12 m Kaarten uit Delfshaven naar Kamer f Werken aan de weg Dodelijk ongeval op kruising in Charlois Geschrokken Rotterdamse CD A-raadsleden vrezen einde van huidige softdrugsbeleid Coffeeshopketen stopt ermee Rotterdammer maakt Energy Award 1998 f Bewonersorganisaties: 'Zijn jullie blind? Hier wordt geschoten op een kind!' Politie neemt te weinig rost Zwakbegaafde man vermist Sieraden weg na babbeltruc Vlaamse wervingsactie van Delta geflopt Regioraad is zeer benieuwd naar nieuwe minister BiZa DCMR-lijst nette bedry ven nog niet af Provincie groot voorstander van fusies waterschappen Feestje rond een parkeerautomaat Opknapbeurt kademuren RW RRV RZ Rotterdams Dagblad Vrijdag 24 juii 1998 Rotterdam Tot 7 oktober laat Rijkswaterstaat werkzaamheden uitvoeren op de ruit rond Rotter dam. Kilometers asfalt worden vervangen en ook wordt de Gies- senbrug aangepakt. De komende tweeëneenhaive week is het noor delijke gedeelte van de A20 aan de beurt. De A20 noord tussen het Terbreg- seplein en het Kleinpolderplein wordt vanaf vandaag 21.00 uur tot en met maandag 10 augustus 05.00 uur volledig-afgesloten. Au tomobilisten moeten in deze pe riode rekening houden met weg- omleidingen en de verkeersop stoppingen. Automobilisten die vanuit Utrecht in de richting van Hoek van Holland willen rijden kunnen op de borden met een R erop. Van uit Utrecht nemen zij by het knooppunt Oudenrijn de A2 in de richting van knooppunt Everdin- gen. Via de A27 en Gorinchem ko men ze op de A15 terecht in de richting van Europoort, Bij Rid derkerk moeten ze de borden met H volgen. Na het knooppunt Be nelux kunnen ze via de Benelux- tunnel weer de A2Q nemen. Daar na vervolgen ze hun route in de richting van Hoek van Holland. Mensen die vanuit Gouda naar Hoek van Holland willen reizen, worden door Rijkswaterstaat via de A12, het Prins Clausplein, de A13 en het Kleinpolderplein naar de A20 geleid, waar ze hun weg kunnen vervolgen. Deze route is voorzien van de letter S. Ook automobilisten die vanuit Dordrecht naar Hoek van Holland of Den Haag willen, worden met omleidingen geconfronteerd. De routebeschrijving met de letter H leidt hen via de A16, het knoop punt Ridderkerk en de Benelux- tunnel naar de A20 waar ze hun weg kunnen vervolgen. In deze periode is er extra kans op files omdat er ook werkzaamhe den zijn in de Maastunnel, de Ro- chussenstraat, de Abraham van Stolkweg, de Aelbrechtskade, de Maasbruggen, de Stadionweg en de Marathonweg, Door Tom Tibboel Rotterdam De gezamenlijke bewonersorganisaties in deel gemeente Delfshaven zijn een grote prentbriefkaartenactie begonnen om de Tweede Kamer te wijzen-op de aanhoudende en onaanvaardbare drugsoverlast in Rotterdam-West. Ze zijn verder vast voornemens alle Kamerleden in oktober uit te no digen voor een wandeling en een gesprek. Rotterdam Het te pas en te on pas verschuiven van diensten, overwerk en weekendwerk zon der dat daar vrije tijd tegenover staat, dat gaat politie-agenten niet in de koude kleren zitten. Volgens de Politie Vakorganisatie Rijn mond (PVR) loopt het inmiddels de spuigaten uit. Er zouden zich alleen al in het centrum van Rot terdam een tiental mensen heb ben ziekgemeld. Daarom heeft de PVR vandaag schriftelijk aangifte gedaan van overtreding van de rust- en diensttijden bij de ar beidsinspectie en de officier van justitie. Volgens FVR-voorzitter GJ. Los zijn politiemensen in middels verworden tot 'hoeren van de overheid'. „Evenementen als het Zomercarnaval van staan al een jaar vast. Toch krijgen mensen op het allerlaatste mo ment te horen dat ze morgen weer dienst moeten draaien." Rotterdam—Sinds woensdagmid dag wordt de 47-jarige Wolfried Elkook uit Suriname vermist De zwakbegaafde man was bij zijn zus in Rotterdam op vakantie en wist tijdens bezoek aan winkel centrum Oosterhof aan de aan dacht van zijn familie te ontsnap pen. Hij is niet bekend in Rotter dam. De man is 1,80 meter lang en heeft een donkere huidskleur, kort zwart kroeshaar en een zwar te baard. De man droeg op het mo ment van verdwijning een donke re zonnebril en een zwarte base ballpet en was gekleed in een groen gestreept T-shirt en een zwarte spijkerbroek. Hij mist en kele voortanden. Wie meer weet over de man kan bellen met de po litie: 010-2740655. Rotterdam De hulp aan een 25- jarige vrouw is een bejaarde be woonster van de Hogenbaanweg in Oud-Mathenesse gistermiddag duur komen te staan. Toen de 80- jarige vrouw haar woning wilde binnengaan, werd ze aangespro ken door de vrouw met het ver zoek of ze bij haar een brieye mocht schrijven voor de niet thuiszijnde buren. Toen de jonge vrouw was vertrokken, merkte de bejaarde dat een ander persoon in haar woning moet zijn geweest. Die had de woon- en slaapkamer doorzocht en er een aantal siera den weggenomen. Zo kunnen de parlementariërs het dagelijkse reilen en zeilen in Bospolder-Tussendijken, Span gen, Middelland, het Nieuwe Wes ten en Delfshaven aan den lijve ondervinden. „Zodat de Kamerle den niet kunnen zeggen: Dat heb ik niet geweten," zo roepen de or ganisaties de inwoners op de kaarten, massaal op te sturen naar de huisadressen van de poli tici. Dezer dagen worden ruim vijfdui zend ansichten verstuurd naar de 150 leden van het parlement. De kaarten zijn voor bewoners van Delfshaven gratis beschikbaar in setjes van drie. Ze zijn verspreid op bewonersavonden en door con tactpersonen in de wijken. Inge sloten in de enveloppen zitten en kele huisadresstickers van de Ka merleden. De bewoners moeten de kaarten zelf frankeren en op de bus doen. Die inspanning herha len de inwoners van Delfshaven over een maand nog eens. Dan gaan opnieuw vijfduizend kaar ten de deur uit, met een andere tekst en voorzien van een uitnodi ging- Als het even 'meezit' voor de be wonersorganisaties, krijgt elk Ka merlid 66 prentbriefkaarten thuisbezorgd. Daarmee worden de nieuwe en zittende Kamerle den al ondubbelzinnig geconfron teerd met de ellende die inwoners van Delfshaven ondervinden van de drugshandel. Ook de tekst op de eerste bulk verstuurde ansichten liegt er niet om. 'Groeten uit Delfshaven' staat er in grote rode letters op ver meld. Verder een cynische bloem lezing van krantenkoppen met berichten over overvallen, straat roven, hennepkwekerijen, steek partijen, het in januari neerge schoten jongetje van 9 jaar op de Mathenesserweg bij een ruzie tus sen drugsdealers, verkrachtingen en klachten over de politie. Op de achterzijde van de ansicht kaart staat een tekst die aan dui delijkheid niets te wensen over Iaat: 'Geacht Kamerlid, gefelici teerd! U bent gekozen! Wij heb ben u wat te vragen! In welke wet staat dat alles mag hier op straat? Zijn jullie blind? Hier wordt ge schoten op een kind! Delfshaven net zo veilig als het Binnenhof?' Hieronder is ruimte voor aanvul lende opmerkingen en klachten van de afzender. Albert Schenk, als opbouwwerker verbonden aan bewonersorgani satie Middelland en een van de drijvende krachten achter de ac tie. is optimistisch dat de uitgezet te kaarten inderdaad woren ver stuurd. „Wc kunnen hooguit ach teraf controleren of de mensen dat daadwerkelijk hebben ge daan, maar gezien de animo in de wijken denk ik dat hooguit tien procent het wellicht Iaat aftveten. De rest doet mee." Het vertrouwen van Schenk stoelt op een ervaring van vier jaar gele den. Toen deed Middelland mas saal mee aan een kaartenactie (duizend stuks) richting gemeen tebestuur en kabinet, waarin pro test tegen de drugsoverlast en de tippelzone centraal stonden. Dit maal is de actie grootser aange pakt en moet er een vervolg op ko men. Aanleiding om het zo te doen was overleg tussen bewonersorganisa ties en actievoerders in Delfsha ven over een 'tafeltjesmarkt'. Daarop zouden ervaringen met en aanpak van drugsoverlast in de verschillende wijken worden uit gewisseld. Schenk: „Zo'n markt voor en door bewoners is heel nut tig. Het stramien van de overlast is binnen Delfshaven redelijk uit te leggen. Maar je bereikt er Den Haag niet mee. We willen nu wel eens weten waarom zo vreselijk langzaam vooruitgang wordt ge boekt in de strijd tegen de drugs overlast." „Bolkestein, Wallage, Borst en Kok," vervolgt Schenk, „de be kende parlementariërs zijn hier stuk voor stuk wel geweest. Voor al in verkiezingstijd. We willen ze nu allemaal bereiken, ook de nieuwe en onbekende. En ze niet met een sleep bewoners, pers en wat niet al een piepklein stukje rondleiden. Daar blijft niets van hangen. Nee, laat ze maar van Middelland naar Bospolder wan delen." Rotterdam De personeelswer- vingsactie die Psychiatrisch Zie kenhuis Delta via een aantal Vlaamse dagbladen heeft gehou den is op een mislukking uitge lopen. Volgens D. Voogt, consu lent personeel en organisatie bij Delta, hebben zich 'nog geen tien kandidaten gemeld'. Geen van hen bleek uiteindelijk ge schikt om by het in Poortugaal gevestigde Delta in vaste dienst te komen. Het ziekenhuis plaatste de ad vertenties begin deze maand. Ze waren gericht op gediplomeerd personeel, met name mdj.o'ers en herintredende vrouwen. Meer succes had Delta vier we ken geleden met een open dag met 'toeters, bellen en broodjes', zoals Voogt het uitdrukt: „Hon derd mensen hebben rich toen aangemeld, waarvan er tachtig op de rijn geweest Zestig van hen gaan de opleiding nu doen." Op een andere aanpak van het tekort aan gediplomeerd perso neel gaat Delta zich nu beraden= Hoe zo'n nieuwe aanpak er uit moet gaan zien kan Voogt niet zeggen. Alle middelen zijn al zo'n beetje beproefd: „In het ver leden hebben we al talloze cam pagnes gevoerd: via de media, door middel van premie-acties, noem maar op. Wat we straks gaan doen, weet ik nog niet. Dat hangt onder meer af van wat het nieuwe kabinet straks gaat doen." Bij Delta weken 450 werknemers in vaste dienst. Per jaar geeft het ziekenhuis twee miljoen gulden uit aan uitzendkrachten, die worden ingehuurd bij ziekte van het vaste personeel Die uitzend- pool wordt echter steeds verder uitgehold doordat steeds meer mensen overstappen op een vas te baan. Rotterdam Het dagelijks be stuur van de Stadsregio Rotter dam staat te popelen om de nieu we minister van Binnenlandse Zaken duidelijk te maken dat voor de Rotterdamse regio geen wijziging van gemeentegrenzen nodig is. In het ontwerp-regeerakkoord be tuigen de onderhandelaars van PvdA, WD en D66 steun aan de plannen van Zuid-Holland en Noord-Brabant om gemeentelijke herindeling voor de Haagse regio en Eindhoven/Helmond mogelijk te maken. Maar de Rotterdamse tulgen van net ongeluk dat aan twee be jaarde Rotter- leven kostte. Foto tngrtd van Rotterdam Het niet verlenen van voorrang is vermoedelijk de oorzaak van een ongeval op de Kerkwervesingel in Charlois waarbij gistermiddag twee perso nen om het leven kwamen. Op de kruising Pendrechtseweg/ Oldegaarde botsten twee perso nenauto's op elkaar. Twee inzit tenden van één auto, een 73-jarige Rotterdammer en zijn ?6-jarige echtgenote, overleden ter plekke. De twee inzittenden van de ande re auto, een 45-jarige vrouw en haar 15-jarige dochter, zijn in een shocktoestand naar het Zuider- ziekenhuis vervoerd. Het bejaarde echtpaar reed op de Pendrechtseweg, komend uit de richting van de Dorpsweg. De be stuurster van de andere auto kwam uit de richting van de Kerk wervesingel. Beide auto's hadden groen licht. Toen de 45-jarige be stuurster linksaf de Oldegaarde opreed, raakte zij de rechtdoor rij dende auto met het echtpaar in de linkerflank. Door de klap werd de auto var. het echtpaar vermoede lijk tegen een betonnen obstakel gedrukt. Daardoor werd het voer tuig gelanceerd, sloeg het over de kop en kwam het enkele tiental len meters verder tot stilstand. De vrouw werd daarbij uit de auto ge slingerd. Rotterdam Het Rotterdamse CDA vreest, dat de opvallende uit spraak van de Rotterdamse recht bank in de zaak van coffeeshop London ingrijpende gevolgen heeft voor het softdrugsbeleid in de stad. De rechter oordeelde dat het in Rotterdam gevoerde ver gunningenbeleid in strijd is met de Opiumwet. Raadslid L. Bolsius stelt de kwestie aan de orde in een serie raadsvragen. Het CDA vraagt burgemeester Pe per, wat volgens het college van b en w de ontstane situatie is na de uitspraak van de Rotterdamse rechter. President mr. J.P.G Poeli stelde verleden week dat de ge meente niet iets mag regelen dat in het strafrecht nadrukkelijk wordt verboden. Hij doelde op het vergunningenbeleid, dat Rotter dam sinds vorig jaar voert. Rotter dam heeft sindsdien een aantal vergunningen verstrekt vuur de verkoop van softdrugs. In de Opiumwet wordt dit 'expliciet en uitdrukkelijk' verboden. De zaak werd aangespannen door de Rotterdamse coffeeshophou der R. Ouehan. Dat gebeurde na dat de gemeente weigerde hem een verkoopvergunning voor soft drugs te verstrekken. De rechter schorste deze gemeentelijke wei gering op juridische gronden. Vol gens de rechter is het volstrekt onduidelijk op basis van welk arti kel in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) de gemeente de bevoegdheid heeft om vergun ningen uit te schrijven of te wei geren. Advocaat mr. V.M. Weski ver klaarde deze week in het Rotter dams Dagblad dat coffeeshop London nu opnieuw straffeloos softdrugs kan verkopen zonder vergunning. Het CDA vraagt zich af het Rotterdamse college deze visie deelt. Sommige juristen me nen dat ook andere basj-verko- pers zich kunnen beroepen op de uitspraak, waardoor zij zonder sancties softdrugs kunnen verko pen. Dit zou een doorkruising zijn van het gemeentelijk beleid, dat juist is gericht op het terugdrin gen van het aantal verkooppun ten in de stad. Het CDA is benieuwd, hoe de poli tie zich na de uitspraak gaat op stellen ten aanzien van de plaatse lijke coffeeshops. Verder kan de partij zich voorstellen dat de ge meente Rotterdam stopt met het vergunningenbeleid. Bolsius vraagt het college of dit daadwer kelijk het geval is. Het reguleren van het softdrugsbeleid is ook mo gelijk op basis van een in 1994 ver strekte richtlijn van de procu reurs-generaal. Hierin staan de criteria voor het gedogen van ver kooppunten opgesomd. Het CDA is benieuwd, of deze uitgangspun ten opnieuw de basis voor het po- litie-optreden kunnen worden. RotterdamUitgerekend in de week dat een rechter- lijk vonnis het Rotterdamse coffeeshopbeleid af wijst, heeft de eigenaar van Sensi Smile bekend ge maakt ermee op te houden. Ben Dronkers van deze coffeeshopketen meent dat gemeentelijk beleid hier toe dwingt. Personeel is gisteren ingelicht over deze opvallende stap. Dronkers bezit één van de twee gro te coffeeshopketens in Rotterdam. Zijn bekendste zaak zit op de hoek Nieuwe Binnenwegfs-Gravendij- kwal. Hij hekelt het gemeentelijk beleid volgens wel ke de verkoop van softdrugs in combinatie met het schenken van alcoholhoudende dranken is verbo den. Dit beleid heeft hem grote schade berokkend. Eerder deed hij het zelfde in Groningen. Op dit mo ment zijn 34 mensen in dienst bij het bedrijf van Dronkers, verdeeld over vestigingen in Rotterdam en Amsterdam. Ook de coffeeshops van Dronkers in de hoofdstad zullen dichtgaan. Het rechterlijke von nis deze week in Rotterdam waarin het vergunnin genstelsel vuor coffeeshops wuidt afgewezen en waardoor de verkoop van softdrugs én alcohol weer mogelijk lijkt, heeft Dronkers niet van zijn drasti sche stap kunnen weerhouden. Wel probeert hij voor zijn personeel te redden wat er te redden valt. Beke ken wordt of de werknemers 'mee kunnen' als coffee shops gewone cafés worden. Ook overweegt Dron kers een deel mee te nemen naar zijn nieuwe activi teit: het kweken van zaden voor wiet. regioraad heeft geen enkele be hoefte aan zo'n maatregel Nog al tijd is er een stille voorkeur om tot een stadsprovincie te komen. Woensdag constateerde dagelijks bestuurslid M. J. D. Jansen dat de letterlijke tekst van het aanstaan de regeerakkoord 'nog alles mo gelijk houdt wat we in de afgelo pen tien jaar ook al bedacht had den'. Een stadsprovincie Rotter dam is niet uitgesloten, maar komt pas na een evaluatie in 2001 aan de orde. Aanpassing van gemeentelijke of provinciale grenzen is echter evenmin uitgesloten. In de prak tijk kan dat betekenen dat de pro vincie Zuid-Holland wordt 'ver knipt' zodat de Rijnmond en eventueel de Hoeksche Waard en de Drechtstreek een zelfstandige provincie gaan vormen, of dat Rotterdam er grondgebied van omliggende gemeenten by krijgt. De regioraad besloot deze week om de eigen bestaansdimr met een jaar te verlengen. Het ont werp-regeerakkoord spreekt van een continuering van de bestaan de situatie tot 1 januari 2003. Rotterdam De DCMR Milieu dienst Rijnmond is nog niet klaar met de inventarisatie van het mi lieubeleid bij bedrijven. Als die gereed is, is van alle bedrijven in de Rotterdamse regio bekend of ze een goed milieubeleid hebben en wat ze er vervolgens aan doen om het milieu zo min mogelijk te belasten. De bedrijven worden ingedeeld als koploper, middenmoter of ach terblijver. Koplopers zullen min der vaak gecontroleerd worden, terwijl achterblijvers erop kun nen rekenen vaak bezocht te wor den door milieucontroleurs. Over het nieuwe handhavingsbe leid, handhaving op maat, zijn af spraken gemaakt met het be drijfsleven. Er is een convenant gesloten met de havenonderne mersvereniging SVZ, Eerder werden al eonvenanten gesloten met het midden- en kleinbedrijf en Europoort Botlek Belangen, de vertegenwoordiger van de chemische industrie in de Rijnmond. CMI-brand Handhaving op maat is (mede) een uitvloeisel van de brand bij het opslagbedrijf CMI in 1996. Van dat bedrijf was nauwelijks be kend wat er was opgeslagen, wat de brandbestrijding ernstig be moeilijkte en voor veel maat schappelijke ontrust zorgde. Bo vendien bleek na afloop dat de verslaglegging binnen het bedrijf en de opslag niet aan de regels voldeden. CMI moet zich hiervoor nog bij de rechter verantwoorden. Met het nieuwe beleid hopen ge meenten, milieudienst en de be drijfsorganisaties dat er bij de be drijven een verschuiving van handhaving naar preventie plaatsvindt, Overigens wordt de lijst waarschijnlijk niet openbaar gemaakt, al vindt daarover nog wel discussie plaats. Het bedrijfsleven is mordicus te gen openbaarmaking, zelfs de be drijven die geclassificeerd zijn als koploper. Als er dan wat gebeurt, komen de media er alleen maar sneller op af, zei een woordvoer der vorig jaar al. Er loopt op dit moment een proef met het nieuwe classificatiesysteem onder bedrij ven in de Rijnmond. Den Haag De provincie Zuid- Holland wil grotere waterschap pen. Deze wens uiten Gedepu teerde Staten (GS), het dagelijks bestuur van Zuid-Holland. De schaalvergroting kan alleen wor den bereikt door fusies tussen de huidige dertien Zuid-Hollandse waterschappen, verantwoordelijk voor droge voeten, schoon water en het beheer van wegen en dy- ken buiten de bebouwde kom. GS vindt schaalvergroting nood zakelijk om dc positie van de wa terschappen te versterken. Deze bestuurseenheden worden steeds vaker met grensoverschrydende problemen geconfronteerd. Te denken valt aan grote infrastruc turele werken en woningbouw, maar ook bodemdaling, styging van de zeespiegel en veiligheids vraagstukken GS maken dit standpunt bekend in de discussienota 'Op weg naar de toekomstige organisatie van het waterbeheeil Daarin staat ook de wens tot meer samenwer king in de keten drinkwater, riole ring en waterzuivering. Een con creet voorbeeld GS vragen zich af of het beheer van transportleidin gen voor afvaiwater en zuive ringsinstallaties een exclusieve waterschapslaak moet blijven. Het provinciebestuur is tn ver band met de schaalvergroting lo vend over het voornemen tot fuse ren tussen waterschap IJsselmon de en het hoogheemraadschap van de Krimpenerwaaid. Binnen kort zullen beide schappen het fu siecontract ondertekenen. Niet langer zoeken naar kwartjes, guldens of rijksdaalders, maar gewoon je pasje mét chipknip of chipper te voorschijn ha len en je auto staat veilig voor parkeerwachters. Dat kan at eni ge tijd bij zo'n tachtig procent van de parkeerautomaten in Rot terdam. Gisteren is met een feestelijk tintje deze nieuwe ma nier van betalen ingewijd door wethouder J. van der Tak. Hij stelde een automaat bij parkeergarage Kiphof aan de Hoog straat in werking door enkele borden weg te trekken, waarna de rook optrok. Van der Tak feliciteerde onder meer E. Robles, marketingmanager betalingen van de Postbank (rechts op de foto). Foto Aad van der Voom/Cor Vos. Rotterdam Een vrouw maakt met haar handen achter het hoofd gevouwen een Zonnedans; een ri tuele dans uitgevoerd als dank aan de zon die alle leven schenkt. Vier Nederlandse gemeenten ma ken kans om deze dansende vrouw op 17 september te winnen. Dat zyn de vier gemeenten met het beste plaatselijke energiebe leid in de ogen van de Nederland se Onderneming voor Energie en Milieu (Novem), Voor deze eerste Energy Award hebben zich dit jaar tweehonderd gemeenten aan gemeld. Twaalf gemeenten, waar onder Maassluis, zijn er onlangs genomineerd op basis van de goe de voornemens in het collegepro gramma. Volgend jaar zal de No vem bij de nominatie voor de prijs kijken naar de uitvoering die aan de gemeentelijke voornemens is gegeven. De Energy Award 1998 is het vrou wenbeeldje Zonnedans van de Rotterdamse kunstenaar Renó Stoffels. Het bronzen beeldje heeft hij vanwege het milieu-ka- rakter van de prijs groen laten pa tineren. Stoffels ziet zijn eerste overheidsopdracht als een erken ning, waarmee hij heel gelukkig is. Het vak van kunstenaar beoe fent de 58-jarige nog maar kort. In 1993 gafhij zijn baan in het onder wijs eraan om voortaan met zijn handen vorm te geven aan klei. Zijn achtergrond als docent in strumentenmaker, handvaardig heid en lichamelijke oefening op verschillende Ibo-mavoscholen in de regio komt nog terug in zijn werk. Het zijn vooral lichamen die Stoffels vervaardigt, soms com pleet, soms zonder armen, hoofd of voeten en de laatste maanden met de nadruk op buitenpropor tionele heupen en achterwerk. Een titel 'Voornamelijk billen' spreekt voor zich. ,De houding is een uitdaging voor mij. Vroeger werkte ik heel gedetailleerd, nu meer abstract als het de uitdrukking die in in gedachten heb maar weergeeft," licht Stoffels zijn manier van wer ken toe. Net als bij de Zonnedans hebben al zijn beelden kleine hoofden, zonder uitdrukking. Ze zijn ondergeschikt aan de rest van het lichaam, dat wisselend is van afmeting. Stoffels heeft zojuist een expositie afgerond in galerie Kralingen en zijn werk stond dit voorjaar in de hal van het nieuwe Pathé-theater. Uitgangspunt van de Rotterdam se kunstenaar is dat hij zijn werk bereikbaar wil houden voor ieder een, ook voor mensen met een smalle beurs. Daarom werkt hij veelal met keramiek en laat een enkele keer meerdere bronzen af- De Zonnedans, een beeld van Rotterdammer René Stoffels, moet gemeenten stimuleren een goed energiebeleid te voeren. Foto René stoffels gietsels maken van een beeldje. Ook kiest hij tegenwoordig voor aluminiumcement dat dezelfde uitstraling heeft als brons, maar aanmerkelijk goedkoper is. Rotterdam De kademuren van de Aelbrechtskolk in Delfshaven zyn toe aan een grote opknap beurt. Het Ontwikkelingsbedrijf Rotterdam (OBR) heeft besloten om in kaart te brengen hoe de toe stand van onderhoud precies is. De honderden jaren oude muren zyn monumenten en vallen dus onder monumentenzorg. In opdracht van het OBR verricht Gemeentewerken Rotterdam zo- gencicn lötogramint-uach ui mei- zoek naar de kades. Aan de hand van foto's worden kaarten ge maakt. Zo wordt letterlijk in kaart gebracht waar de zwakke plekken van de kademuren zyn. De kade muren worden gelijk aangepakt met het fatsoeneren van de stra ten in de omgeving.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 4