9 Fusie van afvaldiensten dichterbij ItP' Vreugdeduik na Oranje-winst Wi Oranje overschaduwt Hoekse Havendagen Kraak bij Vlaardingse Blokker leek wel 'verhuizing' jsrr.-f mum Schiedam krijgt ruim zes ton voor fietspad en brug j fl genda Auto tegen vangrail Fietsers botsen Botsing met gestolen auto Brutale inbreker PSB vaker open ONS Milieu en Reinigingsdienst Vlaardingen streven naar oprichting één bedrijf Abonneeservice MWÉ-Sci0"- ;'tKÉF 'Actieboot' tegen het sluipverkeer Rotterdams Dagblad Maandag 6 juli 1998 'fl Vlaardingen—Een 49-jarige Schie damse automobiliste is zaterdag middag op njksweg 20 ter hoogte van Vlaardingen tegen de vang rail gebotst. Rond 16.30 uur werd de vrouw onwel achter het stuur, verloor de macht overhel stuuren botste daarna frontaal tegen de hnkervangrail. Daarbij liep de au to flinke schade op. De vrouw zelf klaagde over pyn aan haar borst en rs ter observatie overgebracht naar het Holy Ziekenhuis. Schiedam Twee Schiedamse mannen van 66 en 70 jaar zyn za- teoïi&middag rond 15.00 uur op het Hof van Spaland met de fiets teg&n elkaar gereden. De 70-jange man-was licht gewond aan hoofd en-nek en is naar het Sehieland Ziekenhuis gebracht. De andere fietser bleef ongedeerd. Schiedam Een 16-jange Schie damse jongen is zaterdagmiddag aangehouden voor joyriding. Hij vloog rond 14.30 uur bij de Nieu we Haven met een gestolen auto uit de bocht en botste tegen een geparkeerde auto. Daarna vlucht te dé jongen de auto uit, maar de politie kon hem later thuis aan- hótatftn. De drie andere inzitten den, dne jonge Schiedammers van 14, 16 en 17 jaar, zijn met kpétizingen door de GGD naar het Sehieland Ziekenhuis ge bracht. Ze mochten, nadat proces verbaal was opgemaakt, naar huis. De politie zoekt nog naar de eigenaar van de auto. Schiedam Na terugkomst van vakantie kreeg een Schiedamse man een grote verrassing Tijdens /(jn vakantie bleek zijn woning aan het Newtonplein bewoond te zijn geweest. De onbekende in breker is het hui 5 binnengedron gen. heefl op /yn gemak televisie gekeken en gegeten en is er hier na vandoor gegaan met geld en persoonlyke papieren. De inbre ker is vermoedelijk via de achter zijde en het balkon de woning bin nengedrongen. Waterweg Het Patiénten Servi ce Bureau van Driemaasstede in Schiedam en Driemaashave in Maassluis zal naast elke dinsdag (Schiedam) en elke maandag (Maassluis) één maal per maand ook op zondag geopend zyn. Tus sen 14.00 en 16.00 uur kunnen pa tiënten en familieleden bij het PSB van beide instellingen te recht met vragen over de zorgver lening, adressen van patiënten verenigingen, patiëntenrechten en klachtenprocedures. Bij de zondagservice gaat het om een proef die loopt tot het einde van dit jaar. Bij Karin Westra, iedere dinsdag tuSsen 14.00 en 16.00 uur in Schie dam te bereiken (427.81.99) en ie dere maandag in Maassluis (592.34.88) kan worden geïnfor meerd op welke zondagen het PSB geopend zal zijn. Schiedam/Vlaardingen—De fusie tussen de Vlaardingse dienst Stadsreiniging en de Schiedamse inzamelaar van afval, ONS Milieu, lijkt in zicht te komen. De Vlaardingse raadscommis sie stedelijke ontwikkeling en beheer moet woensdag dan wel akkoord gaan met het plan van aanpak voor het oprichten van één bedrijf. „Als dat is gebeurd, geven auto matisch de raad van commissaris sen, ondernemingsraad en de di rectie van ONS Milieu groen licht om te gaan werken aan een fusie. Vanaf dan wordt gestreefd naar één bedrijf," aldus M. Dingenouts van de zelfstandige reinigings dienst ONS Milieu, waarvan de gemeente Schiedam enig aan deelhouders. Het plan van aanpak begint met een onderzoek naar de conse quenties van een fusie. De organi saties hebben verschillende werk wijzen. Hoe kun je tot één manier van vuil ophalen komen? Wat zyn de gevolgen voor het personeel? Hoe zit het met de huisvesting en het materieel? En vooral: wat is het (financiële) voordeel? Als dit alles bekend is, besluiten de ge meenteraad van Vlaardingen en de eerder genoemde beslissende instanties van ONS Milieu of ze de fusie ook echt doorzetten of niet. Uit een onderzoek van januan 1997, dat was gehouden naar aan leiding van de discussie over de verzelfstandiging van de dienst Stadsreiniging Vlaardingen, bleek dat samengaan met een an dere gemeentelijke dienst 'de bes te optic is'Op basis van dit onder zoek is toen door Vlaardingen overleg gepleegd met de buurge meenten Maassluis en Schiedam De gemeente Maassluis had ech ter op dat moment de voorkeur voor het uitbesteden van de afval inzameling en was niet geïnteres seerd in een samenwerking. Schiedam echter wel en er werd een verkennend onderzoek ge start door Deloitte Touche naar de voordelen van een fusie. Die bleken er zeker te zyn. De schaal waarop de inzamelings diensten van Vlaardingen en Schiedam werken, is niet groot genoeg voor een efficiënte be drijfsvoering, volgens het onder zoek. De schaal waarop huishou delijk afval wordt ingezameld, Informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vnjdag van 18.00 tot 19.00 uur 2aterdag van 15.00 tot 16.30 uur zou in de huidige situatie alleen bepaald worden door de gemeen tegrens en niet op basis van be- dryfseconomische criteria. Vol gens Deloitte Touche zouden de twee buurgemeenten door sa men te werken byvoorbeeld de kosten van de huis-aan-huts inza meling met 5 tot 10 procent kun nen verminderen. Er wordt in het plan van aanpak, waarover Vlaardingen zich woensdag nog moet uitspreken, overigens de mogelijkheid open gehouden dat Maassluis alsnog meedoet. De gemeente zou haar standpunt over een fusie gewij zigd hebben, maar welke koers zij gaat varen is nog met duidelyk. Er wordt in teder geval overleg ge voerd. Ook in Vlaardingen werd zaterdag de overwinning van Oranje op Argentinië uitbundig gevterd. Na het fluitsignaal, waarmee het einde van de wedstrijd werd aangegeven, sprong een twintigtal Oranjefans in het water bij de Westhavenkade. Op de kade zeif vierde een grote groep VJaardingers in Oranje-outfits de overwinning In een mist van oranje-rook. In heel Vlaardingen en In Schiedam gingen mensen de straat op om de voetbalzege te vieren. Volgens de politie verliep de viering zonder Incidenten. Al leen werd een 33-jarige Vlaardingse op de Westhavenplaats temidden van de feestvreugde beroofd van haar tasje met porte monnee. Foto Roof Dijkstra Telefoon: 010-4004 444 Schiedam De gemeente Schie dam kan 644.000 gulden subsidie tegemoet zien voor de aanleg van een fietsroute langs de Polder vaart. Het geld is afkomstig van de Stadsregio Rotterdam die in to taal 1,8 miljoen gulden beschik baar stelt voor de aanleg van fiets paden in de Rotterdamse regio. Het Schiedamse geld wordt be steed aan het aanleggen van een brug over de Poldervaart en een nieuw stuk fietspad langs het wa ter. Dit laatste komt in het ver lengde van het fietspad dat nu nog eindigt in de buurt van krui sing van de Poldervaart en de 's- Gravelandseweg. Het nieuwe fietspad zal ook onder de spoor brug doorgaan en wel in een tun neltje dat nu nog vol met water staal. De fietser zal kort na het tunneltje onder de spoorbrug over de nieuwe brug rijden om op de andere oever van de Poldervaart te komen. Langs deze oever ver volgt het fietspad Midden Delf land in. Het is de bedoeling dat de werk zaamheden dit ngjaai worden Uit gevoerd. Vooraf zal de gemeente een informatiebijeenkomst hou den voor de omwonenden. Met de aanleg van het fietspad en de plaatsing van de brug komt de verwezenlijking van de groene fietsroute dwars door Schiedam steeds dichterbij. Het is de bedoe ling dat als alle deelprojecten zyn uitgevoerd er ongehinderd van de Tweede Beneluxtunnel door Schiedam naar Midden Delfland kan worden gefietst. Het Schiedamse fietspad maakt onderdeel uit van een grotere fietsroute, die loopt van het eiland Tiengemeten onder de Hoeksche Waard naar de weilanden van Midden Delfland. Ék Am *ïi§f in De Hoekse Havendagen hebben dit weekeinde veel bezoekers getrokken. Hoogtepunten waren het vuurwerk tijdens de opening vrijdagavond en de diverse demonstratieszaterdagmiddag in de haven. Zondag was er veel belangstelling voor de catamaran Brunei Synergy. Foto Roei Dijkstra Hoek van Holland Rond 16.00 uur zaterdagmiddag sjokken nog duizenden bezoekers langs de kraampjes van de Hoekse Haven dagen. Een half uur later is de Berghaven zo goed als verlaten. Alleen de marktkooplui zijn er nog. Ze pakken hun spullen m als goudzoekers in een stad waar geen goud meer is te vinden. Ne- deriand-Argenünie is begonnen. De Hoekse haven wordt een spookstad. De mensen achter de kraampjes hadden het zien aankomen. Ze vinden het ook niet erg. Tegen Oranje is deze dagen geen evene ment opgewassen. Alleen in res taurant De Torpedoloods staat een scherm opgesteld en daar ver zamelen zich dan ook zo'n vijftig voetbalfans. Toch puilt het be paald niet uit. Het blijkt dat de or ganisatie er goed aan heeft ge daan géén videoschermen tijdens de Hoekse Havendagen neer te zetten voor de kwartfinalewed- strijd van het WK. De meeste mensen kijken thuis. Voor en na de wedstrijd verliepen de Havendagen prima. Vrijdag avond had vooral het vuurwerk indruk gemaakt, zaterdag is het aan het eind van de ochtend al knap druk. De 'bak van Hak' is als altijd een goede Start. De kraan tilt de bezoekers in een bak zo'n veertig meter omhoog. Het uit zicht is prachtig. „In verband met de wind gaan we niet hoger," zegt Nol van Deuzen. Het gemtje van de bak van Hak is altijd dat de kraanbestuurder de bak eventjes enkele centimeters in het water laat zakken. Hooguit de schoenzolen worden nat, maar wanneer iemand iets te bijdehand is of op andere wijze begint te dol len met de bestuurder, wil de bak nog wel eens wat dieper het water in zakken. Zoals gebruikelijk geeft de Hoek se Reddingbrigade een show. Ver der is er de operatie 'stufje', een demonstratieve aanhouding van een boot vol drugs. Een tegenval ler lijkt aanvankelijk het niet doorgaan van de luchtshow van oude vliegtuigen. Vanwege de slechte weersomstandigheden el ders in ons land kunnen de oude kisten, die vanuit Leeuwarden moeten komen, de tocht niet ma ken. Jammer, rr.aar misschien dat er in de loop van de dag nog iets kan overvliegen. Men houdt con tact met Leeuwarden. Met succes, want aan het eind van de middag doorboren een Fuga Magister, een Fokker 4 en een Lancaster het Hoekse luchtruim. Niet veel mensen zullen dit ge zien hebben; de tweede helft van Nederland-Argentinië is zojuist bègöriheh?JVW^**'*''" House Mouse Op de haverimarkt is van alles te koop: van 'de perfecte schoenzool' tot en met antiek. Zondag, de dag na Oranjes triomf, duikt ook een verkoper van de onvermijdelijke oranje hoeden en petten op. Veel bezoekers staan stil by twee kar tonnen 'House Mousen', dieogen- schijnlyk zonder hulp van wat dan ook, dansen voor het publiek. Achter de objecten staat alleen een horizontaal gestreept decor. Het ziet er merkwaardig uit. Het publiek loopt er omheen, op zoek naar magneetjes of touwtjes, de verkoper lacht hartelijk: „Kijk die mensen die zoveel weten van computers en Internet. En dit snappen ze niet". Voor vijf gulden kun je een 'House Mouse', 'Fred Flipstone' of 'Dancing Loekie' kopen en thuis of in de kroeg de truc demonstre ren. Maar praktisch niemand koopt er een, bang om bedonderd te worden door de branie-achtige verkoper. Overigens: de truc zit 'm in een flinterdun visdraadje, dat 'onzichtbaar' wordt door de gestreepte achtergrond. Zondag is ook de dag van de Bru nei Synergy, de catamaran die meedeed aan de "Whitbread around the world race'. ABN AM- RO heeft de boot naar Hoek van Holland gehaald en dat zal het pu bliek weten ook: voor Jan-met-de- pet is de boot verboden toegang, terwijl hordes bankbobo's tocht jes maken. Een domper. Door de harde wind kan het pu bliek wel genieten van de traditio nele vliegershow. Veel mensen kijken wat ongerust omhoog als Rebecca met een vlieger het luchtruim kiest. Ze hangt er raar bij, met haar nek aan de vlieger vast. Maar ze voelt er niets van. Rebecca blijkt een pop. Maandag 6 Juli SCHIEDAM Dc de Woud hoek. Klaverjassen, 19.30- 22 OOu. ROTTERDAM Rot own 22.00 Papaya. Deens mannenkoor. BInnenrottapIetn. Witte Hul» gehele dag Beach astreetlife '98. Dinsdag 7 juli SCHIEDAM Dc de 4 Molens. Koffie-mloop. 10.00- 12 OOu. Wijkpost Zuid. Bingo, 13.30- 15.30u. Cafe Het Podium. Jamsessie, 21.30u VLAARDINGEN Dc de Bijenkorf. Schaken en dammen,** 13 30-16,OOu en jeu de boules en KoersbaL 14 00-16,30u.DcSoeflda.Schaken,14.00- 16.30u en zomerbingo, 13.45u. Dc West. Creatieve contactmiddag, 14,00-16.00u. ROTTERDAM HteL Museum "Scti Ie landshuis' 10.00-' 17.00 fim: Meer over klompen m Nederland. Jams» 19.30 Eindfesttval SKVR-Popschool, Dizzy 22.00 Mijke loeven Band. SKVR Mu ziekschool Centrum-West 20.3QPresenta- tie Popkoor en menden - SKVR M uüekschocH Centrum-West 18.45 Uitvoering leerlingen EJoutSChoot. Binnenrotteplein, Witte Hui» gehele dag Beach StreeOrfe '98. Bioscopen Van do. 2 juli t/m wo. 8 juli. ROTTERDAM Cinerama 1: The weddingsinggr" (al) dag. 14* 15.30-19-21,30. Cin.2: The gingerbread man' (12) dag 16-18 45-21.30, do.vr.ma- .di.ook 13. Cln.3: 'Lost m space' {12} dag 18.15-21,15, do.vr.ma.di.ookl2.30-15.15, Cln.4: 'U .S.Marshals' (16} dag 13.15-21.15. 'Pictureperfect' (al}dagl6.15-18.45.Cln.5: 'Left Luggage' (al) dag 18.45-21.45, do.vr,ma.di.ookl2.45-15.45. '-maxTheater Thelwngsea'(al)clag.(beh.vf- a.) 18. 'Amazon' (al) dag 15-17, do.ookl7v .■.2a.ookl9,wo.ookl3,'Everest'(al)dag(tWRj h.vrua.) 14-16-19.15, vrza.14-16-18-20. Titanic' (12) dag(beb.vua.) 20.30, vr.Z8!~ 21.15, za.zo.ook 10. Lantaren: dag 21.30 (16): The Boxer" d8T 'Foreign Land' vr. 'Leaving Las Vegas' za T Postmo'zo. 'BigNight' ma. TheVan'di. 'Anttk, ma'wo. Ven.1;'DfeSaizmannervtmTibet'(aC. dag21.45. Venj2: 'On connart la chanson'^ (16) dag 22. Ven.3: dag21.30 (16) 'love a nd other catastrophes' do. 'Contact'vr. 'Bras sed otr za. 'Manon' zo. vertigo' ma. Turks fruit' dt. "Cold commit ferm' wo. Ven 4: "Who the hell is Juliette?' (16) dag22. Lumlère 1: 'Breakdown' (16) dag.18.30- 21.30, do.vrjna.di. ook 13-15.30. Lum. 2: Temmink' (16) dag 17-19.20-21.45, do.w- .ma.di.ook 12.30-14.45. Lum. 3: 'Mercury rising' (16) dag 12.45-15.30-18.30-21.15. Lum. 4: 'Grease' (at) dagl3.15-16-18,45- 21.30. Rexane: 'Paspoort naar het pomoparadijs' (18) do. Vm zo. doorl. voorst. Talkduty to me' (18) ma.Vmwo. doorl .voorst Pothé: 'Lost in space' (12) dag 11.50-15- 18.30-21,20. 'Blues Brothers2000' (al) dag. 15.30-18.20-21.10, do.vr.ma.di.ookll.40. 'Mt.Magoo' (al) dag 11.10- 13.20-15.30- 17.40-19.50-22, di met om 22, 'Red Corner' (16) dag 18.30-21.20, do.vr,ma.ook 11.20- 14.20, 'Deep impact' (12) dag. 11-13.35-' 16.10-1830-2130. Titanic' (li) dag 15.20-19.30,do.vr.ma.dl.ook 11.30, 'Jackie Brown' (16) dag 17.50-21, do.vr.ma.ook U. 10-14,40, .£pea)( .pnjyratf, 'Sqfip-Msfc, Spek' (16) di,22. Maasland Maasland heeft dit weekeinde actie gevoerd tegen het sluipverkeer. Bij de opening van de verlengde A 4, afgelopen zaterdag, maakten gemeente en de actiegroep Westgaag vanaf een boot hun ongenoegen kenbaar. Op de boot, die was geposteerd bij het aquaduct van de verlengde A 4, stond een bord met de tekst 'Maasland vraagt de minister om snelle doortrekking van de A4'.n,..„ Zolang de A 4 slechts is doorge trokken tot aan de Deifste Kruit*' huisweg, vreest Maasland datveel verkeer via de Gaagweg zal 'ovaiH steken' naar de A 20. Daarbij rijcff], al het verkeer door de dorpskern^ van Maasland. De provincie heeft11 verkeersdrempels op de Gaagweg'. aangelegd en er zuilen op delen van de sluiproute nog wat 'ver- keersremmende' maatregelen worden genomen. Maar de vrees is dat dit niet voldoende zal zijn. Als de A 4 wordt doorgetrokken richting Rotterdam, zal het sluip verkeer afnemen. Vandaar de boodschap aan de politiek. De Open Groepering is overigens niet blij met de 'actie-slogan', en heeft dat per brief aan burge meester Kokxhoom laten weten. De tekst dat de A 4 snel moet wor* den doorgetrokken, stuit de loka le partij tegen de borst. Volgens de partij moet de provincie effec tieve maatregelen nemen tegen het sluipverkeer. Welke dat zou den moeten zijn, hoeft volgens de partij bij deze actie niet aan de or^ de te komen. Door Marc Floor Schiedam/Rotterdam De pieper ging af op de late avond van 20 ja nuari dit jaar. Of er wat hulp kon komen voor een klus bij de lokale Blokker luidde de boodschap. Het Vlaardingse duo bedacht zich geen moment en spoedde zich naar het winkelpand. Daar bleek de etalageruit reeds ingegooid en waren de aanwezige jongens al druk in de weer met het leeghalen van de zaak. Uiteindelijk zou er voor 30.000 gulden aan goederen bij de Blokker-vestiging verdwij- „Er was toch al ingebroken," ver klaarde de 26-jarige J. de L. vrij dag zijn deelname aan de roofac- tie voor de Rotterdamse recht bank. „Je ziet een open Blokker winkel voor je liggen en dan neem je mee wat je kan." Volgens de Vlaardingse verdachte had hij in een impuls gereageerd op de oproep om te helpen bij de plundering. „Zoiets doe je toch niet m een opwelling?", reageer de een verbouwereerde recht bankpresident J. W. Klein-Woite- rink. „Het werd nota bene een complete verhuizing." Maar het bleef die nacht niet bij het leeghalen van het winkel pand. Nadat de gestolen waar in een pakhuis was opgeslagen, keerden Dc L. en zijn kompanen terug naar de Blokker. Waar een winkel is, moet een kluis zijn, hadden de mannen bedacht en wie weet wat daar nog in kon zit ten. De kluis werd gevonden, maar de poging tot openmaken met een breekijzer werd al snel gestaakt. De L. wees zijn maten erop dat het klusje teveel lawaai maakte. De oorspronkelijke inbrekers werden rap in de kraag gevat. In hun verklaringen viel de naam van onder meer De L Die zou ook nog eens hebben deelgenomen aan de diefstal van een Opel Ka- dett, vlak na de Blokker-kraak, en aan het leegroven van een mode zaak op het Vlaardingse Liesveld, in de nacht van 12 op 13 januan. Daarby werd een partij truien en vesten buitgemaakt, waarvan de prijs per stuk opliep tot 400 gul den. Schoon schip De L. gaf de inbraak bij Blokker en de autodiefstal ruiterlijk toe. Hij wilde schoon schip maken - zo had bij reeds bij zijn arrestatie al duidelijk gemaakt - en biecht te daartoe alles op uit zijn verle den wat het daglicht niet kon ver dragen. Maar met die inbraak in de modezaak had De L. niks te maken, meldde hij de rechtbank. De twee gearresteerde jongens die het tegendeel hadden ver klaard zou hij pas op de roofnacht bij de Blokker hebben leren ken nen. En dat was ruimschoots na dc kledingdiefsta! geweest. De rechtbank wilde wel eens we ten van De L. wat hij zou doen in dien hij, eenmaal op vrije voeten, weer zou worden opgepiept. „Ik ga al jaren met die jongens om," antwoordde hij. „En je wordt niet verplicht om mee te doen. Het ligt er aan wat je zelf wilt En ik weet nu dat ik zo'n leven niet meer wil. Maar dat zei ik anderhalf jaar ge leden ook natuurlijk." Daarmee refereerde De L. aan zijn uitge breide strafblad voor overwegend vermogensdelicten. Officier van justitie P. G. Blanken hechtte, wat de ontkenning van De L. aanging over deelname aan de kledingroof, meer waarde aan de twee belastende verklaringen die daarover waren gegeven, „Je zou, gezien zijn wens om schoon schip te willen maken, kunnen geloven dat hij niets weet van die inbraak in de modezaak," stelde hy. „Maar de verklaringen van anderen daarover zijn consistent en dat gaat ook om mensen die zeggen schoon schip te willen ma ken." Ook de verklaring van De L. dat hij in een opwelling aan de in braak bij Blokker had deelgeno men, ging er bij Blanken niet in. „Het gaat om een hele forse be- drijfskraak, die zeker niet als een impuls kan worden gezien. En als of het nog niet genoeg was, pro beerde hij ook nog de kluis open te maken." De officier eiste dan ook een onvoorwaardelijke cel straf van twaalf maanden. Die kon wat hem betreft ook niet worden omgezet in dienstverlening. De L's raadsman P. Silvus be toogde dat zijn dient een meelo per was, die er nu was bijgelapt door de leidende figuur bij de Blokker-inbraak om zichzelf te ontlasten. „Dat was namelijk de man die steeds de ideeën had, waarin mensen als mijn cliënt gingen meelopen." Ook in de mo- dezaakroof werd De L de zwarte piet toegespeeld, meende Silvus. „Want één van de betrokkenen heeft wel verklaard dat De L. daarbij was, maar heeft niets over zijn vriendin gemeld. Dat komt niet overeen met zijn verklaring dat ookhü schoon schip wilde ma ken. Die vriendin heeft namelijk de politie verteld wel eens op de uitkijk te staan." Silvus wilde daarom vrijspraak voor de kledingroof. Daarbij stel de hij een celstraf voor die gelijk was aan het voorarrest S2n<*£*r"''' met een werkstraf. ,,Want°De L. heeft een vriendin en kinderen," legde de raadsman de rechtbank voor. „En hij zal onder druk van dat gezin niet meer ingaan op as-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3