Neptunus blijft vechten voor play-offs Nikolic lijkt rijp voor wanhoopsdaad Desastreuze start Sparta/Feyenoord Frans van Aaien: 'Mogen wij ook eens geluk hebben...' Cricketer Mclntyre kent geen mededogen Talent Susan van Duijl komt bovendrijven in EK rolski Rotterdam1 NK schaken 1 u< ■n Tridents voelt zich 'genept' Kater voor softbalsters Steve de Veth weer onbeslist in de boksring Handbalsters weer naar Schiedam Rotterdams Dagblad Maandag 29 juni 1998 Rotterdam De honkballers van Tridents zijn zaterdag terugge keerd uit Almere met een 14-12 nederlaag èn het gevoel 'zwaar ge nept' te zijn. Gisteren trokken de Rotterdammers het (in hun ogen) grote onrecht recht door een rui me 12-2 overwinning op diezelfde tegenstander. In de tweede helft van de zevende inning staakte scheidsrechter Van de Heuvel zaterdag de uit wedstrijd bij Almere bij een 14-16 voorsprong voor de 'drietanders'. Het regende toen gestaag. Omdat de druppels ook het volgende uur bleven vallen, werd de wedstrijd definitief gestaakt en de stand te ruggedraaid naar de score na zes volledige innings. Die was in het voordeel van Almere (14-12). want Tridents had in de zevende in ning vier punten gemaakt. Teambegeleider Karei van Ispe- len was achteraf echter laaiend, omdat de wedstrijd exact één bal voor het einde van de zevende in ning werd gestaakt. Want de slag man van Almere stond op twee slag en twee wijd en er waren twee man uit. Als de partij pas gestaakt na zeven volledige innings, had Tridents met 14-16 gewonnen. Op de Rotterdamse heuvel stond op dat moment Orlando Eduarda. Hij was al de derde pitcher van Tridents nadat Angelo Stolk na vier mensen en Eric Lindeman in de derde inning al snel het veld hadden moeten ruimen. Gisteren was Micha Kooswijk met 7-2-3-1 de winnende werper. Hulzen - De kater was groot voor de softbalsters van Sparta/Feye- noord na de 'double' tegen Zuid vogels. De Huizense ploeg, die de eerste wedstrijd nipt met 2-i had gewonnen, leek in het tweede duel een gemakkelijke prooi voor de Rotterdamsen. Maar ze verlo ren wel: 7-6. In de eerste vier innings hield de verdediging de thuisplaat gemak kelijk schoon, ook al omdat pit cher Miranda de Groene een de gelijke wedstrijd gooide en door haar veld werd gesteund. De 5-0 voorsprong na vier innings be loofde veel. Maar Zuidvogels kreeg plotseling weer alle kans om in de wedstrijd te komen toen het Spartaanse binnenveld een aantal blunders maakte. De Gooi- sen profiteerden dankbaar: 7-6. De eerste wedstrijd, met een be trouwbaar gooiende Nancy Braun op de plaat, ging voor de Rotter damse formatie verloren door de slechte slagprestaties. LandsmeerVoor de tweede ach tereenvolgende keer heeft jeugd- bokser Steve de Veth een Neder landse tegenstander eer. onbeslist moeten toestaan. Was het vorige maand de Eindhovenaar Brian Vallies, die de pas 16-jarige Rot- terdn mmer stevig weerwerk bood, a- n weekeinde in Lands- mi le Richard Krijns (Zee macht. Den Heider) van geen wij ken weten. In zijn voorbereiding op de Euro pese jeugdkampioenschappen van eind augustus in Yurmala (Letland) hebben de trainers John Vergouwe en Stan van den Dries- sche de manier van boksen van De Veth enigszins aangepast aan de nieuwe juiyrichtljjnen, zoals die tijdens de recente EK voor se nioren werden gehanteerd. „Het komt erop neer datje moet zorgen zelf niet te worden ge raakt," weet Vergouwe. „De tref fers die je plaatst, moetje vervol gens zien veilig te stellen." Ge heel naar wens verloopt de aan passing voor De Veth nog niet, vandaar het enigszins tegenval lende resultaat. Schiedam Het deelnemersveld van het jaarlijkse Holland-hand- baltoemooi in Schiedam is rond. Van 28 oktober tot en met 1 no vember strijden de vrouwen teams van Tsjechië, Kroatië, Spanje, Zweden, Polen en uiter aard Nederland in dit vriend schappelijke toernooi. Op woens dag 28 oktober begint de selectie van coach Bert Bouwer in de Mar griethal tegen Kroatië. Het Holland-toernooi valt dit jaar midden in de voorbereiding op het EK-handbal, van 10 toten met 20 december in eigen land. De speelsteden zijn Den Bosch en Amsterdam, nadat vorig jaar Rot terdam als locatie was afgevallen. Door Chris Mast Rotterdam Het was een bijzonder weekeinde voor de honk ballers van Tropicana/Neptunus. Ze wonnen twee keer van koploper Kinheim. Zaterdag was het thuis 2-1, gisteren in het Badmintonpark 7-4. Dubbele zeges boekten de Rotterdam mers dit seizoen tot nu toe alleen tegen de zwakke broeders. De 94 zege van dinsdag tegen Minolta/Pioniers meegere kend, heeft Neptunus in zes dagen meer gewonnen van de top-vier dan in de voorgaande zestig dagen. Natuurlijk zijn de drie zeges een aardige opsteker voor het kwak kelende Neptunus. Toch vormt de reeks van deze week nog maar het begin van de lange weg naar de play-off? Want de zes punten brengen Neptunus nog steeds niet in het 'linkerrijtje'. Daar staan nog clubs als RCH Cement- bouwen Expos. Troost is dat Neptunus' aantal van elf nederlagen aardig in de buurt begint te komen van de tien van Expo's en Pioniers. En RCH heeft er zelfs ook al elf. Maar die clubs hebben een paar wedstrijden meer achter de kiezen. Neptunus is nu uitgespeeld tegen Kinheim. De drie eerdere neder lagen laten de balans toch met 3-2 in Haarlems voordeel doorslaan. Beslissend voor het lot van Neptu nus worden vooral de drie wed strijden tegen Pioniers, de drie te gen RCH en de twee duels met Expo's, Want daarin kan Neptu nus de directe concurrentie uit schakelen. Cadeau kreeg Neptunus de dub bele winst tegen Kinheim niet. Zaterdag had het alle geluk van de wereld dat plaatscheidsrechter Fred van Groningen Schinkel de wedstrijd in de zevende inning eerst voor een uur en daarna defi nitief staakte. Niet dat dat een omstreden beslissing was, maar de regen begon precies op het goede moment te vallen. Want Neptunus' voorsprong (2-1) was minimaal. Kinheim had twee mensen op de honken en Neptunus-werper Rob Cordemans worstelde met zijn controle, „Mogen we ook eens het geluk aan onze kant hebben...," zei Frans van Aaien retorisch. 'Mister Neptunus' had het uur wachten vooral doorgebracht met een bezwerende blik op het wol kendek, dat tot zijn ingetogen vreugde heel grijs bleef. Spannend Gisteren was de wedstrijd span nend tot in de laatste inning. Het regende geen homeruns, zoals was gevreesd. Wel had Neptunus het geluk dat Kinheim midvelder Sherwin Cijntje in de vierde in ning wat al te laconiek een bal uit de lucht plukte. Die vangfout le verde de Rotterdammers prompt twee punten en een 3-0 voor sprong op. Toch kwam in de ne gende inning de tot 3-7 opgelopen Bij een poglnghet derde honktestelen wordt KinheimerToine Ja ger in de derde Inning van de zaterdagwedstrijd uitgetikt door Neptuniaan Ron Agterberg (15). Foto Michiel Bierhuizen/Co? Vos Zaterdag KINHEIM.... NEPTUNUS... ....00 0 100=1-5-0 ..,00 0 020=2-9-0 voorsprong nog in gevaar. Met volle honken'gooide Ken Brauck- miller vier wijd op Raymond Ho- fer: 4-7. Brauckmiller was eerst gisteroch tend teruggekeerd op Schiphol na werkzaamheden in Istanboel. Maar telefonisch had hij laten we ten in Turkije aan zijn vorm te hebben gewerkt, Brauckmiller nam 26 'nullen' voor zijn rekening maar voor de laatste moest Erik Remmerswaal als relief-werper worden opgetrommeld. Hij for ceerde die laatste nul bekwaam. Mike Crouwel sloeg de bal in han den van Jeroen Sluiter, die op de korte stop plaats weer in genade is aangenomen. Eddy Dix is nu tot aangewezen slagman gepromo veerd. Morgenavond staat Neptunus voor de taak de winning 'streak' thuis verder uit te bouwen tegen Retif Sparta/Feyenoord (19.00 uur). Kinheim: Tom Nanne (6) 5-0-9. Neptunus: Kob Cordemans (6 1/3) 6-4-5. Home run: Giel ten Bosch (Kinheim, 5e inning, solo). Winnaar: Cordemans (Neptunus) Verlie- ler: Nanne (Kinheim) Zondag NEPTUNUS.001 203 100=7-6-2 KINHEIM™00 0 0 02 101=4-94 Neptunus: Ken Brauckmiller (8 2/3) 6-3-8-3, Enk Remmerswaal (1/3) 0-0-0, Kinbeim: Eelco Jansen (9) 8-6-6. Home runs: Kin heim: Paul Nanne (6e inning, solo), Jeffrey Verbij (7e inning, solo). Neptunus: Johnny Balentina (7e inning, solo). Winnaar: Brauckmiller (Neptunus), Verliezer: Jan sen (Kinheim). Save: Remmerswaal (Nep tunus) Door Ed Voortmeijer Rotterdam Het NK schaken be leefde een weekeinde van con trasten. De ronde op zaterdag bleef zonder hoogtepunten. Giste ren revan- ronde werd een dag vol dramatiek, waarop onbe grijpelijke blunders wer den gemaakt en enkele grootmeesters hun emoties nauwelijks in bedwang konden houden. Zoals de Bosnische Nederlander Predrag Nikolic, die in het eind spel tegen Jan Timman meerdere malen een opgelegde winstvoort zetting over het hoofd zag. Lijd zaam moest Nikolic toezien hoe zijn landgenoot Ivan Sokolov, te gen Friso Nijboer 'mazzelend', zich met een half punt voorsprong op kop van de ranglijst nestelde. Sokolov veranderde dit weekein de van een veroordeelde tot een vrij man; Nikolic werd daarente gen een gekwelde, rijp voor een wanhoopsdaad. Beide spelers hadden zaterdag in hun onderlin ge duel op de 22ste zet dp vrede getekend, maar tijdens de analyse bleek dat de met zwart spelende Nikolic zijn stelling had onder schat. Als er iemand winstkansen had, was hij het. Zijn opponent beaamde dat volmondig: „Ik stond minder. Het was sympa thiek van Pedrag om remise aan te bieden." Deze taxatiefout viel echter in het niet bij wat Nikolic tegen Timman Predrag Nikolic In diep gepeins ver zonken, maar toch vond hij niet de oplos singvoor winst tegen Jan Timman, Folo Cees Kuiper/ Rotterdams Dag blad overkwam. Beide spelers kennen elkaar door en door. De onderlin ge score is licht in het voordeel van de Amsterdamse grootmees ter: zes keer won Timman, vijf maal Nikolic en 13 partijen ein digden in een deling van het punt. Zij kozen voor de ingewikkelde Botwinnik-variant van het Sla visch, een opening die zij reeds eerder in Wijk aan Zee tegen el kaar hadden uitgeprobeerd. In plaats van 9..., hxg5 speelde Tim man toen 9..., Pd5 en werd in der tig zetjes opgebracht Nu lanceer de zijn opponent een nieuwe, maar zwakke zet (18. axb4 in plaats van Piket-zet 18. Lxdö), waarvan Timman verzuimde te profiteren. Nikolic kreeg gestaag de over hand en wikkelde af naar een ge wonnen toren-eindspel. Hij slaag de er echter niet in één van de ve le winstvarianten te vinden en op de 48ste zet was de puntendeling een feit. Verschrikkelijke blunders, het is altijd treurig voor de schaker die ze begaat. Maar voor de buiten wacht heeft het uitglijden over de bananenschil altijd iets komisch. Misschien is het een geruststel lende gedachte dat ook groot meesters momenten van schaak blindheid kennen. Neem Friso Nijboer. Zaterdag was hij opgeklommen naar een - met Timman - gedeelde vierde plaats. De in dit toernooi voor de leeuwen geworpen Sipke Ernst had het hem niet overdreven moeilijk gemaakt. De wat moede loos ogende Fries zette zijn stuk ken in een Konibgs-Indiër op de verkeerde velden en werd regel recht terechtgesteld. Nijboer deed het netjes, maar het was meer een bloedbad dan een werkelijke par ty Gisteren leek het er even op dat Nijboer tegen de trotse (mede-) koploper Sokolov op rozen zat. Hij bestreed de Cordel-variant van het Spaans met verve en verover de op de dertiende zet al twee stukken tegen een toren. Het blijft nog de vraag of dit alles vol doende zou zijn geweest voor de winst als hij niet in tijdnood was gekomen. Sokolov, die allerlei ge mene aanvalskansen creëerde en zijn tegenstander alsnog "besch- windelde', oordeelde van niet. Nijboer, daarentegen, vond dat-ie gewonnen heeft gestaan. Tot gro te hilariteit van de omstanders werd daar tijdens de analyse nog lang over gebekvecht. Loek van Wely traeteerde zijn fans dit weekeinde op twee over winningen en klom op naar een - met Sosonko, Piket en Timman - gedeelde derde plaats. Het is van Van Wely bekend, dat hij een grondige studie heeft gemaakt van het Benkö-gambiet. In dit NK kreeg hij twee maal de gelegen heiddeze opening te spelen. Twee keer won hij. In de eerste ronde met zwart van Timman en zater dag met de witte stukken van Ka- rel van der Weide. „Ik heb een soort vergelijkend warenonder zoek gedaan en ben tot de conclu sie gekomen, dat de zwarte dame loper altijd in de weg staat," ver klaarde hij. Genna Sososko, die z'n hoge posi tie wenste te consolideren met een snelle remise, kwam gisteren van een koude kermis thuis. Van Wely sloeg het vredesbod van de gewezen Rus op de negentiende zet af en veegde vervolgens posi tioneel de vloer aan met hem aan. Na de plus-remise van zaterdag tegen Jan Timman boekte Jeroen Piket gisteren eindelijk zijn eer ste overwinning. Tegenstander Dimitri Reinderman was al op de tiende zet volledig ingesnoerd. Een poging om zich te bevrijden liep verkeerd af. Partij PredragNikoIicftfit) Jan Timman (zwart) 1 d4, d5 2. c4, c6.3. Pc3, Pf6.4. Pf3, e6.5 Lg5, dxc4, 6 e4, b5.7. e5, h6.8. Lh4, g5.9 Pxg5, hxg5.10. Lxg5, Pbd7. 11. exf6, Lb7, 12. g3, c5.13 d5, Db6 14. Lg2,0-0-0.15.0-0, b4. IC Pa4, Da6. 17 a3, Lxd5. 18. axb4, Lxg2.19.Kxg2,cxb4 2D.De2,Db5 21.Tfdi. Pe5.22. Pb6+, Dxb6.23, Txd8+, Dxd8.24 Dxe5, Dd5+25 DxdS.exdö 26, Txa?, d4.2? Lf4, c3. 28 Tc?+, KdS. 29. Tc4, cxb2. 30 Txd4+, Kc8.31. Tdl, Lh6.32. Lxh6, Txh6. 33. Tbl. TxfB. 34. Txb2. Tb6. 35. Kf3, Kd7. 36. h4, Kd6 37. g4, Ke5. 38. Tb3, Tb8 39. Ke3, f5.40. f3', fkg4.41 6tg4. Tb". 42 K23. Tb8 43. Kg3. Tb7.44. Te3+. Kd5 45 h5.b3 46 Tel, b2.47.Tbl, Ke5 48. hG remise Zesde rende: Remdemian-Sosonko 1/2-1/2, Van Wely-Van der Weide 1-0, Van der W:et- Van der Sterren t/2-1/2, Emst-Nijboer 0-1, Sokoiov-NiMic 1/2-1/2, Timman-Piket 1/2- 1/2; zevenderende: Piket-Remderman 1-0, Nikolic-Tunman 3/2-1/2, Nyboer-Sokolov 0- 1, Van der Sterren-Emst 1/2-1/2, Van der Weide-Van der Wiel 1/2-1/2, Sosonko-Van Wely 0-1. Stand: 1. SokolovS 1/2,2. Nikolic 5,3. Pi ket, Sosonko, Timman, Van Wely 4,7. Nij boer 3 1/2,8. Van der Sterren 3,9. Van der Weide, Van der Wiel 2 1/2,11. Ernst, Rein derman 2. Rotterdam De eerste competi- tiepunten komen voor de honk ballers van PSV met de week dichterbij. Dat is - na 31 duels zonder zege - niet alleen een wet matig gegeven, het is ook een op de realiteit gebaseerde prognose. Een realiteit die wil dat Retif Sparta/Feyenoord, de tegenstan der van de Eindhovenaren ko mend weekeinde, in een zorgwek kende vormcrisis verkeert. Na de nederlaag op het nippertje van vrijdagavond, in Oosterhout (3-5 in tien innings) moesten gis teren opnieuw de punten worden ingeleverd bij Gambro Twins, 10- 14. Na anderhalve inning al was het aan de Edo Bergsmaweg 0-8 en lag de thuisploeg in verloren positie. Debet aan die desastreuze start was - niet voor het eerst - de sukkelende werpersstaf van de Rotterdammers. Coach Rob Hen driks had ervoor gekozen Leo Voogd te laten beginnen (waar To ny Benningshof zijn eigenlijke tweede man is achter Orlando Stewart) maar die manoeuvre sor teerde niet het gewenste effect. Integendeel, het werd een volsla gen mislukking die Hendriks noopte na iets meer dan één in ning al in te grijpen. Voogd droop af, maai ook opvolger Bennings hof toonde niet echt de vorm die nodig was om de problemen het hoofd te bieden. De schier onoverbrugbare achter stand (0-8j die er het gevolg van was. werd weliswaar in de gelijk makende tweede slagbeurt dank zij onder meer een homerun van Melfried Comenencia meer dan gehalveerd (5-8), maar in zo'n 'ral ly' kwam Sparta/Feyenoord daar na nooit meer. Of toch, één keer. Bijna. In de derde inning hadden de roodwitten de kans de Braban ders de stuipen op het lijf te jagen toen zij - met nog niemand uil - het tweede en derde honk in han den kregen. Een vang in het mid- veld, drie slag en een eenvoudige veldersactie deden dat perspec tief in rook opgaan en vanaf dat moment beantwoordden de Bra banders elke run van de fusieclub met een tegenpunt. Het einde kwam bij 10-14 min of meer als een bevrijding. TWINS™260 102 210=14-18-2 SPARTA/F0 5 0 100 310=10-13-2 U'erpcijfers Gambro Twins: Bas Rijken (2 1/3 mning) 2-2-5*1, Ferenc Jongejan (5 2 man) 3-3-6-1, Remcovars Miltenburg (11/3) 1-1-2-0, Ene de Rycke (3/3) 0-1-C-fl. Retif Sparta/Feyenoord: LeoVoogd (1 4)0-64- i.Tony Benningshof (5 2) 14-11-1, Erwin van den Berg (3) 0-1-3-0 Homerun Twins: Serge Artsen, 6e inr.tng (+1). Homeruns Sparta/Feyenoord: Melfned Comenencia, 2e mn. 1Sherton Satumino, 7e inn. 2) Winnaar: Jongejan. Verlieier: Voogi Save: De Rijcke. Rotterdam De tovenaar noemen ze hem bij VOC. Omdat Peter Mclntyre als bowler zo veel met een bal letje kan. De Australische speler-coach van de Rotter damse cricket club is een zo geheten 'leg- spinner', die de rode knik ker met zó veel effect pleegt te gooien, dat de tegenstanders er tureluurs van kunnen worden. Gisteren vestigde Mclntyre oj> nieuw de hoofdrol op zich. Hij nam zes wickets voor slechts 24 runs en brak daarmee verwoes tend door de verdediging van VCC. VOC won de hoofdklasse- partij dan ook met 59 runs ver schil: 190-131. Een dag eerder was de thuiswedstrijd van de Rotter dammers tegen HCC verregend. Het waren niet de minste VC- C'ers, die Mclntyre gisteren aan de Overschiese Kleiweg oprolde, Van de eerste acht man op de Voorburgse battinglijst moesten er zes door toedoen van de 'Aus sie' naar de kant. Het belangrijk ste slachtoffer was Tim de Leede, één van de beste Nederlanse cric keters en mede om die reden de aanvoerder van de nationale ploeg. Mclntyre ving De Leede - mei een persoonlijke score van 10 - op eigen bowlen uit: 'caught bowled'. Mark Nota stribbelde met 29 runs nog het meest tegen namens VCC, maar de Rotteidam- se aanval gooide de degradatie kandidaat uit voor 131. En dat terwijl de opdracht voor De Leede en zijn mannen op papier toch niet zo moeilijk was: 191 runs om te winnen. De innings van VOC, spelend zonder de gebles- 'XÖAWQtr/ (Astesj, Davy Bakker (m) en Peter Mclntyre, de twee steunpila ren van VOCtegen VCC. De een was topscorer met 47 runs, de ander nam zes wickets. Foto Peter Molkenboer seerde jongeling Ben Goedege- buur, was eerder op de dag im mers ook met de nodige horten en stoten verlopen. De belangrijkste bijdrage leverde captain Davy Bakker met 47 runs, later in de slagbeurt aangevuld met bijdra gen van Rob de Widt (16), Peter Mclntyre (19) en Steven van Dijk (30). VOC vierde Met twaalf punten uit tien wed strijden neemt VOC in de hoogste afdeling de vierde plaats in. Kam pioenskansen heeft de ploeg van Davy Bakker nog volop. Lijstaan voerder (met 14 uit 9) is nog altijd VRA uit Amstelveen, gevolgd door het Schiedamse Excelsior (13 uit 10). Het onderlinge duel tos sen die twee clubs verregende za terdag, gisteren klopte Excelsior het Haagse HCC: 217-171. Luuk van Troost (84) en Dermis Gouka (43) hadden de kampioen uit het slob gehaald na een matige score halverwege. Door Hans Schelling Bergschenhoek De Europese kampioenschappen rolski in Bergschenhoek hadden veel weg van een fanatiek familiefeestje. Op het nationale rolskiparcours aan de Hoeksekade werd met bloed, zweet en tranen gestreden voor elke podiumplaats. Aan de andere kant overheerste echter de gemoedelijkheid, want ook inter nationaal gezien is het rolskiwe- reldje nog klein. 'Tot volgende week', was dan ook een veel gehoorde opmerking na de prijsuitreiking door de olympi sche chef de mission Jan Loor- bach Dan wordt in Tsjechië een wedstrijd gehouden in het kader van de World Cup. Rolski is een vrij jonge sport, die eind jaren vijftig is ontstaan. Het gold aanvankelijk als een alterna tieve trainingsmethode voor lang laufers in de zomermaanden. Gaandeweg nam het aantal wed strijden toe en ook het materiaal werd steeds sneller. Onlangs kreeg rolski op het jaarlijkse con gres van de internationale skife deratie (FIS) de status van WK- sport. Het eerste officiële wereld kampioenschap wordt over twee jaar in Bergschenhoek gehouden. Nederland heeft met Jan Jacob Verdenius een geweldige troef kaart in handen. De 24-jarige in wonervan het Noorse Trondheim behoort tot de beste veertig lang laufers ter wereld. De student Duits en politicologie is als rolski- er tweevoudig wereldkampioen. Verdenius combineerde het EK met familiebezoek. Op het vlakbij de Rottemeren gelegen parcours stelde hij niet teleur, want de Ne derlandse kopman won de indivi duele wedstrijd. „Natuurlijk is rolski een leuk al ternatief voor langlaufen," oor deelde Verdenius, die vorige week nog in de sneeuw van een Noorse gletser trainde. „Wel zijn het twee verschillende sporten, die je eigenlijk niet met elkaar kan vergelijken. Vooral de tech niek is anders. Ik train niet echt voor het rolskiën. Zolang ik mij blijf verbeteren, ga ik door. Het blijft jammer dat ik niet naar de Olympische Spelen mocht. De eerste tien bij het langlaufen wa ren de bekende namen, maar daarna was echt van alles moge lijk." Zaterdagmiddag teisterde hevige regen de individuele wedstrijd, waardoor het asfalt spiegelglad werd. Bij sommige rolskiêrs - die snelheden van veertig kilometer per uur bereikten - leidde dat tot De passende afsluiting van het EK rolski in Bergschen hoek. De ploeg van Duitsland, met links de laatste man, wintineen bloedstollen de sprint het onderdeel es tafette. Twee- dewerd Italië. "oto John van Hoek/ Cor Vos. valpartijen. Een aantal pechvo gels moest zelfs uit de sloot wor den gehaald. Er was ook een hoofdrol wegge legd voor de 19-jarige Susan van Duijl. De tegenwoordig in Rotter dam woonachtige studente maat schappijgeschiedenis eindigde verrassend op dc derde plaats in de individuele strijd. Van Duijl gold altijd al als een talent, maar tijdens de wedstrijden bleven de resultaten uit. „Ik zit lekker in m'n vel. Vroeger maakte ik mij wei te druk. Vorig jaar was ik al ueide tijdens een World Cup-wedstrijd, maar toen was er nagenoeg geen concurren tie. Ik heb speciaal naar dit evene ment toegewerkt. Ik voelde mij al goed in de proloog." Bondscoaeh Sidney Teeling ver liet Bergschenhoek met gemeng de gevoelens: „Ik ben kwaad, bHj en teleurgesteld. Een goed resul taat van Elsbeth Straub lag in de lijn der verwachting, maar ze moest ziek afhaken. Maar juist Susan van Dujjl presteerde weer verrassend goed. Bij de meisjes boekten we vroeger goede uitsla gen, maar daar zijn nu minder ta lenten. Bij de jongens zijn wij in de breedte sterker." De jeugdploeg met Jumaan Brou wer, Willem Loorbach en Jurran Verboort werd tijdens de estafette tweede. Rotterdammer Loorbach, zoon van sportbestuurder Jan, eindigde tijdens de individuele wedstrijd op een verdienstelijke zesde plaats. De Nederlanders hebben het thuisvoordeel goed uitgebuit. Teeling: „Vooral de sub-toppers kunnen op moeilijke momenten dan juist bijblijven. Voor mij als bondscoach is "het hier wel lasti ger. Iedereen komt bekenden te gen en slaapt gewoon thuis. Vol gende week gaan we weer als team op stap naar Tsjechië." 4

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 7