11 i Visbank in de verkoop zmmm ORDEËËf s Strand Hoek van Holland is wel 'errug heet' Rotterdams Dagblad Muur parkeergarage schuift een stukje op Lange Raven kamt ander bomen vandaan «i KfUKfMSTUmO KONIJNENPklKj BABCNPPECHT w msmt Jaar cel voor overval op gokhai Gemeente Vlaardingen stoot twee monumenten af zMml .-srv. m Gemeente en politie zitten bovenop Casino Broersveld Succes gehandicaptenregeling kost Maassluis ruim zes ton extra V <3 ,fMks Man sterft na overdosis drugs Agressieve winkeldief Klaar-over belaagd ,50% dia, noteer mij voor zo'n voordelig proefabonnement -1 Of bel gratis 0800-0642 j. - X KT Waterweg Dinsdag 21 juli 1 Rotterdam Voor het plegen van een roofoverval op een gokhai is gisteren de 53-jarige Schiedammer B. el A veroor deeld tot een gevangenisstraf van twaalf maanden. Daarbij kreeg hij nog eens zes maan den voorwaardelijke celstraf, met een proeftijd van twee jaar. De officier van justitie had achttien maanden onvoor waardelijk geëist EL A was op IS maart van dit jaar de gokhai in het Schie- damse centrum binnengelo pen en had een willekeurige klant een mes op de keel ge drukt. Gepaard met de nodige bedreigingen eiste hij vervol gens geld van de caissière. Bo vendien begon hij met aftellen, waarmee hij aangaf bij nul het mes zijn werk te laten doen. De Schiedammer kon er uit eindelijk met een tas geld van door gaan. Door zijn zwakke gezondheid kwam hij echter niet verder dan vijftig meter van deur van de speelhal. Langdurig werk met asbest had de longcapaciteit van de overvaller dusdanig aangetast, dat wegrennen hem letterlijk de adem benam. De uitbater van de gokhai kon de op grond nahijgende rover dan ook sim pel overmeesteren. EL A betoogde tijdens de zit ting voor de Rotterdamse rechtbank op 6 juli dat hij zijn. daad uit wanhoop had begaan. Een gokverslaving en gezins problemen zouden ten grond slag liggen aan de poging tot de overval. El. A, was zo ernstig in geldnood gekomen, dat de stroomvoorziening van zijn woning in gevaar dreigde te komen. Een ramp voor het ge zin. aangezien een zieke doch ter de stroom niet kon missen: zij moet dagelijks gebruik ken van een nierdialyse-a] raat om te overleven. Toen de brief van het stroom bedrijf op 16 maart met de ge vreesde mededeling toch op de deurmat viel, sloegen bij El. A de stoppen door. Met een wol len muts op het hoofd en een dikke sjaal voor het gezicht liep hij naar de gokhai om op gewelddadige manier te probe ren aan geld te komen. Vooral de grove werkwijze van de Schiedammer vond de Rot terdamse rechtbank zwaar we gen. „Iemand zo onverhoeds een mes op de keel zetten moet voor het slachtoffer een angst aanjagende gebeurtenis zijn geweest," zei rechter J. van der Groen gisteren als toelichting op het vonnis. „Datzelfde geldt voor de caissière en de omstan ders die hierdoor langdurig last van psychische problemen kunnen houden." Van der Groen gaf ook aan dat vanwege de lange duur van de opgelegde celstraf omzetting in een werkstraf niet tot demo- gelijkhedenbehoort. ma- ippa- Vlaardingen De gemeente Vlaardingen heeft de Visbank in de verkoop gedaan. Het historische monument aan de haven in de Vlaardingse binnenstad wordt verkocht aan de Vereni ging Hendrick de Keyser. Ook Het Reedershuys, het museum voor muziekinstrumenten aan de Westhavenkade, is onder deel van de deal. Over de prijzen die mei de ver koop zyn gemoeid wil zowel de in Amsterdam gezetelde vereniging als de gemeente geen mededelin gen doen. De onderhandelingen lopen nog en worden naar ver wachting in het najaar afgerond. Wel zegt het hoofd van de afdeling gebouwen van de Facilitaire Dienst van de gemeente, J. Moor- mann, dat het niet om een symbo lisch bedrag gaat van één gulden. Maar het is ook weer niet zo dat de getaxeerde waarde in het ver koopcontract komt te staan. „We zijn een bedrag overeengekomen waarbij het voor de nieuwe eige naar mogelijk is om de panden op een redelijke manier als monu ment te exploiteren." De exploitatie van monumenten is over het algemeen wat duurder, voegt hij daaraan toe. Bloemenverkoop Het initiatief tot de overname komt van de Verenfging Hen drick de Keyser. Het verzoek ging m eerste instantie alleen om De Visbank. Moormann: „Wij hebben toen gezegd: past Het Reeders huys ook. mei in jullie straatje?" De Vlaardmgers zullen met veel merken van de overname De bloemenverkoop blijft in de Vis bank, net als het muztekmuscum van Ton Stolk in Het Reeders huys. „Ik hoop dat de mensen zul len zien dat de kwaliteit van de gebouwen beter wordt," zegt Moormann. „Zeker Het Reeders huys laten we in erbarmelijke kwaliteit achter en dat vergt dus vrij veel van de vereniging. De Visbank is wel in goede staat, al is er recentelijk het een en ander ge molesteerd door voetbalfans." Kerntaak Dat is ook meteen de reden waar om de gemeente beide monumen ten van de hand doet: het onder houden er van is geen kerntaak. Bovendien is onderhoud, erkent Moormann, bij het armlastige Vlaardingen vaak een onderge schoven kindje, Dc Vereniging Hendrick de Key ser wordt door de gemeente Vlaar dingen vergeleken met de Vereni ging Natuurmonumenten. Na tuurmonumenten koopt overal natuurgebieden op om die te kun nen behouden, zo koopt de al 80- jange Vereniging Hendrick de Keyser overal in Nederland pan den op om die in stand te houden. Dat de vereniging bij de Visbank uitkwam heeft te maken met de banden die de directeur van de monumentenclub heeft. Zijn va der, N. H. Duinkerken, was van 1 april 1970 tot en met 31 december 1983 gemeentesecretaris in Vlaar dingen. Vlaardingen Aannemersbedrijf Slokker BV, de gemeente Vlaar dingen en de bewoners van de dijkwoningen aan de Maassluis- sedijk zijn het gisteravond eens geworden over de bouw van de parkeergarage. De uitkomst is dat de buitenmuur een stukje wordt opgeschoven zodat deze niet op het grondgebied van de Maas- sluissedijk-bewoners komt. Vorige week bleek opeens dat de muren tien centimeter over de ka dastrale grens waren getekend. De bewoners trokken aan de bel, omdat er nog maar een achterpad van tachtig centimeter over zou blijven; te smal om de schuurdeu ren te openen en er met de fiets doorheen te kunnen. Aannemer en gemeente, opdrachtgever voor de bouw van de (derde) parkeer garage naast het stadhuis, erken den na een door de bewoners af gedwongen bezoek de gerezen problemen. In het overleg gisteravond is dus afgesproken dat de drie meter ho ge muren met op het gebied van de bewoners komen. De aanne mer gebruikt de komende bouw vak om de bouwtechnische pro blemen op te lossen. De parkeer garage wordt gemaakt in prefab onderdelen. VlaardingenNaar nu pas bekend is geworden heeft de Vlaardingse politie vrijdag 10 juli in een wo ning in de Babberspolder het le venloze lichaam aangetroffen van een 54-jarige Rotterdammer. De man bleek aan een overdosis he roïne te zijn overleden. In ver band met de zaak is een 37-jarige Vlaardingse aangehouden. Zij verklaarde dat de man op eigen verzoek met de drugs wilde expe rimenteren. De vrouw, zelf ver slaafd, had hem vervolgens de drugs toegediend. Toen zij de man de volgende dag dood aan trof, lichtte zij de politie in. De zaak is inmiddels overgedragen aan justitie. Schiedam Personeel van een Schiedamse supermarkt en de po litie hadden gisteren de handen vol aan een agressieve winkeldief. De bedrijfsleider van de super markt aan het Broersveld betrap te de man toen hij zonder te beta len met een kar boodschappen langs de kassa liep. De dief, een 26-jarige man uit Heerenveen, werd zeer agressief toen hij op zijn daad werd aangesproken en verkocht de bedrijfsleider ver schillende klappen in het gezicht. Toegesneld winkelpersoneel wist de man uiteindelijk te overmees teren. Ook de politie had genoeg te stellen met de man alvorens hij kon worden vastgezet. Vlaardingen Een onbekende jongen van rond de 16 jaar heeft gisterochtend op de Vlaardingse Olmendreef een klaar-over mis handeld. De jongen had op zijn scooter het stopteken genegeerd dat de vrouw gaf en was tegen haar stopbord aangereden. Ver volgens stopte de jongen en stap te van zijn scooter om de klaar- over flink door elkaar te schud den. Daarop vluchtte de klaar- over naar haar fiets en ging zij er vandoor. De scooterrijder achter volgde haar nog een ty4je, maar reed verder toen de vrouw een willekeurige tuin in fietste. De po litie is op zoek naar de jongen. De bomen die enkele Jaren geleden langs de Lange Haven zijn geplant hebben het daar goed naar hun zin. Zelfs zo goed dat ze snel groeien en een groot deel van het oude grachtje in het centrum van Schiedam aan het zicht onttrekken. Tijd dus voor een stevige snoeibeurt, oftewel opkro- nen zoals dat in vaktermen heet. Het resultaat is ui terst opvallend, want na de snoeibeurt is er weer vrij uitzicht over de Lange Ha ven. Foto Fred Ubochant/Roel Dtjk- Schiedam Het casino aan het Broersveld mag deze week ge woon de deuren openen. Het is echter de vraag hoe lang de Speel- club De Joker geopend blijft. Ge meente en politie zullen namelijk alle zeilen bijzetten om ervoor te zorgen dal de deuren aan het Broersveld weer snel dicht gaan. De gemeente heeft eerder al laten weten dat ze absoluut niet zit te wachten op een gokvoorziening binnen de gemeentegrenzen. Het casino m de voormalige snooker- Maassluis De gemeente Maas sluis gaat volgend jaar ruim GOO.OOO gulden van haar reserve gebruiken voor de Regionale Or ganisatie Gehandicapten voorzie ningen (ROG). Met uitzondering van de WD stemden alle fracties hier gisteren in de commissie so ciale zaken mee in. Het bedrag is nodig omdat er meer van de voor zieningen (zoals rolstoelen, het aanpassen van woningen en de teletaxi) gebruik wordt gemaakt dan de gemeente had begroot. Moeite „We hebben dat zien aankomen," wist Mieke Landsbergen van de PvdA „Toen de regelmg in 1994 startte was nog niet ieder er van op de hoogte. Het duurt een tijdje voordat het zichtbaar wordt," Landsbergen had er niet zo veel moeite mee geld uit de algemene reserve te halen. Daar was het im mers ook naar toe gevloeid in de jaren dat niet al het voor de ROG bestemde rijksgeld werd ge bruikt. Het ROG, dat de regeling uitvoert in Vlaardingen, Schiedam en Maassluis, geeft zelf aan moeite te hebben met het maken van een begroting vanwege een nogal on zekere toekomst. De vergrijzing zorgt weliswaar voor een grotere vraag naar voorzieningen, maar het precieze effect daarvan is moeilijk te schatten. Ondanks de onzekere kosten voor de gemeenten tornden geen van de politieke fracties gisteren aan de regeling op zich. Ouderen en gehandicapten moeten, als ze dat nodig hebben, ook in de toekomst een traplift krijgen, ongeacht of dat zwaar op de gemeentelijke be groting drukt. Wel drong Herman van Hoeven (RPF/SGP/GPV) aan op zuinigheid bij het ROG en pleitten ook andere fracties er voor de ROG-begroting nog eens nader te bekijken. Wethouder Arnold Keijzervan so ciale zaken maakte duidelijk dat dat laatste vrijwel onmogelijk is. „Maar als er voor 1999 nog wat kan, zal ik dat niet nalaten." Daar naast start er binnenkort overleg om ervoor te zorgen dat de begro tingen van ROG en gemeente vanaf 2000 meer aan elkaar gelijk zijn. DÖÖ'er Frank Wensveen op perde nog een andere manier om de kosten voor Maassluis te druk ken. Kijkend naar het aantal ge bruikers per gemeente vond hij de verdeling van de vaste kosten tussen Schiedam, Vlaardingen en Maassluis (die voor meerdere re gelingen geldt) niet juist. „De ver deling van 40, 40 en 20 procent moet in de uitgaven zijn terug te zien, terwijl dat voor Maassluis vaak lager ligt. Ik heb het gevoel dat het meer ten laste van ons gaat dan van de anderen." hal zal de komende dagen dan ook scherp in de gaten worden ge houden door politic, gemeente, brandweer en de DCMR Milieu dienst Rijnmond. De eigenaar heeft gisteren een ge sprek gehad met de gemeente, po litie en vertegenwoordigers van de DCMR en de brandweer. Daar uit is vooralsnog niet gebleken dat er straks aan het Broersveld activiteiten worden ondernomen die in strijd zijn met de wel Wat de politie betreft is er op dat ge bied geen bezwaar tegen de ope ning aanstaande donderdagmid dag. In de ruimte van dc voormalige snookerhal aan het Broersveld zal straks het observatiespel '24er eu ro game' worden gespeeld. Dit is een variant van het Golden Ten spel dat enige jaren geleden tame lijk populair was. Het geldt boven dien als een behendigheidsspel en niet als een kansspel. Als dit laatste het geval zou zijn, zou de exploitant m strijd handelen met de wet en strafbaar zijn. De eigenaar van de speelclub De Joker, heeft zich grondig voorbe reid op een eventuele confronta tie met de gemeente. Zo heeft hij allerlei gebieden waarop de poli tie en gemeente hem zouden kun nen aanpakken, goed dichtgetim merd. In de club wordt geen alco hol geschonken waardoor er geen horccavergunning nodig is. Ver der is het eten en zijn de nict-alco- holische drankjes gratis waardoor er geen apv-vergunning nodig is. het belangrijkste is echter dat de eigenaar zegt een behendigheids spel te exploiteren waardoor zijn bedrijf net onder de wet op de kansspelen valt Gemeente en politie twijfelen echter of dal ook klopt. Vanaf de opening zal de politie dan ook aanwezig zijn om te controleren of het inderdaad om een behendig heidsspel gaat. Verder zal worden gecontroleerd of er inderdaad geen alcohol wordt geschonken en er niet betaald hoeft te worden waardoor er sprake is van een dub. Verder zal worden bekeken of de brandweervoorschriften of de regels van bouw- en woning toezicht niet worden overtreden. De inzet van gemeente en politie is om het casino zo snel mogelijk dicht te krijgen omdat een speel hal niet gewenst is binnen de ge meentegrenzen, en zeker niet binnen de centrumgrcnzen. Maar de advocaat van de eigenaar van het carino heeft in het gesprek van gisteren al laten blijken dat de ondernemer zijn zaakjes goed heeft geregeld. Beide partijen hebben zich dan ook al ingesteld op een juridisch steekspel. Door Sandra Put Hoek van Holland Als een lange rij mieren, alsof ze de Vierdaagse van Nijmegen aan het wandelen zijn, lopen honderden mensen van het station Hoek van Hol land richting het warme, goudge le zand. Het is een tocht van bijna twee kilometer. Toch lijkt de af stand niemand te deren. Het uit eindelijke doel, een koel glas cola in de rechterhand en liggend op een strandstoel, is zo aantrekke lijk dat iedereen er zelfs stevig de pas in heeft. Klots, klets, gaan de badslippers. „Eindelijk is het mooi weer," ver zucht een jonge Rotterdammer. Hij is samen met 'zijn meissie' op weg naar de Noordzee voor een verfrissende duik. „Ik heb al lan ge tijd vakantie doordat ik exa men heb gedaan, maar dit is echt pas de eerste keer dat ik lekker op het strand kan gaan liggen." Helaas voor velen zijn de weers voorspellingen niet zo gunstig. Aan het einde van deze zomerse maandag -het is boven de 28 graden - wordt regen verwacht. Maar een vrouw die samen met haar dochter op het terras van strandpaviljoen De Golfslag zit, is er van overtuigd dat het mooi weer blijft „Ik zag vanochtend namelijk witte vlinders ronddar telen door de lucht. Als ze dat op een hoogte van circa twee meter doen, blijft het prachtig weer." De vrouw komt uit Krimpen aan de IJssel. „Hoek van Holland is voor ons makkelijk bereikbaar. Bus, trein, lopen," legt ze haar af gelegde route uit. Toch gaat ze normaal gesproken liever naar Monster of Kijkduin. „Daar is het iets rustiger. Hier is het altijd zo druk." Toilet In Hoek van Holland is het inder daad behoorlijk druk. Op het ter ras van De Golfslag zijn nog maar enkele tafels vrij. Binnen is het wel rustig. Slechts een enkeling staat binnen even af te koelen. „Het is echt niet om uit te hou den," mompelt een meisje met een rond hoofd. „Misschien dat het op het toilet koel is," klinkt het nog en de wc-deur gaat met een klap achter haar dicht. Dennis de Koning, eigenaar van De Golfslag, is vrolijker dan vori ge week toen hij nog weinig te doen had. De gehele dag wordt hij door zijn vaste klanten weer op de ouderwetse manier be groet: 'Ha Dennis, daar zijn wc weer." Toch is De Koning niet ge heel optimistisch. „Het gaat nu lekker, maar het is m één keer veel te warm geworden. Dat kan nooit goed gaan." Buiten klinkt het gegil van spe lende kinderen. In het water wor den balletjes overgegooid en op luchtbedden gedreven. De echte strandfanaten, en waarschijnlijk de echte zonnebankaanbidders, zien al poepie-bruin. „Nee hoor," grinnikt een bezwete Maasslui zen „Ik ben al op vakantie ge weest, vandaar. Het is wel errug heet hè?," vraagt hij overbodig en veegt het zweet van zyn voor hoofd. „Langer dan een uurtje houd ik het echt niet meer vol." De meeste strandgangers kam pen met oververhitheid. Een echtpaar uit Capeile aan de I Jssei heeft het beter bekeken. Op een duintop genieten ze van de wind. „Zodra de zon schijnt, zitten we hier," vertelt de man vanonder zijn parasol, „We gaan echt niet tussen al die mensen op het strand liggen. We zijn niet gek." "-pra nu een proefabonnetn "rt Voork. Nr... m/v O.v.m. Postcode: Plaats: I, Telefoon: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naan Rotterdams Dagblad» Afd. Abonnee Service t Antwoordnummer 3.579, 3QOO VB Rotterdam l Jbs&3ÈmïmSk^sjja^Bs^a^ssSsskstSa DORPSSTRAAT 174 2992 AS BAREN O WC Hï BU OE WATERTOREN TEL. 0180-611100 MAANDAG GESLOTEN - VRUDAC KOOPAVOND

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1