113 Sparta en Barcelona gaan samenwerken Ook Excelsior laat oog vallen op Euro 2000 Heinz Frei moet Rotterdam op de wheelerkaart zetten Zwitser doet aanval op wereldrecord; WK marathon volgend jaar op Coolsingel PB3 Van der Laan eigent zich verkeerde rol toe Patrick Beljaards loodst honkballers langs Canada Ook hogere status voor Ahoy'-tennistoernooi Kerkpolderloop in alle vroegte VDL zoekt verzorger j RW Rotterdams Dagblad Woensdag 29 juli 1998 Honkbal Palermo. WK (Groep B, ?esde wedstrijd Nederland-Canada 7-5, Taiwan Rnsiand 7- 1 Zuid-Koroa-Nicaragus 10-7 Verenigde Slaten-Australie 8-5 Stand: I Austral ie 6-10,2 Nicaragua frtU Zmd-Korca 6-8.4 Nederland 6-6 r> Canada 5-C C Vciemgdt Staten 0 0 7 Taiwan 6-4, 8 Rusland6-0 Prijsvragen Toto 30. Kerste prijs geen winnaar, tweede prijs 11 winnaars. 271,-10, derde prijs 120 winnaars. 59.20 Softbal Fujinomiya (Jap 4. WK, play-ofls. Verenig de Staten-Japan 1-0. lialie-Venezuela 1-0. Aust'alie-Canada 1-0, China-Taiwan 7-0 Tennis Seheveningen, Challenger, 150.000 gril den. Eerste ronde: Hantschk (Durt-Op der Heijde Ned 16-36-4. Wessels Ned -Navarro (Spa) 3-6 7-6 6-4. Kempes (NedÖ'-Callen (Arg)2-6 6-26-1, El Aynaoui (Mar 5<-Browne (Arg) 6-2 6-3. Belgraver (Ned)-Scala (Itai 5-7 7-5 7-6. Perlant iFral-Savolt (Hon/2i 6-4 64. Rodriguez Arg'4 j-Larsen Denl 6-40-1, Oja- ia (Ftnj-Ima7 (Spa/6) 3-6 6-2 6-1 Dubbel, eerste ronde: MahonuWeir-Smith (Aus)-Altelaar/Bcrggraaf (Nedi 64 7-5, Et- lis, "Navarro (Arg'SpaVSluiter/WesscIs (Ned/ 4)6-3 64 Kitsbuhe). Mannen, 1 miljoen gulden Tweede ronde; Clave; iSpa'6bVmck (Dun 6-3 6-3. Kafelnikov (Rus 2 j-Vasek (Tsjl 6-7 6- 3 7-6, Lapenlti (EcuI-Vicente (Spa) 64 6-1, Hipf! (QusVArari (Marl 6-2 6-1, Alonso (Spa) •Dreekmann i Dui! 4-6 6-2 6-3. Umag l Kro). Mannen, 806.000 gulden. Eer ste ronde: Haarhuis (Ned)-Moya (Spa-1) 5-7 64 6-1. Kucera (Siw/3VBruguera (Spa) 64 6- 0, Kuerten (Bra4)-Goellner (Dui) 6-0 7-G, Mantilla (Spa^RBurgsmuller (Dui) 6-3 6-3, Ulihrach (Tsj/7)-Pescariu (Roel 7.6 64. San- guinetti (Ita)-Stanoychcv (Bul) 64 3-6 64, Votnca (RoeVCarlsson (Bra) 1-6 7-5 6-3, Urh (Slut-Nemwek (Tsj) 6-3 6-1 Voetbal Oostenrijk. Sturm Graz-Austna Wien 2-0 UEFA beker, kwalificatie, eerste ronde FK Sarajevo (Bos(-Germinal Ekeren (Bel) 04). Eerste wedstrijd 14 Germinal Ekeren naar tweede ronde IFKGöteborg (ZwebUnion Luxemburg (Lux) 4-0 1-0); Eerste wed strijd 3-0 Goteborg naar tweede ronde Oefenduels, AaIborg-Ajax4-2, Doelpunten Ajax Melchiot. Hoekstra Bijzonderheid Wamberlo maakt zijn debuut bij Ajax Cambuur-FC Volendam 1-2 (041). Ibrahim Babangida 0-1 en 0-2, Twan Scheepers 1-2 Bijzonderheid Scheepers mist strafschop Victoria'83-PSV 0-10 (0-6). Doelpunten PSV. Nilis. Van Nistelrooy, Khokhlov, [wan, Nikiforov. Bruggtnk, Ciaudio, Wiel- aert, Kolkka en eigen doelpunt Victoria Helmond Sport-Dc Graafschap 2-0 (0-0) Jurgen Streppel 1-0, AJlanel 2-0 Go Ahead Eagl?s-AZ Z-2. Max Huiberts 04. Bram Marbus 1-1, Hernandez 1-2, Bram Marbus 2-2 Renswoude-FC Utrecht O-U (0-2), Doelpunten FC Utrecht John de Jong 4. Mols 3. Haaksman 2. Van Ëijkeren, O'Brien AGOW-Willem II0-5 (0-2) Doel punten Willem If Arts 3. Hendriks, Heo- nng SV Meerssen-Roda JC1-5 (1-3) Doel punten Roda JC Peetere 2, Lawal, Van Houdt. Van der Luer RKC-Zamalek (Egy) 2-2H-1) Doelpunten RKC Van Nicuwkerk en Van der Leegte Wielrennen Alkmaar. N'K baan. Mannen, 1000 m; 1 Slippens (Opmeer) 107,63.2. Lust (Tin(jen- hom) 1 09,50,3. Spienng (Alkmaar) 1.10,12 Vrouwen, 500 m tijdrit: 1, Van Melis (Ven- horst)38,13,2. Mansveld (Gasseltemijveen) 38.87,3. Laan (Middehe) 39,02 Zeilen Travemundc. Vrouwen, WK Europe. Stand na vijf races: 1. Roug (Den) 8 punten, 2. Matthijsse (Ned) 8, 3. Mason (NZe) 9,4. Brouwer (Ned) 11,5. Robertson (Aus) 14,31. De Koning 63,54. De Koning 94,73- Pouhe 129 Wieringermeer, WK Flying Dutchman. Stand na de eerste dag: 1. Gaborjant (Hon.) 28,4 punten, 2. Fagen (VSt) 32,9, 3. Uwe (Dm) 49,4. Kramer Ned) 50,5. Jiry (TSj) 53, 6 Langeslag(Ned) 54,7. Van der Pol 56,17. De Schipper 88,20. Koning 96,21. Schaaf 107, 32. Verkooyen 141, 36, De Koek van Leeuwen 150,46 Schouten 172. Door Piet Ocks RotterdamSparta en Barcelona zijn een samenwerkingsver band aangegaan voor de duur van voorlopig vijfjaar. Sparta- voorzitter Jan Bossink en Barcelona-preses Josip Lluis Nunez zijn dit ruim drie maanden geleden overeengekomen. De exacte invulling van de vorm van de samenwerking moet nog nader worden uitgewerkt. Wel is afgesproken dat zowel op technisch als op commercieel gebied de handen ineen zullen worden geslagen teneinde voor beide clubs tot een positief re sultaat te komen. Op technisch terrein wordt ge dacht aan scouting, die bij Sparta grootser zal worden opgezet. Ta lenten, die bij Sparta doorbreken en voor Barcelona mogelijk ge schikt zouden zijn, kunnen trans fervrij worden overgeheveld, ter- wijt dat ook in andere richting denkbaar zou zijn, at is dit niet de hoogste prioriteit van de overeen komst. In dit verband heeft Jan Bossink een gesprek gevoerd met Lloren$ Serra Ferrer, hoofd oplei dingen bij Barcelona. Commerciële vlak Bovendien zal Sparta bij zijn scouting vooral met het oog op Barcelona in Nederland en omrin gende landen te werk gaan. Zo ver is Sparta noott gegaan, omdat spe lers van Europees kaliber bij voor- Sparta-voorzitter Jan Bossink sprak met collega Nunez en trainer Louis van Gaal. Archieffo to Rotterdams Dagblad baat onhaalbaar waren voor de Kasteelclub. De invulling van deze plannen moeten door de technische stat' van beide clubs worden gemaakt. Zoals ook op het commerciële vlak de daarvoor verantwoordelij ke en nog aan te stellen mensen de samenwerking moeten concre tiseren. Sparta is namelijk voor nemens om in de toekomst het management verder te professio naliseren. Op het commerciële vlak wordt vooral gedacht aan merchan dising en aan auteursrechten, waaraan Sparta nog te weinig aan dacht heeft kunnen besteden. Daarmee is Barcelona veet ver der. De verwachting is met, dat al op korte termijn de vruchten van de overeenkomst kunnen worden geplukt. Daarvoor is nog het nodi ge overleg gaande. Denkbaar is wel, dat meer clubs deel van het verbond gaan uitmaken. Barcelo na heeft al een dergelijke samen werkingsvorm met het Zwitserse Xamax Ncuchatel. Twee jaar geleden al zocht Sparta toenadering voor samenwerking met Barcelona, maar de plannen werden tot voor kort nog niet ge concretiseerd. Het contact bleef evenwel, waardoor de plannen thans vastere vormen hebben aangenomen. Vaart Teneinde wat vaart achter de plannen te zetten, heeft voorzitter Bossink ook gesproken met Louis van Gaal. De trainer van Barcelo na met een Sparta-verleden staat positief tegenover de ontwikke lingen en heeft zich bereid ver klaard zijn medewerking te zullen verlenen aan de vorm van samen werking op het technische vlak. De bedoeling is om de samenwer king na een jaar te evalueren. Door Paul van den Bosch Rotterdam—Veel bedrijven en in stanties hebben hun (commercië le) ogen ai laten vallen op het EK 2000 in Nederland/België, dat Bot terdam als een prominente speeJ- stad kent. Excelsior heeft zich in middels in die rijen geschaard. De Rotterdamse eerste divisie club is er de laatste jaren niet in geslaagd de gemeentekas te ope nen voor twee nieuwe tribunes, die het 'nieuwe Woudestein' com pleet zouden maken. Maar waar om zou het gemeentebestuur niet die ontbrekende miljoenen subsi diëren, zodat het moderne Excel- sior-complex in 2000 kan dienen als dependance van de Kuip, één van de belangrijkste EK-stadi- ons? In Kralingen zou men bui tenlandse supporters kunnen op vangen en op grote beeldscher men naar de wedstrijden laten kijken en/of - belangrijker - deelnemende ploegen kunnen er trainen. Eigen én algemeen belang gaan dan hand in hand, zo erkent Ex celsior-voorzitter Martin de Jager ruiterlijk. Zijn club heeft het plan al ingestoken bij zowel de ge meente als de voetbalbond (KNVB), Want de Rotterdamse club heeft de hoop nog niet opge geven dat de twee nieuwe tribu nes, die vorig seizoen werden ge bouwd, gezelschap krijgen van een eretribune inclusief kleedka mers en kantoor. „En als men ons zou helpen met het oog op het EK 2000, snijdt het mes aan twee'kan- ten," opperde De Jager. De rentenierende zakenman heeft de strijdbijl begraven, waar mee hij de afgelopen jaren regel matig inhakte op het college van burgemeester en wethouders. De Jager zegt dat de gemeente hem in een brief heeft beloofd dat de Raymond de Waard poetst nog even voor de elftalfoto. Allach wacht op zijn beurt. Foto Peter de Jong Corvos situatie rond het Excels ior-stadi- on opnieuw wordt bekeken. Me dio september is er zelfs een nieuw, onenterend gesprek tus sen de nieuwe wethouder van (on der meer) sportzaken, H. van den Muijsenberg, en de club. Excelsior heeft nieuwe hoop ge vestigd op het nieuwe college, al gaat wethouder H. Kombrink daarin nog altijd over de schat kist, Diezelfde Kombrink liet De Jager dit voorjaar, na een beroeps zaak van de gemeenteraad, on dubbelzinnig weten dat hij niet gediend was van Excelsiors per soonlijke aantijgingen (onder an dere: 'machtswellusteling') aan zijn adres. Bij de eerste paal van het Sparta-stadion, twee weken terug, onderstreepte Kombrink dat Excelsior wal hem betreft de ontbrekende vijf miljoen voor de voltooiing van de nieuwbouw zelf moet ophoesten. „En toch heb ik aamvijzigingen," hield De Jager gisteren vol tijdens de perspre sentatie van zijn elftal, „dat men bij de gemeente wat positiever staat tegenover financiële steun voor het stadion. Bovendien doen wij zaken met Van den Muijsen berg, die gaat over sport," Supporters Het zal de technische staf het ko mende seizoen vooral zaak zijn de tribunes, die wèl uit de grond wer den gestampt, vol supporters te spelen. „Want het is mooi dat nu een aantal spelers is doorgebro ken naar onze grote broer Feye- noord," aldus voorzitter De Jager, „maar Excelsior moet zelf natuur lijk ook presteren. Nog een sei zoen als het vorige is niet uit te leggen aan de supporters en de sponsors." Dat is geen nieuw verhaal. Met een derde plaats en een periodeti- tel kende Excelsior in het seizoen 1994-'95 onder leiding van Rob Baan voor het laatst succes. De laatste driejaren voltrokken zich in volstrekte anonimiteit: 16e, 17e en 16e. Ondanks het samenwer kingsverband met Feyenoord, dat de Stadionclub het laatste jaar drie spelers voor de A-selectie <A1- lotey, Gyan en De Haan) heeft op geleverd. Aan het einde van de komende jaargang komt het con tract met Feyenoord af. „Maar wij willen daarna gTaag gebruikma ken van de optie voor nog eens drie jaar," liet Martin de Jager nu al weten. „En ik denk dat Feye noord ook positiefis." Van de nieuwe Excelsior-selectie staan twee spelers (Volkan Kahra- man en Ellery Cairo) officieel on der contract in Rotterdam-Zuid, de rest in Kralingen met de clau sule dat Feyenoord altijd een be roep kan doen op doorbrekende voetballers. In de voorbije transferperiode trok de club vijf nieuwelingen aan: doelman Carlo l'Ami (Telstar) Virgil Breetveld (De Graafschap) Geert den Ouden (Smitshoek) en de Ajax-junioren Michael van der Kruis en Alpha Turay. „Die laat ste twee wilden dolgraag naar Ex celsior komen, in de wetenschap dat ze later misschien een kam krijgen bij Feyenoord," aldus di recteur Simon Kelder. „Dat is een andere mentaliteit dan spelers, die een vermogen vragen als sala ris. Dat hebben we de laatste tijd een aantal keer meegemaakt. Maar aan die bedragen doen wij dus niet mee." De Deen Thomas Rasmussen van Sint-Truiden werd vorige week gewogen en te licht bevonden. Excelsior begint de competitie, waarvoor zo'n 650 seizoenkaarten zijn verkocht, op maandagavond 24 augustus bij Heracles. Daar vóór en een week later werkt de ploeg van trainer Adrie Koster de drie poulewedstrijden in de KNVB-beker buitenshuis af. Te genstanders zijn Ajax 2, Telstar en FC Utrecht. De Rotterdam mers hadden graag een keer thuisgespeeld. Directeur Kelder: „Maar bij de inschrijving in maart moesten we er nog rekening mee houden dat het stadion in deze pe riode zou worden verbouwd. Daardoor moesten we wel kiezen voor uitduels. Achteraf gezien on nodig, maar dat was toen niet te voorzien." Roosendaal De aanvoerdersband en het rugnum mer 10 lijken van Arjan van der Laan een heel andere voetballer te maken. Sparta's middenvelder, bekend om zijn loop- en sleurwerk, eigent zich een rol toe die hem niet past. Hij wil ais spelbepaler op het midden veld fungeren en dat is. zo bleek gisteravond ook in Roosendaal tegen RBC (1-1), niet zijn sterkste kant. Om die reden wisselde Hans van der Zee hem na ruim een kwartier in de tweede helft. „Zijn passing is niet zijn sterkste punt." is alles wat Sparta's trainer over hem wilde zeggen. Met de vervanging van Van der Laan door Nbcon Dias en van Romeo Wouden door John den Dunnen creëerde Sparta daama nog enkele opgelegde kansen, maar gescoord werd er niet meer. Dat had Van der Laan al na vier minuten gedaan (0-1 in een eerste helft, die mogelijk nog zwakker was dan de tweede, waarin John Lammers m de zevende mi nuut na een foutieve terugspeelbal van Marilia de ge lijkmaker langs doelman Roland Jansen schoot. Sparta kreeg daarna met een veredeld tweede elftal goede mogelijkheden om de eerstedivisionist op ach terstand te zetten. Ze bleken niet aan Dennis Krijgs man, Wouter Verheij en Yurtcan Kayis besteed. Opstelling Sparta: Jansen, Marilia, Aandewiel, Van der Linden (75. Mghizrad); Verheij. Jalink, Van der Laan (62, Dias), Molendijk (46. Van Duijvenbode): Krijgsman, Kayis, Wouden (62. Den Dunnen). PalermoNa een spannende strijd, waarin een extra tiende inning de beslissing moest brengen, heeft het Nederlands honkbalteam tijdens het WK Canada met 7-5 verslagen. Door de derde overwinning in zes duels behoudt de ploeg van trainer Jan Dick Leurs uitzicht op de playoffs. Patrick Beljaards was de grote man bij Oranje. De Haarlemmer nam in de derde inning de plaats op heuvel over van Ken Brauckmilier. De werper van Neptunus - herstelt van de blessure opgelopen in het duel met Rusland - kwam na een vliegende Ne derlandse start (4-0 na de eerste inning) in de derde Canadese slagbeurt in de problemen. Beljaards, bij zjjn club Kinheim 'slechts' eerste honkman, hield de Noord-Amerikanen na de 4-5 achterstand goed in be dwang. Neptuniaan Eddie Dix (3 uit 6) beloonde de vastberadenheid in de zevende inning met de gelijk maker: 5-5. In de verlenging begon Nederland overtuigend aan slag. Rikkert Faneyte produceerde een honkslag. Hij kon vervolgens scoren na een ferme tik van Dirk van 't Klooster. De succesvolle slagman werd daarna voor het zevende punt weggestuurd door Jurjan Koenen. Patrick Beljaards moest in de slotfpse nog worden opgevolgd door René Rijst, die na een veldfout werd afgelost door Jurriaan Lobbezoo. Nederland 4-M WMH-0-6-2 7 Canada 04V5 0-0-0 0-0-M 5 Werpcijfers: Nederland: Brauckmilier 1-2-6-0 (2 2/3), Beljaards 7*3-3-0 (8 2/3). Rijst 0-0-0-1 tl man). Lobbezoo 1-0-0-0 (2/3). Canada: Crowther 6-2-9-2(8 2/3), Ross 0-1-2-0 (1/3). Rawdall 1-0-1-2(1). Homerun: RuhrlCan, 2 man). Rotterdam Door de overname van het ECC in Ant werpen krijgt het jaarlijkse ABN/AMRO-toemooi ook een hogere status. Het Rotterdamse indooreve- nement neemt van de ter ziele gegane tennisweek in België niet alleen, zoals bekend, de datum over (15 tf m 21 februari 1999), maar ook de licentie van de Championship Series. Het evenement maakte tot dusverre deel uit van een lagere categorie, die van de World Series. In de Championship Series, die in sta tus na de vier Grand Slams en de Super-9-toemooien komen, zijn per evenement meer ATP-punten te ver dienen voor de spelers. Ahoy' hoopt om die reden vol gend jaar meer toppers aan zich te binden. Schfpluiden Hardlopers die van korte afstanden houden, kunnen zondag proberen hun tijd op de vijf kilometer scherper te stellen. Op het programma staat de Kerk polderloop in Schipluiden; een loop over vijf kilometer georgani seerd door de Delftse Trimclub. De atleten moeten wel bijtijds uit de veren, want het startschot klinkt al om 10.15 uur. Voor infor matie over inschrijven en kosten: DelftseTrimclub(010-5923305). In Naaldwijk wordt komende zon dag weer een Sauna Ontbijtloop gelopen. De deelnemers kunnen kiezen uit 5,10 en 15 kilometer. Voor alle afstanden is de start om 10.00 uur. Info: Davita Lifestyle Center(0174-626423). Maassluis De Maassluise voet balvereniging VDL is op zoek naar een verzorger voor de eerste maanden van het nieuwe seizoen. De Maassluise club kan voorlopig geen beroep doen op John van Peelen, die tot de zomer de selec tie-spelers verzorgde. Van Peelen heeft een open hart operatie ondergaan, waarbij hij zes by-passes kreeg. Geïnteres seerden kunnen contact opnemen mei Cor van der Kraan (010- 59.247.33). Van 19 t/m 28 augustus worden bij de Vlaardingse tennisvereniging Yellow Smash de clubkampioen schappen gehouden HBSS'er Tim Dercks is door de Schtedam- se club afgevaardigd voor de G- voetbaJdag op 12 augustus Het evenement wordt gehouden op het terrein van Barendreeht. Heinz Frei. Van de man uit Etzlken wordt een aanval op die tijd verwacht. Het parcours - van het stadhuis op de Coolsingel tot het Kra- lingseplein en terug, en dat v ermaa leent zich er voor. Foto Rot terdam Wheeled Door Loet van Schellebeek Rotterdam Voor de vorm is er vorige week nog een 'bidbook' op de post gegaan, maar Rotterdam heeft aanwijzingen voldoende om er voetstoots vanuit te kunnen gaan, dat de wereldtitel marathon voor wheelers volgend jaar op de Coolsingel wordt vergeven. Dat is een plezierig vooruitzicht en zal zeker meehelpen de belangstel ling van de zijde van de toppers voor de eerste Rotterdam Whee led-marathon van zondag 6 sep tember aan te wakkeren. Die stemt nu al tot tevredenheid. Zesenvijftig wheelers uit alle de len van de wereld hebben hun komst naar de Coolsingel aange kondigd. Onder hen is de sterkste van het hele stel, de Zwitser Heinz Frei, houder van het we reldrecord op de marathon: 1.21.39 over 42,196 kilometer. Van de man uit Etziken wordt een aanval op die tijd verwacht. Het parcours - van het stadhuis op de Coolsingel tot het Kralingseplein en terug, en dat viermaal - leent zich ervoor. Het is volledig geas falteerd en vlak, en waar dat niet het geval is, wordt het vlak ge maakt. Worden tramrails gedicht en groenstroken tijdelijk afge dekt, opdat er vooral maar niets verloren gaat van de snelheid van de rolstoelers. Slaagt Heinz Frei erin zijn eigen record te verbeteren (niemand an ders wordt daartoe in staat ge acht), dan ligt er aan de streep een bonus van 5000 dollar voor hem klaar. Dat is een schijntje vergele ken bij de 125.000 doÜar, die Tegla Loroupe opstreek toen zij op 19 april van dit jaar te voet het we reldrecord bij de vrouwen scher per stelde, maar nog altijd aan trekkelijk genoeg om de Zwitser se 'kannibaal' naar de Maasstad te lokken. Alle anderen doen het voor de lol, de kiek of het prijzengeld of, zoals de organisatoren hopen, om ai- vast het parcours voor het WK van volgend jaar te verkennen. Reali seren, behalve Frei, ook anderen op 6 september een opmerkelijk snelle tijd, dan zou het best eens kunnen zijn dat 'Rotterdam' ook in het wheelerwereldje voor eens en altijd zijn naam heeft geves tigd. 13reek|jzer Daarmee zou de herinnering aan de onverkwikkelijke gebeurtenis sen ('ruis,1 bagatelliseert mara thondirecteur Mario Kadiks het) rond het tv-programma 'Breek ijzer1 van Pieter Storms wellicht voorgoed naar de achtergrond zijn verdreven. Vlaardinger Huub Nelissen, tweevoudig winnaar van Rotterdam, heeft zich erbij neergelegd dat integratie van de wheelermarathon in de 'grote' Rotterdam Marathon „om ver schillende redenen" niet tot de mogelijkheden behoort. Nelissen: „Dat zou prachtig zijn geweest, maar het kan niet, Dan kun je in een hoekje gaan zitten kniezen of je kont tegen de krib gooien, zoals die vier van de tele visie hebben gedaan, maar dan heb je straks helemaal niks en daar is onze sport niet mee ge diend. Dit is iets nieuws. En het is ook integratie. Wel niet met lo pers, maar met handbikers, skee lers en in-line skaters. Dat zijn jonge, sterk groeiende sporten en wij als wheelers moeten ons niet te groot voelen om daarvan mee te profiteren." Eén van de actievoerders van toen, de Vlaardinger John Vink, heeft dat begrepen, en behoorde tot de eerste inschrijvers. Schie dammer Theo Greve daarentegen houdt voet bij stuk en iaat Rotter dam Wheeled links liggen. Het programma van 6 september begint om 12.00 uur met een 10 km voor handbikers. Die staat aangekondigd als wedstrijd, maar moet volgens Nelissen, die zelf ook op de handbike is overge stapt, toch vooral als demonstra tie worden gezien. „De sport is zo jong dat er nog geen races zjjn. Dit is vooral bedoeld als kennis making voor het publiek met de handbikes en om de vele, vaak zeer geavanceerde modellen die er al op de markt zijn te laten zien." Handbikes zyn de 'ligfiet sen' die je vandaag de dag steeds vaker in het verkeer ziet opdui ken. Je hoeft er niet gehandicapt voor te zijn. Dat geldt trouwens evenzeer voor de wheelersport. Die kent namelijk een open klas se, waarin ook valide sporters mo gen uitkomen. Wheelers met een beperkte armfunctie zijn inge deeld in deTl/T2-klasse, collega's (zoals Heinz Frei) die boven de na vel geen beperking kennen, ho ren in de T3/T4-categorie thuis. Per categorie wordt een uitslag vastgesteld; de vrouwen hebben hun eigen klassement. Skeelers Heel veel wordt er in Rotterdam verwacht van de eerste Bauer Ma rathon on Wheels, een wedstrijd voor skeelers en in-line skaters over de klassieke marathon-af stand. Voor de niet-ingewüden: skeelers hebben vijf wieltjes, in-li- ne skates tellen er vier plus een stopknop. Schaatsers gebruiken skeelers om buiten het wedstrijd seizoen in het ritme te blijven. Marathontoppers als Henk Ange- nent, Jan-Eise Kromkamp en Er ik Huizebosch skeeleren 's zo mers bijna elke avond ergens in het land om vrij veel geld. De or ganisatoren van 'Rotterdam Wheeled' gaan proberen ook en kele van die mannen aan de start te krijgen op 6 september. Bang dat populaire jongens als Huize bosch en Ar.genent alle aandacht naar zich toe trekken en de whee lers (opnieuw) in de schaduw zul len stellen, zijn Kadiks c.s. niet. „Als het meehelpt zo veel moge lijk mensen naar het evenement te trekken, waarom zouden we het dan niet doen? De wheelers profiteren er dan ongetwijfeld van mee," De begroting van het totale evenement bedraagt drie ton. Ma rio Kadiks heeft zich beziggehou den met de sponsoring. „Dat loopt goed. zodanig dat het waarschijn lijk kostendekkend zal zijn." In Kadiks terminologie dus 'een po sitief verhaal', waartoe ook de huisvesting in de Van Ghentka- zeme kan worden gerekend. De mariniers brengen de wheelers en hun begeleid(st)ers 30 gulden per nacht in rekening en daarbij zijn ontbijt, lunch en diner inbegre pen. als ook een feestavond. Het volledige programma van ?ondag 6 september luidt 12.00 uur start 10 km wedstrijd voor hand bikers. 12.05 nun start 10 km recreatietoertocht voor wheelers en handbikers. 12.45 uur: start Open Nederlands kampi oenschap wheelermarathon, 14.30 uur start 10 km reerpatietnertncM voor skeelers en m-hne skaters: 13.00 nun start Marathon on Wheels voor skeelers en m-hne skatere (onder auspiciën van de Skeelerbor.d Nederland) Voor ai de2e programmaonderdelen is de inschrijving inmiddels geopend. Inlichtin gen bij de Dienst Recreatie Rotterdam, tel. 010-4172886.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1