26 Luuk van Troost vervult heldenrol 'Overwinning belangrijker dan mooie bowlingcijfers' Tjarco Bras gaat met een voldaan gevoel op vakantie Cricketers Excelsior'20 schudden concurrent HCC knap van het lijf Zweedse zege GP Lage Landen Tyson terug in boksring... ...maar Chavez gooit handdoek Titel voor Crusaders Australische dubbelslag Prijs Team Van Barneveld K. ■EaimkfiKfctriMSSi 1 I II 13 Michaumik Gemakzuchtig Schiedam wint maar nipt van Hawks Hoogendoorn nieuwe hoofdtrainer bij GTB Dikke zege honkballers van Vïaardingen Holy Chantal Hartman twee keer de matchwinnares Joke Ritman eindigt als tweede in Hellevoetsluis Rotterdams Dagblad Ml Maandag 29 juni 1998 Duindigt De Zweedse draver Huxtable Hornline heeft met de rijder Anders Undqvist de 44ste editie van de Grote Prijs der Lage Landen op Duindigt gewonnen. De 7-jarige hengst bleef in een zinderende slotfase voor de als fa voriet vertrokken Franse merrie Driade des Bois met Jos Ver- beeck. Derde werd Neveie Cero O, met Aorrne de Wrede als beste Ne derlander. Zowel de winnaar als de nummer twee overtrof zich zelf, want beide paarden raakten onderweg ach terop door een aanrijding. Huxta ble Homline is de tiende Zweed in de geschiedenis die de Lage Landen wint. Het paard verdien de met de zege 65.(100 gulden, ei genlijk kleingeld in verhouding tot zijn totale winstsom. In de Eu ropese topnummers liep Huxta ble Homline de afgelopen vier seizoenen al meer dan drie mil joen gulden prijzengeld bijeen. Las Vegas Mike Tyson hoopt in oktober terug te keren in de boks ring. Volgens zijn advocaat Shelly Finkei vraagt de Amerikaan in ju li een nieuwe licentie aan om wed strijden te kunnen deelnemen. Tyson kreeg op 9 juli een schor sing van een jaar opgelegd omdat hij in juni in zijn partij met Evan- der Holyfield een stuk uit het oor van zijn tegenstander beet. Holy field heeft al aangekondigd op nieuw tegen Tyson te willen aan treden ais hij zijn rentree maakt. Culiacan De Mexicaanse bokser Julio Cesar Chavez beëindigt zijn carrière. Na de tweede arrestatie wegens belastingontduiking wil hij zijn loopbaan na de partij met de Amerikaan Oscar de la Hoya definitief afsluiten. „Na deze wedstrijd zal ik mijn kampioensgordel gooien in de ge zichten van de mensen die mij heb geprobeerd te vernederen. Ik zal ze zo bedanken voor hun steun," zei de bokser cynisch. Het duel met De la Hoya om de we reldtitel in het weltergewicht (WBC-versie) staat gepland in sep tember. Chavez werd vrijdag opnieuw ge arresteerd wegens belastingont duiking. De politie pakte de zes voudig wereldkampioen op het vliegveld op na zijn terugkeer van een gevecht in de Verenigde Sta ten. Hij won tegen de Amerikaan Ken Sigurani zijn 100ste partij. Na een verblijf van vijf uur in de gevangenis in Culican werd Cha-. vez zaterdag vrijgelaten, nadat bleek dat hij aan zijn verplichtin gen had voldaan. In september 1996 werd de bokser ook al be schuldigd van het niet betalen van belasting. Het ging toen om 2,8 miljoen gulden. Hilversum De Amsterdam Crusaders hebben de nationale ti tel in het American Football be haald. De ploeg, die vorig jaar de finale van de playoff nipt verloor van Rotterdam, versloeg Hilver sum in eigen huis met 20-11. Nuenen Australische atleten hebben de dienst uitgemaakt tij dens de olympische triathlon in Nuenen. Peter Robertson zege vierde bij de mannen op de 1,5 ki lometer zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen in een tijd van 1.47.33. Tracy Harg- reaves was de snelste bij de vrou wen (1.58,14), De tweede plaatsen waren voor Nederlandse atleten. Ralph Zeet- sen eindigde in 1.47,54, Ingrid van Lubek zette een tijd neer van 2.00.32. Voor Zeetsen en Looze was de wedstrijd een voorberei ding op het EK, volgende week in de Oostenrijkse plaats Velden. Rob Barel werd tweede in Duin- kerken(1.53.41), achter wereld kampioen Chris McCormack uit Australië (1.52.45). Diemen Info-thuis Carrousel het dartsteam waarvoor Raymond van Barneveld actief is, heeft in Diemen de nationale titel ver overd. In de finale wonnen de Ha genaars van hun stadgenoten Da- co Diamonds met 4-1. Een dag eerder had De Gaper uit Delft via een zege op Brandewijn United (4- 3) al de nationale beker veroverd. Door Sander Sonnemans Schiedam - „Een leuk potje. Wisselende kan sen. Ja, een leuk potje." Captain Erik Dujfer stapte gisteren zeer goed geluimd van het cricketveld na de winst van Excelsior'20 op concurrent HOC. 'Duffie' had het gelijk volle dig aan zijn zijde. Waar een dag eerder door de hevi ge regenval de voor de tweede maal verregende topper tegen kampioenskandidaat VRA de cricket-zaterdag had verpest, werd het publiek op het zonnige Thurlede tijdens het duel tegen de Hagenaars op amusant cricket getracteerd. Het eerst battende Excelsior'20 sloeg 217 runs op het electronische scorebord voordat iedereen aan de beurt was ge weest; HCC, dat dapper tegen stribbelde, kwam in 49 overs niet verder dan 171 runs. Uitblinker in Schiedam was Luuk van Troost. De lange batsman miste door een blessure, opgelo pen in het voetbalseizoen, een aantal wedstrijden en vond, een maal weer in de witte flanellen, al snel zyn vorm. Hij begon met de respectievelijke scores van 3 runs en 9 not uit tegen HCC en VCC en liet vervolgens (ongeslagen) 55 runs tegen Quick Haag en Rood Wit noteren waarna hij tegen Her- mes DVS 25, Gandhi 20, HBS 54 (not out) en VOC 3 runs liet note ren. Gisteren kwamen er daar maar liefst 84 bij. Daarmee - in een prima partnership met Den nis Gouka (43) - sleepte hij zijn ploeg uit de misère. Want van 77 voor 5 (Erik Gouka 38) werd de stand opgekrikt naar 190 voor 6 voordat Van Troost, die vooral bowler Derk Rijkens met enkele torenhoge zessen alle hoeken van het veld had laten zien, in het ver re veld werd uitgevangen. Kort daarop verdween ook Dennis Gouka van het strijdtoneel; hij werd eveneens aan de boundary Regenwas za terdag de gro te spelbreker in detopper Excelslor'20- VRA.Ondanks dat kon er bij coach Ste wart Williss (tweede van links) en Erik Gouka tijdens het schuilen toch een lach je vanaf. Het tweetal wordt geflankeerd door de cric ketfanaten Wfm Buckers (links) en Marco Klein. Foto Peter Molken- boer gevangen. HCC-bowler Johan Do- mela-Nieuwenhuijzen nam de meeste wickets: (753/10. Door toedoen van de Schiedamse openingsbowlers Jorg Henneke (1/24/8) en Stewart Williss (1/17/11! kende Excelsior'20 in de tweede innings een droomstart want Sweder Blaisse (8; gevangen in de slips door Erik Gouka) en Hans Peter van Arkel (9, stumped Mar cel Schewe) werden heel erg goed koop ingerekend. Goede actie Ook Collin Jackson (2) was snel vertrokken. Volledig onnodig wil de hij een korte run lopen, maar door een goede actie van Dennis Gouka lag zijn hekwerk al aan barrels voordat hij 'binnen' was. Derk Rijkens (38, gevangen Jacob Jan Esmeijer) hield langer stand en leek HCC op sleeptouw te ne men. Bij de thee (109/6/36) prijk ten 35 runs achter zijn naam, maar niet lang na de versnaperin gen werd hij ingerekend en ge zien de tussenstand (104 voor 7) leek Excelsiors overwinning slechts een kwestie van tijd. Toch kende de Haagse formatie weer een wederopstanding. Ewoud Snoeck (6; fraaie 'running catch' van Van Troost) en Baldwin Poolman (7; run out door schitte rende actie van Duifer op diens ei gen bowlen) waren toen al naar de banken gestuurd. Maar met name Russel Kem en Chris Pringle voerden de spanning nog even lekker op en deden de kansen ke ren. Kem werd met 23 runs het slachtoffer van Esmeijer (2/28/8) en toen moest eigenlijk alleen nog Pringle worden opgeruimd om de zege veilig te stellen. Op 47 runs werd hij nog wel gemist door Emi- le Smits, maar 2 runs verder ver dween hij dan vijf overs voor het ein de dan toch in een paar Schiedamse balvaste handen. Van Troost (1/37/7) bowlde, Pringle wilde na zyn drie viertjes en drie grote zessen er nog een zes aan toe voegen en Duifer liet het projectiel gerouti neerd in de knuisten eindigen waarmee de overwinning een feit was. Luuk van Troost v warmt zich op voor het bowlen. In de verre gende wed strijd tegen VRA pakte hij vier wickets, gisteren te gen HCC scoorde hij 84 runs. Foto Roel Dijkstra Amsterdam De cricketers van Hermes DVS, en dan met name bowler John Verweij, hebben gis teren in Amsterdam korte metten gemaakt met Gandhi. De Schie dammers wonnen overtuigend en namen op de ranglijst verder af stand van hekkensluiter Rood Wit (10-4) en VCC (10-6). Hermes (193/9/55) staat daarboven en deelt die positie met Quick Haag en Gandhi (allen 8 uit 10), dat tegen Hermes DVS niet vender kwam dan het beschamende totaal van 65 runs. Grote man in het Schiedamse kamp was John Verweij. Hij nam in 10 overs maar liefst vijf wickets - en niet de minsten - ten koste van slechts 21 runs. Ook teamge noot Dirk Klokgieters, eerder met het bat minder op dreef want hij zat zonder rans weer aan de kant, spinde er weer lustig op los. iïy eiste in drie overs evenveel wic kets op en kreeg maar één enkel runnetje tegen. Vanzelfsprekend was Verweij uitermate in zijn nop jes met de geweldige prestaties. „Natuurlijk is het geweldig," rea- geerd hij gisteravond, „maar die cijfers doen eigenlijk niet terzake. De overwinning is veel belangrij ker. We hebben op de goede mo menten de juiste spelers gepakt. Blijven batsmen als Joseph en Clarke 25 overs staan, dan maken ze een hoop punten. Nu dus niet. We zijn twee dagen met de ploeg op pad geweest. Omdat we zater- John Verweij was gisteren de grote man in het Hermes DVS- kamp. In de gewonnen wed strijd tregen Gandhi nam de bowler meer liefst vijf wickets. Archieffoto Peter Molken- boer. had, goed gespeeld en gewonnen. Ik ga nu dus voldaan naar huis." Rupert Gomez, de nummer één van Gandhi, was de enige die te gen het Schiedamse bowlings- weid was opgewassen. Hij liet 37 runs van zijn bat komen voordat Phil Keukelaar hem bowlde en daarna kwam alleen Nolan Clarke (10) nog in de dubbele cijfers. Het uitgebluste kanon en voormalig Hermes-speler, werd op het bow len van Verweij LBW gegeven, waarna Joseph (1), Tewarie Irshad (0) en Gravensande (8) al len het slachtoffer werden van de Schiedamse 'plaaggeest', In de eerste inning eiste captain Nick Statham bij Hermes DVS de hoofdrol op met het slaghout. Na de goede opening van Gavin McRae (41) was Statham heer en meesier op de pitch en produceer de hij 61 runs totdat bowler Irshad hem een halt (LBW) toeriep. Maarten de Wit, batsman num mer twee, moest kwakend het veld af. Zijn hekwerk werd door Joseph aan stukken gegooid, zon der dat hij ook maar één run op de mat had kunnen leggen. naar Rood wit moesten, hebben we zaterdag m Amster - en niet ue minsten - ien Kuste vte zyn twee aagen met ue pioeg dam in een hotel overnacht. We uiigeDiusie Kanon en voormalig oer aai xuj uok maar een run op ue van slechts 21 runs. Ook teamge- op pad geweest. Omdat we zater- hebben een leuk weekeinde ge- Hermes-speler, werd op het bow- mat had kunnen leggen. g. 'Bequlcker' I mjmgmjj if I lijkt last van hebben een leuk weekeinde ge- Bequlcker lijkt last van de zon te heb ben, maar hij had uitste kend het oog op de bal. Hij won de C2-ft nale van de mannen In TSNer Ivo Boer, Foto Peter Door Bas van den Berg Vïaardingen - De spanning was vooraf van zyn gezicht af te lezen, maar na de finale tegen Reinoud Spliet realiseerde Tjarco Bras zich voor niets te hebben druk ge maakt. De Cl-finale, het hoogte punt van een geslaagd toernooi bij ROVS op sportpark De Vijfs luizen, was eenzijdig en binnen de kortst mogelijke tijd beslist. „Het is me werkelijk nooit zo goed afgegaan," lachte de 19-jarige Vlaardinger na de makkelijke 6-2, 6-0 ovenvinning. „Ik hield mijn tegenstander constant onder druk en wist na de 5-0 voorsprong dat het niet meer fout kon gaan. Het is m'n eerste overwinning dit seizoen en heb nog drie punten nodig om te promoveren naar B2. Ik heb nooit eerder tegen Reinoud gespeeld en dan Iet je toch meer op z'n sterke en zwakke punten. Maar alles by elkaar ging het veel te snel voor hem. Ik ga nu drie weken op vakantie en wan neer ik terugkeer, neem ik nog aan vier toernooien deel." De verliezer vatte de nederlaag sportief op. „Eerlijk, ik had geen schijn van kans," aldus Reinoud Spliet. „Tjarco hield de ballen goed op lengte en ik realiseerde me al gauw dat ik veel te traag was. Het leek wel of ik niet te mo tiveren was, zo matig speelde ik." Tjarco Bras ziet de overwinning als een hoogtepunt in het kader van de vele tennistoernooien voor het Rotterdams Dagblad Tennis- circuit. Een andere top bereikte hij dit jaar alsvoetbalier van Del- tasport. Dat was toen hij in de be kerwedstrijd tegen Nieuwen- hoorn het beslissende doelpunt uit een strafschop maakte. „Ik ben een van de weinige voetbal lers die ook tennist. Ik vind het een ideale combinatie, waai bij liet korte spnntwerk bij tennis me bij het voetbal goed van pas komt. Voor Deltasport gaat het een be langrijk seizoen worden. De dub is gepromoveerd naar de eerste klasse. De trainingen gaan in de derde of vierde week van juli al weer van start en dan wordt van mij verwacht dat ik de voorkeur aan voetbal geef. Ik heb daar geen problemen mee. Vorig jaar ben ik van Sparta gekomen en ik hoop in het nieuwe seizoen me vast in het eerste elftal van Deltasport te spe len." De finale van C2 bij de mannen werd in twee sets gewonnen door 'Bequicker' Micha Luttik. In twee sets (C-4. G-4) was hij tc serk voor Ivo Boer van TSN. Eenzijdigheid was troef bij de finale vrouwen C2 tussen Pauline Wong en Stepha nie Meester, beiden van Holy. Ze komen elkaar regelmatig in fina les tegen. Meester berust in de ne derlagen die zij regelmatig leidt. „Vorige week was het bij TSN een drama met 6-0,6-2 van haar te ver liezen, maar deze keer ging het met 6-1,6-2 iets beter. Het verschil is echter nog zo groot, dat ik er af en toe gefrasteerd van raak weer te moeten verliezen." De meeste finales werd gistermid dag op het zonovergoten sport park in twee sets beslist. Uitzon deringen waren vader en zoon Paul en Jasper Schuurman (TSN), die in drie sets (3-6,6-1,6*2) over Remco de Vogel/Harry Wiersma van ROVS zegevierden. Simone Wesseling van Yellow Smash had een zwakke start tegen Wendy de Kok van TSF. In deze finale Dl leek de Schiedamse vlot op winst af te stevenen, maar zij zakte na een 7-5 zege ver terug. Simone Wesseling kwam in 7-5 langszij en beschikte in de derde set, die zy met 6-0 won, over de beste condi tie. Behalve de organisatie konden ook de deelnemers en de suppor ters terugzien op een geslaagd toernooi. AI jaren is ROVS, dat over zes banen beschikt, een van de meest sfeervolle toernooien. De regen was zaterdag, waardoor vyftien partijen in sporthal Kethelhage te Schiedam moesten worden gespeeld. Met 190 deelne mers zat ROVS aan het maximum aantal deelnemers. Schiedam - Soms is het moeilijk de juiste beslissin gen te nemen. Signalen vanuit het veld zijn daarvoor een dringende noodzaak. Blijven die echter uit, dan kunnen de moeilijkheden wel eens fataal worden. Dat hebben de honkballers en de coaches van Schie dam (7-6 winst) gisteren aan den lijve ondervonden. Drie innings lang was het Dordtse The Hawks eigen lijk geen partij voor de ploeg van coach Ton Ebben en de 6-9 voorsprong leek een juiste indicatie voor de krachtsverhoudingen. Maar met die riante voor sprong in de boeken verloor de Schiedamse ploeg de controle over de wedstrijd, ging nonchalante fouten maken en bovendien verzuimde pitcher David Gerkema zijn coachstaf tijdig in te seinen dat hij - halverwege de vij fde Dordtse slagbeurt - aan het einde van zijn Latijn was. Gerkema zag zodoende the Hawks tot 0-2 terugkomen, zijn vervanger (ten lange leste) Leslie Gerkema zag ook nog eens twee Dordtenaren over de thuis ploeg snellen. In de zesde Schiedamse slagbeurt vijzelde Casper van de Toorn (met een fraaie solo homerun) de voorsprong nog even op tot 74, maar in de zevende inning kwam The Hawks weer angstig dichtbij: 7-6. Daarna verloor Leslie Gerkema de con trole over de verdediging niet meer. Schiedam»»»»..so3 ooi 0=7-4-2 THE HAWKS»000 042 0=04-1 Schiedam: David Gerkema(4 inn +5) 4-2-4. Leslie Gerkema f4 mn. +4)WWTheHawksjTji^^ pitch7-3-4 Schiedam Niet Jan Rotgers, maar Hans Hoogen doorn is komend voetbalseizoen de hoofdtrainer van GTB. Hoogendoorn, GTB-man in hart en nieren, is voorlopig vastgelegd voor een jaar. Het bestuur van de Schiedamse vierdeklasser heeft voor de opvolging van Jan Kooiman het oordeel van de spelersgroep zwaar mee laten wegen. De selectie sprak zich positief uit over Hoogendoorn waarop de kogel door de kerk werd gejaagd. Hoogendoorn is al vele jaren actief bij de club uit sportpark Harga; voor al op het gebied van begeleiding van de spelersgroep. Vïaardingen - Een ware krachtproef hebben de honk ballers van Vïaardingen Holy in de voorbije acht da gen moeten afleggen. In dat tijdsbestek werden niet minder dan drie wedstrijden gespeeld, even zovele keren kwam de ploeg van coach John van Westrenen winnend uit het slagperk. Na de winst op The Hawks (vorige week zondag) en de 'midweekse' winst in,en op Spijkenisse (6-9), werd gistermiddag aan de Zwa luwenlaan in een recordtijd en in een hoog tempo (zeseneenhalve inning) Ducks uit Boxtel met een 16- 5 nederlaag naar het Brabantse land teruggestuurd. Vïaardingen Holy oogst dit seizoen eindelijk de reve nuen van een aantal jaren inspanning en vechten te gen de degradatie. De positie op de ranglijst laat niet veel te wensen over. De formatie 'kleeft' aardig tegen de topt aan. „Na zo'n week is het lekker terugkijken met een ploeg met mogelijkheden die zo langzamer hand door krijgt duidelijk op de goede weg te zijn," stelde de Vlaardingse coach vast Werd gistermiddag Danny Rossoni de winnende pit cher, afgelopen week maakte Stefan Droog - na een afwezigheid van ruim vijf weken en een stevige kaakoperatie - zijn rentree. Danny Rossoni sloeg te gen Ducks, in de vijfde inning, een solo home run. HOLY52 4 240 =16- 1&-3 DUCKS»30 2 000 =5-7-6 H^^Mn^ossonU^LTjDu^s; 4-4-18. Schiedam - De vreugde op sportpark Bijdorp, na de dubbele overwinning op Ducks (1-0 en 2-1), kende gistermiddag bij de softbalsters van Schiedam bijna geen grenzen. De ploeg uit Boxtel, toch altijd een te respecteren tegenstandster die hoger op de ranglijst in de eerste klasse B bivakkeert dan de Schiedamse formatie, miste echter precies dat tikkeltje agressivi teit om de ploeg van coach Leo Buiteman te kunnen bedreigen. Het verschil in beide wedstrijden kon precies aange duid worden en heette Chantal Hartman. In de eerste wedstrijd sloeg zij met een degelijke driehonkslag Gyselle Korpel (met een tweehonkslag in scoreposii- tie gekomen) binnen en in het tweede duel sloeg zij, in de zesde inning, wederom een driehonkslag waar op Mijke Debets en Martine Zoetmulder konden sco ren. Vooral in de tweede wedstrijd was de tegenstand van Ducks overigens hardnekkig, want al in de eerste Boxtelse slagbeurt scoorde Ducks. Pas in de zesde in ning kon Schiedam alsnog orde op zaken stellen. Door de2e dubbele winst verzekerde Schiedam zich vrijwel zeker van een plaats in de play offs, SCHIEDAM»»100 0=1-3-1 DUCKS..,.»»».000 000 0=0-4-0. Schiedam: Esther van de Berg (41/3 inn.) 4-0-2, Eiske ten Hoope {2 2/3 inn.) 2-0-2, DucksKlaar Termeer 5-0-3. SCHIEDAM».,»»C00 002 =2-8-3 DUCKS»»»»»»-...-1Ö0 000 0=1-4-0 Schiedam: Esther van de Berg (22/3 inn.) 0-0-1, Eiske ten Hoope {4 1/3 inn.) 3-2-4. Ducks: M. van Kempen (6 2/3 inn.) 2-Q-B, Klaar Ter- meer (1/3 inn.)0-0-0 Hellevoetsluis— Bert Flier heeft voor de tweede keer op rij de kwarttriathlon van Hellevoetsluis op zyn naam geschreven. De triatleet uit Barendrecht legde het parcours van 1500 meter zwemmen, 39 kilometer fietsen en 10 kilometer hardlopen af in een tyd van 1.52,36 uur. De Schiedamse Joke Ritman eindigde by de vrouwen op de eervolle tweede plaats. Het publiek zag Flier, Carlo van den Bergh en Eddy Lamers in het water een voorsprong nemen op de rest van het deelnemersveld. Het trio stapte als eer ste op het droge. Van den Bergh ging er op de fiets meteen als een speer vandoor. Flier en Lamers moesten aanvanke lijk een antwoord schuldig blijven. Flier en Van den Bergh maakten hun favorietenral waar. Guido Kruit hof, ook van TV Energie Barendrecht, verraste door in een tijd van 1.56,33 uur beslag te leggen op de der de plek. Bij de vrouwen werd Cora Vlot als favoriet bestem peld. Het was echter Chantal Maat die verrassend als eerste uit het water kwam. De Middelburgse reed ook met het fietsen lang op kop, maar Vlot kwam te rug en nam tijdens het hardlopen de leiding over. Met een tijd van 2.09,37 was ze uiteindelijk ruim vier minuten sneller dan de nummer twee, Joke Ritman. v

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 6