11 »1 Fusiepartij spat nu al uiteen Zon, zand en zweetvoeten m Jeugdland trekt door Schiedam Onderzoeker coacht GGD ook bij verbetering van personeelsbeleid Stads- en Burgerbelangen botsen over opzet organisatie van vereniging genda Afpersing met slagersmes Vrouw in been gestoken Caravans gecontroleerd Val van paard Gemeente: 'Huursubsidierel is een storm in een glas water* Ranshuijsen VN-waarnemer bij verkiezingen in Bosnië Nominatie voor Energy Award Rotterdams Dagblad Maandag 27 juli 1998 Schiedam Een 24-jarige Schie dammer is gistermorgen aan de Mgr. Nolenslaan onder bedrei ging van een slagersmes gedwon gen tweehonderd gulden te pin nen. De man liep rond kwart over zes over de Schiedamse winkel straat toen een vrouw hem aan sprak. Zij vroeg hem de weg. Op hetzelfde moment stapte er een man uit een auto met een sla gersmes van twintig centimeter in de hand, die de Schiedammer dwong te pinnen Het duo ver dween met het geld. Maassluis Een 39-jarige vrouw uit Maassluis is vrijdagmiddag gewond aangetroffen in de Wa genstraat. Zij was om nog ondui delijke redenen in haar been ge stoken en lag op straat. Getuigen hadden gezien dat een man de vrouw had gestoken. De dader, een 39-jarige Schiedammer, werd even later door de politie gevon den. Hij zat in de bosjes op de hoek Nieuwe Kerkstaat-Lange Boonestraat. De vtouw is overge bracht naar het Holy ziekenhuis. VlaardingenDe politie heeft vrij dagmiddag op de Holysingel in Vlaardingen een caravancontrole gehouden. In totaal zijn 26 auto- caravancombinaties gecontro leerd en heeft de politie 22 proces sen-verbaal opgemaakt. Hoek van HollandTwee vrouwen zijn gisterochtend gewond ge raakt bij een val van hun paard. De politie trof de vrouwen rond tien uur aan in de duinen tussen de Rivierkant en de Waterweg. De ene vrouw, een 27-jarige Rotter damse, was gewond aan haar rug en de andere, 20 jaar en afkomstig uit 's-Gravenhage, aan haar borst. De dames moesten met een ter reinwagen van de gemeentelijk dienst Sport en Recreatie uit de duinen worden gehaald en zijn vervolgens per ambulance naar het Rotterdamse Ikaziazieken- huis en het Leyenburgziekenhuis in 's-Gravenhage gebracht. Schiedam Een storm in een glas water. Zo betitelt de gemeente de rel over het teveel aan huursubsi die dat Woningstichting Noord- vest (WSN) heeft berekend bij een deel van haar huurders. De ge meente heeft mede op verzoek van de SP een onderzoek gehou den naar de achtergrond van de huursubsidierel. Daaruit is geble ken dat de WSN rechtmatig heeft gehandeld maar iets zorgvuldiger had moeten zijn. De SP trok halverwege vorige maand aan de bel over de fout die was gemaakt bij de toekenning van de huursubsidie. Hierdoor ontvingen vooral meerpersoons- huisboudens met kinderen maan denlang een te hoog bedrag. Toen de verhuurder de fout ontdekte werd een brief verzonden waarin de huurders werd gesommeerd het teveel aan huursubsidie terug te betalen. Bovendien wekte Noordvest met de brief de sugges tie dat de fout was veroorzaakt doordat huurders onjuiste of on volledige gegevens hadden ver strekt. Volgens de gemeente is het voor namelijk de toonzetting van deze brief waardoor het misverstand en vervolgens de storm in het glas water, is ontstaan. „De WSN heeft de verantwoordelij kheid voor het geen is gebeurd, volledig op zich genomen waarbij het verder niets uitmaakt waar de 'fout' is ge maakt. De huurder doet immers zaken met de WSN. De WSN wil zich niet achter anderen verschui len," aldus de gemeente in de ant woordbrief aan de SP. De WSN heeft volgens de ge meente haar excuses aangeboden aan de betrokken huurders en hen een aangepaste versie van de brief gestuurd. Ook is aangege ven dat het mogelijk is het teveel ontvangen bedrag in termijnen terug te betalen. Inmiddels heb ben bijna alle huurders de te veel ontvangen huursubsidie terugbe taald. Uit het onderzoek van de gemeente blijkt overigens dat de betrokken huurders nauwelijk hebben geklaagd bij Noordvest. „De WSN is tamelijk ongelukkig geweest met haar woordkeus in deze maar heeft daar lering uit ge trokken (alle standaardbrieven zullen worden nagekeken)," zo concludeert de gemeente. John Ranhuijsen ....eervolle benoeming... Archieffoto Jaap Roze- ma/Rotterdams Dagblad Vlaardingen John Ranshuijsen, gemeenteraadslid in Vlaardin gen, gaat na de vakantie naar Bos nië om daar als VN-waamemer op te treden bij de verkiezingen. De ex-wethouder is één van de onge veer vijftig Nederlanders die door het ministerie van Buitenlandse Zake n is benoemd. Vanuit de heie wereld zullen zo'n tweeënhalfdui- zend waarnemers de presidents- en parlementsverkiezingen in de tweede week van september vol gen. Ranshuijsen, die zich jaren gele den bij Buitenlandse Zaken en de Vereniging van Nederlandse Ge meenten eens heeft opgegeven 'voor klusjes in het buitenland', weet nog niet waar hij wordt ge stationeerd. Dat kan in Bosnië zelf zijn, maar ook in Kroatië of Servië, waar daar wonende Bos- niërs ook kunnen stemmen. Dat hij door Buitenlandse Zaken is uitgekozen (Tk zie dit ais een eervolle benoeming waar ik best een beetje trots op ben') komt niet zomaar uit de lucht vallen. Drie jaar geleden is Ranshuijsen door de gemeente Vlaardingen naar Tuzla gestuurd om te kijken wat voor hulp daar nodig was. Daarop kwam een programma tot stand met de door de burgeroorlog zwaar getroffen Bosnische stad, waar hij leiding aan gaf. Daarbij waren behalve Vlaardingen ook steden als Rotterdam, Delft en Dordrecht en de Vereniging Ne derlandse Gemeenten betrokken. Momentcel houdt hij zich voor Tuzla alleen nog bezig met de tot standkoming van een kinderdag verblijf voor kinderen van vluch telingen uit SrebrenicaDat moet in september worden geopend. Ranshuijsen is voorzitter van het stichtingsbestuur. Vlaardingen De fusie van Stads- Burgerbelangen Vlaar dingen is van de baan. Als reden wordt opgegeven dat in de loop van het traject is gebleken dat 'meningen aangaande be langrijke organisatorische zaken te ver uiteen lagen'. In oktober besloten StadsBelan- van de Hoogstraat-winkeliers Al gen en Burgerbelangen tot een sa mengaan van beide partijen. Daar leken ze allebei profijt van te ku n- nen trekken. Burgerbelangen zat met één zetel in de gemeenteraad, maar raadslid Joke Fial wilde er eigenlijk de brui aan geven omdat ze meer tyd wilde doorbrengen in haar huis in Frankrijk. Lang is ze op zoek geweest naar een geschik te opvolger, maar zonder succes. Stadsbelangen, onder aanvoering bert Brouwer en Coenraad Jan maat, hadden een nieuwe partij opgericht omdat hun stem en die van hun collega's niet voldoende in de raadzaal door zou klinken. Een samengaan was dus voor bei de partijen voordelig: Fial haalde een stoet opvolgers binnen en ver zekerde zich zo van het voorbe staan van de geest van Burgerbe langen, en Brouwer en Janmaat konden zich als steunleden van Burgerbelangen al voor de verkie zingen profileren. Bovendien de den ze wat ervaring op in het poli tieke handwerk. Maar inmiddels is gebleken dat de fusie een beetje gekunsteld was. Burgerbelangen dat de wor tels vooral in de oude wijken had. tegen de middenstanders die het toch vooral op hadden en hebben met de Hoogstraat. Na de tegen vallende uitslag bij de gemeente raadsverkiezingen op 4 maart - Stads- Burgerbelangen haalde slechts één zetel waar rekening was gehouden met 'zeker twee of drie' - werd ook al door lijsttrek ker en nu enig raadslid A. Brou wer aangegeven dat de partij er niet in was geslaagd die brede boodschap geloofwaardig over te brengen. Het was ook een lastige. Hoe zou na een fusie van Groen links en WD de nieuwe combi natie een voor beide achterban nen geloofwaardig programma kunnen schrijven? Toch benadrukt Brouwer dat het programmatisch wel goed zat tus sen de twee partijen. „Wij zullen als Stadsbelangen het verkie zingsprogramma van Stads- Burgerbelangen gebruiken als leidraad. Daar staan wij nog steeds achter en wij zullen niet opeens een hele andere koers gaan varen in de gemeenteraad. Het zijn vooral meningsverschil len over hoe we als vereniging or ganisatorisch verder moeten waardoor onze wegen scheiden." Voornaamste struikelblok zou zijn dat de achterban van Stads belangen een duidelijker schei ding wil tussen (steun)fractie en bestuur van de partij. „Wij willen niet dat er overal dezelfde men sen in zitten. Daarom hebben wij gezegd: sorry, maar dan kunnen we niet verdergaan met de fusie," aldus Brouwer. Fial van Burgerbelangen was niet bereikbaar voor commentaar. SN De eerste wandelaars gingen vanmorgen op pad vanaf Hoek van Holland voor de traditionele Strandzesdaagse naar Den Helder. Foto Roel Dijkstra HetStadserf bood zater dagmiddag plaats aan een serie vol leerde Jong- eurs. die de opening van Jeugdland een vrolijk en aanzien ga ven. Foto Roel Dijkstra Schiedam Voor de eerste maal zonder Joop en Riet aan de touw tjes, maar met een uitgelezen weertje is zaterdagmiddag het of ficiële startsein gegeven van Jeugdland 2000. Wethouder Luub Hafkamp onderbrak er zijn vrije weekeinde voor om dat zaterdag op het middaguur te doen. Een kwartier later kon het feest voor de jeugd op het Hemaplein en Stadserf echt beginnen. Tja, wat was er niet te beleven? Voor de start van het zomerpro- gramma hadden de nieuwe orga nisatoren Daphne Meijer en Pim Schenkelaars ontzettend veel uit de kast gehaald. Van theatervoor stellingen tot een opblaasbare survivalbaan en tunnellabyrint, van sehminklent tot gratis suiker spin, clowns op stelten, lekker krijten op de stoep en voor wie het allemaal te veel werd was er zelfs een rusthoek ingericht. En dan was er natuurlijk nog het thema van het openingsfeest: cir cus. De hele middag was er een grote instuif waarbij kinderen al lerlei basisvaardigheden konden (proberen te) leren. Jongleren, acrobatiek en voor wie durfde: ba lanceren. Vanaf vandaag gaat jeugdland de stad in. Wie nog mee wil doen in Spaland moet opschie ten want tot vanmiddag 16.00 uur is daar nog de hindemisballen- baan ingericht. Daarna ziet het programma er als volgt uit: Dinsdag 28 juli, Woudhock (schoolplein De Klinker/Regen boog): 10.00-12.00 uur creatief met verven (o.m. T-shirts bedrukken en schminken); 14.00-15.15 uur straattheater ('Spook onder je bed'). Woensdag 29 juli, Groenoord (Beatrixpark); 11.00-15,00 uur jeugdspektakeldag (o.m, vliegers beschilderen, skelterpareours en survivalbaan). Donderdag 30 juli, Noord (Bach- plein en Blauwe Brug): 10.00-12,00 uur creatief met eten (gemaakte creatie mag worden opgegeten); 14.00-16.00 muziekworkshop (ont dekkingstocht in de gereld van muziek). Vrijdag 31 juli, Groenoord (NME- Centrum Kethel en Beatrixpark): 10.00-12.00 uur speurtocht op skates; 14.00-16.00 uur vossen jacht (tussendoor pannenkoeken eten en limonade drinken). Zaterdag 1 augustus, Zuid (Voor haven): 9.30-12.30 en 14.00-17.00 uur vaartocht (vanaf Voorhaven). Maandag 3 augustus, Zuid (Volkspark): 10,00.12.00 uur le vend ganzenbord; 14.00-16.00 uur hindernisballenbaan (parcours met tien grote hindemissen). Dinsdag 4 augustus, Zuid (Wil- helminaplein): 10,00-12.00 uur creatief met verven (o.m. T- shirts bedrukken en schminken); 14.00-15.15 uur straattheater ('Een vreemde vogel'). Woensdag 5 augustus, Zuid (Maasboulevard): 11.00-15.00 uur jeugdspektakeldag (o.m. vliegers beschilderen, skateparcours en verkeerstuin). Donderdag 6 augustus. Nieuw- land (Dr. Willem Dreesplein): 10,00-12.00 uur creatief met eten (gemaakte creatie mag worden opgegeten); 14.00-16.00 muziek workshop (ontdekkingstocht in de wereld van muziek). Vrijdag 7 augustus, Nieuwland (Dr. Wibautplein): 10.00-12,00 uur creatief met verven (o.m. T- shirts bedrukken en schminken); 14.00-15.15 uur straattheater ('Re pelsteeltje'). Zaterdag 8 augustus, Nieuwland (Park Nieuwland): 11.00-15.00 wa terfeest (je kan nat worden). Maandag 10 augustus, West (Frans Halsplein): 10,00.12.00 uur levend ganzenbord; 14.00-16.00 uur hindernisballenbaan (par cours met tien grote hindernis sen). Dinsdag 11 augustus, Oost (Ar- chimedesplein): 10.00-12.00 uur 10.00-12.00 uur creatief met ver ven (o.m. T-shirts bedrukken en schminken); 14.00-15.15 uur straattheater (Kindertheater The aterfiets). Woensdag 12 augustus, Oost (schoolplein De Peperklip): 10.00- 12.00 uur creatief met eten (ge maakte creatie mag worden opge geten); 14.00-16.00 muziekwork shop (ontdekkingstocht in de we reld van muziek). Donderdag 13 augustus, Cen trum (Hemaplein) 12.00-16.00 uur slotfeest (ringsteken en lansste ken te paard, Middeleeuwse spe len en ambachten, een schavot, kortom afscheid met als thema Middeleeuwen). Door EUen Lengkeek Hoek van Holland Het is opval lend druk deze ochtend bij de toi letten van restaurant Het Jagers huis in de Hoek. Een lange rij, voornamelijk vrouwen, wacht vol spanning op het moment dat de wc-deur openzwaait. „Nee hoor," haast een blonde dame zich te zeggen: „Nu ben ik aan de beurt." Snel trekt ze de deur achter zich dicht terwijl een tiental lotgeno ten wiebelend achterblijft. „Het is ieder jaar hetzelfde," ver zucht een sportief geklede dame. „Ik ga altijd direct in de rij staan." Ondertussen wisselt ze de laatste wetenswaardigheden uit met haar vriendin. „De stand van het water is belangrijk," weet ze. „Nu is het net hoog water geweest en dan is het zand goed om op te lopen." De volle blazen worden geleegd alvorens het startsein klinkt voor de jaarlijkse Strandzesdaagse. Hoge nood op het strand met 999 'zandstrijders' om je heen, vraagt straks toch de nodige inventivi teit De wandeltocht wordt voor de veertigste keer gehouden en voert precies duizend wandelaars, on der wie ook Belgen en Zwitsers, over het strand naar Den Helder. Meer deelnemers kunnen er niet bjj. Dat kunnen simpelweg de campings en twee sporthallen niet aan, die 's avonds worden be zocht. „Binnen een week zijn we vol geboekt," zegt organisator H. Horsman tevreden. Hij staat voor een enorme berg koffers en tas sen terwijl deelnemers enthousi ast worden uitgezwaaid. „Wie het eerst komt, wie het eerst maalt." Zeker duizend mensen missen ie der jaar de boot. Gelijk een pop concert steekt er zelfs een bordje boven de massa uit, waarop kaart jes worden gevraagd. „Je weet maar nooi4" zegt een man hoop vol. Anneke Heijneman (54) en Gerda van de Meer (44) hebben geluk gehad en vertrekken deze morgen wel. Ze komen uit Honse- lersdijk en zijn van die 'echte'. „We wandelen elke vrijdag, het hele jaar door, van Ter Heijde naar Kijkduin. Weer of geen weer," zegt Anneke. Het hele jaar heeft ze al naar de Strandzesdaag se uitgekeken. „Het is zo zalig om te doen." Het is voor de vierde keer dat ze op weg gaat voor de 140 kilometer lange tocht langs Wassenaar, Noordwijk, IJmuiden, Egmond aan Zee en Callandsoog om uit eindelijk zaterdag te finishen in Den Helder. Ze denkt om vier uur aan te komen in Wassenaar. „Maar we stoppen even in Ter Heijde waar Gerda's moeder zit. En in Schevenïngen hebben we afgesproken met mijn zussen." Vlaardingen Een begeleidings commissie onder leiding van R. G. Mierop gaat na de vakantie beginnen met de verbetering van het personeelsbeleid van de GGD Nieuwe Waterweg Noord. Mierop, die ook het onderzoek naar het personeelsbeleid van de dienst heeft uitgevoerd, gaat als coach de operatie begeleiden. Te begin nen met het adviseren over de aanpak en het vormen van een be geleidingscommissie. Na de va kantie zal deze commissie, waarin onder meer Schiedams wethou der P. Groeneweg die ook lid is van het dagelijks bestuur van de GGD en GGD-directeur E.S.A. van der Meer zitting nemen, het personeel op de hoogte houden van de veranderingen. Na alle kri tiek op de slechte communicatie tussen leidinggevenden en perso neel wordt dit onderdeel van groot belang geacht. Uit het onderzoek naar het perso neelsbeleid van de GGD NWN bleek in april van dit jaar dat het vertrouwen van GGD-medewer- kers in het management ver te zoeken was. Fouten van leiding gevenden hebben geleid tot wan trouwen en cynisme bij het perso neel. Bovendien onderschatte het management de grote en groeien de onvrede bij het personeel, wat de situatie des te erger maakte. Ook bleek het personeelsbeleid van de dienst inhoudelijk niet duidelijk en wordt volgens lei dinggevenden en medewerkers te weinig aandacht besteed aan be geleiding van het personeel. Het onderzoek naar het personeelsbe leid was toentertijd ingesteld om een einde te maken aan de ge ruchtenstroom over personele misstanden binnen de dienst. Mensgericht Onderzoeker Mierop van Cap Ge- mini Business Consulting kwam daarop met een pakket aanbeve lingen op de proppen. Daarin stelt hij voor dat het mangement ge maakte fouten toegeeft en met de medewerkers van gedachten wis selt over hoe deze fouten in de toe komst voorkomen kunnen wor den, Taken van het afdelings hoofd op het personele vlak moe ten volgens Mierop worden over gedragen aan de coördinatoren en in het personeelsbeleid moet dui delijkheid worden geschapen. Verder moet er volgens de coach een hoop worden verbeterd aan de professionaliteit van manage ment, bestuur, ondernemings raad en de functie Personeel Organisatie. Daarbij moet een mensgerichte stijl van leidingge ven voorop staan. In een plan van aanpak, dat on langs door het dagelijks bestuur van de GGD is goedgekeurd, zet Mierop vervolgens op een rij hoe het een en ander gerealiseerd dient te worden. Daarvoor is een periode van zes maanden uitge trokken waarin Mierop gemid deld twee dagen per week met het project bezig zal zyn. Om een mensgerichte stijl van leidingge ven in gang te zetten en de profes sionaliteit te verhogen stelt de coach een aantal bijeenkomsten voor waarin management, coördi natoren en de verschillende afde lingen met elkaar in gesprek gaan, aangevuld met de nodige trainingen. Medewerkers moeten volgens Mierop worden getraind in het omgaan met onzekerheid. Vaardigheden Het streven is verder om de func tie van de manager van de Arbo- dienst, die is opgestapt, in sep tember opnieuw in te vullen. Bij het in dienst nemen van een nieuw hoofd moet beter worden gelet op de vaardigheden van de kandidaat op het gebied van ma nagement. Ook moet het functio neren van de functie Personeel Organisatie worden verbeterd door onder meer het aantrekken van een P&O-adviseur voor de duur van zes maanden en het ver groten van de vakkennis. Mierop adviseert de vorderingen van de operatie regelmatig te bespreken in het bestuur. Maandag 27 juli VLAARDINGEN Dc babberspoWer. Open inloopmipdag, 13.30-16.00u. SCHIEDAM Park Da Velden. Jeugdland, 10.00-12.00 en 14,00-16.00u. Dc de Woudhoek, Klaverjas sen, 19.30-22. OOu. ROTTERDAM Wljkgeb. Klooster/Oude Noorden 12,00- 16,00 Opening Lego bouwwedstrijd. Voor kin deren van4t/m 12 jaar. Opgeven voor27 juni. Strand van Hoek van Hollandstart tussen 09.00 en 10.00 Strand-6-daagse. Info: 0223-634435. Dinsdag 28 juli VLAARDINGEN Dc de Bijenkorf. Schaken en dammen, 13.30-16.00u en jeu de boules en koersbaf, 14,OO-16-OOu.Dc Soenda. Schaken, 14.00- 16.00u. Dc West. Creatieve contactmiddag, 14.00-16.00u. SCHIEDAM School piel n De Kfi n ker/Regenboog. J eugd- iand. 10.00-12.00u. en 14,OQ-i5.15u. Dc de 4 Molens. Koffie-infoop. 10.00-12.00u. Wijkpost Zuid. Soos, 13.30-15.30u. Grote of St Janskerk, Inloopconcert Christina Man- dang, 20.00u, Cafe Het Podium. Jamsessie. 21.30U. ROTTERDAM Hist Museum 'Schlelandshuls' 1O.0O- 17,00 Meer over klompen in Nederland. Jazz café Dizzy 22.00Ane Kuit Kwartet. bioscopen Van do. 23 Juli Vmwo 29 juli. ROTTERDAM Cinerama 1: 'Hard Rain' (16) dag. 12.25- 15.25-18.45-21.45. Cln.2: 'JacKie Brawn' (16) dag. 17.30-21. CIn.3: 'Mr. Magoo' (al) dag. 12.15-14.45-17-19.15-21.45. Cln.4: 'Lost in Space" (12) dag. 12.15-21.15. Blues Brothers2000'{al)dag. 15.15-18.15. Cln.5: 'Left Luggage'(ai)dag. 16.45-18.45.TheGin- geibreadman' (12) dag. 21.30. ImaxTheaten The livingsea' (ai)dag.(beh.vr- .za.) 18. "Amazon' (al) dag, 15-17, vrja.ook 19. 'Everest' (al) dag.fbeti.vtza.) 14-16- 19.15, vr^a. 14-16-18-20, Titanic' (12)dag. (beh.vr.za.)20.30, vr ja. 21.15, za.zo.ook 10. Lantaren: Filmmmer: dag.21.30 (16): 'do. "Her Majesty Mrs. Brown'. vr. 'LAConfidenh- al'. 23, The Funeral', zo. 'Carrington', ma. 'Smoke*, di. 'She's so lovely". wo. 'ComoAgua para Chocolate'. Venster 1: 'Die Siebtelbau- em' (16) dag. 22. Ven. 2: 'Die Sakzminnervon Tibet' (al) dag. 21.45. Ven. 3: Filmzomendag 21.30. (16): do. 'Shallow Grave', vr. 'Kolya'. 2a. TheEnglisch patiënt', zo. 'Pulpfiction'. ma. The man who knew too much', dr. 'Gordel van Smaragd', wo. "Brigano: Chapitre Vil'. Ven. 4. 'Ulee's Gold' (16) dag. 21.30. Lumlére 1: The X-files' (12) dag, 13-15*45- 18.30-21.15. Lu in. 2: 'Armageddon' (12) dag. 12.30-18,30-20.30. Lum. 3: 'Break down' (16)dag. 15.45-18.45-21.30. Lum.4: 'Grease' (al) dag, 15.45-18.30-21.15. Rexane: 'Intiem gefluister' (18) do. t/m zo. dood. voorst. 'Perfecte sex' (18) ma.Vm wo. doori.voorst. Pethé:'Armageddon' (12) dag, 11.10-14.30- 17.40-20.50. The X-files' (12) dag. 11.20- 13.50-16.20-18.50-21.20. 'Primaiy colors' (al) dag. 15.10-18.10-21,10. 'City of Angels' (al) dag. 11.40-14.1G-16.40-19.10-21.40, 'Deep impact' (12) dag. 16,10-18.50-21.30. Titanic' (12) dag. 15.30-19.30. The wedding singer" (al) dag. 17,20-19,35-21.50, di. niet 21,50. Sneak preview: 'Lijdend Voorwerp' di. 22. NactrtmcrstetUngen: Lum. 1; The X-files" (12) vr.za.00.30. Lum.2: 'Armageddon' (12) vrja.00.15, Lum.3: 'Hard Rain' (16) vr- .za.00.15. Lum.4: 'Deep Rising" (16) vr- J3.00.30. KJndermatfnees: Cln.2: 'Jacht op de klein tjes' dag.12.30-15. Cin.5: 'De kleine zee meermin' dag. 13.15, LumJ: 'Air Bud' dag.13.15. Lum. 4: 'Het magische zwaard' dag. 13.30, Pathó'Air Bud' dag. 11-13.15. 'Het magische zwaard' dag.li.10-13.i5- 15.15. 'Jacht op de kleintjes' dag. 11-13.05. 'De kleine zeemeermin' dag. 11,20-14. Maassluis De gemeente Maas sluis is genomineerd voor de Energy Award. Deze prijs wordt gegeven aan gemeenten waar energie en milieu een belangrijke plaats innemen. De prijsuitrei king is op 17 september in Naar- den. De Energy Award is ingesteld door de Nederlandse onderne ming voor energie en milieu (No- vem) en wordt dit jaar voor het eerst uitgereikt. De organisatie had eerder dit jaar bij alle ge meenten in Nederland het colle geprogramma opgevraagd. Aan de hand daarvan is bekeken wat het lokale beleid is op gebied van milieu. Er worden vier prijzen be schikbaar gesteld. De gemeenten zijn namelijk opgesplitst naar in woneraantal. Maassluis dingt in de categorie 'tussen de 25.000 en 50.000 inwoners' samen met Ren- kum en Winterswijk mee vooreen prijs. Voor de categorie 'gemeenten tus sen de 15.000 en 25.000 inwoners' zijn de drie overgebleven ge meenten: Urk, Haren en Heiloo, Van de deelnemende gemeenten boven de 50.000 inwoners dingen Delft, Utrecht en Nieuwegein mee. Onder de 15.000 zijn dat Bunnik, Leersum en Ouder-Am- stel. In Maassluis werd verrast gerea geerd op de brief van Novem, waarin de nominatie werd meege deeld. „Tot onze verbazing zijn we bij de laatste drie overgebleven zegt een woordvoerder van de ge meente. „We doen er wel een hoop aan, maar toch. Er zijn zoveel an dere gemeenten die dat ongetwij feld ook doen. Bovendien staan in het collegeprogramma toch geen concrete zaken. Tk heb dus geen idee op welke punten we eruit springen. Maar we zijn natuurlijk wel een beetje trots. Wat de prijs is? De eer!"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1