A Coffeeshop in Lazo's Sandwichshop van de baan llÈfil Mishandelde tandarts i Maassluis haakt af bij fusie reinigingsdiensten is de rust zelve SP: 'huursubsidielijn verder uitbouwen' Vlaardingen stemt in met samengaan Schiedam 'Oortje' A 4 open voor vrachtverkeer met ontheffing Celstraf voor mishandelaar Voor sfeervol wonen of een kado! Hoogstraat171tel.4120447 mn$ Abonneeservice Auto tegen lichtmast Snelheidsduivels op de bon Babbeltruc Auto's bekrast 50% Kor'tin! dia, noteer mil voor zo'n voordelig proefabonnement Of bel gratis m Door Danielle Hermans SchiedamEen golf van verba zing ging gisteren door de tand artsenpraktijk van A F. Engel- kes aan de Burgemeester Knap- pertlaan na het ontstellende be richt dat een goede collega uit Schiedam door een dolgedraai de patiënt het ziekenhuis was ingeslagen. „Ik ken het slachtoffer goed. Deze man is altijd de rust zelve. Zeer vreemd dat uitgerekend hij door een patiënt wordt mis handeld Heel triest. En dat voor twee gaatjes," reageert Engel- kes verbouwereerd. Hij neemt voorlopig de patiënten van de onfortuinlijke tandarts onder zijn hoede. Het is niet duidelijk wanneer de 43-jarige Schiedam mer weer aan het werk kan. Hij werd dinsdagmiddag in een shocktoestand en met zwaar let sel aan zijn gezicht in het zie kenhuis opgenomen. De medicus maakte dinsdag middag rond vijf uur nog even tijd vrij voor een 27-jarige pati ent uit Schiedam, die de dag daarvoor zijn afspraak had ver zuimd, maar nu in de wachtka mer zat, Tijdens de behandeling constateerde de tandarts dat de man twee gaatjes had. De pati ent ontstak hierop in woede en maakte de tandarts het verwijt dat het zijn fout was dat hij twee gaatjes had omdat hij de vorige keer tandsteen had verwijderd. Vervolgens bewerkte de Schie dammer de tandarts met zijn vuisten en verliet de praktijk ruimte. Even later meldde de heetgebakerde patiënt rich bij de politie. De man is ingesloten en hem wordt zware mishande ling ten laste gelegd. Volgens tandarts Engelkes heeft z.\jn collega een gebroken neus opgelopen en kneuzingen in het gelaat „Zijn gezicht is he lemaal opgezwollen zodat nu niet duidelijk is of ook zijn juk beenderen zijn gebroken. Dat moeten de foto's uitwijzen. Hij zit in ieder geval weer thuis om dat ze in het ziekenhuis weinig voor hem kunnen doen. Licha melijk gezien zal hij best her stellen, maar je zult deze ge beurtenis ook psychisch moe ten verwerken," aldus Engel kes. Met dergelijk gevallen van ex treme agressie worden de leden van de Nederlandse Maatschap pij tot bevordering der Tand heelkunde (NMT) zelden gecon fronteerd. Vijfentachtig procent van de beroepsgroep is bij deze belangenorganisatie aangeslo ten. Nee, het is niet nodig om daar beleid op te voeren," vindt Carla Peddemors van NMT. Een cursus 'hoe ga ik om met agres sieve patiënten' voor tandartsen is wat haar betreft voorlopig overbodig. Engelkes: „Deze mishandeling past in de huidige tijdsgeest. Het komt de laatste lijd wel va ker voor dat mensen die hulp bieden, op deze wijze worden behandeld. Kijk maar naar Meindert "Ijoelker. Tijdens je studie leer je wel enkele psycho logische trucjes om met moeilij ke cliënten om te gaan. En in de vakbladen worden ook cursus sen aangeboden voor medici. Laatst zag ik nog een adverten tie voor een cursus waarin pati ënten meteen psychische afwij king aan bod kwamen. Nou, in deze categorie valt die meneer uit Schiedam, Iemand die totaal onverwacht gaat meppen, daar is echter geen cursus voor. Deze dingen zijn gewoon niet te voor komen." Schiedam De Schiedamse frac tie van de SP wil dat de gemeente onderzoek doet naar de mogelijk heden om de huursubsidielijn uit te breiden naar een brede service lijn. Hiermee moet deze een be langrijke taak krijgen bij het te gengaan van het niet gebruiken van inkomens- en zorgvoorzienin gen voor mensen met een laag in komen, Ook moet volgens de SP worden gekeken of de gemeenten Vlaardingen en Maassluis willen meedoen met de voorziening. De Vlaardingse SP-fractie zal bin nenkort een soortgelijk voorstel als dat van de Schiedamse colle ga's voorleggen bij het college van benw. In de Brandersstad zitten volgens de Schiedamse fractie nog te veel mensen tegen of zelfs onder het bestaansminimum. De fractie verwijst daarbij- naar een lande lijk onderzoek waarbij werd ge concludeerd dat één op de drie huishoudens onder de armoede grens geen gebruik maakt van huursubsidie, terwijl men er wel recht op heeft. Het niet gebruiken van de algemene bijstand komt voor bij 17 tot 28 procent van de huishoudens onder de armoede grens. Dit niet gebruiken van allerlei voorcieningen, regelingen en kwijtscheldingen komt volgens de SP voornamelijk voort uit het feit dat de doelgroep er niet be kend mee is. Een brede en profes sionele servicelijn zou dit groten deels kunnen oplossen, verwacht de SP. Via een gratis telefoon nummer zouden mensen, die on der de armoedegrens leven, infor matie kunnen inwinnen wat voor mogelijkheden ze hebben om hun netto inkomen op te krikken en welke wegen ze moeten bewande len om er voor in aanmerking te komen. Bij het opzetten van deze dien-' hoeft de gemeente niet bij nul te beginnen, zegt de SP. De huursubsidielijn kan worden uit gebouwd en worden verbreed naar een 'rechtenlijn'. Maar alleen een telefoonnummer is niet genoeg, tekent de party aan. Er moet tevens een professio nele reclamecampagne worden opgezet, In die campagne moet echter meteen goed duidelijk wor den gemaakt dat de medewerkers van de infolijn onafhankelijk wer ken van de gemeente en andere overheidsinstanties, Verder moe ten vanuit de 'rechtenlijn', in nau we samenwerking met de betrok ken instanties, gerichte en actue le campagnes worden opgezet. Bij het versturen van de aanslag van gemeentelijke heffingen als riool recht en onroerende-zaakbelas- ting, moet tegelijkertijd een cam- page worden gestart die mensen wijst op het recht van kwijtschel ding en waarbij nadrukkelijk een telefoonnummer naar voren wordt gebracht. Ook tussen juli en oktober, als de huursubsidie kan worden aangevraagd, moet een campagne starten. Het Schiedams college zal zich binnenkort buigen over het SP voorstel en kijken of het 'opwaar deren' van huursubsidielijn tot rechtenlijn wenselijk en haalbaar Maassluis/Viaardingen De gemeente Maassluis ziet voorlopig' niets in een fusie van haar reinigingsdienst met die van Vlaardingen en Schiedam. In de raadscom missie van onder meer mi lieu werd gisteren duidelijk dat de gemeente verder on derhandelt met de Afvalver werking Rijnmond (AVR) over samenwerking op het gebied van afvalinzameling. De raadscommissie voor milieu in Vlaardingen daarentegen heeft gisteren unaniem ingestemd met fusieplannen van de reinigings- diensten van Vlaardingen en Schiedam. Verantwoordelijk wet houder Van der Windt mocht doorgaan met het opstellen voor een plan van aanpak. De politici waren het ermee eens dat door de fusie een inzamelingsdienst ont staat die voldoende groot is om ef ficiënt te kunnen werken; afzon derlijk kunnen beide diensten dat niet. Dat Maassluis niet meedoet aan de fusie wordt gezien als 'een tegenvallertje', maar ook met meer dan dat. In Vlaardingen wordt eerder tevreden vastge steld dat de kogel door de kerk is en dat het fusieproces met ONS m Schiedam daardoor met hoeft te worden opgehouden. Maassluis heeft in tegenstelling tot Schiedam en Vlaardingen geen hoge verwachtingen van een samengaan met de andere twee Waterweggemeenten. Wethouder Leny Wesenhagen: „Het is niet overal zo, maar bij zulke samen werkingsovereenkomsten zie je vaak dat Vlaardingen en Schie dam meer zeggenschap hebben. Die indruk hebben we hier ook. Zo van 'Schuift u maar bij, Maas sluis. Kijk maar wat we u te bie den hebben'." Tarieven Omdat de reinigmgstarieven in Schiedam en Vlaardingen hoger liggen, ziet Maassluis haar tarie ven bij samenwerking bovendien niet omlaag gaan. „Dat hebben ze in elk geval niet aan kunnen to nen," aldus de wethouder. Wat dat betreft verwacht de gemeente meer van onderhandelingspart ner AVR. Met dit bedrijf zijn gro tere schaalvoordelen te behalen omdat zij al in meerdere gemeen ten de afvalinzameling verzorgt. Het heeft tot gevolg dat rekening kan worden gehouden met lagere tarieven. Wesenhagen: „Ook voor de lange termijn zijn daar afspra ken over te maken. De AVR geeft aan dat dat kan." Hoewel PvdA CDA en D66 er op aandrongen ook het gesprek met de mogelijke fusiepartners uit Vlaardingen en Schiedam gaande te houden, ging men gisteren toch akkoord met het collegevoorstel. Voorlopig richt Maassluis zich in de onderhandelingen dus alleen op de AVR. Nietalleen de tarieven maar ook het personeelsbeleid zyn dan onderwerp van gesprek. Voorwaarden zijn daarbij dat de salarissen van de Maassluise vuil nismannen niet omlaag gaan en dat er geen ontslagen vallen, een voorwaarde die ook fusiepartners Schiedam en Vlaardingen hebben afgedwongen en gekregen. Ook wil de gemeente Maassluis gebruik blijven maken van men sen van de sociale werkplaats Dukdalf.Al die zaken spelen een rol of we het wel of niet doen," be- nadrukte milieuwethouder We senhagen. uitq**imd»r4 v*rquitniftqhoud*r* informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 15,00 tot 16.30 uur Telefoon: 010-4004444 Maassluis— Een 20-jarige automo bilist uit Maassluis is gisteravond op de Dokter Albert Schweitzer- dreef tegen een lichtmast aange reden. De Maassluizer reed met hoge snelheid, raakte in de bocht de macht over het stuur kwijt en knalde tegen de lichtmast De be stuurder die geen gordel droeg, kwam met zijn hoofd tegen de voorruit, maar bleef ongedeerd. Schiedam - Bij een snelheidscon trole op de Schiedamse Churchill- weg zijn gisteravond tussen 19.45 uur en 21.30 uur van de 522 gecon troleerde auto's, 94 bestuurders betrapt op te hard rijden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 83 kilometer per uur in plaats van de toegestane 50 kilometer. Borden geven aan wie gebruik mag maken van de oostelijke afrit van de A 4. Camera's zullen na de bouwvak zorgen voor controle en naleving. Foto robi Dijkstra Schiedam De oostelijke afrit van de A 4, direct na de Benelux- tunnel, is voortaan ook toeganke lijk voor vrachtverkeer van be drijven die zijn gevestigd op de Vlaardingse en Schiedamse be drijventerreinen langs de Water weg. Voorwaarde is wel dat de be drijven een ontheffing op zak hebben. De maatregel, goed voor een investering van 2,5 ton, is be doeld om de bedrijventerreinen beter bereikbaar te maken en het vrachtverkeer niet onnodig door de Schiedamse en Vlaardingse woonwijken te laten rijden. Chauffeurs die voorheen uit de Beneluxtunnel kwamen en als be stemming de bedrijventerreinen langs de Nieuwe Maas hadden, moesten twee kilometer doorrij den naar het Kethelplein. Vervol gens moest er weer twee kilome ter terug worden gereden, alleen dit keer vaak dwars door de stad. Het openstellen van het oostelijke 'oortje' van de A 4 zorgt ervoor dat deze verkeersstroom tot het verle den behoort. Via de oostelijke af rit staat het vrachtverkeer in een paar minuten op de Vlaardinger- d"k, waarna ^ekozen kan werden voor linksaf naar Schiedam en rechtsaf naar Vlaardingen. Alleen bedrij ven die in het Water weggebied zijn gevestigd en aan toonbaar moeite doen om het woon/werkverkeer in te dammen, mogen gebruik maken van de oostelyke afrit die tot nu toe dienst deed als busbaan. Zij moe ten hiervoor een aanvraag indie nen bij het Vervoercoördinatie- eentrum Rijnmond. De keuze voor de ontheffing is be wust gedaan omdat de afrit per uur slechts een beperkte hoeveel heid verkeer kan verwerken. Als alle vrachtverkeer wordt toegela ten, ontstaan onoverzichtelijke en gevaarlijke situaties. Maar het is goed mogelijk dot er in de nabije toekomst nog een groep afritge bruikers bijkomt. Zowel vanuit de gemeenten als de Stadsregio zijn geluiden te horen om de afrit ook voor carpoolers open te stellen. Zover is het echter nog niet. Inte gendeel, want tegen ander ver keer dan bussen en vrachtwagens met ontheffing zal zelfs streng worden opgetreden. Op korte ter mijn zal de politie veelvuldig sur veilleren en na de bouwvak zullen er camera's worden opgehangen boven de afrit. Iedere personen auto en vrachtauto wordt hiermee op de foto gezet. Bestuurders van personenauto's en vrachtwagen chauffeurs zonder ontheffing krij gen dan zeer rap een boete thuis- gestuuid. Het toestaan van vrachtverkeer met ontheffing op de oostelijke af rit is de eerste concrete stap na de ondertekening van een overeen komst vier maanden geleden. De twee Waterweggemeenten, het ministerie van Verkeer en Water staat, de Stadsregio Rotterdam en een aantal belangengroepen van bedrijven langs de Waterweg zet ten in februari hun handtekening onder een lange lijst afspraken ter verbetering van de mobiliteit in de regio. Overheden als het ministerie, de gemeenten en. de stadsregio heb ben 2ich met de ondertekening verplicht te zorgen voor verkeers maatregelen als nieuwe wegen, betere routes en alternatief (open baar) vervoer. In ruil hiervoor zullen de deelne mende bedrijven hun best doen om het autogebruik in het woon/ werkverkeer van hun werkne mers in drie jaar tijd met tien pro cent terug te dringen. Vlaardingen - Drie nog onbekende personen drongen gistermiddag met een smoes de woning van een 77-jarige vrouw aan de Rotter- damseweg binnen. Een man en een vrouw vroegen de bewoonster of ze bij haar binnen een briefje mochten schrijven voor de buur man. Opeens zag de bejaarde vrouw dat er nog een vrouw via de achterdeur de woning binnen kwam. Zonder pardon zette de be woonster het drietal het huis uit. Er werd niets ontvreemd. Vlaardingen - In de omgeving van de Frieslandlaan en de Ameland- hoeve zijn gisteravond rond 20.30 uur meerdere auto's met een scherp voorwerp beschadigd. Twee weken geleden zijn in de zelfde buurt ook al verschillende auto's beschadigd. Door Jan Rozendaal VlaardingenDe verkoop van La zo's Sandwichshop aan de Oost- havenkade in Vlaardingen is van de baan. Dit betekent dat er geen coffeeshop in de broodjeswinkel komt. Eigenaar Rick van Gelde ren heeft dat meegedeeld, „Lazo's blijft wat het jarenlang is geweest: de beste broodjeszaak van Vlaar dingen." In het Rotterdams Dablad van gisteren stond dat de gemeente Vlaardingen toestemming geeft voor het verkopen van softdrugs Rotterdam/Schiedam De 25-ja- rige M. W. uit Schiedam is giste ren door de Rotterdamse recht bank veroordeeld tot vijftien maanden cel waarvan vijf maan den voorwaardelijk. De Schie dammer nam samen met drie kompanen een man te grazen. Het slachtoffer wilde met een ander de gebruikers in een drug spand aan de Mathenesserstraat in Rotterdam beroven. De man uit Schiedam hoorde het ru moer, pakte een bezemsteel en bedreigde het duo. Drie toege snelde maten van W. grepen ver volgens een tafelpoot en een kapmes. Daarna moesten de twee, met hun buit van twee gou den kettinkjes, rennen voor hun leven. Eén van de twee wist te ontko men. De ander werd door W. in de Schaepmanstraat tegen de grond gewerkt. Daarna hakte het viertal achtervolgers in op de man. De Schiedammer zei tijdens de zitting, twee weken geleden, niet aan de lynehparij te hebben deelgenomen. Hij had de man al leen maar laten struikelen en op zijn handen geslagr Tegen de man, die ook voor e andere feiten terecht stond, werd door de officier van justitie achttien maanden cel waarvan vijf maan den voorwaardelijk geëist. in het pand aan de Oosthavenka- de 10. Burgemeester Stam heeft dat na overleg met de fractievoor zitters in de gemeenteraad gister ochtend bevestigd. De vergun ning om in de broodjeszaak een coffeeshop te beginnen, was ver leend aan Louis Naarden. Hij is eigenaar van Zeezicht, het café- billiard verderop aan de Oostha- venkade waar nu softdrugs wor den verkocht. In verband meteen strenger softdrugsbeleid mogen echter geen hasj en alcohol meer in hetzelfde pand worden ver kocht. Net als andere coffeeshop houders was de Zeezicht-eigenaar daarom op zoek gegaan naar een ander pand om de softdrugs te verkopen. Hij had daarvoor Lazo's op het oog. De broodjeszaak stond te koop. „Al sinds 23 maart," zegt Van Gelderen, die meerdere ge sprekken met Naarden heeft ge had en ook bii de gesorekken met de gemeente betrokken is ge weest. „Maar het mocht niet van de burgemeester. Die wilde in La zo's geen coffeeshop," aldus Van Gelderen. Nadat ook andere onderhandelin gen ('De één kwam een tonnetje tekort, de ander wilde alleen maar pachten') op niets uitliepen veran derde 'de Kale' z'n plan: „Vorige week woensdag kwam ik thuis en zei ik tegen m'n vrouw: het heeft nu lang genoeg geduurd, ik ga weer broodjes verkopen." Een dag later waren schilder, oven en vaatwasmachine besteld, een oud-medewerkster een 40-urig contract aangeboden en de boven verdieping verhuurd als woon ruimte. „Je verzint het niet dat dan nog geen week later die vergunning opeens wel wordt afgegeven door de burgemeester," zegt Van Gel deren. Naarden ging er eerder de ze week nog van uit dat de brood- jesverkoop, die maandag van Start ging tijdelijk zou zijp, maar daarvan is volgens Van Gelderen geen sprake. „Ik heb een hoop ge ïnvesteerd, contracten afgesloten, ik zou de halve wereld over me heen krijgen als ik dat nu afblaas. Waaronder de horecabond bij voorbeeld. Ik vind het heel jam mer voor Naarden, maar het is van de baan." Een woordvoerder van de ge meente noemt het 'een zaak tus sen twee particulieren'. „De ge meente heeft Naarden de moge lijkheid willen bieden elders soft drugs te verkopen. Dat het besluit enige vertraging heeft opgelopen komt omdat er moest worden ge wacht tot de burgemeester terug was van vakantie." De adviseur van de burgemeester realiseert zich dat de coffeeshop houder terug is bij af. „Maar," zegt hij, „Naarden zal toch op kor te termijn een keuze moeten ma ken voor Zeezicht: alcohol of soft drugs." Een gedoogperiode van enkele maanden zit er volgens hem niet in. De nis—we richtlijnen hadden na eerder uitstel op l juli 1998 van kracht moeten zijn. i nu eon proefabonnemd^pplii^^^ Naam:, Adres: Postcode: Telefoon:. Plaats:,..... Voorl:m/v j Nr:L\..„\ ..,1."Q.v.m. rontroiBbe^cxTglng) r Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service j» Antwoordnummer 1579,3000 VB Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1