I. Wens commissie: districtschef geen 'zwaluwmanager' Rotterdams Dagblad Dorpsruzie beslecht: bord dertig meter opgeschoven Flatbewoners voeren Deslree*. 'Eindelijk gebeurt er eens wat in Schiedam' Onzekere toekomst voor E /Jigs, In contract nieuwe politiebaas zou een Verhuisverbod' opgenomen moeten zijn Wel tekort aan eengezinshuizen Rijbewijs ingevorderd Inbreker aangehouden Agressieve dief Abonnee Service Vlaardings Boumanhuis 1581% Scoftin a Ja, noteer mij voor zo'n voordelig proefabonnement tf Of bei gratis 0800-0642 Rotterdam» Dagblad lü Waterweg Vrijdag 3 juli J993 5 In het contract van de nieuwe korpschef voor het politiedistrict Waterweg (Vlaardingen, Maassluis, Hoek van Holland) zou een 'verhuisverbod' voor minimaal vijfjaar moe ten zitten. De nieuwe chef zou binnen die termijn niet van baan mogen veranderen. Op die manier wordt het district be stuurlijk wat rust gegund om veranderingen op een adequate manier door te voeren in de organisatie. Dit voorstel deed de Maassluise fractie van de PvdA gisteravond m de commissie algemene be stuurlijke zaken. Sociaaldemo craat Pieter Krom dijk vind dat het nu wel genoeg is geweest met de rappe wisselingen van politie wacht. De nieuwe baas moet nu maar eens langer op zyn of haar post blijven zitten dan voorgan gers zoals Carla Hoekstra die het roer kort tn handen heeft gehad. Het krijgt in ieder geval bijval uit het politiedistrict zelf. „Geen z\va- luwmanagement meer," zei plaatsvervangend chef Bram Schilders gisteren in de Maasslui se raadscommissie algemene en bestuurszaken, „Iedere keer vliegt er iemand voorby die lei ding geeft. Het is goed datje nieu we geluiden hoort, maar je moet vernieuwingen ook kunnen bor gen." De Maassluise fracties van. WD en PvdA hadden hiervoor zelfs een periode in gedachten. Het nieuwe districtshoofd zou mini maal vijfjaar niet mogen verkas sen. opperde sociaaldemocraat P. Kromdijk. De verwachting is dat de nieuwe chef omstreeks emd september of begin oktober wordt benoemd. Dit uitstel heeft te maken met de reorganisatie in de politieregio Rotterdam Rijnmond. Naar alle waarschijnlijkheid wordt het dis trict Ridderwaarden opgedeeld. Schilders: „Zolang daar nog geen duidelijkheid over is, weten we niet hoaveel chefs er geworven moeten worden. Als je één district opheft, heb je één iemand te veel die een functie nodig heeft." Over het tekort aan personeel by het Maassluise korps kon de tyde- lijke politiechef nog melden dat de wervingen ook de instroom by de politiescholen Volop draait'. Iets dat het probleem overigens met op de korte termijn oplost: „Die opleiding duurt anderhalf jaar," aldus Schilders. Voorlopig zullen, als dat nodig is, agenten uit Vlaardingen en Hoek van Holland het korps van Maas sluis by staan. Ook hoeven de Maassluizers op dit moment geen bijstand te verlenen in andere dis tricten. Tenzy er zich grote pro blemen voordoen. Schilders: „Kijk, nu doet Nederland het goed bij de voetbal. Dat zorgde m Rotterdam voor problemen." Maasland In Maasland is de rust weergekeerd. De dorpsruzie over het plaatsen van een verwij zingsbord aan de Koningin Juli- anaweg is beslecht. Het bord is deze week geplaatst maar niet op de gewraakte plek. Maaslander F. van Lui pen kan dus tevreden zyn. Zijn fanatieke manier van actie voeren heeft ervoor gezorgd dat hel college van b en w bakzeil heeft gehaald. Aanvankelijk zou het bord mid den voorde woning van de familie Van Luipen worden geplaatst. Daarvan zag het gemeentebe stuur uiteindelijk af, waama werd gekozen voor plaatsing tussen de woningen van Van Luipen en zyn buurman C. Pool, raadslid voor het CDA. Raadslid Pool onderte kende de handtekeningenactie, waarvoor zijn echtgenote als fel tegenstandster langs de deur ging, niet. Het raadslid gaf wel toe de plaats van het bord tussen de uitritten van de woningen niet erg geslaagd te vinden. Van Luipen wilde echter per se dat het bord niet voor zijn deur werd neergezet. „Wat staat er nou eigenlijk op: de touwtrekvereni ging, de volkstuinen, de postdui venvereniging, de muziekvereni ging en de politie die er toch nooit is. Die borden zyn ook veel te groot voor zo'n dorp," aldus de strijdbare Maaslander. En Van Luipen is niet voor een gat WaterwegHet artikel over de fu sie tussen twee Vlaardingse wo ningstichtingen van gisteren be hoeft een correctie. Het is onjuist dat directeur N. Nieuwstraten van Woningstichting Samenwerking Vlaardingen het niet eens is met de constatering dat er een tekort aan eengezinswoningen is in Vlaardingen. Hy wyst erop dat ook zijn woningstichting momen teel dergelijke woningen in aan bouw heeft. Hij is het echter on eens met de constatering van de twee andere woningstichtingen dat er een overschot is aan goed kope woningen in Vlaardingen. te vangen, zoals de gemeente de afgelopen tijd mocht ondervin den. Tot drie keer toe wist hij de plaatsing van het bord voor zyn deur te voorkomen. Dat had hem zelfs al de ernstige waarschuwing van burgemeester Kokxhoorn en wethouder De Nie opgeleverd. Als hij zijn verzet niet zou staken, zou er politiedwang worden toege past, Daarmee riskeerde hij een proces-verbaal en zelfs een arres tatie, zo luidde de waarschuwing. „Het verschil tussen een civiel rechtelijke en een strafrechtelijke zaak blijkt u niet duidelijk te zijn," antwoordde Van Luipen het college, „Of u lokteen strafrechte lijke zaak uit. Het bewijst weder om dat u op een onbehoorlijke be stuurlijke wijze met uw inwoners van Maasland omgaat." En om zijn woorden kracht bij te zetten liet hij een vracht aarde storten op de plek die het college voor het bord in gedachten had. Met suc ces: het verwijzingsbord kwam er wel, maar dan dertig meter ver der, op de hoek van de Koningin Julianaweg en de Slot de Hou- velaan. Wethouder De Nie, die enkele honderden meters verder aan de Koningin Julianaweg woont, is niet blij te zyn met de gang van zaken. „De komst van het bord is een beslissing van de gemeente raad vorig jaar. Als het verwij zingssysteem niet compleet is, kan er straks ook niet worden ge- evalueerd." De portefeuillehou der van openbare werken had de raad toegezegd dat die evaluatie in september zal worden gehou den. „Om de reacties af te wach ten en om te kijken of we er nog enthousiast over zyn." Van Luipen en Pool staan in hun afwijzing tegen de grote verwij zingsborden overigens niet al leen. Er zjjn twee handtekenin genacties ingediend, met 24 on dertekenaars van de Koningin Ju lianaweg en 61 van de Hofsingel. Want ook daar is veel verzet tegen de borden, zeker tegen het bord voor de woning van mevrouw Van Marrewijk. Bij de moeder van CDA-raadslid A. van Marrewyk staat een bord met acht verwijzin gen voor de deur. 1 iXO De actievoersters uit de flats aan de Mozartlaan en omgeving veranderen de hal van de Woning Stichting Maassluis in een groot droogrek. Foto Roei Dijkstra Maassluis Even over tienen stappen be woners uit fiats aan de Mozartlaan en om geving de hal van Woningstichting Maas sluis (WSM) binnen. In hun handen dragen ze plastic tassen met wasgoed. Langs enke le palen in de hal wordt een waslijn gespan nen en in rap tempo wordt de inhoud van de tassen - lakens en een onderbroek - op de waslijn gehangen. Binnen een paar mi nuten is het pand van de WSM veranderd in éen groot druogrek. Een maand geleden kondigde actie voerster Jeanette Tammeryn aan dat de bewoners uit de Mozartlaan hun wasgoed in de hal van de WSM zouden ophangen, ais die niet wilde voldoen aan de wens van de bewoners om nieuwe waslynen aan te brengen. De woningen aan de Mozartlaan worden sinds het begin van het jaar gerenoveerd. Daarbij worden de balkons groter gemaakt en de waslijnen verwijderd. De WSM wil name lijk geen wasgoed op de balkons meer zien. Die beslissing schoot bij de bewoners in het verkeerde keelgat. Na verschillende protes ten kwam de woningstichting met het voor stel om de waslijnen aan de onderkant van de balkon van de bovenburen te bevesti gen. De bewoners moesten dan wel zelf voor de kosten opdraaien. Maar deze had den hadden geen zin om te betalen vooreen waslijn 'waar je niet eens lakens aan kunt hangen'. En dus volgde gisteren een ludie ke actie en werd de belofte van Tammeryn ingelost. Terwyl het actiegroepje zich met een kopje koffie rond een tafeltje nestelt, wordt snel WSM-directeur Hans van der Ploeg opge trommeld. Bij het zien van de fotografen en de waslijn besluit hij het spel mee te spelen. Nadat hy een keukenschortje heeft omge daan, poseert hij bij het natte wasgoed Maar na de grappen wordt het serieus en schuift hij aan by de bewoners. De WSM heeft een nieuw plan bedacht, zo vertelt de directeur. Dat nieuwe idee is ge lijk aan het vorige idee met het verschil dat de kosten, 60.000 gulden, nu door de WSM worden betaald. De woningstichting heeft hiertoe besloten nadat veel mensen in an dere wijken zelf in muren en relingen gin gen boren om hun eigen waslyntjes te ma ken. Hierdoor zyn er, aldus Van der Ploeg, zelfs burenruzies ontstaan. Om deze wild groei te sloppen, heeft de WSM besloten de kosten zelf te betalen. Wanneer de waslynen worden bevestigd kon hij nog niet zeggen. „Het is moeilijk om een datum te noemen. We willen zo snel mogelijk beginnen, maar het vraagt wat tijd. Ten eerste moeten we die 60.000 gul den nog ergens vandaan halen en daarna moet alles nog besproken worden met de aannemer. Maar de waslynen komen er." Na een half uur is het overleg afgelopen en wordt het wasgoed tevreden opgeboren. „Dit is de perfecte oplossing," zegt Jeanette Tammeryn Dat de WSM nog geen defini tieve datum heeft bepaald, baart haar voor lopig geen zorgen. Want we hebben, zo la ten Tammenjn en buurvrouw Wendy van Houts tegelijkertijd weten, nog een p ressie middel. „Begin oktober worden de gereno veerde woningen opgeleverd en daar moe ten we voor tekenen. Dus als die waslynen er dan nog niet zijn, tekenen we gewoon niet." VlaardingenEen 31-jarige Vlaar- dinger moest gisteravond zijn rij bewijs inleveren. De politie hield de automobilist aan op de Van Limburg Stirumstraat in de wijk de Babberspolder. De man bleek 1,8 promille alcohol m zijn bloed te hebben. Schiedam In Rotterdam West is vanmorgen een 47-jarige Schie dammer aangehoudenin verband meteen groot aantal inbraken. Bij een inval in de woning van de man in de Jan van Riebeeckweg in Schiedam trof de politie ge reedschap en machines aan die afkomstig zijn van inbraken in bouwketen in Schiedam en omge ving. Vlaardingen In een grote super markt in het Vlaardingse winkel centrum Liesveld heeft gister middag een 28-jarige man uit Maassluis getracht met geweld koffie en batterijen te stelen. De rran, die aan drugs is verslaafd, werd betrapt door het winkelper soneel. Hij gedroeg zich zeer agressief en bedreigde het perso neel. De man kon nog de supermarkt uitrennen, maar kwam niet ver. Op het Veerplein werd hij door de politie aangehouden. Vandaag wordt hij voorgeleid aan de offi cier van justitie. De Maassluizer is vaker met de politie in aanraking gekomen. Informatie overbezorgmg van de krant: maandag t/m vrijdag vari 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 15.00 tot 16.30 uur Telefoon: 010-4004 444 Door Danielle Hermans Schiedam Godelief Heilker loopt zichtbaar te genieten van de hectische taferelen op de set van de nieuwe politieserie 'Spangen' met Monique van de Ven en Lin da de Mol in de hoofdrollen. Haar riante woning aan de Burgemees ter Knappertlaan in Schiedam speelt namelijk een prominente rol in aflevering 8 van de grote te levisieproductie. In. deze aflevering proberen de twee vrouwelyke rechercheurs Sylvia 'Monique van dc Ven) en Nicky (Linda de Mol) een serie verkrachter te pakken te krijgen. Deze engerd dringt ook het huis van Godelief binnen en vergrypt zich in de gezellige saion aan een studente, gespeeld door Guusje Nederhorst, beter bekend als Roos uit GTST. De veertig man sterke 'crew' is donderdagochtend om 7.00 uur al neergestreken onder de grote boom op de hoek bij het Schieland Ziekenhuis. Met rood-wit ge streept lint is een deel van de straat afgesloten voor pottenkij kers. Het terreintje doet tijdelijk dienst als werk- en rustplek voor alle medewerkers aan de produc tie. Naast de campers van Linda en Monique staan nog enkele bus sen waarin de catering, de make up, apparatuur en omkleedraimte zijn ondergebracht. Allerlei figu ren met mobiele telefoons en wal kie-talkies struinen rond en voor de leek blijft het een raadsel waar die lui in hemelsnaam mee bezig zyn. Godelief, die met haar man en vier koters op de set mag rondky- ken, voelt zich een beetje in de weg lopen. Ze is bly dat haar kin deren straks weer naar school gaan. „Eindelijk rust. Ze vinden het allemaal geweldig en zijn door het dolle heen. Mijn dochter Ma delief is helemaal wild van Linda, Roos en Jessica. En Roos zit nu in die zwarte bus. Ze wil natuurlijk dolgraag een handtekening van haar idool," aldus Godelief. die haar dochter verbiedt om in de bus te stappen. Even later komt Monique van de Ven naar haar toe met de medede ling dat het zoontje van de Schie- De pioegvan de televisieserie 'Spangen' streek gisteren neer in Schiedam. In een woning tegen- overhet SchielandZiekenhuiswerdenopnamengemaaktvoordeseriedie waarschijnlijk begin vol- gend jaar op de buis komt. Foto Roei Dijkstra damse 'sprekend' op haar eigen zoontje lijkt. Godelief is duidelijk verguld met het compliment. Tijd vooreen uitvoerig gesprek met de actrice is er met. Ze moet samen met Lmda opdraven voor de vol gende scène die zich afspeelt op straat bij de woning van Godelief. Echte agenten Onder grote belangstelling van een groep Schiedamse schoolkin deren, die Linda en Monique met lyken te kennen, maar 'Roos' daarentegen des te beter, wordt de verkrachter door vier agenten geboeid afgevoerd in een politie bus. Dit alles gebeurt zeer waar heidsgetrouw. Het zyn dan ook echte beroeps uit het Schiedamse politiekorps die m deze scène fi gureren. In de twaalfdelige serie die de TROS waarschijnlijk begin vol gend jaar uitzendt, duiken trou wens veelvuldig politiemensen uit het Rotterdamse korps op. Lo catiemanager Koen Plate maakt dankbaar gebruik van het acteer talent en de bereidwilligheid van de politie. „Ze werken uitstekend mee en sluiten zonder probleem de straat af als dat nodig is. De ge meente Schiedam en het zieken huis doen ook hun best. We mo gen van het Schieland bijvoor beeld stroom aftappen. Dit is een goede plek om te filmen en het is lekker weer. Schitterend," aldus Plate. Inwoners van Schiedam zullen straks de drukke straat en de wo ning van de familie Heilker wel licht herkennen. Maar in de serie wordt het gebracht als een stukje Rotterdam. De dramaserie die de werktitel 'Spangen' draagt, wordt trouwens voor negentig procent in Rotterdam opgenomen. De filmploeg draait op veel herken bare plekken zoals de Erasmus- brug en de haven. Bas van der Ree van het Light- John de Mol Produkties uitzocht, vond de Schiedamse womng de juiste sfeer voor de bewuste scè nes uitstralen. „Het huis moest groot zijn, benaderbaar voor een insluiper en een student huisves ten. Ik heb een groot bestand met beschikbare woningen. Veel hier van zit gewoon in mijn kop. Ik doe een voorstel en uiteindelyk be slist de regisseur over de meest geschikte locatie." legt Van der Ree uit. „Ik heb nog nooit zo'n schoon huis gezien," zegt de trotse eige naresse, terwijl ze tevreden rond kijkt in haar blauw geschilderde keuken. Godelief heeft het zaakje speciaal voor de mteneurshots en de verkrachtmgsscene grondig gereinigd. Er is een speciaal ruitje met een rond gat (het handels merk van de serieverkrachter) m het keukenraam geplaatst, er wor den enkele meubelstukken ver schoven en een batterij lampen geplaatst. Daarmee is de woning van de familie Heilker gereed voor de opnames „ivldin, komt mijn öooi ook op de televisie," vraagt hel zoontje aan zijn moeder. „Vast wel. Ik heb 'm speciaal op het tafeltje daar in het midden van de kamer gezet Leuk hèï Eir.delyk gebeurt er eens wat m Schiedam." Maassluis/VlaardingenNa Schie dam verleent ook de gemeente Maassluis dit jaar geen subsidie aan liet Vlaardingse Boumanhuis, het regionale consulatiebureau voor alcohol en drugs (CAD). Ge beurt dit ook de komende jaren met dan vreest G Vlijm van het Boumanhuis dat het CAD uit Vlaardingen zal verdwijnen. Men sen die hulp nodig hebben bij ver slaving zullen dan naar Rotter dam moeten. Maassluis ziet af van de gevraag de subsidie vdn 13.206 guiden om dat verslavingszorg met als een prioriteit wordt gezien. Het geld, in totaal 96000 gulden voor de drie Waterweggemeenten, is een aanvulling op de normale subsidi ering vanuit de centrumgemeen te Rotterdam. Een bedrag dat met voldoende bleek omdat er in deze regio meer vraag naar versla vingszorg is. Vlym: „Het bureau Vlaardingen is verhoudingsge wijs hel drukst bezoehlst." Binnen de regio Waterweg is er daarnaast een verhoudingsgewijs gelijke verdeling van klanten uit de drie gemeenten. En toch finan cieren er twee niet en één wel mee. „Bijzonder," vindt Vlijm het „dat de gemeente Vlaardingen met dezelfde informatie tot een ander besluit komt." Het Boumanhuis, ondergebracht bij de GGD in Vlaardingen, ver bindt voorlopig geen consequen ties aan het niet meedoen van Schiedam en Maassluis. Forma tieplaatsen kunnen worden ge handhaafd omdat het overkoepe lende Boumanhuis Rotterdam fi nancieel bijspringt. Een probleem ontstaat wel als Schiedam en Maassluis de komende jaren blij ven weigeren mee te betalen. Dan zou de hulpverlening wel eens kunnen verhuizen naar Rotter dam. Maar Vlijm ziet dat niet stel op sprong gebeuren. „Ik ga er nog met de gemeente Maassluis over praten, want ik beschouw het niet als een definitief besluit." N^em nu een proefabonne D m/vj Voort: Nn Naam: Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: (i.V.m. controle bewrging).. Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naan Konerflams Dagblad, Aftf. Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3