8 Een leven vol duivensport Meespelen Bacheva kost Halfweg vier punten Voor Koos Moerenhout is de sneeuw ook wit in Ronde van Oostvoorne Siemerink en Krajicek liggen eruit Spaans zeilduo pakt wereldtitel Rob Clerc in Masters-finale Franse justitie roept slechts zes TVM'ers op Wielerunie wil minder werkdagen voor renners Organisatoren Vuelta myden Franse grond Denen bestraft voor broederlijke finish Hockey toernooi op de Abtsweide Leen Buijnink: 'Mijn duurste duif heb ik nooit meer teruggezien, misschien is dat beest wel de kroeg ingedoken' Vlaardingse amazone naar NK in Ermelo Rotterdams Dagblad Vrijdag 14 augustus 1998 7 CincinnatiJan Siemerink en Ri chard Krajicek hebben zich niet gekwalificeerd voor de kwartfina les van het tennistoernooi in Cin cinnati. Beide Nederlandse spe lers leden in de derde ronde een kansloze nederlaag. Zowel Siemerink als Krajicek werd afgescheept met vijf games. De Rijnsburger verloor met 6-164 van de Tsjech Daniel Vacek. Kra- jic ging met 6-2 6-3 ten onder te gen de Amerikaan Vince Spadea. HellevoetsluisHet WK-zeilen in de Cadet-klasse, dat op het Helle- voetse Haringvliet werd afge werkt, is verrassend gewonnen door de Spanjaarden Frederico Alonso en Aitor Esquibel. Zij ble ven de Argentijnse zeilers Diez en Marsili, die als torenhoge favorie ten aan het WK waren begonnen, ruim voor. Door Hans Schelling Spijkenisse De tennissers van Estron/Halfweg verkeerden gis teravond allerminst in een juich stemming. De 3-3 puntendeling met landskampioen Popeye Gold Star was verdienstelijk, maar daarover werd nauwelijks nog ge sproken. De speelgerechtigheid van Lubomira Bacheva was het meest besproken onderwerp in Spijkenisse. De tennisbond had eerder op de dag bepaald dat de 24-jarige Bul gaarse tijdens de eerste speelda gen niet speelgerechtigd was ge weest. Bacheva speelde dit voor jaar al in het tweede team van Halfweg, dat in de eerste klasse uitkwam. De KNLTB-reglemen- ten verbieden een speelster zowel in de vooijaarscompetitie als de eredivisie in actie te komen. Al leen bij dispensatie op grond van progressie kan van die regel wor den afgezien. TV Halfweg verzuimde dispensa tie aan te vragen, waardoor de vier overwinningen van Bacheva (twee singles en twee dubbels te gen Amstelpark en Zandvoort) meteen van het puntentotaal wer den afgetrokken. „Regels zijn regels," was de eerste reactie van Halfweg-manager Kees van Veen, „Wij hebben ver zuimd dispensatie aan te vragen voor Bacheva. Jammer, maar die punten zijn we voorlopig kwijt. Natuurlijk gaat Halfweg protest aantekenen tegen de uitspraak. De commissie wedstrijdtennis zal dan moeten beslissen, want tegen Zandvoort moest Petra Kamstra met een blessure opgeven. We gaan onmiddellijk dïspenstatie voor Bacheva aanvragen. Van pro gressie is bij haar absoluut spra ke. Zij is op de wereldranglijst van plaats 260 naar 150 gestegen. Ba cheva is evenals de Griek Mazara- kis een versterking voor het team. Aan de andere kant moeten we niet te veel treuren. De play-offs zijn nog steeds in zicht."' Lubomira Bacheva boekte giste ren wederom twee overwinnin gen. Deze zeges hadden geen ge volgen, omdat zij als invalster fungeerde. Teamgenote Petra Kamstra leverde bij de hoofd- scheidsreehter een medische ver klaring in, omdat zij met een ham- stringbfessure kampt. Debby Haak debuteerde in het enkelspel bij Halfweg. De 21-jari- ge Strijense heeft inmiddels een vaste stek als dubbelspeelster veroverd, maar zij üet tegen Susanne Trik zien dat ook in de single rekening met haar moet worden gehouden. Trik, vorig jaar nog de revelatie van de eredivisie, had geen antwoord op het tacti sche spel van Haak, die geen last van haar knieblessure ondervond. Debby Haak: .,Ik ben rustig v^naf de base-line geconcentreerd blij ven spelen. Zij heeft een alles-of- niets spelletje en dan willen de ballen nog wel eens het hek in gaan." Het had op Racketcentrum Half weg veel weg van 'ladies day', want het dubbel Bacheva/Haak zorgde voor het derde Halfweg- punt. De Spijkenisser mannen bleven met lege handen. Raemon Sluiter kreeg in de tweede set te gen Marcel Reuter zelfs drie matchpoints. De kersverse natio naal kampioen werkte deze weg en zegevierde in drie sets. Het Griekse talent Vassilis Maza- rakis verraste met agressief spel Edwin Kempes in de eerste set, maar verloor de volgende twee. Kempes, die tot de 165ste plaats op de ATP-ranking is opgerukt, bleef voor de derde achtereenvol gende speelronde zonder neder laag door samen met Reuter zon der al te veel problemen het dub bel Sluiter/Kok te verslaan. Koploper Halfweg zakte door het 3-3 gelijke spel én de puntenver- mindering naar de zesde plaats. Morgen kan de formatie van coach Flip van Betuw revanche nemen als hekkensluiter Leimo- nias met onder anderen Barbara Jaspers en Mark Paul Burgers- dijk op bezoek komt. Halfweg-Popcye Gold Star 3-3. Lubomira Bacheva-Yvette Basting 6-2. 7-6, Debbv Haak-Susanne Tnk 6-3,64, Raemon Slui ter- Marcel Reuter 6-3.6-7,3-6; Vassilis Ma- zarakis-Edwin Kempes 64,4-6,2-6, Bache- va/Haak-Basting/Tnk 6-1,7-6, Sluiter/Kok- Kempes/Reuter 3-6, 4-6 Uitslagen: Doeti- chem-Leimomas 5-1, De Manege-Zand- voort 5-1Amstelpark-Groenekan 6-0. Stand: 1 Amstelpark 15-3, 2 De Manege 13-5; 3 Doetinchem 11-7, 4 Popeye Gold Star en Groenekan 9-9, 6 Halfweg 8-10.7 Zandvoort 5-13; 8 Leimonias 2-16 LeeuwardenDammer Rob Clerc heeft zich geplaatst voor de finale van het Masterstoernooi in Leeu warden. De speler uit Zoetermeer had daar wel een verlenging voor nodig. In de twee reguliere partij en voor de halve finales tegen de Senegalees Samb bleef Clerc ste ken op remise. Hij was in de bar rage met versneld tempo uitste kend op dreef. Hij won twee keer van de Afrikaan, In de finale is de Wit-rus Bafjakin zyn tegenstander. De Oost-Euro peaan won met 3-1 van zyn land genoot Presman. Na een remise sloeg Baljakin toe in de tweede partij, waarin hij met wit speelde. Bekervoetbal Zaterdag Groepswedstrij den KNVB-beker. Poule 1: SC Feyenoord-RKC, FC Den Bosch-Katwijk; poule 5: FC Utrecht-SpurUi 2, Telstai-Excelsior; poule 7: SHO-NAC (14.30 urn), TOP Oss-Tonegido; poule ARC-Sparta, Barendrecht-AJDO Den Haag (14.30u). Door Hans van Houdt Oostvoorne Koos Moerenhout greep gisteravond de kans om zijn blazoen verder op te poetsen. In het overvolle en oergezellige Oostvoorne won de Rabo- renner de profkoers door in de finale weg te springen bij zijn ploegmaat Maar ten den Bakker en de andere koplopers Steven de Jongh en John Talen. Vrijdag Honkbal: Tridents-Bucs, Abraham van Stolkweg (20.00 uur). Zaterdag Honkbal: Tropica naNeptunus-Mr, Cocker/ HCAW, A.van Stolkweg (14.00 uur). Tennis: TVHalfweg-Leimonias, tenniscen- trum Halfweg in Spijkenisse (10.00 uur). Wielrennen: Ronde van Nieuw-Lekker- land: amateurs over 90 km (16.15u). Zondag Honkbal: Retif Sparfa/Feyenoord-Vrien- den Kinheim, Edo Bergsmaweg (14.0ÖU). Wielrennen: Connie Meijer Memorial, par cours De Coureur aan Vlaardingsedijk in Maassluis: vrouwen over 70 km (16.00 uur). Het was de eerste overwinning van het seizoen voor de nog im mer geblondeerde 'Rooie Koos'. Hij was er blij mee, want: „Hoe goed je ook rijdt, je doet het toch allemaal om op die hoogste trede van het erepodium te staan." Het kan raar lopen, óók in het wielrennen. Verleden jaar leek de profloopbaan van-Koos Moeren hout nog te stagneren. Hij had dan wel een etappe gewonnen in de Duitse rittenkoers Rheinland Pfalz, Maar in de Siera Nevada in Spanje, tijdens de Vuelta, leek hij zijn Waterloo te hebben gevon den. Ziek, zwak en uitgeput kwam hij tijdens een etappe maar net binnen de tijdslimiet binnen. Maar Hennie Kuiper zei 't al: „Je moet eens zwarte sneeuw hebben gezien om echt goed te gaan rij den." Sinds die bewuste dag is het met Koos Moerenhout alleen maar be ter gegaan. Zelfs in dezelfde Ron de van Spanje reed hij al zo goed. dat hij er de selectie voor het WK aan had te danken. En aan zijn goede prestaties in het vooijaar leidden tot zijn selectie voor de Tour de France. ,,Pas als je daar aan hebt meegedaan, tel je als wielrenner mee," weet Moeren hout. „Je merkt het aan alles, je staat veel meer in de belangstel ling en iedereen kent je. Daar heb ik als kind van gedroomd, nu werd het werkelijkheid. Fantas tisch." De vlucht van Koos Moerenhout in Oostvoorne was een streep door de rekening van Maarten den Bakker. Die had vlak bij huis zijn erelijst willen uitbreiden. Pas één zege staat er dit jaar op: het Rai- criterium in Amsterdam. In Oost voorne was de Heenvlieter met Leon van Bon één van de actiefste coureurs. Eenmaal weg met de kopgroep, waarvan oorspronke lijk ook Magnus Backstedt en Martin van Steen nog deel uit maakten, had Den Bakker pech dat hij werd teruggepakt. „Met Koos had ik de afspraak dat wij om beurten zouden demarre ren. My pakten ze terug, hem lie ten ze gaan," was het nuchtere commentaar van Den Bakker. „Jammer, want zo veel kansen om te winnen krijg ik niet. Daarom wen je denkelijk ook sneller aan zulke teleurstellingen. Maar ik heb gewoon lekker gereden." De overwinning van Peter Voshol bij de amateurs betekende ook voor de Nieuwerkerker de eerste bloemen van het seizoen. Net als Moerenhout ontsnapte Voshol in de finale uit een kopgroep. Al vroeg in de koers waren er acht coureurs uit het peloton weggere den. Pas in de slotfase werd de eenheidin de kopgroep verstoord. Edward Farenhout probeerde weg te rijden, evenals LexNederlof. „Maar ik kon zonder moeite naar die gasten toerijden. Toen ben ik zelf maar gegaan," was de logi sche verklaring van Voshol. „Ik was eigenlijk wel op eer zege ge brand. Er stond nog een rekening open. Tydens een etappe in de Rotterdamse zesdaagse ben ik een kunstje geflikt, dat wilde ik toch even recht zetten." Zijn goede vorm zegt Voshol te danken aan het veelvuldige rij den achter de demies. Maandag werd hij nog tweede in België. In de eindsprint van de achtervol gers ontstond in de laatste bocht nog een valpartij, waarvan Erik Bos en Patrick Graal de grootste slachtoffers werden. Wel konden zij op de fiets hun koers afronden. Bij de vrouwen was Leontien Zij laard-Van Moorsel een klasse apart. Zelfs op de nummer twee, Wendie Kramp die aanvankelijk nog in haar spoor kon blijven, had de Rotterdamse een ronde voor sprong. „Een heerlijke training voor het WK tijdrijden," verklaar de La Van Moorsel haar solo-op treden in Oostvoorne. Ronde van Oostvoorne. Profs: 1. Koos Moerenhout, 2 Steven de Jongh, 3. Maar ten den Bakker, 4 John Talen, 5. Magnus Backstedt, 6. Martin van Steen,7, Leon van Bon, 8. Jan Hordijk, 9 John vanden Akker, 10. Miguel van Kessel, 11. Bart Voskamp, 12 Gert Audehm, 13. Brian DalgaaxdJen- se, 14, Jens Zemke. Amateurs: 1. Peter Vo shol (Nieuwerkerk aan den IJssel), 2. Emiel van Dijk (Spijkenisse), 3. Ronald Roos (Zoetermeer), 4. Edward Farenhout (Heke lingen). 5 Roland Rozenveld (Numans- dorp), 6. Lex Nederlof (Oostvoorne), 7. Pa trick Graal (Rotterdam), 8. Perry Bothof (Zwjndrecht), 9. Lennart van Dommelen (Haastrecht), 10. Pascal Hermes (Liempde), 13. Jan Goedendorp (Oudenhoorn), 16. Remko Noordertneer (Oostvoorne), 18 Er ik Bos (Rotterdam). Vrouwen: 1. Leontien Zijlaard van Moorsel (Rotterdam), 2 Wen- die Kramp (Klaaswaal), 3. Hester Maneke Kroes CLangeraar), 4. Marielel van Schep pingen (Uithoorn), 5. Angela van Smooren burg (Langeraar), 6. Joyce van der Nulft (Spijkenisse), 8. Anuska van Vlaanderen (Hellevoetsluis). Koos Moerenhout viert zfjn over winning in de profronde van Oostvoorne. Foto Cor Vos ReimsDe Franse justitie ziet af van het plan om de vijftien TVM-renners die nog niet zyn gehoord, als getuigen op te roepen in de dopingzaak rond de Ne derlandse wielerploeg. Volgens advocaat Joost van Mierlo heeft onderzoeksrechter Madrolle in Reims hem gisteren meegedeeld dat niet vijftien, maar nog slechts zes coureurs een verklaring moeten afleggen. Tot die groep behoren in elk geval de Belg Peter van Petegem, de Deen Lars Michaelsen en de Fransman Laurent Roux. Dit drietal had de Tour al verlaten, toen de Franse justitie de overgebleven TVM'ers Blij- levens, Knaven, Voskamp, De Jongh, Oetsjakov en Ivanov verplichtte om zich op 3 augustus in Reims te melden voor verhoor. Ook de drie coureurs die begin maart deelnamen aan de Ronde van Murcia en nog geen verklaring hebben afgelegd, worden door de onderzoeksrechter opge roepen. Eén van hen is de Belg Johan Capiot, die een nt won in de Spaanse etappekoers. De TVM-wagen met 104 ampullen EPO die op 9 maart nabij Reims werd aangehouden, kwam uit de Ronde van Murcia. De Franse wielerploeg Cofidis heeft Francesco Casa- grande tot 25 augustus op non-actief gezet. Op die dag moet de Italiaanse renner voor de tuchtcommis- sïe van de Italiaanse wielerbond verschijnen. Casa- grande werd positief bevonden bij dopingcontroles tijdens de Ronde van Trentino (april) en de Ronde van Romandie (mei). Lausanne— De Internationale Wielerunie (UCI) heeft gezegd het aantal wedstrijddagen voor renners per seizoen tot tussen de 90 en 120 te willen beperken. De UCI vergaderde gisteren in Lausanne over maatre gelen om het gebruik van doping tegen te gaan. De unie zei verder dat wordt samengewerkt met de laboratoria van Keulen en Lausanne om te bepalen boven welke richtwaarde van het hematocrietgehalte sprake zou kunnen zijn van gebruik van EPO. Nu zou er volgens de UCI bloeddoping kunnen zijn toe gepast bij een waarde van boven de 50 procent. EPO verhoogt de aanmaak van rode bloedlichaampjes. MadridDe organisatoren van de Ronde van Spanje, die v»* tot en met 27 september wordt gehouden, hebt'"un zin doorgedreven. Zoals eerder aange- kond vermijden ze angstvallig Franse grondge bied. Na de dopingsehandalen in de Ronde van Frankrijk, waaruit de Spaanse ploegen zich in de slotweek terugtrokken, kondigde de organisatie van de Vuelta aan niet meer op Franse wegen te willen rijden. Het parkoers van de dertiende rit, waarin Frankrijk eventjes zou worden aangedaan, is nu zo danig gewijzigd dat de rennerskaravaan in Spanje blijft. In totaal 22 equipes komen op 5 september aan de start. Daarbij zijn de Nederlandse ploegen TVM en Rabobank. Svendborg De Deense wielrenners Brian Holm en Frank Hoej hebben een geldstraf opgelegd gekregen omdat ze aan het slot van de derde etappe van de Ronde van Denemarken niet meer om de overwin ning sprintten. Het duo, dat al na 85 van de 215 kilo meter was ontsnapt, ging ruim vier minuten voor het peloton gearmd over de finish. De jury kon het gebrek aan strijdlust om de etappe winst niet waarderen. Holm, die als eerste werd ge klasseerd, en Hoej moesten circa 550 gulden boete betalen. Frappant was overigens wel dat beide ren ners voor verschillende ploegen rijden. SchiedamDe hockeyers van As- vion spelen dit weekeinde, by wij ze van voorbereiding op het nade rende seizoen, het jaarlijks terug kerende Bokx Bouw Toernooi. Vanavond om 19.30 uur begint de elfde aflevering van het toernooi. De ploeg van Victoria eindigde vo rig jaar op de eerste plaats en ver dedigt op de Abtsweide in het Sehiedamse sportpark Thur lede de de titel. Het toernooi is ook dit keer weer sterk bezet. Hoofdklas ser Hattum is van de partij en ook de overgangsklassen Rotterdam, Leonidas, Forward en Schaerwey- de komen naar Schiedam. Hudito en gastheer Asvion zijn ae enige twee eersteklassers. Sport kort BRIDGE. Bridgeclub Excelsior'20 begint het nieuwe seizoen op dinsdag 1 september (13.00 uur) en woensdag 2 september (19.30 uur) in clubhuis De Toekomst, Be langstellenden die kennis willen maken met deze denksport, kun nen contact opnemen met N. Cla ris (010-4735398). Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredactie van deze krant, post bus 373,3100 AJ Schiedam. De sportredac tie is telefonisch bereikbaar onder 910- 2732700 (fax:0104265227). ZATERDAG 15 AUGUSTUS VOETBAL. Schiedams kampioenschap: 16 30 Finale (complex SWSMC): Excelsi- ortïO-HennesDVS. Oefenduels: 17.00 Geldrop VKS-Exceisior Maassluis, 16 00 Katwijk-SWSMC, 14.30 Lombardijen-TSB, 14.30 Smitshoek-Del- tasport, 14.30 SC Voorne-WK, 14.30 Lom- bardyen-TSB, 14.00 GTB-WOH, 14.30 Vu ren-Hoekse Boys ZONDAG 16AUGUSTUS TENNIS: Finales Holy, Vlaardingen, VOETBAL Oefenduels: 14.00 ODC-RDM. 14.00 SVDPW-Oudewater, 14.00 IFC- RKWIK, 14.00 Vierpolders-VFC, 14.00 Alexandna'66-Fortuna, 14.00 Groeneiveg- Hermes DVS Door Fred Louter Maasland - De kamer van Leen Buynink (57) hangt vol met tro feeën. Bekers, getuigschriften en veel delftsblauwe borden met daarin gegraveerd een duif en het resultaat inclusief de datum van de bewuste wedstrijd. Stille getui gen van bijna een leven lang dui vensport Als 12-jarige jongen be gon de Maaslander met twee duif jes, gekregen van een oom uit De Lier. „Ik woonde destijds al in Maas land en die twee duiven waren voor mij gewoon huisdieren. Niets meer en niets minder. Zoals iemand anders een hond of kat had, had ik twee duiven. Maar mijn interesse in de duivensport was toen wel gelijk gewekt zonder dat ik overigens ai deelnam aan wedstrijden," aldus Buijnink. Het duurde enkele jaren voordat de duivenliefhebber besloot daad werkelijk deel te gaan nemen aan wedstrijden. Zijn 'renstal' had de Maaslander stilletjes uitgebreid tot ongeveer vijftien stuks. De meeste gevederde vrienden had hij gekregen, maar een enkele had hij zelf gekocht. „Ik vond dat het toen tijd werd om ook maar eens lid te worden van een post duivenvereniging en dus ook wedstrijden te gaan vliegen. Ver- >lgens heb ik een prachtig dui venhok gebouwd dat ik overigens ook weer snel kon afbreken om dat Ae gemeente besliste dat dat hok niet kon blijven staan. Dit ge voegd bij het feit dat ik inmiddels een leeftijd had bereikt waarop je oog krijgt voor wat andere dingen in het leven, gaf ik toen mijn grote hobby op. Maar de liefde voor de duivensport zou zeker nooit hele maal verdwijnen." Sterker, toen Buijnink inmiddels de leeftijd van rond de 35 jaar had bereikt, laaide de passie voor zijn oude liefhebberij weer op, heviger als ooit tevoren. Na een tijdje sa men met Teun Boekestein in De Lier gevlogen te hebben, vond de agrarisch medewerker eindelijk een geschikte woning om zijn hobby ten volle te kunnen uitoefe nen. „Dat was min of meer een ge luk bij een ongeluk. Omdat mijn vader gehandicapt was, kregen we in 1979 een aangepaste woning in Maasland aangeboden met daarbij een grote tuin. Perfect om daar een prachtig duivenhok te plaatsen en toen ben ik eigenlijk pas echt fanatiek geworden in de duivensport" Rampvlucht Lang kon de Maaslander echter niet genieten van zijn duiven want tijdens een wedstrijd in St, Vincent in Frankrijk sloeg het noodlot toe: „Twintig duiven had ik in koers. De wedstrijd was er e:*n over ongeveer duizend kilo meter. De dag nadat ze in Frank rijk gelost waren zat natuurlijk ie- Leen Buijnink kan zich een leven zonder duiven niet voorstellen. Als 12-jarige jongen begon de Maaslander mettweeduifjes en nogaltijd zijn defladderaarszijn lust enzijn leven. FotoPeterMoikenboer dereen te wachten bij zijn hok maar wat er ook over kwam gevlo gen; geen duiven en zeker niet die van mij. Duivenmelkers bellen el kaar altijd tijdens wedstrijden en al gauw bleek dat er iets aan de hand moest zijn. Helemaal nie mand kreeg ook maar één duif te rug in zyn hok. Waar ze gebleven zijn weet ik nu nog niet maar ik heb er slechts eentje terug gezien. Een echte rampvlucht noemen we dat in de duivensport. De oor zaak? Dat zal ongetwijfeld te ma ken hebben gehad met het slechte weer. Als ze in een onweer terecht komen, kim je alleen maar bidden en hopen dat ze nog terugko men." Dat gebeurde dus niet en Buijnink kon opnieuw beginnen. Het betekende ondermeer duiven kopen. En ook in de duivensport geldt: wat je ver haalt is Jekker. Buynink vertrok naar Frankrijk om een echte prijsduif te halen. Dat avontuur draaide achteraf uit op een nogal prijzig uitstapje want ook van deze duif heeft Buij nink niet lang kunnen genieten. „Na een paar wedstrijden stond Bergerac voor de deur en dat is een koers die leeft bij de duiven melkers. Mijn grootste troef was natuurlijk mijn Franse duif en die zou die dag uitgespeeld moeten gaan worden. Nou, hij moet nog terugkomen... Wat een teleurstel ling zeg. Een duif waarvoor je naar Frankrijk bent gereden en de weg niet meer terug weet te vinden. Waar hy is gebleven weet ik niet. Misschien is hij onderweg wel de kroeg ingedoken. Of, nog erger, teruggevlogen naar zijn vo rige eigenaar. Ja, dat is goede handel." De laatste jaren gaat het een stuk beter en pakt Buijnink regelmatig zijn prijsje mee. Toch heeft hij er dit jaar voor het eerst naast geze ten. Geen prijs gepakt en dat doet pijn. „Nou, dat viel wel mee hoor. Zo prestatief ben ik niet. We heb ben in Maasland een leuke ver eniging cr. onder elkaar hebben we het prima naar ons zin. Alleen clubgenoot Arie van Dorp wil al- 'tijd winnen en doet dat vaak ook, maar juist hij is degene die altijd loopt te klagen over zijn duiven!" Vlaardingen De Vlaardingse amazone Sandra Voer man is uitverkoren deel te nemen aan de Nederland se kampioenschappen die 5 september in Ermelo worden gehouden. Voerman vertegenwoordigt de landelijke rijvereniging Die Flardingha Ruiters. Sandra Voerman dankt haar deelname aan het NK door de eerste plaats die ze op het provinciaal kampi oenschap van afgelopen weekeinde in Hceijansdam wist te bemachtigen. Vorig jaar werd de eerste prijs van het provinciaal kampioenschap gewonnen daar clubgenote Debbie Hoogendijk. Korten Bondig De technische commissie van w Hoekse Boys heeft een metamorfose ondergaan Ed van Dijk en Cor van Rooy zijn afgetreden Hun plaatsen zijn ingeno men door Marco van de Bos en Frans van der Toom Als Ursus uiteindelijk niet terecht had gekund op Kethel, dan was er altyd nog een andere mogelijk heid voor een verhuizing geweest Voetbalvereni ging HWD had de vierdeklasser aangeboden dan maar naar Rotterdam te komen Verschillende le den van korfbalvereniging Oranje Nassau gaan een cursus sociale hygiëne volgen Dat is nodig, want de nieuwe horecawet verlangt dat er altijd één persoon gedurende de openingstijden van het clubhuis aan wezig is die over een dergelijk diploma beschikt Ton Sluimer is tijdelijk de nieuwe voorzitter van 'Nassau' Ook Coby van Keulen en Monique Door- nink hebben het voornemen zitting te nemen in het bestuur van de Vlaardingse club Op 18,19 en 20 september worden in De Kleine Confiance te Schie dam de finales van het biljarttoemooi om De Haven Bokaal gespeeld Tot 19 september worden in café De Kroon (Vlaardingen) de voorronden gespeeld van het libre toernooi voor alle klassen om de Kroon Bo kaal De finale is op 9,10 en 11 oktober MW '27 laat zaterdag september een koe los op het hoofd- velu om de financiering van het gerenoveerde vierde veld sluitend te maken Onder de titel 'Schijt je rijk' is een originele inzamelingsactie bedacht Het veld wordt verdeeld in vakken die te koop zijn De 'eigenaar' van het vak waarin de koe een plakkaat de poneert, kan rekenen op 500 gulden De voetbalclub kan die prijs gemakkelijk uit de opbrengst betalen, want men gaat er vanuit dat alle 3 000 vakken a raison van vijf piek, worden verkocht De voetballiefheb bers Jan Fels en Hennie Gokke zoeken een goede tweedehands tandem Het tweetal kennende mag 'ie niet veel kosten Trouwens, K&B houdt alleen van eersteklas spullen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 2