17 'RandstadMetro is stapje terug* Werken aan de weg Haags bedrijf HTM: RET verbloemt verslechtering railplannen Asielzoekerskunst niet geliefd Après ski-klas rekent op een heel grote hit Regiopolitie Rijnmond wil 1,8 miljoen terug van gemeente Schiedam Beeldhouwer Verbon maakt standbeeld Piet Heyn voor Cuba Officier over vrouwenhandel: 'Inval politie paste in systeem' Bedrijf bestolen Rotterdams Dagblad Vrijdag 3 juli 1998 i? Rotterdam Tot 7 oktober Iaat Rijkswaterstaat werkzaamheden uitvoeren op de ruit rond Rotter dam. Kilometers asfalt worden vervangen en ook wordt de Gies- senbrug aangepakt. Dit weekeinde is is het Terbregse- plein aan de beurt. Vanaf vandaag tot maandag worden daar twee klussen geklaard. Het asfalt van de verbindingsweg tussen de A20 zuid en de Al6 west in zuidelijke richting en van de verbindings weg tussen de A20 noord en de A1G west in zuidelijke richting wordt vernieuwd. Vanaf 21.00 uur vanavond tot mor genochtend 05.00 uur is de verbin dingsweg tussen de A20 zuid en de Al 6 west ir. zuidelijke richting volledig afgesloten. Automobilis ten moeten weer rekening hou den met wegomleidingen en de bijbehorende verkeersopstoppin gen op het netwerk van snelwe gen rond Rotterdam. Rijkswater staat geeft met 'A'-borden de al ternatieve route aan voor automo bilisten die vanaf de A20 vanuit Hoek van Holland in de richting van Dordrecht willen rijden. In plaats van bij het Terbregseplein rechtsaf de Al 6 te nemen, moeten ze doorrijden in de richting van Gouda. Ze nemen de afslag Prins Alexander en rijden daar onderde snelweg door en nemen dan de A20 weer in de richting van Hoek van Holland. Bij het Terbregse plein pakken ze Al 6 in de richting van Dordrecht, waarna ze hun normale route kunnen hervatten. De verbindingsweg tussen de A20 noord en de A16 west in zuidelijke richting wordt volledig afgesloten vanaf morgenochtend 05.00 uur tot maandagochtend 6 juli 05.00 uur. Borden met daarop de letter H geven de gewijzigde route aan voor automobilisten die vanuit de richting Gouda naar Dordrecht willen rijden. Vanaf het Terbreg seplein worden ze over de A20 ge leid in de richting van Hoek van Holland. Via het Kethelplein, de Benei uxtunnei, de A15 en het knooppunt Ridderkerk komen de automobilisten op de A16 waar ze hun reis in de richting van Dor drecht v«-er kunnen hervatten. Rotterdam Het inzetten van de metro tussen Rotterdam en Den Haag is een stapje terug vergeleken met het eerder ge presenteerde RandstadRailplan met nieuwe light-railvoertui- gen. „Het ambitieniveau leg je een stapje terug en dat vinden wij jammer." Dat stelt mevrouw C. de Jongh, hoofd strategie en communicatie van het Haagse vervoersbedrijf HTM tn een reactie op de RET- presentatie van de RandstadMe tro. Volgens de RET is dat dé ma nier om veel passagiers snel te kunnen vervoeren in de zuid westhoek van de Randstad. De HM heeft samen met de NS en ZWN vorig jaar een voorstel ge daan voor een light-rail met soort gelijk materieel els op de huidige Zoetermeerlijn rijdt. „En we staan daar nog steeds achter," al dus De Jongh. De RET is volgens haar eerder uit dit openbaar ver- voersoverleg gestapt, omdat de ideeén van de collega's niet pas ten binnen zijn visie om het me tronet uit te breiden. RET-directeur R. Clayden vindt het een slechte zaak als naast drie tramsystemen in Rotterdam. Den Haag en Amsterdam weer een nieuw systeem wordt gekozen. „Met de metro hebben we dertig jaar ervaring, het heeft een grote capaciteit *n een hoge frequentie omdat het een eigen baan heeft. De metro kan aangesloten wor den op het bestaande net in Rot terdam en op den duur zelfs in Amsterdam. En de kostendek kingsgraad van een metrolijn komt ook in dit voorstel uit op 68 procent," prees hij gisteren zijn vervoersmiddel aan. Hij wees daarbij op de beperktere mogelijkheden van het -systeem dat dc Haagse collega HTM wil in voeren. Dat is niet helemaal eer lijk. vindt De Jongh. „Dit aglo- project is een soortgelijk project als Tram Plus m Rotterdam en staat los van de RandstadRail. Maar zo wil de RET verbloemen Rotterdam De illegaal in Neder land verblijvende prostituees uit Colombia werden bewust nadat ze hun schuld hadden voldaan en dus niet meer rendabel waren in een privéhuis gestopt waar de kans op een politie-inval groot was, Op deze manier werd opti maal verdiend arm de vrouwen in het roulatiesysteem van de ver dachten Andreas R. (29) uit Rot terdam en Patrick de S. (28) uit Papendrecht. Officier van justitie mr. N. Klip schetste gisteren dit cynische sce nario van de vrouwenhandel die hoofdverdachte R. had bedacht. Bedrijfseconomisch had R. het prima voor elkaar. Voor de over tocht van de vrouwen naar Praag, rnet behulp van zijn Colombiaan se kennis Fanny, werd minimaal vierduizend döüar gerekend. Dit was compleet met schuldbekente nis. Waarbij de vrouwen huizen of andere bezittingen van familie als onderpand gaven als niet aan af betaling werd voldaan. De route ging via Praag, omdat de Tsjechisch-Duitse grens als toe gang tot de Europese Unie voor Colombianen makkelijker is dan Schiphol. Voor het ritje Praag-Ne derland rekende R. als chauffeur nog eens duizend dollar. Ter plek ke bleek van het geschetste schoonmaakwerk niks terecht te komen. In plaats daarvan werd van de vrouwen gevraagd in de prostitutie te werken. Ze hadden weinig keus: of met de last van de enorme opgebouwde schuld terug naar huis of toch te gen de zin in een reeks van clubs en privéhuizen doorlopen. En ver dienden ze geld met seks, dan hielden ze weinig over in verband met afbetaling van de schuld en kosten die voor levensonderhoud moesten worden betaald. Eindstation was een plek waar kennelijk de kans op een inval en dus uitzetting groot was. Dat ge beurde op het moment dat ze had den afbetaald en bedrijfsecono misch dus niet meer interessant waren. Na te zijn opgepakt gingen de prostituees berooid naar huis. En mochten ze een nieuwe poging willen wagen, dan kon dat weer onder de zelfde condities. Wat soms gebeurde. Het was een roulatiesysteem, gaf hoofdverdachte R. zelf toe. „Dan hadden we bijvoorbeeld donkere oude dames zitten in Klundert. Maar die waren niet zo in trek. Ze gingen in zo'n geval naar een an der adres." Gemiddeld waren de vrouwen zes tot acht weken er gens werkzaam: in clubs, privé huizen, een flat of achter het raam in Den Haag, Klundert, Papen drecht, Dordrecht, Zwijndrecht, Eindhoven, Bergen op Zoom en Nieuwegein en Rotterdam. Maar K. ontkende voortdurend meisjes te bestellen en kon zich niet vinden in de door de officier voorgehouden werkwijze. Hij en De S. waren gewoon zakenlieden in de seks. Waarby afspraken wer den gemaakt met de vrouwen, die daar met hun volle verstand mee akkoord gingen. R. hield zich met de vrouwenhandel bezig, De S. was de man die de privéhuizen beheerde, 'functioneringsge sprekken' voerde en de financiën regelde. Officier Klip somde de omstan digheden op waardoor de wou wen feitelijk werden gedwongen mee te werken. ,;Ze hadden schul den en moesten provisies voor al lerlei diensten betalen. Ze werk ten in slechte omstandigheden, werden bijvoorbeeld opgesloten en moesten twaalf tot dertien uur werken. Ze verbleven hier illegaal en spraken de taal niet Ze wer den bedreigd." En passant wees ze ook op de gewoonte van R. de vrouwen in bed te testen voor hun geschiktheid. In totaal hebben zeven prostitu ees aangifte gedaan, maar vol gens Klip zijn er minimaal dertig zo niet veel meer Colombiaanse vrouwen slachtoffer geweest. Voor R. moeten de vrouwen niks anders dan 'legbatterijen' zijn ge weest, meende Klip. "Waarbij ze in gedachte had de grootschaligheid en en het feit dat R. de prostituees soms aanduidde als 'soepkippen'. Rechter mr. T.H.P. de Roos vroeg zich af waarom de verdach ten per se met Colombiaanse en niet Nederlandse vrouwen werk ten. „Nederlandse zijn heel an ders," antwoordde R. „Die verdie nen wat geld en vervolgens zie je ze niet meer. Ze zijn heeilastig." Het was voor officier Klip juist een extra reden om hem het mis bruik van de omstandigheden aan te wrijven. De afhankelijke Co lombiaanse vrouwen zijn een veel makkelijkere prooi dan de eigen wijze, zelfstandige Nederlandse dames. Als de grote baas, die ook gere geld zelf in Colombia kwam kij ken, vond Klip voor R. een gevan genisstraf van vier jaar en een boete van 50.000 gulden op zijn plaats. Tegen medeverdachte De S. eiste ze dertig maanden cel, waarvan tien maanden voorwaar delijk, en 25.000 gulden boete. De rechtbank doet over twee we ken uitspraak. dat de uitbreiding van het metro net een stapje terug is ten opzich te van de eerdere plannen. Op zich is het prima dat de RET druk op de ketel zet en met een voorstel komt. De komende maanden zullen er nog wel meer plannen komen. Ook vanuit het bedrijfsleven, zoals het DeltaMe- tropool-plan er een is," verwacht De Jongh. De RET heeft aangegeven de uit bouw van het metrosysteem sa men met Gemeentewerken Rot terdam te willen ontwikkelen De kosten zouden binnen het laatst becijferde budget van 1,5 miljard gulden blijven. Dat geld moet ko men van het rijk én van particu liere partijen. „Daarom is het belangrijk dat er snel duidelijkheid komt met wie het bedrijfsleven in gesprek kan gaan. Als de eerste lijn in 2003 klaar moet zijn,het kort dag," waarschuwt Clayden. Krijgt de combinatie RET/Ge- meentewerken het groene licht voor de aanleg, dan betekent dat volgens de directeur niet per defi nitie te betekenen dat de RET ook als enige de RandstadMetro wil exploiteren. „Laten we eerst de discussie gaan voeren over de in voering van een systeem. Wat dat op termijn betekent voor de RET of de HTM zien we dan wel weer." De Jongh van de HTM is diezelfde mening toegedaan. „Natuurlijk willen we graag zelf bouwen en exploiteren. Maar laten we onze energie niet stoppen in het elkaar aftroeven met plannen. Boven al les gaat het erom dat er in 2003 daadwerkelijk een nieuw ver voerssysteem is." Of en hoeveel geld het nieuwe ka binet zal uittrekken voor de Rand stadRail is nog niet bekend. Een slooppand naast het asielzoekerscentrum aan de Dordtsestraatweg in Zuid doet dienst ais openlucht ga lerie. De schilderijen zijn met grote punaises op de onder grond geprikt, zodat ze ge in?»' ';elfjk gewisseld kunnen woroen met andere kunstwer ken. Wethouder Meijer ont hulde de zes kunstwerken die zijn gemaakt door bewoners en medewerkers van het cen trum. Hij kreeg vanuit het pu bliek onverbit. smd commen taar op de aanwezigheid van de vluchtelingen. Foto Niels van de Hoeven/Rotterdams Dagblad Door John Bunte RotterdamDe Baja Beachdub doet het en de Skihut blijft niet achter. De twee populairste uit gaansgelegenheden van Rotter dam zijn ook op het ed-front zeer actief, De Baja bracht re cent een tweede cd uit met het verzameld werk van de deejays aldaar en de Skihut had giste ren eveneens een presentatie. Daar was marathonschaatser Erik Huizebosch voor naar Rot terdam gekomen. Hij reikte het eerste exemplaar van de single 'Is Everybody Happy5 uit. De tent van Giel Jongejan op hot Stadhuisplein heeft een ei gen Après ski-klas. Zanger Eric Dikeb had vorig jaar al veel suc ces met zijn Nederlandstalige 'après ski-uitvoering' van 'Fol low The Leaded „Dat is nu in het Engels een heel grote hit, maar eigenlijk waren wij de eer sten, die dat nummer hier in Nederland opnamen. Het is ook een oud nummer. In Trinidad is het geloof ik al vijftien jaar en „hit Maar wij kwamen er hier het eerst mee," aldus Dikeb, die ook qua stem een treffende ge lijkenis vertoont met de René Ekoger van een aantal jaren ge leden. 'Volg de leider' resulteer de in een aantal TV-optredens voor de in wisselende samen- stelling optredende Après ski klas en een contract bij Zomba Records voor een volgende sin- git1. Die werd opgenomen in de Wisseloord Studio's en geprodu ceerd door de mensen die ook Froger en Anita Meijer onder hun hoede hebben. Dikeb is optimistisch over de hitkansen van 'Is Everybody Happy (een cover 7an de Jack pot-hit uit de jaren zeventig). Gekscherend: „Misschien krijg ik de Kuip nog wel een paar keervol" De Skihut was dat gisteravond, waar voor deze gelegenheid een - grote tent voor de ingang was geplaatst, in ieder geval al wel. Huizebosch, die zelf ook nog een paar liedjes zong, had het prima naar zijn zin. „Normaal ben ik vooTal in de Achterhoek te vinden, maar Rotterdam heeft wel wat. Ik zie een hoop verschrikkelijk mooie vrou wen." 'Overigens was de single giste ren al niet meer te krijgen. De eerste 250 exemplaren van 'Is Everybody Happy5 waren in een mum van tijd uitverkocht. Door Marc Floor Rotterdam/Schiedam De ge meente Schiedam en de politie Rotterdam Rijnmond liggen met elkaar overloop over een bedrag van 1,8 miljoen gulden en over de grond waarop het Schiedamse po litiebureau staat. De politie Rot terdam Rijnmond heeft een civie le procedure aangespannen om zowel het geld als de eigendoms rechten van de grond in handen te krijgen. Het geschil heeft zijn wortels in de landelijke reorganisatie van de politie die per 1 april 1S94 van kracht is geworden. Op die datum werden rijks- en gemeentepolitie omgevormd tot de regiopolitie. De gemeente Schiedam heeft echter voorafgaand aan de overgang 1,5 miljoen gulden aan de politiere- serve onttrokken. Dat geld wilde zij besteden aan de sanering van het terrein aan de Lange Nieuw- siraat waarop het oude politiebu reau neeft gestaan. De grond is daar ernstig vervuild door de ben zinepomp voor de dienstauto's die vToeger bij het bureau was inbe grepen. De politie Rotterdam Rijnmond wil echter het geld terug hebben. Bovenop het bedrag van 1,5 mil joen wil zfj bovendien rente heb ben, waarmee de totaie eis op 1,8 miljoen gulden komt. „Bij de re organisatie gingen alle lusten en lasten over var. <\e gemeente naar de regiopolitie," legt politiewoord voerder A. Geelof uit. „Dat bete kende dat niets mocht worden achtergehouden. "Volgens de In voeringswet Regionale Politie diensten, waarin de overdracht is geregeld, zijn zij niet gerechtigd die 1,5 miljoen te behouden." De gemeente Schiedam is echter van mening dat de sanering op haar conto komt en dat zij dus ook recht heeft op vergoeding daar van uit de poliliepoti „Wij gaan uit van het principe dat de vervuiler betaalt," licht hoofd juridische za ken van de gemeente Schiedam mevrouw A. Vergouwe toe. „En dus vonden wü dat het voor reke ning van de gemeentepolitie kwam. Daarom is dat geld uit de reserve van de gemeentepolitie gehaald." Volgens politiewoordvoerder Gee- lof heeft de politie de afgelopen ja ren steeds bot gevangen met haar verzoek om terugstorting van het geld. „We zijn meerdere keren bij de gemeente geweest en hebben hen gezegd op hun schreden te rug te keren, maar daarop werd niet gereageerd. Vandaar dat we nu uiteindelijk een civiele procc- Door Peter de Lange Rotterdam Pleinen en straten met de naam van Piet Heyn zijn er legio op Cuba. Al hondenien ja ren lang. Maar een standbeeld van de Nederlandse admiraal, die op het Caraïbische eiland de sta tus heeft van volksheld omdat hij de Spaanse onderdrukker ver sloeg, was er tot nu toe niet te vin den. „Standbeelden zijn duur en Cuba is arm. Vandaar," zegt de Rotter damse beeldbouwer Willem Ver bon. Hij had de eer om het eerste, levensgrote bronzen beeld van de Rotterdamse zeeheld voor La- tüjns-Ainerika te mogen maken. Op 27 juli wordt het onthuld. Door een Rotterdammer, dat spreekt vanzelf. Burgemeester Bram Pe per dus. Historisch gezien is er geen direc te aanleiding om Cuba een stand beeld van de vlootcommandant cadeau te doen. Of het moet zijn dat de zeeslag waaraan Piet Heyn zijn populariteit op Cuba dankt, 370 jaar geleden plaatsvond. In september 1628 versloeg hij in de baai van Matanzas, niet ver van de huidige hoofdstad Havana, een Spaanse armada. Dertien schepen werden verbrand, vier andere buitgemaakt. Dit wapenfeit staat in de vaderlandse geschiedenis bekend als de verovering van de Zilvervloot. Ook in politiek opzicht hebben zich de afgelopen tijd geen ont wikkelingen voorgedaan die erop duiden dat Nederland en Cuba de onderlinge betrekkingen gaan verstevigen. De twee landen on derhouden betrekkelijk weinig contact met elkaar, een omstan digheid die grotendeels samen hangt met de al tientallen jaren durende economische boycot door de Verenigde Staten. Cuba verkeert politiek en econo misch in een isolement. Een van de weinige Nederlanders die han del drijven met het communisti sche eiland van Fidel Castro is de Rotterdamse zakenman Willem van 't Wout, De schepen van Van 't Wouts rederij Nirint Shipping halen metalen uit Cuba en bren gen er vanuit Nederland allerlei artikelen naar toe, van autobus sen en Oranjeboom bier, tot bouw- kranen en pakjes Remia margari ne. Van 't Wouts dochter Merel ge niet inmiddels wereldfaam als ex clusief ontwerpster van Fidel Cas tro's kleding. Uit dank voor de goede samen werking die nu al vele jaren stand houdt, kwam Van 't "Wout vorig jaar op hét idee zijn handelspart ners een blijvend aandenken ca deau te doen. Omdat Rotterdam en Havana zustersteden zijn, lag het voor de hand een gebaar te maken met een typisch Rotter dams accent. Wie kon de weder zijdse betrokkenheid beter tot uit drukking orengen dan de in beide landen min of meer als held be kend staande Piet Heyn? Aanvankelijk wilde Van 't Wout een replica laten maken van het standbeeld van Piet Heyn dat sinds jaar en dag in diens geboor teplaats Delfshaven staat. Maar dat voornemen werd hem uit het hoofd gepraat door het Centrum voor Beeldende Kunst in Rotter dam. Een heel nieuw beeld, speciaal voor de gelegenheid gemaakt, zal veel meer indruk maken, hield CBK-directeur Hans Abelman de initiatiefnemer voor. En omdat het beeld zowel naturalistisch als anekdotisch moest worden, ging de opdracht naar Will m Verbon. Die heeft al vele histo.ische figu ren in brons vereeuwigd, Zoals de Engelse oorlogspremier Chur- chl'1de bokser Bep van Klaveren en die andere zeeheld, Karei Doorman. Verbon bracht menig uur door op het Rotterdamse stadsarchief om zich te verdiepen in de figuur Piet Heyn. Uit oude geschriften en gravures verkreeg hij het beeld van een onverschrokken vechtjas. „Een piraat, een vent die van een borrel hield en grote gvd's om zich heen strooide," typeert de kunstenaar zijn onderwerp. Archiefmedewerker Alex van der Woel, die voor de delegatie die af reist naar Cuba om de onthulling bij te wonen historische feiten verzamelde over Piet Heyn, geeft de vlootaanvoerder andere ken merken mee. „Een scherpe per soonlijkheid met een scherp ver stand, leiderscapaciteiten en groot organisatietalent. Daarbij moedig, humaan en godsdienstig; een man uit één stuk," aldus Van der "Woel in zijn profielschets. In zijn kunstwerk heeft Verbon beide visies samengebracht. Hij beeldde de vlootcommandant uit in een wilskrachtige lichaams houding, met om zijn middel de ketting met zilveren medaillon die hij van prins Frederik Hen drik had gekregen als onderschei ding voor zyn moed. Verbon: „Maar ik heb ook een grapje uitgehaald. De zeelaarzen die Heyn draagt, zitten op z'n voe ten met riempjes vast. Op de rech tervoet heb ik één riempje los ge laten. Om aan te geven dat nie mand perfect is en dat ook helden sterfelijke wezens zijn." De Cubaanse leider Fidel Castro zal naar alle waarschijnlijkheid de onthulling van het standbeeld door buigemeester Peper in Matanzas niet bijwonen. Vermoe delijk is Castro op 27 juli aan het bijkomen van de één dag eerder verrichte inspanningen. 26 Juli is Cuba's nationale feestdag, en dan wordt Castro's aanwezig heid op tal van plaatsen ver eist. De Cubaanse ambassa deur in Nederland zal wèl aanwezig zijn bij de onthulling, evenals zijn Nede;" .ndse ambtsgenoot uit Havana. Willem Verbon zal er ook bij zijn, al ziet de 76-jarige beeld houwer enorm op tegen de lange vliegreis. De mate waarin het Cubaanse volk belangstelling voor de plechtigheid zal tonen moet worden afgewacht. Mogelijk is ook in Cuba, net als hier in Nederland, de waardering voor Piet Heyn verwaterd. Want wat de zee held het eiland ook heeft ge bracht, in ieder geval geen direct profijt van zijn specta culaire overwinning. De twaalf miljoen gulden aan zilver, goud, parels en hui den die Piet Heyn buit- maakte op de Spaanse vloot, verdween voor het overgrote deel in de zak ken van vermogende Ne derlanders. De arme Cubaanse bevolking kreeg er geen stuiver van te zien. Dit standbeeld van de hand van Willem Verbon wordt op 27 juli op Cuba onthuld. Het beel van Piet Heyn is gefi nancierd, door de Rotterdamse ondernemer Willem van 't Wout. 'Standbeeldenzijn duur en Cuba isarm. Vandaar,'zegt Verbon. Foto Cees Kuiper/Rotterdams Dagblad dure zijn gestart." Geelof meent dat met de overgang van gemeen tepolitie naar regiopolitie ook de sanering van het vervuilde ter rein aan de Lange Nieuwstraat onder de verantwoordelijkheid is gaan vallen van de regiopolitie. „Natuurlijk is dat zo)", roept hij. „Want we hebben zowel de rech ten als de plichten van de ge meente Schiedam overgenomen." Een garantie daarvoor wil hij ech ter nog niet geven. Volgens de po litiewoordvoerder is dat nu niet tm /rage. „Die sanering is een aparte zaak. Eerst moet dat geld gewoon worden overgemaakt, Als blijkt dat grond is vervuild, is dat stap twee. Dan gaan we wel in overleg treden over wie die sane ring moet betalen," Maar de gemeente Schiedam heeft daar weinig vertrouwen in. „Die grond is ons eigendom," ver duidelijkt hoofd juridische zaken Vergouwe. „De politie kan na tuurlijk nooit grond gaan saneren die niet van hun is. Dan kunnen ze hun eigen saneringsgrenzen bepalen en dan kan ik wel raden hoe ver ze gaan." Een medewerker van economi sche afdeling van de gemeente wijst op nog een ander knelpunt. Het is namelijk praktischer om sanering van de grond te combi neren met de ontwikkeling daar van. „Want als je eerst de boel af graaft en weer volstort met scho ne grond, komt er later weer een club die dat er weer uithaalt voor het maken van een bouwput." De sanering is dan ook nog steeds niet geschied, omdat er nog niet aan sloop en nieuwbouw is begon nen. Maar kans op verspreiding van de olie via het grondwater is er volgens de economisch mede werker niet. „De fundering van het oude politiebureau houdt dat proces tegen," legt hij uit. „Noem het een damwandje." Het tweede strijdpunt tussen poli tie en gemeente betreft de grond waarop het politiebureau aan het Blijdorpplein 1 staat. Volgens de gemeente is dit via erfpacht over gedragen, volgens de politie is het per 1 april 1994 hun eigendom ge worden, „Schiedam is een erf pachtgemeente," verklaart de me dewerker van de economische af deling van de gemeente. „Wij ver kopen geen grond. Dat is het ge meentebeleid. Het terrein staat ook nog steeds ingeschreven bij het kadaster als ons eigendom." Rotterdam Twee werknemers van een een distributie- en over slagbedrijf in de Botlek hebben hun baas de afgelopen twee jaar voor een bedrag van 155.000 gul den aan goederen bestolen. Het ging om diefstal van computers, onderdelen daarvan en sportarti kelen. De medewerkers, een 37-ja- rige Spijkenisser en een 26-jarige Rotterdammer, zijn aangehouden door de politie. Zij hebben be kend. Een van hen assembleerde de onderdelen tot complete com puters, die werden doorverkocht. Bij huiszoekingen in Spijkenisse en Rotterdam werden dertien he lers aangehouden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 7