9 Feyenoord op weg na honderd Tennistoernooi Ahoy' neemt 'Antwerpen' over Voetbalvereniging Deltasport blijft streven naar een fusie Rick Versteeg naar NAC Teffer volleybalt nu bij Capelle Maldini neemt ontslag Barcelona test Ledezma' Zuijderwijk is ook veldheer in Krimpen Van Troost cricketheid Fortuna wil alleen naar Broekpolder als het multi functionele sportcomplex er komt Patstelling in Kethel over komst van Ursus Rotterdams Dagblad Woensdag 22 juli 1998 Zwijnd recht Rick Versteeg ver ruilt de Zwyndrechtse zaterdag- hoofdklasser WGZ voor NAC. De 21-jange voetballer tekende een contract voor twee jaar. Versteeg was eerst op proef bij de Bredase club, waarmee hij nu in Oister- wijk in trainingskamp is. Capelleaan den Ussel—Volleybal- ler Martin Teffer vervolgt zijn loopbaan bij Alcom/Capelle. De 31-jange Amsterdammer is een contract voor één jaar overeenge komen. Teffer speelde tussen 1986 en 1992 332 interlands, met de zilveren medaille van Bareeio- na*92 als hoogtepunt. Na die Zo merspelen speelde TeffeT by het Zuid-Franse Nice. Cricket Den Haag. EK (30 overs). Poule <V; Neder land-Schotland 2-0 Nederland 147. Schot land 143 Denemarken-Ierland 2-0 Dene marken 197. Ierland 195 Stand: l Neder land 3-0.2 Schotland 2-2.3 Denemarken 3- 2.4 Engeland3-2.5 Ierland3-2. PouleB: Italië Israel2-0 Italië95.Israel34 Duitsland-Franknjk 2-0 Duitsland 356. Frankrijk 166 Stand: 1 Duitsland 3-6, 2 Italië3-6.3 Frankrijk 3-2.4 Gibraltar2-0.5 Israel 2-0 Honkbal Florence. WK: Itahé-Chma 10-2 Prijsvragen Uitslag toto 29: Eerste prijs twee mn- naar«,/ 7 18920 tweede prijs 73 winnaars. f 52,50, derde prijs 736 winnaars j I "UK) Softbal Shliuoka iJapl. WK vrouwen: Verenigde Sta ten-Nederland 5-0. Nederland-Tsjechiè 1-0. Taiwan-Denemarken Hl-0. G>lwnbi.i- Zuid-Afnka 6-0. Taiwan-Canada 4-2. Italië- Zuid Afnka 6-0 Stand: 1 Taiwan 2-4.2 Colombia 1-2(8-0). 3 Italië 1-2(6-0), 4 Verenigde Stalen 1-2(5- 0) 5 Nederland 2-2, 6 Canada 1-0 (2-4), 7 Denemarken 14} (0-101.8 Zuid-Afnka 2-0 Tennis Stuttgart. Mannen. 2 miljoen gulden. Eer ste ronde: Alonsti (Spa)-Bniguera (Spa) 6-4 6-2 Carlo-, Costa (Spa)-Vasek (Tsji 6-2 6-0, Portas Sp«i (Johansson (Zwe) 166-4, Haas (Dus) Gwllner (Dui) 7-6.7-5. Becker (Ouil- Gaudenn 'lui 6-1 7 5. Ulihrach (Tsji-Gnw jean (Fia> 6-2 60. Scjuillari (Argkljapentti (Ecui 6-2 3(1 61. Raoux (Krat-Saguinctti ila) 6-2 7 6, Doscdel (T^j) Rosset (Zwit 6-3 6-4 Tweede ronde: Hrbatj (SlovKscudi* (Fra) 2-6 6-3.6 3 Clavet (Spui-Blanco (Spa) "675 Washington, Mannen Eerste ronde: Ta rangü {VStyVan Herck (Bell 6-1 6-2. Van Garsse (Bep-Hadad (Col! 6-4 6-3. Schuit Ier (DuivGnmbiÜ (VSt/12) 4-6 6-3 6-3. Caldwell (VS!)-Carlsen (Den/1313-6 6-4 7-5, Damm (Ts>'15>-Ganas (Arg) 64 7-6. Nestor (Can>- Vneek (Ts^l 6) 64 64, Sargsian Arm>Gold- stein (VSt) 3-664 7-5, Ondruska (ZAb-Ran (Isr)64 6-0,Sa'Bra)-Keto]a(Fm)7-664,G)- mclstob VSt >-Hewitt (Aus) 6-3 2-6 6-2, Whe- aton (VSthTramacchi<Aus) 6-3 6 3 Voetbal UEFA Cup, Eerste voorronde, eerste wed strijd: EkerenlBeP-SanyevofBosH-! (3-öj Zwitserland: Aarau-Base) 54), Lausanne- Lurem 2-2, Lugano-St Gallen 2-2, Ston- Neuchatel l-l.Züneh-ServeUeO-I. Oefenwedstrijden: AGOW-Barceiona 1-2 tO-I'r, TOP Oss-Zamalek (Egy) 0-1 (0-1); NAC-Taxandna 6013-0), NEC-Dan Ham I i- 1 (54)); AZ-SW 7-0 (547). FC Twente-Dun- dee United iScho) 1-2 (1-1), FC Utrecht- KHC8-! (4-01; RKC Waalwijk-WHC 104) Nijnsel - Voor Feyenoord wordt het t^d dat er een serieuzere tegenstander op he'. programma komt, want tijdens de 'campingtoer' door Nederland verplettert het alle amateurelubs in het oosten en zuiden van het land met grote cijfers. Gisteravond versloegen de Rot terdammers m het Brabantse Nijnsel de plaatselijke postbodes en fabrieksjongens met 13-0. Daarmee kwam het totaal aantal doelpunten in zes wedstrijden op 66 vóór en 1 tégen. Met nog twee of drie amateurpotjes voor de boeg kan de selectie van Leo Beenhakker dus op jacht naar de honderd treffers. Morgenavond wacht in Stroe nog de gelijknamige dub en vrijdag avond staat AGOW in Apeldoorn op de agenda. Pas eind volgende week vliegt Feyenoord erop uit om m Kroatië tegen de profs van Zagreb aan te treden. Begin au gustus staan vervolgens Totten- ham Hotspur (thuis) en Notting ham Forest (uit) op de rol. Tegen die, meer gerenommeerde clubs, zal trainer Leo Beenhakker pas werkelijk een oordeel over zijn nieuwe selectie kunnen vellen. De potjes in eigen land blijven leuk voor het vertier en vormen slechts een welkome onderbre king van de dagelijkse traimngs- arbeid. Zelfs als de spelers de hele dag zijn afgeknepen op het trai ningsveld zijn ze nog in staat 's avonds de enthousiaste, maar houterige dorpsvoetballers dol te draaien. In Nijnsel was het gister avond bij rust al 9-0 en kon de speaker op het volgelopen sport park amper de score bijhouden, ïgor Komcjev was de grote smaakmaker voor alle camping- toeristen. De kleme Rus schoot vyf keer raak en vermaakte het publiek (3500 man sterk) met leu ke trucs uit het circus. Bonaven- tura Kalou, Paul Bosvelt en Robin Nehsse vonden tweemaal het net, de Braziliaan Tininho en Christi an Gyan maakten de dertien vol. Jon-Dahl Tomasson kreeg net als Peter van Vossen en Henk Fraser rust van Lèo Beenhakker, die in de eerste helft een groot deel van het toekomstige basiselftal liet aantreden. Tomasson mag het even rustiger aan doen. maar zal later deze week weer in actie komen. In de achterhoede speelden Gyan, Van Gobbel, Schuiteman en Tininho. Op het middenveld koos Beenhakker voor Bosvelt, Van Gastel, Konterman en Kornejev. Voorin startten Kalou en Vos. Na de pauze mochten ook Thomas Buffel, Kees van Wonderen, Fer nando Picun, Ferry de Haan en Patrick Allotey nog even aan het gras ruiken. Sparta Erik Tammer ontbrak gister avond bij Sparta, dat het oefen duel in en met Wolvega eveneens met dubbele cijfers afrondde: 0- 10. De nieuwe aanvaller van de Spangenaren viel zaterdag tegen Dordrecht'90 geblesseerd uit met een beenblessure. Vandaag gaat Tammer het weer proberen op de training. Maar als de lichamelijke problemen aanhouden, rijdt hij terug naar Rotterdam om zich te laten onderzoeken. Die autorit hebben Anders Niel sen en Romeo Wouden al achter de rug. Samen met teambegetei- der Puck de Vries waren ze giste ren m Rotterdam voor de medi sche keuring. Beiden werden - uiteraard, zou men zeggen - goedgekeurd, zodat ook voor de Deen Nielsen alle belemmeringen waren weggenomen om zyn de buut te maken voor Sparta. De oud-RKC'er stond rechts op het middenveld geposteerd en werd na de pauze (die met een 5-0 stand aanving) afgelost door Kew Ja- hens. Tegen hel door oud-AZ'er Kees Kist getrainde Wolvega namen Arjan van der Laan (2x), Romeo Wouden (2x), Antome van der Lin den (2x), Alex van Duijvenbode, Yurtean Kayis, Roy Caïro en Mourad Mghizrad (ieder lx) de treffers voor hun rekening. Excelsior Van alle regionale betaald voet balclubs stond Excelsior gister avond tegen de moeilijkste tegen stander: het uit de eredivisie ge degradeerde Volendam. De for matie van Adrie Koster verloor dan ook met 2-0, maar kon toch te rugzien op een redelijke wed strijd. Op het amateurveld in De Risp scoorden Marco Boogers en de van FC Groningen overgeko men Rosén voor de Volen dam mers. Bij Excelsior bleef Virgil Breet- veld aan de kant met een boven beenblessure. In de punt van de Rotterdamse aanval stonden nu Miroslav Stefanovic (voor rust) en Geert den Ouden (erna). Zij kwa men niet tot scoren. Doelman Carlo l'Ami liet het oe fenpartijtje ook aan zich voorbij gaan. Hij meldde zich gisteravoïli in Zeist voor de arbitragecommis sie van de KNVB. Zijn vorige werkgever Telstar heeft een zaak tegen de goalie aangespannen omdat hij zijn contract niet tijdig heeft opgezegd in Velsen. Daarom eist Telstar nu een geldbedrag van de naar Rotterdam verkaste l'Ami. De KNVB-arbitragecom- missie zal binnenkort uitspraak doen. Dordrecht'90 Jos van Eek speelde een volledige wedstrijd voor Dordrecht'90 te gen VVV (1-1). De oud-Spar taan, die vorig seizoen uit kwam voor de amateurs van Groote Lindt en nu als ama- teur voetbalt aan de Krom- medijk, mocht tegen de Venlonaren aantreden achter de spitsen. De eindstand was al bij rust bereikt. Nieuwe ling Chima Onyeike benutte een strafschop nadat Rui Monteiro was gevloerd. Maar nog voor de pauze trok VW de score in even wicht door een vrije. trap van Nederknom A* (1-1). Igor Kornejev: circuskunst jes in oefen potje. Archieffo to Ce es Kuipetmot terdams Dagblad Door Paul van den Bosch Rotterdam Het ABN AMRO-wereldten- nistoernooi neemt de rechten over van het ECC-toernooi van Antwerpen. Dat bete kent dat het evenement in het Rotterdam se Sportpaleis Ahoy' in de nieuwe jaarka lender de datum van het Belgische toer nooi krijgt van maandag 15 tot en met zon dag 21 februari 1999. Het evenement in Antwerpen, dat de laatste jaren een zielto gend bestaan leidde in het Sportpaleis van Antwerpen, verdwijnt van de agenda. Het zou de bedoeling zyn dat het wereld- tenmstoemooi in Rotterdam alléén vol gendjaar medio februari wordt gehouden. In dat geval wordt het evenement niet me teen gevolgd door tennisweken in het Amerikaanse Indian Wells en Key Biscay- ne, zoals de laatste jaren steeds het geval was. Dan wordt het voor topspelers - óók Amerikaanse - aantrekkelijker om naar Rotterdam te komen. Voor hel daaropvol gende seizoen (2000) aast de toeraookjirec- tie echternog altyd op een plek in oktober. Officieel moet de ATP - de spelersvak bond die het proftennis bij de mannen re guleert - nog toestemming verlenen. De verhuizing van het toernooi in Ahoy' komt op de agenda van de eerstkomende be stuursvergadering, die vooreind augustus op de rol staat tijdens de US Open in New York, zo bevestigde een ATP-woordvoer- der eerder deze week. Directeur Wim Bui tendijk zei begin juni nog dat de 26e editie van zijn indoortoemooi 'gewoon' in de eer ste week van maart - de vertrouwde da tum - zou plaatshebben. In de Belgische media verscheen eerder het bericht dat toernooidirecteur Georges Baudeweyns van het Antwerpse ECC al in de tweede helft van april, tijdens het toer nooi van Monte Carlo, de onderhandelin gen had geopend over de rechtere Toen was nog onbekend met welke andere orga nisatie. Het was tijdens de afgeloped ediiié in februari al duidelijk dat het ECC-toer-' nooi zijn langste tijd had gehad in het ver vallen Sportpaleis van Antwerpen. De pu blieke belangstelling liet te wensen over; de spelers klaagden over de sfeer en de or ganisatie. Nieuwe opzet -"wov Dat 'Rotterdam' voor de verdere toekomst op zoek is naar een plek in de tweede week van oktober, was al bekend. In 2000 wordt immers het ATP-circuit gereorganiseerd. Niet alleen ontstaat dan een nieuwe opzet van de wereldranglijst (de punten van het voorgaande jaar tellen niet meer mee, er ontstaat een ranglijst zoals in de Foraule- 1), maar worden óók de toernooien op- nieuwingedeeld. De ATP voert een Super Seven-circuit in, zeven toptoernooien waaraan alle spelers v.naast de vier Grand Slams móeten deelne- ihfin. Deze cyclus vervangt dan de huidige en veel vrijblijvender Super- Niné-toer- nooien. In maart zou Rotterdam dan te veel concurrentie krijgen van de Ameri kaanse weken, -zoals-Key Biscayne. De kans dat Amerikanen in de aanloop naar _t die toernooien nog kiezen voor het Europe- sé indoordrcuit, .wordt dan'nog kleiner 11 'dan de laatste jaren het geval was; 5 In verband met het niéuwe speelschema verwacht de ATP dat veel meer toernooien van datum veranderen. Het toernooi van Amsterdam, nu Grolsch Open en voorheen Het Melkhuisje, zou bijvoorbeeld graag naar een datum nó de US Open (vanaf laat ste week van augustus) verhuizen. De voorkeur van directeur Piet van Eijsden voor zijn graveltoernooi gaat uit near half september. Dan heeft hij minder concur rentie yan het Amerikaanse hardcourt-sei- zoen én de Nederlandse vakanties. Rome Cesare Maldini heeft ontslag genomen als bondscoach van Italië. Hij deed dat gisteren na een ontmoeting met Luciano N»zzola, voorzitter van de nationale voetbalbond. De stap van Maldini kwam niet als een verrassing. Maandag al meldde het Itali aanse persbureau Ansa ket naderende ver-. trek van de bonds--- coach, die omstre- den was na het ver'- -• /As. ites in de kwartfi nale van het WK te-L gen Frankrijk. De verwachting is dat binnen enkele dagen de naam van Maldini's opvol ger wordt bekendgemaakt. Nagenoeg zeker vaJt de keus op Dino Zoff. De legendarische oud-doelman van Juventus en recordintemational is momenteel voorzitter van Lazio Roma. Apeldoorn De Costa-Ricaan Froylón Ledezma is op proef by Barcelona. De 20-jarige spits van Ajax blijft nog een week bij de Catalaanse club, waarna hij naar zijn vaderland vertrekt om met het olympische elftal een toernooi in Amerika te spelen. Ledezma staat nog tot medio2002 onder contract bij Ajax, dat een fel conflict uitvocht met Feyenoord over de transfer. Krimpen aan den UsselWilco Zuijderwijk maakt in bijna elke wielerkoers zijn faam als veelvraat waar. Gisteravond in Krimpen aan den Ussel was het we derom raak. De Westlander won voor de vijfde maal in tien dagen. Zijn overmacht is momenteel zo sterk, dat de andere coureurs in hem al by voorbaat hun meerdere erkennen. De Westlander had zich in Krimpen aangesloten by, een kopgroep van zes vluchters en het was eigenlijk wachten op het moment, waarop Zuijderwijk de ove- rige koplopers achter zich zou laten. Dat moment' achtte de Westlander drie ronden voor tijd gekomen. „Ach," blies Edward Farenhout na afloop stoom af, „Hij rijdt gewoon een dikke streep te hard voor ons." In de resterende meters reed Zuijderwijk nog een straatlengte weg by zijn naaste achtervolger Peep Mikli. „Ik kwam bijna nog tot op zijn wiel," treurde de Estlander. „Maar toen gaf die Zuijderwijk weer gas. Er was geen houden aan. Ontevreden ben ik ech- ter niet. Ik had een rot voorseizoen. Afgelopen winter heb ik thuis in Estland blijkbaar te hard getraind. Ik had mij veel voorgesteld van de topcompetitie, waar in ik voor Tegeltoko rijd. Maar ik kon bijna geen koers uitrijden. Geen enkele macht in de kuiten. In mei ben ik terug gegaan naar Estland. Daar heb ik de hele maand rust genomen. Nu gaat het weer beter. Een paar keer eindigde ik al als tweede, die eerste plaats komt er ook wel aan..." Ronde van Krimpen: 1, Wilco Zuydenwjk (Monster) 90 km in 2.07.37,2. Peep Mikli (Estland), 3. Lennart van Drimmelen (Haast recht), 4. Marcel Luppes (Hoogevoen), 5. Dennis van der Meüden (Haastrecht). 6. Enuel van Dijk (Spijkemsse), 7, Arthur Farenhout (Hekelingen), 8, Edward Farenhout (Hekelingen), 9, Perry Bothof (Zwijndrecht), 10. Mark ter Schure (Rheeze), 11. Ronald van der Tang (Voorhout), 12 Rob Slenders (ZwijndrechU, 13. Edwin Hof stee (Boskoop), 14. Raymond Weenwk (Dordrecht), 15. Edwin Vrauwdeunt (Rijswyk). Den Haag De Europese crickettitel lonkt voor het Nederlands elftal. Gisteren plaatste Oranje zich al in een moeizaam gevecht met Schotland voor de finale: 143-147/7. Grote held was wederom Schiedammer Luuk van Troost, die eerst vijf wickets nam en ver volgens 'at bat' de wedstrijd uittikte met 61 not out (4x4, 4x6). De speler van Excelsior leidde daarmee het herstel na een slecht begin van de slaglijst, waar in ook Rotterdammer Bas Zuiderent (0) en VOC'er. Klaas-Jan van Noortwijk (1) in de malaise deelden. i VOETBAL. Cees Goudswaard gaat komend seb.oen toch als voetbaltrainer aan de slag. De Vlaardinger wordt jeugdtrainer bij zondag-vierdeklasser RKWIK, waar hij de A-junioren onder zijn hoede krijgt Goudswaard wilde na het recente turbulente seizoen bij CION, waar hij drie seizoenen hoofdtrainer was, een jaartje de kat uit de boom kijken. Toen hij werd gevraagd voorde jeugd van 'WIK' ging het toch weer kriebelen bij de Vlaar dinger, Cees Goudswaard trainde voordat hij naar CION verkaste ook al de A-jeugd van RKWIK, waar hij toen oefenmeester van de hoofdmacht was. ATLETIEK. Schiedammer Ri chard de Groot is in de kwart tri athlon van Holten geëindigd als beste regio-atleet. De Australiër Peter Robertson won de uitput tingsslag en De Groot finishte in een tijd van 1.56,52 op een 25e plaats. Het was de derde wedstrijd in het Elite-circuit die ging over 1500 meter zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer hardlo pen, De laatste kwart triathlon vindt plaats op I augustus in Roermond. Die wedstrijd geldt gelijk als het NK kwart triathlon. CRICKET. De getalenteerde Excelsior'20-bowler Sebastiaan Gokke moet als gevolg van zyn rugblessure de geplande trip naar Zuid-Afrika laten schieten. De Spijkenisser zag door de kwet suur ook al het EK met Oranje en een avontuur bij het Engelse Kent de mist ingaan. Gokke zou in september voor een halfjaar naar Zuid-Afrika gaan om er ervaring op te doen. Uit me disch onderzoek is gebleken dat de cricketer een holle rug heeft. Gokke vreest niet voor zijn carri ère. „Maar het is wel een pittige blessure," zegt Gokke. „Voorlopig is mijn droom - cricketen in het burienland - aan diggelen." Door Sander Sonnemans Vlaanflngen Met grote verba zing heeft Deltasport-voorzitter John de Lange vernomen dat voetbalvereniging Fortuna afziet van een verhuizing naar de Broekpolder. Waar de intentie be stond in het Vlaardingse groenge bied één grote sportvereniging te formeren door Deltasport, Fortu na, TSB en zaalvoetbal club VZ'81 samen te voegen, heeft Fortuna afgehaakt. „Daar ben ik inder daad verbaasd over," zegt De Lan ge. „Er z;jn meerdere gesprekken gevoerd en er is zelfs een docu ment ondertekend door alle par tijen." „Het plan was," vervolgt Del- tasports voorzitter, „één grote fu sieclub op te zetten; met een za- terdaglak, een zondagtak en een zaalvoetbaltak. Het werd ver traagd door allerlei oorzaken. Los daarvan heb ik gevraagd wat te doen als het multi-functionele sportcomplex er niet komt. Kyk, Fortuna moet toch naar de Broek polder. Het geld dat de gemeente daar voor over heeft, kan ook wor den gebruikt om hei complex van Deltasport uitte breiden voor een fusieclub. Ary Plomp (voorzitter Fortuna; red.) was aanvankelijk heel enthousiast, maar we hoor den maar niets. Daarom verbaast het me eigenlijk ook niet dat For tuna is afgehaakt. Als ik een uit spraak doe, weet ik mc gesteund door de leden en mijn bestuur. Jammerdal er voorzitters zijn die niet weten wat leeft in hun club en in hun bestuur. Dat Fortuna uit eindelijk niet meedoet, heb ik overigens in de krant moeten le zen." Ary Plomp is van mening dat Del- tasports preses de zaken verwart. „Hij en Sjaak Maat hebben mij 19 janauri van dit jaar benaderd voor een fusie," reageert Plomp. „Met TSB, Deltasport en de zaalvoet balvereniging hadden we een con venant getekend en dat staat nog steeds overeind. De Lange ver draait de feiten. Hij denkt de boel naar zijn hand te zetten door al vast Fortuna en Deltasport bij el kaar te brengen, maar daar zitten we niet op te wachten. We willen onze leden de meerwaarde van een multifunctioneel sportcom plex bieden en daarom haken we niet af voor de fusie met bovenge noemde clubs als dat complex er inderdaad komt. Maar een fusie alleen met Deltasport? Nee, dat zier. de leden niet zitten. John de Lange wil heel snel met Del tasport fuseren omdat hij in de problemen zit. De opstallen druk ken te zwaar op de financiën en de jeugdafdeling floreert ook niet be paald. Er zyn steeds meer ouders die hun kind niet meer naar de Broekpolder sturen." „Meneer Plomp," zegt De Lange op zijn beurt, „gaat er aan voorbij dat ook over een fusie tussen Del tasport en Fortuna is gesproken. Kijk, wij willen inderdaad graag fuseren maar dan omdat we gro ter en sterker willen worden. Ook op financieel gebied. We willen fu seren op een moment dat je geen last hebt van wat dan ook. Je moet fuseren als je nog sterk bent en niet wachten tot het water je aan de lippen staat. Ik vind dat er te veel voetbalclubs in "Vlaardingen zijn. Door het aant1 clubs terug te brengen van elf m ,r vyf, kan in Vlaardingen kwalitatief beter Deltasport-voorzitter John de Lange. „Door hetaantal clubs terugte brengen van elf naar vijf kan er in Vlaardingen kwalitatief beter voetbal geboden worden." Archieffoto Peter Molenboer voetbal geboden worden. Dat is één van onze belangrijkste drijf veren." Te gering Ook als zelfstandige vereniging wil Fortuna, dat het complex aan de Marathonweg af moet, overi gens niet verkassen naar de Broekpolder. De accommodatie die de "gemeente daar voor de vier deklasser in petto heeft, voldoet volgens Plomp totaal niet aan de wensen van de club. „Wat de ge meente ons daar biedt, is te ge ring. Nu hebben we de beschik king over tien kleedkamers, een grote kantine, sportzaal met kleedkamer en verzorgingsruim te plus een ruimte voor de busi nessclub. Als we zelfstandig naar de Broekpolder gaan, krijgen we een veel kleinere kantine en zes kleedkamertjes. Bovendien is de infrastructuur in en rond de Broekpolder onveilig. Die zal wel worden verbeterd als het multi functionele sportcomplex er komt, maar zolang dat er niet .;omt zal ook de infrastructuur niet worden verbeterd. Nee, we la ten ons niet in een hoekje van de Broekpolderwegstoppen." Plomp meent dat Fortuna ol* huurder ook rechten heeft, ,J3e gemeente moet voorlopig nog het bestemmingsplan Westwijk wijzi gen. Dat kan Fortuna, iedereen trouwens, aanvechten tot aan de Hoge Raad als het moet Dat kan al een oponthoud van vijf jaar be tekenen." Inmiddels heeft Fortuna al vrij blijvend gesproken met de voet balverenigingen VFC en HVO. „Een furie," aldus Plomp, „zou geweldig zijn. Maar het kan niet omdat we waar dan ook aan drie velden te weinig hebben; bij ons, bij HVO en bij VFC. Een nieuw complex in Holy-Noord, dat zou een ideale locatie zijn voor een fu sie met HVO en VFC. De clubs zijn daar heel positief over." SchiedamIn de onderhandelingen van het bestuur van de Stichting Beheer Sportcomplex Kethel betref fende de komst van voetbalvereniging Ursus is een patstelling ontstaan. Omdat men geen mogelijkheid ziet tot een oplossing is de kwestie in handen van de Dienst Sport en Recreatie (DSR) van de gemeente Schiedam gelegd. In het bestuur van de beheerstichtiog hebben drie hoofdbestuursleden van ODC, dat graag inwoning wil verlenen aan Ursus, en evenveel bestuursleden van WK zitting. Na de onlangs gehouden vergade ring van het stichtingsbestuur heeft het WK-be- stuur zich uitgesproken tegen de komst van een der de vereniging. „We hebben niets tegen ODC en Ur sus," verklaart WK-voorzitter Rien Ham. „We zitten hier al jaren in een te krap jasje. Daar gaat het om. Ons bestuur kan de komst vaneen derde club naar de leden en de buitenwacht gewoon niet verkopen." ODC wil eerst een jaar inwoning bieden aan Ursus om het seizoen erop eventueel te fuseren. Eerstge noemde vereniging ziet na jaren van kommer en kwel, vooral in financieel opzicht, de kans groter en sterker te worden en hoopt zodoende een gezonde partner van WK te kunnen worden. De ophoging van de entree voor het clubhuis van WK is een dui delijk voorbeeld. ODC kan in de renovatie niet parti ciperen omdat de club er het geld niet voor heeft. Uitspraak Als de DSR, die eind deze week een uitspraak over de ontstane situatie hoopt te kunnen doen, besluit dat de verhuizing van Ursus naar Kethel niet te accepte ren valt, zou de voetbalvereniging wel eens kunnen ophouden te bestaan. Want terug naar HBSS lijkt uit gesloten. De leden van Ursus zouden dan alsnog overschrijving aan kunnen vragen naar andere ver enigingen. Dat wordt bevestigd door de KNVB. De toekomst van Ursus, dat zelf de huidige situatie heeft geschapen door het huurcontract bij HBSS te laten ontbinden en met ODC al overeenstemming bereikte voordat de DSR was geïnformeerd en hei plan in stichtingbestuur officieel was besproken, ligt dus mogelijkerwijs in handen van de DSR. „Het standpunt van WK verbaast me niet," zegt DSR-cürecteur Jan van Vugt.Al sinds 1994 wordt ge discussieerd over hei feit dat sportcomplex Kethel te klein is geworden. Vandaar dat DRZ is gefuseerd om 1 ruimte te scheppen. De werkwijze van ODC en Ursus blijft een vreemde gang van zaken. We worden zowel voor het blok gezet en staan met de rug tegen de muur. Een hele nare situatie. De zaak wordt aan de wethouder van sportzaken en het dagelijks bestuur van sektie I van de sportraad voorgelegd."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1