15 'Schoenenwinkels kruipen toch ook altijd hij elkaar' m Strandwacht geeft bij gebrek aan mooie weer les in veiligheid Afval op een dienblaadje Sagen en legenden Pakketten voor Polen Groene Luiken doet 't rustig aan Reizende tentoonstelling over Midden-Delfland Afscheid' /oorstelling Gravin Aleidaschool Autoverkopers positief over ontwikkelingen Hoogstad Rotterdams Dagblad Woensdag 15 juli 1998 £8 De krant is soms een onuitputtelijke bron van vermaak. Zelfs om se rieuze berichten moet ik zo nu en dan onbedaarlijk lachen. Zo las ik over de beoogde fusie van de afvaldiensten in Vlaardingen en Schie dam dat ze eerst gaan onderzoeken wat de consequenties "van de fu sie zijn. Dat lijkt me heel verstandig; zoals ze in de marketing zeg gen: meten is weten is denken is doen. Wat valt er zoal te onderzoe ken? De beide organisaties hebben verschillende werkwijzen, aldus het krantenbericht Bij het lezen van deze zin moest ik al grinniken. Wat zijn de verschillen? Halen ze in Schiedam het huisvuil 's nachts op (goedkoop tarief), bellen ze huis aan huis aan om de huisvuilzak per soonlijk op een dienblaadje in ontvangst te nemen, worden de vuil containers erbij het schoonmaken geparfumeerd? Vervolgens las ik: hoe kun je tot één manier van ruil ophalen komen? Wederom grote pret ten huize van Van der Lugt. Nooit geweten daler meer manieren zijn dan door de stad rijden en de huisvuilzakken in de vuilniswagen smijten. Leveren Schiedammers hun huisvuil per soonlijk in bij een depot, versturen ze het wellicht per post of (nog moderner) per internet of storten ze het, zoals in de Middeleeuwen, los op straat? Maar bij één onderzoeksvraag verging het lachen mij: wat zijn de ge volgen voor het personeel? Zonder één spatje onderzoek kan ik wel voorspellen dat ze met minder personeel willen gaan werken c.q. lan gere ritten willen gaan maken. Me dunkt datje niet zes jaar bedrijfs economie hoeft te hebben gestudeerd, om dat te kunnen bedenken. Want personeelskosten vormen van de totale bedrijfskosten altijd de Een paar belangrijke vragen miste ik. Diestel ikhier alsnog, zodatze - zoals dat heet in het politieke jargon - meegenomen kunnen wor den bij het onderzoek. Wat wordt de naam van de nieuwe afvaldienst (mijn suggestie: stel een commissie in die daarover beslist)? Welke slogan gaat de dienst voeren (schrijf een wedstrijd uit)? "Wat voor be drijfskleding gaan de werknemers dragen (nodig een beroemde cou turier uit)? Wie mag het nieuwe hoofdkantoor inrichten (Jan des Bouvrie?)? U ziet: er zitten nog veel haken en ogen aan een ogenschijnlijk sim pele fusie, DICK VAN DER LUGT Vlaardingen Aan de maandelijkse stadswandeling van het Servi- ceTeam WV Vlaardingen is een nieuw aspect toege voegd. Voortaan zal ook aandacht worden besteed aan sagen en legenden. Te denken valt aan de legen den van de Kattenbeker en van de Vergulde Hand. Voorde wandeling van juli vertrekt de groep vrijdag avond om 19.15 uur vanaf de Markt. Na een wande ling wordt de binnentuin van Muziekmuseum Ton Stolk bezocht. Daar zal voordrachtskunstenares Eva Timmermans in de sfeervolle omgeving een aantal Vlaardingse sagen en legenden vertellen. Na een half uurtje wordt de wandeling vervolgd. De ze eindigt bij de Grote Kerk, die liefhebbers kunnen beklimmen. De tocht eindigt omstreeks 21.30 uur. Deelname kost een rijksdaalder en is ook goed te doen voorkinderen. Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakket ten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Vrijdagkunnen de pakketten tussen 18.30 en 21.00 uur en na telefonische afspraak (4341820) bij de fami lie Ruigrok in de Kamerlingh Onnesstraai 95 worden ingeleverd. De pakketten moet goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige kartonnen doos, met plak band dichtgeplakt en met een stevig touw er om heen. De adressen van de geadresseerde en afzender dienen duidelijk leesbaar op de doos te worden ge schreven. De pakketten mogen brieven, tijdschriften en dergelijke bevatten, maar geen geld. Het maxima le gewicht is 25 kilo. De kosten zijn 7,50 gulden per pakket, plus een rijksdaalder per kilo. Bij het inleve ren van het pakket is men verplicht een legitimatie bewijs te tonen. rpmloophuis De Groene Luiken aan de Oosthaven- kade 8 doet het in de zomer wat rustiger aan. In de maanden juli en augustus is het centrum, een initia tief van enkele Vlaardingse kerken, dagelijks ge opend van 13.00 tot 16.00 uur. Het Aanioophuïs biedt gastvrijheid aan een ieder die daaraan behoefte heeft. Mensen kunnen hier (anoniem) terecht voor onder meer geloofszaken en informatie en advies over professionele hulpverlening. Op het Natuur- en Milieu Educatiecentrum wordt donderdag een reizende tentoonstelling over Mid den-Delfland gepresenteerd. Deze tentoonstelling is opgezet door het REON, het samenwerkingsverband tussen Schied.un, Maassluis en Vlaardingen op het gebied van narur- en milieu-educatie. De doelstel ling is bezoekers aan te zetten tot een bezoek aan het gebied en hen te wijzen op het bijzondere karakter van dit stukj e natuur in de regio. Aan de tentoonstel ling is een fietstocht gekoppeld, waarin gewezen wordt op alle aspecten die ook in de tentoonstelling naar voren komen. De tentoonstelling is deze maand en in augustus van maandag tot en met vrijdag in Schiedam te bezichtigen. Daarna, m september, in Vlaardingen. Meer informatie over de openingstij den is verkrijgbaar via telefoonnummer 4713607. De leerlingen van de hoogste groep van de Gravin Aleidaschool aan de Oostsingel 9 zijn woendag en donderdag creatief bezig met de oude geschiedenis. Zij voeren dan hun afscheidsvoorstelling 'Professor Gasbol en het PyramidespeF op voor ouders, familie leden, bekenden en andere belangstellenden. In het verhaal beleven de meiden van de popgroep de Nice- girls, samen met een faraoloog, spannende avontu ren in de woestijn rond Egypte. De tekst van de vooi - stelling is geschreven door de schooldirecteur naar ideeën van de kinderen. Zij kozen ook de liedjes en dansjes. Na de voorstelling van 16 juli wordt officieel afscheid genomen van de kinderen uit groep 8 met onder meer de uitreiking van de getuigschriften. Redactie Waterweg: Edwin Cornelisse, Marc Floor, Ben van Haren, Danielle Hermans, Judith van Klaveren, Sentina van der Meer, Mariëtte Olsthoorn, Jan Rozendaa! Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Sonnemans Telefoon 2732700 4004310 Door Judith van Klaveren Vlaardingen Met de ver koop van het laatste grote stuk braakliggende grond kan bedrijventerrein Hoog stad in Vlaardingen worden vervolmaakt. Over een jaar zal Auto Stelco hier zijn showroom openen. Het is de vijfde -en tevens laatste - autodealer die zieh er vestigt. De concentratie op de min of meer toevallig ontstane auto strada wordt door de verko pers als positief ervaren. In praktijk blijkt de consument gemakkelijk van de ene zaak naar de andere te gaan. Ver der bejubelen de autodealers vooral de plek. „Het is echt een Al-locatie," zeggen de meesten. „Je hebt een grotere aantrek kingskracht als je bij elkaar zit," ervaart directeur R. Middendorp van Autobedrijf Vari. „Net als met een meubelboulevard. Als men el ders niet slaagt, komen ze vanzelf ook bij jou langs." Middendorp heeft geen spijt van zijn verhui zing naar Hoogstad. „Het gaat bo ven verwachting, echt buitenge woon goed. We hebben een ruime re sortering en zijn flexibeler. De mensen weten ons veel beter te vinden." De mogelijkheid die op Hoogstad werd geboden, kwam voor hem als geroepen. „We wilden een stukje schaalvergroting," moti veert Middendorp. „Van Vlaar dingen en Schiedam waren twee nogal verouderde bedrijven en moesten bovendien worden sa mengevoegd. Hoogstad was een goede plek, met een goede bereik baarheid. Medewerkers uit onze twee voormalige zaken ontmoet ten elkaar ongeveer hier. In die tijd moesten we veel heen en weer njden met showmodellen. Nu hebben we alles bij elkaar." Het feit dat Middendorp wordt omringd door vier andere auto verkopers, met eveneens een splinternieuwe showroom, deert hem niet. „Concurrentie is er al tijd geweest en die is hetzelfde als voorheen." Overgeslagen Mazda-dealer A. Hoogwerf er vaart de concurrentie evenmin als een beperking, „Zo'n autoboule vard is juist perfect," vindt hij. „Schoenenwinkels zitten toch ook altijd bij elkaar op een rijtje. Daar is niks mis mee. De mensen wandelen makkelijker van de één naar de ander. De kans om te wor den overgeslagen is minder, ge woon omdat je erbij zit." Ook van de aanwezigheid van de woonboulevard profiteert hij. „Vooral in de weekeinden trek ken we veel mensen. Je merkt dat je tijdens de extra koopzondagen van de woonboulevard aanloop hebt. Het vult elkaar prachtig aan." cl- X X De Vlaardingse autoboulevard op Hoogstad is met de komst van Auto Stelco vol. Foto Roei Dijkstra Hoogwerf is trots op zijn pand. „Het gebouw is ontworpen op de locatie, We zitten op de hoek, dus mooi in het zicht. We hebben een half rond gebouw laten maken met een hoge glazen pui over de totale ronding. Deze piek en de presentatie zijn een stukje uit straling naar de consument toe. Ook de bereikbaar heid is goed. We zitten nu in het midden van Vlaardin gen. Als je op de kaart een passer zou neerzetten met de punt op Hoogstad, zitten we pre cies in het centrum. Dicht bij de binnensted en diverse' woonwij ken en toch vlak aan de snelweg. We zijn dus beter bereikbaar dan in de Taanderijstraat." Directeur/eigenaar H.J. Noote- boom van Nissan Dealer Hoog stad is al even positief. „Concen tratie heeft een aanzuigende wer king, De consument gaat shop pen. Ik denk dat het in de toe komst vaker zal voorkomen dat autobedrijven op één locatie ko men te zitten, meer dan vroeger het geval was. In het rapport over de toekomst van de autobranche, dat adviesbureau Coopers Ly- brand onlangs heeft uitgebracht, wordt immers ook geconcludeerd dat schaalvergroting noodzake lijk is en dat de dealers op een goede plek moeten zitten." Voor Nooteboom, Seat-dealer uit Schiedam, betekende Hoogstad een uitbreiding van zijn activitei ten. „Ik wilde er iets bij gaan doen," vertelt hij. „Toen ik het bedrijven park in ontwik keling zag, heb ik grond ge kocht en een showroom la ten bouwen. Toevallig ging de Nissan-dealer uit de Vettenoord- sepolder in november vorig jaar failliet, waardoor ik het dealer- schap van Nissan voor Vlaardin gen, Maassluis en Maasland heb kunnen overnemen." Nooteboom bestempelt Hoogstad als een 'Al-locatie'. „We zitten pal langs de rijksweg. Het gaat echt heel goed. Ik heb er absoluut geen spijt van." Uitbreding Voor Renault Dorzo, die behoefte had aan uitbreiding, bood Hoog stad eveneens uitkomst. „Halver wege 1993, toen bet slecht ging met Ford Wilton, stootten zij Re nault af en kregen wij het dèaler- schap voor Schiedam erbij," ver telt F, van Dorp. „De vraag is dan, wat ga je doen. We hadden een groot pand in Vlaardingen, maar dat was aan de Maassluissedijk, op een industrieterrein. Niet ide aal dus voor de Vlaardingse ge meenschap. Het liefst wilden we een nieuw gebouw op een Al-lo catie. Dat is dit geworden." Van Dorp is voorstander van een concentratie van meerdere auto verkopers. „Ik zie de concurrentie als positief, het versterkt elkaar. We hebben tot twee keer toe een auto verkocht aan wachtende klanten van Kwik Fit." „Een autoboulevard is altijd be ter. Een sprekend voorbeeld in de Rijnmond is de autostrada langs de snelweg bh Rotterdam, onder aan de Van Brienenoordbrug," meent ook directeur en mede-ei genaar J. H. van der Stel van Auto Stelco, die op 1 juli volgend jaar zijn nieuwe showroom op Hoog stad hoopt te openen. Voor de VW- en Audi-dealer betekent de verhuizing naar Hoogstad dat hy zijn ondernemerschap definitief kan voortzetten. De verplaatsing van zijn huidige bedrijf uit de Westwijk -op dringend verzoek van de gemeente, die hier andere plannen heeft met betrekking tot het bedrijfsleven - heeft immers nogal wat voeten in de aarde ge had. De nieuwe plek biedt hem meer mogelijkheden. „Ik ben er absoluut tevreden over. We krij gen rayon-uitbreiding naar Maassluis en in de toekomst kun nen we mogelijk meer merken voeren." Directeur P. Ooms van Toyota greep de uittocht van veel dealers uit de Taanderijstraat juist aan om zelf daarheen te verhuizen. Sinds januari doet hij zijn zaken vanuit het voormalige pand van Nissan-dealer Nooteboom. „Ik had behoefte aan een grotere ruimte. Onze zaak aan de Emma- straat werd te klein," verklaart Ooms. „Waarom ik niet naar Hoogstad wilde? Daar moet ik twee keer zo veel betelen voor het zelfde pand. Ik heb zo'n dure showroom niet nodig. Bovendien zitten hier nog voldoende andere dealers en garagebedrijven," Toch heeft bijvoorbeeld Van een klant teruggewonnen door de ver huizing naar Hoogstad. De 35—ja rige H. N. Groenewold uit Vlaar dingen rijdt 'al tien jaar' Suzuki, destijds aangeschaft by Vari aan de Taanderijstraat. „Ik ben er één keer terug geweest voor onder houd en eventueel een nieuwe wagen, maar dat is me zo slecht bevallen dat ik voortaan naar Den Haag ben gegaan. De service was slecht en ik werd bot te woord ge staan, Hier ziet de showroom er veel beter uit. De indrukken zyn goed, een volgende keer zal ik weer hier komen. Nieuwe ronde, nieuwe kansen, zal ik maar zeg- gen." 1 Woensdag 15 juli SCHIEDAM Dc de 4 Molens. Koersbal. 19.00 22 OOu Gravin Aleidaschool. Voorstelling Professor Gasbel en het pyramidespel. ROTTERDAM Nighttown 2100 A tnbe called quest. Night- town Theatercafé 22.00 Fresh Up. Donderdag 16 JuliVLAAfiDlNGEN Dc West. Klaverjassen, 13.30-16.30u. Dcde Bijenkorf. Klaverjassen, 13 45-16.30u en jeu de boules en koersbal. 14 00-16.30u. Dc Soenda. Creatieve Middag, 14.00-16.00u. Grote Kerk. Lunchconcert, 12.45-13.15u. SCHIEDAM Dc de Woudhoek, Gymnastiek, 11.30- 12.30u en volksdansen. 10.00-lUOu. Dc Oost Qlieverfschilderen, 14.00-16.00u. Na tuur «n Milieueducatie centrum. Opening tentoonstelling Midden Delfland. Gravin Aleidaschool. Voorstelling Professor Gasbol en het pyramidespel. ROTTERDAM Hist. Museum •Schle^alwishu^s, 1000- 17,00 film: Meer over klompen in Nederland Ahoy' 20 00 Legendsof Rock 'n Roll. St Lau- renskerk 12.45 Middagpauzeeoncert Night town 20 00 Solid Harmony. Cabaret Restau rant Scheliing"s 19.00 Zzep. Van do. 9 Juli t/m wo, 15 juli. ROTTERDAM Cinerama 1: The wedding singer' (ai; 13.15-15.45-18.45-21.45 Cin.2: The gin gerbread man' (12) dag. 18.45-21.30, do.vr- .ma dl ook 13*16. Cln.3: 'Afterglow' (al) dag. 18 30-21.30,do.vr ma.di.ookl2.45-15.45. Cin.4; 'Blues Brothers 2000' (al) dag 12.15- 1515-18.15-21.15. Cin,5: 'left Luggage* (al) dag. 18.30-21, do.vr.ma.di.ook 13- 15.30. Imax Theater: The lMngsea"{al)dag.(beh.vr- .za18. 'Amazon' (al) dag. 15-17, vnza.ock 19, di ook 13. 'Everest' (al) dag.(beh.vrja.) 14-16-19.15. VTJ3.14-16-18-20. litanie' (12) dag. iben.vr.23.) 20.30. vr23.21.15,2a- .zo ook 10. Lantaren:dag.21^0(16):'Shme'do.'Seven' vr, 'DeadMan'za. Tesis'zo 'A lifeless ordina ry* ma. Tierra'di. 'Bean'wo Ven.l: 'DieSieb- telbauem' (16) dag.22. Ven.2: 'DieSalzmdn- ner von Tibet' (al) dag, 21.45. Ven.3: dag.2L30 (16) 'RoabngLife'üo. 'Mavteer.ro- se'vr. 'Paradise Road' za. 'Richard lll'zo. 'Het ondergrondse orkest1 ma. 'Michael Collms'di. 'Le bonheur est dans Ie pre' wo, Ven 4; "Who the hal! is Juliette''' (16) dag.22. Uimlère 1: 'Armageddon' (16) dag; 12.30- 18.30-20.30. Lum. 2: 'Breakdown' (16) dag. 18.50-21.30, do.vr,ma.di.ook 13-15.30. Lum, 3: 'Mercuiy nsing" (16) dag. 18 30- 21.15, do.vr.ma.di.QOk IT 45-15.40. Lum. 4c,Grease'(al)dag.l3,i5% -li" Ti,30. Rexane: 'Zoalszij nu is' (18) i..door!, voorst. 'Extacy girls' (18, iti wo. doort.voorst Pathé: 'Armageddon' (12) dag. 11.10-14,30- 17.40-20.50. 'Lost in Space' (12) dag. 11.50-15-18.20-21.10. The Borrowers' (ai) dag. 17.40. 'Mr Magoo" (ai) dag. 11.10- 13.20-15.30-19 50-22. 'Red Comef (16) dag. 18.30-21.20, do.tir.ma.ook 11,20- 14120,dunietom21.20,za20.woookl5,40. 'Deep impact' (12) dag. 16,10-18.50-21.30, do.vr,ma .duook 11-13.35. Titanic' (12) dag. 1530-19,30, do,vr.ma.di.ock 11.40. 'Jackie Brown' (16) dag. 17.50-21, öo.vr.ma.ook 11- 14.40, Sneak preview: 'Gelijkend maar afwij kend' (16) di.22. Nacfttvoorstelllngen: Lum.l: 'Armageddon' (16) vr^a.00,15. Lum .2: 'Breakdown' (16) vr- J3.00.30. Lum.3: 'Mercury rising' (16) vr- .za.OO,30. Uim.4: 'Lost m space' 16) vr- -23.00-15. Klndermatlnoe5:Cln.2: 'De kleine zeemeer min' za2o.wo.12.30-14.30-16.30. Cln.3: 'Jacht op de kleintjes' dag.13 .15-15.30. Cin.5: 'Mouse Hunt' zajO.wo.12.45-15.45. Lum.2: 'Het magische zwaard' za.zo.ws. 12.30-15. Lum.3: 'Air Bud' za.zo.wo.13- 15.30. Pathé 'Ar 8ud' za.zo.wo.lL20- 13 35. 'Het magische zwaard' za.zo.wo.ll- 1315. 'JachtopdeMeintjes'za.zo.wo.13.10- 15.20, wo.ook 11. 'Dekleinezeemeermin'za- zo. wo. 11.30-13.25, Hoek van Holland —"Hoewel de re gen in de afgelopen weken over vloedig is gevallen, stuift het zand op het strand van Hoek van Hol land tussen de deurposten en de ramen van de strandtenten. Re gelmatig moeten met behulp van een bulldozer de zandhopen wor den geëffend, want als het onver hoopt toch nog strandweer wordt, dan moet het strand er natuurlijk wel gelijk netjes bij liggen. Op de centrale post van de strand wacht wordt dezer dagen vooral onderhoud gepleegd. In één van de kamers zijn keurige nieuwe kasten getimmerd door strand wacht Dirk van Oosten, die daar mee zijn collega's een groot ple zier heeft gedaan. De privé-spul- len kunnen nu netjes en veilig worden opgeborgen. Niet dat er onderling by de ploeg geen ver trouwen zou zijn, maar de centra le post staat open voor een hele boel mensen en een beetje orde, netheid en preventie kan geen kwaad. Het zorgen voor de veiligheid van de strandgangers is op dit mo ment met aan de orde. Op tiet strand lopen alleen een paar lief hebbers van wind en golven. Het zand stuift op tot aan de knieën en je moet echt een beetje zeegek zyn om op het strand te lopen. Maar in de post van de strand wacht is het druk. Zo'n dertig kin deren zijn juist door leraren en be geleiders binnen geloodst en ze genieten van de limonade die ze zojuist van de mensen van de strandwacht hebben gekregen. André van Zanden, chef van de strandwacht, vertelt over het ple zier en over de gevaren van de zee. Over eb en vloed, over zwin nen en muien en hoe gevaarlijk het kan zijn om te ver in zee te gaan. „Ga in principe eigenlijk nooit verder dan tot je knieen," zegt Van Zanden. „Want het helpt niet of je goed kunt zwemmen. Als de zee je eenmaal te pakken De strand wacht in Hoekvan brengtscho lieren alles bij over ple zier en geva ren van de zee: 'Ga In principe ev- genlijk nooit verder dan totje knie- en. FotoWest- lands Fotoüuro heeft, dan is het bijna met moge lijk om er zonder hulp weer uit te komen." Mooi weer Als het mooi weer is, vaart de strandwacht de hele dag langs het strand. Ze waarschuwen mensen die toch te verin zee gaan. Als het echt uit de hand loopt, dan wor den er zonodig maatregelen geno men. „Tydens de aanwezigheid van de strandwacht z.;n er al tien tallen jaren geen ongelukken ge beurd. Dat willen we graag nog vele jaren zo houden." zegt Van Zanden. De schoolkinderen vergapen zich aan de kleine expositie die de strandwacht m de loop der jaren heeft opgebouwd. Schelpen, zee sterren, maar ook allerlei raritei ten die op het strand en in zee zijn gevonden. Zelfs kunstgebitten ontbreken niet m de collectie. Een zandhaai 'op sterk water' vormt het pronkstuk van de collectie. „We ontvangen, als het even kan. vooral m het voorseizoen een he leboel schoolklassen," zegt Van Zanden. „We beginnen nu met de plaatselijke basisscholen, maar er komen ook regelmatig scholen uit de regio op bezoek. We hebben daarvoor een compleet program ma ontworpen In de zaal van de strandwacht luisteren de kinderen, de één ge duldiger dan de ander. Maar voor het buitengebeuren is iedereen, zonder uitzondering, enthousiast Want een nt op één van dc st rem d- voertuigen is natuurlijk een ge weldige belevenis. De sterke mo toren van de wagens ploegen de brede wielen door het mulle zand. Waar andere wagens zouden vast lopen, rijden de strandvoertuigen rustig en onverstoorbaar door. Op het strand zyn inmiddels ook de herkenningspalen weer ge plaatst. Kei zyn enkele meters ho ge palen met bovenop één van de figuren van Dick Bruna. Nijntje is er natuurlijk één van. Die heeft de meest opvallende plaats, voor het plateau aan de Badweg. Ook een indiaantje, een zebra, een beer en een koe vormen herkenningspun ten. Drukte In totaal staan er achttien langs het Hoekse strand. Ouders en kinderen kunnen afspraken ma ken by welke paal ze op elkaar wachten, wanneer ze elkaar in de drukte kwijtraken. De palen ston den vorig jaar op de vloedlijn, dit jaar zijn ze ongeveer vijftig meter in de richting van de duinen ver plaatst en ze staan ook niet neljes in één lyn. Wat de reden daarvan is, is ook de strandwaehten onduidelijk, Want juist kinderen die uit het water komen, plegen vaak hun ouders kwijt te zyn en als zo'n herken- ningspaai dan dicht bij zee staat is dat de beste manier. Ook de volg orde van de figuren is te opzichte van vorig jaar veranderd. Daar door zijn de kaartje, die de strandwacht aan de ouders ver strekken, waardeloos geworden. Er moeten nieuwe worden ge maakt. Het zijn echter zaken die buiten de mannen en de vrouwen van de strandwacht om gaan. Zij hebben er plezier in om schoolkinderen belangrijke dingen over het strand en de zee te vertellen. „Maar," zegt André van Zanden, „ik hoop toch dat we zo langza merhand ook weer eens toe ko men aan onze echte taak, het be veiligen van het strand en het be waken van de baders. Want daar zijn we tenslotte voor ingehuurd. En als vrij onze taak uitvoeren, dan betekent dat ook dat duizen den mensen weer onbezorgd kun nen genieten aan ons mooie Hoekse strand," Maar daarvoor is in elk geval be ter weer nodig. En de dreigende lucht boven de Noordzee voor spelt vooralsnog niet veel goeds.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3