'Het ging Fuchs alleen om het geld' Omstreden victorie Michael Schumacher Feyenoord (12-0 tegen Voorschoten'97) geïrriteerd over afgeketse transfer Sparta wil in Kuip spelen Twente met tien man verder Hughes naar Southampton Rudie Markink vaster in zadel Onfortuin motocrossers Fuchs: 'Ik weet dat ik een risico neem' Kiprich is terug naar Hongarije Salaris van 250 miljoen in driejaar FIFA ziet vrouwen zitten Alex Corretja verpest feestje van Boris Becker Blessure Krajicek ernstiger dan gedacht VoIIeybalsters grijpen ticket voor EK 1999 Gewichthefster dood na nemen van overdosis Rotterdams Dagblad Oefenduels Eerbeekse Boys-Vitesse 0-8 <04), Doel punten: Madilas 2, Amoah, Curovic (strafschop), Korsten, Mamadou, Pero- vic, Trustfull. Streekelftal Ulft-De G raafschap 0-7 (0-5). Doelpunten: Vissa* nen 5, Van der Haar, Rzasa. Polderelf- tal-AZ 0-8 (0-5), Doelpunten: Ricksen 2. Boussatta, Fertout. Huiberts, Landerl, Mutsaers, Van der Weert (strafschop). SCE-NEC 0-7 (0-2). Doelpunten: Sehultz 3, EIleman.Grootaert, Koning, Foetilo. Miranda-Roda JC 0-16 (0-7), Doelpun ten: Torma 7, Zafarin 3, Peeters en Van Houdt 2, Doomemik, Tchoutang. RKONS-MW 0-8 (0-2). Doelpunten: Emerson 2, Janssen, De Jong. Joordens. Karampinar, Landzaat, Taiwo. Fortuca Sittard-Hapoel Petach Tikva (1st) 0-1 (0-1). In tertoto. Kongsvinger (Noo)-FC Twente (Ned) 0-0. Scheidsrechter Bar ber (Eng). Toeschouwers; 500. Rode kaart: 51. Oude Kamphuis (FC Twente) na grove overtreding. Gele kaart: Emstsson (Noo), Ter Avest, Van Halst (Ned), Eerste wedstrijd: 0-2. Overige uitslagen: FC Shinnik (Rus>- TPS Turka(Fin)3-2, Espanyol ($pa)-Bo- by Bruno (Tsj) 2-0, Vorskla (OekpAkade- misk Boldklub Den) MSt Gallen (2wi) -SV Salzburg (Oos) 1-0, FC National Bu- caresti (RoeHraklis (Gri) 3-0, Torpedo Kutaisi (GeohLommel (Bel) 3-2, Orbero SK (ZweVFK Vojvodina (Joe) 0-2, Ri- mavska Sobota (Slw)- Sampdoria (Ita) l- 0, Lyngby (Deni-Samsunspor (Tur) 3-1, Diosgyori (HonpAllay (Tur) 0-1, KS Ruch Chorzow (Pof)-Orgryte (Z we) 1-0, Baltïfca Kalingrad (RusK)zeta Trenein (Slw) 0-0, Inkaras (Lit)-Werder Bremen (Dui)0-l,SCBastia(Fra>FCMakedonya (Mac) 7-0, Hradec Kralova (Tsj)-VSC De brecen (Hon) 1-1. Naar derde ronde: FC Twente, Shinnik Yarovslavi, Espanyol, Vorskla Poltava, SV Salzburg, FC National Bucaresti, Lommei, fX Vojvodina, Sampdoria, Samsunspor, Aitay, KS Ruch Chorcow, Baltika Kalingred, Werder Bremen, SC Bastia, VSC Debrecen. Rotterdam Sparta heeft bij de KNVB het verzoek gedeponeerd om de thuiswedstrijd tegen Ajax komend sei2oen in de Kuip te mo gen spelen. Dit in verband met de verbouwing van het Kasteel. De andere duels, zoals ook het eerste thuisduel op 6 september tegen Roda JC, worden in Spangen af gewerkt Kongsvfnger FC Twente heeft zich in Noorwegen zonder franje geplaatst voor de derde ronde van het toernooi om de Intertoto Cup. De ploeg van trainer Hans Meyer hield FC Kongsvinger met tien man in bedwang; 0-0. De eerste wedstrijd in Enschede eindigde in 2-0. In de volgende ronde speelt FC Twente tegen Casino Salz burg, dat FC St. Gallen uitscha kelde (3-1 en 0-1). Na de rust kreeg Oude Kamphuis snel de rode kaart van de Engelse arbiter Barber. Hij moest naar de kant na een grove overtreding op Emstsson. Fortuna Sittard speelt in de derde ronde van de Intertoto Cup tegen Vorksla Poltava. De. Limburgers spelen zaterdag eerst thuis. Londen Mark Hughes heeft een tweejarig contract getekend bij Southampton. De 34-jarige aan valler, international van Wales, kwam het afgelopen seizoen bij Chelsea nauwelijks aan spelen toe. Door de komst van de Italiaan Pieriuigi Casiraghi en de Deen Brian Laudrup mocht hij voor 2,2 miljoen gulden vertrekken. Hughes speelde eerder voor Man chester United, Barcelona en Bay- emMünchen. AssenRudie Markink heeft zijn leidende positie in het open Ne derlands kampioenschap wegrace verstevigd. De 250 ce-eoureur uit Manderveen won de race op het TT-cireuit in Assen. Naaste bela ger André Romein eindigde op ruim zeven seconden. In de 125 ec-kiasse ging de zege verrassend naar Harold de Haan. De rijder uit Wezep won met drie- tiende seconde van Ronnie Tim mer. De leider in de NK-stand, Hans Koopman, werd vierde. Uunsdorf De Nederlandse mo tocrossers waren onfortuinlijk tij dens de GP van Oostenrijk 125 cc. Erik Eggens kwam als enige in de WK-punten, de Drent werd in de eerste manche dertiende. Marcel van Dnmen liep zaterdag bij de trainingen een elleboogblessure op. Dave Strijbos ging eveneens onderuit, maar in zijn geval liep alleen de motor schade op. De Ita liaanse koploper Alessio Chiodi won beide manches. Door Paul van den Bosch Voorschoten Leo Beenhak ker zag zó veel kwaliteiten in Robert Fuchs, dat de trainer van Feyenoord aan Rob Baan vroeg om zo lang mogelijk door te onderhandelen met de middenvelder van De Graafschap. Want als het aan het bestuurslid technische zaken van de Rotterdamse club had gelegen, had hij het contact met Fuchs al éérder verbroken dan vrijdagavond Iaat. Toen bleek dat Fuchs' eisen te gortig bleven voor Feyenoord. Dat sterkte Baan in zijn groeiende overtuiging dat het de 23-jarige speler slechts ging om de financi en en geen moment om de spor tieve promotie. Want als zodanig mag een overstap van de Vijver berg naar de Kuip toch wel wor den beschouwd. „Ik mag wel zeggen dat we Fuchs een heel behoorlijke aanbieding hebben gedaan," beweert Baan. „Bij Feyenoord hebben we een aantal gradaties en hij had echt niet tot de minst betaalde spelers behoord. Vrijdag hebben we hem nog een verbeterde aanbieding gedaan. Toen we vervolgens 's avonds laat hoorden dat hij nog niet akkoord ging, hebben we er Jon-Dahl Tomasson heeft de doelman van Voorschoten'97 gepasseerd en scoort één van zijn drie doelpunten In Feyenoords eerste oefenwedstrijd van de voorbereiding. De Rotterdammers wonnen met 12-0. FotoMicheiBiertiuizervcorVos Doetfochem—Robert Fuchs er kent dat hij inderdaad, na ko mend seizoen zijn slag hoopt te slaan als h« transfervrij mag vertrekken bij De Graafschap. De middenvelder kon bij Feye noord een vijfjarig contract on dertekenen, maar zag daar vanaf. „De eerste aanbieding van Feyenoord had ik donderdag al afgewezen" aldus Fuchs. „Vrijdag''hebben' ze me een verbeterde aanbieding gedaan, maar daar zat weinig speling in. Toen heb ik besloten bij De Graafschap te blijven. Ik weet dat ik een risico neem. Ik moet nu. een goed seizoen draaien om me in de kijker te spelen. Hopelijk zijn er dan weer clubs in mij geïnteresseerd." een streep onder gezet. Het feit dat Feyenoord nu ook een trans fersom moest betalen aan De Graafschap en die club kennelijk niet bereid was om een percenta ge daarvan aan Fuchs af te staan, heeft tot grote vertraging geleid. Nou, graag of niet hoor, we blijven niet aan de gang." Het bestuurslid dat in Rotterdam- Zuid alle technische lijnen moet uitzetten, gaat nu op zoek naar een andere middenvelder, die de vacature-Van Bronckhorst gaat invullen. Baan: „Fuchs was uiter aard niet de enige naam op ons lijstje." De Feyenoord-leiding heeft aan de besprekingen met Fuchs en zijn zaakwaarnemer Mino Raiola het gevoel overgehouden dat de speler liever aan het einde van dit seizoen transfervrij vertrekt uit Doetinchem. Met zijn werkgever De Graafschap was de Rotterdam se club het eerder in de week snel eens over de afkoopsom voor het nog doorlopende contract. Baan: „Ik blijf het merkwaardig vinden dat wij nooit van Fuchs hebben gehoord wat hij zelf in ge dachten had om te verdienen. Wij moesten in de besprekingen voortdurend met bedragen ko men." Het is niet voor het eerst dat een cliënt van spelersmakelaar Raiola door een club wordt beschuldigd dat hij veel te hoge eisen stelt De van oorsprong Italiaanse FIFA- agant behartigt ook de zaken van de Maassluise doelman Oscar Moens, die vorig jaar AZ kon ver ruilen voor de Schotse topclub Glasgow Rangers. In Glasgow kon men de oren niet geloven toen de eisen van Moens op tafel kwamen, hoewel Rangers op dat punt heus wel iets is gewend. De transfer van Moens, óók een sportieve pro motie, was snel van de baan. Doorbreken „Je kunt toch zeggen dat Robert Fuchs bij Feyenoord meer kans had gekregen om definitief door te breken dan bij De Graafschap," moppert Rob Baan nog na. „Hij heeft al in Jong Oranje gespeeld, wie weet had hij zich hier al in de nationale ploeg kunnen spelen. Hij had een voorbeeld kunnen ne men aan Bert Konterman, die de stap wel heeft genomen naar een hoger niveau. Het kan best zijn dat Konterman over twee jaar het Europees kampioenschap speelt. Een snelle doorbraak, a la Jaap Stam. De kwaliteiten heeft hij er voor." Diezelfde Konte: an heeft in zyn eerste week bij Feyenoord met verbazing om zich heen gekeken. „Door drie rijen dik naar het trai ningsveld lopen en vijfduizend man bij een oefenwedstrijd," schetste de verdediger, „dat heb ik bij Wiliem II nooit meege maakt. Jean-Paul van Gastel had vooraf tegen mij gezegd dat ik de komende jaren iets ga beleven bij Feyenoord. De mensen leven zo intens met de club mee. Dat heb ik nu in deze eerste week wel ge merkt." Konterman deed zaterdagmiddag alleen de eerste helft mee in de eerste oefenwedstrijd van de voorbereiding, bij Voorschoten'97 (0-12, na 0-8 halverwege). In totaal maakten negentien Feyenoorders hun opwachting, van wie nieuwe ling Jon-Dahl Tomasson (3x), Ro bin Nelisse (2), Igor Komejev (2), Kalou, Patrick AUotey, Jean-Paul van Gastel, Christian Gyan en Konterman (ieder 1) scoorden. Zieke Sanchez Bij de Rotterdammers, van wie de Ierse aanvaller David Connolly definitief naar de B-selectie is te ruggezet, ontbraken de zieke Pa- blo Sanchez, de gisteren pas in Nederland gearriveerde Julio Cruz en aankoop Peter van Vos sen, die aan zijn eerste trainings- week in de Kuip een stijve nek - Jozsef Kiprich is terug naar zijn vaderland Hon garije, waar hij gaat spelen voor de ploeg uit zijn geboorte dorp Tatabanya. De oud-Feye- noorder kreeg geen verblijfs vergunning meer, omdat hij na FC Den Bosch geen nieuwe werkgever kon vinden. In Ne derland heeft de voormalige publiekslieveling van de Kuip gespeeld voor Feyenoord en FC Den Bosch. Tussen die bei de dubs verbleef hij op. Cy prus. overhield. Tot grote teleurstelling van een naar Voorschoten afge reisde groep Feyenoord-suppor- ters uit Zeeland, de provincie van Van Vossen. Feyenoord, eerste helft: Zoetebier; Van Gobbel, Kontcrnian, De Haan, Tininho; Van Gastel, Tomasson, Allotey; Katou, Ne lisse, Vos. Tweede helft: Dudek; Van Wonderen, Schuitemm, Picun. Cyan; Bosvelt, Kome jev, Tininho: Kalou, Nelisse (Buffel), Vos. jè&iurt EörtbóïM® öooftterogen op ;!Sf»awnBaWwtn/ Silveretone—Michael Schuma cher heeft zijp contract bij Fer rari verlengd. De formule I coureur tekende bij tot medio 2Ö01met een optie/voor een derde jaar. Zijn huidige con tract loopt half 1999 af. Schumacher gaat bij Ferrari in drie jaar 250 miljoen gulden verdienen. Daarmee wordt hij de best betaalde sportman ter wereld. Dat was basketballer Michael Jordan die het afgelo pen seizoen bij de Chicago Bulls 66 miljoen gulden als sa laris opstreek. Schumacher trad in 1996 in dienst bij Ferrari. Hij tekende een verbintenis tot aan helein de van het seizoen in 1999 voor het jaarsalaris van 54 miljoen gulden. Vanaf 2000 wordt zijn gage ruim 83 miljoen gulden per jaar. Silveretone Michael Schuma cher behaalde in de Grote Prijs van Groot-Brittannië formule I een omstreden overwinning. De spanning in de strijd om het we reldkampioenschap werd opge voerd, de Duitser verkleinde zijn achterstand op Mika Hakkinen tot twee punten, Hakkinen leek ronden lang onbe dreigd op de overwinning af te rij den. Hij leidde vanaf de start, breidde zijn voorsprong per ronde uit. Vijf seconden bedroeg het gat tot Coulthard. De Fin kon zich in de stromende regen zelfs een om weg door de grindbak veroorlo ven. Pas toen de wedstrijdleiding tien ronden voor het einde besloot bij een riskante situatie de safety car in de baan te brengen, keerde de spanning terug. De race kon op nieuw beginnen. Kennelijk drong de spanning ook door tot het hoofd van Hakkinen, die nog maals van de weg raakte en con current Michael Schumacher zag passeren, Schumacher had de overwinning toen voor het grijpen. Ware het niet dat de jury opnieuw een ver rassing in petto had. De tweevou dig wereldkampioen kreeg een tien-secondenstraf, omdat hij een achterblijver passeerde toen er met gele vlaggen werd gezwaaid. Schumacher reageerde professio neel, reed pas in de laatste ronde de pitsstraat binnen om die straf uit te zitten en maakte daarmee het benodigde aantal rondjes vol. Zijn derde achtereenvolgende Grand-Prixzege van 1998 was een feit. Het was de eerste Britse zege van Ferrari sinds 1990, toen Alain Prostwon, Ook Hakkinen was niet op de hoogte van de meest recente ont wikkelingen, hij passeerde jui chend de eindstreep. Volgens Mercedes-baas Norbert Haug was de zege van Schumacher onte recht, „Hij heeft zijn straf pas na de finish uitgezeten." Ook McLa- ren-baas Ron Dennis kon de gang van zaken niet erg waarderen. Hij diende een protest in, dat door de internationale autosportfederatie (FIA) werd afgewezen. „Ik wist op het laatst zelf niet eens meer hoe de situatie was," zo deel de Schumacher in de algemeen ontstane verwarring. Omdat de radio niet meer functioneerde, kon de Duitser zich ook niet bij zijn renstal informeren. „Ik dacht zeker te weten dat ik mijn voor- sprong kwijt was geraakt. Ik twij felde of ik tweede of derde was ge worden." Hakkinen dacht zeker te zijn van de overwinning. „Dit is moeilijk te accepteren en nog moeilijker te begrijpen" zei de leider in het we reldkampioenschap. Afvalrace De regen in Silverstone maakte de negende wedstrijd in de WK- cyclus tot een afvalrace. Jos Ver stappen moest in de 38ste ronde opgeven wegens motorpeeh, an dere coureurs raakten door het spekgladde asfalt in het gras. On der hen was de Schot David Coul thard, die in het WK-klassement derde bleef, maar nu met 30 pun ten een grote achterstand op Hak kinen (56) en Michael Schuma cher (54) heeft. Parijs De FIFA heeft het vrou- wenvoetbal ontdekt. Voorzitter Sepp Blatter zei in Parijs enorme groeimogelijkheden voor die tak te zien, „De vrouwen hebben de toekomst," liet de nieuwe preses weten. Volgens Blatter zijn in heel de wereld al ruim veertig miljoen meisjes en vrouwen actief. „In het jaar 2000 zullen het er meer dan vijftig miljoen zijn." Volgens Blatter is het voetbal ui termate geschikt voor de vrouwe lijke eigenschappen. „Hun na tuurlijke talent, elegantie en ge voel voor dans, kunst en bewe ging past prima bij onze sport." Het derde WK voor vrouwen is in juni 19S9 in de Verenigde Staten. Zestien teams strijden in zeven steden om de titel. Alan Rothen- berg, de grote man achter het WK voor mannen in 1994 in Amerika, is opnieuw voorzitter van het or ganisatiecomité. Rotterdam—Boris Becker heeft in zijn tenniscarrière alles gewonnen. Behalve een toernooi op gravel. Gis teren stond hij in Gstaad voor de zesde keer in zijn loopbaan in een finale op het rode gruis. Hij verloor van de Spanjaard Alex Corretja. 6-7 5-7 3-6. „De lieve God wil niet dat ik op gravel win." mee smuilde Becker na zijn nederlaag. „Ik bezit nog steeds de vorm en de slagen op gravel te vinnen, maar er komt altijd iets tussen." In Gstaad, het kuur oord op 1050 meter hoogte, was dat Alex Corretja. De Spaanse gravel specialist behaalde zijn zesde toer nooizege. In Gstaad bereidde Becker zich voor op het Davis Cupduel van de Duitsers tegen de Zweden in Ham burg. De 30-jarige Duitser imponeerde in zijn 62e graveltoernooi met overwinningen op Pioline. Man tilla en Rios. Vooral die laatste zege op de nummer twee van de wereld maakte indruk. „Becker is een held en een voorbeeld voor vele jonge spelers, ook voor mij," complimenteerde Rios de winnaar. In de finale verspeelde Becker in de tweede set op 5-4 drie setpunten. „Dat was het breekpunt in de partij," wist Becker. „Zijn benen waren in de derde set wat jonger en frisser dan de mijne." De Duitser won in zyn loopbaan 49 toernooien, waaronder zes Grand Stams. Gstaad was de 76ste finale in vijftien jaar prof tennis. Voor de 24-jarige Corretja, derde geplaatst en verlie zend finalist op Roland Garros, betekende Gstaad zijn tweede toernooizege in dit jaar. Hij verdiende 150.000 gulden. Becker ontving 90 mille. Bovendien keerde de Duitser terug in de top honderd. Daaruit was hij voor het eerst sinds dertien jaar verdwenen. In Praag zette Ja na Novotna haar zegereeks voort. De 29-jarige nummer twee van de wereld won haar derde opeenvolgende toernooi. Na Eastbourne en Wimbledon werd ze voor de vierde keer winnares in Praag. De omschakeling van gras naar gravel verliep soepel, In de finale versloeg ze de Fran?aise Testud in twee sets, 6-3 6-0. Het was haar zeventiende over winning op rij. Haar laatste nederlaag dateert van Roland Garros, in de kwarlfmate tegen Monica Seles. In Maria Lankowitz, Oostenrijk, behaalde Patty Sch- nyder de vierde toernooizege in dit jaar. De Zwitser se, 12de van de wereld, versloeg de Spaanse Leon Garcia in drie sets. 6-2 4-6 6-3. Schnyder nam in de derde set op 4-2 een time out. Ze was grieperig en had last van haar keel. Eerder dit jaar won de pupil van de Nederlandse coach Van Harpen de toernooien in Ho- bart, Hannover en Madrid. Op het gravel in Bastad bracht de 31-jarige Magnus Gustafsson voor de vierde keer de Open Zweedse op zyn naam. De als eerste geplaatste Zweed stond inde finale vijf games af aan Andrei Medvedev, 6-2 6-3. Een dag eerder kende hij in de halve eindstrijd meer moeite met zijn landgenoot Thomas Johansson, 6-3 4-67-5. NoordwijkDe blessure aan Richard Krajiceks rech ter knie blijkt ernstiger dan aanvankelijk .werd ge dacht. Zelfs zo ernstig dat de doktoren zich afvragen hoe hij op Wimbledon na de valpartij tegen Ferreira nog twee en een halve partij heeft kunnen volhou den. Pas in de halve finales sneed Ivanisevic de Ne derlander in de vijfde set met 15-13 de pas af. Op de foto's, die donderdag in het Academisch Zie kenhuis van Utrecht zijn genomen, is een (dieplig gende) bloeduitstorting in de rechter knie te zien en zijn er aanwijzingen van een lichte aantasting van de binnenband. Wat dat betekent, blijkt vandaag wan neer de foto's worden vergeleken met die van na de operatie aan hetzelfde gewricht van twee jaar gele den. Wat blijft staan, is dat hij aan het einde van het jaar geopereerd moet worden aan de linker knie. De blessure speelt Krajicek parten bij diens voorbe reiding op de US Open in New York, het laatste van de vier grandslams. Voorlopig neemt hij drie en een halve week rust. Hij heeft zich reeds teruggetrokken uit de toernooien van Stuttgart en Kitzbühel. Het eerste evenement, waaraan hij denkt, is dat van To ronto (begin augustus), maar ook dat is nog lang niet zeker. Krajicek:Als ik de dagen ervoor niet voluit kan trai nen, heeft het geen zin om mee te doen. Dan wacht ik liever een week." Daarna resteren alleen nog New Haven en de US Open zelf. Op beide evenementen zal Kriyicek zich laten vergezellen door de Rotter damse fysiotherapeut Jan Naaktgeboren, in wie hij groot vertrouwen heeft. Blelsko-Biaia Het Nederlands vrouwenvolleybal team heeft zich geplaatst voor het Europees kampi oenschap, dat in september volgend jaar in Italië wordt gehouden, De nederlaag tegen Polen (3-2) deed weliswaar pijn, het nieuws van Tsjechië - Roemenië (2-3) leidde alsnog tot uitzinnige vreugde in de hotel kamer in Bielsko-Biala. „Wij zyn nu zeker van de vierde plaats in onze pou le," juichte bondscoach Pierre Mathieu. Theoretisch kan Letland het Nederlands team nog voorbij gaan. Maar het land, dat de eerste vier wedstrijden verloor, zou dan de nog resterende wedstrijden alle moeten winnen. „En daar houdt niemand rekening mee," al dus Mathieu. „Wij gaan naar Italië, en dat is een fan tastisch resultaat." De wedstrijd in Bielsko-Biala was een thriller. Polen won met 3-2 via de setstanden 8-1515-915-614-16 15-13. Begin vorige maand moest Oranje in Sittard ook al buigen voor Polen; 1-3. „De dames hebben per fect gespeeld," zei Mathieu. Tot aan de laatste bal bleven de Nederlandse speelsters, met Ingrid Visser als uitblinkster, knokken voor een positief resultaat. Na ruim twee uur stapte Polen toch als winnaar van de vloer. Oranje voelde zich na afloop bestolen, door de scheidsrechter uit Oekraïne. Hij keurde Polen het beslissende punt om dubieuze redenen toe. Ankara De Turkse gewichthefster Esma Can is in Ankara aan een overdosis medicamenten overleden. De Europees kampioene (-50 kg) van 1997 werd in co ma in haar woning aangetroffen. Ze overleed later in het ziekenhuis. „Een autopsie moet de juiste toe dracht achterhalen," aldus voorzitter Kenan Nuhut van de Turkse gewichthefïersbond. Zelfmoord van de Turkse sluit Nuhut niet uit. Ge wichtheffen voor vrouwen staat tijdens de Olympi sche Spelen in Sydney in 2000 voor het eerst op het programma.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 4