13,! CAD gaat verslavingszorg aan huis bieden Riagg-cursus leert mensen omgaan met depressiviteit 'We moeten mensen ondersteunen in de omgeving waarin ze leven' o Toeristen! Wat? Nu al? Nivon houdt opnieuw een fietspuzzeltocht Straatartiestenfestival in de Hoogstraat Schiedam weer meer inwoners Culturele uitdaging genda Rotterdams Dagblad Vrijdag 14 augustus 1998 Ruud Pülard werkt langer bij de WV dan ik in de journalistiek. Het moet hem plezierig stemmen dat Schiedam nu eindelijk meer toeris ten aantrekt. En ik misgun hem dat pretje heus niet. Maar ik ken het Schiedamse gemeentebestuur een beetje en ik zie ze alweer ver noegd in de handen wrijven, zo van: ziezo, da's voor de bakker, dat hebben we 'm toch mooi gelapt En dat is nou altijd de pest in Schiedam. Te snel tevreden zijn. Het is de schuld van Aristoteles, die trots een deugd noemde. Vooruit, je mag best blij zijn met een leuk resultaat, maar Iaat dat als jeblieft niet langer dan tien seconden duren, anders ga je naast je schobnen lopen. Half Schiedam loopt naast zJn schoenen. Daarom bleven die toeristen altijd weg. Uit de omnibus-enquête komt naar voren dat zestig procent van de inwoners trots is op de stad. Trots? Hebben ze er dan aan bijgedragen soms? Hoe? En wat? Als je zwelgt in trots, komt er dan daarna nog wat zinnigs uitje handen? Waarom zou je nog? Persoonlijk hou ik meer van Schiedam zoals het kan worden dan van Schiedam zoals het is. Het Schiedam van mijn dromen is dus mooier dan het Schiedam waar ik met open ogen doorheen loop. Die lelijke achterkantjes van panden langs de Schie komen in mijn dromen niet voor. In mijn dromen hebben de eigenaren de hele grachtengordel geopzoomerd, met ondersteuning van gemeentediensten en 'ons' nutsbedrijf. Voor de gemeente Schiedam geldt hetzelfde als voor de meeste dub- en buurthuizen en de politie. Ze moeten eens wat meer naar buiten kijken. Er zit te veel personeel binnen. Maar in de straten en buurten moet de boel worden opgeknapt, daar moeten activiteiten gestimu leerd worden, daar moet de overlast op een uitdagende manier wor den weggewerkt. Daar is ambtelijke inzet nodig om actieve vrijwilli gers bij te staan. Schiedam is nog lang niet af. Maar nu komen die toeristen aL Je hebt kans dat het gemeentebestuur, onderuit gezeten op het terrasje van Witberg, ze voorbij ziet gaan alsof het de zevende dag is: alsof de schepping voltooid is. U bent te vroeg, dagjesmensen. Blijf maar weg! Pottenkijkers, hoepel op. Anders vérgeten de stadsbestuurders de handen uit de mouwen te steken. KOR KEGEL Vlaardingen De Vlaardingse afdeling van het Nivon houdt zondag 23 augustus opnieuw de fietspuzzeltocht die in juni was georganiseerd ter ere van het 50-jarig bestaan van de afdeling. Vanwege de hevige regenval op 14 juni waren er minder deelnemers dan het Nivon had gehoopt. En daarom wordt de tocht deze maand als nog gereden. De rit voert langs havens en molens en andere mooie plekken van Vlaardingen en Schie dam. Het vertrek is net als vorige keer tussen 11.30 en 12.30 uur vanaf Nivonboerderij De Hoogkamer: terugkomst tussen 14.00 en 16.00 uur. Ook leden die niet willen of kunnen fietsen zijn dan welkom om van de pannenkoek met een drankje te genieten. Deelname aan de fietstocht, inclusief de versnaperingen, kost 2,50 gulden voor leden; met-le den betalen vijf gulden. De Winkeliersvereniging Hoogstraat zoekt deelne mers voor het straatartiestenfestival op zaterdag 26 september. Wie kan jongleren, vuurvreten, steltlo pen, mime spelen, een robot uitbeelden of over ande re soortgelijke talenten beschikt, kan zich tijdens winkeltijden aanmelden via telefoonnummer 4270688 De hoofdprijs van het straatartiestenfestival bedraagt duizend gulden in contanten. Het festival duurt van 12.00 tot 16.00 uur. In de maand juli is het inwonertal van de gemeente Schiedam weer gestegen. Na een kleine daling van het aantal inwoners in de eersté helft van dit jaar, zijn er in juli 92 mensen ingeschreven in Schiedam. De toename is veroorzaakt door een combinatie van mensen die zich vestigen in de gemeente en van ge boortes. De gemiddelde woningbezetting in Schiedam be droeg in juli 2.16. Dit is weer een fractie lager dan vo rig jaar (2.17). De gemiddelde woningbezetting wordt berekend door het aantal inwoners te delen door het aantal woningen. Het cijfer wordt echter vertekend door de woningen die op de nominatie staan om gesloopt te worden maar die nog wel als woning staan geregistreerd. Als deze factor buiten beschouwing zou worden gelaten, zou de gemiddelde woningbezetting in Schiedam on geveer gelijk zijn gebleven. De meeste woningen die leeg staan in verband met sloop zijn te vinden in Nieuwland. Wijken waar de gemiddelde woningbezetting daalt, zijn Centrum en Woudhoek. Een stijging, veelal ver oorzaakt door gezinsuitbreiding, heeft plaatsgehad in Spaland. Met een gemiddelde woningbezetting van drie personen in Spaland heeft deze wijk veruit de hoogste bezetting van Schiedam. Het project Interculturele Ontmoeting (PICO) houdt in de maand november een manifestatie onder de noemer 'culturele uitdaging vertoning'. Tijdens de manifestatie worden verschillende activiteiten ge houden met als doel het onderling contact tussen au tochtonen, allochtonen en vluchtelingen te bevorde ren en versterken door middel van kunst en cultuur. Voor de exposities die in november worden gehou den is het PÏCO nog op zoek naar Maassluise ama teur-kunstenaars uit verschillende culturen. Maas- sluizers die in hun vrije tijd aquarelleren, tekenen, zeefdrukken maken, fotograferen, met etsen, lino- en houtsneden of wandkleden werken kunnen op de ze oproep reageren. De opening van de exposities, waarvoor zich inmid dels 18 mensen hebben aangemeld, is gepland op9 november. De plaatsen waar de tentoonstellingen worden gehouden zijn: de Flat, gezondheidsgebouw, de Groene Stip, Koningshof, WSM, croissanterie Monsieur Paul en de bibliotheek. Wie zijn werk wil laten zien kan contact opnemen met Lida Kersten of Margarita Mena van de SSM via telefoonnummer 5915211, Redactie Waterweg: Edwin ComeMsse, Mare Hoor, Ben van Haren, Daniëlle Hermans, Judith van Klaveren, Sentina van der Meer, Marfëtte Olsthoom, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Sonnemans Telefoon 2732700 4004310 Het aantal keren dat mensen aankloppen bij het Vlaardingse CAD, het Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs, is in 1997 fors gestegen. Het aantal cliënten is evenwel niet toegenomen. „In zijn totaliteit neemt het probleem niet toe," haast G. Vlijm van het Bomnanhuis zich te zeggen. „Er is gelukig een stabilisatie. Maar we willen natuur lijk naar een daling." Om dit te bereiken zoekt het CAD voortdurend naar nieuwe vormen van hulpverlening. Zo zal binnenkort in het noordelijk Waterweggebied verslavingszorg aan huis worden gebo den. Door Judith van Klaveren Vlaardingen Anders dan vaak wordt gedacht, zijn niet zozeer drugs de grootste veroorzaker van de verslavingsproblematiek. „In ons land is veel aandacht voor de drugsproblematiek, en terecht," stelt Vlijm, „maar in aantallen ge meten is de alcoholproblematiek veel groter." Landelijk zijn er 600.000 tot 650.000 mensen die te veel drinken. Teveel is dan zes acht consumpties per dag. Onge veer de helft van de stevige drin kers nuttigt twaalf glazen per dag. De helft van deze groep, een kwart dus, consumeert dagelijks zestien tot twintig glazen, Dat is al jaren zo," zegt Vlijm, die hoofd is van de ambulante versla vingszorg alsmede justitiële (ge dwongen) verslavingszorg van het Boumanhuis. „Maar het alco holprobleem is meer zichtbaar ge worden. Vroeger werd het meer binnen de eigen omgeving opge vangen. Gedeeltelijk uit schaam te. Die natuurlijke opvang valt steeds vaker weg. Mensen komen in een isolement terecht. De rela tie wordt verbroken, vrienden ke ren zich af, het slachtoffer verliest zijn baan, raakt in financiële pro blemen. In de hulpverlening moet je dat met die cliënt weer allemaal opbouwen. Dat is heel lastig. Vaak is er veel kapot gegaan, er is veel schade, voornamelijk immateri eel." In Vlaardingen, Maassluis en Schiedam wijkt de problematiek niet af van andere steden, zoals Rotterdam of Den Haag, meent Vüjm.Alleen de piek voor dope is vooral Rotterdam. Daar hebben we dan ook de hulpverlening voor drugsverslaafden ondergebracht Maar een aantal klanten is zeker ook woonachtig in het Waterweg gebied." Vlijm wijst erop dat van de zes honderdduizend probleemdrin kers slechts tien tot vijftien pro cent terecht komt bij het CAD. „De rest doet geen beroep op hulpverlening. En het trieste is, dat veel mensen pas na jaren ko men, als ze al vijftien jaar een al coholprobleem hebben. Ook daar door is de duur en de intensiteit van de zorg groter." Verslavingsthuiszorg Met name voor die groep nemen de activiteiten toe. „We proberen vooral voor hen laagdrempelige activiteiten te bieden," vertelt Vlijm. Om dit te bewerkstelligen gaat het CAD ook verslavingszorg in de thuissituatie bieden. „We moeten de mensen ondersteunen in de omgeving waar ze leven," motiveert Vlijm. Het plan van aanpak dat hij heeft geschreven, ligt momenteel intern ter bespre king. Zyn doelgroep omschrijft hij als de Verloederde alcoholist'. „Het zijn mensen die niet actief hulp bij het CAD zoeken. Wij signale ren hen bijvoorbeeld via de wijk agent Door middel van thuisbe- zoeken en thuiszorg willen we proberen verder afglijden te stop pen. De tweede stap is stabilisatie. Vervolgens proberen we uiteraard de verslaving af te breken, maar we zijn al tevreden met beperkt gebruik." Het idee voor de verslavingsthuis zorg is ontstaan uit de vraag 'voor wie zorgen we nu en voor wie zou den we óók nog moeten zorgen'. Vlijm: „Dat zijn dus de mensen die we wèl zouden kunnen berei ken als we ze in hun woon- leefsi tuatie opzoeken. Daar gaan we nu prioriteit aan geven." De eerste ervaringen in deze nieu we vorm van hulpverlening zijn op kleine schaal opgedaan in Rot terdam, vertelt Vlijm. „Nu.willen we het uitbreiden naar onze ande re werkgebieden." Preventie Behalve het bieden van meer laagdrempelige hulp richt het Boumanhuis zich in toenemende mate op een breder preventie aanbod. Dit omvat zowel voorlich ting als samenwerking met ande re hulpverleningsorganisaties. Viijm: „Met name met de GGD- Nieuwe Waterweg Noord probe ren we intensiever samen te wer ken. Gelukkig komt die samen werking tussen verschillende in stellingen steeds beter van de grond. Bij verslavingsproblemen zijn steeds vaker ook psychische problemen. Mensen gaan vaker zelfstandig wonen, maar dat bete kent ook dat ze meer blootstaan aan risico's van verslaving." Organisaties zouden daarom makkelijker moeten kunnen ver wezen, vindt Vlijm. „De groepen clienten overlappen elkaar im mers. De Riagg biedt ambulante hulp aan mensen met psychiatri sche problemen, wij ambulante hulp aan mensen met versla vingsproblemen. We zouden geza menlijk trajecten moeten doen. We probéren het vaker samen te doen, maar dat lukt niet altijd. Dat komt deels door capaciteitspro blemen. Bij de Riagg, bijvoor beeld, hebben ze het ook hartstik ke druk." De voorlichting van het CAD met betrekking tot de risi co's van overmatig alcoholge bruik is voornamelijk gericht op jongeren. „We starten bij het ba sisonderwijs en dan verder tot en met het uitgaanscircuit," zegt Vlijm. „Zo wordt aan het begin van het nieuwe schooljaar een studentencampagne gevoerd, met acties in de kennismakings- week. We hebben heel nadrukke lijk ervaren dat studenten een ri sicogroep vormen." Verder zullen bij de Dance Para de, morgenin Rotterdam, flyers worden uitgedeeld en is er een in- fo-stand. Belangrijk bij de voor lichting is dat zij informatief moet zijn, weet Vlijm. „Niet dat waar schuwende vingertje willen opste ken. De verantwoordelijkheid ligt bij jezelf. De beste manier is te zorgen dat mensen over goede en eerlijke informatie beschikken. Een goed voorbeeld vind ik de pil lentest voor xtc. In plaats van jon geren te verbieden xtc te slikken, kunnen ze bij ons laten meten of de samenstelling van de pil in or de is." Hester den Ha rtog (links) en Daniëlle Mainzer: ,,Je hoeft niet te wachten tot je psychische hulp nodig hebt. Je kunt ook zelf aan de slag." foio Roei Dijkstra Door Mariètte Olsthoorn Vlaardingen In de cursus In de put, uit de put van de Riagg Rijn mond noord west leren de deelne mers omgaan met hun depressie ve klachten. Niet de oorzaken, maar de mogelijkheden om de klachten te bestrijden worden aangepakt. Mensen houden hun depressiviteit vaak zelf in stand door de manier waarop ze er mee omgaan, zeggen de twee cursus leidsters. Daardoor worden ze nog somberder en passiever. „De cur sus slaat de zoektocht naar de oor zaak over en biedt een snellere manier om van depressieve klach ten af te komen." Jaarlijks hebben zo'n 590.000 mensen te kampen met een de pressieve stoornis. Een op de vijf mensen in Nederland heeft te ma ken met depressieve klachten. Die klachten verschillen per per soon: ze zijn somber, hebben ner gens zin in, voelen zich moe, trek ken zich terug, eten of slapen slecht, zien overal tegen op of denken negatief over zichzelf. De ervaring van Daniëlle Mainzer en Hester den Hartog die de cursus geven, is dat veel mensen geen hulp zoeken en er ook zelf niet uitkomen. „Depressieve mensen denken vaak: er is toch niets aan te doen. En dat is jammer," zegt Mainzer. „Want 80 procent van de mensen die hulp zoekt raakt de klachten kwijt." Depressiviteit wordt altijd veroor zaakt door een combinatie van li chamelijke, psychische en omge- vings faktoren. Verandering van baan bijvoorbeeld of een verhui zing, wat vaak een hoop stress met zich meebrengt. Iemand kan somber worden, geeft Den Hartog als voorbeeld, die leeft voor z'n werk, ineens een been breekt, thuis komt te zitten en in die tijd ook nog een familielid verliest. Voor iemand die accepteert dat hij ziek kan worden hoeft dat minder ernstige gevolgen te hebben. Iemand die depressief is kan wei nig positiefs halen uit contacten met anderen, zegt Mainzer, die psycholoog en preventiewerker bij de Riagg is. „Komt bijvoor beeld een goede vriend tegen in de stad die hem niet ziet en denkt meteen: hy mag me niet," vult Den Hartog aan. Ook hebben de pressieve mensen de neiging om alleen de dingen te doen die ze moeten doen. Plezier in leuke din gen neemt af, zeggen de cursus leidsters. „Iemand die het druk heeft op z'n werk en daarom maar besluit om twee sportavonden in de week te schrappen of op het werk te eten, mist de nodige ont spanning. Als dat te lang duurt, slaat de balans door. Je hebt een aantal leuke dingen nodig per dag om je lekker te voelen." Negatieve gedachten is een derde kenmerk van mensen met de pressieve klachten. Bij een afwij zing na een sollicitatiegesprek denken: 'Het zal mij ook nooit lukken'. 'Ik ben een mislukke ling'. En op een feestje: 'Niemand zit op mij te wachten'. Mainzer: „Vaak zijn dat onrealistische ge dachten, denkfouten. De kunst is om die negatieve spiraal te door breken." Kunnen ontspannen is daarbij erg belangrijk. Immers, als je ontspannen bent kun je- makkelïjker met je problemen aan de slag. Echter niet iedereen die zich som ber voelt is ook meteen depres sief, benadrukt Den Hartog. „Veel mensen denken dat ze een vrolijk en succesvol bestaan moeten lei den. Maar als ze een keer somber zijn na een tentamen dat ze niet gehaald hebben of als ze weer aan het werk moeten na een vakantie, z|jn ze niet meteen depressief. Dat hoort gewoon bij het leven. Depressiviteit is echt wel iets an ders en houdt vaak dagen aan. Soms zelfs zo ernstig dat mensen zichzelf verwaarlozen en niet meer uit bed komen." Geen praatgroep In de cursus In de put, uit de put komen vooral de psychische fac toren, die een belangrijk aandeel hebben in het ontstaan en het voortduren van depressiviteit, aan bod. Gekeken wordt welke ge dachten iemand depressief ma ken en hoe deze aangepakt kun nen worden. Den Hartog: „Men sen denken vaak ten onrechte dat ze eerst de oorzaak van hun de pressiviteit moeten weten om hun klachten te kunnen bestrijden. In de cursus slaan we die zoektocht over. Dat is ook prettiger voor de deelnemers: het is een cursus en geen praatgroep." De cursus is bedoeld voor mensen met lichte tot matige depressieve klachten die nog geen hulp heb ben gezocht bij bijvoorbeeld een huisarts of de Riagg. Mensen die ondanks hun depressiviteit toch nog redelijk functioneren. Den Hartog: „Het is raadzaam om iets aan de klachten te doen als ze nog niet zo erg zijn. Doe je dat niet, en zak je verder af, dan moet je naar zwaardere middelen grijpen zoals therapie om je klachten te behan delen. Het goede van de cursus is dat je zelfstandig blijft en niet in de rol van patient terecht komt." Algemene tips geven om depres siviteit te bestrijden is moeilijk, zeggen de cursusleidsters, want iedereen is anders en heeft een andere aanpak nodig. Opmerkin gen als 'ga eens iets leuks doen' of 'weet je wat jij nodig hebt? Vita mine V.' zijn uit den boze. Den Hartog, die psycholoog bij de Riagg is: „Men sen die depressief zijn vinden niks leuk. Anderen beseffen vaak niet dat iets als vakantie juist een belasting voor hen is. Het moeten genieten is al te veel." Maar erover praten helpt wel. En proberen actief te blijven, aflei ding te zoeken in kleine dingen, raden de psychologen aan. Ze le ren de deelnemers van de cursus kritisch kijken naar hun activitei ten, sociale vaardigheden en ge dachten. Stap twee is het corrige ren, zegt Den Hartog. Een blijven de vaardigheid, die hen in de toe komst nog van pas zal komen. Deelnemers krijgen ook prakti sche vaardigheden mee als: hoe contact te maken op een feestje of hoe voor jezelf op te komen. Ieder een maakt een eigen plan van aanpak en houdt zijn of haar stemmingen bij gedurende de cursus. Mainzer: „Zo zien de cur sisten dat ze zich rot voelden op de dagen dat ze niets plezierigs deden en dat het beter ging op da gen waarop ze dat wel hebben ge daan." Belangrijk is dat mensen met de pressieve klachten beseffen dat het om een terugkerend patroon gaat, zeggen Mainzer en Den Har tog. Dat ze zien dat er meer nodig is dan wat vaker naar de film of een wandelingetje meer. Het pret tige van de cursus is dat de deel nemers mensen tegenkomen die dezelfde klachten hebben. En dat ze zich aan anderen op kunnen trekken. „Je hoeft niet te wachten tot je psychische hulpverlening nodig hebt. Je kunt ook zelf aan de slag." Mensen die zich aanmelden voor de cursus In de put, uit de put (vóór 1 september/ krijgen een ken nismakingsgesprek waarin wordt gekeken of de cursus aansluit. De cursus bestaat uit 12 bijeenkom sten op woensdagavond van 18.30 tol 20.30 uur. De eerste bijeen komst is op 23 septemberWie vra gen heeft, kan bellen met Daniëlle Mainzer, telefoon (010) 4453497. Vrijdag 14 augustus SCHIEDAM Podium Café. Vnjdagavondcd's,21.00u. VLAARDINGEN Oc Soenda. S peltenrruddagendarten ,14.00- 16.00u. ROTTERDAM HlsL Museum 'Schlelandshuis' 10.00- 17.00 film: Meer over Wompemn Nederland. Diergaarde Blljdorp Uitgesl a penBlauwe Vis 23.00ShakeyourBootyintheHotTub.CMlno Rotterdam 21.00-02.00 Tno Snoopy. Club Vlbes 23.00 LARGE. De Boot Barocca 23-00-08.00 The wheete of Revolution. Nlghttcwn Theatercafé 20.00 The POSies/ 23.00 Nu Pollution. R'dams centrum voor Theater 19.00 Faust deel een en tweevan Von Goethe. Reserveren noodzakelijkPark op de Wllhelmlnakade diverse tijden Wilhetmma's Zomers 1998, Zaterdag 15 augustus MAASSLUIS Groote Kerk. Toren beklimmen, 18,45u. ROTTERDAM HlsL Museum 'Schlelandshuis' 10.00- 17.00 film: Meer over klompen m Nederland. Diergaarde Blijdorp Uitgeslapen. Blauwe Vis 23.00 Shake yourBoaty in the Hot Tub. Mari tiem Museum Prins Hendrik 12.00-16.00 Gnetnarrtiem. De HAL: van Rijndam tot Maas dam. de Doelen Diverse Zalen 23,00-05.00 Union presens d.rnte in Nighttown de Doe len. The end sound system. Casino Rotter dam 2 1.00-02-00 Tno Snoopy. De Boot Ba rocca 23.00-9.30 Cruise control. De Vlerk 22.00 Subway. St Lauren skerk 15.00 Or gelcyclus 1998- HJU, gebouw 22.00- 06.00M.T.C..DeBuurman21,00Jamsessie. Nlghttown23.00 UNION Presents D-Night. The end sound system. Theatercafé Plan-C 22.00 Face the Fact. R'dams Centrum voor Theate r 19.00 Fa ustdeeleen en twee van Vort Goethe. Reserveren noodzakelijk. Centrum vanRotterdaml3.0O-20.D0 F.F.W.D.: Rot terdam Dance Parade. Paradijstork 14.00- 17.00 Openstelling. Rondletdingom 14.30 en 16.00 uur. Park op de WWielmlnakatle diverse tijden Wilhelmma'sZomers 1998. WII- helmlnapler 21.30 Wiiheimma's Zomers 1998. Onder den adem van de Maas. Maan- lichttocftt m.m.v. Josse de Pauw, Jean Pterre Rawie, Jules Decider. Heiga Ruebsamen en J an Rot. Vertrek vanaf het KmngSnneboofd ter hoogte van de watertaxi's. Reserveren 010- 4138326/4390580. Van do,13 t/m wo.19 sag. ROTTERDAM Cinerama L' 'Lethal Weapon 4' {16) dag.12.15-15.15-18.15-21.15 Cln.2: 'Pn- mary Colore' (al) dag.17.45-21. Ctiu3: "The Big Hit' (16) dag.13.15-19- 2145. CIn.4: The object of my affection' (al) dag. 19.45- 21.30. Cin.5: 'Left Luggage" (al) dag. 16.15- 18.45. 'Hard Ram' (16) dag. 12.45-21.45 ImaxTheater: Thel(V!ngsea'(al)dag.{beh.vr- .za.) 18. 'Amazon' (al) dag. 15-17, do.vr,ma.di.wo.ookl3,VT23.ook 19.'Everest' (al) dag-(beh.vr.Ki.) 14-16-19.15, vr-za 14- 16-18-20. Titanic' (12) dag.(beh.vrja.) 20,30. vr.za. 21.15,2a.20.ook 10. Lantaren; dag2130 (16); 'Suantanamera' do. 'Copland'vr. The full Monty'za.ro. Verras- smgsfilm, ma. 'Emma' di. 'Starehip Troopers' wo. Ven.l: 'Die Salzmanner von Tibet' (16) dag. 21.45. Ven.Z: 'Karakter* (16) dag. 21.30. Ven.3: dag.21.30{16) ï-aura-t-rl de la neige a Noël?' do. 'Funny Bones" vr. 'L'Appaitement'za.di. Theremainsoftheday' zo. 'Dyingto go home' ma. 'Eveiyonesaysl love you'wo.Von4:'JunkMair{16)do.vr^aao.22. The Butcher Boy' (16) ma.di.wo, 22. Lumlére 1"Mafia''' (al) dagl3.15-15.45- 18.45*21.30. Lum. 2: The X-fiies' (12) dag.13-15.45-18.30-2i.15. turn. 3; 'Deep Rising' (16) dag. 16.45-19.05-21.30. Lum, 4: 'Armageddon' (12) dag.17-20.30. Rexane: Tien verschillende adult films (18) dag. 12 Um 01.00. Pathé: TheX-files' (12) dag. li.10-13.4Q- 16.10-18.40-21.30. 'Mafia!' (al) dag. (beh.wo.) 1140-14.50-17.10-19.30- 21.50, wo. 11-13.15-15.30-21.50. Wild things' (16) dag.<beh.wo.) 1L20-13.50- 16.20-18,50-21.20, wo.11-13.30-16- 21.30,'CityofAngels'(12) dag. 16.40-19.10- 21.40, di.metom 21.40. 'Lethal Weapon 4' (16) dag(beh.wa) 11.50-15.20-18.1Q-21, wo.ll.50-15.2Q-21.10. Titanic* (12) dag, 15.30-19.30. 'AnTwgeddon'tL2)dag.ll,5Q- 17.40-20-50. Sneak oreview: Whodunnit!' di.21.40, Naehtvoorstelllngen: Lum.1: 'Lethal Wea pon' (16) vr2a.00.15Uim.2: 'Species H' (16) vr.za,00.30. Lum-3: 'Hard Ram* (16) V- ja.00.30. Lum.4: 'Armageddon' (12) vr- ,23.00.15. Kindermatinees; Ci(v2: 'Jacht op de klein tjes' dag.13-15.40. Cln.3: 'Mr.Magoo' dagl6. Cin.4: 'De kie^ie zeemeermin' dagl2.25-15.25. Lum.3: 'De kleine zee- meermin'üag.12,45-14.45. Lum.4: 'Air Bud' dag.13.45. Pathé 'Het magische zwaard' dag.15. 'Jacht op de klantjes' dag, 11.10- 13.15. 'Pautie de eigenwijze p 11.30-13.40.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5