'Er komt geen museum' Gediplomeerd over straat 'Geen gezeur, wij willen een speelveld voor de deur5 Rotterdams Dagblad B en w Vlaardingen hakken knoop over Moerman door Maassluis gaat 'speels experimenterend' terrassen proberen Ondernemersprijs voor Slagboom-Vlaardingen Zes maanden cel voor ontucht met minderjarige Geen opheffing van voorarrest Hoofdletsel bij ongeval Motorrijder onderuit Controles op snelheid Met auto in greppel Abonnee Service 111111111 Plein 1940-1945 tijdelijk zonder verkeerslichten Of hel gratis 0800-0642 Nieuwe Passage 70 winkels onder één dak Grote parkeergarage Kom winkelen in de Nieuwe Passage Schiedam Rotterdams Dagblad US Waterweg Woensdag 1 juli 1998 3 Schiedam De voorlopige hech tenis van twee Schiedammers die worden verdacht van het regisse ren van heroïnetransporten uit Turkije naar West-Europa wordt niet opgeheven. De advocaten I, Weski en J. Ie Cocq d'Armadville hadden afgelopen donderdag tij dens de eerste strafzitting tegen het duo om opheffing gevraagd. Volgens de raadslieden schoot het Openbaar Ministerie ernstig te kort in de verzameling van de be wijslast. Niet alleen zou het voor onderzoek veel te traag geschie den, ook meenden de raadslieden dat het Openbaar Ministerie zo slordig te werk ging, dat de belan gen van hun cliënten ernstig wer den geschaad. De Rotterdamse rechtbank maakte gisteren be kend de voorlopige hechtenis van de twee verdachten niet op te hef fen, omdat de belangen van de verdachten in deze niet opwogen tegen de ernst van de beschuldi gingen. Wel kondigde de recht bank aan 23 september aanstaan de het vooronderzoek van justitie kritisch te zullen bekijken. Aan de hand van dat oordeel zal de rechtszaak al dan niet worden voortgezet in oktober. Vlaardingen—Een 17-jarige Vlaar- dinger is gisteren bij een aanrij ding in zijn woonplaats ernstig gewond geraakt aan zijn hoofd. De jongen kwam op de Wilhelmi- nasingel op zijn fiets in botsing met een 49-jarige bromfietser. Daarbij kwam de jongen zo onge lukkig ten val dat hij met een spoedtransport naar het Dijkzigt Ziekenhuis in Rotterdam moest worden gebracht. De bromfiet ster, eveneens afkomstig uit Vlaardingen, is met snijwonden naar het Holy Ziekenhuis-ge bracht. De precieze oorzaak van het ongeval is nog onbekend. Vlaardingen Bij een eenzijdig ongeval is de afgelopen nacht een 27-jarige Vlaardinger gewond ge raakt. De man viel rond 1.00 uur met zijn motor in de Mr. Ver schuurstraat. De gearriveerde po litie constateerde een alcohol- lucht om het slachtoffer. De mo torrijder werd ter observatie naar het Holy Ziekenhuis gebracht. Daar werd ook bloed afgenomen voor een alcoholtest. De uitslag daarvan is nog niet bekend. Schiedam Twee snelheidscon troles in Schiedam hebben gister ochtend in totaal 118 bekeuringen opgeleverd. De automobilisten re den boven de toegestande maxi mumsnelheid van 50 kilometer per uur op de Burgemeester van Haarenlaan en de Westfran- kelandsecüjk. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 90 kilometer per Vlaardingen Nadat hij zijn voer tuig niet goed op de Maassluisse- dijk wist te houden is gisteroch tend fond 11.30 uur een 29-jarige Vlaardinger met zijn auto in de naastliggende greppel beland. De man bleek niet over een rijbewijs te beschikken en zei tegen de po litie de auto van een kennis te hebben geleer 1 ïderzoek wees uit dat zijn ve...aal klopte. De Vlaardinger kreeg wel een proces verbaal voor rijden zonder rijbe wijs. Een behulpzame automobi list wist met zijn Landrover de au to uit de greppel te trekken. Informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 13.00 tot 19.00 uur zaterdag van 15.00 tot 16.30 uur Telefoon: 010-4004 444 i Door Jan Rozendaal Vlaardingen Er komt geen Moerman-museum in Vlaardin gen. Dat hebben burgemeester en wethouders besloten. In een brief aan de leden van de raadscommissie voor algemene en bestuurlijke zaken schrijft het college dat de gemeente ju ridisch niet gebonden ;s aan het openen van een museum. Wel bestaat de mogelijkheid dat er afspraken worden ge maakt met de Moermanvereniging om op afspraak de werk ruimte van Moerman open te stellen. Een voorstel daarover wordt na de vakantie, in september, aan de gemeenteraad voorgelegd. Die beslist uiteindelijk over het wel of niet inrich ten van een museum op Hoogstad. Maandag praten de fractie voorzitters over de brief van b en w. De vraag die de afgelopen maan den centraal stond in het stadhuis was of de gemeente Vlaardingen juridische verplichtingen was aangegaan om een museum over Moerman in te richten. Daarvoor is onder meer de notariële akte die op 9 maart 1987 is opgemaakt uit het archief gehaald en door de juridische afdeling nageplozen. Die stuitten op een cruciale passa ge. Eerst wordt de gemeente ge wezen op de verplichting het woonhuis Hoogstad met bijgebou wen, verdere opstallen en de grond aan de Westlandseweg 252 en 250, voor tenminste 25 jaar na het overlijden van Moerman in de staat te behouden waarin het com plex zich op de sterfdag van Moer man (27 augustus 1988) bevindt. Maar, en dat was waar de juristen naar op zoek waren, die verplich ting wordt gevolgd door het vol gende: „zodat het een monu ment fcan (cursivering redactie) worden ter blijvende herinnering aan het van zo onschatbare waar de gebleken onderzoek met be hulp van postduiven, dat heeft ge leid tot de ontdekking van de mo gelijke methode van kankerbe strijding, die alom bekend is ge worden onder de naam 'Moer- mantherapie', een en ander naar het uitsluitend oordeel van de ge meente Vlaardingen." Aldus de notariële akte, waarin ook nog staat dat op niet-nako- men de gemeente een boete van een miljoen gulden moet betalen. Voor burgemeester en wethou ders maakt de2e tekst in elk geval duidelijk dat gemeente 'niet ge houden is om de contractverplich- tihg in te vullen door iet inrich ten van een muteurr'. De boel goed onderhouden, waarbij de ge meente overigens achterstand heeft opgelopen en een inhaalslag wil maken om niet alsnog dat mil joen kwijt te zijn, is genoeg. „Er komt geen museum," aldus b en w. In stand houden Met een andere betrokken partij, de Stichting voor Archeologie en Bouwhistorie Vlaardingen, is een verbintenis gesloten die met ver der gaat dan de woning van wijlen Moerman in de staat te houden zoals die bij zijn overlijden was. „Wij zullen daarom in overleg met de stichting bezien of overeen stemming bereikt kan worden om het pand in stand te houden, zon der dat het als museum wordt in gericht," aldus b en w, die daar op een andere plek weer een beetje op terugkomen. Want: „Overi gens willen wij wel met het be stuur van de Moermar.vereniging nader overleggen of er bij de le den van de vereniging behoefte bestaat om de artsenpraktijk op nader te bepalen tijdstippen open te stellen voor bezichtiging." Met andere woorden: de door de Stichting voor Archeologie en Bouwhistorie Vlaardingen hele maal in de oude staat herstelde praktijk mag 'op nader te bepalen tijden' worden bezocht door leden van de Moermanvereniging. De Stichting Archeologie en Bouwhistorie Vlaardingen wilde gisteravond niet reageren op het besluit van burgemeester en wet houders. Voorzitter Jeroen ter Brugge was nog niet op de hoogte van het besluit. „Ik wil eerst alle details weten en die met mijn be stuur bespreken voordat ik rea geer," aldus een verraste Ter Brugge. Zie ook pagina 15; Punt achter pijnlijke discussie? Het zou in Maassluis wat veiliger op straat moeten zijn nu zo'n 350 basisscholieren hun verkeersdiplo- ma hebben gehaald. Drie van hen werden vanmor gen onder toeziend oog van hun lotgenoten in het zonnetje geze .dat ze zowel bij het theorie- als het praktijkge^ ^lte geen enkele fout hadden ge maakt. Behalve een diploma kregen ze ook een bos bloemen. Overigens waren van alle 358 kanfdaten die het parcours aflegden en de vragen beantwoor den, er negen vanmorgen niet bij in ontmoetings centrum Koningshof. Zij zakten voor hun verkeers- examen. Foto Roe) Dijkstra Maassluis Terrassen, een zo mers zonnetje, muziek en ande re activiteiten. Zo moet de Maassluise Markter, als hetaan het gemeentebestuur ligt, gedu- ïcnde de weekeinden in de ko mende zomerperiode uitzien. Centrummanager Leo Leich- tenberg is voor deze periode aangesteld om er met de horeca en andere ondernemers iets ge zelligs van te maken. Nog geen definitief besluit voor permanente terrassen op de Markt, maar iets van voorlopige aard. Bij speciale evenmenten. „Om speels, experimenterend de binnenstad nieuw leven in te blazen," aldus wethouder Frank Koen gisteren tijdens de ge meenteraadsvergadering. Voor eind augustus zit er bij voorbeeld een soort Grachten concert (op de vlieten) in de planning. Een andere geplande activiteit in de binnenstad, De Kampioenschappen van Maas sluis op zaterdag 21 juli, wordt overigens vanwege gebrek aan belangstelling afgeblazen. Slechts een enkeling had /iui opgegeven voor het jojo'en, bal letje hooghouden en mens-er- ger-je-nieten. De aan de activiteiten gekoppel de horecavoorzieningen zijn de voorbode voor een soepeler ho- recabeleid, voor een Markt die eoncinu gevuld is met terrassen en waar er dus minder plek is voor auto's. De wethouders Koen (ruimtelijke ordening) en Wesenhagen {economische za ken) bereiden over deze zaken voorstellen voo'. De voorstellen, maar ook de zo- mer-activiteiten komen naar de mening van de politieke fracties wel wat aan de late kant. Men is het er immers al lang over eens dat de Maassluise binnenstad gezelliger gemaakt moet wor den om zo meer bezoekers (klanten) te trekken. „Een jaar geleden lagen er twee voorstei len van ondernemers. Voor een grandcafé en een visrestaurant. Toen hadden er uitzonderingen moeten worden gemaakt en had het horecabeleid moeten wor den aangepast," vond WD'er Jol iii Scheer sir a. Vlaardingen Het was een drukte van jewelste gisteren in de kamer van wethouder Kees van der Windt. In korte tijd stroomde zijn werkplek in het Vlaardingse stad huis vol met tientallen kinderen en een handvol ouders. De kinde ren hadden allemaal kartonnen bordjes in hun handen waarop hun wens duidelijk was vermeld: 'Geen gezeur. Wij willen een speelveld voor de deur' en Wij willen geld voor een speelveld'. Na maandenlang vruchteloos overleg met wijkbeheerteams en ami.naren van de gemeentelij ke dienst stadsontwikkeling, na men de leden van Bewonersver eniging Babberspolder gisteren de volgende stap. Zij overhandig den meer dan vijfhonderd hand tekeningen van buurtbewoners aan wethouder Kees van der Windt om hun vraag naar voetbal en basketbalveldjes in de wijk kracht bij te zetten. De bewoners klagen al lang over het gebrek aan speelmogelijkhe- den voor de oudere jeugd in de wijken rond de Eleanorastraat, Hartmansstraat en Goudsesingel. De 10 tot 15 jaar oude kinderen spelen nu veelal op straat of op parkeerplaatsen, omdat de aan wezige speeltuintjes alleen ge schikt zijn voor kleine kinderen. Voor de veiligheid van de kinde ren probeert de bewonersvereni- gm" de gemeente zover te krijgen t een aantal voetbal en bas- k< ;ual veldjes wordt aangelegd. Nadat Marianne van der Vlies, woordvoerster voor d" bewoners heeft uitgelegd wat de klachten zijn, overhandigt Jeroen, één van de kinderen, de gele envelop ge vuld met de handtekeningen aan Van der Windt. Ook krijgt de wet houder van de jeugd uit de Bab berspolder een bos bloemen en een stapel tekeningen zoals zij hun w{jk willen hebben. „Het kan zo met doorgaan, de kin deren worden overal weggejaagd en kunnen nergens spelen," al dus Van der Vlies. „Als de kinde ren eigen speelveldjes krijgen, kunnen zij weer veilig speten Gelaten neemt Kees van der Windt het pakketje in ontvangst en drukt, in aanwezigheid van twee wijkbeheerteam-ambtena- ren de bewoners op het hart dat hij het verzoek zal bespreken met de andere bewonersverenigingen om te kijken wat er mogelijk is. „We gaan inventariseren wat er bij moet komen en wat er financi eel haalbaar is. Maar ik ben het er mee eens dat speelterreintjes mee moeten groeien met de kinderen. Binnen vier weken laten we u on ze eerste besluiten weten," beloof de de wethouder. Na wat heen en weer gepraat ne men de bewoners voorlopig ge noegen met dit antwoord en verla ten het kantoortje weer. Marianne van der Vlies laat weten er ver trouwen in tehebben dat er einde lijk iets aan gedaan zal worden, maar zou graag wat snelheid zien bij alle instanties. Marjorie den Breems, ook van de bewonersvereniging, vertelt over de steun die zij van Groenlinks hebben gekregen. Zij hebben al schriftelijk laten weten achter de bewoners ie staan en het pro bleem in de gemeenteraad aan de orde te stellen als er niet snel iets gedaan wordt. Omringd door de kartonnen bordjes, de handteke ningen en de tekeningen die alle maal op tafel liggen, blijven de mensen van wijkbeheer en de wethouder m dru k overleg achter. «bhm -ji-ïvf5;. Vlaardingen Uit negen kandida ten voor de Vlaardingse Onderne mersprijs 1998 is dit jaar de keus gevallen op B.V. Installatiebe drijf Slagboom-Vlaardingen. Het elektrotechnisch installatiebe drijf aan de Emmastraat ontvangt de onderscheiding niet alleen vanwege de economische presta ties, maar ook voor haar tociaal beleid en werkgelegenheid. Het bedrijf heeft een zelfstandig opererende inspectie-afdeling ESI Service en twee dochtermaat schappijen: Van Loon Elektro techniek B.V. en Slagboom van Loon B.V. Beveiliging Tele communicatie, allebei gevestigd in Rotterdam. In totaal werken binnen de gehele organisatie zo'n honderd mensen. In 1985 is de onderneming ont staan via een management buy out uit het vroegere installatiebe drijf Boogaard Electriciteit B. V. uit Vlaardingen. J. W, Slagboom nam het initiatief om een nieuw bedrijf op te richten. Samen met mede-aandeelhouder L.A. Droog realiseerde hij zich dat anders on nodig een stuk werkgelegenheid zou verdwijnen uit Vlaardingen. De Slagboom-organisatie maakte een stormachtige groei door en nam verschillende bedreven over. Om de kwaliteit van de werkzaamheden te bewaken zijn er verschillende kwaliteitssyste men opgezet en gecertificeerd, zo als Waarborg-Installateur, VGA en EVK-Installateur. Elektrotechnische installaties zjjn steeds vaker zeer complexe systemen. Bij deze projecten biedt het bedrijf de klant een com pleet pakket. Een kleine greep hieruit zijn bijvoorbeeld licht- en krachtinstallaties, installaties voor beveiliging en bewaking, te lecommunicatie en inspectie van installaties. Het Vlaardingse be drijf richt zich hoofdzakelijk op installatiewerkzaamheden in uti- liteits- en woningbouw en indu strie. In de afgelopen jaren werkte Slagboom mee aan een respecta bel aantal projecten binnen en buiten Vlaardingen, Voorbeelden in Vlaardingen zijn de nieuwbouw en uitbreiding van het politiebu reau, het Ibis Hotel, winkelcen trum De Loper, zwem- en reerea- tiebad De Kulk, renovatie van de Stadsgehoorzaal en groot onder houd aan 720 PLN-woningen. Op sociaal gebied looft de jury de deelname van het bedrijf aan di verse omscholingsprojecten. Er wordt door het bedrijf veel in vak kennis geïnvesteerd om zo goed mogelijk in te springen op innova ties en marktontwikkelingen. Slagboom-Vlaardingen neemt op dinsdag 14 juli de Ondernemers prijs in ontvangst. Het beschikba re bedrag van vijfduizend gulden wordt geschonken aan het Kenia- project van Wim van de Burg van scholengemeenschap Groen van Prinsterer. Rotterdam/Schiedam Voor het plegen van ontuchtige handelin gen en het seksueel binnendrin gen van iemand jonger dan 12 jaar is gisteren de 45-jarige Schiedam mer J.H. veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. Hij kreeg daarbij nog eens zes maan den voorwaardelijke celstraf, met een proeftijd van twee jaar. De Rotterdamse rechtbank achtte bewezen dat H. het 11-jarig doch tertje van zijn vriendin seksueel had misbruikt. De Schiedammer zei over het voorval tijdens de strafzitting van 16 juni dit jaar te hebben 'ingehaakt' op vragen van het meisje betreffende seksuele voorlichting. Onder invloed van drank besloot hij haar toen 'voor te doen' hoe een en ander in el kaar stak. „U heeft onder het mom van het geven van seksuele voorlichting misbruik gemaakt van het meis je," zei rechtbankpresidente A. C. M, P. van Breukelen-van Aamhem in een toelichting op het vonnis. „Zo heeft u op grove wijze het vertrouwen beschaamd dat zij in u had gesteld." De rechtbank achtte eveneens be wezen dat H. het meisje had gepe netreerd. De Schiedammer had dat tijdens de bdiandeling van zijn zaak ontkencHij zei slechts op het meisje te zijn gaan liggen. H, werd voor zijn daad wel ver minderd toerekeningsvatbaar verklaard. De rechtbank oordeel de dat hij geen psychische stoor nis heeft, maar volgde het psycho logisch rapport in de conclusie dat H. verminderde geestelijke ver mogens kunnen worden toegere kend. Zo zou hij onder meer door egocentrisme en narcisme tot het misbruik zijn gekomen. H. mag zijn gevangenisstraf laten omzetten in 240 uur dienstverle ning. Met de aftrek van voorarrest zouden daar nu nog 68 uur van overbleven. Schiedam Met ingang van maandag 6 juli moet er extra wor den opgelet bij Plein 1940-1945. Vanaf dat moment moet het ver keer over het plein het namelijk zonder verkeerslichten doen. De lichten worden buiten werking gesteld om de werkzaamheden uit te kunnen voeren die vooraf gaan aan de totale afsluiting van het plein. Deze zal plaatshebben van 3 tot en met 22 augustus. In deze periode krijgen de rijbanen hun oorspronkelijke ligging terug en wordt Het plein ars opge hoogd. De bouw van de metrotunnel aan weerszijden van het plein nadert zijn voltooiing. Om de zogenoem de kopschotten te plaatsen aan de tunnelwand zal vanaf maandag 6 juli het aantal rijbanen op de Bur gemeester van Haarenlaan aan beide kanten van de weg worden teruggebracht naar één. Tijdens deze werkzaamheden zijn de ver keerslichten uitgeschakeld. Dit zal duren tot en met 2 augustus. t, noteer mij voor zo'n vooritoUg •Naam: Adres:Z, Postcode:„v,.., D Plaats:..'i Telefooji: kIL. i - Stuur deze bori in _eèn envelop Rotterdams Dagblad, Afd. AbOTrïéoIServ^e Antwoordnummer 4.579, 3(ï6p V8 Roriei^

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3