f( W Een lappendeken met rafelranden Te weinig parochianen en pastoren dwingt katholieke kerk tot keuzes SRV-man ontredderd na derde beroving genda Vlaardings groen moet meer kwaliteit krijgen Holysingel wordt Holyallee Man onder stroom Moienmunten tot eind 1998 Rotterdams Dagblad Zaterdag 18 juli 1998 O Door Jos van Nierop Maassluis De Maassluise Rooms-Katholieke kerk gaat binnen enkele jaren op z'n minst één van haar twee kerkgebouwen verlaten. Dit Is noodzakelijk vanwege de terugloop van zowel het kerkbezoek als het aantal beschikbare pasto ren De Petrus en Pauiuskerk aan de PC Hooftlaan danwel de gehuurde zaal in ontmoetingscen trum Koningshof (de Andreaskerk) zal de ko mende eeuw geen dienst meer doen voor de eu charistie. Ook is het mogelijk dat beide ruimten vervallen en dat de kerk één nieuw gebouw gaat neerzetten. Als daar grond voor beschikbaar zou zijn, is dat de eerste optie," vertelt P. van der Laar van het kerkbestuur. „Het is op zich uitvoerbaar, maar de gemeente kan ons niets bieden. Dat is vreemd, want zij willen wel graag de Petrus en Pauiuskerk kopen. Geef ons dan ergens anders een plek." Van der Laar ziet een nieuw gebouw als beste op- tossing. Jedereen moet dan wat inleveren. Ko men we in een gebouw ergens tussen de twee huidige gebouwen. Samen onder één dak." Dat de parochianen iets moeten inleveren is het kerkbestuur volstrekt duidelijk. „Er zitten emo ties. Elke verandering is voor veel mensen moei lijk. Je hebt de mensen uit Oost die generaties lang kerken in de Petrus en Paulus. En de men sen in West die samen een pionierskerk hebben opgezet" Failliet Dat de kerk terug moet naar één gebouw zit 'm er in dat ook in Maassluis het kerkbezoek, en daarmee de financiële bijdragen van leden te rugloopt en nog verder zal afnemen. Bezoeken er op dit moment per weekeinde gemiddeld in totaal zo'n 350 mensen beide kerken, in 2010zul- len dat er - wijst onderzoek uit - nog maar zo'n 150 zijn. Van der Laar: „Daar kun je geen twee gebouwen voorin stand houden. Financieel zijn we op dit moment gezond. Maar we willen na tuurlijk niet in de situatie terecht komen dat we bij wijze van spreken failliet gaan." Ook praktisch gezien vindt het kerkbestuur één samenkomstplaats beter dan twee. Al vanaf bt> gin jaren negentig vormen beide gebouwen geen twee aparte parochies meer met ieder een eigen voorganger. Katholiek Maassluis moet het vanaf die tijd doen met één pastoor die pendelt tussen beide kerken. Nu is dat nog mogelijk, in de na bije toekomst waarschijnlijk niet meer. Niet al leen het kerkbezoek en de kerkelijke betrokken heid maar ook het aanbod van pastoren neemt immers af. Binnen tien jaar zal dat in Nederland halveren, verwachten kerkbestuurders. Van der Laar: „Ome eigen pastoor zullen we binnen vijf jaar waarschijnlijk niet meer voor ons alleen hebben." Als het bouwen van een nieuwe kerk niet moge lijk is zal een keuze gemaakt moeten worden tussen de twee bestaande kerken. Aan beide zit ten voor- en nadelen. „Koningshof is een oplos sing maar het is natuurlijk geen echt kerkge bouw." Als voor Koningshof wordt gekozen wil men er, meer dan nu het geval is, een eigen ge bouw hebben. Een ruimte waar men niet wordt geconfronteerd met allerlei commerciële activi teiten die in de rest van het ontmoetingscen trum plaatshebben. De Petrus en Paulus is natuurlijk meer een 'ech te' kerk. Dit ruim dertig jaar oude gebouw heeft echter «rel een flinke opknapbeurt nodig. Door het Bisdom uitgevoerd bouwkundig onderzoek heeft uitgewezen dat er 600,000 gulden nodig is om de komende tien jaar achterstallig onder houd weg te werken. Het kerkbestuur denkt in september te komen met een voorstel aan de parochianen waarover nog voor het einde van dit jaar een besluit moet vallen. Veel meer rek is er niet, onder meer om dat het huurcontract van Koningshof afloopt Volgend jaav wil de gemeente weten of de katho lieke kerk een zaal blijft huren in het ontmoe tingscentrum. De noodzakelijke beslissing over de huisvesting is, zoals eerder gezegd, gebaseerd op venvach- tingen van het aantal kerkbezoekers en het aan tal pastoren. Paradoxaal genoeg zouden alleen minder prettige ontwikkelingen dit besluit nog onnodig maken. „Het zijn prognoses geënt op het huidig tijdsbeeld. Een oorlogsdreiging of iets dergelijks kan het beeld snel veranderen. In tijd van nood leert men weer bidden," schetst het kerkbestuur in een schrijven aan haar leden. pi <j Vlaardingen in 2008: bloesemlandschap in de Babberspolder, wa- t er landschap in de Westwij k en gras- en boslandschap In respectie velijk Holy-Zuid en -Noord. En dan de boulevards. De Vlaardingse boulevards bepalen voor een groot deel de allure van de stad. Een chique uitstraling door grote bomen in strak geschoren gazonber men. Het groenbeleidsplan Vlaardlngen, waarin al dit fraais staat, is woensdag door de gemeenteraad vastgesteld. Daarin worden de Hjnen uitgezet hoe het groen zich de komende tien jaar moet ont wikkelen. Duidelijkheid is het sleutelwoord in het plan, dat de on dertitel 'Een schat ami mogelijkheden' heeft meegekregen. Moge lijkheden die niet in de laatste plaats moeten worden aangegrepen om het aantal hectares openbaar groen dat de komende decennia moet worden opgeofferd aan bouwgrond qua verlies aan ecologi sche waarde en beleving zo gerinb- mogelijk te houden. Door Jan Rozendaal Vlaardlngen Je zou het zo op het eerste gezicht niet zeggen, maar aan het groen in Vlaardingen kun je veel aflezen. Bijvoorbeeld dat Vlaardlngen een ratjetoe van ste delijke milieus is. Tot stand geko men m verschillende tijden en vanuit verschillende ideologieën Het meest herkenbaar /.yn de ou de wijken van de straten en plei nen Het centrum, de Oostwijk en Vlaardinger-Ambacht en de Indi sche Buurt nog 't meest: stoepen, plantsoenen, parkjes en voortui nen, omzoomd door kastan jes, platanen, eiken, iepen en linden. In de jaren vijftig en zes tig ontstonden de wyken van de velden. In hoog tempo werden Babberspolder, Westwijk en Holy- Zuid uit de grond gestampt Erg veel tijd om na te denken hadden de stedenbouwkundigen onder druk van de Vlaardmgse groeige- dachte niet. Er weid maar voor ge kozen om zo veel en zo groot mo gelijke open ruimtes te creeren. In de periode daarop (Holy-Noord) was het de tijd van de tuinen en erven. Niets gezamen'yk gebruik maken van gicte vehien, iedereen z'n eigen tuintje. Het groen m Vlaardingen is een lappendeken. Nu is met een de psonierhoutsoorten: snelgs'oei- ers als populieren Bomen die nu, dertig, vijfendertig jaar later aan het einde van hun latijn zyn „Het is niet voor mets dat vorig jaar ju ni tijdens die storm er in Vlaardin gen zeshonderd populieren plat gingen," zei ambtenaar stadsbe heer Wal mg van der Hammen te gen de raadscommissie voor ste delijke ontwikkeling en beheer Nu gaat het te ver om alle populie ren om te hakken en daarvoor an dere, duurzamere soorten in de plaats te zetten. „Dat is ook niet de opzet van het groenbeleids- Sterker: die zorgt voor afwisse ling. Maar het groen in Vlaardin gen vertoont nogal wat rafelran den. Eén van de oorzaken is ook weer die ontwikkeling van de gro te wijken vanaf 1950. Om snel een groen beeld te krijgen werd veel gebruik gemaakt van zogenoem- plan," legt Van der Hammen uit. „Het is geen plan waarvoor vol gend jaar bergen geld nodig zijn. Het groenbeleidsplan wordt de komende tien jaar uitgevoerd in combinatie met bouwplannen, re constructies, herbestrating en tal van andere werkzaamheden die toch in de wijken moeten gebeu ren. Het is een proces." Hoewel er in veel plannen meer onderhoud zit (de twee jaar terug wegbezuinigde bloembollen ko men weer terug) kan een aanzien lijk deel zonder extra kosten wor den uitgevoerd, aldus burgemees ter en wethouders. Dat kan door gebruik tc maken van de kredie ten voor reconstructies en onder houd. 'Groene mousse' April vong jaar gaf de gemeente aan het Rotterdamse bureau voor stedenbouw en landschap Juur- link en Geluk de opdracht om een plan te maken voor 'meer groen- beieid'. Het bureau stelde zich vyf doelen, die vervolgens zijn uitge werkt. Duidelijkheid is daarbij dus de leidraad. De 'groene mous se' (Cor Geluk) moeten goed te on derscheiden eenheden worden. Want je kunt afwisseling ook overdrijven: „Het verschil in openbare ruimtes wordt op veel plaatsen teniet gedaan door een wat te grote variatie in beplan tingskeuze op een te kleme schaal," staat er in het plan Met andere woorden, het is overal van alles wat Terwijl in de toekomst herken ning juist het toverwoord is. Voor elke wijk is een palet samenge steld van groensoorten met een thema dat het best past Voor de kleigrond van de Babberspolder is het thema bloesemlandschap gekoz.en. Met sier kers en -appel, maar ook ter afwisseling wat al leenstaande grote essen Een bloemrijk tapijt (gazon met bollen en bodembedekkers) zorgt met wn aantal specifieke struiksoor ten \oor de afronding Het waterrijke landschap van dc Westwijk vraagt weer om grote groepen essen, iepen en populie ren, afgewisseld met elzen en wil gen. De oevers en waterkan ten moeten vol gele dotter bloemen en lis sen komen te staan. Om het allemaal nog fraaier te ma ken moeten door afgravi ngen hier en daar wat grazige moerasvege taties ontstaan. Holy-Zuid (klei) en -Noord (zand) gaan er met hun respectievelijke gras- en boslandschap weer heel anders uitzien. Trilpopulieren. ei ken, zomereiken en diverse soor ten berken bepalen daar het beeld. Door de toepassing van boom- en plantensoorten die daar ook echt thuishoren door bijvoor beeld de grondsamenstelling, brengt dit met zich mee dat dit de ecologische meerwaarde ver groot: ook in de wijk vinden insec ten hun waardplanten en kunnen vugels vutju&ei vinden en neste len. 'Zeer uniek' De positie van Vlaardingen wordt door de schrijvers van het groen beleidsplan 'zeer uniek' ge noemd: „Zeker 75 procent van de Vlaardmgse stadsrand grenst aan Door het weghalen van hoge, dichte begroeiing rondom sportvelden worden die groene vlaktes visueel bij de stad betrokken. Dat Is één van de maatregelen die in het groenbeleidsplan van de gemeente Vlaardlngen staat Foto Fred UbocOantfRoel Dijkstra het weide-/recreatielandschap, of aan de rivier." Dat is niet slecht voor een stad middenin de Rijn mond. Het is alleen jammer, vin den de samenstellers, dat daar zo weinig mee wordt gedaan. Alleen de noordrand wordt als 'een schoolvoorbeeld' van de ideale re latie tussen stad en ommeland be titeld: „Met name het contrast tussen het vry introverte Holy- Noord en het open weideland schap met zijn vergezichten naar Delft en Schipluiden werkt als een verademing." Maar ook op de andere plekken zou het aantrekkelijke ommeland veel meer moeten worden uitge buit. De Westwijk en het Lieke- oaert-gemect moeten veel harmo nieuzer in elkaar overgaan. De koeien moeten voor het beeld als het ware zo de straten inlopen. Datzelfde geldt voor de relatie tussen Holy en de Broekpolder. Twee extra bruggen voor lopers en fietsers zijn op z'n plaats. En verder kan dat door de stad veel nadrukkelijker aan de rivier te koppelen. Een thema dat ook in de woningbouwplannen van Vlaardingen steeds terugkeert. De rivierzijde moet de voorkant worden van Vlaardingen. Maar in voorkanten of entrees moet er sowieso wel het een en an der gebeuren, vinden de beleids makers. 'Geen allure', is de kwali ficatie die wordt gegeven. Dat moet veranderen: „De Vlaardmg se boulevards zullen voor een groot deel de allure van de stad gaan bepalen. Het zijn de wegen waarover de meeste mensen Vlaardingen binnenkomen en weer verlaten. De wegen zijn breed gedimensioneerd en kry- gen een chique uitstraling. Zij worden begeleid met grote bomen in strak geschoren gazonbermen. In het voorjaar zorgt een speciaal bolienprogramma voor een extra welkomstgebaar." De Holysingel wordt 'Holyallee', merkte PvdA-raadshd Jan Baren- dregt, onder de indruk van plaat jes met strak geplante kastanjes, platanen en eiken, op. „En de Westhavenkade Westhavenboule- vard." Maar het nieuwe groen komt er niet alleen voor het Vlaardmgse visitekaartje. Het is uitdrukkelijk de bedoeling dat de Vlaardingers zelf ook meer gaan genieten. Niet in de laatste plaats omdat, zo ho pen de beleidsmakers, dit kan zorgen voor minder toeristiseh-re- creatteve kilometers in de auto om een stuk verderop van de na tuur te gaan genieten. Daarvoor is niet zozeer een uitbreiding van het openbaar groen nodig, dat sinds 1940 bijna is vertwintigvou- died tot 268 hectare. Ai zal dat ge tal de komende decennia onder druk staan omdat Vlaaroingen openbaar groen in moet ruimen voor bouwgrond, dat weer nodig is om het inwonertal op peil te hou den. In dat kader lijkt er grote winst te halen door de sportvel den visueel by de stad te betrek ken. Hoewel Vlaardingen eraltyd naar heeft gestreefd om sportter reinen in de wijken te situeren, is er visueel vaak een grote schei ding door de hoge en dichte be planting er omheen. In Babberspolder, Westwijk en Holy is veel meer ruimte voor sport en spel dan nu wordt ge bruikt, hebben de beleidsmakers gesignaleerd. Met name de open bare ruimtes rondom de flats bie den volgens hen 'zeer veel' moge lijkheden: „Door deze ruimtes aan elkaar te koppelen via een netwerk van voetpaden ontstaat een recreatief eldorado van rou tes, speelplekken en pleinen." Tnt sint rr>rv<( Oude Haven be gin volgende eeuw wandelkades krijgen, 't Hof komt daarmee vast te liggen aan een uitgebreide Maasboulevard. En daarmee wordt het groenbeleidsplan tot slot ook nog gebruikt om een oud plannetje uit de onderste la te ha len en op te poetsen: een fraaie route van 't Hof naar 't Hoofd. Door Marc Floor Vlaardlngen Het was al de derde keer dat hij werd beroofd, meer ditmaal is hij echt geknakt. SRV- man Frank Schellenboom zit ont redderd op de bank in zijn Maas sluise woning. Met bibberende stem van woede en zenuwen doet hij zijn verhaal over de babbeltruc waarvan hij donderdagmiddag het slachtoffer werd. Twee onbe kende mannen wisten met vlotte praatjes en handbewegingen de winkelier tijdens zyn ronde door het Vlaardmgse Holy te beroven van de dagomzet. Bij de eerste keer dat Schellen boom (33) in zijn rijdende super markt werd beroofd kreeg hy een pistool tegen zyn hoofd. Maar van de babbeltruc is hij vele malen meer onder de indruk dan die ge wapende overval „Met zo'n pis tool weet je tenminste precies waar je aan *oe bent," vindt de SRV-man. „Maar na zo'n babbel- tmc ben je vooral boos op jezelf. Je leest het zo vaak in de krant, maardenktdathet je nooit zelf zal overkomen. En als het dan wel ge beurd voel je je zó ontzettend stom." Schellenboom had net wat tassen met bestellingen afgeleverd in Vlaardingen toen hij donderdag rond 17.00 uur weer in zijn wagen wilde stappen. Plots liepen twee mannen binnen, die een fles cola kochten. „Twee allochtone man nen van rond de 45," herinnert Schellenboom zich. „Een beetje corpulent, maar heel netjes in het pak." Bij het betalen begon het duo in hakkelend Engels een vaag ver haal over Nederlands geld. Ze zouden op zoek zijn naar briefjes van 5 gulden, met gezichten er op. Maar die bestonden niet meer, wist Schellenboom natuurlijk, en om de nieuwe muntvorm te illu streren pakte hij z'n portemonnee erbij. „Om te laten zien hoe het er uitzag." Na veel gepraat en armgezwaai vertrokken dc mannen weer. Schellenboom wees ze nog buiten de SRV-wagen waar de bank was. Daar hadden ze om gevraagd. „En ik loop de wagen weer in," vertelt de winkelier, „toen ik dacht: er klopt iets niet. Ik keek in m'n por temonnee en er bleek een stapel geld uit te missen. Wat voel je dan een machteloosheid..." De dieven hadden veel geluk. Normaal gesproken stopt Schel lenboom zijn grootgeld in een kluis in de wagen, maar toevallig net op dit moment had hy alles m zyn portemonnee. Van de diefstal merkte hy niks. „Een goochel truc, een Hans Kazan-stunt was het," roept hij. „Echt, je hebt het niét door!" De beroving is Schellenboom niet in de koude kleren gaan zitten. Zyn vrouw Coby haalde hem na het voorval op in Vlaardingen. „Ik trof echt een hoopje ellende aan," vertelt ze daarover. Vrijdag is de SRV-man de hele dag ziek thuis- SRV-man Frank Schellen boom, voor de derde keer beroofd: „Vooral na zo'n babbeltruc voel je je zo ont zettend Stom." Foto Fred UbO- ehantTtoet Dijkstra gebleven, met gebruik van de no dige kalmerende middelen. Van daag is hij weer begonnen met werken. „Want hoe langer je wacht, hoe moeilijker het wordt om weer te beginnen," zegt Coby. „Maar we gaan wel eerst samen op de wagen." Over het kiezen voor een ander beroep heeft het echtpaar inmid dels wel gesproken. Maar Frank Schellenboom doet mets liever dan zijn huidige werk als mobiel winkelier. „Ik heb wel een bepaal de angst om die wagen weer m te stappen," nuanceert hij. „Ik ben zeer wantrouwig geworden van die beroving. Je hebt je vaste klantenkring, maar vreemden die je wagen instappen vertrouw je niet meer." Een betere beveiliging van zijn kar behoort met tot de opties. Schellenboom: „Je moet by een SRV-wagen nu eenmaal een vrije doorgang houden. Je kan niet als by een bank achter kogelvry glas gaan zitten. Daarom is het ook on mogelijk geworden dit beroep in een grote stad als Rotterdam uit te oefenen." Zaterdag 18 juli VLAARDINGEN Grote Keifc.Wandetconcert.15 00-17 OOu Galerie Parvelle. Opening expositie Ene Ter- leehorst, 16 OOu Galerie Parvelle. Opening expositie Ene Terreehorst, 16 OOu. SCHIEDAM Muziekvereniging Harpe Davlda. Rommel markt, 10 30-15 30u. Kindertuinen Park Kethel en Vijfsluizen. Open dag, 14 00- 16 OOu. Stedelijk Museum. Orgelconcert Jan de Bloeme, 14 OOu. MAASSLUIS Groote Kerk. Toren beklimmen, 18 45u. Or gelconcert Jaap Kroonenburg, 19.30 uur. ROTTERDAM Hl st. Museum 'Scbleiandshuis' 11,00- 17 OO film. Meer over klompen m Nederland Blauwe Vis 23 00 Shake yourBooty in the Hot Tub De Vlork 22,00 Sub-way. Historisch Delf shaven 20.30Kolkkonsert Theatercafé Plan-C 22.00Handsome3 Some Playadel Blaak 09.30-19 00 liptonice Beach Soccer Senes 98. Cabaret Restaurant Schelling"® 19 QOZzep. Noordplein 13.00 23 00 Mulb- Culmair Rotterdam. Park op de Wilhelmlna- kade diverse tijden Wsihelminas Zomers 1998 Zondag 19 Juli SCHIEDAM Oc de 4 Molens. Koffie-inloop, 1100- 13 OOu. Stadse rf. Startpuntstadswandeling, 1100-12.30u.Cafe Het Podium. Op zondag kan het aixSersldiverse korte optredens). 21.30u ROTTERDAM Htst Museum 'Sch lel andshuls' 11.00- 17.00 film' Meer over klompen in Nederland, Park op de Wlfhelmlnakade 15.00 De Blus- bfigade Historisch Delf shaven 14 30 Kolk konsert. Nlghttown O'Qngnal Presents. Cd presentatie va n 9 hiphop acts. Rot own 22.00 Jayhawks Sessie. Centrum van Rotterdam sta rt tussen 8 QO-IO.OQ btj Grand Cafe Jose ph ine Rotterdam Street-Golf, Binnenrotte 12.00-17,00 Zondagsmarkt. De Molenwei ll.OOBijendag. MuseumparkOpenluchtthe- ater. 13.00 De Bert Bertus Band met 'Onze helden raken nooit vermoeid' 14.30 uur N'M- BUSI met 'Kijken of de vloer het houdt' (absur distisch theater); 16-00 uurJ.W Roy&TbeOne N ight Band {Roots mustc)Noordplein 13.00- 23.00 Multi-Culinair Rotterdam. Klanken, geuren en smaken uit o.& Turkije. Marokko, Kaap-Verdie, Nederland en Suriname. Parit op de Wilhelml nakade diverse tijden VVilhel- mina's Zomers 1998. Maandag 20 ju II SCHIEDAM Dc de Woud hoek. Klaverjassen, 19.30- 22.00u Dc Oost. Koersbat, 14.00-16 OOu. Van do 16 t/m wo 22 jut. ROTTERDAM Cinerama 1: 'Hard Rain' (16) dag. 12 45- 15.15-18 15-2145 Cbi.2: Jackie Brown (16) dag. 17.30-21. Cln.3: 'Red Corner' (161 dag. 18.15-21.15. Cln.4: 'Blues Brothers 2Q00' (al) dag. 15.15-1B 15-21.15. Cin.5; 'Lett, luggage' (al) dag, 16-18.45. "TheGmger- bteadman' (121 dag. 13.15-21.30. lma< Theater The tfwrgsea' (al) dag (beh.vr- .za.) 18. Amazon' (al) dag. 15-17, vr,za ook 19.dt.do.ook 13.'Everest'lal)dag.!beh.vr za.) 14-16-19 15, vrja 14-16-18-20. Titanic (12) dag,(beh.vr^a,) 20 30, vr.za. 21.15,2a- .zo.ook 10. Lantaren: dag.21,30 (16): "The bndges of Madison Count/do, The Frighteners' vr. Twel ve Monkeys'23. 'Orlando'a?. "FiretStnke'ma. 'Lone Star" dr. 'Secrets and lies' wo. Van.l; 'Die SiebteJbauem' (16) dag.22. Van.2: 'Die Salzma'nner von Tibet' (al) dag. 21-45. Ven.3: dag.21.30 (16) "When we were kings' do. 'Marvin's room' vr. 'Nelly et mr.Amaud' 2a. 'Broos' zc 'Ridicule' ma. Funny games' dJ. Twelfth Night' wo. Ven 4: 'Ulee's Gold' (16) dag.21.30. Lumlère l; 'Armageddon' (16) dag, 12.30- 18,30-20,30. Lum. 2: 'Lost in space' (12) dag. 15-18-21. Lum. 3: 'Breakdown' (16) daf. 15.45-18.30-21.15. Lum. 4: 'Grease' (al)dag-i 3.15-16-18.45-21.30. Pathé: 'Armageddon<12)dag. 11.10-14.30- 17.40-20,50, 'Pnmarycoiors'(alj dag 15.10 18.10-21. Jit. TheBorrowers' (at) dag, 17.40. Mr.Magoo' (a!) dag. 11.10- 13.20-15.30- 19.50-22, di.met om 22. 'City of Angels' (al) dag. 11.40-14.10-16 40-19.10-21.40. Deep impact'(12) dag. 16.10-18.50-21.30, do.vr.ma.di.ouk 11-13.35. Titanic" (12) dag. 15.30-19.30. do.vr.ma.di.ook 11.40. The weddmgsmgerTalJdag. 17.20-1B.35-2150, do.vr.ma.ook 11,50-14.50. Sneak preview; Ome rta'(16)01-22. NachtvooreteiUngen: Utm.1: 'Armageddon' (16) vr.2a.0Q.15. Lum.2: 'Lost in space' (12) vr.za 00.30. Lum.3: 'Hard Rain' (16) vr- ,za.00.30. Lum.4: Merenry Rising" 16) vr- za.00.15. K]nOermatlne«»:Cin.2: 'Dekleme zeemeer min' dag. 13-1515Cln.3; 'Jacht op de klein tjes oag 12.30-io.30. Cbi.5: Mouse Hunt dag.12.45. Lum.2: 'Het magische nvaard' dag.12.45 Lurn.3: Air Bud' dag.13. Pathé 'Air Bud' zazo wo.11-13.15 'Het magsche zwaard' za.zo wo.11-13 15. 'Jacht op de kleintjes'zajo.wo 11-13 05-15.10. 'De klei ne zeemeermin' zajo. wo. 11.20-13.15. SchiedamEen man is gisteroch tend zwaargewond naar het brandwondencentrum van het Zuiderziekenhuis in Rotterdam afgevoerd na een arbeidsongeval in de Sehiedamse Geervlietse- straat. Het slachtoffer was tijdens werkzaamheden tegen een hoog spanningskabel aangevallen en geélektrocuteerd. De GGD wist de man te reanimeren, zodat hy bui ten levensgevaar naar het zieken huis kon worden gebracht. Schiedam De actie met de Sehiedamse moienmunten is ver lengd tot het einde van dit jaar. Volgens de organisatoren is de ac tie, waarvan de opbrengst ten goe de komt aan de restauratie van molen De Walvisch,een doorslaan succes. De optie op een tweede lichting van 10.000 munten is bij de Neder'*"y^" 1 omgezet in een opdracht. De bru to opbrengst van de actie, waar aan 130 Sehiedamse winkels en horeca-ondememers meedoen, hgt nu al boven de anderhalve ton.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1