lid' Onderzoek naar dubieuze vloeren 'Niet trekken aan die lijn iemeente zou blij moeten zijn met kinderboerderij De Gorzen lemeente wijst anvraag voor )kaal Hoeksteen af Woningen uit '70 tot '83 hebben verhoogde kans op betonrot genda r.M* bonnee Service :efoon: 010-4004 444 Overval op reisbureau Met slok op achter stuur Fietser beroofd Inbraakin moskee en kelderbox n Rotterdams Dagblad Maandag 3 augustus 1998 •jl 'i 'dingen De katholieke faa- hool De Hoeksteen mag op - termijn geen nieuw lokaal Ven. Burgemeester en wet- lers van Vlaardingen hebben •poedaanvraag van de school vezen. Volgens de gemeente ;Van een spoedeisend karak- elemaal geen sprake, n vorige maand stuurde de rraad van de school een brief hel stadhuis. Dat was een jlg op de spoedaanvraag van ■choolbestuur van medio juni. uderraad stelt dat alle basis- len in Hoiy meer leerlingen i dan op basis van prognoses *it worden verwacht. Dit zou •rder onder de aandacht van .emeente zijn gebracht, maar -nige bijstelling is nooit spra- ,'eweest, Sterker, schrijft de rraad aan het gemeentebe- r, de bouw van nieuwe wijken niet eens in de prognoses eerhngenaantallen verwerkt, lad grote gevolgen voor De ïsteen om dat elf procent van ierlingen uit de nieuwbouw- de Vaart komt. •chool komt tot de conclusie •r één lokaal boven de elf be ide bij moet komen. Daar- is de spoedaanvraag inge- d, omdat het nu 'woekeren j de beschikbare ruimte' is. ,'sen moeten steeds in andere iten worden 'ondergebracht •et 'kleine en gehorige' han- trbeidlokaal is noodgedwon- 'm gebruik als regulier lokaal, loorgaans wordt er in de hal noodgedwongen les gegeven, ierwijskundig en fysiek zijn renzen bereikt," aldus de ou- issenverkleining r met dat ene lokaal is wat de ïrs betreft de kous nog niet af. imaast heeft de vanuit het sterie opgelegde en nou» de ;rs ondersteunde maatregel de klassenverkleining van tssecretaris Netelenbos zoda- gevolgen voor onze school )p basis hiervan een nog gro- jlokalenbehoefte bestaat," al- tde ouders. hen twee jaar, wil de school -om kunnen beschikken over .iien lokalen om het verwachte ral leerlingen van rond de 350 oenlijk te kunnen herbergen. iis z'n 80 kinderen meer dan f de gemeente in de progno- fyan uit gaat. Maar die ver dien zijn er nu ook. Daar waar Informatie erbezorgingvan de krant: maandag t'm vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 15.00 tot 16.30 uur de gemeente er vanuit ging dat De Hoeksteen dit jaar rond de 275 leerlingen zou tellen, zijn dat er in werkelijkheid 50 meer. Burgemeester en wethouders hebben zich over die 'lange ter mijn' problematiek nog niet gebo gen en de aanvraag om op korte termijn alvast één lokaal te bou wen bij de school aan de Olmen- dreef dus van de hand gewezen. Dat gebeurt vooral op formele gronden. Daarbij wordt gewezen op het feit dat de feitelijke groei - dus los van de prognoses - het afgelopen jaar in vergelijking met het jaar ervoor niet zo explosief was dat een spoedaanvraag kan worden gehonoreerd. „Evenmin is er sprake van cala miteit waardoor de voortgang van het onderwijs in gevaar komt," al dus burgemeester en wethouders, die zich erover verbazen dat het schoolbestuur niet eerder een aanvraag heeft gedaan volgens de bestaande programma's. Een der gelijke aanvraag had gehono reerd dienen te worden op grond van de wettelijke normen. Nu kan de aanvraag volgens b en w niet eerder worden opgenomen in de bouwronde voor het jaar 2000. Groot Een tweede reden om de spoed aanvraag niet te honoreren is de angst van het stadhuis dat derge lijke toekenningen een prece dentwerking hebben naar andere scholen en dat over een paar jaar die extra lokalen weer leegstaan. Onderwijs-wethouder Van der Windt is juist nu bezig met het ontwikkelen van een beleid waar bij in de toekomst lege schoollo kalen niet meer voorkomen. Dat kan door nieuwe scholen voor meer doeleinden te gebruiken. Door een gebouw zo te ontwerpen en m te richten dat er kinderop vang, (basis)scholen maar ook minder aan leeftijd gebonden ac tiviteiten kunnen plaatsvinden of zelfs eenvoudig kan worden om gevormd tot woon- en/of werk ruimten, Dan hoeft een gebouw niet leeg te staan als de godkin deren waarmee wyken om de zo veel jaar vaak worden overspoeld de kinderopvang en basisschool ontgroeid zijn. Een eerste proef daarmee.-in£ Vlaardin;,en wil Van der Windt doen aan de Van Hogendorplaan, waar de uitbreiding van de basis scholen in Vlaardinger-Ambaeht op termijn moet plaatsvinden. Mede om die reden streeft de ge meente er nog steeds na om in de Hartmansstraat een noodschool neer te zetten om de basisscholen Jan Ligthart en 't Ambacht in die wijk luchtte geven. Morgen nemen burgemeester en wethouders een beslissing over de bezwaren die omwonenden van de noodschool hebben inge diend tegen de bouwvergunning. Als de bezwaren worden verwor pen en een eventueel aangespan nen kort geding bij de rechtbank geen roet in hf t eten gooit, moet de noodschool zo snel mogelijk na de vakantie in gebruik worden ge nomen. Dat geeft de gemeente vijf jaar de tijd om het nieuwe concept voor aan de Van Hogen dorplaan neer te zetten. Door Jan Rozendaal Vlaardingen De gemeente Vlaardingen is een onderzoek ge start naar de herkomst van de vloeren van woningen die tus sen 1970 èn 1983 zijn gebouwd. Het gaat vooralsnog alleen om archiefonderzoek. Daarbij wordt achterhaald welke woningen vloeren hebben die zijn geproduceerd door de bedrijven Kwaaitaal of Manta. Deze vloeren hebben een verhoogde kans op betonrot. In Vlaardingen gaat het vooral om woningen in Holy. Begin j uni stelde een bouwkundi ge die is gespecialiseerd in beton rot dat naar schatting 100.000 tot 150.000 woningen in Nederland een fundamentvloer hebben die waarschijnlijk is aangetast door betonrot. Hij baseerde zich daar bij, meldde het vakblad voor de bouwwereld Cobouw, op het aan tal betonvloeren dat de fabrikan ten Kwaaitaal en Manta hebben gemaakt. Om het bouwproces te versnellen -in de jaren zeventig moesten immers om het snelst nieuwbouwwijken uit de natte poldergrond worden gestampt- voegden deze twee bedrijven een chemische verharder toe aan het beton. Nu blijkt dat door deze ver- harder, calciumchioride, het staal in de vloer is gaan roestén. In een aantal gevallen brokkelt het be ton af. Zelf kijken Ambtenaren van de Dienst Stads werk van de gemeente Vlaardin gen vinden dat er geen reden tot paniek is. „We moeten het niet overdrijven," sust René van der Hoek. Met zijn collega's pluist hij op het moment de archieven aan de Hoflaan na om te bekijken van welke in Vlaardingen gebouwde woningen Kwaaitaal en Manta de vloeren hebben geleverd. Het gaat volgens Van der Hoek puur om een inventarisatie. „Want niet alle vloeren die deze fabrikanten hebben geleverd zijn slecht," benadrukt de gemeente ambtenaar. Om die onvoorspel baarheid van de kwaliteit van de zogenoemde Kwaaitaalvloeren te illustreren vertelt Van der Hoek dat de vloeren die op vrijdag zyn gemaakt bijvoorbeeld van onbe sproken kwaliteit zijn. „Dan had den ze twee dagen, het weekein de, om de vloeren te laten drogen voordat ze konden worden afge voerd naar de bouwerij. Dus was het niet nodig om daar een ver- harder aan toe te voegen." Alleen zijn die gegevens, de productieda ta van de betonvloeren, niet in de archieven terug te vinden. De gemeente adviseert de bewo ners van een woning die in de pe riode 1970 tot 1983 is gebouwd zelf even onder de vloer te kijken. „Je ziet het snel genoeg ais er stukjes beton afbrokkelen en in sommige gevallen het betonijzer misschien zichtbaar wordt." Dan nog is er geen reden tot paniek, want door de vloer zakken zal met zo snel gebeuren, aldus Van der Hoek. De Dienst Stadswerk biedt ook de mogelijkheid om zeifin de archie ven te komen snuffelen wie de producent van de vloer is ge weest. Kosten De rottende Kwaaitaalvloeren kunnen in principe worden her steld zonder dat het hele huis overhoop moet worden gehaald, stelt Van der Hoek verder. Alleen is nog onduidelijk wie voor de kosten moet opdraaien. Bij Kwaaitaal en Manta valt in elk ge val niets meer te halen, want die bedrijven zijn al jaren geleden failliet gegaan. Inmiddels heeft ook de Tweede Kamer haar zorgen geuit over het probleem, dat in eerste instantie is aangekaart door een vereniging van huiseigenaren in Nieuwe- gem. De politiek heeft er bij de minister op aangedrongen om te bezien of het rijk de woningeige- naren die de dupe zijn van een rottende Kwaaitaaivloer kan ont zien door financieel bij te sprin gen. De suggesties die daarbij zijn gedaan is de mogelijkheid te bie den om de gemaakte kosten af te trekken van de belasting of om een speciale subsidie beschikbaar te stellen. Maar de verwachting is wel dat de rijksvergoeding bij lan ge na niet alle kosten zullen dek ken. Van der Hoek: „Wy wachten de beslissing van de minister af en zullen uiteraard dat beleid over nemen. Op welke termijn daar over duidelijkheid is, durf ik met te voorspellen. De Tweede Kamer heeft op spoed aangedrongen dus misschien lukt het binnen een paar maanden. Verder kunnen wij als gemeente weinig doen." 'Niet trekken,' luidt de boodschap van Gaus tijdens de open dag in Maassluis. 'Als je dat twee, drie keer doet, dan stelt de hond zich daar op in. Dan heeft het geen zin meer.' Foto Roei Dijkstra Door Jan Rozendaal Wat is er vermakelij ker als hondeneigenaar dan dat twee anderen de grootste moeite hebben om viervoeters uit elkaar te houden terwijl jouw labrador dromerig bij je blijft liggen? Niet veel natuurlijk, totdat jouw hond vindt dat ie zich er ook mee moet gaan bemoeien natuurlijk. Dan is Leiden in last. Zeker ook voor de niet-hondenbe- zitters was er zaterdag dus genoeg plezier te beleven de open dag van de Maassl' ïse Martin Gaus Hondenschool. En genoeg om je over te vei een. Neem alieen het puppy-zwem maar dat er stond, met water en met overkap- "ping. Of wat er allemaal komt kij ken bij het verzorgen van je hond? Zo veel spullen staan bij een gemiddeld mens niet in het toiletkastje. Maar de.meeste mensen hadden natuurlijlrwel hun hond bij zich. En de gelukkigen mochten het trainingsveld op om mee te doen aan een gratis praktijkles van de -enige e^hte Martin Gaus, die zich normaal niet laat zien 'ft de Steen- djjkpolder. Op zijn e'gen jachtige manier loopt de tv-bekendheid de dertig deelnemers langs: vijftien mannen en vrouwen, en vijftien honden. Het mormel kan niet zo klein zijn of Gaus heeft er wel wat over te zeggen. Als is het alleen maar om de eigenaar een beetje op z'n gemak te stellen. Want dat die Jack Russel constant zenuw achtig met z'n neus door het gras raust, daarover hoeft zij aan de andere kant van de riem zich geen zorgen te maken. „Die zijn gefokt om holletjes te zoeken waar ie een rat uit kan halen." Dat wil overigens niet zeggen dat je niks met zo'n hond kunt begin nen. Nee, doceert Gaus, je moet concurreren. Concurreren om de aandacht van de hond. Pas als je die aandacht hebt, dan kun je een hond iets aanleren. Willekeurig haalt Gaus één van de honden uit de rij. Samen lopen ze w een eindje op terwijl de lijn slap blijft. Op het moment dat het dier een andere kant oploopt stopt Gaus ineens en omdat er nu een maal geen rek in zo'n riem zit is de hond ook gedwongen om te stoppen. Hij kijkt naar Gaus, die opeens de andere kant op begint te lopen; de hond gaat er achter aan. 't Zal wel, zie je 'm denken. Dat herhaalt zich en na een paar keer stopt het dier als Gaus stopt. Die dan-nietvergeten- Yesss!' roept. „Ter beloning," legt hij het aandachtige publiek uit. Aandacht van de hond, daar gaat het dus om. En die heb je als de staart half omhoog staat. Sommi ge honden gunnen Gaus echter geen blik waardig. Neem die oos terse windhond, die kijkt naar al les behalve de trouwe ogen van Gaus, die wel weet hoe dat komt: „Die honden jagen op het oog. Die vinden de hele wereld fantas tisch." Het vergt wat meer door zettingsvermogen om de aan dacht te krijgen. Kunst Maar, waarschuwt Gaus: „Niet trekken aan die lijn. Als je dat twee, drie keer doet, dan stelt de hond zich daar op in. Dan heeft het geen zin meer." De kunst is dat de hond zelf kiest voor zyn gedrag. En dat mag best worden beloond met een aai of een snoepje. Sterker: dat moet van Gaus, „Dat is essentieel. De enige drijfveer die een hond in z'n leven heeft om wat te doen is dat het hem iets oplevert. Wat hij doet, doet hij niet voor u, maar al ieen maar voor zichzelf." Dus belonen. En als de hond iets fout doet geen 'foei' of 'mag niet' roepen, dat heeft helemaal geen zin. Negeren dat beest, want de hond moet 't zelf begrijpen. „Maar," zegt Gaus, „dat is voor ons heel moeilijk. Want wij men sen kregen vroeger altijd op ons donder als we telaat thuis waren, geen huiswerk hadden gemaakt of weet ik veel wat met hadden ge daan. Daarom kunnen wij dat zo slecht." Dan moet Gaus nog één dmg van het hart, terwijl aan de kant fami lieleden van de cursisten de vi deocamera's laten snorren en de ene na de andere foto wordt ge maakt. Het is natuurlijk hartstik ke mooi als je hond kan apporte ren, „Maar zo'n truukje moet je nooit te lang doen. Als je tien keer iets heb weggegooid en je hond brengt het steeds weer terug, dan denkt ie de elfde keer: zoek het maar uit, ik ga niet meer. Honden iertn dingen juist weer af als je het te lang achter elkaar doet. Ik zie soms mensen urenlang rond jes lopen en die hond blijft wel volgen. Nou, dat kan ie dus. Dan moetje aan iets anders gaan wer ken. Twintig minuten hetzelfde kunstje. Hooguit. Bedankt voor uw aandacht." derboerderij vereniging De zen heeft sinds vorige week lelijk haar bouwvergunning "ien. Ruim vier jaar lang is de mi ging, onder leiding van rzitter Matthijs Rorije, bezig het realiseren van de kin- -aoerderij in de Schiedamse de Gorzen. In die jaren heb- iactieve bewoners allerlei te- islagen moeten verwerken, ije hoopt dat hij van nu af Ji tijd meer hoeft te verdoen de ambtelijke molen. „Wy >en nou eindelijk eens begin- imet bouwen." ";r Sentina van der Meer jedam Wie helpt mee met jwen aan een kinderboerderij 'r de Gorzen? Een aantal grote an papier met dit soort kreten opgehangen aan het hek van ierboerderij De Gorzen. De ;ieming van de toekomstige rderij aan de Jachthavenlaan jchiedam-Zuid, staat er in ie- 'geval al. „Het is aan de Gor- l Als wij een bouwvergunning de gemeente krijgen, kunnen beginnen. Dan gaan wij met ,lingen van de opleiding Rijn- .id Bouw aan de slag," zo valt p de pamfletten te lezen, i vergunning is drie jaar nadat jcatie Jachthavenlaan door de VorigeweeklsdetijdelijkekinderboerderijaandeFortunawegvertiufstnaardeJachthavenlaan.ln de container zijn stallen voorde dieren gebouwd. Foto Gemt de Heus/Roei Dijkstra gemeente was aangewezen nou eindelijk geregeld. „Ik heb echter nog geen officieel bericht binnen sinds ik via hel Rotterdams Dag blad het goede nieuws mocht ver nemen," zegt voorzitter Matthuis Rorije. Hij is zeer verbaast over de gang van zaken. „Maar het be langrijkste is dat we de vergun ning hebben. Nu gaan we eerst beginnen met de riolering en be kabeling." Het vernieuwen van de noolaan- sluiting en de aanleg van stroom is één van de vele tegenslagen die de vereniging moest verwerken de afgelopen jaren. De gemeente had juist de locatie in het park bij de Maasboulevard aangewezen, omdat dergelijke zaken daar al in de grond zouden zitten. Februari dit jaar constateerde de gemeente echter, dat hetnool- en kabelaan sluitingen sterk verouderd zyn en dus vernieuwd moest en woiden. „Onvoorziene koste .>00 gul den," zegt Rorije c De man die imr /o'n zeven tien jaar m de u ii/en woont, kan zich er een halt jaar later nog kwaad over maken. Alsof het niets is. Oh ja, het is toch niet he lemaal zoals we dachten. Dat moe ten jullie ook nog regelen." De frustratie is van het gezicht van Rorije af te lezen. „En dan nu: Ge woon niks zeggen als de bouwver gunning klaarligt." Hij begrijpt niets van de onvoor- schüUgheid van de gemeente. „Het is toch goed nieuws? Dat lijkt me op zijn minst leuk om te melden." De overheid zou blij moeten zijn met het bewonersini tiatief, volgens Rorije. Burgers die zelf een kinderboerderij op richten en alles keung regelen. Wat wil je nog meer? Lidmaat schappen van de juiste organisa ties zijn geregeld, statuten, de bouw van de stal en het kantoor, beleidsplannen en begrotingen worden al gemaakt. „Maar bovenal komt de nodige 500.000 gulden grotendeels van bewoners, middenstand en fond sen als Jantje Beton en het VSB Fonds vandaan," vertelt de voor zitter. De grootste kostenpost, is de boerderij die gratis is ontwor pen door de Rijnmond Bouw. Het gebouw met een echte hooizolder, een speciaal invalidetoilet enmul- ti-functionele ruimtes voor educa tieve projecten kost zo'n 3,5 ton. „De enige taak die de gemeente op zich h 'o nomen is het stuk je gror lukbaar stellen en hc+ houwnjp maken daarvan. De rest regelen de bewoners zelf. Maar blijkbaar houden ze daar niet van op het stadskantoor, want we zijn inmiddels vier jaar verder en we hebben nog steeds geen echte kinderboerderij," al dus Rorije. Daden Hij zegt zich van nu af aan te rich ten op de bewoners en zich min der aan te trekken van de strubbe lingen van de gemeente. „We moeten het hier blijkbaar in de Gorzen vooral van elkaar hebben. Er wonen in de wijk bijvoorbeeld veel mannen die werkzaam zijn in de bouw. Zy hebben altijd geroe pen dat ze de boerderij helpen op bouwen. Nu gaan woorden in da den worden omgezet." Vorige week -voor het goede nieuws van de bouwvergun ning- vreesde de voorzitter nog dat door ziekte van zeven ambte naren van de afdeling bouw- en woningtoezicht de verstrekking van de vergunning lang op zich zou laten wachten. Uit protest daartegen had hij de tijdelijke kinderboerderij aan de Fortuna- weg bij de Buitensluis verhuist naar de Jachthavenlaan. „We waren het echt zat. Dus heb ben we de container, waarin stal len zijn gebouwd, laten verplaat sen. Bouwvergunning of mei, we wilden verder." Alle dieren - twee paarden, drie bokjes, twee geiten en een aantal kippen, ha nen, konijnen, cavia's en chinchil la's - zijn overgebracht. A. Mol, medewerker van de ge meentelijke afdeling Volkshuis vesting Ruimtelijke Ontwikke ling en Milieu, houdt zich sinds kort bezig met de kinderboerde rij. Hij zegt dat het 'inderdaad slordig is' dat de bewoners niet di rect én persoonlijk te horen heeft gekregen dat de vergunning er eindelijk is. „Er moet iets mts zijn gegaan met de post. Ze hadden begin vorige week bericht moeten krijgen." Komende week gaat Mol in ieder geval aan tafel zitten met de ver eniging. „Dan worden concrete af spraken gemaakt over het ver nieuwen van de riolering en het slaan van de eerste paal van de boerderij." Maandag 3 augustus SCHIEDAM Volkspark. Jeugdland, tot 16 OOti. Dc Oost. Koersbal, 13.00-16.00u. Dc de Woudhoek. Klaverjassen 19 30-22 QOu Dinsdag 4 augustus SCHIEDAM Wllhelmmapleln Jeugdland, 10.00-12.00u. en 14 00-1515u Dc de 4 Molens. Koffie-in- loop. 10 00-12.00u Wijkpost Zuid. Soos, 13 30-15 30u. Podium Cafe. Jamsessie, 2130u. VLAARDINGEN Dc de Bijenkorf. Schaken en dammen. 13 30-16 OOu en jeu de boules en koersbal, 14 OO 16 30u DcSoenda. Schaken, 14 OO- 16 OOu. Dc West. Creatieve contactmiddag. 14.00-16 OOu ROTTERDAM Hlst. Museum 'Schlelandshuis' 10 00- 17 OOfilro: Meer over klompen in Nederland. Jazzcafé Dizzy 22 OO Anton Drukker Kwartet. Van do. 30 juk t/m wo. 5 atig. ROTTERDAM Cinerama h 'Hard Rain' (16) dag. 12.45- 1515-19-21.45 Cln.2: The object of my af fecten' fa'idag 15^0-18.3O-21.30.Cin.3: The wedding singer' (a!) dag. 18.45-2130 Cin.4: 'Jackie Brown' (16) dag 17,30-21. Cln.5: 'Left Luggage' (al) dag. 18.45-21.45. 'Mr.Magxj' (al) dag. 13.30-16.15. I maxlhe aten The Itvmgsea' tal) dag.(beh.vr- .za 18 Amazon" (al) dag. 15-17, vr.za ook 19. Everesf (al) dag (beti.vrja.) 14-16- 1915. vr.zo.14-16-18-20. litanie' (12) dag. (beh vr.za )2030,vrja.21.15,zajB.ooklO. Lantaren: dag 21.30 (16): Thesweethereaf- teTdo. 'Secrets and iies'vr. "Romeoand Juliet' za.ma 'üveflesh'zo "Thegame"d1. Trainspot ting" wo.Ven.liTfcebufcherbo/ (16)dag,22. Ven.2: 'Die Salzmênner von Tibet' (al) dag. 21.45. Ven.3; dag.21.3Q (16) 'Basquaf do. 'Devil's advocate'w 'Breaking the waves'za. 'Pnest'zo. 'Grtdlock'd'ma. 'Drifting clouds," di. 'Oprenda de pnmavera' wo. Ven 4: 'Ulee's Gold' (16) do.Vm zo 21.30, 'Die Siebtelbau em' (16) ma.t/m wo2l.30. Lumièfe li TheX-files' (12) dag. 13-16.45- 18.30-21.15. Lum. 2: 'Deep rising" (16) dag 15.30-18.15-21.Luin. 3: 'Armageddon'(12) dag. 17-20.30. Lum. 4: 'Breakdown* (16) dag. 13.30-19 'Grease' (al) dag.16.15-19. Pathé: The X-files' (12) dag. 11.10-13 40- 16.10-18.40-21.30.'Pn mary colors'(a!)dag 15.10-18.10-21.10,di.met om 21.10. -Wild thmgs'ueidag. 13.50-16.20-18.50-21.20. 'CnyofAngels'(12) dag.11.40-14.10-16.40- 19.10-21.40. 'Deep impact (12) dag. 11.20- 21.30. T'ïamc' (12) dag. 15.30-19.30. 'Ar mageddon' (12) dag. 11.20-14.30-17.40- 20.50. Sneak preview: 'Nothing but the truth' (16) di.21.30. NachtvoorsteMngen: lum.1: 'Lethal Wea pon' (16) vr.za.00.30. Lum.2: The X-fites' (16) vr za 00.15. Lum.3: 'Armageddon' (16) vrza 00.15. Lum.4: 'Haid ram' 16) vr- .za.OC 30. Kindermatinees: Ciru2: 'Het magische zwaard'dag, 13. Cin.3: 'Jacht op de klantjes' dag 13.15-16. Cin.4: 'De kleine zeemeermin' dag.12.45-15,15. Lum.2: 'Air Bud' dag.13.15. Lum.3: 'De kleine zeemeermin' dagl2.45-14.45. Pathé 'Air Bud' dag 1140. 'Het magische zwaard' cag li. 10-13.10. 'Jachtop de kleintjes' dag, 11-13.15. 'Paulie de eigenwijze papegaai' dag.13,55-16.10-18.40. Schiedam Gewapend met een pistool en traangas heeft een man vanochtend even na 9.00 uur een overval gepleegd op een reisbu reau aan de Schiedamse Broers- vest. Anderhalf uur later heeft de politie een man aangehouden die voldeed aan het signalement van de overvaller. Verhoor moet nog uitmaken of de man ook de dader is. Drie medewerksters van het bureau moesten na de overval worden behandeld door de GGD omdat ze traangas binnen haddén gekregen. Het is nog onbekend wat de dader heeft buitgemaakt, Vlaardingen Op de Vlaaidingse Leendert Valstarstraat werd de af gelopen nacht een 40-jarige Rot terdammer aangehouden omdat hij met een slok op achter het stuur zat. Bovendien reed* de man zonder rijbewijs en was zijn auto onverzekerd. Hij kreeg daarvoor meerdere bekeuringen en een rij verbod. Schiedam Twee knapen op een scooter trokken zondagavond op de Nieuwe Damlaan een fietsende Schiedammer dusdanig hard aan zijn jasje, dat die ten val kwam. Daarbij schoot de tas van de 50-ja- rige fietser los, die was vastge maakt op de bagagedrager. De jongens wisten uit de tas een por temonnee uit te grissen en door te rijden. In de beurs zaten bankpas- jes en enkele tientallen guldens. MaassluisBy de moskee aan de Maassluise Fenaeoliuslaan werd zondagochtend rond 10.00 uur een inbraak ontdekt. Onbeken den hadden uit het gebouw meer dere goederen meegenomen. In de middag werd in een kelder box aan de Koninginnelaan te Hoek van Holland wederom een inbraak ontdekt. Ook bij deze ac tie werden verschillende goede ren buitgemaakt. com; et nu oven inde cric- van i ne- 72/8, s de hur- cob- ope- ien- egd ewe otte* not oer; 5 24 ich- /an *de eer ich de iri- i9 101 A ie ie al

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1