8 7 'We dreigen slachtoffer te worden van eigen vooruitstrevendheid' ■s Youri Mulder: 'Knie houdt zich goed' Ronde van Maassluis noodgedwongen over een nieuw parcours Erna Brinkman kiest voor Italië Waterpoloërs in Spanje derde Theo de Rooy niet louter positief over strengere aanpak gebruik doping Pakistaanse international naar hockeyclub Leonidas Jeroen Piket blijft na snelle remise koploper India loopt combinatie cricketers onder de voet Korfballers Deetos in zee met Ben Crum Prestatieloop by AV Fortuna Ook de Connie Meijer Memorial wordt georganiseerd door RCMD De Coureur HS/ejss-- t fe WK krijgt na loting halve finaleplaats Rotterdams Dagblad Vrijdag 7 augustus 1998 Amsterdam Erna Brinkman speelt het komend seizoen in Ita lië. De volleybalster heeft een con tract voor een jaar getekend bij Napoü. De international wordt bij deze club teamgenote van Hen- riette Weersing. Brinkman kwam afgelopen seizoen samen met Cintha Boersma uit in de Brazili aanse competitie. Met Rexona veroverden ze de nationale titel. Boersma heeft besloten nog een jaar in Brazilië te blijven. Brinkman: „Het duurde mij met Brazilië wat te lang. Ik kreeg een mooie aanbieding uit Italië en heb besloten daarop in te gaan. Dan heb ik tenminste daar ook ge speeld. Ik vind het ook leuk om met Henrieite samen te spelen," aldus Brinkman. Een overgang naar Italië maakt de deelname aan het WK in no vember in Japan voor Brinkman wat ingewikkelder. „De competi tie in Ftaliè begint al vroeg. De club en Top Volleybal Nederland proberen nu een oplossing te vin den voor Henriette en mij. Ik hoop dat ze er uit komen, want ik wil graag het WK spelen." Portugalete De wateipoloërs zijn als derde geëindigd bij een in ternationaal toernooi in Spanje. In de laatste wedstrijd tegen Grie kenland behaalde de ploeg van bondscoach Dick Nieuwenhuizen de enige overwinning, 8-7." Top scorer aan Nederlandse kant was Gerben Silvis met drie doelpun ten. Oranje verloor eerder van Spanje en Italië, dat het toernooi won. Sportagenda Vrydag Wielrennen: Ronde van Middelhamis, Beneden Zandpad: amateurs 80 km 39 30 u) Zaterdag Cricket: VOC-Rood Wit, Overschiese Kleiweg (1100 u) Honkbal: Rehf Sparta/Feyenoord-Ex- pos, Edo Bcrgsmaweg (14 00 u); Tri dents-Blokes, Abraham van Stolkweg <14 30 u). Oefenvoetbal: Capelle-Excelsior {14.30 u), Oud-Beyerland-Sparta <!8O0 u): Feyenoord-Tottenham Hotspur (20.00 u). Papendrecht-Dordreeht'9Dtl4 Jö u) Wielrennen: Ronde van Papendrecht, P.C Hooftlaan: amateurs over 100 km (14.30 u), spnnts(17.15 u). Zondag Cricket: VOC-Gandhi, Overschiese Kleiweg; Excelsior-Hermes DVS.Thur- lede Schiedam (beide ll.OOu). Honkbal: Tropieana/Neptunus-RCH, Abraham van Stolkweg (14.00 u). Maandag Oefenvoetbal: Nottingham Forest (EngbFeyenoord- Wielrennen: Ronde van Maassluis, Keucheniusstraat: amateurs over 80 km (19.00 u>. Door René Banierink Parijs Na vier uur verliet Theo de Rooy gisteravond in Parijs met tweeslachtige gevoelens de vergaderzaal. Enerzijds was hij blij dat er door hem en een aantal collega-ploegleiders 'con structief gesproken was met het bestuur van de UCI over de aanpak van de dopingcrisis waarin de wielrennerij verzeild is geraakt tijdens de Tour de France. Maar anderzijds is hij bang dat de scherpere maatregelen die binnen afzienbare tijd inge voerd gaan worden, hoe goed ook, de sport alleen nog maar meer negatieve publiciteit gaat brengen. „Ik heb een beetje het gevoel dat we slachtoffer worden van onze eigen vooruit strevendheid," sipt de Rabobank-ploegleider, die Nederland vertegenwoordigde op het spoedberaad. De UCI gaf gisteren na het over leg met organisatoren en ploeglei ders (nog) geen verklaring over wat er op til staat. UCI-voorzitter Hein Verbruggeo zei gisteren met goed te weten wat de internatio nale wielemnie nog meer kan doen, om dopinggebruik te ont maskeren. „Het gaat nu om pro ducten die melde huidige contro les niet zijn te ontdekken. Tachtig procent van het gebruik blijft on bestraft." Verbruggen meende dat daarom het accent misschien op het gezondheidsaspect moet worden gelegd. Daarmee zei hij indirect dat de lijst met verboden middelen wat hem betreft moge lijk kan worden ingekort. Voordat de UCI nieuwe maatrege len afkondigt, zal er eerst komen de week nog gesproken worden met een afvaardiging van de ren ners. Maar het zal ongetwijfeld uitdraaien om nog meer controles en regels, De Rooy: „We lopen daardoor nog meer voorop m de sport. Begrijp me niet verkeerd, ik ben een voorstander van goede controles. Maar met de bloedcon- troles lopen we al voor op de meeste andere sporten. Met wat er straks ongetwijfeld gaat ko men, gaan we nog weer verder. Daarmee wordt de kans dat er eens een keer iemand door de mand valt alleen maar groter. Dan krijg je weer, zie je wel, daar in de wielrennerij. Terwijl in andere sporten vrijwel niet wordt gecon troleerd en er dus ook geen posi tieve gevallen zijn." Heksenjacht De Rooy kreeg gisteren bijval van de voorzitter van de dopingcom- missie van het IOC, Alexandre de Merode. Die vindt dat een hek senjacht op doping dreigt. „Ter wijl het nooit uitgebannen zal worden. De sporter moet eerder beschermd dan bestraft worden." Er zijn ook mensen die tegen De Rooy hebben gezegd dat de wiel rennerij eigenlijk hypocriet is mei al die controles, die toch weer steeds worden ontdoken. „Maar daar ben ik het niet mee eens. De bloedcontroles zijn een goede stap geweest. Niks doen was veel erger geweest." Het gebrek aan eenheid in de in ternationale regelgeving maakt een gestructureerde aanpak van het dopingprobleem moeilijk, zo bleek gisteren nog maar weer eens tijdens de gesprekken. „Neem nou de Franse regelge ving. De Festina-renner Moreau woidt eerder dit jaar op dopingge bruik betrapt, maar mag deson danks vrolijk starten in de Tour. Maar TVM-ploegleider Priem, waarvan niets bewezen is en er al leen maar vage verdachtmakin gen zijn, zit nu al twee weken in de gevangenis. En hoe gaan de Fransen zich hier uit redden als straks niets tegen Priem gevon den kan worden? Ze kunnen hem moeilijk vrijlaten en zeggen: sor ry. Dus gaan ze door met zoeken. Zo wordt Priem van verdachte in eens slachtoffer. Dat zoiets kan, ja, dat beangstigt mij wel." Vol gens hem is dat ook het probleem van de UCI. „Zo gauw justitie zich er mee gaat bemoeien, staat de UCI machteloos. Er is wel gepraat over het feit of we met iets voor Priem konden doen. Maar de Franse justitie heeft lak aan wat de UCI vindt of niet vindt." Naast De Rooy woonden ook Ro ger Legeay (Crédit Agricole), Wal ter Godefroot (Telekom}, Patrick Lefevre (Mapei), Jean-Luc Van- denbroucke (Lotto) en Gianluigi Stanga fPoïti) het beraad met de UCI bij. Op de bijeenkomst waren de Spaanse ploegen vertegen woordigd in de persoon van Ba- nesto-manager Jose Miguel Echa- varri. De vertrouwensrelatie van de ploegleiders onderling heeft een fikse -knauw gekregen, zo heeft De Rooy wel gemerkt. „Wat er in de Tour is gebeurd, had natuur lijk ook te maken met beslissin gen van sponsors. Maar het is dui delijk dat er nog scherpe kantjes zijn overgebleven. Het zal enige tijd vergen om die eraf te krij gen." Gelsenkirchen— Begin deze week maakte Youri Mulder in Amelo zijn rentree in de hoofdmacht van Schalke. Nu hoopt hij op meer. Een plaatsje op de bank bijvoor beeld, bij de competitie-opening tegen Borussia Mönchenglad- bach. De test tegen Heracles pakte goed uit. Mulder: „De knie heeft geen enkele negatieve reactie ver toond. Eijkelkamp en Wilmots zijn nu nog geblesseerd. Ik denk dat de trainer er straks wel een aanvaller bij kan gebruiken. A was het maar by de reserves." Mulders lijdensweg begon op 5 april 1997. In de wedstrijd tegen Karlsruher SC raakte hy ernstig geblesseerd aan de knie. Vorig seizoen maakte hij, vier keer it's invaller, een korte comeback. Daarna bleek opnieuw een opera tie noodzakelijk, Vanavond wil Mulder in een oe fenwedstrijd tegen NEC opnieuw spelen. Clubarts Langhorst vindt voorzichtigheid echter op zijn plaats. „Wat niet wegneemt dat de vooruitzichten goed zijn." Coach Huub Stevens: „We zullen zien hoe het verder gaat. Ik ben erg bly dat hij er in elk geval weer bij is." Manager Assauer prees de wijze waarop de Nederlander aan zijn revalidatie heeft gewerkt. „De moeste jongens hadden zich na zoveel tegenslag al lang sportin- valide laten verklaren. Youri heeft doorgezet. Eind augustus speelt hij weer in de Bundesliga, daarvan ben ik overtuigd." Amsterdam Het is alsof de geest van Miloslav Mecir waart over de banen van het Arnstelpark. Een lange, broodmagere Slowaak met een veel te groot floddershirt rond de schouders legt de ballen neer met een gevoel en een precisie die herinneringen oproepen. Herin neringen aan de tijd dat Mecir zelf op de banen van 't Melkhuisje (1987) demonstreerde hoe mooi en subtiel tennis kan zijn. Zijn naam is Karol Kucera en sinds een jaar is hij bij Mecir in de leer, In dat korte tijdsbestek heeft de 'grote kat' van weleer kans ge zien van zijn inmiddels 24-jarige landgenoot een echte topper te maken, die door de toernooiwinst in Sydney en de halve finales bij de Australian Open (winst op Sampras) zelfs even in de top-tien belandde. Door een hamstring blessure viel hij terug, maar bij de Grolsch Open staat hij er weer. „In deze vorm volstrekt onver slaanbaar," volgens Dominik Hr- baty. Kueera's landgenoot en trai ningspartner kon het weten: hy werd gisteren met 6-2 6-1 wegge tikt. „Favoriet?" Kucera moest er niet aan denken. „De ene dag is de andere niet," legde hy fluiste rend in de microfoon uit. „Neem gisteren, toen deden mijn benen zo'n pijn dat ik maar niet ben gaan trainen." En hij sjokte weg; het hoofd tussen de schouders. Geen winnaar zo te zien. Toch hangt het van deze smaak maker tegen wil en dank af of het fmaleweekeinde van de Grolsch Open interessant wordt of niet. Dosedel, Zabaleta, Norman en Blanco zijn geen van allen jon gens voor een eigen fanclub. Van Richard Fromberg, Kueera's te genstander in de halve finales, moet men het ook niet hebben. De Australiër stelt al jaren doelma tigheid boven show. Met als voor naamste specialiteit het vermij den van fouten. Op die manier won hij gisteren met 6-3 6-4 van de Roemeen Adrian Voinea, die maar niet kon bevatten dat hij hetzelf was die zijn verjaardags partijtje (hij werd 24) verknoeide. Nederlandse afkomst De 28-jarige Fromberg haalde ai in 1993 de halve finales van 't Melkhuisje en een jaar later zelfs de finale. Maar het was voor het eerst dat de verzamelde pers ver nam dat hij van Nederlandse af komst is. Pieter, zijn vader, emi greerde in de vijftiger jaren naar Tasmanië. Richard zelf heeft zelfs nog familie in Dordrecht. In het dubbel zijn Jacco Eltingh en Paul Haarhuis nog steeds in de race voor de titel, die zy nog nooit op hun naam konden schrijven. John van Lottum en Dennis van Scheppingen pakten hen een set je af (6-3 3-6 6-3) en dat was opmer kelijk, want hei was voor het eerst dit jaar dat Van Scheppingen zich aan een dubbel waagde. - Karot Kucera, volgens 2ijn landgenoot en trainings partner Domi nik Hrbaty 'in dezevormvol- strekt onver slaanbaar.' FotoToussaint Klui- ters/ANP Rotterdam Hockeyclub Leonidas heeft voor het nieuwe seizoen een Pakistaanse international aange trokken. Mohammed Akmal, een aanvaller, maakte deel uit van het elftal dat aan het WK in Utrecht mee deed. Voor de speler, die een geduchte versterking voor de Rotterdamse overgangsklasser is, wordt een verblijfsvergunning aangevraagd. Mohammed Ak mal logeert tijdelijk bij familie in Rotterdam. Nieuw bij Leonidas is ook trainer Wouter Tazeiaar. De opvolger van Joep Speet trainde afgelopen sei zoen HDM 2. De vrouwen van Victoria hebben even eens een andere trainer. De naar de eerste klasse de gradeerde ploeg wordt in het nieuwe seizoen geleid door Walram van Limburg Stirum als opvolger van Jaap Snoek. Tot nu toe trainde de nieuwe man A1. Hij was enkele jaren geleden trainer van de mannen van Victoria. AntwerpenJeroen Piket heeft zijn leidende positie in het Lost Boys-toernooi in Antwerpen geconsoli deerd met een vlotte remise tegen 2ijn belangrijkste concurrent Avrukh. De met wit spelende Nederlan der bereikte volgens eigen zeggen niet veei tegen de degelijke Pire-verdediging van de 20-jarige Israëli sche grootmeester en berustte na twee uur spelen in remise. Piket, die een goede en ontspannen indruk maakt, leidt met een score van 51/2 uit 6. Achter hem volgt een groep met zes spelers, onder wie geen enkele Ne derlander. Loek van Weiy kwam niet verder dan re mise, hoewei hy tegen de Duitser Tischbierek steeds iets beter stond. Ernst, Reinderman en Van den Doel liepen tegen een nederlaag op en zijn weggevallen uit de kopgroep. In het Antwerpse Zuiderpershuis ligt elfduizend gul den te wachten op de winnaar. - Deventer Een Nederlandse combinatie van bijeen geraapte cricketers bleek gisteren in Deventer een al te gemakkelijke prooi voor het touringteam van In dia, De Indiërs liepen Nederland onder de voet be haalden een overwinning met innings en 139 runs. Het treffen stond geafficheerd als interland maar verdiende die naam niet. Coach Trotman kon met Zullivar en Smits slechts twee spelers van het officië le Nederlands team in het veld brengen. De overigen waren niet beschikbaar. Het bleef tegen het sterke India, waarin drie spelers met testervaring uitkwa men, niet ongestraft. Nadat de gasten Nederland in de eerste innings weg vaagden voor slechts 56 runs, kwam India tot het on bereikbare totaal van 295 voor 6. Gavaskar, zoon van de beroemde oud-testcricketer Sunil Gavaskar, bleef met een schitterende 100 not out. Nogmaals aan bat eindigden de Nederlanders op 95 runs waarvan Beij- er (24), Abas (25) en Smits (28) not out. In de aanval van India was Singh met de cijfers 12 voor 46 onbe speelbaar. De wedstrijd tussen beide landen, waar voor drie dagen was uitgetrokken, is zodoende al na twee speeldagen beslist. DordrechtKorfbalclub Deetos heeft Ben Crum aan getrokken als nieuwe trainer. De vroegere bonds coach, die bij het KNKV de functie van topsportcoör dinator vervult, wordt in Dordrecht de opvolger van de Belg Dirk Morreel. Afgelopen seizoen stapte Crum tussentijds op by DKOD en was hij in dienst van Nic. In het verleden stond onder contract by PKC. f Vlaardingen Hoewel de start van het Zuiderster Circuit -10 ok tober - voorlopig nog even op zich laat wachten, kunnen hardloopfa naten uit deze regio in wedstrijd verband toch hun kilometertjes maken of hun tijd scherper stel len. Voor komende zondag staat de Kerkpolderioop in Schipluiden op het programma, woensdag 19 augustus organiseert atletiekver eniging Fortuna in Vlaardingen een prestatieloop. Het startschot van de Kerkpolder ioop, georganiseerd door de Delft- se Tiimclub (010-5923305), klinkt om 10.15 uur en de afstand be draagt vijf kilometer. Zondag 23 augustus wordt wederom een Kerkpolderioop gelopen. De prestatieloop van AV Fortuna (0104744969) op woensdag 19 au gustus start om 19.15uur. Dedeel- nemers kunnen kiezen uit ver schillende afstanden: 2, 5, 10,15 en 20 kilometer. De wedstrijden van het Zuider- Ster Circuit beginnen op 10 okto ber met de Baggermolenloop in Siiedrecht. Daarna volgt de Geul Techniekloop (24 oktober) in Vlaardingen. De Intersport Bies heuvelloop in Maassluis staat voor 24 januari op de sportagenda. Sportagenda Tips voor deze rubriek kunt n doorgeven aan de sportredact ie van deze kran t, post bas 373,31M AJ Schiedam. De sportredac tie is overdag telefonisch bereikbaar on der 010-2732700 (fax: 0104265227J en in de avonduren onder 0104004310. ZATERDAG 8 AUGUSTUS SOFTBAL: 16 00 uur Zwijndrecht-Schie- dam. VOETBAL (oefenduels): 17.00 Excelsior Maasslms-GLZ, 14-30 ASWH-Deltasport, 14 30 DVO'32-Be Fa it ZONDAG9AUGUSTUS CRICKET: 11.00 Excelsior'20-Hermes DVS. VOETBAL. Oefenduels: 12.00 Naaldwijk- Fortuna. TENNIS: Finales VLTC, Vlaardingen. DoorMikosGouka Maassluis— Terwijl de wielerwe- reld verwoede pogingen doet de deuken in het imago, opgelopen in de Tour de France na de do- pingvangsten bij een aantal for maties, weg te werken, organi seert RCMD (Renner Combinatie Midden Delfland) de Coureur voor de vierendertigste maal de wielerronde van Maassluis. Afge lopen week bleek het criterium- circus weer massa's mensen op de been te brengen, die blijkbaar ma ling hadden aan het dopingver- haai uit Frankrijk. Vooral de steden die de beroeps- renners aan de start hadden staan, mochten niet klagen over de publieke belangstelling. Maas sluis doet het wederom zonder professionals maar heeft wel een rijk gevulde startlijst bij de ama teurs. De vaste deelnemers zullen moeten wennen aan het nieuwe parcours. Door bouwwerkzaam heden is de Troelstxaweg zó hob belig geworden dat het onverant woord is daar een peloton weiren ners te laten ryden. In plaats daarvan strijden de coureurs nu op een rondje dat z'n start en Fi nish in de Keucheniusstraat heeft, Vervolgens draaien de fiet sers langs de haven en de kerk om ongeveer anderhalf kilometer la ter weer onder het fimshdoek door te sprinten. Maarten Goedhart, namens de wielervereniging belast met de or ganisatie, is zeer te spreken over het tot stand komen van het nieu we 'rondje'. „De samenwerking met de gemeente Maassluis en de politie is perfect. In zeer korte tijd hebben we het nieuwe parcours kunnen regelen, We draaien vlak voor het politiebureau linksaf en komen ook langs de kerk. Het is een prachtig rondje datweliswaar gedwongen tot stand is gekomen maar zeker niet minder fraai is." Om 17.45 uur starten de recreatie renners voor hun veertig kilome ter. De kanshebbers zijn Peter Pijl (Ridderkerk) en Giel Provoost (Delft). Addy Helleman uit Maas sluis is de plaatselijke hoop op de bloementuil. Het klapstuk zal uiteraard de wedstrijd voor de amateurs zijn (start om 19.00 uur). De grote favo riet is Perry Bothof uit Zwijn* drecht, die de afgelopen jaren me nigmaal zijn wedstrijden wist te winnen en in 1996 al eens winnaar van de Ronde van Maassluis was. Zijn concurrenten voor de plaats op het hoogste ereschavot zijn de Rotterdammers Erik Bos en Pa trick Graal. Lokale bekenden zullen uiteraard proberen een gooi te doen naar de zege. Vorig jaar was Vlaardinger Martin Schouten één van de grote smaakmakers van de wedstrijd maar de bloementuil was niet voor hem doch voor sprintkanon Rob Slenders weggelegd. Uit de Maassluise hoek van deelnemers kan worden gerekend op Edwin en Feny Bergwerff en Iwan Jonk man. „De voorinschrijving blijft vergeleken bij voorgaande jaren een beetje achter. Dat heeft waar- De huldigingvan de Ronde van Maassluisin 1996. De misswordtgeflankeerddoor Martin Schouten (1), winnaar Perry Bothof en Patrick Graal (r). Archieffoto PeterMoikenboer schijnlijk toch met de laat vallen de vakanties te maken. We hopen weer op goed weer en veel publiek zoals vorig jaar," aldus Goedhart. Talentvolle winnaars Maasluis heeft in de loop der ja ren vele talentvolle winnaars ge had waarbij met name de laatste jaren de Westlanders het erescha vot mochten betreden. Ex-win- naars als Wilco Zuijderwijk en Ro nald van der Tang ontbreken ech ter op de voorlopige startlijst. „Er is waarschijnlijk toch wat druk op de renners door de ontwikkelin gen bij de profs. Daarom moeten we gewoon met wat minder star ten. Toch rekenen we ook nu weer op een goede wedstrijd." De organisatie van de weierronde blijft overigens druk in de weer. ook na het criterium. Zondag 16 augustus wordt de Connie Meijer Memorial verreden. Maarter. Goedhart weer: „Omdat het tien jaar geleden is dat Connie Meijer overleed willen, we ter nagedach tenis een wedstrijd organiseren met alle categorieën waarin Con nie reed. Connie kwam uit Vlaar dingen en was lid van De Coureur. Zij overleed in de Ronde van Naaldwijk op slechts 25-jaiige leeftijd aan een hartstilstand. Zij had als jonge wieirenster grote successen geboekt met onder an dere een nationale titel in 1984. een bronzen plak bij het wereld kampioenschap in 1987 en meer dere etappes in de Ronde van Frankryk." Bij de laatste categorie zal de top van Nederland haar opwachting maken. Voormalig wereldkampi oen Leontien van Moorsel is één van de deelneemsters op het club- parcours aan de Vlaardingsedijk. Vanaf 10.00 uur start de jeugd ge volgd door nieuwelingen-vrou wen (13.30 uur), junioren-vrou wen (14.30 uur) en tenslotte de vrouwen (16.00 uur). „Vooral het vrouwenwielrennen komt weer eens aan bod. Het lijkt me heel ge past om eens stil te staan bij de dood van Connie Meijer. Zij zou waarschijnlijk ook de Olympische Spelen van Seoul gaan rijden. Ik ben er zelf niet bij geweest op het moment van het ongeluk, maar van leden van de club heb ik be grepen hoe aangrijpend het alle maal was. Daarom is het leuk dat ook de top hier aanwezig zal zijn." Door Ton de Leede Schiedam Omdat GTB gisteravond geen elftal op de been kon brengen en het duel tegen SWSMC als een sleutelwedstrijd werd beschouwd, heeft de orga nisatie niet toegestaan dat de Harga-derby zaterdag wordt gespeeld Na overleg werd besloten het lot te laten beslissen of WK, dat GTB reeds met 11-1 had verslagen, of SWSMC tot de halve Finale zou door dringen. De loting werd na de serie wedstrijden van gisteravond door Gerard van Deuzen, lid van de orga niserende commissie, verricht in Sporthal Margriet. Als winnaar kwam uiteindelijk WK uit de koker. Zo doende ontvangt WK op 12 augustus Hermes DVS en speelt Exeelsior'2Q een dag eerder op eigen terrein de halve finale tegen HBSS. Het programma van het lokale voetbaltoernooi kent overigens nog enkele wijzigingen. SVDPW is volgens de organisatie om onbegrijpelijke redenen niet be schikbaar voor de van tevoren op 10 en 13 augustus vastgestelde troostronden. Op de finaledag komt de voorwedstrijd van het perselftal tegen de clubbe stuurders te vervallen. De organisatoren van deze krant zien, mede door de laat geplande vakanties in deze regio, geen kans een representatief team op de been te brengen. HBSS-DRGS (zo) 04 (0-2). HBSS bakte er helemaal niets van tegen de zondagvoetballers van DRGS. Het eenzijdige duel werd door Marco Verspuij en Edward Molenaar, die beiden twee keer scoorden, beslist. PPSC-Ursus 2-2 (2-1). In de eerste helft kwam een sterker PPSC op 2-0 door voormalig Ursus-speler Ed win Ibrisimovic en Jan-Dave Vermeulen. Berry Pil len bracht de ruststand van 1-2 op het bord waarna Marco Herben in het matige vervolg de eindstand op 2-2 bepaalde. DRGS (zaFHermes DVS 2-5 (0-2). Nieuweling Gokan Cayir was de grote man bij Hermes DVS door drie treffers te scoren. Voor de thee konden de zaterdag voetballers van DRGS, die Michael Bakker geel za gen krijgen, hun buren nog wel bijbenen en DRGS kwam vlak na de rust door Rob Sebel en Ramon Oos- terveer zelfs nog op 2-2. Daarna was de pijp leeg en kon Hermes door uitblinker Cayir, Harry Vlasveld en Wamaar uitlopen naar de 2-5 eindstand. SVDPW-Scbïeöamse Boys 1-3 (9-1). SVDPW bla meerde zich door met duidelijke cijfers van Schie- damse Boys te verliezen. Ali Hadji bracht de 'Boys' aan de leiding waarna Edgar Steijn en Sol Wessels de overige treffers verzorgden. Voor de thuisploeg red de Patrick Wohler de spreekwoordelijke eer en kreeg Iwan Tessel een gele prent.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1