komen. Na drie behandelingen zijn de symptomen nu praktisch verdwe nen. Paard tevreden, amazone te vreden. „Een paard vergeet nooit," zegt hy wanneer hij weer aan de bar van zijn stamcafé zit. „Niet als je kwaad doet, niet als je goed doet. Paarden zullen je ook nooit beso demieteren, mensen wel." Als hij al hei geld van onbetaalde reke ningen zou hebben... Praten over zijn afscheid, na vijf tig jaar, valt hem zwaar. Hij had al eerder besloten te stoppen, toen zijn hart en zijn beide knieën het begaven. Maar datzelfde hart lijkt ondanks z'n drie by-passes van geen ophouden te willen weten. Net zo min als zijn oude Opeltje. „Ik kan het niet laten," bekent hij lacherig. Toch meet Ome Piet eraan gelo ven. Tijd en plaats van de af scheidsreceptie zijn nog niet be kend. Vermoedelijk deze zomer. Zyn oude klanten en bewonde raars zullen hem zeker niet met stille trom laten vertrekken. Het afscheid wordt extra bemoeilijkt doordat Piet Vïielander nog geen opvolger heeft kunnen vinden. De massagepraktyk heeft hij inmid dels kunnen overdoen aan Carla van Gelderen, maar voor de chiro practie en het acupunetureren heeft zich nog geen geschikte op volger of opvolgster aangediend. Paarden zijn in de mode. De ma neges schieten de laatste jaren als paddestoelen, uit de grond. De bestseller en de fïïm De Paarden fluisteraar weerspiegelen die po pulariteit. Nederland telt momen teel ongeveer 400.000 ren- en ple zierpaarden. Dat zyn heel wat be staande en denkbare blessures die om deskundige behandeling vragen. De telefoon zal daarom bij Ome Piet nog wel eens rinkelen. En dan zullen tien paarden hem moeten tegenhouden. Hij is het eigenlijk hartstikke zat. Huismeester Jan Burger (5P) beheert de flat op de hoek van de 's-Grave- landsewegen de Burgemeester Van Haarenlaan in Schiedam, die moet wijken voor de metro. Negen jaar geleden begon hij in een gebouw waarvan de meeste bewoners eigenaar waren van hun appartement en 'hun huisje' goed onderhielden. Tegenwoordig proberen rondzwervende junks er een warm plekkie te vin den. Nog een maandje en dan is Burger van de verloedering verlost. Maar wat dan? Hij is wel zijn baan kwijt. „De gemeente is mij vergeten." Door Sentina van der Meer Schiedam Eind juli, vrijdag de 31ste, gaat de Sat definitief op slot. Gas, water en elektriciteit worden van woning 411 tot en met 553 afgesloten. „Dan is het over en uit," zegt Jan Burger. „Dan moet iedereen eruit." De huismeester kijkt opgelucht, want hij had net een moeizaam gesprek aan de telefoon. Een oude bewoonster heeft medelijden met een jongen, die sinds kort in de fiat woont en aan de drugs is ver slaafd. „Ik probeer haar te waar schuwen dat ze geen geld aan hem uitleent. Maar dan krijg ik weer commentaar omdat ik ieder een tegen die jongen zou ophit sen. Waar doe ik het eigenlijk nog allemaal voor? De flat zou me he lemaal niet meer moeten interes seren. Hij gaat plat Burger!" zegt de grote man in werkkleding te gen zichzelf. De huismeester kykt moedeloos rond in de kamer. Het ziet er niet naar uit dat hij zichzelf heeft over tuigd en begint te vertellen over de flat. Zijn flat. „Dit is de huiska mer geweest van een voormalig concertpianiste. In die hoek stond haar vleugel. Het was een hele lie ve vrouw. Ze werd op een gegeven moment erg oud en eenzaam, dus ik kwam hier weleens een praatje maken. Vandaar dat ik dit alle maal weet. Er woonden hier veel ouderen die dement aan het worden waren," gaat de huismeester verder. „En je moet toch altijd een beetje let ten op dat soort mensen Of ze we] hun medicijnen nemen en derge lijke." Hy was voor veel bewoners een klein beetje een 'vader', zoals hij zelf zyn sociale taak in de flat omschrijft. „Niet opdringerig." haast Burger te zeggen, die in middels z'n stofjas over de stoel heeft gehangen. .Absoluut niet. Sommigen sprak ik alleen aan up de gang. Even een gezellig praatje maken is genoeg. Ik zie direct aan mensen hoe het met ze gaat." Anti-kraak Terwijl Burger enorme verhalen opdist over de tijd dat de flat nog zyn flat was, lopen buiten over de galerij op de tiende verdieping verhuizers af en aan met dozen. Buiten staat een grote verhuiswa gen voor de deur. Een stel dat an ti-kraak woonde, zoekt alvast een nieuw onderkomen voordat de flat defenitief dicht gaat. Van de oorspronkelijke bewoners zitten er in de flat, die in 1953 is gebouwd, nog twee dames die er al 26 en 30 jaar wonen. Verder wo nen er ongeveer dertig stellen en personen volgens de anti-kraak regeling. Dat zijn vooral jongeren, die op deze manier voor een hab- bekrats in de appartementen kun nen wonen. Hun verblijf moet er dan tevens voor zorgen dat het ge bouw niet helemaal verloedert. Nu het uur U nadert. Voor Burger is de sociale taak zo goed als ver dwenen. De huismeester probeert de spmt er nog een beetje in te houden met verhalen over vroe ger. Maar eigenlijk is ai vijf jaar lang 'steeds minder leuk'. 'Ouder wets gezellig, want iedereen ken de elkaar', is het al lang met meer. Het was leuk totdat maandag avond 21 augustus 1993 een bewo ner hem thuis opbelde met de me dedeling' „De flat wordt gesloopt! De huismeester dacht eerst dat de boodschapper bedoelde dat er hommeles was en dingen werden vernield. „Toen het me duidelijk werd wat er aan de hand was, kon ik wel ineen zakken." Burger heeft jarenlang in de ha ven gewerkt als voorman, maar hij kreeg last van zyn linkerarm. Die zat opeens vast. Na veel trai nen kon hij zyn arm weer redelijk gebruiken, maar ondertussen was hij wel arbeidsongeschikt ver klaard. „Vreselijk vond ik dat, werkeloos zyn. Uiteindelijk door te reageren op een advertentie in de krant, heb ik dit baantje gekre gen." Het meest bizarre wat hy sinds dien in de flat heeft meegemaakt, is de dood van meneer Van de Linden. „Dat was een erg slordige man van tegen de 70. Hy moest regelmatig bloedverdunners slik ken, maar dat vergat hij weieens." De huismeester probeerde de man regelmatig te waarschuwen. „Maar hij was nog zeer goed bij de tijd en nogal kortaf. Ik wilde niet bemoeialligzyn." Volgens Burger is de slordigheid Van de Linde wel fataal gewor den. „Ik had hem al een week met gezien en ben toen maar gaan kij ken. Ik vond hem in de keuken. Al helemaal in staat van ontbin ding. Die lucht en al die vliegen. Ik zal het nooit vergeten." Achter af bleek deze oude man maar liefst acht miljoen gulden op zijn rekening te hebben staan. „Maar dit is allemaal met meer," zegt de huismeester. Hy is op zoek naar een nieuwe baan. „De gemeente Schiedam doet het niet voor je. Terwijl ze dat wel zouden moeten volgens advocaten die ik inmiddels heb gesproken." Bui- ger is er beetje ziek van, dat de ge meente 'niks' doet. „Toen er informatieavonden wer den gehouden over de sloop, ging het alleen over herhuisvesting Huismeester Jan Burger: Wi/aardoeikhet eigenlijk nog allemaal voor?". Foto Roel Dijkstra Zaterdag 27 juni SCHIEDAM Stedelijk Museum. Orgelconcert Frank den Bakker. 14.00u. Grote- of St Janskerk. In loopconcert Arjen Leistra, 15.00u. Pand Pau- krs, lezing HenkOvnk, 16.30u. Podhrni Ca fe. 0waMane(Jaz2&entertainment).22.00u. Wc De Erker. Live muziek by Popworkshop presentatie. 19.00-24.OOu. Café da Amstet- bron. Jatl Houseparty, 21.00u. VLAARDINGEN Sportpark Do Wjfslulzw. Beach Votleybal- toemooi10,00uJohannesde Dooperkerk. Rommelmarkt, 10.00-16.COu. ZuWbuurt Open dag Volktuindeisveremging, 11.00- 17.00 Lr.GrotöKark. Wand elconcert,15,OOu, Hoevenbuurt. Bingo, 20.00-22.30u. MAASSLUIS Gymzaal Haydnlaan. Start Verto-wandei- tochten, vanaf 8.00u. HOEK VAN HOUAND 23e Nachtwandeling, OQOOu. Kunttver- llchtlngmuseum. Rondleiding in de oude vuurtoren.13 00-16.00u. 'tWOUDT Kerkje. Zomeravondcoivcert,20.0Cu ROTTERDAM B lauwe VI s 23.00 Shakeyour Booty in the Hot Tub. L'Esprit 22.00 Lefthand Freddy The Aces. C5 Jan 22.00 Stable Roof Jazz Band. De VIeri<22.00TheNext Level. Droogdokjan Blanken, Vesting 20.30 Dok Proms- Nlght- town 21,00 Skik22,00Monkey Mafia. Plan- C 22.00 Expecting Company. Prirwat Thea ter 19.00 De Pnnses Revue. Maastunnel Tunnetvision. MWdellandstrTMIddeHand- pleln gehele dag j.e Rotterdamse Strip Mani festatie. Museumpark 15.30 De Parade. Noordplein 20,30-00,00 Nooideilicht Mid- zomerklassiek 1998 i.s m. Gergiev Festival. Park op de Wlltteiminakede diverse tijden Wilhelmina's Zomers 1998. Vertrek NAl 13.30-16 30 Archrtectuurrondnt. Vrijj Entre pot NVM Jubileumconcert Wlfhelmlnapier 21.00 Wilhelmina's Zomers 1998. Zondag 28 juni SCHIEDAM Dc de 4 Molens- Koffie-inioop, 11.00- 13.00u en contactmiddag, 13.30-16.00u. Bestrfxpark. Concert St Radboud, 34.00u. SchaepmansingeltHjurt. Buurtfeest 12.00- 21.00u. Podium Café. Opzondagkan hetan- ders.21.30u. VLAARDINGEN Hollandlaanpad/Amsterdamlaan. 5traten- sportdag, 10,30u. HOEK VAN HOLLAND 23e Nachtwandeling, OO.OOu. Kunstvef- llcttingmuseum. Rondleiding in de oude vuurtoren, 13.00-16.00u. ROTTERDAM Maritiem Museum Prim Hendrik 12.00- 16.00 Holland-Amenka üjn 125 jaar. Ont werp je eigen crvitse-but. Park op deWllhel- ml nakade 15.00 Parade metReimer. WlBiel- mlnapter 14.30 Wil helmina's Zomers 1998. Dodorama IB.QOHetVeruit de Maat Festival. St Laurenskerk 15.00 l'heure Mystique. De Buurman20.00 Jamsessie. Nlghttown 22,00 Insane jungle party/22,OOMonkey Ma- ha, Diverse locaties 10.00-17.00 Dag van de Architectuur 1998. Maastunnel Tunnelviston. Museumpark 15.30 De Para de. Reizend theaterfestrval. Parit op de Wil helm Inakade d-verse tijden Wilhelmina's Zo-- mers 1998. Prinses Theater 14.00 Hen Ei landen', programma i.s.m. Stichting Dunya. WHhelmlnaplor 21.00 Wilhelmina's Zomers 1998. van huurders en het uitkopen van de eigenaren uit de flat. Met mijn v wheal wbten ze geen raad. Ze stonden letterlijk met hun mond vol tanden. Het bleek dat ze hele maal met wisten wie ik ben." Vervolgens kreeg Burger een brief van de gemeente, onderte kend door wethouder Hafkamp en burgemeester Scheeres, waar in stond dal er met hem op zeer korte termijn een afspraak zou worden gemaakt voor een ge sprek. „Die brief kreeg ik 14 no vember 1995. Het ging me de laat ste tijd, na ruim twee jaar, toch wel erg lang duren. Dus heb ik de gemeente benaderd en vorige week kreeg ik eindelyk bericht." In een brief van de gemeente, ge dateerd 16 juni, staat dat er na 13 juli contact met hem zal worden opgenomen. Burger citeert dan op een cynische toon: „De persoon die u moet spreken is dan terug van vakantie." De huismeester moet lachen. „Nu ben ik be nieuwd wat ze voor me gaan doen. Al die tijd was ik niet belangrijk. Pas twee weken, voordat ik offici eel werkloos wordt, mag ik komen voor een gesprek." Van do. 25Juni t/m wo-l juli. ROTTERDAM Cinerama 1: 'Lostrn space'(12) da g. 12.15- 15.15-18.15-21.15. CJn.2: Thetf ngertwead man' (12) dag. 12.30-15.30-18.30-21.30. Cln.3: 'Left luggage' (al) dag. 12.45-15.45- 18,5-21.45. Cln.4: 'U.S. Marsha Is' (16) dag. 18.15-21,15, do.vrjna.dL0okl2.15-I5.15. cm.5: 'Picture Perfect' (al)dag, 18.45-21.45, do,vr,ma,di.ook12.45-15.45. ImaxTheater The [rvmgsea'(al)dag.(befi.vr- ■za.ma.) 18. 'Amazon' (al) dag. 15-17, vr.za- .ook 19, ma. ook 9.30. 'Everest' (at) daglbeh- .vrja.ma.di.) 14-16-19.15, vr.ook 12, vt- .za.l4-i6-18-20,ma.di.nietom 19.15. Tita nic' (12) dag.(beh,vrja,ma.dr,) 20.30, vrua. 21.15, za.zo.ook 10. Veti.l: 'Die Satzmènner von Tibet* (al) dag.I9.30-21.45. Ven.2: 'l'Ange' (16) do.20. 'Man of the Year" (16) ma.di.19.30. 'Nusrat has left the building., .but when?' 'Alrf 'Living together" The selling of innocents' wo.20. 'Boxofmoonlight'(16)VTiaj!o,l9.30. 'On con naitla chanson' 16) dag.fbeh.wo.) 22. Ven.3: 'Goodbye South, goodbye' (16) dag, 19.30. "Who the hei) is Juliette?' (16) dag. 22. Ven 4:Love and death on Long island(16) do- .vr.za.zo. 19.30-21.30, 'Mi ncordo' (16) ma.di.wo. 19.30, Lumière li 'Breakdown' (16) dag.18.30- 21.30, do.vr.ma.di. ook 13-15.30. Lum. 2: 'Grease' (al) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Lum. 3: 'Mercury rising" (16) dag,18.30- 21.15, do.vT.ma.di.ook 13-15.30. Lum. 4: The big Lebowski' (12) dag,12.45-2Ll5. 'A thousand acres' (12) dag.15.45-18,15, Rexane; 'Erotische caonolen' <181 do 1^" 2? dood. voorst. 'Sylvia' (18) ma.t/m wo. doori- .voorst. Pathé: 'Lostm space' (12) dag. 11.50-15.30- 18.30-21.20. 'Blues Brothers2000'(al) dag. 11.40-15-18.15-21.10 'Mr.Magoo' (ai) dag. 13.20-17.40-19.50-22, do.vr.ma.ook 11.10-15.30, di.alteen 19.50-22. 'Red Cor ner' (16) dag. 18.30-21.20, do.vrma.ook 11.20-14,20, di.alleen 18.30. 'Deep impact' (12) dag. 11-13.35-16.10-18.50-21.30. di.alleen 2L30. Titanic" (12) dag. 11.30- 15.30-19.30,di.alleen 19.30. 'Jackie Brown' (16) dag. 17.50-21, do.vr.ma.ook 11.10- 14.40, di.alleen 21, Sneak preview: 'Peek-a- bod'(16)di.21.30. NachtvoorateHingen: Lum.l: Lost in space' (16) vr.za .00,30. Uim.2: 'Jackie Brown* (16) vr^a,00.15. Lum.3: 'Mercury nsingf (16) vr- Z3.00.15. Lum.4: 'Replacement tollers' 16) vr.za.00.30. Kindermatinees: Cin.4: 'Flubbed za- .zo wo. 12.15 1515.<Bn.5: 'Pippi Langkous' za.zo.wo.12.45-15.45, lum.1: 'Het magi sche zwaard' za.20 wo. 13-15.30. Lum.3: 'Air Bud'za.zo.wo. 13.30-16. Pathé: 'AirBud'za- .ZD.wo.11.20-14.20. 'Het magische zwaard' zajQ.wo.ll-13.15-15-30. 'Mouse Hunt' za- .20.VW5.11.10-15.30 Hoek van HollandHet bureau In terne Zaken van de regiopolitie Rotterdam-Rijnmond heeft een 39-jarige hoofdagent van het dis trict Waterweg gearresteerd op verdenking van mishandeling buiten diensttijd. Een buurman van de in Hoek van Holland wo- mnde agent was het slachtoffer. De agent is gisteren voorgeleid aan de officier van justitie. Het slachtoffer van de vechtpartij heeft het afgelopen weekeinde al aangifte gedaan. Er lag een lang durige burenruzie aan de afram meling ten grondslag, die zater dagmiddag tot uitbarsting kwam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1