5 Van Mierlo ten onder aan Paars Miljoen mensen tussen wal en schip Marco Bakker niet in beroep Ontruiming na vondst bom Cel en tbs geëist na moedermoord Tuinder dood: eis zestien jaar Aanhoudingen na liquidatie Vijftien jaar cel voor moord Gevonden lijk is van bodybuilder Gedurende dertig jaar stond 'mister D66' voor vernieuwing in de politiek Grote belangstelling voor begrafenis fietsenmaker Kerkdirigent ontkent aantijgingen ontucht m Aanbidster Wauters verzet zich tegen haar veroordeling Laserstralen in de strijd tegen te hoge wagens bij hoogtebalk A15 Edah 1198,- Definitieve vrijspraak in zaak- Labruyère Rotterdams Dagblad m *1 c, u;: Woensdag 8 juli 1998 Amsterdam Zanger Marco Bak ker gaat niet in hoger beroep te gen zijn veroordeling wegens dood door schuld. De wettelijke termijn voor het indienen van ho ger beroep is gisteren verstreken en bij de rechtbank was gister middag laat geen verzoek van Bakker bekend. Twee weken ge leden veroordeelde de rechtbank de zanger tot een celstraf van een halfjaar, die is omgezet in 240 uur dienstverlening. Ook werd hem voor twee jaar zijn rijbevoegdheid ontzegd, waarvan een jaar voor waardelijk. Waar de zanger zijn taakstraf gaat uitvoeren, is nog niet bekend. Marco Bakker is ver oordeeld voor dood door schuld nadat hij in oktober vorig jaar een 38-jarige vrouw doodreed bij het verlaten van het parkeerdek on der de Amsterdam Arena. Hij had te veel drank op en reed te hard. De familie van het slachtoffer on derhandelt momenteel met de ad vocaat van de zanger, mr. R. Ver- bunt, over een schadeclaim. Eindhoven—De politie heeft giste ren in Eindhoven een groot aantal bedrijven en 22 woningen op en in de omgeving van de Hastelweg ontruimd. Dat was nodig, omdat het Explosieven Opruimings Commando een vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog moest demonteren die eerder op de dag by graafwerkzaamheden was ge vonden. De gemeente had het rampenplan in werking gesteld. De bewoners die tijdelijk hun huis hebben moeten verlaten, konden terecht in een sporthal. Almelo De 45-jarige T. E. uit Aalsmeer hoorde gisteren voor de rechtbank in Almelo wegens moord een onvoorwaardelijke ge vangenisstraf van driejaar en tbs met dwangveplegmg tegen zich eisen. E. zou zijn 75-jange moeder in de nacht van 25 op 2G januari met zyn broeksriem hebben ge wurgd. Hij hield haar verantwoor delijk voor zyn mislukte leven. Uitspraak 14 juli. Alkmaar De doodslag op een 70- jarige tuinder in Heiloo was een gruwelijk misdrijf met buitenspo rig veel geweld, vond officier van justitie B. Wind. Tegen de 38-jari- ge verdachte van dit misdrijf eiste de officier gisteren voor de recht bank in Alkmaar zestien jaar cel. Volgens Wind heeft de verdachte het slachtoffer met een hark doodgeslagen nadat deze hem op heterdaad betrapte op diefstal. Amsterdam De politie in Am sterdam heeft zes personen aan gehouden die worden verdacht van de liquidatie van een 25-jarige man. Het slachtoffer werd op 22 juni in een portiek aan de Jason- laan in Amsterdam omgebracht. De politie denkt dat een drugsru zie het motief is voor het misdrijf. Onderzoek heeft inmiddels uitge wezen dat het zestal het slachtof fer ervan verdacht drugs van hen te hebben gestolen. Zwolle De rechtbank in Zwolle heetteen 30-jarige man uit Zwolle gisteren veroordeeld tot vijftien jaar gevangenisstraf wegens moord. De man schoot op 23 juni van het vorig jaar in de Zwolse wijk Holtenbroek een 29-jarige plaatsgenoot dood. De moord ge beurde op klaarlichte dag. Het slachtoffer stond met een groepje vrienden te praten toen de ver dachte op hem afliep en hem neerschoot. De man overleed ter plaatse. De verdachte gaf zichzelf na de moord aan bij de politie, maar trok zijn bekentenis in. Te gen hem was 18 jaar geëist. HeerlenDe politie heeft de iden titeit bekendgemaakt van het ont zielde lichaam dat vorige week in een gi eppel in hel Limburgse Aai- beek is gevonden. Het gaat om Ronald van Kleef, top-bodybuil- der en voormalig Mister Holland. De 34-jarige sportschoolhouder uit Melick was met schoten door het hoofd om het leven gebracht. Door Jaco van Lambalgen Den Haag Nota bene Paars, de bekroning van de idealen waarmee D66 in de jaren zestig begon, luidde het politieke einde van geestelijk vader Hans van Mierlo in. Hoe gewoner Paars werd, hoe meer gaten er vielen in de glans en de gla mour van 'mister D66'. Vier jaar geleden leek het even of de Nederlandse politiek opnieuw begon. Eindelijk werd de eindelo ze hegemonie van de christen-de mocraten gebroken. D66 -ooit opgericht om het stof van de ver zuilde Nederlandse politiek te blazen- maakte de onmogelijk geachte samenwerking tussen de tegenpolen PvdA en WD moge lijk. En D66-opricbter Van Mierlo per sonifieerde die dijkdoorbraak in de Haagse polder rond het Bin nenhof. Het was in feite 'zijn' ka binet dat met de koningin op de trappen van paleis Huis ten Bosch stond. Paars opende nieuwe horizonten en dat straalde af op het kabinet. D66 kwam met ministers die on ervaren, maar enthousiast de poli tiek indoken. Zelfs de oude ge trouwen van WD en PvdA leken aangestoken door de paarse koorts en stapten veerkrachtiger naar hun ministeries. Alleen pre mier Wïm Kok waarschuwde dat het een 'gewoon kabinet'was. Van Mierlo (67) haalde vier jaar geleden eindelijk de vurig begeer de post van Buitenlandse Zaken voor zichzelf binnen. Hij kwam bovendien met interessante nieuwkomers op de proppen: or ganisatie-adviseur Wijers op Eco nomische Zaken, ziekenhuisdi recteur Borst op Volksgezondheid en procureur-generaal Sorgdra- ger op Justitie. D66 leek een gelukkige hand van kiezen te hebben, maar de afgelo pen vier jaar ging dat sprookje langzaam uit. Sorgdrager strui kelde regematig, Borst kreeg te maken met een steeds onrustiger achterban en Wijers hield het na vier jaar voor gezien in de poli tiek. Apenrots Ook voor Van Mierlo pakte Paars anders uit. De kritiek kwam al di rect na zijn aantreden op gang. In de formatie stond van begin af aan vast dat D66 de 'apenrots' aan de Bezuidenhoutseweg claimde. Dat leidde tot de vraag of het niet logischer was geweest als de De mocraten Binnenlandse Zaken hadden bezet om de democrati sche hervormingen door te voe ren die sinds 1966 de kroonjuwe len van de partij vormen. Van Mierlo had DC6 immers opge richt om de zuiverheid terug te brengen in de politiek. Geen vuile handen, geen trucjes, geen ach terkamertjespolitiek meer. De burger moest inzicht krijgen in het bestuur en zich daar ook meer mee kunnen bemoeien, via refe renda en door de invoering van de gekozen burgemeester en de ge kozen minister-president. Van Mierlo verklaarde echter dat dergelijke bestuurlijke verande ringen alleen in een regeerak koord kunnen worden vastge legd. Daarna is het aan de coalitie partijen die dat hebben onderte kend om ze verder uit te werken. Dat kan een minister van Binnen landse Zaken niet in zijn eentje bereiken, aldus de D66-voorman. En dus kon hij mooi naar Buiten landse Zaken. In augustus vier jaar geleden stond het kabinet op het bordes bij de koningin en een maand Ia- ter lag Van Mierlo voor het eerst onder vuur. Hij had in het gebrui kelijke vooroverleg met de Kamer niet gemeld dat hij bij de Verenig de Naties in New York zou voor stellen een permanente VN-briga- de op te richten voor de crisisge bieden in de wereld. Ook het kabi net bleek niet op de hoogte. Van Mierlo bleek geen geboren di plomaat. Dat was de ambtenaren van Buitenlandse Zaken inmid dels ook duidelijk. Historisch is het verhaal dat hij kennismaakte met de afkortingen-cultuur op het ministerie. Toen de zoveelste top ambtenaar zich voorstelde door te zeggen: „Ik ben sinds kort DWH," reageerde Van Mierlo tot hilariteit van de aanwezigen geruststel lend: „Maar man, dat geeft toch helemaal niets." Een dossiervreter zoals zijn CDA- voorgangers Van den Broek en Kooijmans was hij ook al niet. De ambtenaren zagen zich gecon fronteerd met een minister die al les het liefst op een A4-tje aange reikt kreeg. (Alsof alle problemen in de wereld op één velletje pas sen, mopperden de diplomaten onder elkaar). En eigenlijk had hij nog liever dat zij hem gewoon uit legden wat de standpunten wa ren, zodat hij niet hoefde te lezen. Dat groeide in de loop der jaren uit tot wat in het ministerie het Al- zheimer-uurtje is gaan heten. Topambtenaren lezen de be windsman dan de dossiers van de dag voor, en praten hem bij. Van Mierlo ontwikkelt vervolgens al filosoferend en debatterend een standpunt; een geheel nieuwe aanpak op Buitenlandse Zaken. Glans Zijn gebrekkige dossierkennis brak Var. Mierlo de eerste tijd ook in de Kamer op. De serieus inge stelde Commissie buitenlandse zaken kon er niet om lachen dat de minister sprak over Bosnische Serviërs en voor de zekerheid aan zijn ambtenaren vroeg of hij ei genlijk Servische Bosniërs be doelde? De Hutu's en Tutsi's die elkaar in Rwanda naar het leven stonden verhaspelde hij tot Hut si's en Tutu's. De eerste begrotingsbehandeling in de Tweede Kamer was een ramp. De grote debater Van Mier lo hield urenlang een gortdroog betoog, waarin hij letterlijk alle opmerkingen van zijn ambtena ren voorlas. Onervarenheid, er kende hij achteraf. De media waren aanvankelijk mild voor de geliefde politicus, een ex-collega die in de jaren zes tig ooit als journalist bij het Alge meen Handelsblad was begon nen. Maar gaandeweg drongen de missers door in de krantenkolom men. Juist de door zyn aanhangers be wonderde stijl van brede filosofi sche beschouwingen bleek niet geschikt voor het diplomatieke handwerk. Van Mierlo groeide echter in de dossiers. Hij slaagde er door behoedzaam en strate gisch opereren in het Nederland se voorzitterschap van de Europe se Unie, in de eerste helft van vo rig jaar, goed af te ronden. Maar de kritiek bleef komen, nu uit zijn eigen partij. De man die D66 keer op keer uit het slop trok, bleek als minister van Buiten landse Zaken teveel weg en letter lijk te onzichtbaar. Steeds vaker doemde de vraag op of Van Mierlo lijsttrekker moest blijven. Halver wege het voorzitterschap hakte hij zelf de knoop door: hij zag er- Hans van Mierlo in de Tweede Kamer. Voor hem pakte Paars an- dersuitdanhijhadgedacht.Dekritiekkwamaldirectnazljnaan- treden op gang. Archieffoto anp van af. En dus werd Els Borst - een jaar jonger dan de grote meester - de nieuwe lijsttrekker. Bovendien leed Van Mierlo bijna schipbreuk metdeaffaire-Bouter- se. De Surinaamse ex-legerleider was vorig jaar in Brazilië, Van Mierlo en Sorgdrager besloten toen op eigen houtje om de Brazi lianen niet te vragen de van drugshandel verdachte Bouterse te arresteren en hem uit te leve ren. Pas later stemde het kabinet in met deze handelswijze. De Ka mer snapte er niets van de de mi nisters Bouterse zo lieten gaan. Uitgespeeld Ondertussen bleek Paars toch een gewoon kabinet Het beleed met de mond dualisme en openheid, maar de coalitiepartijen legden hun meningsverschillen over hei kele politieke punten net als vroe gere kabinetten zoveel mogelijk vast in vooroverleg. D66 verloor weliswaar tien zetels bij de verkiezingen in mei -en dat rekent het wetenschappelijk bureau van de partij met name Van Mierlo en de partijtop aan - maar de kiezer koos wel voor een voortzetting van Paars. Daarmee is het eerste kabinet Kok een mijl paal in de naoorlogse Nederland se politiek. „Wij zijn voorgoed van de dwanggedachte af dat je voor regeren afhankelijk bent van het CDA," constateerde Van Mierlo eerder tevreden. Het paarse kabinet heeft ook be wezen dat D66 meer kopstukken telt dan Van Mierlo. De nieuwe generatie politici heeft zich na drukkelijk in de kijker gespeeld. Fractievoorzitter Thom de Graaff, tweede man Roger van Boxtel en justitieel woordvoerder Boris Dit- trich zijn stamgasten bij Den Haag Vandaag. Het vertrek van Wijers als minister wordt door vriend en vijand betreurt. En zo raakte de rol van Van Mierlo uitgespeeld. Paars is gewoon en binnen D66 staat de nieuwe gene ratie te trappelen. Onder grote belangstelling is gisteren In Amsterdam de fiet senmaker Eddy Wind (26} begraven. De plechtigheid vond plaats op de Oosterbegraafplaats. Wind werd vorige week door een Idant doodgestoken. De begrafenisstoet trok van zijn woning langs de fietsenwinkel, waar de man en zijn baas werden aangevallen. Eddy schoot zijn baas te hulp toen deze door een ongeduldige klant werd neergestoken. Zijn werkge ver belandde In het ziekenhuis. De dader meldde zich later bij de politie. Het incident aan de Amsterdamse Unaeusparkweg maakte diepe Indruk op familie, kennissen en buurtbewo ners. Uit eerbetoon hebben circa vijftig winkels ift de buurt de deuren gesloten. Voor de deur van TweewJelercentrum Oost lagen veel bloemen en stonden kaarsjes die samen het woord 'Eddy'vormden. Foto Koen Suyk/ANP Den Haag Het gmit de meeste Nederlanders goed. Dat blijkt uit de daling van de werkloosheid, de groei van het gemiddeld besteed bare inkomen en de stijging van het opleidingsniveau. Ook het vertrouwen in de economie en de tevredenheid over het sociaal-eco nomisch beleid van de regering zijn groot. Toch moet een miljoen Nederlan ders worden gerekend tot de maatschappelijke risicogroepen. Dat zijn langdurig werklozen, kin deren uit gezinnen met een mini muminkomen en ouderen en ge handicapten die veel zorg nodig hebben. De overheidssteun voor deze mensen is onvoldoende, om dat het beleid van de gemeenten en dat het rijk niet sporen. Dat concludeert het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in de vardaag verschenen Verkennin gen 1998. Ook schoolverlaters, dak- en thuislozen en verslaafden behoren tot de risicogroepen, die voor een aanzienlijk deel in de achterstandswijken in de grote steden wonen. Drugsoverlast Zij hebben met elkaar gemeen dat zij de kans lopen de aansluiting met de samenleving kwijt te ra ken of die al verloren hebben. Het SCP ziet veel in het advies aan het kabinet om een miljard per jaar in het welzijn van kansarme bewo ners van de grote steden te inves teren. Twee op de vijf Nederlanders in buurten met drugsoverlast, voe len zich vaak onveilig. Dc helft van de bewoners in deze buurten is wel eens slachtoffer geweest van een delict. In 'drugsgevoelige' wijken in de vier grote steden lig gen die percentages nog hoger. Als het om harddrugs gaat, zijn veel Nederlanders (71 procent) voor verplicht afkicken. Een groeiende minderheid (45 pro cent) is voor gratis verdovende middelen. Volgens het SCP zal de criminali teit toenemen als de overheid geen extra maatregelen neemt. De ontwikkeling kan worden om gebogen door meer geld vrij te maken voor justitie. Door meer middelen en mensen in het ge vangeniswezen en de rechtspraak kan de trend worden gekeerd. Dat geldt ook, maar in mindere mate, als er extra wordt geïnvesteerd in politie. Volgens het SCP heeft jus titie een half miljard gulden extra nodig om de criminaliteit gelijk te houden. Uit het SCP-rapport blijkt dat de Nederlar 'ers optimistisch zijn over de economie. Paars I krijgt een voldoende voor het sociaal- economisch beleid. Handhaving van de openbare orde en zorg voor ouderen zyn echter onvoldoende. Bijna tweederde van de Nederlan ders vindt de inkomensverschil len te groot en is van mening dat de AOW omhoog moet. Het aantal werkende Nederlanders is in vier jaar met bijna een half miljoen toegenomen. De werkloosheid daalt, ook onder 55-pussers. Nog ruim een miljoen mensen is ech ter opzoek naar werk. Het aantal mensen met een inkomen is na 1993 fors toegenomen. De inko mensongelijkheid die in de twee de helft van de jaren tachtig sterk was géstegen, neemt af. AntwerpenDe Hellevoetsluise die eerder dit jaar een straatver bod kreeg omdat ze de Vlaamse zanger Koen Wauters lastigviel, verzet zich tegen haar veroorde ling. Ze heeft besloten vandaag een herziening van het proces aan te vragen, zo deelde haar advocaat gisteren mee. De rechtbank in Antwerpen ver oordeelde Sidi C. uitHellevloet- sluis op 3 februari by verstek. Ze stond terecht wegens stal king, het hinderlijk volgen van de populaire zanger Koen Wau- ters. Van de rechter mocht ze zich driejaar lang niet meer ver- f tonen in Zoersel, de woonplaats van Wauters. Verder moest de vrouw een gedwongen psychia trische behandeling ondergaan. Met klem ontkent Sidi C. de be richten die Koen Wauters over haar in de pers heeft verspreid. Vooral de aantijging dat ze zich naakt aan hem zou hebben ver toond terwijl hij onder de dou che stond, steekt haar, zegt dc advocaat Wel geeft ze toe dat ze indertijd verliefd was op de zan ger en contact met hem heeft gezocht. Voor haar veroordeling heeft de politie een aantal keren inge grepen om de vrouw uit de buurt te houden van Wauters. Volgens de Antwerpse persma gistraat bestookte dc vrouw dc zanger met kaartjes en had ze zelfs bij hem ingebroken. Uit het psychiatrisch rapport dat in januari aan de rechtbank werd voorgelegd, bleek dat de vrouw ontoerekeningsvatbaar was. Door Carel van der Velden Den Haag/Schiedam Zelfs in het huis van God liggen wereldse ver leidingen soms op de loer. De in middels 66-jarige ex-dirigent van het jeugdkoor van de christelijk- gereformeerde kerk in Schiedam trachtte zich in de intimiteit van het kerkgebouw te vergrijpen aan een zangeres uit zijn gezelschap. Procureur-generaal mr. Kuipers eiste gisteren in hoger-beroep zes maanden cel tegen de Schiedam mer. Het incident vond precies tien jaar geleden plaats. Bij die gele genheid nam de dirigent de zan geres apart voor een extra zangoe fening. De deuren van de Hoek- steenkerk waren op slot toen de man zijn driften niet langer kon beheersen. Hij pakte het meisje bij de borsten, duwde haar tegen de muur en greep haar onder de rokken. „De gebeurtenis heeft enorm in gegrepen in het leven van het slachtoffer," stelde de advocaat- generaal, die de zaak wettig en overtuigend bewezen acht. „De reactie van de kerk heeft de zaak nog verergerd. Het meisje werd buitengesloten, terwijl de kerke lijke autoriteiten de dirigent de hand boven het hoofd hielden." Op de publieke tribune keek het slachtoffer bedrukt toe. Een rij achter haar had een vrouw van middelbare leeftijd het bijna te kwaad toen de verdachte alle be schuldigingen categorisch ont kende. Deze aanwezige verklaarde eer der bij de politie in haar tienerja ren te zijn verkracht door de diri gent, Haar zaak is verjaard, maar wordt door Justitie gebruikt als steunbewijs. Dertig jaar na dato deed het oprakelen van het inci dent haar nog zichtbaar pijn. Een veroordeling nu zou zij toch als een zekere genoegdoening be schouwen. Zij was verder aanwe zig uit solidariteit met de inmid dels 31-jarige ex-zangeres. Een derde slachtoffer van de dirigent was gisteren niet van de partij. De Rotterdamse rechtbank legde vorig jaar een celstraf van vijf maanden op, eventueel om te zet ten in een alternatieve werkstraf. Hierop ging de verdachte in ho ger-beroep. „Bent u hier, omdat u meent dat u het niet gedaan heeft?" vroeg president Hamaker van het Haagse gerechtshof. „Of staat de straf u niet aan? Het is mij niet duidelijk. By de Schie- damse politie heeft u een beken tenis afgelegd." De verdachte, als koordirigent, or ganist en directeur van de christe lijke Rehoboth-mavo jarenlang een gerespecteerd lid van het kerkgenootschap, vertelde dat de bekentenis onder druk tot stand was gekomen. „Uit hoofde van mijn functie heb ik regelmatig in lichtingen verstrekt over leerlin gen die bij de politie hadden ge solliciteerd. Ik dacht dat ik om die reden op het bureau was ge vraagd. fk was volledig van mijn stuk toen ik met deze aantijgin gen werd geconfronteerd." De advocaat-generaal noemde de verklaring ongeloofwaardig. „Ik kan me niet voorsteilen dat u iets zou hebben bekend dat u niet heeft gedaan," De ex-dirigent ver telde dat hij zyn aanvankelijke verklaring daarom ook heeft inge trokken. „Ek heb er lang over lo pen piekeren. Na overleg met myn vrouw en de dominee kwam ik tot de conclusie dat het niet waar kan zyn geweest. Anders zou ik het me moeten kunnen herinneren." Wellicht heeft de factor drank een rol gespeeld, opperde de procu reur. In haar getuigenis verklaar de het slachtoffer dat de man zich voor de aanranding moed in dronk. De dirigent stond bij de po litie bekend als een drinker, ge tuige een serie boetes voor ryden onder invloed. „Ik dronk wel eens, maar nooit en te nimmer in de kerk," aldus de dirigent. „Een alcoholprobleem had ik zeker niet." Uitspraak over dertien dagen. Papendrecht Rijkswaterstaat zet laserstralen in om nieuwe on gevallen met de hoogtebalk bij de A15 in Papendrecht te voorko men. Vorig jaar kwamen op die plek drie mensen om het leven en raakte er één gewond toen achter eenvolgens een bus en een vrachtwagen tegen de balk reden. De laserstralen zijn onderdeel van een pakket maatregelen om te ho ge voertuigen te waarschuwen. De laserstralen signaleren de vrachtwagens en bussen die ho ger zyn dan 4.10 meter. De chauf feurs krijgen het sein d2t zij naar de vluchtstrook moeten. Doen zij dat niet en rijden ze door dan houdt de stalen balk hen tegen. De balk is nu zodanig geconstru eerd dat deze bij aanrijding geen schade meer kan veroorzaken door op de weg of op andere voer tuigen te vallen. Als een .e hoge auto het alarmsysteem passeert gaat er tevens een signaal naar de verkeerscentrale in Dordrecht die meteen de politie waarschuwt. Vorig jaar augustus kwamen drie passagiers van een bus om het le ven toen zij bij het passeren van de balk hun hoofd uit het dakluik hadden gestoken. De hoogtebalk moet voorkomen dat te hoge voer tuigen de vier viaducten tussen de afslag Wijngaarden en het knooppunt Gorinehem rammen. Het nieuwe waarschuwingssys teem is een tijdelijke voorziening tot de viaducten zyn verhoogd tot boven de 4,60 meter. Dat zal nog zeker vier jaar duren. Breedbeeld TV V stereobreedbeeld TV met Philips beeldbuis if 90 programma's athrurten op schern zichtbaar menu volledige bediening via afstandsbediening skepti/ner V programma benaming per stuk kmdcrslot V Uuiikjcuie scan aansluiting tf teletext I jaar garantie Arnhem Het cassatieberoep te gen de vrijspraak van de 46-jarige J. van de C., alias Coco, voor de moord op de kinderarts J. Labruy- ère uit Hummelo is afgewezen. De Hoge Raad heeft de procureur-ge neraal in deze met-ontvankelijk verklaard. Daarmee komt een definitief ein de aan de zaak, waarin de recht bank en het gerechtshof Coco aanvankelijk schuldig achtten en veroordeelden tot vijftien jaar ge vangenisstraf. Het gerechtshof in Den Bosch sprak Coco in 1997 vrij. De wijze waarop twee belangrijke anonieme getuigen waren ge hoord, strookte niet met de ver scherpte Europese regels. Van het begin af aan was duidelijk dat het cassatieberoep tegen de vrijspraak weinig kans maakte. Alleen als het gerechtshof Coco zou hebben vrijgesproken voor iets anders dan de moord op La- bruyèrefiad deze uitspraak kun nen worden teruggedraaid. Labruyère verdween in februari 1991. Een maand later werd haar ontzielde lichaam gevonden in de Maas bij Appeltem. Coco zit inmiddels achter slot en grendel omdat hij in juni van het vorig jaar een 47-jarige plaatsge noot bij een caféruzie neersloeg, waarbij deze man zo ongelukkig met zyn hoofd terechtkwam en dat hij aan de gevolgen van de val overleed.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1